Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

widiadari 3 napja Creative Commons License 5524

Gomboc_Arthur: www.ayuweddingbali.com - kimondottan magyaroknak, maga a tiszteletbeli konzulasszony intézi.

Előzmény: Gomboc_Arthur (5518)
timeman 3 napja Creative Commons License 5523

Szia!

Keress meg e-mailben: macsar.bela@gmail.com

Előzmény: Gomboc_Arthur (5518)
kakas11 3 napja Creative Commons License 5522

kakas11 3 napja Creative Commons License 5521

W.L. 3 napja Creative Commons License 5520

Denpasar Ubung buszpalyaudvararol mennek a buszok Javara.

Az arak a busz "osztalyatol" fuggnek, szerintem ugy $10-tol felfele, de en a tavolsag miatt inkabb a dragabb de jobb buszokat valasztanam.

Előzmény: denesvin (5519)
denesvin 3 napja Creative Commons License 5519

Balirol/Kuta/ busszal el tudok jutni Yogjakartába/Borobudur és környéke.Kb mennyibe kerül?

Gomboc_Arthur 4 napja Creative Commons License 5518

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni egy esküvő megszervezésében Balin. Van esetleg valakinek kontatja odakint. Egy szimbolikus tengerparti szertartásra gondoltunk volna.

Üdv.,
G.A

widiadari 5 napja Creative Commons License 5517

Egy kissé hirtelen történt, hogy néhány helyen megemelték a belépőjegy árát... Kintamaniba mostmár 30.000 IDR/fő árért lehet menni (Batur vulkán régió), Tirtagangga és Uluwatu 20.000 IDR/fő, míg Taman Ujung (Taman Sukasada) 35.000 IDR.

kosaarka 2015.01.20 Creative Commons License 5516

Budapest-Doha, Doha- Denpasar . Szerintem a Qatar Airways eléggé kézenfekvő és jó a csatlakozás. :)

Előzmény: Beus1234 (5480)
ritola 2015.01.19 Creative Commons License 5515

Köszi, az SMS is megfelel.

Azért párszor fel kell hívni az aggódó szülőket meg az itthon maradt gyereket, de ha van a kártyához adatforgalom akkor megoldjuk Viberen.

Előzmény: seci (5513)
seci 2015.01.18 Creative Commons License 5514

Kulináris élmények

Ami Angliabán a full-English breakfast az Balin a sult-rizs (fried rice/nasi goreng) - koszi a tippet Rika!

Lehet enni reggelire, ebédre, vacsorára. Megunhatatlan. Finom, változatos és ráadásul még olcsó is.

Mindenhol kicsit maskepp keszitik, megbolondítják fuszerekkel, hagymával, hal- vagy csirkehús-darabkákkal.

Szamunka nem volt teljesen ismeretlen a dolog mert hetente egyszer nepali kajat szoktunk enni, de a balis valtozatok nagyon izlettek, ossze is kell majd vadászni egy kis receptgyujteményt!

Reggelire (ha esetleg megunnánk a fried-rice-t) meg lehet még próbálni a gyumolcsos-palacsinákat (pan-cake). Viszonylag vastag palacsintatészta, belesutve ananász/banán, rálocsolva egy kis mézet nagyon finom.

Ne kisérletezzunk continental breakfast-tel, lehangoló (egyszer kipróbáltuk, hiba volt, csábítóan hangzott a croissant).

Levesekbol mi leginkább a csirke-húslevessel találkoztunk, a teljesen "clear" változattól (eroleves) a húst+zoldséget boven tartalmazó változatig.

Mi általában "szedd-magad" (svédasztalos) éttermekben ettunk, igy mindig volt robbantott-csirke, grillezett hal/tofu, ilyen-olyan tészta (noodle) a választékban.

Desszertként a fekete-rizs (black-rice) pudding a leggyakoribb, ez egyfajta tejberizs, meglocsolva valamilyen lekvárféleséggel.

A sult banán is igen finom és rendkívul laktató.

