Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 8 órája 0 0 5732

Azert a bankkartyarol elmondanam, hogy ilyen elbaxott bankautomatakkal keves helyen talalkozik az ember.

Eloszor is 150cm magas emberekre meretezik - ami ugye eleg x@r, ha 180+ vagy - tehat guggolva kell kezelni.

Masreszt a kiirasok es a gombok, amiket ketoldalt kell nyomkodni valami eszmeletlenul vacakul vannak osszeparositva, sose volt tiszta, hogy a 3 kiiras hogyan is van a gombokhoz parositva.

Harmadreszt meg egy sima visa debit kartyanal is megkerdezi, hogy most a checking, savings, vagy credit account-odrol akarsz penzt felvenni. Mi van??? (Jo, tudom, USA szabvany, ott is ilyen x@r emlekeim szerint).

Negyedreszt viccesen keves penzt engedett csak felvenni - talan 50-60 fontnak megfelelo penzt [500 font a napi limitunk], es az sem volt tiszta, hogy most miert is utasitotta vissza a tranzakciot, igy aztan szenvedhettunk vele, mire rajottunk.

Ettol persze jo dolog az ATM, de az elobbi furcsasagokat keretik figyelembe venni.

Es ugyan USD/EUR-rol volt szo GBP-t is siman valtanak, eleg jo arfolyamon. Egyebkent aki Mo-rol megy (es ugye a tobbseg ilyen) en is EUR-t ajanlanam - ha abbol marad az ugye rogzitve van a forinthoz, mig mind az USD/GBP meg ugral, mint a fene.

-seci

Előzmény: kakas11 (5730)
timeman Creative Commons License 13 órája 0 0 5731

Az Euró a legjobb választás. Mert az USD-vel valóban sok a "hiszti", ugyanis a legtöbb helyen nem fogadják el a 2006 előttieket, nem azonos árfolyamon váltanak minden cimletet, vagyis a kisebbeket alacsonyabb árfolyamon, de még sorolhatnám. Az Eurónál ilyen probléma nem merül fel, nem találkoztam olyan váltóval, ahol különböző árfolyamon váltanák a különböző cimleteket. A bankkártyás vásárlásról csak annyit, hogy attól függ itt Balin működik, vagy nem éppen az adott banki háhózat és sajnos még a helyi bankkártyáknál sem mindig működik, akkor el lehet képzelni a külföldinél....

Már csak azért is a legjobb a készpénz, mert a vásárlásoknál szintén (ha kártyával történnek) levonnak 2,5-3%-ot pluszban, ami nem sok, ha mondjuk néhány százezerért vásárol az ember (természetesen IDR.), de ha több millió, akkor jelentős veszteség. Persze mindenkit lebeszélnék arról, hogy túl sok pénzzel a zsebében sétáljon mondjuk Kután!

Ha már itt tartunk nem kell hogy az útlevél mindig ott legyen az embernél. Inkább egy fénymásolat bőven elég, az útlevelet meg a szállodai szobában a széfben biztonságban tudhatja mindenki. Elég kellemetlen ugyanis, ha "eltűnik".

Itt mindenhol elfogadják a fénymásolatot. :)

kakas11 Creative Commons License 27 órája 0 0 5730

Tényleg jobb az euró de a bankkártya is működik :-)

Előzmény: Dinky_hun (5728)
Zs... Creative Commons License 1 napja 0 0 5729

Tulajdonképpen mindegy. EUR-val talán kevesebbet szórakoznak, nincs olyan mint a USD-nél, hogy régi, gyűrött, koszos, stb, és akkor már nem váltják be.

Előzmény: Dinky_hun (5728)
Dinky_hun Creative Commons License 2 napja 0 0 5728

Halihó,

EUR vagy USD a jobb választás Balira költőpénznek?

köszi

k125k125 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 5727

Remélem, rendben volt nektek is az út!

Aztán, hajrá, nézzétek meg a lehető legtöbbet Baliból! :)

Jó utazgatást! :)

Előzmény: tök jenő (5726)
tök jenő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 5726

TÖK jó volt olvasni, főleg hogy én pont Sanuron vagyok éppen:) majd összeszedek néhány hasznos infot én is

Előzmény: k125k125 (5724)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 5725

Örülök, hogy egy igazi nagy utazó is ilyet ír! :)

Előzmény: COOP (5719)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.15 -1 0 5724

:) Köszi :)

Amúgy lassan már ott tartok, hogy kitolhattam volna 1 héttel a nyaralásomat, annyi időmbe került a fórumozás! :) :)

Előzmény: ritola (5716)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 5723

A nagyon konkrét véleményeket, hogy valami jó-rossz, szép-nem szép, mindig megpróbálom elkerülni. Pont azért, amit én is, és te is említettél, hogy ezek a megjegyzések akkor adnának valakinek tényleg hiteles véleményt, ha tudnánk a konkrét körülményeket, egy adott ember esetében, meg mondjuk az sem ártana, ha ismernénk a személyiségét is. Ez akár 10 különböző dolgot is takarhat.

Na, ezért nem írtam tovább, mert már annyira kezdtem belebonyolódni az egészbe, és ha még a szempontokat le is írom, a személyiségemet inkább nem kezdem el magyarázni az interneten. :)

Így, inkább maradok a minél több tény közlésénél, amit fel lehet használni, az egyéni szempontok alapján történő tervezésnél!

