Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 5 napja 0 0 10487

Én repedt náddal soha nem találkoztam. Ezzel szemben a régi nádakkal sokkal több bajom volt, mint a maiakkal, mondjuk a Vandorent kb. 20 éve messzire elkerülöm, és most nemrég kipróbáltam párat, nem változott a véleményem. De azokkal, amiket használtam (pl. LaVoz, Alexander, Berg Larsen), nem volt semmi gondom. Ugyan alapból a dobozból kivéve az alját mindnek meghúzom simára, de ezen kívül nem kellett hozzányúlnom. 

Előzmény: skcbf (10486)
skcbf Creative Commons License 5 napja 0 0 10486

ismerem a technikát, és alkalmazom is, köszi. a 10-ből 1 eleve hosszában repedt volt, 2 volt 100%-os, a 7-ből 3-at tudtam használhatóra csiszolni, de soha sem lettek tökéletes nádak. a régebbi dobozokban a legrosszabb arány, amivel találkoztam: min fele szuper, 3-4 menthető, 1-2 kuka

Előzmény: florg (10483)
skcbf Creative Commons License 5 napja 0 0 10485

köszi, őket ismerem, szeretem! :-)

Előzmény: agráf (10484)
agráf Creative Commons License 5 napja 0 0 10484
Előzmény: skcbf (10482)
florg Creative Commons License 5 napja 0 0 10483

A régi nádhoz nem tudok hozzászólni, de ahhoz igen, hogy olyan nincs, hogy egy 10-es dobozból csak kettő jó. Kettő jó, a többi meg javítható. Kb. 10 perc alatt lehet megtanulni a nád csiszolását, anno svájcibicskával is megoldottam, meg egy kis polírpapírral, ha kellett, manapság már van ReedGeek-em, azzal meg még egyszerűbb. Általában azzal van baj, hogy nem sík a felület, nem fekszik föl a nád rendesen, azt kell megcsiszolni, ha nem segít, akkor lehet a másik oldalt is, vannak leírások a neten, hogy melyik rész melyik tartományt befolyásolja. 

Pl. itt egy klarinétos, jó szaxihoz is:https://www.tcnj.edu/~mckinney/reed06-03-01-gif.gif

Mondjuk egy fél éve már kizárólag műanyag nádat használok, azzal meg nincsenek ilyen gondok se.

Előzmény: skcbf (10482)
skcbf Creative Commons License 5 napja 0 0 10482

nekem pont ellenkező tapasztalatom van, nemrég vásároltam Németországból Rico Royal (jelenleg D'addario Royal néven fut) 10-es dobozból 2 db volt használható.

Ha meg tudod adni, hol lehet jelentős árengedménnyel ilyen régi nádakat venni, kérlek oszd meg, engem érdekel. Amiket árulok, azokat a mértetek nem tudom felhasználni, ezért adom el, de ha találok ilyeneket más méretben, engem érdekel. Köszi. Ezek amúgy egy légmentesen zárt alu bőröndben pihentek, és akik eddig vettek belőle, nem panaszkodtak. Üdv.

Előzmény: agráf (10481)
agráf Creative Commons License 5 napja 0 0 10481

a tapasztalatom nekem nem jó a régi nádakkal kapcsolatban. A Vandoren a 80-as években készítette ezeket a nádakat, abban az időben ez volt az egyik legjobb, elérhető típus. Valahol a mai klasszikus és vékonyabb testű, viszont vaskosabb végű jazz nádak közé méretezhető, tehát klasszikus fújásra (mint ahogy ennek a 80 -as években, még nem volt keletje) nem volt alkalmas. A baj viszont nem ezzel van. A doboz csomagolása, hiába papírszalaggal átkötött, a levegő páratartalmának ingadozása a fa rostjait folyamatos munkára készteti, ezért a csalódás abban van, hogy a több évtizedes "munka" eredményeként a nád rostjai lazulnak, és a legjobb kifejezéssel, nyúlóssá válik, tartós munkára ezért nem alkalmas. Nem véletlen, hogy Vandoren légmentes csomagolással kínálja az utóbbi 15 évben, és az sem, hogy az elfekvő készletek jelentős árengedménnyel  vásárolhatók meg. Tehát óvatosan a régi náddal, nekem nem jött be. De van egy bontatlan csomagom, ami a régi szép időkre emlékeztet!

Előzmény: skcbf (10480)
skcbf Creative Commons License 2018.01.09 0 0 10480

Üdv,

Figyelmetekbe szeretnék ajánlani néhány eladósorba került portékát, bontatlan csomagolású klarinét és szaxofon nádak, kiegészítők:

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=6ef9b4708f10970f599fe456c259a5dd

Üdv,

ks

florg Creative Commons License 2018.01.07 0 0 10479

A Toneking pl. kb. a legjobb Amati, és értékállóbb, mint a Thomann (ha esetleg később fejlesztenél, és el akarod adni).

