Keresés

Részletes keresés

erle11 Creative Commons License 4 napja 0 0 6610

Sziasztok!

Tavasszal készülünk kiköltözni Balira. Szívesen fogadnék mindenféle információt ott élőktől, ha tudtok ebben segíteni. Köszönöm

timeman Creative Commons License 2016.07.21 -2 0 6609

Egy link azoknak, akik szeretnének többet tudni a szigetről: https://www.facebook.com/groups/295033633989479/

timeman Creative Commons License 2016.07.18 -3 0 6608

Szia! Engem elérsz, telefonon és e-mailben, (macsar.bela@gmail.com) valamint skype-on, (Mácsár Béla) ha segítségre van szükséged. Esetleg, akik itt van jelenleg Balin, olvassa a fórumot és van kedve csatlakozni túrákhoz, hívjon a +6282144890903 telefonszámon! :)

Előzmény: -sylva- (6607)
-sylva- Creative Commons License 2016.07.17 0 0 6607

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségünk.. márc.4-i érkezéssel. és 13-i tovább indulással Balira megyünk nyaralni. Megbízható, magyar idegenvezetőt keresnénk, mivel angol nyelv tudásunk nem túl fényes.. Kérek szépen tippeket, hogy kit kereshetnénk meg ezzel a kérésünkkel.

Visszaolvastam nem kevés oldalt, de nem igazán találtam konkrét információkat. Előre is köszönöm!

Ilcsi09 Creative Commons License 2016.07.16 0 0 6606

Köszönöm az eddigi segítségedet! Ha nem gond, írtam neked privátban szállodákkal, illetve más kérdéssel kapcsolatban.

Előzmény: tomassos (6602)
tomassos Creative Commons License 2016.07.15 0 0 6605

Régebben Egyiptomban búvárkodtam, hát a Vörös az egyszerűen mesés...!!!

Néztem képeket Baliról is, nem semmi lesz az sem. Bár én az árát kicsit sokallom az intrónak...

Tavaly nem vettünk kártyát, elég volt a wi-fi a hotelben.

Most veszünk, a TelkomSel szolgáltató kártyáját olvasom sok helyen, a SimPATI-t.

De majd kifaggatom a helyi kapcsolataimat, melyiket érdemes, hátha van jobb tippjük...

Én meg éppen az indonéz drónhasználattal vacakolok, olvasok hideget-meleget. Így kicsit parázom a drón utaztatása miatt.

Előzmény: ovinababika (6604)
ovinababika Creative Commons License 2016.07.15 0 0 6604

Konkrét tervek meg csak most vannak alakulóban. A majomerdő, vízesés, templomok, fűszerpiac, persze az helyi ételek, búvárkodás, pihenni nem nagyon lesz időnk, de nem is cél. Az utazási iroda ajánlott egy magyar hölgyet aki foglalkozik búvárkodással. De mi annyira kezdők vagyunk e téren, hogy konkrétan most fogjuk előszór kipróbálni. De nagyon elszántak vagyunk.  13.an  17:40-kor érkezünk Balira. 6 éjszaka a Bali Garden Beach Resortban, 4 éjszaka a Ayoda Palaceban, és 4 éjszaka a Rama candidasa. De hogy ezek hol vannak azt nem igen tudom. Az biztos, hogy a sziget deli részén van kb. mind. De csak vaktában válogattunk, a képek alapján. Majd meglátjuk, remélem nem csalódunk. Úgy gondoltam, a sziget méretei miatt tok mindegy hol vagyunk, mert bárhova el lehet jutni belátható időn belül. Egy kérdésem van még. Valami feltöltőkártyát tudnál ajánlani ami net csomagot tartalmaz, es külföldieknek is megvásárolható ? 

Előzmény: tomassos (6603)
tomassos Creative Commons License 2016.07.15 0 0 6603

Igazán nincs mit. Ha bármi kérdésed van, csak írj, próbálok válaszolni. Az a "fránya" két hónap meg hamar eltelik. Ha gondolod, tudunk kinn találkozni. Mit fogtok csinálni? Strandolás és pihi, vagy kirándulás ezerrel?

