Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2 órája 0 0 5835

Nem biztos, hogy meg kell torpedozni, csak alaposan korbe kell jarni az ugyet. Az elobb felvetett hazahozatalt pl meg itthon kell megerdeklodni.

Ha az a gond, akkor alighanem ugyanugy gond kenne a tobbi DK-azsiai orszagbol is hazahozni. Ha az megsem gond, johet az Indoneziaba kivitel alaposabb leinformalasa.

Előzmény: Csimpi Fon (5834)
Csimpi Fon Creative Commons License 4 órája 0 0 5834

Beírtam, hogy repjegy, ott kerestem több oldalon, én februárt néztem s ott nem volt, az általad linkelt oldalakon sem. Sosem repültem még, autóval mentünk eddig Európában szerte, de már semmi nincs itt, ami igazán érdekelne, és én most a pont nehezebben megtalálható trükköket kerestem, nem az első kézenfekvő megoldást. Hidd el, én az akkumulátorhegy hátán is megélek, sokan jelenthetnének nekem kitartásban és parás helyzetekben való kreativitásban amiket én már átéltem, hagyjuk. Aztán olcsó repülőjeggyel a bravofly oldalon találtam valóban 410 000-ért nagyon király verziókat, szóval köszönöm megint a KUL-os tippet!

Az állat dolog nagyon elszomorító, hihetetlen, hogy 2015-ben ez megy, tényleg nem maradt egy lelkileg és agyilag is épp ország a Földön ahova halandóként be lehet jutni? :( Én Ausztráliában szeretnék élni, ez az álmom, de oda meg lehetetlen, szabadúszó magyar háttérrel nem kapok kint munkát, meg vízumot sem. Bali jó lett volna mert ott elvagyok az itthoni fizumból, hihetetlen hogy a "gyerek" miatt kell ezt is megtorpedózni, felkötöm már magam ebben az országban... aahhh de mérges vagyok, már azon voltunk vesszük a repjegyet a napokban.

Előzmény: W.L. (5826)
Zs... Creative Commons License 10 órája 0 0 5833
Előzmény: Csimpi Fon (5824)
zalan98 Creative Commons License 10 órája 0 0 5832

Akkor marad Ubud, legfeljebb strandolunk út közben vagy a medencében.

A kártyázást kihagynánk, ha lehet. Eurt viszünk majd.

Köszi a válaszokat.

Előzmény: W.L. (5831)
W.L. Creative Commons License 10 órája 0 0 5831

Csillagturazashoz Ubud a legjobb bazis.

A deli part udulohelyei messzebb vannak mindentol, Amed meg aztan vegkepp, kiveve Kelet-Balit, de oda meg szerintem Candidasa jobb bazis helyileg.

A dollarral sincs baj ha nem regi, es lehetoleg zsir uj legyen, meg felbe se legyen hajtva. De ha nektek mindegy (nincs meg egyik sem), akkor persze hozhattok eurot.

En spec a penzem javat mindig kartyan viszem, csak ugyelni kell arra, hogy mindig a maximalis tetelt vegyuk fel egyszerre.

Előzmény: zalan98 (5830)
zalan98 Creative Commons License 10 órája 0 0 5830

Sziasztok!

Szeptemberben Balin leszünk 4,5 napot.

Az eredeti terv szerint Ubud környékéről csillagtúráznánk.

Felmerült, hogy jobb lenne ezt tengerparti helyről megtenni, de elsődleges a kirándulások kivitelezhetősége.

Sanur, Manggis és Amed jött (esetleg) szóba.

Érdemes-e ezekben gondolkodnunk?

Többen is írták, hogy az USD bankjegyekkel vacakolnak a bankok, váltók.

Az EUR-ról még ilyet nem olvastam. Azt vigyünk?

Köszönöm

W.L. Creative Commons License 13 órája 0 0 5829

Errol meg semmit nem hallottam, talan mert most van bevezetes alatt?

Mindenesetere 60.000 Rp/ho az nevetsegesen piti osszeg, annyit biztos meger, diakok eseteben akar a szulok megnyugtatasara is. De azert kivancsi lennek, ez mit fed le. Talan csak a helyi Puskesmasban (kb a korzeti orvosi rendelo indonez megfeleloje) elintezheto dolgokat?

