Keresés

Részletes keresés

DLala Creative Commons License 2001.08.25 0 0 766
Passz. A kettő közül valamelyiket. Olyan egyformák. De még anno amikor mondtátok, hogy feljöttek Pestre, sokáig egymás mellé voltak kötve a Várkert kaszinó kikötőjénél.
Előzmény: FOMA (765)
FOMA Creative Commons License 2001.08.25 0 0 765
"egy ex-tiszait is láttam"

Melyiket láttad? Az Óbudát vagy a Hegyalját?
A MAHART állítólag a Széchenyi-terv keretén belül pályázik új szegedi hajóra. Tud erről valaki konkrétabbat?

Előzmény: DLala (764)
DLala Creative Commons License 2001.08.25 0 0 764
Sziasztok!
Nemrég jártam a rakparton és a rengeteg sétahajókázó között (egy ex-tiszait is láttam) feltűnt egy igen öreg teknő. Pont úgy nézett ki, mint a Csobánc. Dörzsöltem a szemem, de az ha jól tudom Keszthelyen dolgozik. Ezen Attila név díszelgett, igen rondán. Milyen hajó ez?
Merre van a Zebegény? Már nagyon rég nem láttam.
trophy Creative Commons License 2001.08.24 0 0 763
OFF

megválaszolva....

ON

Előzmény: Locator (760)
trophy Creative Commons License 2001.08.24 0 0 762
A jó öreg Y-os fordulás.... :))))

Maczilaci, akkor Te is emlékszel még, milyen szuper gyönyörű hangjuk van a lapátkerekeseknek? Ahogy csattog a vízben a lapát....

Előzmény: maczilaci (761)
maczilaci Creative Commons License 2001.08.24 0 0 761
A Stadt Passau (és testvére, a Stadt Linz) a DDSG hajói voltak. Mindkét hajó a Bécs-Passau vonalon közlekedett, 1996-ig (ha jól emlékszem, de lehet, hogy csak 95-ig!?)

A Stadt Passau-t ekkor megvette egy német vállalkozó, akkor azt hallottam, hogy éttermet akar belőle csinálni. Neki is láttak valamiféle átalakításoknak, aztán "hirtelen" csend lett a hajó körül.
97-ben, mikor legutóbb láttam, a hajó Heiningben álldogált, és bizony eléggé elhanyagoltnak tűnt.

Meghajtás: én nem emlékszem, hogy nálunk lett volna olyan kerekes-gőzös, amelyiknek ne egy tengelyen lett volna a 2 kereke...

De ettől még lehetett :-))

Kormányképesség: ez viszont kimondottan "gyakorlat teszi a mestert" kérdés. Annak idején, még a duzzasztás előtt, olyan pitty-putty megpördültek Bécsben, mint bármelyik orrsugaras hajó. Igaz, közben egyszer egy nagyonnagyot hátráztak is...

Előzmény: trophy (759)
Locator Creative Commons License 2001.08.23 0 0 760
OFF:

Trophy mail ment!

ON

trophy Creative Commons License 2001.08.23 0 0 759
Üdv!

Megérkezett Bp-re Németországból egy lapátkerekes 1000 fős kabinos hajó, mely felújítás után rendezvényhajóként fog üzemelni. Saját lábán üzemképesen jött le Passauból, régi neve Stadt Passau volt, és 6 évvel ezelőttig folyamatosan üzemben volt, mint Németországi tarifjárat. Két db. egyenként 600 LE-s dízel gép van benne, de azt nem tudom milyen gyártmány. Új neve Captain Daniel lesz, és szeptember 25-én van az első útja. Fa felépítménye elég rossz állapotban van, és egy kiadós festés bútorozás is ráférne. 30 db kétágyas kabin van benne, a többi terület hasznos utastér. Az Újpesti-öbölben végzik a felújítást.
Külsőre akár a Kossuth testvérhajója is lehetne, bár véleményem szerint egy picit hosszabb nála. Nem túl magas, ezért magasabb vízállásnál sem fog gondot okozni a hidak alatti áthajózás. Viszont lehet, hogy egy orrsugár kormány elkéne bele, mert csak nagyobb sebességnél jó a kormányképessége, mivel a lapátkerekes hajtás ugyebár oldalt van.
Tudtok abban segíteni, hogy létezik, létezett olyan lapátkerekes hajó, aminek külön irányba lehetett mozgatni a kétoldali lapátkerekeket? Tehát kérdésem lényege, hogy lehet e "csavarva fordítani" egy ilyen lapátkerekessel?
Ennél konkrétan tudom, hogy nem, mint ahogy a Kossuth-Petőfi gőzösöknél sem lehetett.