Előzmény: ovinababika (6601)
tomassos Creative Commons License 2016.07.15 0 1 6602

Ubudban tavaly a Mawa House-ban voltunk, amit Anett Noviyanto ajánlott (ezúton is hálás vagyok érte),mi nagyon meg voltunk vele elégedve. Az utca végén kezdődött a Monkey Forest... Kicsi családi hotel, nagyon barátságos, tiszta, menükártyával választható reggelivel.

Tavaly a Taksu Sanur Hotelben voltunk, nem volt közvetlen tengerpart, kb. 10 perc séta. Nekünk nagyon tetszett, új építésű, bőséges reggelivel.

Az idén a Tirta Ening Agung Sanur-ban leszünk, ez az egyik barátunk hotelje.

KL-ban tavaly a Sentral Pudu-ban voltunk. Központi szálloda, közel mindenhez. Nagyon olcsó, reggelitől többet vártam volna, és egy felújítást is elbírna. Igazából aludni tökéletesen megfelelt. Az idén a Hotel Sentral Kuala Lumpurt választottuk, hasonló irányelvek alapján. 

A szállásokat igyekeztünk kevés pénzből kihozni, nem a luxus volt a fő cél, de egyikben sem csalódtunk...

Ha hasonlóban gondolkozol, akkor még tudok javasolni párat Balin.

Előzmény: Ilcsi09 (6600)
ovinababika Creative Commons License 2016.07.14 0 0 6601

Köszönöm, hogy időt szántál rám. Ügylatom kb. egyeznek a "igényeink" minden fontos kérdésre választ kaptam. Mostmar csak annak a fránya két hónapnak kell valahogy eltelnie. Nagyon izgatott lettem megint. Remélem jól sikerül. Nektek pedig kellemes és élményekben gazdag utazást kívánok. 

Előzmény: tomassos (6599)
Ilcsi09 Creative Commons License 2016.07.14 0 0 6600

Ha nem titok megkérdezhetem, hogy Ubudban és Sanurban melyik szállodát néztétek ki, illetve a KL-i is érdekelne bár az nem itteni téma? Én most vagyok hotel vadászaton és érdekelne a véleményetek.

Előzmény: tomassos (6599)
tomassos Creative Commons License 2016.07.14 0 1 6599

Mi szeptember 1-én indulunk, és 15-ig leszünk Balin. Onnan vissza pár nap KLA.

Mi két hotel választottunk, egyet Ubudban és egyet Sanurban, mindkettőt reggelivel.

Minden este a városban vacsoráztunk, nagyon volt a választék, mint a hotelben.

Árak: a lányom pamutruhákat vett magának, olyan 2-3000 Ft volt, a fiam ingjei hasonló áron voltak. A fűszerek is nagyon olcsóak pár száz forint. Mi ezt Sanurban a helyi piacon szereztük be. Azért kellett gyomor hozzá: a halpiac szaga keveredik a frissen bontott csirkével... :-) Egy fürt banán 300 ft volt, nem egy kiló!!! Alkudj a piacon, a mondott ár 1/3-a körül van a reális. Nyugodt szívvel hagyd ott, ha nem jön össze, hamar lesz másik lehetőség. Ebben a csajok nagyon voltak, megedződtek az araboknál...

Étkezés: a legolcsóbb amit ettünk az olyan 300 Ft volt, az átlag 800-2000 Ft között volt. A sör itteni árakhoz képest drága, de finom a Bintang. Mindig olyan warung-ot választottuk, ahol keverednek a helyiek a turistákkal. Drágább éttermeket nem választottunk, onnan nincs viszonyítási alapom. Kávé olcsó és finom, de ne presszóra számíts, hanem mint egy török kávé.

A bor import ausztrál, nem ittunk, sokallottam az árát.

Simán utaztunk Sanurban helyi zöld színű fapados taxival, 2-300 Ft volt, alkuval.

