Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

k125k125 Creative Commons License 5 napja 0 0 5614

Nyilván mások a távolságok, de az élményt amit szeretnék csak úgy fogom tudni megkapni, ha költözünk.

Mi víz és tenger pártiak vagyunk, előző életemben egzotikus hal lehettem! :))))

Amed nekem kötelező, csak, hogy sznorizhassak, mondjuk reggeli előtt a Balinéz-tengerben, még akkor is ha hal elvétve lesz! És a reggelit az ott található kis hangulatos szállások éttermében fogyaszthassuk el, remélhetőleg úgy, hogy közben a tenger hullámzását nézzük.

Ubud. Nekem kihagyhatatlan. Este besétálni a központban, és valamelyik hangulatos helyen megvacsizni.

Aztán pedig a végére jöhet egy kis sablon, egy kis nyugisabb rész, valamelyik nagyobb resortban. Mondjuk a sokak által legszebbnek tartott Jimbaran utáni partszakaszon, Balanganon, ha engedi a költségvetés.

Azért elég szépnek néz ki az a rész!

Most pont azon gondolkozok, hogy az utolsó 4 éjt két felé szedem, 2 Balangan, 2 Nusa Dua. Csak, hogy ott lehessek mindkettőn!

Erre inkább már ne is írj semmit! :)))) Ez már csak az én beütésem! :) 

SIN-be 2 éj lesz, de az első csak alvás, mert 20:15-kor száll le az Air Asia, vagy nem? Megkereslek ez ügyben, de először ezt a részét kell befejeznem!

Előzmény: ISIS/002 (5611)
Zs... Creative Commons License 5 napja 0 1 5613

Persze, mert mindenkit lebeszélnek, hogy eszedbe ne jusson, mert ilyen veszélyes, meg olyan veszélyes, meg kaotikus a közlekedés, stb. Amitől aztán a többség jól meg is ijed, és sofőrrel bérel ;o) Holott a közeledés semmivel sem veszélyesebb mint mondjuk Budapesten, egyszerűen csak más, amihez persze alkalmazkodni kell. Az óvatosságot meg talán felesleges is mondanom.

Mi pontosan az általad is említett teljes szabadság miatt csináltuk így. Meg mert utálom ha nem én vezetek ;o) Egyetlen hátránya van, hogy helyismeret nélkül értelemszerűen nehezebb megtalálni amit keresel, ez a része nyilvánvalóan sokkal egyszerűbb ha helyi sofőröd van.

Árak tekintetében pedig szvsz a netre ne nagyon hagyatkozz, ha már egyszer ott vagy, a kondíciók lényegesen különbözőek ;o) Vagyis a neten feltüntetett áraknál jóval olcsóbban is találsz megoldást helyben, kis 'irodákban'. Már nem emléxem h nekünk anno mennyi volt, de filléres tétel. A legutóbbi utunkon robogót pl napi 50k-ért béreltünk (3 EUR), igaz ez Jáván volt. Gondot max csak az okozhat, h mindenki sofőrrel akar autót adni, és nem nagyon fogják érteni h neked az nem kell ;o) De persze kis utánjárással lehet találni ilyen megoldást is, mi pl anno Tanjung Benoán béreltünk.

Előzmény: k125k125 (5609)
ISIS/002 Creative Commons License 5 napja 0 0 5612

Jah, és ha kell SIN infó, akkor szólj :-) Múlt pénteken  a reggeli géppel mentünk át Bali-ról SIN-be, majd másnap este SIN-KUL. Szóval kb. 1 napunk volt a városra...

Előzmény: k125k125 (5610)
ISIS/002 Creative Commons License 5 napja 0 0 5611

Ok, értem... :-)

Azért Bali kisebb ám, mint  Mexico és valójában nincsenek akkora távolságok. ( én is megcsináltam , 2 naponta máshol aludtunk ott mi is , 14 napon keresztűl :-)  )

Mi 5 nap alatt bejártuk szinte az összes látnivalót Bali-n , még északra is felmentünk az Ubud-i kiinduló helyről.....

Előzmény: k125k125 (5610)
k125k125 Creative Commons License 5 napja 0 0 5610

Widi-nek, vagyis Anettnak is írtam, mint a többieknek is. Anett már válaszolt is még tegnap.