eMM Creative Commons License 2001.08.22 0 0 758
Még 1 érv arra,hogy ne nagyon tekinteseMM meg a filmet.
Előzmény: maczilaci (750)
Locator Creative Commons License 2001.08.22 0 0 757
Láttátok vasárnap a TV2-n a NAPLÓBAN a MAHART-tal kapcsolatos riportot?
A stáb elkísért egy hajókaravánt Bp-ről Constantzába.
maczilaci Creative Commons License 2001.08.21 0 0 756
trophy: Szolgálatban voltál ma?
(Hülye kérdés, volt ma olyan rendőr, aki úgy nem volt szolgálatban, hogy nem lélegeztetőgépen lógot??)

Ma láttam egy pár kollégádat motorcsónakokat suvickolni a pontonotoknál. Volt 2 Volvo meg egy Bayliner. Te esetleg nem szorgoskodtál ott?? Olyan 2 óra körül lehetet (+-1 óra?!).

Ja, azt már nem is említem, hogy bizony a biztosúr igen rossz példával járt elő, amikor a Volvón úgy mosta a villogót, hogy a kb. 12 cm széles "dekken" egy félcipőben billegett, Secumar nélkül!!

:-)))

Előzmény: trophy (754)
kopaszsas Creative Commons License 2001.08.19 0 0 755
Sziasztok Hajómániások!

trophy: Köszönöm a kimerítő válaszodat, és jó szórakozást mindenkinek!

Sas!

trophy Creative Commons License 2001.08.19 0 0 754
Szia Sas!

Bocs, hogy így megkésve, de a sok munka miatt nem jutottam nethez.

Már 18-a óta forgalmi korlátozások vannak, de a 20-i zárások lesznek a legdurvábbak. Szopatják ismét a hajósokat, mint tavaly is, mióta a tüzijáték új helyre let költöztetve. Azóta a hajók kiszorultak a térségből, és csak a Margitsziget szigetoldalból, vagy tavaly a Lánchíd alól, idén már a Szabadság-híd alól nézhetik a tüzijátékot azok az emberek, akik nem kevés pénzt fizetnek azért, hogy hajóról nézhessék.

Összeírtam a legfontosabb 20-i korlátozásokat.

I. Légiparádér alatti hajózási zárlat

a) önjáró- és személyhajók számára, az 1647,0 fkm (Lánchíd) és 1645,3 fkm (Szabadsághíd), között, 09.45 órától - 11.45 óráig, a HSZ A.1. jelzések kihelyezésével, teljes hajózási zárlat.

b) hajókaravánok és mellévett alakzatok számára, az 1652,0 fkm (Árpádhíd) és 1642,5 fkm (Lágymányosihíd) között, 08.00 órától- 11.30 óráig, teljes hajózási zárlat és tartózkodási tilalom.

II. TUZIJÁTÉK

1. Hajózási zárlatok

a) az 1652,0 fkm (Árpádhíd) és 1648,8 fkm (Margithíd) közötti jobb parti Duna ágban (Margitsziget -Budai Dunaág) augusztus 20-án, 15.00 órától - augusztus 21-én 02.00 óráig, a HSZ A.1. jelzések kihelyezésével, teljes hajózási zárlat.

b)önjáró- és személyhajók számára, az 1648,8 fkm (Margithíd) és 1645,3 fkm (Szabadsághíd) között, 20.30 órától-22.00 óráig, a HSZ A.1. jelzések kihelyezésével, teljes hajózási zárlat.

c) hajókaravánok és mellévett alakzatok számára, az 1652,0 fkm (Árpádhíd) és 1642,5 fkm (Lágymányosihíd) között, augusztus 20-án, 13.00 órától- augusztus 21-én, 02.00 óráig, teljes hajózási zárlat és tartózkodási tilalom.

