Keresés

Részletes keresés

florg Creative Commons License 2017.09.20 0 0 10424

A Thomann hangszerek drágább modelljei nem nagyon tartják az árukat, mert noname-nek számít. Ráadásul még nem láttam olyan embert, aki kipróbált volna egyet, úgyhogy lutri. Persze lehet, hogy jobbak, mint egy Mark VI-os Selmer, de szerintem arról már tudnánk.

 

Ebben az árfekvésben, az újak között egyértelműen a Yamaha viszi a prímet, és tulajdonképpen mindegy, hol veszed, ha számodra nem fontos, hogy 286000 vagy 315000 az ára, valamint nem érdekel a garanciális hozzáállás, ami nem kicsit más, mint az itthoni (pl. hogy szó nélkül, ingyen szállítással cserélik, vagy visszaadják a pénzt stb.). 

 

A 4C egy műanyag tanuló fej, ami korrekt, használható. A fém Larsen nem tanuló széria, jó esetben egy olyan univerzális fej, ami egy életre kiszolgál. Újonnan 60 körül van, a hazai használtpiaci ára 35-40. Persze függ az állapotától is, jó-e.

Előzmény: Libikóka1 (10422)
Libikóka1 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 10423

Ebben az árban szeretnék azért már újat venni. 

Tudom a kinézet egyáltalám nem számít a hangszerben, de ha ennyi pénzért hasonló jót kapok, akkor már legyen új. 

A Larsen fej jobb a Yamahánál?

Libikóka1 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 10422

Tehát, hogyha azt leszámítjuk, hogy neked a B&S hangszer hangja jobban tetszik, akkor teljes mértékben a Yamahát ajánlanád? Csak mert ebben az árban 200-300ezer között nagyon sok féle hangszer van, gondolok itt pl a Thomannra, meg  a többire, amik a linkben lesznek (lent). De ha a Yamaha a tuti, a biztos, akkor nem kérdés. Ahhoz gyári Yamaha fuvóka is van igaz? Akkor azzal se kellene törődnöm, azonnal használhatnám a hangszert. 

Küldök egy linket, egy magyar oldalon is láttam ugyanezt. 

http://www.inter-music.hu/webshop/hangszerek/Yamaha_YAS-280_altszaxofon_384.htm

 

Mindegy honnan rendelek meg? Ugyanazt kapom? 

 

 

florg Creative Commons License 2017.09.19 0 0 10421

Nem, ezek azok a hangszerek, amik az olcsók között jók, nem tudtam, menniy a keret. 

 

Yamahával nagyot nem csalódhatsz, pontos, korrekt, Thomanntól 300 alatt megvan a 280-as, 3 év garanciával, azonnal használható hangszer érkezik. https://www.thomann.de/intl/yamaha_yas_280.htm?ref=search_rslt_yamaha+alto_279389_2 Ezt nem kell kipróbálni, mert ha gázos, ingyen vissza lehet küldeni, és kapsz másikat, vagy visszakapood a pénzed. De a Yamahára nem jellemző, hogy vackot ad ki, volt szerencsém Thomannból rendelt hangszerhez, olyanhoz is, amit én csomagoltam ki, príma volt.

 

Magam részéről a Yamaha helyett inkább venném meg az említett B&S-ek közül az egyiket, ha még megvannak, különösen a Larsen fejest https://www.jofogas.hu/pest/Alt_szaxofon_70652845.htm, mert az generállal együtt megvan a 300-ból, és van egy jó hangszered. Nem olyan modern mechanika, mint a Yamaha, de én jobban szeretem a hangját ezeknek, de ez nagyon szubjektív dolog. 

Bármit veszel, olyan ugrás lesz a mostanihoz képest, hogy lényegében mindegy. :)

 

Viszont ha Yamahát veszel, az rendben lesz jó sokáig, és van egy új hangszered, ami mindig élmény, ha te fújod először. :) (A 4C fej, amit adnak hozzá, korrekt.)

 

Előzmény: Libikóka1 (10420)
Libikóka1 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 10420

Igen, én is így gondolom. A hangszer nem az enyém, hanem a zenekaré. 

Ezek a jó hangszerek, amiket felsoroltál? Mi a helyzet a Yamahával? Nézegettem már tegnap a Thomann szaxikat is. 