Hogy miért a minél több költözés?

Minden NYARALÁST úgy kezdek, hogy nem fogom azt csinálni mint mindig, hogy egy rohanás legyen, hanem legyen egy szálloda, aztán pihenjünk egy nagyot. Aztán elkezdem elolvasni a sok száz oldal fórumot, kielemezni a térképeket, és a vége mindig az, hogy van egy nagyon hosszú lista, hogy mit kellene látni egy adott helyből. Aztán elkezdek kihúzgálni belőle dolgokat, hogy mit hagyjunk ki, mert minden nem fér bele. Így lett ez most is, és a nyaralás szépen lassan átvált egy folyamatos UTAZÁSBA. :)

Szóval, annyi gyöngyszemre bukkantam a saját szempontjaim szerint, hogy minél többet akarok látni, és érezni belőlük, még ha ára is van. A költözést bevállaljuk. Mire nekünk kialakul az utazás, mindig az a vége, hogy sok szállás lesz belőle, de sosem bántuk még meg, sőt, rengeteg élményből maradtunk volna ki, ah nem úgy csináljuk.

Legutóbb Mexikó volt, 8 éj, 4 szállás, rengeteg élmény, mindegyik más és más volt. 

Előzmény: ISIS/002 (5607)
k125k125 Creative Commons License 5 napja 0 0 5609

Azt hiszem te vagy az első, aki ajánlja. :) Még itt a fórumon lévő nagy utazók se nagyon írtak erről.

Amúgy valószínűleg közép Bali a gázos, a többi megoldható lehet.

Elgondolkodtató mindenképpen, mert a teljes szabadságot ez biztosítja, meg a motor.

Esetleg másnak is vannak pozitív tapasztalatai?

Amúgy megnéztem az árakat, kb. 25 euro/nap a bérlés. 

Sofőrrel együtt:

Egy friss bejegyzés a tripadról:

5. Re: Do I need a driver?Mar 25, 2015, 7:48 AM

There are a many drivers to choose from and everyone here has their favourite, myself included .

Outside your hotel and along the streets there will be drivers touting their services, just make sure you agree on price and have a look at the car. Price varies depending on how good a negotiator you are and how desperate the driver is for business, half day around 250000-350000rp (aud25-35) and full day can range anywhere from 450000-700000rp (45-70AUD).

We always use Nyoman from Bali island Tours , good driver with a well maintained vehicle, you can contact him on +62 813 3876 2612 or email nyomanariasa@gmail.com

Cheers

De az autókölcsönző is kínál ilyen lehetőséget: így 43 Euro/nap

http://www.baliislandcarrental.com/

RENTAL CONDITIONS
1. Cost of petrol and driver meal are included on the above rate quoted.

2. Rental rate for use up to 10-hours a day, extra hours available @ US$5. 00 / hour

3. Rental rate inclusive of 21% Government Tax and Service Charges.

4. Entrance fee to every tourist attraction is the renter responsible.

5. Rentals rate included full car rental insurance coverage; there is no renter risk if the car has an accident or damage by the driver. 

DRIVER OVERNIGHT:
If you staying in different places while your trip on Bali and our driver may require 2 hours drive or more time to get your hotel from our main office in Denpasar, we would be appreciate if he could stay close to your hotel for overnight and pay him US$20. 00 for his accommodation at night and he will look for his accommodation close by your hotel. These conditions apply for hotel located within Jatiluwih, Pupuan, Pekutatan, Mediwi, Gilimanuk, Pemuteran, Munduk, Lovina, Tejakula, Tulamben, Amed, Candi Dasa, Padang Bai, Sidemen and Kintamani/penelokan territorial.

If your hotel/accommodation close to our office at Denpasar such as location of Kuta, Nusa Dua, Jimbaran, Sanur or Ubud and surrounding areas, the driver accommodation fee is not apply.

Szóval, a közép Balin részen működik egyszerűen a dolog, de pont az én esetemre nem jó, ha feljebb megyünk.

Minden esetre legalább friss árak.

Előzmény: Zs... (5605)
k125k125 Creative Commons License 5 napja 0 0 5608

Szia! 

