Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

W.L. 2 napja Creative Commons License 5443

Wkt itu mrk minta sama kok.

Akhirx kami sewa perahu bebek di sblh, lalu masuk gratis lwt blkg dr danau. ;-)

Oh, csak megtortent az a jo ideje beharangozott emeles?

Toled hallom eloszor (en WIB szerint kelek ;-).

Na, az lenditeni fog az arakon.

Előzmény: widiadari (5442)
widiadari 2 napja Creative Commons License 5442

WL: utk wni lbh murah lho... seharusnya cuma setengahnya aja. :)

A mai nappal 30%-kal megemelték a benzin árát, így mindenütt áremelésre kell majd számítani...

Előzmény: W.L. (5441)
W.L. 3 napja Creative Commons License 5441

Ezekrol pedig meg annyit, hogy nagyon szolid arak, plane Java hiresebb templomaihoz, illetve a nemzeti parkok iden emelt beugroihoz kepest.

Legalabbis kulfoldieknek. Egy indonez baratom mar sokallta a 30ezret Bedugulban, de kis trukkel megoldottuk azt is. ;-)

Előzmény: widiadari (5439)
W.L. 3 napja Creative Commons License 5440

Te komolyan gondolod, hogy ezek a frissen regisztralt nickek az egesz forumon egyetlen hozzaszolasukkent irt ajanlasai mind "nyaraloktol" szarmaznak? ;-)

Egyebkent pont tegnap talalkoztam itt kinnt egy magyar parral akik mondtak, hogy nekik is ez a forum vette el a kedvuket Balitol teljesen.

Előzmény: COOP (5437)
widiadari 3 napja Creative Commons License 5439

1. Teljesen egyetértek, COOP...

2. Elnézést, ha a múltkor félreérthető voltam...a belépőjegyet nem úgy értettem, hogy össz-vissz 1-3 USD. Hanem helyenként. Néhány példa:

• Alas Kedaton majomerdő: Rp 15.000 
  • Ulun Danu Bratan (úszótemplom): Rp 30.000
  • Besakih: Rp 15.000 (+ adomány + szarongbérlés 10.000, ha nincs saját, + helyi guide)
  • Dreamland: Rp 15.000/autó
  • Goa Gajah (Elefánt-barlang): Rp 15.000
  • Goa Lawah (Denevér-barlang): Rp 15.000
  • Kertha Gosa (Klungkung): Rp 12.000
  • Kintamani: Rp 10.000
  • ubudi majomerdő: Rp 25.000
  • Taman Ayun királyi főtemplom: Rp 15.000
  • Tirtha Empul: Rp 15.000
  • Tanah Lot: Rp 30.000
  • Barong, Kecak és más táncok: Rp 100.000
  • Tegallalang rizsterasz: Rp 5.000
  • Uluwatu: Rp 15.000

Üdv,

Anett

Előzmény: COOP (5437)
szakalka 4 napja Creative Commons License 5438

Halló.

Tudnál valamit az utadról írni?

Nektek mi tetszett? Miket kóstoltatok?  Milyen volt a szállásod? De csak akkor ha megakarod osztani az élményeidet.

Köszi .

Előzmény: Tanah Lot (5436)
COOP 4 napja Creative Commons License 5437

nem lehetne ha valaki beszámolót akar itt írni, akkor azt leírja és nem azt reklámozza, hogy kivel kirándult? Hm?

Ez itt nem megoldható? Vagy ennyire "béna" és csak segítséggel tudó nyaralók járnak ide?

Tisztelet a kivételnek!

Tanah Lot 4 napja Creative Commons License 5436

Helló, én is nemrégen jöttem haza Baliról, már

másodszor voltam, teljes

megelégedéssel. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Nekem mind a kétszer Zita (zitakozari@yahoo.com) 

segített az út megszervezésében

és a kinti programokban. 13 évet élt Balin, most jött

haza ez év elején. Profi,

a nyelvet úgy beszéli, mint a magyart. Kint tanult, élt,

dolgozott.

