Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

timeman egy órája Creative Commons License 5361

Kedves Seci!

Ha adsz egy email cimet, szivesen leirom a véleményem.

Különben elöljáróban csak annyit, hogy 5 nap nagyon kevés Baliból.

Előzmény: seci (5359)
seci 9 órája Creative Commons License 5360

Persze nem csak timeman-nak szol a kerdes, szivesen varom mas velemenyet is!

-seci

Előzmény: seci (5359)
seci 9 órája Creative Commons License 5359

Szia!

Tudnal velemenyt formalni errol az utrol? 

https://www.baraka.hu/Bali_Lombok_es_a_Gili_szigetek_Delkelet_Azsia_egzotikus_tropusi_utazas_nyaralas

Elore is koszi!
-seci

Előzmény: timeman (5357)
ISIS/002 17 órája Creative Commons License 5358

Emirates-el olcsobb.

BUD-KUL :150.000 HUF

Onnan pedig Air Asia még kb. 120 EUR, így kb. 190.000 HUF lejütni Bali-ra.

Emirates októbertől indul Bp-ről.

Előzmény: widiadari (5351)
timeman 21 órája Creative Commons License 5357

Üdvözlök mindenkit!

Látom hogy van egy kis zavar a szállodák körül, ezért néhány mondatban felvázolom mi a helyzet ilyen téren itt a szigeten.

Való igaz, hogy szinte minden szálloda azokkal a képekkel van fent az interneten, amiket még az átadáskor készitett a profi fotós. Ezért érdemes a kiválasztásra gondot forditani. Ezen kivül az Indonéz csillagozás némiképp eltér a nyugati szinvonaltól.

Ami még nagyon fontos, hogy nem árt ha a szálloda az óceán felőli oldalon van, valamint hogy minél könnyebben meg lehessen közeliteni minden olyan helyet, amiket nap mint nap igénybe vesztek az itt tartózkodásotok alatt. Ezek lehetnek, boltok, éttermek, masszázsszalonok, stb. Természetesen mindezt gyalog. Aki nem szereti a lármát és a nyüzsgést, az ne Kutát válassza, hanem inkább Tanjung Benoát, vagy Nusa Duát. 

Sok esetben egyetlen fórum, vagy vélemény nem elég a döntéshez. Szivesen segitek magam is a választásban, ha megkerestek. A gyümölcsök mosását illetően pedig magam is sima csapvizzel mosom fogyasztás előtt és soha semmi bajom nem volt még, holott rendszeresen fogyasztok nem csak hámozós gyümölcsöket is. A csapviz kiválóan alkalmas a fogmosásra is, de lenyelni nem tanácsos.

Mindenki a szigeten a palackozott 19 literes kiszerelésű palackozott vizet issza. Nyilván a szállodákban ez nincsen, hanem a minibárban van palackozott viz, ami kevésbé gazdaságos, de még az sem őrült összeg.

A kisebb Homestayekben és apartmanházakban van vizgép és természetesen a magánvillák is fel vannak szerelve ezzel, valamit a legtöbb esetben az ár tartalmazza is.
Az éttermek, vagy a helyi kis "kifőzdék" (warungok) nem mindig valami higiénikusak nekünk fehér embereknek, meg aztán a helyi fűszereket sem mindenki gyomra birja, tehát nagyon érdemes megnézni hova tértek enni. Olyan helyet célszerű választani, ahol több fehér embert is láttok.

Különben a kaja miatt nem érdemes senkinek aggódnia, mert itt a szigeten rendkivül sokszinű a konyha is. Az Indonéz, Balinéz, valamint az Ausztrál, Amerikai, Olasz és Francia éttermeken át számos választási lehetőséget kinál. 

Jó pihenést mindenkinek! :)

M.Andika71 1 napja Creative Commons License 5356

Szia Kicsinim!

Köszi a választ, igen én is úgy gondoltam, hogy ezek nem mosott gyümölcsök és ezért lehet enni.

Már közben megtudtam, hogy ők is forralt vizet isznak és mindent azzal mosnak, ezért bátran fogyasztható minden.

Nagyon köszi, szia Andi

M.Andika71 1 napja Creative Commons License 5355

Szia Gábor!