Az címem pedig publikus, de azért elküldöm neked is a levelemet.

Előzmény: acvbali (5603)
ISIS/002 Creative Commons License 5 napja 0 0 5607

Szia!

2014-en voltam Balin ill. most két hete volt ott egy-egy éjszakám, átszállás miatt.

A reptéren van egy taxi stand, elvileg az árak ki vannak írva ( távolság függő 9. Azért írom, hogy elvileg, mert érdekes módon amikor  Flores-ről vissza felé megint ott voltunk egy éjszakát, akkor pont a dublájáért akartak minket elvinni Kuta-ra, mint 1 héttel korábban :-(  Fogtam magam és szépen kisétáltam a parkolóba, ott egyből volt önkéntes jelentkező, akivel meg tudtam alkudni a taxi-ra.

Csak kérdésként teszem fel, hogy miért is akarok ennyit költözni? Elég macerás az állandó ki-be pakolászás. 

Sztem inkább Ubud lehetne pár éjszaka, majd egy szép tengerparti rész és inkább csillagtúrákat lehetne tenni.

Mi 2014-ben így csináltuk, Ubud volt a bázis és onnan mentünk minden felé.

Nekünk az autó egész napra  550-750.000 IDR volt attól függően, hogy mennyire mentünk messze.

Ez egy nagy kocsi volt.

Keresd meg  widiadari-t !!! itt a forumon.

Előzmény: k125k125 (5602)
tau ba Creative Commons License 5 napja 0 0 5606

Ha jol emlekszem oly 50-70$ korul kertek az egesz napos turakert. Ebben benne volt a kocsi es a sofor is. Azota jelentosen dragult a benzin, biztos ok is tobbet kernek. Ha ebbol levonod az autoberles es a benzin arat, akkor a sofor pluszban nem akkora tetel szerintem. Viszont te nyugodtan tudsz nezelodni, fenykepezni, a sofor pedig meselhet kozben a dolgokrol amiket menet kozben latsz (persze ha olyan a soforod). Ezzel a helyieket is tamogatod. Amugy korulbelul erre lehet szamitani:

https://youtu.be/Nw4bGdp2Ggk

Zs... Creative Commons License 5 napja 0 0 5605

De, én maximálisan ajánlom az autóbérlést sofőr nélkül. Mi is így csináltuk, nem volt semmi gond, pedig akkor és ott vezettem életemben először jobbkormányos autót, fordított közlekedéssel. Igaz, mindenki nézett nagyokat, valóban nem túlságosan divatos ez a verzió arrafelé.

potter0333 Creative Commons License 5 napja 0 0 5604

Szia, 

a közlekedési info, taxi és sofőr bérlés engem is érdekelne. potter033 kukac gmail.com :)

Előzmény: acvbali (5603)
acvbali Creative Commons License 5 napja 0 0 5603

Szia,

sajnos nem találtam hozzád közvetlen elérhetőséget, a nagy nyilvánosságot pedig (itt pláne) nem szeretem, itt mindenki mindenkivel csak veszekszik. Ha gondolod szivesen segítek, adj meg légyszives közvetlen e-mail címet privátban az avvo52@yahoo.com-ra.

k125k125 Creative Commons License 6 napja 0 0 5602

Sziasztok!

Eljött az idő, amikor sikerül eljutnom Balira, konkrétan 1 hónap múlva.

A fórum elmúlt 5 éve kielemezve. Vegyes érzések, a sok veszekedés, és a fórum milyensége miatt.

Alapvetően 3 lehetőség rajzolódott ki, Bali szigetének felfedezésére:

1-es verzió: motorral való közlekedés.

2-es verzió: autó sofőrrel.

3-as verzió: Túraszervezők.

1. lehetőség a legszimpatikusabb verzió, nálam kilőve sajnos. Soha nem motoroztam. L Pedig ez adná meg azt a szabadságot, amit mi is szeretünk. Meg persze a saját autóbérlés, sofőr nélkül, de ezt gondolom, továbbra sem ajánlja senki sem.

A 3. verzióval kapcsolatban annyit írok le, hogy egyáltalán nem tudok kalkulálni vele jelenleg semmilyen szinten, mert az 5 év alatt senki sem írt árakat ilyen verziókról.