A többi gondolatod esetén is, mindenben,  hasonló a véleményünk, mint a legtöbbünknek, akik többfelé jártak már a világban, annyi különbséggel, hogy nekünk átlag utazóknak, soha nem lesz annyi összehasonlítási alapunk, mint neked, mint, az egyik legnagyobb utazónak! :)

Előzmény: W.L. (5712)
ritola Creative Commons License 2015.05.15 0 0 5722

A vége is jó lett, de sajnos vége lett :)

Köszönjük!

Előzmény: k125k125 (5718)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 5721

Nagyon szívesen! :) Közben, elkészült a vége is!

Előzmény: widiadari (5714)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 5720

Nincs mit! :) Remélem, a sziget többi részéről is, beszámol majd valaki részletesen!

Előzmény: timeman (5713)
COOP Creative Commons License 2015.05.14 0 0 5719

Köszönöm, hogy olvashattam!

Ilyen kell ide!  :)

Előzmény: k125k125 (5718)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.14 0 3 5718

Utolsó nap.

Délben kellett kijelentkezni, utána lehetett használni még a szálloda szolgáltatásait, meg a már említett érkezés és távozás várót is, zuhanyzás, pihenés, várakozás céljából.

Délután 3-ig volt időnk, hogy mindenből megtörténjen az utolsó!

Utolsó ajándék, utolsó reggeli, utolsó koktél, utolsó fotók, utolsó ebéd, utolsó pillantások a beachen, utolsó séta a tengerben, utolsó mosolyok az alkalmazottaktól, az utolsó „Apa kabar?” a kedvenc pultosunktól, az utolsó visszatekintés a lobbyból a kertre, és az utolsó „Terima kasih!” amikor a szálloda előtt magunkra csuktuk az autó ajtaját! :(

….

….

….

A reptérre megérkezve, elrendeztük a bőröndöket, majd irány az Air Asia pult. Sablonosan mentünk végig a folyamaton, majd egyszer csak bent voltunk a terminálon.

Itt kezdtem el gondolkozni azon, hogy mi lesz a kilépési illetékünkkel, mert sehol sem kérték a pénzt.

Próbáltunk kérdezősködni, és arra jutottunk, hogy az Air Asia esetén tartalmazza a jegyár az illetéket, bár valószínűleg, akkor mindegyik légitársaság esetében így van.

Erről nem írt eddig senki, vagy csak elkerülte a figyelmemet.

Közben rákerestem, és úgy látom, hogy 2015. februártól van ez a rendszer, és ekkortól nem kell a helyszínen külön fizetni.

És akkor jöjjön az utolsó fotóm:

A kifutópályáról elemelkedve nyugati irányban szálltunk fel, így a Kuta előtt húzódó tengerpart, és a háttérben magasló vulkán együttese lettek az utolsó fényképünk szereplői.

Azt hiszem, elég jól kielemeztem mindent, segítség lehet sok témában.

Összességében az alapos szervezés következtében minden jól sikerült, 10-es skálán 8,5-ösre értékelem ezen utazás-nyaralás kombinációnkat. Megjegyzem, hogy 10-es utunk még nem volt, mert mindig van valami, ami nem az igazi, de 8-asnál sem volt rosszabb sosem, mert mindig tudtunk igazodni egy adott hely nyújtotta lehetőségekhez.

Ismételten azt tanácsolom, hogy infó, infó, infó, és az alapján dönteni.

Még zárszónak leírhatnám, hogy aki csak a tengerpart miatt akar Balira utazni, az ne tegye, de nem írom, mert esetleg aki először jár az egyenlítő közelében, annak kiváló élmény lehet, akik meg már rutinos rókák, azoknak meg felesleges, ilyeneket írni.

Inkább maradjunk annyiban, hogy Bali egy jó alternatíva lehet egy kultúrát és pihenést is tartalmazó utazáshoz, megfelelő felkészüléssel!!!

VÉGE

k125k125 Creative Commons License 2015.05.14 0 2 5717

Uluwatu és egy rövid Beach túra

Mivel az utolsó 4 nap Nusa Dua-án telt, így nem volt kérdés, hogy nem maradhat ki a többi kisebb beach sem Jimbaran közeléből. Nem akartam úgy haza jönni, hogy legalább egy pár perces sétát ne tegyek mindegyiken. Persze azért itt is kellet válogatni, mert szerintem legalább 2 napos program lenne, ha dél-Bali strandjait végigjárná valaki.

A Grand Nikko előtti rész érdekesnek nézett ki, de nem fért bele az időbe,

Ezt, a déli részen egy viszonylag nagy strand követi, a Pandawa Beach. A tripados képek nem győztek meg, így nem került be a programba.

Aztán, van nagyon sok egész kicsi beach, köztük a Finn’s. Érdemes lett volna a megtekintésre, de idő hiányában kimaradt.

A google maps-on látható egy ígéretes rész. A Bulgari hoteltől, Uluwatu irányába látható 1,5 km-es partszakasz. Néhány helyen, biztos ki lehet rá menni. Az még olyan igazi vadregényes résznek látszik.

Én maradtam végül a Jimbaran alatti, ismertebb strandoknál. Háromra sikerült eljutnunk, egy 4 órás program keretén belül.

