Keresés

Részletes keresés

widiadari Creative Commons License 1 napja 0 0 6555

Személyes tapasztalatom nincs, de én úgy sejtem, hogy a 6-7 oldallal korábban írt "IBC" az talán rájuk vonatkozhatott...

zsebikutyus Creative Commons License 3 napja 0 0 6554

Sziasztok! Van valakinek utazási tapasztalata az I Love bali Centerrel Mátra Gáborék?

W.L. Creative Commons License 3 napja 0 0 6553

Orulok, hogy tetszik!

En szemelyesen is ismerem Anikot, igy tudom, hogy jol ismeri Balit.

Előzmény: lenardi (6552)
lenardi Creative Commons License 3 napja 0 0 6552

Om Suastiastu! :) Megvettem a könyvet, beleolvastam, ilyesmire gondoltam, köszi.

Előzmény: W.L. (6544)
Ka Pál Creative Commons License 6 napja 0 0 6551

Ne m tudom melyik a Keci, de talán a White Sand Beach. Szerintem nagyon szép kis part. Háttal állva partnak, jobbra érdekes láva formáció található ha végig másztok a sziklákon. Szintén arra felé  a vízben pedig szép korallok vannak és sok halat is láttam. Még a pipámat is majd lenyeltem, mikor szembe találtam magam több, hatalmas tengeri sügérrel. Nehéz megítélni víz alatt a méreteket, de biztos több tíz kilós jószágot láttam, nem egyet...

Ha tovább gyalogoltok kb. 500 m-t a sziget déli oldaláig, akkor pedig a hosszú, fekete homokos parton fürdőzhettek egyedül.... Legalább is mi nem láttunk arra embereket, csak jóval távolabb cca. 2km-re tovább, a halász falunál. Googlemap műhold nézetben is jól látszik a partra kihúzott katamaránok csoportja. 

Előzmény: Sandorson (6548)
Sandorson Creative Commons License 6 napja 0 1 6550

Balira KL megállással megyünk, Perhentian előtt pedig Yogyakarta és környéke, majd Szingapúr és Penang kerül sorra.

Előzmény: suzi_mou (6549)
suzi_mou Creative Commons License 2016.04.28 -1 0 6549

Igen, mi is igy gondoltuk es csinaltuk. Bali utan 1 het Perhentian.

Kualan keresztul mentek oda?

Előzmény: Sandorson (6548)
Sandorson Creative Commons License 2016.04.27 0 0 6548

Végül is csak egy kis pihinek szánjuk az egyik körbeutazós napon, jó hangulatú helynek tűnik. A fürdés meg hasonlóak meg majd Perhentianon. :)

Előzmény: suzi_mou (6547)
suzi_mou Creative Commons License 2016.04.27 -2 0 6547

Ez nagyon szep kis part!

De itt nagyon nagy hullamok voltak amikor mi voltunk. Meg ugralni sem tudtunk benne, mert attol tartottunk, hogy beszipkaz a viz.

Előzmény: Sandorson (6546)
Sandorson Creative Commons License 2016.04.27 0 0 6546
Ka Pál Creative Commons License 2016.04.27 0 1 6545

Egyetértünk! Bár többször lehurrogtak érte, de szerintem sem használható Sanur fürdésre.

Akkor már sokkal szebb/tisztább/fürödhetőbb a Bali szakértők szerint túl túristás Legian, Seminyak. Igaz akit zavarnak a derékig sem érő vízben az 1 méteres hullámok, vagy imitt-amott a partmenti áramlás a szintén 0,5-1 m mély vízben, az ne keresse ezeket a partszakaszokat, nem feszített víztükrű medence, hanem "élmény fürdő". No de nem ezért utazik az ember a tengerhez? Én igen, azt szeretem ha nyaldossa a tenger a nadrágom hátsó felét :o))) (Tény kérédés, hogy arrafelé nincs értelme snorkerezni, a kavargó homoktól semmit sem lehet látni, de az egy másik sport, más helyen kell űzni)

Előzmény: gambiamo (6535)
W.L. Creative Commons License 2016.04.27 -1 1 6544

Nem kimondottan csak a vallasrol, de arrol is:

http://kellykiado.hu/konyvek/kakasver-es-viragszirom.html

Szezoje korabban neha ide is irogatott.