Úgyhogy, kértem ajánlatot az itt megtalálható elérhetőségeken mindenkitől.

Aki nem kapná meg, és szervez kirándulásokat, jelezzen már nekem!

A 2. verzióhoz, pedig kérném a fórumosok segítségét.

Program: ami biztos 9nap/8éj. Érkezés este 23:25-kor KUL-ból, elutazás 17:45-kor SIN-be. Ami még csak egy elképzelés: Észak- Keleten kezdenénk, és Nusa Dusa-n fejeznénk be.

1 éj a reptérhez közel, mert gondolom messzebb, éjszaka nincs értelme elindulni. Itt a transzfert taxival érdemes megoldani? Éjfél után is vannak bőven taxik a reptéren? Még mindig a Blue Bird taxikba ajánlatos csak beszállni?

Aztán 2 éj Amed vagy Tulamben, 1 éj Ubud, 4 éj Nusa Dusa.

A transzfer a szállások között egyben a fakultatív programok is lennének. Valahogy, úgy szeretném, hogy az első négy napban jó félnapos kirándulás minden nap, aztán egy kis ejtőzés a szálláson. Szóval az lenne a kérdés, hogy egy ilyen programnál, mindegyik helyen külön kell keríteni valakit, aki fuvaroz minket? Vagy, hogy működhetne ez a legjobban?

Ez esetben friss infó a bérlésről? Kb. fél éve 40-50 dollár volt egy napra, de talán már megint volt üzemanyag áremelés!

Mivel kevés lesz az időnk, így jó lenne előre mindent megszervezni, itt a közlekedésre gondolok, hogy a legoptimálisabban ki tudjuk használni az ott töltött időt.

Előre is köszi mindenkinek!

Ka Pál Creative Commons License 2015.03.22 0 1 5601

Én Lovinában szálltam meg 1 hétre, s onnan szerveztünk delfin lest is. A parton sok hajós van, lehet kérdezgetni ki , mennyiért vinne. De, ha kitartóan (kb. 10 perc :O)))) fekszel a homokban, biztos megkérdezi valaki, hogy "Mászáááázs, delfin túúúúr?". Az árra már nem emlékszem, de nem volt sok, értsd 5000 Ft alatt. Sötétben vett fel bennünket két motoros, végig száguldoztunk a sötétben a házak között. Egy autentikus katamaránnal hajóztunk ki hajnalban a vízre. Gyönyörű volt, ahogy a vízen világosodott ránk. Mögöttünk Bali szigete jobbra hátul az Agung, balra Jáwa nyugati vulkánjai, halvány lila égen rózsaszín pamacsfelhők sorjáztak. A vizilélekvesztőben egy sorban ültünk, a víz selymesen langyos, hátul halkan töffögött a motor, rajtank kívül látótávolban másik hajó egy sem. Kb 1,5 órás rocsogás után visszakanyarodtunk a sziget felé. Egyre több hajót láttunk feltünni. Az öreg halászunk néhány delfint tudott mutatni, aztán összesodródtak a hajók egy csapatba. Szépen pöfögtek a hajók és egy irányba sodródtak, a hajósok állva kémlelték a vizet. Aztán valamelyik meglátta a delfineket, nagy gáz, észrevették a többiek is minden motor felbőgött és indult a néhány perces száguldás, a szerencsésebbek (öreg, tapasztalt hajósokat fogotak ki)  közvetlen a hajó mellett felugrtáló delfineket csodálhatták, szinte meg tudtam volna érinteni a tengeri emlősök hátát. A pár perces varázs félbeszakadt. Megint csorgás a hajókkal, aztán valahol megint meglátják az állatokat és indul minden előről. Mi kb 1,5 órát üldöztük a jószágokat, de láttunk egy rikítóan kifestett hajót, amelyik megvárt míg 3 szo felbukkantajka delfinek, aztán, már száguldozott is vissza a sok túristával a part felé.

Előzmény: barbarinha (5598)
barbarinha Creative Commons License 2015.03.20 0 0 5600

Nagyon köszönöm az infót!

Már írtam is neki! :)

Előzmény: seci (5599)
seci Creative Commons License 2015.03.19 0 0 5599

Delfinek:

http://seci.co.uk/2015B/index2015B.html -> utolso napi program.