1. Padang-padang:

Nusa Dua-ról, 35 perc volt az út. Ez kicsi strand, sok embernél használhatatlan lehet a tömeg miatt, most kellemesen lehetett volna strandolni a parton. Úszkálásra, strandolásra alkalmas. Sőt, ha engedte volna az időm, végignéztem volna a víz alatt a nagy kőfal oldalát sznori szemmel. Akár még jó is lehet. Warung is van, így a kaja sem gond. Néhány órát szívesen eltöltöttünk volna itt.

A lejárat a partra:

És a part:

2. Blue Point, a szörfösök birodalma:

Itt is le kell ereszkedni a partra jó pár lépcsőn keresztül, de mindenképpen érdemes. Lent 2 sziklafal között lehet elérni a vizet, egy nagyon érdekes, különleges hely.

Itt „semmit” sem lehet csinálni (kivéve a szörföt, illetve, hogyha nyitva van a szikla tetején a bár, de most zárva volt), de itt pont ez a jó, csak gyönyörködni kell egy fél órát, szerintem kötelező megálló.

3. Balangan.

Egy közepes méretű strand, kb. 300m lehet. Széles homokos rész, a két végén sznorira esélyes részekkel. Bali viszonylatban jónak számít. El lehet strandolgatni rajta egy ideig. Több helyen lehet lejutni a partra az útról.

Mindhárom esetében igaz, hogy motorral elérhetőek, egymástól kb. 20-30 perc utazásra vannak. Étel, ital mindhárom estében megoldható a helyszínen.

4. Uluwatu.

Talán nem fog velem senki vitatkozni, hogyha azt írom, hogy ez a hely inkább szól a kilátásról, mintsem a templomról, aminek a terültére nem lehetett bemenni. Belépő: 20.000 IDR/fő. Viszont a kilátás tényleg szép. Magasabb a sziklafal, mint Tanah Lot-nál, így a kilátás is extrémebb.

Folyt. köv. a végével!

ritola Creative Commons License 2015.05.14 0 1 5716

Háát, keresni kell a szavakat, hogy ne essünk túlzásba :)

Eddig a Bali fórum legjobb, legrészletesebb leg...leg...

Nagyon jó, igazán.

Rengeteg időt és munkát fektettél a leírásokba, külön köszönet érte.

Ennyi valós és hiteles információ egy utazásról bőven kárpótol minket az eddigi finom szólva, nem igazi fórumról.

Előzmény: k125k125 (5715)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.13 0 2 5715

Utolsó 4 nap – Melia Bali

Nagyon sok estén át gondolkoztam, és néztem a képeket, hogy mi lehetne a számunkra olyan hely Balin, ahol maximálisan jól tudnánk érezni magunkat.

Az viszonylag gyorsan eldőlt, hogy Nusa Dua vagy Jimbaran lehet a nyerő, ha csak a tengerpartokat nézzük. Jimbaram közelebb van a kisebb, szépnek mondott partokhoz (Balangan, Bingin, Padang, Blue point) de úgy minden nap menni kellett volna.

Itt egy egyszerűbb szállás lehetett volna a megoldás, meg a motorbérlés. Mivel a motorozás nekünk nem megy túl biztosan, így inkább a másik lehetőséget vizsgáltam meg, Nusa Dua-t.

Nusa Dua-án a legjobb élményt akkor kapja valaki, ha rögtön a parton van a szállás. Viszont, ezek meg már árban, más kategóriát képviselnek. Persze itt is vannak sokkal olcsóbb verziók, amik nem a tengerparton vannak, de ide megint kell a motor, viszont ha van, akkor már elég jó lehetőség ez is. 

Mivel az első részben megígértem, és mert nem szeretnék senkit félrevezetni az „álomnyaralás” kifejezéssel, íme, a saját szempontjaink, amely feltételek esetén, már jó az esélye, hogy álomnyaralásunk lehet, egy szállodai, HOTELES nyaralás esetén. Merthogy, lehet álomnyaralás, és volt is, például egy kis szigeten, mondjuk, La Digue szigetén is, egy kis bungalóban (más szempontok alapján), de itt most a hoteles verzió volt érvényben:

- homokos tengerpart (lehetőleg fehér, vagy minél világosabb színű),

- trópusi, egzotikus környezet,

- lehetőleg olyan part, ahol van kint természetes (esetleg mesterséges) hullámtörő.

Így, lehet mászkálni, jönni, menni, nézelődni a vízben. Mondjuk így az úszásnak kevés esélye marad, de         nekünk az nem szempont.

- barangolás lehetősége a tengerparton

- gyönyörű kert

- olyan szálloda, ami nem AI resort, de van lehetőség All Inklusive ellátásra lehetőség

- AI ellátás (gondolom, ismeri mindenki a két érzés közötti különbséget, amikor az árat nézi először az             ember, vagy amikor egyáltalán nem nézi)

- Lehetőleg olyan hotel, ahol nem csak svédasztalos ellátás van, hanem „a la carte” is lehet rendelni az AI       ellátás keretén belül

- ne legyen nagy tömeg, ne legyen zsúfolt

- lehessen közvetlenül a parton, vagy közel a parthoz étkezni, így közben lehet csodálni a kilátást

- némi sport lehetősége, amit a szabadban lehet művelni

- külön kiemelem a ping-pong asztalt

- sznorizási lehetőség egyből a parton

- ne fehér színű, eldobható műanyag pohárban adják az italokat a beach bárban

- minél kevesebb dress kód

- esetleges késői kijelentkezés esetén, megfelelő zuhanyzási lehetőség

- jó idő, sok napsütés (természetesen, szerencse faktor)

Talán ennyi van, azért biztos van, ami kimaradt. :) Most olyan alap dolgokat nem fogok leírni, hogy pl. tisztaság, vannak természetesnek számító tényezők.

