Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

timeman 1 napja Creative Commons License 5333

Szia!

Irtam e-mailt

Előzmény: finex (5332)
finex 2 napja Creative Commons License 5332

Üdv:

Timeman-nal szeretném felvenni a kapcsolatot, Bali túraajánlat céljából. elérhetőségem kerekes.x@gmail.com

timeman 5 napja Creative Commons License 5331

Nagyon szivesen!

Érezzétek jól magatokat!

Nem olyan rossz hely ez a kis sziget. :)

Előzmény: balibaba1 (5329)
Liz 6 napja Creative Commons License 5330

Mi másfél hete jöttünk haza, még frissek az élmények :)

Az ott eltöltött időről írtam a blogunkban, - bár még csak az ott tartózkodásunk első fele van papírra vetve bepötyögve -, ha van kedvetek olvassatok bele, hátha segít a ráhangolódásban :)

Előzmény: balibaba1 (5329)
balibaba1 6 napja Creative Commons License 5329

Köszönöm mindenkinek a választ, megnyugodtan :) 

szeptember 4-én indulunk és már nagyon izgatottak vagyunk :)

timeman 6 napja Creative Commons License 5328

2006-os dollár ok! Bár a cimleteket tekintve a százast váltják jól, a többit sokkal rosszabb árfolyamon. Euróval nincsen ilyen gond, mert egyformán váltják a tizest is meg a százast is. :)

Előzmény: balibaba1 (5326)
Liz aug. 25. Creative Commons License 5327

A 2006-os kiadású OK, én az elmúlt hetekben csak olyanokat váltottam Sanurban.

Előzmény: balibaba1 (5326)
balibaba1 aug. 25. Creative Commons License 5326

Sziasztok, dollár váltással kapcsolatban lenne egy "nyelvtani" kérdésem :)

Sokan írjátok hogy a 2006 előtti dollárt nem szeretik. 

Ugyanennyien írjátok hogy 2006 utáni dollárt váltanak csak. 

A kérdés az hogy akkor mi van a 2006-os évjáratú dollárokkal? Azt még elfogadják? 

Dollárt (is) vinnék ki met épp az van otthon, a legrégebi 2006-os címlet. Akkor ezt még simán beváltják? 

Köszönöm ellőre is a válaszokat. 

timeman aug. 22. Creative Commons License 5325

Azért arra figyeljetek, hogy ahová betértek kajálni, ott minél több fehér ember legyen! Nem feltétlen csak a tisztaság miatt, hanem mert a Balinéz konyha kissé fűszeresebb annál, amit megszoktatok. Ahol sok az Európai, Ausztrál, Orosz, stb. nem olyan veszélyes a gyomorra nézve. Ha még esetleg hasznos tudnivalók érdekelnek az utazás előtt, olvassátok a facebookon a Hungarian Bali Fórumot. :)

Előzmény: zabi78 (5321)
widiadari aug. 21. Creative Commons License 5324

Október közepétől ismét elérhető lesz a párom (amennyiben elegendő az angolul beszélő sofőr): http://baliprivatetour.wix.com/bali
Engem pedig nyugodtan lehet keresni bármilyen információval kapcsolatban: anett_tapai@yahoo.com

Szép napot :)

avvo52 aug. 19. Creative Commons License 5323

nem érdemes befizetni, rengeteg helyen tudtok enni, megkockáztatom jobbat, olcsóbban:)

widiadari aug. 19. Creative Commons License 5322

OLTÁS: én ugyan kint élek (bár most épp nem), de nekem mindig van "érvényes": Hepa A, Hepa B, hastífusz elleni oltásom. 5 éve tetanuszt is újítottam, most csak a szoptatás miatt nem fogok. 

zabi78: annyira étterem van minden árkategóriában, hogy nem győztök majd válogatni ;)

zabi78 aug. 19. Creative Commons License 5321

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy érdemes befizetni a hotelbe félpanzióra, vagy kint is jókat lehet vacsorázni?

köszi

üdv

suzi_mou aug. 15. Creative Commons License 5320

Hepatitis A&B ellen az oltás neve Twinrix, kérd a háziorvosodat hogy írja fel és adja is be. Most kéne az első, 1 hónap múlva (mielőtt elutazol) a második és 6 hónapra kéne még egy emlékeztető.

Az első két oltás már védelmet nyújt.

Szerintem ajánlott, akár Mo-on is benyalhat az ember valamit, nem kell hozzá messzire utazni. 12-13 évig védve vagy ezzel az oltással.

Előzmény: iri929 (5316)
timeman aug. 15. Creative Commons License 5319

Szia!

Ha csak pár hétre jössz és szállodában szállsz meg, akkor szerintem csak az orvosokat gazdagitod azzal az összeggel.

Egyáltalán nem problémás Bali ilyen tekintetben, ha figyelsz az általános higiéniára.

Mielőtt idejöttem magam is felkerestem az oltóközpontot, ahol vagy 4-5 féle marhaságra akartak rábeszélni. Nem sok sikerrel igaz. Azóta sincsen semmi bajom. :)

Itt nincsen malária (hacsak nem akarsz kirándulni Lombokra, de az ellen meg úgysincs oltás), egyedül dengu van, de az ellen szintén nincsen és az esélye hogy megkapod, mármint a lázat kb. 1:1000.000-hoz

Ha meg bőrre fújható szúnyogriasztóval védekezel (itt fillérekbe kerül, ráadásul nem kemikália) a kritikus órákban, akkor rád sem száll a szúnyog, ami terjesztheti. :)

Csak gyere és élvezd a szigetet, ne aggódj!