Találkoztam vele itthon, és ez a legjobb benne, hogy

előre itthon fel tudtam

készülni, minden infót megkaptam, a programokat is

együtt állítottuk össze.

Teljesen felkészülten mentem ki.

Elmondtam mit szeretnék, összeállított egy szuper

programot, korrekt áron,

megszervezte nekem itthonról a kinti kapcsolataival. 

Mikor kiértem már vártak a repülőtéren Melinda a

kísérő és a sofőr. Minden

profin meg volt szervezve, ha kértem álljunk meg valahol

megálltunk. Mindenki

segítőkész volt és kedves, a programok szuperek,

rugalmasak, kedvünkre valók,

rengeteg infóval ellátva.

Ha kérdésetek van írjatok.

Előzmény: szakalka (5428)
mandira 2014.11.09 Creative Commons License 5435

Sziasztok!

Két hete érkeztünk haza Baliról. Sok szép helyen jártunk már, de ez a két hét volt számunkra a "The BEST"!! Ez bizony nem túlzás. Mielőtt elindultunk megkaptuk egy kint élő magyar srác elérhetőségét. Béla barátunk (nick:Timeman) jó pár éve él ezen a csodás szigeten. Ha valaki ismeri a szigetet, nos Ő az. Személyre szabja a kirándulásokat, maximálisan igazodik a pénztárcához és az igényekhez egyaránt. Amellett, hogy a kirándulásoknál segítségünkre volt, egy nagyszerű barátra tettünk szert. Nos, aki nemcsak heverni szeretne a strandon, az mielőbb keresse Béla barátunkat.

szakalka 2014.11.08 Creative Commons License 5434

Köszi. Rajta vagyok a dátumon csak egy előre nem látott kis probléma adódott. Az útlevelem februárban lejár és másikat akartam csináltatni ,  de nem tudnak "ocsmány hivatalban"ujjlenyomatot  venni mert nem olvashatóak az ujjaim. De megoldom.

Előzmény: HBBP (5433)
HBBP 2014.11.07 Creative Commons License 5433

...szakálkának !

irod januárban indultok, én hasonlóan január 1o-én Pestről.( Bp-Frankfurt-Taipe- Bali) Ez már az ötödik utam.

Pusztán azért szólitalak meg, mert tudom milyen hosszu az ut és talán tudok mesélni  egy két órában ha egy gépen utazunk.

HBBP

suzi_mou 2014.11.06 Creative Commons License 5432

Balin meglepoen nagyon jo homersekletu az ocean. Ellentetben Ausztraliaval, ahol nekem szinte jeges hidegnek tunt. (Sydney, tavaly december)

Előzmény: garacini (5423)
suzi_mou 2014.11.06 Creative Commons License 5431

A vizumon kivul kilepesi illetekkel is szamolj.

Ha mindez belefer, en javaslom Jimbarant. Kozel van a repterhez. Este a tengerparton a frissen sult hal isteni volt. Nagyon hangulatos, mai napig emlegetjuk.

Előzmény: garacini (5426)
timeman 2014.11.06 Creative Commons License 5430

Sziasztok!

Mindenkinek a következő hasznos információk:

Nem fér bele egy egész napos túra kirándulások árába az 1-3 dollárig, főleg nem két fő esetén. Senkinek nem ajánlom az olyan szinten olcsó helyeket, ahol 300 Forintért jól lehet lakni, mert betegek lehettek (sok ilyet láttam már sajnos), de nálam még nem fordult elő és nem is fog, mert figyelek az ilyesmire. Mindenre nagyon egyszerű a magyarázat. Nos a helyieknek kerül ennyibe a belépőjegy és hogy továbbmenjek, azoknak az itt élő külföldieknek sem jön ki ennyiből, akiknek helyi papirjaik vannak. Akik már jártak itt azok tudják miről beszélek. A kaja szintén, amit az ő gyomruk kibir, azt a miénk nem és nem érdekel, hogy ezért legfeljebb megint nekem esnek néhányan, de ez az igazság. Ez egy fejlődő ország. Más higiénia állapotokkal, más fűszerekkel, stb.. Továbbá ha olcsó szállást szeretne valaki, akkor azt ajánlom, hogy valahol "az isten háta mögött keresse", mert a turistás településeken nem ugyanannyi az ára és főleg nem pl. Decemberben, ami az abszolút csúcsszezon a szigeten. Mindenhol felment az ára egyébként a tisztességes szállásoknak. Mindig kalkuláljátok be, hogy mi éri meg jobban, naponta minimum két órát motorozni, kocsikázni az olcsó, de mindentől messze eső szálláshelyről, vagy normális helyen lakni (igaz kicsit drágábban), de kevesebb elvesztegetett idővel. Régen vége már annak az időszaknak, amikor Balira csak eljutni volt nehéz a drága repjegy miatt. Néhány év alatt az árak roppant meredeken emelkedtek, ami természetesen a jó minőségű élelmiszer árakat és a szolgáltatásokat is érintik. Ezzel senkit nem elriasztani akarok, de inkább itt olvassátok el, mintsem hogy majd szembesüljetek az esetleg kellemetlen valósággal a félretájékoztatás miatt. Besakih templom valóban szép, de messze nem a legfontosabb balinéz templom minden ellentétes hiresztelés ellenére. Emellett az ottani szabályozatlan állapotok miatt mindenki saját felelősségre menjen oda és ez vonatkozik Trunyanra is. Ha korrekt tájékoztatásra van szükség, akkor megtalálható vagyok: macsar.bela@gmail.com

Hivatalosan tudok mindent intézni a szállást is beleértve, néhány dollárral a Booking, vagy az Agoda árai alatt. Programok és kirándulások tekintetében is mindent teljesen hivatalosan és korrekten. Választható Angol vagy Magyar nyelvű idegenvezetéssel. Jelenleg 3 utazási irodával van a cég kapcsolatban. 

Üdvözlettel

Timeman

widiadari 2014.11.05 Creative Commons License 5429

garacini: mikor van az az este? A vízum 35 USD/fő... lánynak egyedül este mostanság veszélyes Kutától északra (Kerobokan, Seminyak, Umalas, stb), de a többi rendben van!

szakalka: Mindenekelőtt január esősévszak - ez sokakat visszatart, csak azért írom. Ténylegesen Denpasarban lesztek vagy ez alatt a déli turistaövezetet érted? 7 éjszakás ittlétbe sztem 3 egésznapos kirándulás férhet bele kellemesen.

Látnivalók Balin:

Hindu templomok, melyek között vannak nagyobb közösségekhez tartozó & nagy jelentőséggel bíró templomok (Besakih, Tanah Lot, Uluwatu, Ulun Danu Bratan, Denevér-barlang, stb), ősbalinéz tradícionális falvak (Penglipuran, Tenganan, Trunyan, stb), hagyományos és művészeti piacok (badungi, ubudi, stb), kézműves falvak (festészet, fafaragás, ezüstművesség, batik, kőfaragás), természet (Batur-vulkán és krátertó, rizsteraszok, vízesések, majomerdők), táncok, stb.

A látnivalók kb. 75%-át meg lehet tekinteni 3 (hosszú) egésznapos túra alatt, mivel sok minden egy irányba esik.

Olcsó helyi étkezdékben kb. 300-600 ft-ért lehet enni per fő. Középkategóriás étteremben olyan 1500 ft-tól felfelé. Sör kb. 400 ft, kóla 200.

Kirándulásokra én továbbra is a (sofőrös) autóbérlést ajánlom. Ha elegendő az angolul beszélő sofőr, akkor egész napra egy privát, légkondis autót megkaptok 50-60 USD-ért (sofőr, benzin, parkolójegyek vannak benne, belépők NEM. Azok átlagosan 1-3 USD/fő).

Írhatsz privátban is, ha gondolod: anett_tapai@yahoo.com

Előzmény: szakalka (5428)
szakalka 2014.11.05 Creative Commons License 5428

Sziasztok!