2. Hajóforgalom korlátozás illetve forgalom átirányítás

a) az 1652,0 fkm (Árpádhíd) és 1648,8 fkm (Margithíd) közötti bal parti Duna ágban (Margitsziget -Pesti Dunaág) augusztus 20-án, 15.00 órától - augusztus 21-én, 02.00 óráig, a kétirányú forgalom számára megnyitásra kerül,

b) az 1648,8 fkm (Margit-híd) és az 1645,3 fkm (Szabadsághíd) között, 15.00 órától-20.30 óráig, valamint 22.00 órától - augusztus 21.-én, 02.00 óráig, a HSZ B.1. jelzést mutató táblák kihelyezésével a hajóút a bal partba terelodik.

Nem semmi!

Képzeljétek el, mi lesz a Szigetoldalban. 60-80 nagygéphajó + a motorcsónakok, kisgéphajók. Még Mohácsról a komp is feljött (a Csata nevű) jön a Váci rév, az Árpád m/s. Szlovákiából 4 személyhajó, és egy szárnyashajó. És akkor még nem említettük a szállodahajókat.

Lesz forgalom....

Előzmény: kopaszsas (751)
Zolcsi67 Creative Commons License 2001.08.18 0 0 753
GEORGIE:
Lehet, hogy ez a faxolósdi kicsit macerás lesz, nem ígérek semmit :-((
De itt a topicon még úgyis összefutunk!
Előzmény: GEORGIE (752)
GEORGIE Creative Commons License 2001.08.17 0 0 752
Pontyositok:
"Világháborus roncsok a Duna Csepel-sziget és Paks közötti folyószakaszán 2,rész"

A HT korabbi szamai tolem 200 km-re leledzenek, talan havonta egyszer, ha ra tudok nezni, es pontosan megmondani, hogy milyen Duna szakaszokrol irtak meg.

Előzmény: Zolcsi67 (749)
kopaszsas Creative Commons License 2001.08.17 0 0 751
Sziasztok Hajómániások!

trophy: Kérlek dobd fel az asztalra milyen korlátozás várható 20-án a Dunán, és hol lehet macskázni a tüzijáték elött.

Köszi Sas!

maczilaci Creative Commons License 2001.08.17 0 0 750
Láttátok a Pearl Harbort?

Szerintetek abban a snittben, amikor a közeledő japán flottát mutatták, melyik hordozót lehetett látni egy pillanatra?
Annyira rövid volt, hogy nem sikerült rendesen megnéznem...
:-)

Zolcsi67 Creative Commons License 2001.08.14 0 0 749
OK, ezt majd céges szinten megbszélem, hogy a nevemre fog majd jönni egy fax, és visszaírok!
Köszi! :-))
Egyetlen roncsról tudok, ami kenuból is "élvezhető" (tuti kis örvény van fölötte), a gerjeni révállomásnál van.
A cikkben csak a háborús roncsokat emlegetik?
Előzmény: GEORGIE (748)
GEORGIE Creative Commons License 2001.08.14 0 0 748
Egy faxszamot kerek, de a cikk folytatas. A Haditechnikaban mar "Vad Angyal" szinten van a reszeket illetoen:-)))
(Darabszamban ezt csak a Kiralytigrisekrol szolo sorozat elozi meg).
Előzmény: Zolcsi67 (747)
Zolcsi67 Creative Commons License 2001.08.14 0 0 747
GEORGIE:
Az utóbbi ( (Hajo)Roncsok es egyeb akadalyok a Dunaban) c. cikk érdekelne engem is! A Neten nincs fent valahol?
Vagy esetleg, ha szépen megkérnélek, tudnál valamiféle szemelvényt gyártani nekem belőle?
Kösssszzz :-)
Z67
Előzmény: GEORGIE (745)
Rianna Creative Commons License 2001.08.14 0 0 746
Sziasztok..
nem tud valaki régi vitorláshajókról amolyan típusmegjelölős oldalt..
teszem azt: scooner, brigg, bark, klipper stb.. vitorlázati jellemzők, melyiket miért hívják máshogy stb..
pl. scooner és brigg keverék scooner-brigg a vegyes vitorlázat miatt: latin és kereszt (..és még nem tudom mi más miatt..)

Szégellem, de nagyon elfeledtem hajdani tudásom, és nem lelem a forrásként használt könyvet (jó régi volt már anno).

Köszi!

GEORGIE Creative Commons License 2001.08.14 0 0 745
Es vegul, de nem utolso sorban:
A Haditechnika 2001/2-es szamaban jo hadihajos czikkek vannak!