Előzmény: lenardi (6541)
timeman Creative Commons License 2016.04.27 -1 1 6543

Szia! Minden kérdésedre szivesen válaszolok, de nem itt, mert vannak olyanok, akik csak azt nézik hogyan köthetnek bele minden bejegyzésembe. Szóval irhatsz az e-mailemre: macsar.bela@gmail.com     vagy a facebookon is megtalálsz.

Szép napot!

Béla

Előzmény: lenardi (6540)
1965andras Creative Commons License 2016.04.26 0 1 6542

esőkabát legyen ..

Előzmény: tibi7601 (6509)
lenardi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6541

Van kedve valakinek irni a vallásukról, vagy tudtok ajánlani erről magyarul könyvet?

lenardi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6540

Mely partszakaszokra gondolsz Timeman?

Előzmény: timeman (6536)
tibi7601 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6539

Szép fotók! Melyik tengerparti rész a legkevésbé turistás Balin?

Előzmény: timeman (6538)
timeman Creative Commons License 2016.04.26 0 1 6538

timeman Creative Commons License 2016.04.26 0 0 6537

Néhány kép. :)

timeman Creative Commons License 2016.04.26 0 1 6536

Balin nincsenek olyan strandok, amik vakító fehér homokkal, tükörtiszta vízzel kápráztatják el az ide utazót. Nem is ezért érdemes ideutazni. Az apály-dagály jelenség annyira erős, hogy gyakran több száz méterre is visszahúzódik a víz. Megéri megfigyelni, amikor a víz visszahúzódik, és a helyiek összeszedik a tengeri sünöket, rákokat, kis halakat. Gyakorlatilag mindent, ami ehető és ez olyan látvány, ami néhány pillanatot az életünkből biztosan megér. Az erős hullámzás felkavarja a homokot és ettől esetleg piszkosnak, zavarosnak hat, de nem az. Persze az óceán és a tenger áramlatok miatt sodor ki a víz hordalékot is bőven, amit inkább csak a nagyobb szállodák előtt takarítanak szorgalmasan. Valamint a rengeteg áldozat is hozzájárul, amiket a helyiek a parton helyeznek el, de ezek többnyire természetes anyagok (rizs, banánlevélből fonott tálkák, virágszirmok, stb.), vagyis nem ezért tartják nyugati szemmel szemetesnek, piszkosnak a partokat. Inkább a nyugati civilizáció terjeszkedése és a sok mesterséges anyag (petpalackok, műanyagzacskók, stb.), amik 100 év alatt sem bomlanak el, okozzák a gondot. Azonban nemcsak Bali és Indonézia küszködik ezekkel a problémákkal, hanem a világ számos tengerrel, vagy óceánnal rendelkező országa is felismerte ennek a jelentőségét. Persze vannak olyanok, akik tesznek ellene és vannak országok, amik nem, vagy csak alig. Ne felejtsük el, hogy Balinak csak a kultúrája régi, de a civilizáció itt még meglehetősen új keletű! Néhány évtized alatt vált a föld legkeresettebb turistaparadicsomává és nőtt a lakosság 1,5-ról, 4,5 millióra! Ehhez pedig még a hulladékgazdálkodás nem zárkózott fel kellőképpen. Azért találunk itt is, a civilizáció által kevésbé szennyezett partszakaszokat, bár ezekért utazni kell néhány kilométert, hiszen messze vannak a turizmus által "szennyezett" területektől, de szerintem megéri, még ha nem is feltétlen a festői szépségű partokért utazik is Balira az ember. Inkább a kultúra és az egyedi vallási élet, ami miatt ajánlom Balit. Az élő, lélegző vallás, ami áthatja és meghatározza az itt élő emberek mindennapjait, ami áthat, és ha hagyod, akkor "elvarázsol". 

gambiamo Creative Commons License 2016.04.25 -3 0 6535

Mi most jöttünk haza az egy hónapos utazásból, Balin Ubud után Sanurban voltunk 2 hetet.

