Keresés

Részletes keresés

Börzsönylakó Creative Commons License 13 órája 0 1 66891

Namost ebből kettőt felhasználtam Szobon, a Börzsöny Múzeumban egy "stilizált" csille építéshez. Egy tengelyt még kiszabadítottunk a kavicságyból (ami valószínűleg már újra kavicságyban van), de már nem tudtuk elvinni. És hát, amire azóta is kiváncsi lennék: ott kell valahol lennie a negyedik tengelynek is. De azt megtalálni... (lehet, hogy az olyan mélyen a kavicságyban van, hogy ki sem látszik, vagy annyira bent van a mederben, hogy nincs az az alacsony vízállás, hogy látni lelhessen. Esetleg mindkető.)

Előzmény: csillecsapágy (66890)
csillecsapágy Creative Commons License 13 órája 0 2 66890

Csak megnézzük? Nem szedjük ki? Az ilyesmit nem szabad otthagyni. A fotók alapján legalább két csille/lóré kijön belőlük.

Előzmény: Börzsönylakó (66889)
Börzsönylakó Creative Commons License 13 órája 0 1 66889

Ha extra alacsony vízállás lesz a Dunán, keress meg, kimegyünk, megnézzük a maradékot :-)

Előzmény: csillecsapágy (66888)
csillecsapágy Creative Commons License 14 órája -1 0 66888

Ejnye, mik rejtőznek a Dunában felétek!

Előzmény: Börzsönylakó (66879)
Börzsönylakó Creative Commons License 16 órája 0 0 66887

Pontosítanék: fiatalabb Mackó.

Előzmény: Mumcsel (66885)
Mumcsel Creative Commons License 16 órája -1 0 66886
Mumcsel Creative Commons License 16 órája -1 0 66885

Újabb fényképhez jutottam hozzá:

 

 

Itt a fiatalabbik Villám látható a Süttői fűtőház előtt. 

 

 

Börzsönylakó Creative Commons License 19 órája 0 1 66884

Egyszer még - extrém alacsony vízszint idején - visszalátogatok ide, néhány fotót készíteni. Egy tengely még ott van, meg hátha kifigyel a közelben a negyedik is.

Előzmény: Mumcsel (66883)
Mumcsel Creative Commons License 19 órája -1 1 66883

Megoldottam, a Remete-völgyi. 

Előzmény: Börzsönylakó (66879)
Mumcsel Creative Commons License 19 órája -1 0 66882

Igaz, de a Muki amúgy is ki van állítva, Mesztegnyő meg jóformán megszűnt. Félek, hogy elkallódik, megsemmisül a kocsi... Akkor inkább legyen kiállítva a hazájában. 

Előzmény: BahnScorper (66880)
Mumcsel Creative Commons License 19 órája -1 0 66881

Mármint ez melyik?

Előzmény: Börzsönylakó (66879)
BahnScorper Creative Commons License 22 órája 0 2 66880

Amit kiállítanak, az csak lepusztul, ha nem a vandálok, hát az időjárás miatt - ha meg zárt helyre teszik, akkor se olyan élvezet, mintha közlekedne.

Előzmény: Mumcsel (66876)
Börzsönylakó Creative Commons License 23 órája 0 0 66879

Ebből a siklóból pedig 3 tengely maradt meg (vagy talán ott a negyedik is, teljesen beágyazódva a mederben).

 

Előzmény: Mumcsel (66853)
C50 Creative Commons License 3 napja 0 4 66878

Azok közül tán csak egy Maszolaj, a többi O&K.

Előzmény: Mumcsel (66877)
Mumcsel Creative Commons License 3 napja -1 0 66877

Apropó Szilvásvárad: a nyitott személykocsik is a MaSzOlaj teherkocsik alapján épültek? 

Előzmény: C50 (66875)
Mumcsel Creative Commons License 3 napja -3 2 66876

Igen, erről tudtam. Jó lenne esetleg a lenti Mukival kiállítani Süttőn, mint a két utolsó jármű, ami megmaradt. 

Előzmény: C50 (66875)
C50 Creative Commons License 3 napja 0 3 66875

Igen. Volt egy kisebb is az Mesztegnyőn van.

Előzmény: Mumcsel (66873)
division by zero Creative Commons License 4 napja 0 4 66874
Előzmény: Mumcsel (66872)
Mumcsel Creative Commons License 4 napja -1 1 66873

Szerinted a bal oldali kocsi is egy ilyen lehetett? Ránézésre eléggé hasonlít. 

 

Előzmény: C50 (66868)
Mumcsel Creative Commons License 4 napja -1 0 66872

Megoszthatnád, én nem találtam. Persze lehet, hogy az én helyszínemről nem elérhető. 

Előzmény: division by zero (66870)
C50 Creative Commons License 4 napja 0 1 66871

Hol?

Előzmény: division by zero (66870)
division by zero Creative Commons License 4 napja -1 0 66870

Filmcím alapján meg lehet találni a neten 720p HD minőségben.

Előzmény: Mumcsel (66865)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 5 napja 0 0 66869

Hopp, akartam is kérdezni, hogy biztos igaz-e, hogy nem csatolhatóak, mert tegnap a Kisvasutak Facebook-csoportban valaki pont írta, hogy fognak is járni szinkronüzemben.