Max 300 ezerig mennék el árban. Úgy is bátran vehetek hangszert, hogy ki sem próbálom?

florg Creative Commons License 2017.09.19 0 0 10419

Az sajnos nem ér meg egy generált. Ilyenkor két lehetőség van: rászánod a hangszer árát, és lesz egy használható hangszered. Vagy veszel egy másikat. Egy generál ára 60-80. Kb. a duplájáért (120-180) használt Amati, esetleg B&S, vagy új Thomann TAS 150-es vehető. Nemrég láttam egy B&S-t Berg Larsen fejjel hirdetni 180-ért, egy másikat 210-ért, nem tudom, milyen fejjel. Mindkettő jó alternatíva, rendes karbantartással egy életre kiszolgál. A te hangszered generál nélkül sajnos nem sokat ér, generálozva is csak max 50-60, úgyhogy 80-at kidobni rá szerintem fölösleges.

Az új fejjel nem lesz semmi sem jobb, ha nem takar egy hangszer, az a legdrágább szuperfejjel sem fog takarni. 

Előzmény: Libikóka1 (10418)
Libikóka1 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 10418

Át volt már nézve előtte is. De Istenemre mondom, jobban szólt, mint most.

Aztán lehet velem van a hiba. 

A fantázianeve Sky. Nem tudom honnan lett szerezve.

florg Creative Commons License 2017.09.18 0 0 10417

8 év után jó eséllyel már akkor is ráfért volna egy generál, vagy legalább egy átnézés, ha nem ejted le. 

Előzmény: Libikóka1 (10415)
florg Creative Commons License 2017.09.18 0 0 10416

Nem takar a hangszered, hiába "javítgatták" meg. Nem fejet kell venni, hanem elvinni egy hangszerészhez, és generáloztatni. Már persze, ha ér annyit a cső. Mi a neve (milyen márka)?

Előzmény: Libikóka1 (10415)
Libikóka1 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 10415

Sziasztok! 

 

Segítséget, jó tannácsot szeretnék kérni Tőletek. 

Amatőr zenész vagyok, egy kis városi fúvószenekarban, ahol alt szaxofonon játszom. 

8 évvel ezelőtt kaptam a hangszeremet újonnan. Eléggé "nevesincsen" tanulóhangszer. 

Elfújkáltam rajta, egészen eddig. 2 hónappal ezelőtt lecsúszott a székemről, nem tudtam megszólaltatni, elkerült egy ismerős tanárhoz, aki megjavítgatta. Azóta az alsó hangokat nehez tudom kifújni, halkan nem is akaródzik megszólalni. Cseréltem nádat, így se. A karnagyom szerint eléggé "repedtfazék" hangja van a hangszeremnek. Nagyon zavar, nem szeretek így már próbákra se járni, nem is merem már magabiztosan megfújni a hanszert. Szépen szeretnék fújni, de nem tudom hol, és hogyan kezdjek neki. 

Ehhez kérnék segítséget!! 

Nem nagyon foglalkoztam vele idáig, de most már el kell indulnom valahol, mert bánt a dolog.. 

Tehát! Azon a fuvókán fújok, amit még a hangszeremhez kaptam. Le szeretném cserélni, de nem tudom mi a jó, melyiket érdemes megvenni, vagy egyáltalán hol tudnám kipróbálni őket, egyáltalán ki kell e? 

Vagy esetleg érdemes lenne inkább egy új hangszert venni, és ahhoz a fuvókát?

2,5-ös Vandoren nádat használok, talán ez sem a legjobb. 

 

Lehet most megmosolyogtok, hogy ennyire nem értek a hangszeremhez, de kérlek ezt most tegyétek félre, és ha tudok, lássatok el jó tanácsokkal. 

 

Köszönöm szépen!

 

KirkZ Creative Commons License 2017.09.07 0 0 10414

Köszönöm a válaszod! 

Előzmény: florg (10413)
florg Creative Commons License 2017.09.07 0 0 10413

Felnőttnek felesleges a mindenféle alapozó stb. hangszer, vegyél egy szaxofont. Szaxofonozni szaxofonon tanulunk. Tanuló hangszerek 100 körül vannak már. Tanár nélkül pedig szenvedni fogsz, és lesz egy csomó rossz beidegződésed, amit majd nem lehet elmulasztani. Az elején mindenképpen jó, ha van egy tanár.