Rika tud segiteni ha nem magad akarod szervezni (elerhetoseg a lap tetejen)

-seci

Előzmény: barbarinha (5598)
barbarinha Creative Commons License 2015.03.19 0 0 5598

Sziasztok!

Teljesen friss hús vagyok itt. :) Nagyon sok hozzászólást átbogarásztam már és szuper infókat lehet itt összegyűjteni, szóval nagyon-nagyon köszi. :)

Augusztus 15-29. 2 hetet töltünk majd Balin, az apropója nászút! :)

Nem sok infót találtam delfines program témában... Esetleg tud nekem segíteni valaki? Esetleg van valakinek valamilyen konkrét tapasztalata?

Egyébként elég mozgalmasra tervezzük. A repjegyek illetve a szállás már le van foglalva...mindent magunknak szervezünk, nem veszünk igénybe utazási irodát. Ezért is jönnek jól a tapasztalatok és a hasznos infók.

Előre is köszi a segítséget!

Barbi

seci Creative Commons License 2015.03.18 0 0 5597

Kedves utazok!

Mi megjartuk Bali/Lombok/Gili-t es az ovatossagbol elvitt Malarone tablettakat szepen visszahoztuk.
Ha valaki olyan helyre utazik, ahol valos malariaveszely van es fel tudja hasznalni szivesen at/eladnank neki.
[ Malarone anti-malarial tablets/Malarone 250mg/44 tabletta]

Egy kisebb vagyonba kerult (12 tabletta 11433 Ft, mi ugyan GBP-ben fizettuk de kb pont ennyit)
Ha erdekel irj egy emailt (publikus), lehetoseg szerint egy ajanlattal, hogy mennyit adnal erte.

Elore is koszi!
-seci

W.L. Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5596

"This visa free entry is based on a reciprocal agreement; meaning that if the other country allows a visa free entry to Indonesian nationals, Indonesia will return the favour."

Forras:

http://www.balistoreluggage.com/blog/indonesia-visa-free-entry-to-extra-25-countries/

Előzmény: kakas11 (5595)
kakas11 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5595

Biztos én olvastam rosszul, de úgy szól szerintem, hogy Ausztráliával van csak ilyen probléma, mert most veszekszenek egymással a kábítószer csempészek kivégzése miatt . Egy másik hivatalos oldalon azt olvastam, hogy Április 1 től érvénybe  

lép a vízum eltörlése , most azon vitáznak hogy 30-60 vagy 90 napos legyen az itt tartózkodás ideje .

Előzmény: W.L. (5594)
W.L. Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5594

Itt a teljes lista:

http://m.thejakartapost.com/news/2015/03/17/new-visa-policy-aid-rupiah.html

17 europai orszag van rajta, Oroszorszaggal egyutt.

Előzmény: W.L. (5593)
W.L. Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5593

A meglevok szama 5-6 es koztuk Oroszorszag az egyetlen (reszben) europai.

Előzmény: kb. (5592)
kb. Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5592

A cikket én úgy értelmezem, hogy a meglévők mellé további 21 országra tervezik kiterjeszteni. Nem tudom mennyi a meglévő országok száma, de azokkal együtt lehet, hogy kijön a matek. 

Előzmény: W.L. (5591)
W.L. Creative Commons License 2015.03.17 0 0 5591

Sajnos egyelore meg nem biztos, ugyanis egy reszletesebb cikkben azt irtak, hogy ezt kolcsonossegi alapon tervezik majd az illeto orszagokkal valo targyalasok utan bevezetni.

Marpedig az EU es az USA pl aligha fog Indonezianak kolcsonos vizummentesseget adni.

A Tempo cikkben viszont jot mulattam ezen:

"The twenty one countries include all European countries and some American countries."

Na, ez jol peldazza az indonezek foldrajzi muveltseget.