Ugy mint:
- egy czikk a Szt.Istvanrol (A Warship International 1991/akarhanyas szamabol forditva, 1. resz)
- LA osztalyu tengeralattjarokrol
- szovjet tengeralattjarokrol indihato raketarendszerekrol (A kezdetek)
- Az "oreg vasbordaju" fregattrol.
- A folyami flotilla 2000-es evi unnepsegerol...
- (Hajo)Roncsok es egyeb akadalyok a Dunaban

GEORGIE Creative Commons License 2001.08.14 0 0 744
A komponalasi kerdest megoldottam.
Ha barkinek kellene: 26/398-344 visegradi hajoallomas.
A kompok Visegradrol 6,35-20,35-ig orankent, Nagymarosrol 6,45-20,45-ig orankent jarnak. Igeny eseten suritenek.
150 HUF/felnott, 75 HUF/diak, 600 HUF/aufto.

Nagy kar- amint azt mar a Volanos topicba is kifejtettem- hogy a ket kozossegi kozlekedesi szolgaltato tojik menetrendet egyeztetni. Az optimalis esetben 55-kor Visegradra erkezo hajo elott 2 perccel korabban megy el a busz Esztergom fele.

Vagy a MAV mellett ok is arra osztonzik az embereket, hogy autot vegyenek?
Vegul is, a kompos csak nyer az uzleten, amig valami hidat nem eszkabalnak:-))))

Előzmény: GEORGIE (742)
Laci bacsi Creative Commons License 2001.08.14 0 0 743
Hello Georgie!

Az a bajod, hogy túl vájtszemü vagy! :-)

Egyébként igazad van. Odamontírozhattak volna valamiféle korhü hajókat a képekre. Ha a Britannic c. (szintén nívótlan) filmnél is meg tudták tenni...

Alapkövetelmény, ha háborús filmet gyártanak, akkor próbáljanak meg eredeti technikát felhajtani.

Előzmény: GEORGIE (742)
GEORGIE Creative Commons License 2001.08.14 0 0 742
Sziasztok,

Egy kerdes: a nagymaros-visegrad-nagymaros komp menetrendje fent van-e a neten?

A szabirol visszaterve latom nem sokat veszitettem, hogy nem olvastam a topicot:-((((

Egyebkent volt szerencsem a pearl harbour filmhez is, hogy hajos temanal maradjunk.
Jok voltak a japan ferde repulofedelzetes, parancsnoki tornyos repulogep hordozok, meg az amcsi raketas cirkalok es a New Jersey:-))))
Nagy kar, hogy a nezok fele vegigbogte a szerelmi haromszoget es fel se tuntek az anakronisztikus jelenetek:-))))

Ha van szamitogepes csodahatter, miert nem csinalnak normalis filmet?
Anno ugy 15-20 eve a belgrad 1-en ment egy 8 reszes pearl tevefilmsorozat, ahol azert kicsit jobb tortenelmi husegu haditechnikat vonultattak fel, mint ebben a 3 oras, amcsi imicskozpont altal iratatott filmben:-(((

maczilaci Creative Commons License 2001.08.13 0 0 741
Komáromban is van egy szép gyűjtemény + egy emlékmű, mindkettőt dr.dr. Juba Ferenc adományozta a városnak. A múzeum felerészben a saját emlékeiből, eszközeiből, dokumentumaiból áll, illetve rengeteg fotó is van.

Az emlékmű a főtéren áll, a spar előtti részen.
Aki arra jár, érdemes megnézni.

Előzmény: Rianna (740)
Rianna Creative Commons License 2001.08.13 0 0 740
Akkor mikor megyünk? :))
Előzmény: Hamster (738)
trophy Creative Commons License 2001.08.13 0 0 739
Köszi Sas!

Előzmény: kopaszsas (737)
Hamster Creative Commons License 2001.08.12 0 0 738
Hm, én úgy 15 éve jártam először ott, legutóbb pedig talán '90-ben, megnyugodtam, hogy még él és virul a bácsi :)
Előzmény: kopaszsas (737)
kopaszsas Creative Commons License 2001.08.12 0 0 737
Sziasztok Hajómániások!

Farkas Vincének hívják az öreg úrat, október végéig látogatható a múzeuma.Tel: 06 27 373305.

Sas!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!