A felsorolt szempontok, együtt kevés helyen adottak, (vagy nagyon drágán) így, itt sem Balin, de összességében a legjobbak közé tartozó tengerparti nyaralás lett belőle.

A további válogatás, fent felsorolt szempontok alapján zajlott. Az egyik fontos kérdés az ellátás. Több szállodától is kértem ital, illetve étlapokat.

Az gyorsan kiszámolható volt, hogy ha reggelin kívül elkezd költeni valaki a szállodában, akkor pillanatok alatt több jön össze, mint az AI ellátás felára.

Így, vagy csak a reggelis ellátás önmagában, és a többi kaja szállodán kívül megoldva, vagy az AI ellátás volt a 2 legvalószínűbb verzió.

Viszont, azt sem akartuk, hogy állandóan menni kelljen, a kaja miatt.

Konkrétabban, a Melia Bali esetében a 4éj/2fő reggelivel 420 Euro, az AI: 906 Euro volt.

A kettő között a különbség: 486 Euro.

Olyan dologgal döntöttem el a kérdést, ami biztos el tud fogyni az ottlétünk alatt, mégpedig a koktéllal. :)

Egy koktél átlagban 140.000 IDR + 21 % adó és szervízdíj. Az 169.400 IDR.

Ez kb. 12.3 Euro. Napi 5 koktéllal számolva, fejenként, az kettőnknek egy napra 123 euro.

4 napra 492 Euro, tehát már több mint a különbözet, és még a kajáról szó sem volt.

Azt hiszem mindenkinek egyértelmű, hogy vagy csak reggeli, vagy minden.

A további döntés, egyéni szempont mindenkinek, meg persze a költségvetés kérdése.

Nekünk az AI lett a nyerő. Egyébként volt még három verzió AI-ra, amik olcsóbbak is lettek volna. A SOL Beach 615 Euro, vagy a Bali Tropic 682 Euro, vagy a Grand Mirage 881 Euro.

Ezeket csupán azért nem választottam, mert feljebb vannak, az elvileg szép rész szélén, de inkább már Tanjung Benoa-hoz kell sorolni őket, a GM, meg már TB-n van.

A magasabb kategóriás szállásokat, én a német utazási irodáktól szoktam lefoglalni, attól függően, hogy éppen kinél az olcsóbb. A legjobb árat szinte mindig ők adják, de azért, vannak kivételek, körbe kell nézni foglalás előtt. Most Jahn Reisen-es foglalás lett

Így kerültünk a Melia-ba.

Ezzel kezdődhet a szálloda leírása, a szempontjaim átvetítésével, rövid kommentekkel, és a képekkel.

Amúgy, a sok infó ellenére, erős kétségek között érkeztünk meg.

A tripadon folyamatosan leírják, hogy nagyon régi a szálloda, bőven 20 év felett van, és e miatt féltem egy kicsit. Megérkezéskor nem is tetszett, amit láttam, tényleg mindenhol látszott az a 25 év. De számítottam rá, így hát tudomásul vettük. Szerencsére az első személyes kontaktok, az első koktél, az első ételek, gyorsan feledtették, a talán egyetlen nagyobb negatívumot. A régi szállodák nagy előnye a kert szokott lenni, itt is így volt:

Kert:

Sok helyen, idegesítőek lehetnek, a jelenlévő állatok az étkezéseknél (általában madarak, ritkábban majmok), akik, ha nem figyel valaki, rárontanak az ételekre. Ez az első olyan hely, ahol nem voltak zavaróak, a helyi állatkák, sőt, inkább örültünk nekik:

Amúgy az idővel szerencsénk volt, Nusa Dua-n. Igazából csodálkoztunk is rajta. De úgy, hogy gyakorlatilag fürdőruhába voltunk reggeltől estig, mert a beach étteremben is elég volt a fürdőruha, elég jól sikerült lebarnulnunk a 4 nap alatt. Elég sok napsütésben volt részünk, de érdekes volt, mert az eget nézve, kb. úgy nézett ki, hogy Tanjung Benoa és Denpasar térségében nagyon sokszor esett (tőlünk kb. 5-7 km), így többször meg is jegyeztem, hogy mindjárt ideér hozzánk és esik, de magam sem értem miért, sosem ért el hozzánk az eső.

Ezt személyesen meg is tapasztaltam, amikor egyszer borús időben elbringáztam TB felé. A hátizsákomban levő pénztárcában található összes papírpénzből folyt a víz, olyan eső volt tőlünk 1 km-re. Mikor visszaértem, nálunk minden száraz volt. A párom annyit kérdezett csak tőlem, hogy beleestél a vízbe valahol? :) :) :) Nem hitte el, hogy eláztam!!!

De így, legalább ebből a nyaralásból sem maradt ki, a „hogyan ázzunk szét percek alatt” című fejezet! :)

Még egy eset volt, ezen helyzet igazolására. Mégpedig az elutazás napja. A Melia felett borult idő. A reptér előtt, és a környéken pedig ez volt:

Ez felvetett bennem egy kérdést, hogy esetleg, a Nusa Dua-i terület, egy olyan rész, ami a leggyakrabban kimarad az esőből, talán a déli fekvése miatt? Vagy szimplán csak a véletlen műve, amit mi tapasztaltunk? Erre, nyílván, a Balin élők tudnak érdembe nyilatkozni.

