Keresés

Részletes keresés

gambiamo Creative Commons License 2 napja -2 0 6570

Balin mi Ubudban a piacon vettünk fűszereket, de a legtöbbet mi Kuala Lumpurból, ott is a LittleIndia negyedben vettük, kilószámra... nem tudom, arrafelé jöttök-e haza, de érdemes oda elmenni, mert észbontó ami ott van :)))

Előzmény: Julia76 (6569)
Julia76 Creative Commons License 3 napja 0 0 6569

Szia! Megkérdezhetem,hogy hol vettétek a fűszereket? Mi most Nusa-Dua-ban vagyunk,de nem tudom itt van-e helyi piac. Mindenhol azt olvasom,hogy ott érdemes venni...

köszi

Előzmény: gambiamo (6568)
gambiamo Creative Commons License 4 napja -3 0 6568

Mi néhány hete jöttünk haza Baliról. Hoztunk bőven fűszereket, kávét, chilipasztát (12 üveggel :D ), teát és még csomó mindent, nem foglalkoztak vele. Viszont kockázatos dolog bárminemű kagylót, korallt - vagy ezekből készült bárminemű ékszert, dísztárgyat - behozni. Kisgyerekkel jöttünk a zöld folyosón, amikor megállított egy fiatal vámos, kérdezte merre jártunk, és hogy van-e nálunk vámolni való. Mondtuk, hogy nincs, de azért átvilágította a táskákat, és mivel volt nálunk egy kagylós pápua új-guineai harci nyakék, ejnye-bejnyét kaptunk (galériában vettük szerencsére, számlával), mondta, hogy az ilyen dolgokat simán elvehetik... de megkegyelmezett. Mindenesetre erre figyeljetek oda :)))

Előzmény: Julia76 (6564)
timeman Creative Commons License 5 napja 0 0 6567

Azt nem tudom hogy a fűszermennyiség mennyi, amit be lehet vinni, de vendégeim vittek már innen gyümölcsöt és fűszert is, szóval az nem kérdés, hogy beengedik. Inkább csak az hogy mennyit.

Előzmény: Julia76 (6564)
timeman Creative Commons License 5 napja 0 0 6566

Szia!

Kutáról Tanah Lot felé, szinte 100% biztonsággal bele fogsz futni rendőrökbe szerintem. A birság pedig alku tárgya, mint annyi minden más itt. Bár 50-100 ezerből valószinűleg megúszható/ellenőrzés.

Előzmény: xarina55 (6563)
Évicaa Creative Commons License 5 napja 0 0 6565

Üdvözlök mindenkit!

Hamarosan utazunk Balira, közben néhány napot Lombokra is átmegyünk! Esetleg tudtok ajánlani reptéri transzfert Lombokon! Sima taxi nem igazán a legjobb, mert 6-an megyünk és plusz még a bőröndök!

Julia76 Creative Commons License 5 napja 0 0 6564

Sziasztok!

Épp kint vagyunk Balin. Esetleg megtudja valaki mondani,hogy mennyi fűszert lehet vámolás nélkül hazavinni Mo-ra? S a gyümölcsöt beengedik? Egy pár szemet vinnék kóstolóba...

Nagyon köszi

xarina55 Creative Commons License 6 napja 0 0 6563

Jelenleg Kuta-n vagyok. Motort szeretnek berelni, hogy eljussak Uluwatuba es Tanah Lot-hoz. Sajnos a jogsim 2 honapja lejart. A szallason igy is adnanak motort. Kerdesem az lenne, hogy mekkora az esely egy rendori igazoltatasra, ill. mekkora birsagra szamithatok, ha megis belefutok egy ellenorzesbe? Vagy esetleg ki lehet egyezni-e a rendorokkel?

W.L. Creative Commons License 2016.05.10 -4 2 6562

10-12 nap alatt Balin szinte "mindent" lathattok, a sziget eleg kicsi.

Berelt kocsival (soforrel vagy anelkul) a fobb latnivalok kb 4 nap alatt korbejarhatok, erre utvonalakat korabban irtunk mar.

Nincs igazan szukseg utazasi irodara, lefoglaljatok a repjegyet es szallast a neten, esetleg a kocsit is ha bereltek, a tobbit meg intezhetitek kinnt. Ha Londonban eltek akkor nyilvan tudtok angolul es nincs szuksegetek magyar nyelvu idegenvezetore, angolul tudo helyi vezetot, sofort vagy szervezett kirandulasokat pedig boven talaltok kinnt.

Ami a legitarsasagot illeti, te todod a konkret idopontra osszehasonlitgatni a jegyarakat. Erdemes megnezni, nem olcsobb-e Kuala Lumpurba repulni es onnan a fspados Air Asiaval tovabb Balira.