Húúú ennek nagyon örülök, hogy Ti itt voltatok és tetszett. A szállásról a kommenteket olvastam és mindenki írja, hogy kedves a személyzet csak a  szállás nem felel meg az 5 csillagnak, mert rohad a fürdő és a bútrok.....stb, stb Ettől kicsit megijedtem!

Tényleg így van?

Szia és köszi a választ!

Andi

Előzmény: 17gabesz (5354)
17gabesz 5 napja Creative Commons License 5354

Szia!

Januárban voltunk,tökéletes a szálloda,ha van konkrét kérdésed tedd fel :-)

üdv,Gábor!

Előzmény: M.Andika71 (5348)
kicsinim 5 napja Creative Commons License 5353

Szia,

olyan gyümölcsöt, amit ki kell bontani, pl banán vagy passion fruit sztem nyugodtan lehet venni.

A Tripadvisoron jókat írnak a szállásról.

timeman szept. 12. Creative Commons License 5352

Ez tényleg egy jó ár

Előzmény: widiadari (5351)
widiadari szept. 12. Creative Commons License 5351

Qatar akció: Bécs-Bali 720 euro. Utazás szept 21-jún 15. között.

widiadari szept. 9. Creative Commons License 5350

Kedves Andi, ha gondolod, írj nekem privátban: anett_tapai@yahoo.com . Mi kint élünk két kisgyermekkel.

M.Andika71 szept. 8. Creative Commons License 5349

Szia Timemann!

Szeretném én is felvenni veled a kapcsolatot.

m.andy@t-online.hu

Köszi Andi

M.Andika71 szept. 8. Creative Commons License 5348

Sziasztok!

Október 20-án megyünk a családdal Balira Nusa Duába Melia Bali Indonesia szállásra. Volt valaki esetleg ezen a szálláshelyen? Nagyon szívesen veszem a kommenteket róla, mert amiket olvastam volt rengeteg negatív, de jó is. (Persze nem utólag kellett volna, útfizetés után olovasni....) Nem voltunk még egzotikus helyen, gyerekkel megyünk, tudom, hogy a víz az tilos csak palackos, de a neckermann még a gyümölcsöket és a jeges italokat is mondta, hogy ne.

Ha esetleg van ötlet látnivalókról azt is nagyon szívesen venném.

Mindenkinek köszönöm a segítségeket.

Sziasztok.

Andi

timeman szept. 6. Creative Commons License 5347

Nagyon szivesen! Jó pihenést, felejtést és vigyázz magadra! :)

Előzmény: KViki1981 (5346)
KViki1981 szept. 5. Creative Commons License 5346

Köszönöm szépen a válaszokat, Mindenkinek!

timeman szept. 5. Creative Commons License 5345

Bőrre fújható szúnyogriasztót itt Balin és a környéken mindenhol lehet kapni, tehát hozni otthonról teljesen felesleges. Ugyanez a helyzet a konnektorba dugható elektromos riasztóval.

Előzmény: iri929 (5344)
iri929 szept. 5. Creative Commons License 5344

Koszonom szepen a valaszokat!!:) mennenk lombokra is 1 hetre, oda ugye a malaria tablettat ajanljak ami 4 napig hat es kb 2 hetig kell szedni. Van esetleg valamilyen tapasztalatotok ezzel? 

Akkor szunyogirtot inkabb ott vegyek?:)

Előzmény: iri929 (5316)
Zs... szept. 5. Creative Commons License 5343

Sztem ezt inkább itt kérdezd meg:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9196473

A vacilálásban pedig szvsz ne az időjárás legyen a szempont, hanem inkább hogy melyik érdekel jobban. Indonéziának ezen része februárban elvileg esős, de a hangsúly az elvilegen van. Sztem ne nagyon tartsatok tőle, az azért nem túl gyakori hogy annyit essen hogy tönkreteszi a programotok.

Előzmény: nemcsakhajo (5342)
nemcsakhajo szept. 5. Creative Commons License 5342

Hello Mindenkinek!

Fontos tanacsot kernek toletek.

A haverommal tervezzuk hogy elmegyunk Indoneziaba februar elejen.

Es kicsit tartunk a monszuntol ,esotol.