Pinyózni nagyon szeretünk, így itt is éltünk a lehetőséggel. Koktélos játszadozás! :)

A másik szempontunk volt, egy kis mozgás lehetősége.

A szálloda rendelkezik, egy kb. 10 db-os kerékpár állománnyal. Teljesen újszerűek, jó állapotúak, és mindenki a csodájára jár, mert igazi, homokjáró változatok.

Ugyan elég emberes feladat a homokban haladni vele, de lehet. Elég furi érzés csak úgy a parton a homokban lazán bringázni. :) Na jó, nem is lazán, legalábbis a homokban. :)

Az AI ellátás része volt, a napi 1 órás bringa használat. Ki is használtuk minden nap.

És még egy fontos dolog, ami engem kellemes meglepetésként ért.

Végig a tengerparton van egy járda kiépítve, ami egy olyan közös járda, mindegyik szállodán átvisz. Lehet rajta nagyokat sétálni, futni, bringázni.

És még egyszer, VÉGIG!

Konkrétabban a St. Regis hoteltől, TB aljáig lehet menni folyamatosan (néhány lépcső kivételével), kb. a Conrad Bali hotelig. Én addig jutottam el a szakadó esőben, ott hirtelen vége volt az útnak, de ez nem jelenti azt, hogy valamilyen formában ne vitt volna tovább. De már nem volt kedvem keresgélni az esőben, így irány vissza a Meli-ába.

Ez kb. egy 4 km-es szakaszt jelent összességében, végig a parton haladva. Számunka ez egy pozitív meglepetés volt.

Fagyit is korlátlanul fogyaszthattunk, az AI ellátás keretén belül. Jól is esett, finom is volt, amit a vízben sétálva fogyasztottunk el. Egyébként az AI szabályzatban benne volt, hogy „take away” nem megengedett, de szerencsére senki nem foglakozott vele, mehettünk nyugodtan a koktélokkal sétálni. :)

Beach pillanatok.

Gyakorlatilag 3 homokos partszakaszra tagolódik a Nusa Dua-i rész. Az első Benoától, tart a Melia szállodáig. Rengeteg mesterséges hullámtörővel (gondolom azért vannak), így ettől el is vesztette az eredetiségét. A középső szakasz, a kis rövid rész, a Bali Collection alatt, gyakorlatilag a senki földje, úgyhogy mindenkié. És van a hosszú, kb 2 Km-es rész, ami a legszebb szerintem (továbbiakban hosszú part= HP).

Esküvő készülődik a HP szélén:

HP egyéb variációk, szerencsére főként napsütésben:

Mint látható, napsütésben, szárazon, már majdnem elmegy fehérnek a homok színe! :)

Igazi trópusi környezet számomra, meg szerintem mindenkinek, a tengerparti erdőt, vagy dzsungelt is jelentené pálmafákkal, a gyönyörű kék vízzel meg a világos színű homokkal, napozóágyak, és szállodák nélkül. Ezeket, ez a rész nem tudja nyújtani, meg szerintem sehol sincs ilyen Balin. De javítsatok ki gyorsan, ha mégis!!! Tehát ez az elvárás nem teljesült, de aki tisztába van Balival, az nem is ezt keresi.

Középső szakasz:

A helyi horgászok is megjelentek mindig (6-7 perc alatt 3 halat is fogtak). A középső részen rengeteg helyi család, fiatalok voltak kint (valószínűleg az ünnep miatt). És ami nagyon fontos dolog, hogy gyakorlatilag bárki, kimehet a partokra, és használhatja. A helyiek, a mi szállodánk elé nem jöttek be, de a turisták, gyakorlatilag oda mentek be, ahová csak akartak, akár a szállodákba is bemehettek. Mert gyakorlatilag ahol én jártam, sehol sem volt karszalag, tehát meg nem mondja senki, hogy ki hova tartozik. Csak a törülközőt kellett „otthon” hagyni, mert az elárult volna.  Mondjuk nálunk az AI-ot pont jelölték karszalaggal, de máshol nem láttam. Én is voltam a szomszédban fürdeni, mert kíváncsi voltam a szállodára, mert tetszett nagyon, így lecsekkoltam. :)

Ezt azért kezdtem el írni, mert nyílván mondják magukban sokan, hogy ide csak az jöhet, aki kifizeti a drága szállást. Na ez nem így van!!!!!

Rengeteg helyen be lehet jönni a szállodák között, egész a partig, van parkoló, le lehet rakni a mocit. És minden ilyen helyen kajálni is lehet, mert vannak warungok, éttermek valamilyen formában. Tehát, ha valaki alacsony költségvetésből utazik, az is ugyanott tud sétálni, fürdeni a parton, mint akik drága pénzért vannak a szállodákban.

Egyetlen kérdés az lehet, hogy a Nusa Dua-i régióba beléphet-e bárki, mert egy biztonsági ellenőrzésen át kell jönni, de nagyon valószínűnek tartom, hogy a turistákat minden további nélkül beengedik.

Szóval egy kismotorral, végig lehet kirándulni az egész részt.

Gondolom, hogy voltak már sokan, akik meg is csinálták, csak itt még nem írta le senki.