21 orszag koze ugye meg az osszes unios orszag sem ferne be! :-)))

Előzmény: kakas11 (5590)
kakas11 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 5590

Nemsokára eltörlik a vízumot Indonéziában az EU országokból érkezőknek !!

http://en.tempo.co/read/news/2015/03/16/056650375/Indonesia-to-Scrap-Visa-Requirements-for-21-More-Countries

widiadari Creative Commons License 2015.03.15 0 0 5589

Márk_Ó: éjszakai élet + szörfös kérdésekben teljesen egyetértek wanbo-val! A 100.000 pedig nagyon jó ár!! A 2hónapos+hosszabbítható vízum hivatalosan csak a szocio-kulturális vízum (ez az, amihez kelle szponzor). Viszont követségen előre felvéve adnak 60 napra turista vízumot, amit (a törvény szerint ugyan nem, de mégis) szintén meg lehet hosszabbíttatni 4 alkalommal.  

tök jenő: van ;) Serangan-on! Sanur és Kuta közt félúton kb. A gyorshajók folyamatosan közlekednek, kivéve, ha annyira rossz az idő, hogy fel kell őket függeszeni 1-2 napra. Az út maga kb 1.5 óra. Penidán és Lembonganon nagyon extra dolgok nincsenek, de szép a strand, jó sznorkeles és merülőhelyek vannak! Penidán van egy madármenhely, Lembonganon egy tengeri kutatóközpontocska, mindkét szigeten algafarmok, „régi-Bali-fíling”.   

tök jenő Creative Commons License 2015.03.15 0 0 5588

illetve Penidán/Lembongán van valami? (remélem jól írtam:)

Előzmény: tök jenő (5587)
tök jenő Creative Commons License 2015.03.15 0 0 5587

Szia, 

Ez nagyon tetszene nekem: Reef Seen Aquatics teknősmentő projekt. Elképzelhető, hogy Sanurhoz közelebb is van ilyesmi?

A speedboat folyamatosan közlekedik Sanur és Gili/Lombok között? Kb mennyi idő az út? 

Előzmény: widiadari (5574)
wanbo Creative Commons License 2015.03.15 0 0 5586

Szezonban nem tudom, hogy mennyire zavarják egymást, amikor mi voltunk, alapból kevesebb turista volt a szigeten, szóval szörfös is kevesebb volt. Egyébként meg a part nagyon hosszú, szóval nem lesz gond, renegetegen próbálják ki a szörföt Kután, erről is híres. 

Bulikban is voltunk, igazából az alkohol alapból nagyon drága Balin. Egy nagy sör kb. 35 ezer rúpia a szupermarketben. Helyi alkohol (arak) viszonylag olcsó, de az olyan is. Azt lehet kapni kb. 100 ezerért (0,75), de keresni kell, mert csak nagyobb szupermarketekben árulják, "kisboltokban" nem. 

A különböző klubok és kocsmák elég drágák, de nem mindenhol van belépő, viszont egy csomó helyen van élőzene, ahol nincs belépő, értelemszerűen fogyasztani kell, és az azért viszonylag drága. Klubokban egy sörért simán elkérnek 50-60 ezer rúpiát. Néha vannak happy hour akciók, akkor olcsóbb. 

Amire vigyázni kell, hogy ha valahol hajnalig maradsz/maradtok, akármennyire is kicsi a távolság a hoteltől, az első üres taxiba üljetek be, mert a főutca nagyon veszélyes. Ezt onnan tudom, hogy mi az utolsó nap hajnalban mentünk ki a reptérre, és a taxis a kerülőút helyett a főutcán ment végig, ahol még hajnalban is csak lépésben lehet haladni a taxik miatt, és elképesztő dolgokat láttunk. Itt kb. 25 percet araszoltunk, ez alatt az orrunk előtt 3 részeg turistát zsebeltek ki gyerekek! , és egy verekedést is láttunk. Szóval ez az a Bali, amit egy csomó helyen nem emlegetnek, de van ilyen is, Bali sem egy álomvilág. Szóval éjszaka csak óvatosan. 

Előzmény: Márk_Ó (5583)
timeman Creative Commons License 2015.03.15 0 0 5585

Sziasztok! 

Aki itt van a szigeten, vagy pár napon belül jön, ne felejtse el hogy 21-én nem lesz nyitva semmi és nem lehet kimenni a szállodábòl, merthogy Nyepi lesz, pontosabban az a nap a csend napja. Elõtte viszont érdemes kimenni 20-án és megnézni a színes Ogo Ogo felvonulást! :)