Ala-carte étteremben is ettunk, Ubudban a Nomad jott be legjobban, ott akkora tonhal-steak-et kaptam, amit nálunk 3 adagként mértek volna ki, ráadásul igen kellemesen volt fuszerezve. A lányok is valami nagyon finomat ettek - fustolt-marlin salátát.

A csalódás a szilveszteri vacsora volt, én hulye miért kellett nekem steak-et rendelnem? Mondjuk ott nem csak én kaptam vacak kaját.

Gili Meno-n természetesen a parton vacsoráztunk és ráboktunk egy halra, hogy azt kérnénk szépen megsutve tálalni.

Italok: Bintang = a helyi sor. Ezen kivul lehet persze kapni importalt soroket is, 2x annyiért fele annyit. Felesleges pénzkidobás, a Bintang terljesen korrekt világos sor.

A gyumolcslevek a 100% gyumolcslétol a 1:1 arányban vízzel felhigított lottyokig terjedtek, természetesen ugyanannyiért.

Gyumolcslevet szinte midenbol csinalnak - ananász, banán, mangó, gorogdinnye, eper, stb.

Nagyon finom volt a kókuszlé is, érdemes kipróbálni (ott a helyszinen "nyitják" ki a kókuszt), valamint az egzotikus gyumolcsoket is.

A tengerparton lehet kapni "fagylalt-ananászt" - ami nem fagylalt, hanem csak ananász, de nyélen - ugyesen van megpucolva és kb úgy eheto, mint a fott kukorica. Tényleg, sult kukoricát is lehetett kapni, nem is volt rossz.

A kávé a balinéz kávét jelenti, ami torok-kávé. Eszpresszót ne várjunk, nem lesz. Hasonlóképpen a kávé mellé felszolgált tej sokszor tejsuritmény.

Sanurban találtunk McDonalds-ot is :) a legfobb erénye az lehet az odalátogatóknak, hogy légkondicionált a helység.

Az árakról kb annyit lehet mondani, hogy egy fried-rice 20-30K, egy kicsit komolyabb foetel 40-60K, valami speciális 80K.

A Bintang nagy uveg (kb 600ml) 35-40K, gyumolcslevek ugy 20-30K kozott.
Egy fél literes hutott viz 10K, cola/fanta/stb szintén 10-15K.

Mi az árakat kb ugy számoltuk, hogy 20KRupee = 1 GBP = 400 Ft, bár meg kell mondjam, hogy nem igazán számoltunk egyáltalán. Annyi amennyi. Végul is ha az ember kiad majd egy milliót egy két hetes útra, akkor ne már azt nézze, hogy mennyiért vacsorázik vagy iszik meg egy pohár sort, foleg, ha ez az otthoni éttermi árak fele-harmada.

-seci

Előzmény: seci (5506)
seci 2015.01.18 Creative Commons License 5513

Mi nem akartunk nagyon senkit sem hivogatni, SMS-t lehetett rola kuldeni.

Viszont olyant vettunk, amin volt adat-kapcsolat hasznalat is (sok gb), amit vegul is nem kellett hasznalni, mert az utikonyvekkel ellentetben szinte mindenhol volt tisztesseges wifi.

A Nokia N700-on meg pepecul ment az off-line (elore letoltott) navigacio, oda sem kellett semmilyen adat-kartya.

-seci

Előzmény: ritola (5507)
widiadari 2015.01.17 Creative Commons License 5512

Huh, pár napig nem olvasom a fórumot és mik vannak.... Inkább nem folynék bele. Helyette infómorzsa:

Ha vki nem szeretne autót bérelni, de a motorhoz sem elég bátor, akkor ott a tömegközlekedés! Az utóbbi időben több újdonság is napvilágot látott: egyik a Trans Sarbagita (FB oldalon a fotók közt fent vannak a menetrendek és megállók, viszont minden csak indonézül...https://www.facebook.com/pages/Trans-SARBAGITA/114451925323386 Ha segítség kell a "megfejtéshez", szívesen segítek: anett_tapai@yahoo.com). Másik a Kura-kura bus, ennek az angol oldala sztem elég informatív: kura2bus.com

Autó-és motorbérlésről már írtam korábban (3754 pl.). Ami FONTOS, hogy motorbaleset esetén általában nem fizet a biztosítód, mivel azt a legtöbb utasbiztosítás nem fedezi! Ha tehát motorozást tervez vki, akkor ennek megfelelően válasszon biztosítást.