A Melia előtti rész:

Zsúfoltság kérdése.

Nem tudom, kell e komment a képek alapján, de szinte, néha már olyan érzésünk tudott kialakulni, főleg HP-n, hogy egyedül vagyunk. Nyílván a low szezon, nagyban szerepet játszott ebben. Ez már nekünk teljesen megfelelő volt egy nyugis pihenéshez. Egyébként a recepciósunk nyilatkozata szerint, a Melia 50%-al működött, az ottlétünk alatt.

Étkezés.

A legerősebb oldala a szállodának, a mi szempontjaink szerint ez volt.

Lehetőség volt az étlapról választani, így nagyon jól sikerült, nyugis vacsoráink voltak. Nagyon finom volt minden, a kiszolgálás is nagyon barátságos volt. Borravaló nélkül is működött minden, de azért adtunk egy párszor, nem azért mert elvárták, hanem mert nagyon jól éreztük magunkat.

És a környezet!!! Ritkán van szállodában ennyire közel a parthoz az étkezési lehetőség, így ez, a lehető legjobb verzió volt.

Na és a lényeg, a nyugis vacsikról. A vendégek nagy része valószínűleg reggelis ellátással volt, így a vacsit a legtöbben, feltételezhetően, a szállodán kívül oldották meg, így esténként haláli nyugalom volt mindenfelé, és ez az éttermekre is igaz. Mintha valami kis faluban lettünk volna, egy hangulatos kis vendéglőben. Nagyon tetszett!

Egyébként az AI része volt a minibár, és a szobaszerviz is. Utóbbit nem sikerült kipróbálni, mert a szobában csak este voltunk, és mindig jóllakva! :)

Egyik kedvenc bárunk. Bármelyiket, bármivel turmix, friss gyümölcsből! :)

A már emlegetett kedvenc éttermünk:

Satay, Melia módra:

Mint már utaltam rá, itt fürdőruhában lehetett fogyasztani. De az étteremben sem volt semmilyen extra előírás a ruházatra, csak kényelmesen rövidnadrág és papucs.

Egyszer nem engedtek be egy japán srácot a reggelihez, aki fürdőköpenybe volt! :)

Nagyjából tudtam csak összeszámolni az AI terhére igénybevett szolgáltatásokat, mert a számlákat nem kaptuk meg, a végösszeg kb. 400.000 Ft lehetett. (az AI felár 146.000 Ft volt)

Ami kimaradt a szempontok közül, az egyik a sznori. Nincs mit róla beszélni, tudja mindenki, hogy ezen a részen nem érdemes, nincs értelme, legalábbis a partról

A másik, ami egy alap dolog, minden normális helyen, hogy legyen megfelelő zuhanyozási lehetőség annak, aki kijelentkezés után használja még a szolgáltatásokat. Na itt nem csak egyszerűen zuhanyzó volt, hanem korai érkezés és késői elutazás váró!!!

Ilyet se láttam még máshol. Semmi extra dolog, de kényelmes fotelek, és üdítő, víz, kávé ingyen.

Folyt. köv.

widiadari Creative Commons License 2015.05.13 0 1 5714

k125k125: Nagyon szuper, részletes, érdekes beszámoló, köszönet érte!!! Csak így tovább :)

timeman Creative Commons License 2015.05.13 0 0 5713

Köszönöm! Ez egy nagyon szép és érdekes beszámoló volt, olyan hangvételben, amit élvezet volt olvasni. Különben teljesen egyetértek, hiszen bár kicsi ez a sziget, de teljesen felfedezni valóban nem elegendő néhány nap.

Előzmény: k125k125 (5700)
W.L. Creative Commons License 2015.05.13 0 0 5712

Nem ertem, miert felsz ennyire a sajat velemenyedet leirni, szerintem sokan pont azert olvasnak forumokat, hogy konkret elmenyeket, benyomasokat, velemenyeket "halljanak" kinnt jartaktol.

Persze a korulmenyek emlitese nem art. Pl nem mindegy, melyik evszakban volt valaki, no meg hogy mi az osszehasonlitasa alapja.

Ha mar strandok...

Szerintem aki elsosorban ezekert megy Balira, az gyakran csalodni fog.

Persze a szepseg/csunyasag mindig relativ. Mondjuk ugy, hogy akar Indonezia, akar Thaifold legszebb strandjaihoz kepest a bali strandok nem fognak senkit lenyugozni. De ha valaki elotte csak Europban strandolt, az mindjart mas. Es persze azert furodni boven lesz alkalom Balin, bar erre jobb elkerulni az inkabb szorfosok koreben nepszeru erosen hullamos strandokat mint pl Kuta.

Szoval csak standolasra vannak jobb helyek is, de mas teruleten meg Bali verheti azokat. A taj a sziget belsejeben szerintem gyonyoru, a kultura es az epiteszet pedig paratlan, mind Indoneziaban, mind alighanem az egesz vilagon. Persze akit utobbi nem erdekel tulzottan, es beeri egy egyoras turistaknak tartott tanceloadassal belole, annak ez mindegy.

Ja, es persze Bali toronymagasan Indonezia legturistasabb csucske, tehat aki romlatlan, erintetlen tropusi paradicsomrol almodozik, aztan befizet egy kutai nyaralasra, az bizony szinten csalodni fog.

Egyebkent en ezen a forumon Balira tobbszor visszatero turistaktol meg nemigen olvastam, a Thaifold topikban meg joval inkabb.