Segítséget kérnék azoktól akik voltak már Balin .

Januárban utaznánk Bali Denpasar részére . 7 Éjszakát töltenénk ott.

A kérésem az időnk hasznos kitöltésére, mit nézzünk meg és ha tudnátok árakról is infót az sokat segítene.

Milyen vendéglői árak vannak, hova érdemes beülni, mivel legyünk mozgásban (taxi, autóbérlés, stb.)

Köszi a segítséget Zoli.

W.L. 2014.11.05 Creative Commons License 5427

Hat, sotet este egy vacsoraert kimenni meg a vizumdijat sem biztos, hogy megeri kifizetni.

De persze ezt te dontsd el.

A lanyok biztonsaga ugyeben widadari illetekesebb. ;-)

Előzmény: garacini (5426)
garacini 2014.11.05 Creative Commons License 5426

Szia!

Köszönöm a sok jó tanácsot, ezzel a két órával kalkuláltam is, Aszterdam felé megyek majd tovább és ha jól tudom a csomagokat nem kell felvennem.

Viszont rosszul emlékeztem és nem napközben lesz az a hét óra, hanem este:-( Így max egy vacsora fér bele valahol vagy egy koktél:-) Mert a látnivalókból este nem sok a látni való:-(

De ha már így akkor kérdésem, hogy mennyire veszélyes este egyedül lányként közlekedni?

Köszönöm

Előzmény: widiadari (5425)
widiadari 2014.11.05 Creative Commons License 5425

garacini: ez a 7,5 óra mettől meddig tart? Géped leszállástól a másik gép felszállásának időpontjáig? És a csomagokat ki kell-e venned? Mert a leszállástól számítva akár 2 óra is lehet, mire felveszed a vízumot és kiérsz a reptérről...(de lehet, h csak fél óra, attól függően, h mennyi gép száll abban az időben és gyorsan megvan-e a csomag) Ugyanígy kérdés, h külföldre repülsz-e tovább vagy esetleg Indo más részére? Előbbi esetében 2 órával indulás előtt kell, ugye, kint lenni (és ennyi idő az új reptéren kell is). Míg belföldi járat esetén elég 1 óra.  Szóval az idődbe inkább csak egy félnapos kirándulás fér bele sztem. Az 4-5 óra általában.

W.L. 2014.11.04 Creative Commons License 5424

Ausztralia utan Bali roppant egzotikus lesz (elkerulve az australokkal teli udulohelyeket), az arak pedig nagyon baratiak! ;-)

Előzmény: garacini (5423)
garacini 2014.11.04 Creative Commons License 5423

Köszönöm a tippeket, tudom, hogy nehéz így tanácsot adni, de jól látod, ezek érdekelnek. Ausztráliából fogok érkezni, azt hiszem ott lesz strandban részem bővem.

Köszi mégegyszer:-)

Előzmény: W.L. (5422)
W.L. 2014.11.04 Creative Commons License 5422

Szerintem annyi idore max $40 lesz.

A repteren van egy csomo taxisceg, ajanlanak komplett utvonalakat is kulombozo idotartamokra.

Ismeretlennek nehez tanacsokat adni, de ha templomok es regi romok meg szep tajak erdekelnek, akkor talan Pura Taman Ayu, Ubud, Goa Gajah es Gunung Kawi lehetne jo utvonal es beleferhetne az idodbe. A soforok gyakran igyekeznek bevasarlohelyeket is beiktatni, tisztazd, ha ezek nem erdekelnek.

A strandok Balin tropusi szigetek mercejevel tok felejthetoek.

Előzmény: garacini (5421)
garacini 2014.11.04 Creative Commons License 5421

Köszönöm a tanácsokat. Gondolom nem lehet túl nagy összeg a taxi bérlése, jól sejtem?

Tudsz esetleg ajánlani is helyeket, amiket érdemes megnéznem a strandon túl?