Azok persze amugy is olcsok. Komolyabb dolgokkal szerintem mindenkepp jobb hazautazni, tehat arra mindig legyen eleg penz! Az indonez, kulonosen allami egeszsegugyi ellatas szinvonala ugye azert meg nem igazan europai, bar kisebb dolgokkal azert siman elbannak, tropusi betegsegek eseten gyakran jobban mint itthon.

Előzmény: Ni Made (5828)
Ni Made Creative Commons License 14 órája 0 0 5828

Sziasztok!

Biztosítással kapcsolatban azt az infót kaptam nemrég a Konzulasszonytól, hogy tartózkodási engedéllyel rendelkező külföldi állampolgároknak (KITAS) kötelező helyi biztosítást kötni, ez olyasmi ,mint a TB, most van bevezetés alatt (BPJS).

Állítólag 60.000 rupia/hó. Javítsatok ki, ha nem így van és van friss infótok erről, mi most kezdünk utánajárni ennek, ha lesz pontosabb infóm, mindenképpen leírom. A tanulók kapnak KITAST tehát valószínűleg rájuk is vonatkozik majd. Hogy melyik kórházakban kapunk ellátást érte még nem tudom pontosan.

W.L van erről valami infód?

A kisállattal kapcsolatban én is azt mondom, hogy ne hozzátok magatokkal. Biztos,hogy kell karantén és ami a legdurvább, hogy valószínűleg soha nem vihetitek majd el innen!!!! A behozatal a könnyebbik, kivinni élő állatot Indonéziából szinte lehetetlen, nem fogják beengedni Európában, kivéve ha vállaljátok a 6!!!!! hónapos karantént. hogy W.L is írta iszonyatos körülmények közt. Éppen nemrég beszélgettem egy itt élő svájci hölggyel, aki haza akarta vinni a kutyáját, bevállalta a karantént, viszont alig 1 hónap után elhozta a kutyát, mert már félig halott volt, több hónapba és rengeteg pénzbe került, mire talpraállították a kutyát. Így fájó szívvel, de úgy döntött itthagyja és elajándékozta.

Jól gondoljátok át, én is 2 kutyám hagytam otthon fájó szívvel de egy biztos, otthon jobb nekik bárkivel mint itt velem.:(

W.L. Creative Commons License 14 órája 0 0 5827

Nezd ezeken:

http://www.skyscanner.hu/

https://matrix.itasoftware.com/

A jegyarak termeszetesen datumtol is fuggnek es az olcsobbakhoz kellhet nemi rugalmassag, de mint mar irtam en juniusban kaptam $520-ert (145.000 Ft) egy evig ervenyes returjegyet most augusztusi indulassal (tehat abszolut foszzonban) egyenesen Jakartaba is.

Előzmény: Csimpi Fon (5824)
W.L. Creative Commons License 15 órája 0 0 5826

Nem tudom, te hol nezel repjegyarakat, de en pl a Lion Air honlapjan tipikusan inkabb 650.000/fo/ut aron latok jegyeket, vagyis 13.500 Ft, nem 30-40.000.

Ha meg ezeket sem talalod meg,nem tudom, hogy fogsz kinnt megelni...

Termeszetesen masodszorra a macska miatt jobb lehet a vonat illetve busz. Arrol is jo tudni, hogy hivatalosan nem viheto elo allat az utasterben a vonatokon illetve a jobb buszokon, tehat ne vedd ki cirogatni.

Ami a lopast illeti,az utcara termeszetesen nem szabad kiengedni.

Egyebkent teljesen mas a helyik koreben az allattartas kulturaja mint nalunk, az allatokat gyakorlatilag targynak tekintik, es akinek valami jobb macskaja vagy kutyaja van, az tipikusan valami nagyon kis ketrecben tartja szinte egesz nap.

Előzmény: Csimpi Fon (5823)
timeman Creative Commons License 15 órája -1 0 5825

Sziasztok!

Én semmilyen állatot nem hoznék ide, mert itt szinte természetes hogy ellopják, vagy "eltűnik". Egy kutyám volt itt, amit az utcáról vettem magamhoz, olyan kis beteges, gyenge volt szegény és mikorra megerősödött éppen el kellett mennem pár napra (3 nap mindössze), mire hazaértem eltűnt....

Utána volt egy szintén az utcáról összeszedett macskám, annak is nyoma veszett, azután a következővel méreg végzett.