 

Digitális hangszer azoknak a szaxofonosoknak való, akik bizonyos területeken szeretnék kibővíteni a lehetőségeiket. Azon kívül, hogy bele kell fújni, és a billentyűzetkiosztás hasonló, semmi köze a szaxofonhoz.

Előzmény: KirkZ (10412)
KirkZ Creative Commons License 2017.09.07 0 0 10412

Sziasztok! Nagyon szeretem a szaxofon hangját, régóta foglalkoztat a gondolat hogy milyen jó lenne, ha én is el tudnák fújni egy két dalt ezen a csodás hangszeren. Sajnos zenei előképzettségem nincs, soha életemben még a kezemben se volt fúvós hangszer, de el akarok indulni a tanulás útján. Idő hiányában, tanárhoz nem fogok tudni járni, marad az online felület. Néhány kérdésem lenne amire szeretnék tőletek választ kapni!

 

1. Egyből vegyek egy szaxofont és kezdjek rajta tanulni? Esetleg valami "rávezető" hangszert érdemes pár hónapig gyakorolni? Furulyát gyakorolni például hasznos ha később szaxofonozni szeretnék? Van valami előnye esetleg a légzéstechnika szempontjából? Fogások megtanulásában? Vagy teljesen felesleges? 

 

2. Mi a véleményetek a digitális hangszerekről? Mennyire tudja visszaadni a szaxofonozás érzését? Ha ezen tanul az ember, később "könnyen" tud majd játszani rendes hangszeren is? Nagyon vonzóak számomra azért mert lehet "csendben" is gyakorolni, és kezdőként nem kell hangolni, generáloztatni. Megéri ezekkel a hangszerekkel foglalkozni, vagy ha komolyan gondolom az egészet, akkor ezek az eszközök nem jöhetnek szóba?

Roland Aerophone AE-10 - Ha jól olvastam a billentyű kiosztása megegyezik a szaxofonnal. 

Akai EWI 40000- Nem tudom mennyi köze van egy igazi hangszerhez légzéstechnikában, fogások kialakításában. 

 

Kezdésnek ezek a gondolatok jutottak az eszembe, nagyon köszönöm ha válaszokat kapok, minden észrevételt kritikát szívesen fogadok. 

 

p455 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 10411

Köszönöm  a gyors ,részletes válaszodat !

Üdvözlet Vas megyéből ! :)

Előzmény: florg (10410)
florg Creative Commons License 2017.09.03 0 1 10410

Amerikában igen. Itthon bőven nem. 150-180 körül mennek az ilyen hangszerek általában. A 250-es magasság már a poszt NDK hangszerekre érvényes. 

Ettől függetlenül ezek príma hangszerek, kivéve, amelyik zörgősre sikerült. 

Az érdekes az, hogy van, amikor több is van eladó, aztán sokáig egyet sem lehet találni. Most éppen nem nagyon van a piacon. Ha megnézed az említett darabot, és megtetszik, érdemes alkudni, ha nem megy, érdems várni. Amúgy meg ezüstözött jellemzően általában ritkábban van eladó, mindenféle típusból. Aranyozott meg mindenféle lakkos több van.

Ettől függetlenül a bevonatnak inkább a tartósságot tekintve van jelentősége. Persze, kicsit számít, de nem orbitális mértékben. Az ezüstözött hangszer tovább lesz szép, az biztos, mert az a legkeményebb bevonat, az sérül, kopik a legkisebb mértékben. 

Előzmény: p455 (10409)
p455 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 10409

Sziasztok ,

 

 két egyszerű kérdésem lenne :

 

 1. azt szeretném kérdezni , hogy egy nemrég ( 1 éve) generálozott B&S alto szaxofon megér-e szerintetek 250.000Ft-ot ?

 ( Kemény tok és egy Meyer( azt hiszem 5-ös) fúvóka van hozzá ... )

 

2.Régebben is játszottam altszaxofonom és ha lehet ezüstözött altót szeretnék venni - ez már elég régóta kialakult bennem , hogy az ezüstözött altóknak a hangját jobban szeretem mint a lakkozottakét ...

 Ismertek-e esetleg egy másik ezüstözött altót a B&S-hez hasonló ár/minőség kategóriában ?

 

 Minden válaszért nagyon hálás lennék !