1965andras 2015.01.17 Creative Commons License 5511

sri lankát kilöttem ,

Bali vagy Malájzia ..körvonalazodik...

Előzmény: COOP (5510)
COOP 2015.01.17 Creative Commons License 5510

köszi, leszűrteda  lényeget! Ebből az 5500 hsz-ből benne van minden, ami tényleg hasznos info.

Előzmény: seci (5505)
1965andras 2015.01.17 Creative Commons License 5509

várom a többit is..

erröl van itt szó az információ nagyon fontos és nagyon hasznos ..lehet belöle szemezgetni..

aagica 2015.01.17 Creative Commons License 5508

Nagyon örülök a beszámolódnak, régen jártam a Baraka több útján, Balin meg saját szervezésben, legalább megtudom, milyen lett volna velük. Várom a többi részt!

ritola 2015.01.16 Creative Commons License 5507

Köszi :) , ezek az igazán hasznos infók.

Várjuk a további írásaid !

A sim kártyából csak helyi van, vagy van esetleg nemzetközi hívásra is jó?

seci 2015.01.16 Creative Commons License 5506

Elkezdek irni egy kis beszamolot, remelem naponta 1-2 napot fel tudok majd dolgozni, kepekkel egyutt (http://seci.co.uk -n lesznek)

Azert elozeteskent:

Bali 2014 december 29 - 2015 januar 9.

Baraka kalandtura (Bali+Lombok+Gili Meno) + 2 extra nap az Orianna Bali Tours szervezeseben

Mindkettot csak ajanlani tudjuk - nyilvan ennel (joval) olcsobban is ki lehet pusztan egyeni szervezessel hozni - a mi celfuggvenyunk nem a koltsegoptimalizalas volt.

Indulas 28-an kora delutan Londonbol a Qatar Airways jarataval, atszallas Dohaban, erkezes Denpasarba masnap 17:10-kor.

A repulon semmi kulonos, alig van turbulencia, bar a 6.5 + 9.5 ora igy is feneket-probalo kikepzes.

A kaja meglehetosen jo es az italkinalat is a mult szazadi repulesi elmenyeimre emlekeztet (igazi Baileys/konyak/gin, sot meg pezsgo is van a turista-osztalyon).

Az A380 tenyleg iszonytat nagy gep (London-Doha szakasz), sikerult a felso fedelzetre kapni ulest, ahol viszonylag keves turista-osztalyos hely van,

gyerek meg egy szal sincs, ugyhogy nyugalomban/csendben telik az ido. A Doha-Denpasar szakasz is tisztesseges meretu gep, az ellatas ott is kivalo.

Erkezes percre pontosan, mindket helyen.

Kicsit felunk az immigration-tol (horror torteneteket lehet olvasni 4-5 oras varakozasokrol), de ugy tunik, hogy a 2014 nyaran atadott uj terminalom minden flottul mukodik.

Befizeti az ember a Visa On Arrival (VOA, nagy feliratok) dijat ($35 avagy £25 a mi esetunkben, a repulon mar kitoltottuk a papirt), majd megy az utlevel-ellenorzeshez, ahol beragasztjak a vizumot es kesz.

Szamtalan sor, ugy megy minden, mint a karikacsapas. 17:10-kor szallt le a gep, 18:00-kor mar csomagostul/vizumostul benn vagyunk Indoneziaban.

Amit erdemes tudni, hogy az erkezesnel - meg mielott elhagyja az ember a belso "zonat" - lehet penzt valtani es SIM-kartyat venni.