De ennek fo oka szerintem a sziget merete. Balit egy rovidebb nyaralason is eleg jol be lehet jarni, mig pl Thaifoldon vagy Indonezia tobbi reszen konnyen mehet valaki minden uton mashova.

Előzmény: k125k125 (5710)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 5711

Amúgy, bocs a képek minőségéért. Most ahogy rákattint valaki a képekre, teljesen nagyban lehet megnézni őket. Tavaly még ez nem így volt, az biztos. Csak mivel le van csökkentve a képek mérete, a feltöltés miatt, így már a megjelenített kép méretéhez, gondolom, hogy nem elég a felbontás nagysága. Ez így rengeteget ront a fotók minőségén, sajnos!

k125k125 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 5710

Valamennyire belecsempészem a következő adagba a saját véleményemet, a saját szempontjaink segítségével, de csak óvatosan, hogy konkrét véleményt ne alkossak! :)

Azt mindenki tegye meg, saját maga!!!

Előzmény: ritola (5707)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.13 0 1 5709

Lassan a végére érek, de jön még a folytatás! :)

A Suzi által említett vízesés, egy kisebb lehet, így ezek között nincs feltüntetve. 

Nekem ezek közül kettő szerepelt az eredeti tervbe, a Sekumpul, ami talán a legszebbnek mondott vízesés.

De ez is, mint a többi is, nagyon messze vannak, így sehogy sem fért bele a programba.

A másik a Tegenungan volt. Ez meg egyszerűen a rossz tervezés miatt maradt ki, sajnos. De ha lett volna még egy plusz napunk Ubudban, akkor belefért volna. 

De hajrá, remélem, hogy valaki végigjárja őket, és ír róla egy jó kis beszámolót!!!

Előzmény: Nyaralás1 (5706)
k125k125 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 5708

Na igen, ezzel a BALI szóval vigyázni kell, az tény.

Akinek elmondtam itthon, hogy hol voltam, nem csak annyi volt a válasz, hogy Balin, hanem: " Balin, de....."

És itt jött pár mondat, ahol helyre kellett rakni, mindenkinél, a Baliról elképzelt kép realitását! :)

Egyébként teljesen hasonlóan látjuk a dolgokat, és rengeteg hely van még, amit látni szeretnék, így legfőképpen ezért nem valószínű, hogy még egyszer leszek Balin, de ha csak ezt az indokot nézzük, akkor felsorolhatnák, még 10 egyéb helyet.

Viszont én nem szeretek ilyeneket leírni a fórumon, mert könnyen félreérthető dolog.

Amikor valaki egyszerűen leírja, hogy nem menne többet egy bizonyos helyre, az bizony negatív hatással tud lenni, egy aktuális fórumos olvasóra. Ez persze fordítva is igaz, amikor azt olvasom, hogy a legjobb hely a világon, és hasonlókat! 

Pedig, egy-egy ilyen kijelentés mögött, nagyon komoly saját érvek, és ellenérvek sorakoznak, ami alapján megszületik a végén ez a pár szó. Csak ezt senki nem ismeri, így nem tudja, miért is lett ez a bizonyos kijelentés.

Szóval vannak nagyon sokan, akiknek Bali az álom, és többször visszatérnek, fogadjuk el, mert nagyon sok okot, érvet lehet arra mondani, hogy miért jó Bali. És lesznek is még sokan, akik Balin találják meg azt az érzést amit kerestek, és persze sokan vannak úgy, hogy megnézték Balit, mert egyszer látni kell, de másfelé jobban húz a szívük.  ...... Én is ilyen vagyok. 

Szóval, azt mondom, hogy tájékozódni, tájékozódni, összegezni, tervezni, és akkor már csak élvezni kell az UTAZÁST vagy a NYARALÁST Balin.

Mert ugye nem kevesen vannak, akik például egy Maldívtól, jobban értékelik Ázsiát

Előzmény: suzi_mou (5703)
ritola Creative Commons License 2015.05.13 0 0 5707

Szerencsére a stílusod nem változott :)

Továbbra is nagyon jó a beszámolód.

A véleményed nyugodtan írd meg, mindenkinek úgysem lehet megfelelni.

A valós képek alapján mindenki eldöntheti, tetszik-nem tetszik.

Előzmény: k125k125 (5704)
Nyaralás1 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 5706

A vízesésekről is találtam egy jó kis összefoglalót: http://bali.mehthesheep.com/best-waterfalls-bali/

Nyaralás1 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 5705

Nagyon tetszik a beszámolód, várom a folytatást!

Találtam egy jó kis linket, hátha másnak is tetszik: http://bali.mehthesheep.com/things-to-do-bali/

k125k125 Creative Commons License 2015.05.12 0 2 5704

5. nap. Amed – Nusa Dua etap

Ébredés után, szerettünk volna néhány szép képet csinálni a szállásunkon, de gondolom magatoktól is kitaláljátok, hogy mire ébredtünk?? Hát persze, hogy esőre!!

Reggeli közben megcsináltuk az utolsó fotókat.

Közben, folyamatosan érkeztek meg a halászok az éjszakai műszakból. Ha valaki elgondolkozott rajta, hogyan is kerülnek ki ezek a halászhajók a partra, akkor itt a megoldás:

Egy utolsó kép a szállásról:

Reggeli után gyors pakolás. Fél 9-re volt megbeszélve az indulás. Kíváncsi voltam, hogy Anto, a 2,5 órás út ellenére megérkezik-e időben Jimbaran-ból. De nem volt gond, pontos volt. Elköszöntünk az alkalmazottaktól, és 8:40-kor már úton is voltunk.