 

 Előre is köszönöm !

szürkefény12 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 10408

Elnézést az ára 30eFT

szürkefény12 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 10407

Üdv

Eladóvá vált egy tenor Ottó link ebonit 6 nyitású fúvóka 3 hónapos teljesen új állapotban.

szürkefény12 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 10406

Sziasztok

Ha van valakinek régi swing rocki lassú számok kottája a birtokában és eladná én megvenném egyenlőre magyar számokra gondoltam.Köszi

florg Creative Commons License 2017.08.18 0 0 10405

Nem adja el. :)

Viszont olyat érdemes hozzá venni, azzal nagyon jól szól. Vagy valami bőrszorítót, mert az ráalakul. 

 

 

Előzmény: florg (10404)
florg Creative Commons License 2017.08.18 0 0 10404

Vigyázz, nem minden jó hozzá, nagyon kónuszos a fej, és még nem is kerek. Viszont Raxnak van szorítója, ami jó hozzá (onnan tudom, hogy nálam van :)), egy Rovner Platinum, de az egy elég drága dolog (109 dollár), nem tudom, mennyiért adja, ha előkerül, megkérdezem, ha érdekel. Az egy király szorító.  

Előzmény: szürkefény12 (10403)
szürkefény12 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 10403

Üdv

Gábor sikerült az ebayn venni Brilhart tenor fejet szállítással kerek 40 rugó rendben meg is érkezett csak szorító nincs hozzá ha lenne esetleg valakinek eladó fémfejhez megvenném.

Kösz

ortandras Creative Commons License 2017.08.17 0 0 10402

Köszi szépen!

Előzmény: florg (10401)
florg Creative Commons License 2017.08.17 0 0 10401

Tóth Sanyi Yamahája. Príma hangszer, korrekt áron.

Előzmény: ortandras (10400)
ortandras Creative Commons License 2017.08.17 0 0 10400
florg Creative Commons License 2017.08.17 0 0 10399

Próbáld ki. Ha megnyalogatod, és fújható, nem reped szét stb., akkor használható. Én a jómúltkor találtam egy ilyen Rico-t itthon, simán működött. Sok múlik azon, hogyan volt tárolva. 

Előzmény: max79 (10398)
max79 Creative Commons License 2017.08.17 0 0 10398

Sziasztok!

 

Találtam pár kb. 30 éves sosem használt nádat.

Teljesen kiszáradtak az évek alatt.

Ezeket játszható állapotba lehet hozni, van valakinek tapasztalata ilyen nádakkal?

 

Előre is köszi

ortandras Creative Commons License 2017.08.17 0 0 10397

????

 

Ez magas nekem. 

 

De azért köszi!

Előzmény: florg (10396)
florg Creative Commons License 2017.08.17 0 0 10396

Ez, amit a neten találtál, a Ricardo-n lévő hangszer, és korántsem 2 milla, hanem 2 és fél (vagy te nagyon jól veszed az eurot, mert nekem a 7999 nem jön ki kevesebbre sajnos, 304-es középárfolyamnál). Lehet persze, hogy neked az a fél milla ide vagy oda nem számít, de szerintem kamuzol, ráadásul futottunk már ilyen kört itt, az én emlékezetem nem annyira rövid. Úgyhogy részemről befejeztem, csinálhatsz új nicket, ez leszerepelt. 

Előzmény: ortandras (10394)
florg Creative Commons License 2017.08.17 0 0 10395

Ne haragudj, de ha Mark VI jellegű szaxikat keresgélsz, akkor miért itt érdeklődsz? A Mark VI egy legenda, elég erős a hájpja, ami főként annak köszönhető, hogy az első igazán modern mechanikájú szaxi volt, meg jó anyagból volt, meg természetesen marha jól sikerült, és a legnagyobbak játszottak rajta. Az ára ennek megfelelően állapottól függően sok milla. Általában nem kezdők vásárolják.

Kérdésedből ítélve egyáltalán nem értesz hozzá (vagy szórakozol, ami nem szép dolog), tehát inkább hagyd ezeket a drága szaxikat. Ha nem vagy szaxofonos, csak befektetésnek veszed, akkor is veszélyes 2 millát költeni egy csőre, amiről meg sem tudod állapítani, micsoda, meg hogy megéri-e, mert ha egy rom, akkor pl. nem ér annyit.

 

 

Úgyhogy ha bármi komoly kérdésed van, tedd föl nyugodtan, de én ezt az irányt, amit most vettünk, inkább kihagyom. 

Előzmény: ortandras (10393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!