Még egy gondolat a vásárlásról: Kuala Lumpurban rengeteg üzletben kínálják a replikákat, egész jó minőségben. Minden világmárka fellelhető. Az egyik plázában az eredeti, a másikban replika... Érdemes szétnézni China Town-ban is este.

Ha felbukkannak ismét a topikon a Balin élők, ők valószínűleg pontosabb felvilágosítással tudnak szolgálni árak tekintetében.

Előzmény: ovinababika (6596)
ovinababika Creative Commons License 2016.07.13 0 0 6598

Mi 12.en indulunk valamikor délután. 

Ilcsi09 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 6597

Sziasztok,

Többen is írtátok, hogy szeptember elején indultok Balira. Esetleg valakinek nem pont 09.06-ra esik az indulása qatar 12:15-kor induló járatára?

ovinababika Creative Commons License 2016.07.13 0 0 6596

Köszönöm. A költőpénz helyett célszerűbb lett volna az árakat kérdezni. A szállodákban félpanziót kértünk mindenhol, hogy napközben ne legyünk a szállodához kötve. Mindenképpen szeretnénk kipróbálni az ottani, jellegzetes ételeket ami ugye a szállodák túlcivilizálódás miatt nem biztos ott kivitelezhető. A vásárlás, főleg ruhanemű, fűszer, ajándéktárgyak. Érdekelne, tol-ig, hogy egy ebed, kávé sor, mennyibe kerül a varosokban. Illetve, hogy tényleg érdemes ruhát vásárolni az olcsó árak miatt. Igazából minden releváns információ érdekel. Arak tekinteteben csupa régi 2006-2010-es infot találtam, ami ugye nagy idő. Koszi előre is. 

Előzmény: tomassos (6594)
tomassos Creative Commons License 2016.07.13 0 0 6595

Függ az időszaktól nagyon. Mi januárban vettünk meg a repjegyet szeptemberre. Így sikerült venni 110 eFt-ért. KUL-ból még nézegesd a Malindo Air-t is, szokott akciójuk lenni nekik is.

Előzmény: cyberworms (6592)
tomassos Creative Commons License 2016.07.13 0 1 6594

Szia!

Mi is szeptember elején megyünk vissza Balira... :-)

Szinte az összes templomban kötelező használni szarongot, ha jó tudom.

Ezt vagy adnak a bejáratnál, vagy bérelhető csekély összegért. Mi vettünk egyet, és ez megoldotta ezt a dolgot.

Elektromos cigarettát simán bevihetsz, gondolom folyadékot is lehet kapni. Bár én vinnék itthonról, így olyat tudsz használni, amit szeretsz. Megjegyzem, nekem a gyerekek visszaszoktak a sima cigire arra a két hétre. Olyan olcsó volt a hagyományos cigaretta hozzánk képest...

Költőpénz: ezt nem lehet meghatározni... Függ, hogy hol leszel, mit eszel, mit csinálsz. Ez nagyon összetett dolog. Mindenre alkudj a piacon, amit szeretnél. Mindent meg fogsz találni, mi is sok mindent vettünk tavaly. Egy dologra figyelj majd: az AirAsia súlykorlátjára kilépésnél. Elég borsos tud lenni a felár, tapasztalatból mondom... :-)

Ha még tudok valamiben segíteni csak írj...

Üdv,

Tamás

Előzmény: ovinababika (6590)
Zs... Creative Commons License 2016.07.13 0 0 6593

KUL-ig Turkish vagy Qatar, onnan AA.

Előzmény: cyberworms (6592)
cyberworms Creative Commons License 2016.07.13 0 0 6592

Sziasztok, Balira milyen repülővel érdemes utazni ami jó ár/értékben van?

yushchenko Creative Commons License 2016.07.12 0 0 6591

Sziasztok!