Azzal erdemes tisztaban lenni, hogy Balira nem igazan a strandok miatt kell menni, azok ott eleg felejthetoek DK-Azsia illetve Indonezia mas reszeihez kepest. A sziget bejarasara a legidealisabb bazis alighanem a hegyekben levo Ubud.

Ha inkabb minel tobbet latni akartok, akkor 10-12 napban atugorhattok egy masik szigetre, pl a szomszedos Javara is, melyeket mar egy masik topikban targyalunk:

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9196473&la=139557290

Előzmény: Paszi0223 (6561)
Paszi0223 Creative Commons License 2016.05.10 0 0 6561

Sziasztok!

Olvasgattam már a fórumot, a jövő évi nyaralásunkat szeretném megtervezni Balira!
Valószínűleg még korai, de mivel a párommal a munkahelyünkön a szabadságunkat nem egyszerű kivenni, így minél korábban kell holidayt foglalnunk, hogy a munkahelyen is ki tudjuk venni a szabikat.
Jövő nyáron szeretnénk menni Balira nyaralni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
Tudnátok e ajánlani utazási irodát? vagy célszerűbb inkább a saját út megtervezése?
Vízum? Illetve milyen útvonalat ajánlanátok? Sajnos maximum kb 10-12 napunk lesz, így arra gondolok amit mindenképpen érdemes lenne beletenni ebbe az időbe :) Melyik légitársaságot ajánlantok? Londonból repülnénk Balira.
Köszönöm előre is :)

gambiamo Creative Commons License 2016.05.05 -3 2 6560

Minket widiadari elvitt egy balinéz családhoz, szerintem vedd fel vele a kapcsolatot, ő tud ilyesmiben segíteni  (meg egyéb másban is). Szívből ajánlom, néhány hozzászólással lejjebb találod, írhatsz neki :)

Előzmény: lenardi (6556)
gambiamo Creative Commons License 2016.05.05 -3 2 6559

Én vittem magammal a múltkor magyar népi motívumos bizsukat (nyakláncot, fülbevalót a meska.hu-ról tudsz venni), és vittünk pálinkát, aminek bizony örültek a balinézek :)))) 

W.L. Creative Commons License 2016.05.05 -3 2 6558

Ja, es ezt a csaladlatogatas temat mar parszor targyaltuk itt.

Legegyszerubb modja pl Ubudban egy kisebb csaladi homestayben megszallni, ezekbol rengeteg van. Persze ez egy turizusra raallt csalad lesz akiknek fizetsz igy ajandekok nem kellenek, viszont tudnak angolul igy kommunikalhatsz veluk, es tobbnyire nincsenek elszigetelve vendegeiktol igy megfigyelheted eletuk bizonyos reszeit.

Ha kevesbe "turistas" csaladra lennel kivancsi, akkir gondolom barmelyik helyi guide vagy sofor el tud vinni rokonaihoz vagy ismeroseihez, de nem tudom egy olyan rovidebb latogatas mit nyujthat neked.

Az atlag balinez persze nem beszel angolul es nem is gondol arra, hogy a kulfoldi turista szamara az o itthona es csaladja egzotikus erdekesseg, meg ugy is veli, hogy az jobban erzi magat kenyelmes szallidakban es ettermekben, tehat spontan meghivasokra pont Balin szerintem tul sok esely nincs.

W.L. Creative Commons License 2016.05.05 -3 2 6557

Szuvenirpolok Budapest es Hungary felirattal meg kepekkel, jellemzoen M meretben a felnotteknek, esetleg valami edesseg ami nem olvad szet a gyerekeknek. Lenyeg, hogy latvanyosan kulfoldi legyen (ezert jok a feliratos polok). Amugy van itt is szinte minden ami otthon, illetve ami nincs (pl szalami, palinka) az tobbnyire nem is hianyzik nekik es nem ertekelik. Reg elmultak mar azok az idok, amikor bizonyos ahitott holmihoz csak a messzirol jott vendegen at jutott hozza as ember! )

lenardi Creative Commons License 2016.05.05 0 0 6556

Nincs ötleted valami apró ajándékra innen, amit vinni tudnék, ha sikerül egy családhoz elmennem. Ami ott nincs, de ismerik. Nagyon nekem való ez a könyv, kár, hogy nem jutok a végére indulásig, de már ráéreztem a balii emberre.

Előzmény: W.L. (6553)
widiadari Creative Commons License 2016.05.03 0 0 6555

Személyes tapasztalatom nincs, de én úgy sejtem, hogy a 6-7 oldallal korábban írt "IBC" az talán rájuk vonatkozhatott...

zsebikutyus Creative Commons License 2016.05.02 0 0 6554

Sziasztok! Van valakinek utazási tapasztalata az I Love bali Centerrel Mátra Gáborék?