De akkor sincs gond, ha esetleg mar kimentel, ugyan elvben nem lehet visszamenni, de itt megis :)

A helyi SIM-kartyat (simpaty) egyebkent foleg csak azert vettuk, hogy a turavezetovel tudjunk kommunikalni, meglettunk volna nelkule is.

Egy csomo taxis var arra, hogy elvigyen akarhova, de ha udvariasan lepasszolod oket semmi gond, mosolyognak, segitokeszek.

Pl ok mondtak, hogy ott benn tudunk venni SIM-kartyat, menjunk csak vissza, semmi gond.

A barakas csoport utanunk 3 oraval jon, a kiiras szerint percre pontosan erkezik az a gep is, ugyhogy megvarjuk oket a repteren.

Iszonytat meleg es foleg paratartalom, uldogelunk az emeleten egy etterem-feleben es iszogatjuk a gyumolcsleveket.

Amikor a csoport nagyobbik resze megerkezik a turavelezto (Zsiga) osszetereli a tarsasagot, igazabol ok is onalloan (csoportvezeto nelkul) erkeznek.

Indulas elott mindenki kap virag-nyaklancot, fenykepezkedunk egyet, majd irany egy sanuri etterem.

Az ut jo resze a szinten par honapja atadott autouton vezet, kicsit kaotikus a kozlekedes, de nem rosszabb, mint mondjuk Spanyolorszag.

Mindenki figyel, torott/horpadt autot a ket het alatt alig lattunk.

Az etteremben total vegyes kajat kapunk (van benne kicsi kinai, indiai, indonez, sot meg sultkrumpli is), megallapitjuk, hogy itt sem fogunk ehenhalni.

Figyelem: rantott karaj nincs, hasonlokeppen a porkolt nokedlival is hianyzik a kinalatbol. Mi mar megszoktuk, de ha valaki ezeken tud csak ellenni az ne valassza Balit uticelkent :)

Megismerkedunk BinTang-gal, es szamtalan gyumolcslevel is.

Vacsora utan irany az ubudi szallasunk, ahol 5 ejszakat fogunk eltolteni. No itt mar megyunk "balis" utakon, megtapasztaljuk, hogy milyen is valojaban a kozlekedes.

Persze nem teljesen, mert ejszaka van, de azert ebbol mar siman elore lehet latni, hogy milyen is lesz a nappali kozlekedes.

A szallas (http://www.biyukukung.net) teljesen rendben van, egy rizsfold mellett vannak a hazak, beka-kuruttyolas es tucsokzene segit gyorsan elaludni.

-seci

seci 2015.01.16 Creative Commons License 5505

Nincs ezzel a forummal nagy gond, vannak utazast-szervezok meg utazok, mindenki eldontheti, hogy mit szeretne - persze némi olvasgatas utan.

Megkonnyitendo az ujonnan erkezok dolgat itt egy kis szosszenet, amit en vontam le 2012-november-tol atolvasva a forumot.

Beszamolok:

4122 Batur vulkan
4126 Hol érdemes tánc eloadást nézni, Uluwatu Kecak -ról hallottam naplementekor, esetleg még máshol
4165 A legnagyobb élményünk Tamblingan-tavi csonakázás volt (Zitaval)
4169 => re 4171 (Zita javitasaival)
4193 (meg egy elegedett utas Zitaval) es jo kajatippek
4215 erdekessegek - mit kellene megnezni es mit nem
4256 delfinezes?
suzi_mou 4293, 4295, 4304, 4317(szallas), 4319, 4328, 4329, 4354, 4374, 4376, 4320 A Goa Gajah-ról valóban nem sok van az útikönyvben és pont a lényeget hagytátok ki. Minket is egy öreg szólított le és hagytuk magunkat vezetni végig le a folyómederhez az
erdon keresztük, ahova kb. egyórás túrával jutottunk nagyon kalandosan és a végén egy félig víz alatti szentélyhez jutottunk - fantasztikus élmény volt!
4330 a Gunung Kawiban ugy latom hogy kihagytatok a barlangokat, ami a legizgisebb resze, es hatul pedig el lehet setalni egy vizesesig a rizsfoldeknel.
kicsinim: 4759 4760, 4761, 4763,
k.zita: 4977 => osszevetni a Baraka programjaval
k.zita: 4988 remek :) osszefoglalo a gondolkodas massagarol