Első állomás Ujung Water Palace. 40 perc volt az út Amedből.

Közben, hófedte Bali hegycsúcsokat fotózhattunk! :) :) :)

A vízi palotába a belépő 35.000 IDR/fő.

Szintén egy olyan hely, amit érdemes megnézni, hogyha van rá lehetőség.

Következő állomás a Blue Lagoon Beach. Hm….

A következő érzékeny téma Bali viszonylatban, a beach-ek, partok témája.

Nagyon nehéz kérdés, de pár gondolatot megpróbálok írni róla.

Már otthon eldöntöttem, hogy a legjobbnak mondott partokat, amennyire az idő engedi, szemügyre fogom venni. Nálam, ez talán még érzékenyebb kérdés, mint az átlag utazónál, mert a mi beállítottságunk szerint, első a természet, és utána jöhet csak, minden más.

……

Írtam be 4 mondatot, és még legalább, 10 mondat van a fejemben, de kitöröltem.

…..

A legtöbb ember úgysem értene teljesen egyet az én gondolataimmal, ami teljesen normális, hiszen mindenki a saját egyéni szempontjai szerint hoz véleményt agy adott dologról.

Nem akarom azt leírni, hogy Balin csúnyák a tengerpartok, mert nem igaz.

Nem akarom azt leírni, hogy Balin csodaszépek a tengerpartok, mert nem igaz.

Viszont, mindenki tud tájékozódni előre a fórumon (tripad) az utazók által feltett képekből, amik a valóságot mutatják.

Olykor esőben, olykor napsütésben-néha a nélkül, vagy éppen apálykor, vagy éppen borús időben, vagy éppen szezonban. Szóval, előre meg lehet nézni a valóságot, és nem a katalógusok fotói alapján, hanem a valós fényképek alapján, lehet dönteni.

Mi, a saját szempontjainkat figyelembe véve, előzetes informálódás után, a Bali legjobb tengerpartjainak mondott helyeken, mindenhol jól éreztük magunkat.

Úgyhogy, képekkel illusztrálok amit csak lehet, meg tényeket írok, a többi mindenkinek legyen a saját döntése. :)

Na, szóval: Blue Lagoon Beach. 11 körül érkeztünk meg Padang Bai-be. Innen kell tovább menni az öböl végén, egy kis úton, felkapaszkodni egy kis dombra, és ott van a parkoló. Majd onnan lehet lesétálni a Blue Lagoon Beach-hez.

Ez egy kisebb part.

A környezet szép, viszont az utolsó képen is látszik, hogy jelenleg sok törmelék, szemét volt itt. Na és itt egy kérdés, hogy ez mindig ilyen, vagy szezonra kitakarítják?

A fotók után indultunk tovább, irány a 20 percre található Goa Lawah. Belépő 10.000 IDR/fő, ami tartalmazza a Sarong bérlését is.

12:15 körül indultunk tovább, irány Tanah Lot. Belépő 30.000 IDR/fő. Másfél órás utazás jött, egy kis Denpasar-i dugóval. Gyakorlatilag Tanah Lot a legnagyobb turisztikai látványosság Balin, bár nem jártunk mindenhol, de nem hiszem, hogy van más, ami ennyire ki lenne épülve.

Konkrétan, egy kisebb piacon kell keresztül menni, amíg le lehet jutni a partra. Ez, akár több száz árust jelent összességében. Aki nem akar vásárolni, gyorsan átszalad rajtuk, viszont aki akar, akár órákat nézelődhet. Mi vásároltunk néhány apróságot, gyerekfelsőket, női felsőket 15-20e rúpiáért, hűtő mágnest itt 10.000 rúpiáért is tudtunk venni, az egyik hátsó soron.

Elég messzire el lehet sétálni a sziklák tetején, és közben megcsodálni a kilátást.

Ezután ismét 1 óra utazás várt ránk, mire megérkeztünk Nusa Dua-ra, a Melia Bali szállodába.

Tartalmas 4 napon voltunk túl, így kezdődhetett a nyaralás része, az utazásnak. :)

A bejelentkezés után egy szobacserével kezdtünk, egy földszinti szoba helyett, felmentünk a harmadikra. Aztán késői uzsonna, majd vacsi, és késő este koktélozás a bárban.

Folyt. köv.

suzi_mou Creative Commons License 2015.05.11 0 0 5703

Mi 12 napot voltunk, kényelmesen, nem rohanva. Amit fontosnak tartottuk, megnéztük. Tetszett, szép volt. Régi álmom teljesült azzal, hogy ide is eljutottam. Én külföldön élek, és azt is látom már, hogy nekünk magyarok fejében a Bali szó hallatán a netovább hely képe rémlik fel, míg külföldieknek aha, Bali, egy az indonéz szigetek közül.

Az emlékek idővel szépülnek, de így 2 év távlatából is azt mondom, hogy nem hiszem, hogy valaha visszamegyünk Balira. Egyszer látni kell, de vannak ennél jobb helyek ahová visszamennék inkább, no meg mennyi olyan ahol még nem jártam. :-)

Előzmény: k125k125 (5702)