Ha fürödni akartok, hát nincs jó hírem... Sanurban végigjártuk a strandokat, sőt, beachside hotelben laktunk, 2x mentünk bele térdig a tengerbe... nem volt jó.

Egyrészt nem tiszta, másrészt du. 3 körül visszahúzódik a víz, kb 2-3 km-en keresztül bokáig ér ilyenkor, hínáros, algás. Szép látvány, de fürödni ... pfff... Ja, és "pisimeleg", de persze ez nem volt annyira meglepő :)

Gyerekkel mentünk, direkt ezt a partot választottuk, de nem volt ebből a szempontból jó döntés.

Voltunk Bali másik oldalán is sok parton, leginkább a hullámok miatt voltak szépek,de fürödni nem nagyon lehetett itt sem pont emiatt. :(

Egyéb szempontból szerettük Sanurt!!!!

Előzmény: Athos-Porthos-Aramis (6529)
kakas11 Creative Commons License 2016.04.25 -4 0 6534

Attól ez még nem óceán óceán a nyugati parton van  , de Balira kihelyezett rendőrrel és NAV ellenőrrel nem vitatkozom :-) 

Előzmény: timeman (6533)
timeman Creative Commons License 2016.04.25 -1 0 6533

Egy kis segitség, de "csak" neked! ;)

Előzmény: timeman (6532)
timeman Creative Commons License 2016.04.25 -2 0 6532

Akkor jól átvágtak a földrajz órán! :))) 

Előzmény: kakas11 (6531)
kakas11 Creative Commons License 2016.04.25 -3 0 6531

Sanurba hol az óceán ? Ott a Bali tenger van :) 

Előzmény: timeman (6530)
timeman Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6530

Szerintem ha óceánpartot is akartok és könnyen el akartok jutni a látnivalókhoz is, de nem akartok Kuta, vagy Seminyák "nyüzsgésében" részesülni, akkor Sanur jó választás.

Előzmény: Athos-Porthos-Aramis (6529)
Athos-Porthos-Aramis Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6529

Üdv,Balin merre foglaljunk szallast ami közel van a latnivalokhoz?Ubud mindenkepp meger 4-5 napot de a következö 1 hetet meg nem tudjak barataink,Kuta kizarva nem erdeklödnek az Ausztral,reszeg szörfösök irant,inkabb a latnivalok ,strand közelebe ,mit akanlottok tapasztalt Bali utazok?

Sandorson Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6528

Ó, akkor pont nem leszel ott, amikor megyünk május elején, viszont Antoval sokszor fogunk találkozni. Bár titkon reméltük, hogy a két aranyos nebulót is látjuk majd egy picit, gondolom őket is hozod haza. :)

Lehet, hogy akkor telón hívlak majd a jövő héten még egyeztetni pár kisebb kérdést a május 3-8. kapcsán, átküldök egy mailt.

Előzmény: widiadari (6527)
widiadari Creative Commons License 2016.04.24 0 0 6527

Keddtől két hónapig elérhető leszek Magyarországon...amennyiben vki szeretne esetleg telefonon elérni, az kérem írjon majd egy emailt (anett_tapai@yahoo.com), s küldök egy telefonszámot. Párom marad Balin, tehát kirándulást tud vinni ez idő alatt is. :)

wanbo Creative Commons License 2016.04.24 0 3 6526

Én egy hetet voltam Balin, 4 napot pedig Gili Trawanganon, Balin abszolút érvényesült a W.L. által felvázolt statisztika. Kora délutánonként, a 7 napból kb. 5-ön esett, de csak rövid ideig (általában egy órát), illetve esténként, általában olyan 9 óra után is esett néha, az már minket abszolút nem zavart (mondjuk a délutáni sem zavart túlságosan, tudtam, hogy ez várható), ezeken kívül nem volt eső. Gili-n pedig egy csepp esőnk nem volt a 4 nap alatt, ott nagyon szép, napos időnk volt. Összességében szerintem szerencsések voltunk, eshetett volna többet is, nem árt felkészülni az esőre. Érdemes pl az ebédeket a kora délutáni időpontokra időzíteni, ha ti is kifogtok egy ilyen ciklust. 

Előzmény: tibi7601 (6524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!