Timeman

Zs... aug. 14. Creative Commons License 5318

Leggyorsabban, valamint legolcsóbban a háziorvosodnál.

W.L. aug. 14. Creative Commons License 5317
iri929 aug. 13. Creative Commons License 5316

Sziasztok! En szeptember 22en szeretnek balira menni, viszont semmifele vedooltasom nincs. Olvastam h hepatitis a&b az ajanlott, tudnatok segiteni h ezt mennyire gyorsan es hol lehetne elintezni? Elore is koszi a segitseget:)

W.L. aug. 10. Creative Commons License 5315

A porgos hely Kuta.

Ubudban is rengeteg a turista, de a nyugisabb fajtakbol. Nusa Dua is eleg csendes, raadasul szo szerint fallal van elvalasztva a valo elettol annak minden porgesevel.

Szerintem az elso ejt toltsetek Kutabam, akkor mindjart meg is latjatok kell-e annyi porges. Ha megsem, akkor Lembongan utan nezzetek meg Sanurt vagy Ubudot.

Előzmény: BalaLajka10 (5314)
BalaLajka10 aug. 9. Creative Commons License 5314

Sziasztok !!

Még egy kérdés.Lembongan-on 5 napot leszünk(vagyis már csak négyet),de még marad 8 napunk amit máshol szeretnénk eltölteni.Kicsit pörgősebb helyen.

Ubud,Kuta,Nusa Dua ???Próbáltam szétnézni a booking.com-on de sokkal okosabb nem lettem.

András

BalaLajka10 aug. 9. Creative Commons License 5313

Sziasztok !

Köszönöm a tanácsokat és meg is fogadom !

András

timeman aug. 9. Creative Commons License 5312

Szia András!

Szintén csak azt tudom mondani, amit bárki tanácsolhatna, aki itt él. Valahol szálljatok meg arra az egy éjszakára. Kiadásban nem lesz sok, mert max. 2-3 százezer rúpia Kuta övezetében valami egyszerű kis szoba. Bár nem javaslom senkinek különösebben Kutát, de ebben az esetben egy éjszakára megfelel és akkor nincs, rohanás, stressz. Kipihenitek magatokat és kényelmesen elmentek másnap Lembonganra. A reptéren keressétek meg a taxiszervizt és akkor nincsen nagy meglepetés a viteldijat illetően sem. :)

A reptér úgyis Kután van, tehát minden közel, nem kell sokat bumlizni fáradtan.

Timeman

Előzmény: BalaLajka10 (5309)
avvo52 aug. 9. Creative Commons License 5311

én is a Béla+Cartoon párost ajánlottam e-mailben, ha megkaptad:)

Előzmény: Katisza (5296)
W.L. aug. 9. Creative Commons License 5310

En azt mondanam, az aznapi atjutast felejtsetek el.

Mire vegeztek a belepessel, poggyaszfelvetellel, mar este   fel 7 fele jar majd. Akkor meg mar sotetedik. Szalljatok meg valahol a repter korul (fo turistaovezet), aztan masnap nyugisan at Lembonganra.

Indonezia nem egy olyan orszag, ahol az optimistan, rohanosra kicentizett dolgok ossze szoktak jonni.

Előzmény: BalaLajka10 (5309)
BalaLajka10 aug. 9. Creative Commons License 5309

Sziasztok !!

2015.januárban utazunk Balira(egész pontosan Lembongan).A problémám annyi lenne,hogy a gépünk 17.35-kor érkezik,viszont a kompok csak 17h-ig közlekednek.Tud-e valaki egyéb alternatívát,hogy még aznap átjussunk a szigetre ? A segítséget előre is köszönöm !!

Elérhetőségem : andras10@freemail.hu

widiadari aug. 7. Creative Commons License 5308

Mostanában 250-300.000 körül vannak a jegyek, amennyire láttam. Bár pelikan.hu-n Bp-Jakarta novemberre (nov 17-dec 9) most van 171.000 HUF-ért oda-vissza!

Előzmény: aagica (5306)
A_niko aug. 7. Creative Commons License 5307

Jelenleg 3000 kanadai dollár körül van, nem tudom Magyarorszagrol mennyi, de a Qatarral mentünk. Szerintem a legjobb tarsasag.

Előzmény: aagica (5306)
aagica aug. 7. Creative Commons License 5306

Mibe kerül mostanában egy repjegy Balira? Melyik társasággal mentetek? 

Előzmény: A_niko (5305)
A_niko aug. 7. Creative Commons License 5305

Mi miden evben elmegyünk valahova nyaralni a férjemmel. Mindenkinek ajanlom Balit, csodalatos volt es annyira mas, tomeny kultura, vallas, hogy meg most is emesztjuk, meg a fotokat rendszerezzuk, ha tul vagyunk rajta majd toltunk fel ide parat, hogy masoknak is lehessen reszuk benne.

Ne legyel ilyen savanyu es minden bejegyzes mogott reklamot, vagy egyeb hatso szandekot szimatolo ember. Menj el inkabb te is nyaralni valahova! Rad fer! :)

A hianyolt bejegyzeseimet pedig megtalalod lentebb, csak vissza kellett volna olvasnod.

Kellemes napot!

Aniko

Előzmény: Lyankó (5303)
BonLaci aug. 6. Creative Commons License 5304

Ez neked sem az igazi most használatos n.neved ugye?... :)

Ez a Bali oldal mindig érdekes volt, de nekem Kakas (mindenki Gyurija) nagyon hiányzik!!!

Előzmény: Lyankó (5303)