Zita altal feltett kerdes: A 10 kötelezo látnivaló szerintem :

Kakas11 / Mihalkagyurka@gmail.com
Tanah Lot, Tirta Empul, Trunyan, Tirtaganga, Ulun Danau, Jati luwih, Mahagiri étterem, Goa Lawah, Munduk Vízesés, Gesing 800 éves Banyaktree fa.

timeman 4291
A templomok tekintetében a legszebbek szerintem és nem feltétlen sorrendben: Uluwatu, Tanah-Lot, Tirta Ganga, Gunung Kawi, Ulun Danu és persze az Anyatemplom. Rizsföldek vannak mindenhol, ezért aztán szerintem Jatiluwih és a Tegallalang, bár szép de hanyagolható.

Goa Gajah /Elefánt templom/ Monkey Forest /erdő, templom, majmok/ Ubud /piac, palota/ Lempuyang /1000 lépcső temploma/ Ujung Water Palace

Tirtagangga /szökőkutak parkja Pura Ulun Danu Bratan Templom /úszó templom/ Tanah Lot /tengeri templom/ Ulun Danu Batur Templom /Bali második legfontosabb iránytemploma/ Tirtha Empul /szent forrás/ Kertha Gosa /úszó palota/ Goa Lawa /Denevér templom/ Besakih Templom /Bali védelmező temploma

Idegenvezetessel foglalkozok:

zitatol zitakozari@yahoo.com => 4638 mi mennyi es miert
k.zita zitakozari@yahoo.com
timeman kimihaly70@gmail.com
kakas11 Kakasos Gyuri mihalkagyurka@gmail.com http://www.turakbalin.eoldal.hu/ ???
widiadari Én Jimbaranban lakom. Miben segithetek? Irhatsz privátban is: anett_tapai@yahoo.com. => a parjanak az irodaja: http://baliprivatetour.wix.com/bali
Tegze Márton => Romeo romeotoursbali.com 4292
W.L. hozzaszolasai
Ni Made = 4951 Szintai Eszter idegenvezeto esztibeszti79@gmail.com
https://www.facebook.com/melinda.totin?fref=ts

Gyogyszerajanlo - gyomorra 4406 Az egyik a NEO KAOLANA, de ha kanolin petkint mondunk is megértik. A másik pedig a NORIT (ez szentabletta)

Szunyogriaszto: soffel

-seci

1965andras 2015.01.16 Creative Commons License 5504

thaiföldről átmennénk Balira március 22.körül,április 2 . án éjjel indulnánk haza Kuala lumpurból.

2 felnött egy 9 éves gyerekkel .terzvezett szerint Suratthani-Kuala-Dempasar-Kuala útvonalon repülnénk.

Kis kör tengerparti pihenéssel .

minden infót szívesen veszek és lehet hogy privatban leleveleznénk.

motort is bérelnénk gondolom nem veszélyesebb mint Thaiföldön vagy Vietnámban?

ritola 2015.01.16 Creative Commons License 5503

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

A fórum lényege a tapasztalatok leírása, egymás segítése, hasznos tanácsok leírása stb., szóval ez lenne az alap.

Olvasom a Maldív fórumot, ott pont ezt tapasztalom.

Ennek a fórumnak a látogatói mintha más országból jöttek volna :)

Az itt önmagukat "reklámozók" is többre mennének hasznos tanácsokkal, program ajánlásokkal, segítségnyújtással.

Bizalmat ébreszteni öntömjénezéssel, a másik leszólásával sztem nem lehet.

csabnemeth 2015.01.15 Creative Commons License 5502

Szerintem ne stresszeljetek ezen. Ha reklam reklam ha nem nem. Aki maganak szervezi az utat az ugyis maganak szervezi.