3. nap: Jakarta - Bandung4. nap: Tangkuban Perahu - Bandung5. nap: Bandung - Yogyakarta6. nap: Yogyakarta7. nap: Yogyakarta - Makassar8–10. nap: Toraja-régió11. nap: Makassar - Sanur12. nap: Sanur13. nap: Sanur – Tampaksiring - Ubud14. nap: Ubud és környéke

Ez az utat akarjuk vegigjarni sajat magunk.

Es vacilalunk Indonezia es a Fulop sz kozott az idojaras miatt.

Segitseget elore is koszonom.

Udv

aagica szept. 4. Creative Commons License 5341

Baraka teljesen rendben van, sok éve voltam velük több európai úton, mindig érdekes programot szerveznek. (Cserébe sokkal drágább, mintha magad mennél.)

Nem biztos, hogy egyedül kell sétálnod, sok ember utazik velük egyedül, biztos lesz társaságod.

Előzmény: KViki1981 (5336)
widiadari szept. 4. Creative Commons License 5340

KLM akció: Bp-Bali 240.000 retúr, vagy Bp-KL 149.000 + AirAsia. Utazás március 31-ig (minimum 7 éj kint).

widiadari szept. 3. Creative Commons License 5339

Timemannek sajnos igaza van... :( Kutától északra (Canggu, Kerobokan, Umalas) mostanában nem túl ajánlatos nőknek egyedül lenni estefelé. Viszont a Barakás út azt a részt nem érinti. Ahova mentek, ott abszolút biztonságos lesz ;) A Barakás utak pedig általában jók! :)

timeman szept. 3. Creative Commons License 5338

Szia!

Nem ismerem a Baraka utazási irodát, de inkább attól függ a biztonságod, hogy milyen helyeken sétálsz esténként.

Sajnos újabban Kuta, Changu, Kerobokan és Umalas sem biztonságos esténként egy egyedül sétálgató nőnek.

Leirom ezt akkor is, ha sokan nem szeretnek majd emiatt, mert itt élek és látom mi a helyzet. nappal minden oké, de este már vannak helyek, ahova nem szivesen mennek még a helyi nők sem.

Szerencsére az utazási irodák nem kimondottan szerveznek ezekre a területekre (kivéve Kuta) szállásokat.

Ha bármilyen további kérdésed van, keress meg privát emaiben.

Szép napot!

Timeman

W.L. szept. 3. Creative Commons License 5337

Nem veszelyesebb mint barmely mas azsiai udulohely.

Azert az aranyakat-gyemantokat inkabb hagyd otthon, es valltaskat a szijat nyakadon is atvetve, az uttesttel ellentetes oldaladon viselj. Az egyetlen csunya ugy amirol itt irt valaki, az egy taska motoros altali letepesi kiserletevel kezdodott.

Keszulj fel ra, hogy lesz jopar helyi jelentkezo a szerelmi banatot feledtetni veled - ne vedd oket tul komolyan. ;-)

KViki1981 szept. 2. Creative Commons License 5336

Baraka utazási irodával mennék Balira október végén. Van esetleg valakinek tapasztalat velük? 

Ez egy csoportos, szervezett út, azonban az esték szabadak. Én egyedül megyek szerelmi bánatot kiheverni. Mennyire veszélyes hely Bali, lehet egyedül sétálni esténként egy 30-as nőnek? Köszi

timeman szept. 2. Creative Commons License 5335

Igen lehet, általában mindenhol 50.000 IDR. az ára ami szerintem elfogadható, mert kb. 1000 Ft. egy csészével.

Nagy adagot adnak, két embernek bőven elég, mert erős kávé, ugyanakkor karakteres az ize, nem véletlenül a világ egyik legdrágább kávéja. Amerikában vannak helyek ahol meghaladja az ára a 900 dollárt. 

Előzmény: balibaba1 (5334)
balibaba1 szept. 2. Creative Commons License 5334

Balin lehet kostolni Kopi Luwak kávét elfogadható áron?

timeman aug. 31. Creative Commons License 5333

Szia!

Irtam e-mailt

Előzmény: finex (5332)
finex aug. 30. Creative Commons License 5332

Üdv:

Timeman-nal szeretném felvenni a kapcsolatot, Bali túraajánlat céljából. elérhetőségem kerekes.x@gmail.com