Köszönöm előre is

Előzmény: W.L. (5420)
W.L. 2014.11.04 Creative Commons License 5420

Taxival lathatnal szep helyeket annyi ido alatt, taxi nelkul azonban inkabb max Denpasarig vagy valamelyik deli uduloovezetig menj, nehogy lekesd a csatlakozast.

Vizum valoban felveheto a repteren erkezeskor (fizetos).

Ha meg nem jartal Balin, es nem is fogsz egyhamar, akkor megerne taxit berelni es par erdekesebb helyet megnezni.

Amugy a busszal konnyen elerheto udulohelyek kozul Nusa Dua a legszebb, strandugyileg is.

Előzmény: garacini (5419)
garacini 2014.11.04 Creative Commons License 5419

Sziasztok!

Átutazóban leszek Balin, 7 és fél órám lesz a csatlakozásig. Érdeklődnék, hogy mennyire bonyolult a reptérről bejutni valami szép helyre, illetve mennyire érdemes? Elég hosszúnak tűnik ez a 7, 5 óra, gondoltam addig körülnéznék kicsit.

Úgy olvastam, hogy kell vízum balira, de azt a reptéren is meg tudom szerezni. Ez így helyes? Jól tudom?

Köszönöm előre is a segítséget!

widiadari 2014.10.31 Creative Commons License 5418

Ugyan nem kimondottan az utazáshoz van köze... De mindig vannak olyanok, akik vmiképp segíteni szeretnének a helyieknek. Ez is egy ilyen lehetőség. Nengah egy kisegítő központban élt és tanult, mellette pedig súlyemel, nagyszerű eredményekkel! Személyesen ismerem :) Aki teheti, támogassa, kérem. 
http://www.youcaring.com/other/help-nengah-win-gold-in-brazil-/254742

Ha anyagilag nem is, de esetleg tárgyi adománnyal segítene vki (akár ennek a központnak, akár más árvaháznak pl.), az is megteheti, privát emailben küldök részleteket! anett_tapai@yahoo.com

neo777 2014.10.18 Creative Commons License 5416

Anikó,

de jó volt visszanézni a mozit :-) Örültem, hogy ott voltam, és, remek dolog volt együtt dolgozni veled a filmen. Igazi alkotó-kreatív team voltunk, azt hiszem :-)

I hope, things're goin'on :-)

Előzmény: SebesTény Anikó (5286)
zitatol 2014.10.18 Creative Commons License 5415

Hello mindenkinek,

egyre gyakoribb az, hogy csatlakozasnal kesnek a gepek( kulonosen, ha te magad vadaszod ossze a jegyeket) es elveszik a csomag, amit majd 2-3nap mulva kapsz meg. most is ezt tortent, s fontos gyogyszer van a meg nem erkezett poggyaszban.

igy mindenkinek javaslom, aki utazik Balira, hogy a kezitaskaban egy valtas ruha azert legyen! (nekem is van mindig, egyszer 42ora alatt ertem Balira Budapestrol, amsterdamon keresztul, csak ott a 4 oras varakozasbol 14 ora lett, majd meg jakartaban is 6ora...remek volt, tenyleg) pluszban erdemes megnezni a biztositast, mert bizonyos biztositok az ilyen esetre adnak egy keretosszeget, hogy hacukat vegy magadnak ha nem erkezett meg a borondod.

udv

zitakozari@yahoo.com

bkkcharlie 2014.10.17 Creative Commons License 5414

Nekem nagy kedvencem KL-ben a Petronas ikertornyok, azt kár volna kihagyni szerintem. Felmenni nem olcsó sajnos, de én véleményem szerint megéri, én élveztem nagyon. Pedig jártam már elég toronyházban, Bangkokban van vagy 10 felhőkarcoló toronybár.

Előzmény: balibaba1 (5410)
Zs... 2014.10.17 Creative Commons License 5413

Batu Cave sztem a commuter train-nel egyszerűbb, pont ott van a végállomása. Valószínűleg gyorsabb is mint busszal.

Előzmény: balibaba1 (5410)