Ha még fiatal a cica addig biztosan kibirja, amig itt lesztek (Megjegyzem sokkal jobb körülmények között, az általa megszokott környezetben, mindenféle macera és veszélyek nélkül, ha tudjátok megbizható személyre bizni.), de ha valami itt, vagy útközben történik vele (ami szinte biztosra vehető) azt nagyon nehezen dolgozzátok ti is fel. Lehet hogy emiatt a beirásom miatt is utálni fognak néhányan, de akkor is ez az igazság.

Azzal kapcsolatban pedig teljesen egyetértek, amit előttem az Indonéz állampolgárságról irtak.

Csimpi Fon Creative Commons License 22 órája 0 0 5824

Hát én inkább 170-180 körül találok legolcsóbban KUL-ba jegyet, te hol találsz azonnal 150-ért? Tanuljak kicsit... 

Előzmény: Zs... (5821)
Csimpi Fon Creative Commons License 22 órája 0 0 5823

Köszönöm a válaszaitokat, máris ránézek :)

Vonat: csak azért, mert úgy kb 100 000 Ft-ot spórolunk ketten oda-vissza, mivel a repjegy 30-40/fő/út, a vonat meg 6000 :D

Másik, hogy ha esetleg újabb visszajövetelkor a macskát átpasszírozzuk az egyik reptéren, utána Balira vonat-busz-komp ajánlott, mert Balin le sem engednek szállni vele kb...

Megyünk nagykövetségre a napokban infókat kérni, hátha...

Előzmény: W.L. (5820)
23 Jani Creative Commons License 29 órája 0 0 5822

Köszönöm az ötletet,de sajnos csak az van,amit mondtál. Ottani kifizetés mindenképpen és ha van biztosítás akkor utólagos térítés. Üdv Jani

Előzmény: Csimpi Fon (5818)
Zs... Creative Commons License 1 napja 0 0 5821

Legegyszerűbb Kuala Lumpurba repülni, onnan pedig Air Asia közvetlenül Balira. KUL-ba ki lehet fogni 120ért is jegyet, de 150ért gyakorlatilag bármikor van, most is. Onnan pedig még úgy 40-50 az AA oda-vissza, akcióban ez is lehet olcsóbb. Tehát ha nagyon nem találtok semmi akciót, kettőtökre 400ból akkor is kihozható a körülnézés.

Előzmény: Csimpi Fon (5819)
W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 5820

Miert kellene vonattal utazni Jakartabol Balira?

Rengeteg repulojarat is van minden nap.

Egy masik nepszeru megoldas Kuala Lumpurba vagy Bangkokba repulni Europabol, es onnan fapadossal tovabb Balira.

A kozvetlen EU-Bali jegyek tobbnyire dragabbak. De en pl a Turkish Airlines-szal 1 eves Budapest-Jakarta retur jegyet kaptam $520-ert.

Előzmény: Csimpi Fon (5819)
Csimpi Fon Creative Commons License 1 napja 0 0 5819

Újabb szálat vetnék fel:

Van e bármilyen okos megoldás olcsóbb repülőjegy/utazás kivitelezésére?

Ilyeneket néztünk, hogy ha pl Jakarta-n keresztül megyünk, akkor jóval olcsóbb a repjegy, de plusz egy nap a vonatozás balira cserébe a spórolásért.

Érdemes e valamilyen másik útvonalat találni ahonnan átszállva a maradék rész olcsóbb?

Próbáltam találni eladó repjegyeket, de Mo-ról semmi ilyen nincs, nem nagy meglepetésemre.

Kicsit beteg ez a két főre oda-vissza 600-700e Ft azért, hogy kiutazzunk megnézni, hogy vissza menjünk e. Próbáljuk letornázni a demo út repjegy árát :))

Csimpi Fon Creative Commons License 1 napja 0 0 5818

Több helyen ez ügyben és is azt olvastam (blogos tapasztalatok kint), hogy kifizettetik mindenképp, és utólag kell behajtani. De ez csak akkor működik, ha nem felejtesz el valamilyen dokumentumot kérni a befizetett pénzről, orvosi papírokkal egyben stb... 

Esetleg olyat lehet próbálni, hogy ha van biztosításotok bármi másra (pl házra) akkor lehet mellé kötni ilyen-olyan plusz biztosításokat kedvezményesen. Az adott céget meg lehet kérdezni nem tudnak e valami okosságot.. 