Előzmény: KolloAkos (10476)
-Kulcsi- Creative Commons License 2018.01.06 0 0 10478

Szia! Nálam van egy eladó Amati Toneking alt eladó. Amúgy nem rosszak a Thomann hangszerek.

Előzmény: KolloAkos (10475)
florg Creative Commons License 2018.01.06 0 0 10477

Meg. Teljesen jó hangszerek, ár/érték arányban. Ha meg baj van velük, korrekt a garanciális ügyintézés (3 év). 

Előzmény: KolloAkos (10476)
KolloAkos Creative Commons License 2018.01.05 0 0 10476

Ami leginkább érdekelne azok vélemények thomann tas 150 ről. Tanuló hangszernek megfelel?

KolloAkos Creative Commons License 2018.01.05 0 0 10475

Sziasztok! Hasznalt tanuló alt szaxofont keresek :) Köszönöm!

florg Creative Commons License 2017.12.29 0 0 10474

Bejátszod rá a harmóniákat. Ha nincs ehhez alkalmas hangszered (gitár, zongora), akkor ráfújod a bontást szaxival (nem árt tudni, mi az eredeti dal harmóniája). Jó esetben az első és/vagy az utolsó harmónia az alap. Ha megvan az első harmónia, bejátszod, és ahhoz képest tologatod le-föl, hogy merre tér el. Ha gyakorlott vagy, megvan hamar, mert meghallod. Ha nem vagy gyakorlott, kromatikusan elindulsz a megfelelő irányban,. és egyszercsak meglesz. 

Vagy a dallamot játszod el rá, és addig transzponálgatsz, amíg stimmbe nem kerülsz, és akkor megvan. :)

Előzmény: szürkefény12 (10473)
szürkefény12 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 10473

Kérdezném ha valaki tudja,hogyan lehet a karaoke alapzene hangnemét megállapítani az léci közölje. 

Köszi

florg Creative Commons License 2017.11.26 0 0 10472

A halkan fújás lehet kényszermegoldás, de nem lehet állandó. Optimális hangerőn kell fújni, ha gyakorol az ember. A szaxofonozás nem csak a billentyűk nyomogatása, hanem tónus, dinamika stb. És ezt pedig társasháztípusa válogatja, hogy belefér-e (lakók toleranciája+falak vastagsága). 

Előzmény: Moris721 (10471)
Moris721 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 10471

Szia Krisz!
Én társasházban lakom, és napi szinten gyakorolok alt, és tenor szaxofonnal. Az a helyzet, hogy mindkettőt lehet halkan is fújni. Először keress egy tanárt, aki megtanít az alapokra.

Barátsággal.Moris

Előzmény: krisz.r (10457)
Mikkklosh Creative Commons License 2017.11.15 0 0 10470

Szia Krisz!

Telefonos decibelmérővel néztem, csillapító doboz nélkül kb. 93 dB a csúcs hangerő, a dobozba belebújva 81 dB -t mértem 1 m -re a doboztól.

Én szkeptikus vagyok a Saxmute -al kapcsolatban is, akusztikus ismerős véleménye szerint a mély hangokat csak a "könnyű-nehéz-könnyű" habanyag-rétegrenddel lehet csillapítani.

A magasakat megfogja a szivacs, a mélyekhez nagyobb tömeg kell, hogy elnyelje az energiát.

Majd referálj, bevált-e a csillapító, mert sokan küzdenek ezzel a problémával.

Kívánom, hogy így legyen, mert elég drágán mérik...

Üdv.

Mikkklosh

Előzmény: krisz.r (10467)
-Kulcsi- Creative Commons License 2017.11.14 0 0 10469

*akinek

Előzmény: -Kulcsi- (10468)
-Kulcsi- Creative Commons License 2017.11.14 0 0 10468

Szia! Ritkán járok itt. Reméljük beválik neked a tompító, majd írd meg a tapasztalatokat vele. A promóciós videóhoz azért illett volna valakit szerezni, elfogadható "sound-ja" van legalább. :-)

Előzmény: krisz.r (10467)
krisz.r Creative Commons License 2017.11.14 0 0 10467

Kedves Miklos!

Nem bírtam magammal, és már rendeltem egy ilyet: Saxmute ONE Alto. Elvileg ma fog megjönni, ha ezt előbb látom lehet kipróbáltam volna a te megoldásod.

Egyébként mennyit tompít a hangján?