Megvan az időpont, Október 29-November 6-ig leszünk Balin. Ezt kellene valahogy jól beosztani. A következő kérdéseim lennének:

- Az utolsó este a reptér mellett lennénk, de 7 éjszakát el kéne osztani úgy, hogy tudjunk utazni és tudjak búvárkodni. Búvárkodáshoz Tulamben-t és Amed-et ajánlották nekem. Esetleg valami tuti tipp szállásra. Kirándulást Ubud környékéről tervezzük.

- Milyen védőoltások szükségesek (leszünk még 2-2 napig KL-ban és Szingapúrban, illetve 3 napot Pekingben)? Mennyire komoly a dengue láz veszély? Hol van több fertőzés, mit érdemes elkerülni? Hogyan lehet hatékonyan védekezni?

- Melyik egészségbiztosítást érdemes megkötni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv. Yush

ovinababika Creative Commons License 2016.07.07 0 0 6590

Sziasztok. Szeptember elején megyünk Balira, Nusa Duaba. Par kérdésem volna. Ha templomokat látogatunk, van-e valami szabály? Pl Rövidnadrág, szoknya, vagy barmi ami kötelező, vagy esetleg illetlen.  Költőpénz mennyisége egy tol-ig, ami tudom nehezen meghatározható. Szeretnénk vásárolni ajándéktárgyakat, ruhanemút, fűszereket stb..... Fogalmam sincs az árakról, amit találtam elég régi árak, és lehet nem érvényesek mar. Végül egy speciális kérdés, hátha valaki tud válaszolni. Elektromos cigarettát használunk, és kéne tudnom, be lehet e vinni, ha igen hogyan, illetve ott kapható-e hozza folyadék?

kakas11 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 6589

Szia , szívesen segítek,  hívj fel. 

Gyuri

Előzmény: H1feri (6588)
H1feri Creative Commons License 2016.07.03 0 0 6588

Szia !

Novemberben vagy decemberben szeretnénk kb. 12 napot Balin tölteni. Úgy gondoltuk, hogy egy helyen letáboroznánk, és onnan csillagtúra szerűen néznénk meg a látnivalókat. 6 felnőttről van szó. Tudsz ebben segíteni?

Üdvözlettel Feri

Előzmény: kakas11 (6587)
kakas11 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 6587

Augusztusig Magyarországon vagyok ha valakinek kell segítség vagy infó szívesen segítek , 06209174923 a telefonszámom .

Kakas11 :-)

pearlbubble Creative Commons License 2016.06.13 0 0 6586

Igen, fontolgatom :) Bár Sandorson nagyjából leírta, ahol mi is voltunk. De még mindig tervben van...

Előzmény: W.L. (6585)
W.L. Creative Commons License 2016.06.10 -1 0 6585

Te meg fontolgatsz utleirast?

Előzmény: pearlbubble (6584)
pearlbubble Creative Commons License 2016.06.09 0 0 6584

Jó volt, köszi :) A Batukaru nekünk is a kedvencünk volt, megérte oda felmenni. Kb senki sem volt ott, már késő délután értünk oda, az eső utáni köd még misztikusabbá tette.

A Tirtagangga is nagyon szép, akkor épp vagy 40 percig esett (február), a hátsó fedett részről néztük a kilátást, majd mikor már csak szemergett körbesétáltuk. Jó is hogy nem néztetek több templomot, mi néhánnyal talán többet néztünk 3 nap alatt (Tanah lot viszont kimaradt), de sok volt, a nevüket sem tudom már, a képek alapján viszont felismertem őket. 

Előzmény: Sandorson (6580)
Sandorson Creative Commons License 2016.06.09 0 0 6583

Jó, hogy elolvastátok. :)

bagosizoli Creative Commons License 2016.06.08 0 1 6582

Nekem is tetszett. Jó volt olvasni. Kicsit újra átéltem az utat. Mi októberben jártunk arra. A weboldalát meg rendszeresen szoktam nézegetni, mert elég sok helyen megfordult már ahová szeretnénk eljutni. Kedvcsinálónak, meg épületazonosításhoz szoktam használni.

W.L. Creative Commons License 2016.06.08 0 0 6581

Nagyon jo leiras, most mar johet Java is! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!