Előzmény: torokb2 (66801)
C50 Creative Commons License 5 napja 0 3 66868

A MASZOLAJ (Magyar-Szovjet Olaj Rt.) gépgyára a volt Orenstein és Koppel gyárból alakult ki mely kisvasúti járműveket és felszereléseket gyártott, az olajipari gépekre való átállás évekig tartott addig sorozatban gyártották ezeket a kocsikat és egyebeket, pl csilléket. Ezekből mai napig sok van erdei vasutakon, sok pédányból személykocsit építettek.

Az egyik személykocsi is itt készült, volt ilyen Pálházán is, mára csak három ilyen maradt Szilvásváradon.

Előzmény: Mumcsel (66867)
Mumcsel Creative Commons License 5 napja -1 0 66867

Összehasonlítva valóban úgy tűnik, hogy azonosak a csömödéri/gemenci kocsikkal 

Előzmény: C50 (66864)
Mumcsel Creative Commons License 5 napja -1 0 66866

Aah értem, akkor ezért nem láttam át. Köszi. 

Előzmény: Börzsönylakó (66859)
Mumcsel Creative Commons License 5 napja -1 1 66865

A film címe Remetekan (1971). 

 

Bizony, IMDB szerint Bánhidi László. 

 

Igen, ha jól gondolom, akkor először Alsóbikol és Sikló között látható, a bikoli út mellett, aztán Alsóvadácson, ahol felszáll rá a vadász, majd Felsőbikol, amikor leszáll. Felsőbikol ugye Süttő felől háromszög alakban kettévált, az egyik irányban Pusztamarót felé, a másik irányban Tardos felé. Az előbbi részen két 117 m hosszú vágány + átmenővágány volt, az utóbbi részen pedig egy 119 m-es + átmenő vágány volt, ez látható a felvételen. 

 

Igen, de magán a töltésen általában kevés növény nő. Alsóvadács az pont ugyanúgy néz ki most is, csak a vágány hiányzik + építettek egy napelem farmot. Alsóvadács után, még a bikol patak fölötti híd előtt közvetlenül látszik a hátulja egy táblának, gondolom az állomást volt hivatott jelezni. Ezt én még megtaláltam. 

 

Toporczer Zoltán üzemvezető leírása alapján 8 méter hosszú, 8 tonna raksúlyú kocsikkal vitték a fát. Az hogy hol gyártották, a műhelyben, vagy valahol máshol, azt nem tudom. Elméletileg gyártottak helyben teherkocsikat és egy személykocsit is, más dunántúli erdei és gazdasági vasutaknak is, de konkrétabb információm nincsen. 

 

Hát igen. Akkoriban ugye nagyon olcsó volt az üzemanyag, de valójában még ez is a kisvasútnak kedvezett volna. Az újságban megjelent bezárási jelentésekben is azt bizonygatták, hogy hát muszáj volt bezárni, mert olyan kevesen utaztak rajta, holott nem a személyszállítás volt a fő célja ennek a vasútnak, hanem a teherszállítás, persze azt nem írták oda, hogy az megérte-e. 

 

 

Érdekes egyébként, hogy már a 40-es években is sürgette egy erdészeti lap a süttői kisvasút bezárását, mivel nem szállított elég fát a megítélése szerint, de maga Hajdú István, az esztergomi érsek jószágkormányzója is azt mondta, hogy a fa szállításából valójában nem élne meg a kisvasút, ezért is jó, hogy szállítja még a kis-gerecsei márványt, a vöröshídi meszet és követ, a bikolpusztai, alsó- és felsővadácsi terményeket, a pusztamaróti almát és egyéb mezőgazdasái terményeket és később a süttői és tardosi követ. Persze, ha kiragadjuk, hogy magyarországon hány liter pálinkát szállít a vasút, akkor megállapíthatjuk, hogy totál ráfizetés... de még jó, hogy nem csak pálinkát szállítunk a vasúttal. 

Előzmény: csillecsapágy (66862)
C50 Creative Commons License 5 napja 0 1 66864

Maszolaj kocsik. Csömödéren, Gemencen manapság is ilyeneken viszik.

Előzmény: csillecsapágy (66862)
C50 Creative Commons License 5 napja 0 1 66863

Ez nagyon jó, köszi!

Előzmény: Mumcsel (66854)
csillecsapágy Creative Commons License 5 napja -1 1 66862

Ez igen!

Melyik film ez?

Nem az öreg volt a Matula bácsi (Bánhidi László?) a Tüskevár-ban?

Be tudtad azonosítani az összes helyszínt?

Jól sejtem, hogy ezek a helyek ma sokkal erdősültebbek?

Mekkora pőrekocsikon vitték a méterfákat dupla sorban!

Hogyan adhatták be bárkinek is, hogy ez a szállítási mód drágább, mint teherautókkal (főleg a korabeli teherautókkal)? Még ha azokkal a kis kéttengelyes lórékkal számolunk amikre jó, ha 1 erdei köbméter felfért! De ezekkel? A fél erdőt lehozták egy fuvarral, ráadásul szinte végig alapjáraton járó motorral.

Előzmény: Mumcsel (66854)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!