U.I.: Ha ez amit rendeltem nem válik be akkor lehet igényt tartanék a megoldásodra. :D

Üdv,

Krisz

Előzmény: Mikkklosh (10464)
florg Creative Commons License 2017.11.13 0 0 10466

Azt hallottam, hogy ha veszel egy puhatokot, kivágod a nyaknál (vagy nem húzod össze a cippzárt), az is prímán tompít. Nem használtam, nem próbáltam, de elképzelhető. A puha tok úgysem alkalmas hangszer szállítására, úgyhogy egy próbát megér, használtan lehet azt is kapni 5000 körül. Tenorra nem javasolt, az túl nagy ehhez. 

Longboat Creative Commons License 2017.11.13 0 1 10465

óóóó, ezen a folyón majd akkor, ha a partjára érsz, azaz lássuk azt a napi szintű gyakorlást és a siránkozó szomszédokat ;)

Mikkklosh Creative Commons License 2017.11.11 0 0 10464

Szia Krisz!

Ezt a hangcsillapító dobozt odaadom neked anyagáron kb. 5000 Ft.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131886461&t=9010781

Én már nem használom, a család megszokta a muzsikát.

Előzmény: krisz.r (10461)
hoxa Creative Commons License 2017.11.09 0 0 10463

Szép állapotú ezüstözött Buffet Dynaction vagy Super Dynaction tenort keresek, egyelőre országon belül. Ha szembe jönne, megköszönöm, ha szóltok.

florg Creative Commons License 2017.11.05 0 0 10462

Az a helyzet, hogy ha egy kicsit hangterelőt csinálsz, az is bőven elég, és nem foglal több helyet, mint a műanyag csodakütyü. Kb. akkora szekrénykét képzelj ek, amekkorába a szaxofont tartó két kezed, meg a hangszer befér. Ezt egy semleges falnak támasztva (ahol nincs szomszéd meg fűtéscső) bőven elég lehet. Ha nem elég, kiegészítheted egy denferrel, filéres holmi, és kicsit ez is tompít, lehet, hogy önmagában is elég: https://www.aliexpress.com/cheap/cheap-alto-saxophone-mute.html Vagy ez a cucc és a szekrény. Ruhásszekrény csak van otthon. :)

Előzmény: krisz.r (10461)
krisz.r Creative Commons License 2017.11.05 0 0 10461

Hát, igen nehéz kérdés. Még gondolkodok az alternatívákon. Való igaz hogy ez a műanyag doboz túl van árazva, és nagy esély van rá hogy még vámot is kell fizetni ha Kínából jön. Ezzel szemben a te által linkelt doboznak van európai disztribútora, bár Magyarországra nem szállít de ez könnyen megoldható. Mindenféle képen valami kompakt megoldást szeretnék mert, sajnos nem nagyon van hely. :(

Azért reménykedek hátha kifogok itthon egy megunt darabot. :D

Előzmény: florg (10458)
florg Creative Commons License 2017.11.05 0 0 10460

2011-es bejegyzésre válaszoltál...

Előzmény: drasztilla (10459)
drasztilla Creative Commons License 2017.11.05 0 0 10459

Üdvözöllek ez egy B tenor szaxofonon én ilyet keresek megvételre ha gondolod hívj a 06703278601 számon üdv.

Előzmény: Mubobi (2036)
florg Creative Commons License 2017.11.04 0 0 10458

Hát, nézd, ez tuti tompítja a hangot, de én utálnám, mert fülhallgatóval gyakorolni egy akusztikus hangszert, az rémes. Persze szólnak ezek fülhallgató nélkül is, de marha halk lesz szerintem. Van ilyen is, et egyszerűbb cucc, meg olcsóbb is: http://saxophone-mute.com/#make-order

Nekem nem kéne egyik se, de nem vagyunk egyformák.

Én anno, amikor társasházban laktam, ami ugyan nem volt panel, de olyan áthallás volt, hogy kb. mindent lehetett hallani mindenkinek mindenhol, mint egy nagy jurtában, építettem magamnak egy szivacsos spanyolfalat, ma is megvan, felvételeknél használom hangterelőnek. De ha egy nagyobb ruhásszekrény két ajtaját kinyitod, rádobsz egy pokrócot a nyitott ajtók tetjére, és beülsz szemben a ruhákkal, tökéletes hangtompító, megfog annyit a szaxi hangjából, hogy a szomszédok ne hallják hangosabban, mint a tévéteket. És nem kerül egy fillérbe sem, és mégis a szaxi saját hangját hallod, valamint nem izzad belel a kezed egy műanyag kesztyűbe. Lehet persze hangelnyelő kamrát is csináűlni, ahhoz sem kell más, csak némi furnér és hangelnyelő szivacs, meg van még egy csomó megoldás, ami szerintem jobb, mint ezek a műanyag dobozok horror drágán.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!