Előzmény: W.L. (5817)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 5817

Ha "TB-t" nem is, de valami maganbiztositast talan helyben is tud majd kotni, de ezekhez en nem ertek. Talan majd mas.

A napi 800 Ft brutal osszeg lenne. 

Előzmény: 23 Jani (5816)
23 Jani Creative Commons License 2 napja 0 0 5816

Ok. Köszönöm a segítséget. Igen húzós a biztosítás. Napi 800 Ft. Ha napjára nézem rövid időre nem sok. De 365 napra elég sok. Inkább a váratlan dolgok miatt aggódnak. ezért volt ez az ötlet.

W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 5815

Tudtommal kulfoldiek szamara nincs ilyen lehetoseg. Ha mas tud ilyenrol, majd kijavit.

Nekem is volt valaha ilyen osztondijam, es nekunk anno azt javasoltak, itthon kossunk biztositast, ami persze egy evre eleg huzos osszeg lehet. Raadasaul ha van biztositas, ott akkor is fizetni kell, es azt utolag behajtani a biztositon. Azt is erdemes tudni, hogy ha nem igazan komoly dologrol van szo, akkor az orvosi ellatas tobbnyire eleg olcso. Komoly dologgal szerintem ha egyaltalan mod van meg ra, jobb elhagyni az orszagot es ha lehet, hazarepulni.

Előzmény: 23 Jani (5814)
23 Jani Creative Commons License 2 napja 0 0 5814

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbi kérdésben.

Ismerősöm lánya kapott egy éves tanulmányi ösztöndíjat Balira. Van ott lehetőség valamiféle "Magyar fogalmak szerint" társadalombiztosítási díj fizetésére. Arra gondolok,hogy ha valamilyen betegség,baleset,fogfájás éri, akkor kapjon ellátást a helyi kórházakban,orvosoknál. Köszönöm az esetleges infót.

Csimpi Fon Creative Commons License 2 napja 0 0 5813

Jajj dehogy, semmi ilyen tervem nincs, egyszerűen csak érdeklődők, ami eszembe jut, megkérdezem, ne haragudjatok... csak kellenek az infók, minél több

Előzmény: W.L. (5812)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 5812

Senki nem allampolgar. En nem sikernek, hanem jokora ostobasagnak tekintenem, ha valaki EUs magyar alampolgarsagat indonezre cserelne le (kettos allampolgarsagot nem engedelyezik). De az amugy sem lenne egyszeru. Ha arra vagysz, elso lepeskent fogj egy indonez ferjet! Es azzal sem jar meg automatikusan. Sok szerencset. ;-)

Előzmény: Csimpi Fon (5811)
Csimpi Fon Creative Commons License 2 napja 0 0 5811

Ti, akik kint éltek is folyton újrakéritek a vízumot? Vagy mindenki állampolgár már? Mennyi idő kellett hozzá akinek sikerült?

Előzmény: W.L. (5810)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 5810

Szerintem kar ezen stresszelni. Piti, max 4 dollarnyi osszegek a belfoldi illetekek, amiket sima ugy a becsekkolaskor helyben kifizetni, ha meg kerik.

Előzmény: csabnemeth (5809)
csabnemeth Creative Commons License 3 napja 0 0 5809

Koszonom!

Mi meg januarban vettuk a repjegyeket szoval meg nincs benne. Megprobalom neten hozzadni ha bem akkor majd ott intezem!

koszonom. Cs

W.L. Creative Commons License 3 napja 0 0 5808

Minden repulesnel kell fizetni, belfoldon is, de ma ez mar benne van a repjegyek araban. Tavaly meg a repteren kellett fizetni. Balirol Gilire gondolom hajoval mentek, ugy nem kell.

Előzmény: csabnemeth (5807)
csabnemeth Creative Commons License 3 napja 0 0 5807

Ha Javarol atrepulok Balira akkor is kell kilepesi illeteket fizetni?

Ha Balirol atmegyunk Gilire akkor is kell?

Es ha Lombokrol repulunk vissza Jakartaba akkor is?

Olvastam olyat, hogyha Balit elhagyjuk de Indonezian belul maradunk akkor is kell fizetni vmennyit. Ez igaz? Hol kell fizetni? Nehogy emiatt ne tudjunk tovabbrepulni...

koszi elore is!

csabnemeth Creative Commons License 3 napja 0 0 5806

Sziasztok!

kilepesi illeteket mikor hol kell fizetni?

kosziii 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!