Inkabb Bela, ha mar irtal ide a forumra akkor ird le azt az 5 turanapot pontosan, hogy aki akar ilyenre menni kedvet csinalj vagy azert hogy segits vele azoknak akik mernek egyedul elindulni ilyen tutara.

Ez igazabol ennek a forumnak a lenyege es igy mar segitseg is es reklam is...

Ka Pál 2015.01.15 Creative Commons License 5501

Béláim túltoltátok...

Jimbaram 2015.01.14 Creative Commons License 5500

Sajnáljuk a hitetlenkedo gonosz, rosszindulatú megjegyzéseket, de ez minősíti azokat akik így írnak latatlanul el bújva a szavak mögé mert gyávák, üresek es irigyek, mert ok képtelenek arra amit Béla túra vezetőként programokat szervez a Baliba látogató turistáknak.De ez egy világbajnok sportembernek mulatságos olvasat hozzászokott a kihívásokhoz mert o lett a világbajnok.Megegyszer köszönjük Béla fantasztikus volt a Balis telelesunk a család egyik valóságos tagja.

timeman 2015.01.14 Creative Commons License 5499

Kedves "érdekesebbnél érdekesebb nicknevek mögé bújt" Ismeretlenek"!

Ha másokat pocskondiáztok (még ha szerintetek vicces formában is) nem feltétlen őket, hanem inkább magatokat minősititek.

Nem akartam (mert nem szokásom) itt a "nyilt szinen" megköszönni a volt vendégeimnek a dicsérő szavaikat (mert erre ott a személyes email cimük), mindezt csak azért tettem és csatoltam hozzá (a szerintetek nem létező család) fotóját, mert gondoltam ebből elég világosan látszik majd, hogy valódi személyekről van szó és teljesen alaptalan minden amit a hozzászólásról és ezzel együtt rólam irtatok. Örülök annak hogy valamit elég jól csinálok ahhoz, hogy "kivivjam" az irigységeteket ezzel! Tehát további jó mulatást! :)

Üdvözlettel

Béla

aagica 2015.01.13 Creative Commons License 5498

Most miattatok meg kellett hallgatnom a "Bélát itt ne keressék!" c. számot. :)

Gondoltam, belinkelem, de nem vagyok annyira gonosz. :)

Előzmény: Ka Pál (5497)
Ka Pál 2015.01.13 Creative Commons License 5497

Béla, Béla, Béla... Jaj de sok a Béla.  Ez nem a Béla? Béla ez a Béla? Szerintem Béla.

Bocs, annyira adata magát :O))

A kevesebb, több lett volna! Már, ha ez reklámnak készült. Ha csak túlbuzgó volt a volt "vendég", ez így inkább riasztóra sikerült, ellenben nem csalogatóra.

Előzmény: Jimbaram (5484)
W.L. 2015.01.13 Creative Commons License 5496

Azok akik emiatt hagytak ki, spec Raja Ampatra mentek helyette 2 hetre, tehat azert nagyon rosszul ok sem jartak. ;-)

Azokat sajnalom inkabb, akik eleg egyugyuek/naivak ahhoz, hogy bedoljenek az emlitett furfangoknak, de hat vegul is mint mar irtatok nem kell langesznek lenni, hogy atlasson az ember a szitan, es aki lusta ehhez eleget visszaolvasni, az talan meg is erdemli, hogy jol lehuzzak. ;-)

A sok hamis, felrevezeto "dezinformacio" viszont hatarozottan karos.

De ez ellen ugy lehetne vedekezni, ha ti akik valoban egyenileg jartatok Balin, irnatok a valosagot. Sajna a legtobb utazonak ettol elveszi kedvet a forumon sajat pecsenyejuket sutogetok hangoskodasa.

Előzmény: Zs... (5494)
timeman 2015.01.13 Creative Commons License 5495

Köszönöm szépen a Lukács családnak, amit rólam irtatok! Remélem valóban jöttök még erre a kis szigetre és találkozunk még, mert nagyon szimpatikus embereket ismerhettem meg a személyetekben. 

A többi rosszmájú hozzászólásra pedig inkább nem is regálok, mert semmi értelmét nem látom.