W.L. Creative Commons License 2016.05.02 -2 0 6553

Orulok, hogy tetszik!

En szemelyesen is ismerem Anikot, igy tudom, hogy jol ismeri Balit.

Előzmény: lenardi (6552)
lenardi Creative Commons License 2016.05.01 0 0 6552

Om Suastiastu! :) Megvettem a könyvet, beleolvastam, ilyesmire gondoltam, köszi.

Előzmény: W.L. (6544)
Ka Pál Creative Commons License 2016.04.29 -1 0 6551

Ne m tudom melyik a Keci, de talán a White Sand Beach. Szerintem nagyon szép kis part. Háttal állva partnak, jobbra érdekes láva formáció található ha végig másztok a sziklákon. Szintén arra felé  a vízben pedig szép korallok vannak és sok halat is láttam. Még a pipámat is majd lenyeltem, mikor szembe találtam magam több, hatalmas tengeri sügérrel. Nehéz megítélni víz alatt a méreteket, de biztos több tíz kilós jószágot láttam, nem egyet...

Ha tovább gyalogoltok kb. 500 m-t a sziget déli oldaláig, akkor pedig a hosszú, fekete homokos parton fürdőzhettek egyedül.... Legalább is mi nem láttunk arra embereket, csak jóval távolabb cca. 2km-re tovább, a halász falunál. Googlemap műhold nézetben is jól látszik a partra kihúzott katamaránok csoportja. 

Előzmény: Sandorson (6548)
Sandorson Creative Commons License 2016.04.28 0 1 6550

Balira KL megállással megyünk, Perhentian előtt pedig Yogyakarta és környéke, majd Szingapúr és Penang kerül sorra.

Előzmény: suzi_mou (6549)
suzi_mou Creative Commons License 2016.04.28 -3 0 6549

Igen, mi is igy gondoltuk es csinaltuk. Bali utan 1 het Perhentian.

Kualan keresztul mentek oda?

Előzmény: Sandorson (6548)
Sandorson Creative Commons License 2016.04.27 0 0 6548

Végül is csak egy kis pihinek szánjuk az egyik körbeutazós napon, jó hangulatú helynek tűnik. A fürdés meg hasonlóak meg majd Perhentianon. :)

Előzmény: suzi_mou (6547)
suzi_mou Creative Commons License 2016.04.27 -4 0 6547

Ez nagyon szep kis part!

De itt nagyon nagy hullamok voltak amikor mi voltunk. Meg ugralni sem tudtunk benne, mert attol tartottunk, hogy beszipkaz a viz.

Előzmény: Sandorson (6546)
Sandorson Creative Commons License 2016.04.27 0 0 6546
Ka Pál Creative Commons License 2016.04.27 0 1 6545

Egyetértünk! Bár többször lehurrogtak érte, de szerintem sem használható Sanur fürdésre.

Akkor már sokkal szebb/tisztább/fürödhetőbb a Bali szakértők szerint túl túristás Legian, Seminyak. Igaz akit zavarnak a derékig sem érő vízben az 1 méteres hullámok, vagy imitt-amott a partmenti áramlás a szintén 0,5-1 m mély vízben, az ne keresse ezeket a partszakaszokat, nem feszített víztükrű medence, hanem "élmény fürdő". No de nem ezért utazik az ember a tengerhez? Én igen, azt szeretem ha nyaldossa a tenger a nadrágom hátsó felét :o))) (Tény kérédés, hogy arrafelé nincs értelme snorkerezni, a kavargó homoktól semmit sem lehet látni, de az egy másik sport, más helyen kell űzni)

Előzmény: gambiamo (6535)
W.L. Creative Commons License 2016.04.27 -3 1 6544

Nem kimondottan csak a vallasrol, de arrol is:

http://kellykiado.hu/konyvek/kakasver-es-viragszirom.html

Szezoje korabban neha ide is irogatott.

Előzmény: lenardi (6541)
timeman Creative Commons License 2016.04.27 -2 1 6543

Szia! Minden kérdésedre szivesen válaszolok, de nem itt, mert vannak olyanok, akik csak azt nézik hogyan köthetnek bele minden bejegyzésembe. Szóval irhatsz az e-mailemre: macsar.bela@gmail.com     vagy a facebookon is megtalálsz.

Szép napot!

Béla

Előzmény: lenardi (6540)
1965andras Creative Commons License 2016.04.26 0 1 6542

esőkabát legyen ..

Előzmény: tibi7601 (6509)
lenardi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6541

Van kedve valakinek irni a vallásukról, vagy tudtok ajánlani erről magyarul könyvet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!