Keresés

Részletes keresés

Ka Pál Creative Commons License 3 napja 0 0 5936

+ a reptéri várakozás, legalább 1 órával célszerű a belföldi járatoknál is ott lenni a teptéren... Oszt meg is van a 3 óra, de mindenképp nagyságrenddel gyorsabb az út, mint vonattal. Van ahol a ki-, belépés és utazás már a közúti, vagy vonat közlekedés időráfordításával azonos. Pl. Lovinából a Bromóhoz, pláne az Ijenhez nem érdemes Denpasarba autózni, repülőte szálni Surabayába, majd visszabuszozni a vulkánokhoz. Ez időben, pénzben is jóval több, mintha eleve busszal, vagy kocsival indul neki az ember...

Persze vicces, hogy Denpasarból indulva repülővel, ugyan akkor érsz Yogjakartába, amikor elindultál...

Előzmény: W.L. (5935)
W.L. Creative Commons License 3 napja 0 0 5935

A Jakarta- Bali repulout inkabb csak szuk 2 ora mint 3!

Viszont Bali 1 oraval elobb jar mint Java (mas idozona), ezert aki pl 5-kor indul Jakartabol az 8 fele erkezik Balira.

Előzmény: Ka Pál (5934)
Ka Pál Creative Commons License 4 napja 0 0 5934

Szerintem nem ekkora élmény a vonatozás és a kiegészítő költségeket (+1 nap szállás, taxizgatás, komp, kocsi bérlés Balin) is figyelmbe véve árban mit sem spórolsz, sőt a végeredmény szerintem drágább lesz. Nézz utánna: a repülő ~3 óra Jakartából-Denpasarba ~20 EFt alatt, a vonat megközelítőleg 1 nap, de még egy napot számolhatsz a kompozásra, buszozásra is (Balin nincs vonat).  Repülőről pazar kilátásban gyönyorködhetsz, végig röpülsz Jáva felett...

Előzmény: Veronika04 (5931)
widiadari Creative Commons License 4 napja 0 0 5933

Veronika04: egyetértek WL-lel, idefelé sztem is repülő, visszafelé pedig vonat-busz kombó.

W.L. Creative Commons License 5 napja 0 0 5932

Szerintem akkor odafele mindenkepp repulovel menjetek.

Felesleges megallas nelkul vonattal vegigzotyogni Javan, raadasul a repulorol pazar kilatas nyilhat a sziget vulkanjaira.

Veronika04 Creative Commons License 5 napja 0 0 5931

Köszönöm az információt! Az autót oda-vissza szerettem volna használni, az útközbeni látnivalók miatt. Azt hiszem maradok a vonatnál, Jáván csak visszafelé szeretnék megállni, főbb látnivalóknál, Balin tölteném az idő nagy részét.  

Előzmény: Ka Pál (5899)
Ka Pál Creative Commons License 6 napja 0 0 5930

Ja és állítólag sűrűn látnak cetcápát (plankton evő, hatalmas, pöttyös állat) is ezeken a búvár túrákon. Mi nem láttunk :O(((((

Előzmény: Ka Pál (5929)
Ka Pál Creative Commons License 6 napja 0 0 5929

Nekem tetszett Padang Bai is. Igaz a "városka tengerpartja fürdésre csak épp, hogy elmegy, de találtunk fürdőmedencés, olcsó bungallós szállodát, minden (éttermek, komp, busz) egy lépésre van. Éjszakai élet a település mérete miatt nem túl nagy, de nekünk pont ez teszett. A kikötőt délről védő apró félsziget másik oldalán pedig a hangzatos "White sand beach" található, néhány kifőzdével. Az apró öböl ottlétünkkor nagyon családias volt a délelőtti, koradélutáni órákban. Kaja, ital a többi parthoz képest olcsó volt, a hullámos, hát maradjunk sárga színben, puha homokos part az árnyas fákkal a háttérben, kislányunknak is pont megfelelő volt. A vízben, a déli sziklás rész alatt, színes korallokat láttam és hatalmas (valami sügér félék, kb akkorák voltak, mint a törzsem, sztem legalább 50 kg-osak), magányos halakkal és persze sok kisebb színes halacskával találkoztam. Láttam polipot, kis rájákat is, valamint kékes színű rákokat (talán király rák??) is. Az öbölhöz egy kis dombon keresztül juthatunk, majd lépcsőkön, rövid "erdei ösvényen" le a partra. A délfelé mászkálva a sziklás parton, érdekes alakú magma ömlés látható.

Még délebbre, tovább gyalogolva az erdei ösvényen néhány száz métert, pedig egy hosszú, néptelen, fekete homokos part található. Itt többször egyedül fürödtünk. Tovább sétálva, időnként megbuggyanva a vízben, egész a főútig elgyalogolhatunk a kis halász faluig, ahol megnézhetjük mit fogtak aznap a halászok. Itt a part tele van a jellegzetes, helyi "katamaránokkal"  a frissen fogott halakból a főút mellett árúsítanak, illetve van néhány warung is. Egyébként jellemzően tonhalat árulnak. A nemesebb vadak inkább a Jimbaran és nagy szállodák éttermeiben köt ki. Egyébként Balin tudtam meg, hogy tulképpen a tonhal isteni jó és semmi köze a magyarországi menzákon sütött, panírozott büdös halhoz. Kiindulva magamból, aki nem kóstolta még ezeket a halakat frissen kifogva és megsütve, az a menzáról ismert, órákig visszajövő "tengerihal ízre" asszociál, pedig dehogy.

Padang Baiból indul egyébként Lombokra a komp, de innen könnyen eljuthatunk Lembonganra, Penida szigetre is. A főatrakció pedig a városkából (az összes part menti épületben leszervezhető, de a ~100 méternyi öbölben érdemes az árért és a legjobb felszerelésért végig nézni a kínálatot) induló búvártúrák: a manták "vakarózó" sziklájához hurcikálják a túristákat.

Remélem van akinek használható infőt adtam...

Előzmény: W.L. (5927)
Ka Pál Creative Commons License 6 napja 0 0 5928

Most rászántam én is egy kis időt az ügyre, megnéztem googlemap-en és tudományos igényeséggel utánanéztem a dolognak :o))) az említett helyen a parkör poszthoz vezető útra Jl. Labuhan Lalang van írva azaz jalan L.L., vagyis L.L. út/utca. No akkor ezt teljesen kiveséztük véleményem szerint :o)))

Előzmény: W.L. (5925)
W.L. Creative Commons License 6 napja 0 0 5927

Az en valasztasom nektek nem biztos, hogy mervado, mert szerintem Balira nem a strandokert erdemes menni, igy a kegjobb bazisnak alighanem Ubudot tartom.

A kiepitett tengerparti udulohelyek kozul nekem Candidasa jon be leginkabb, nyugis, zold videken van, es bar strandjai nem hosszuak, szerintem furdesre jobbak mint a deli udulozona strandjainak zome.

Es kirandulasokhoz is jo bazis. Tovabbi 2 viszonylag nyugisabb udulohely, Lovina es Amed nekem nem igazan jonnek be, de masoknak meg igen. Es persze Kutat is rengetegen imadjak, azert olyan zsufolt es zajos! ;-) Tehat ezek szubjektiv dolgok.

Del-Amerikahoz kepest Azsia ugy altalanossagban (ugye a turistak tobbsege aligha keszul Afganisztanba nyaralni), Bali pedig maga is, joval biztonsagosabb gyakorlatilag minden tekintetben. Ha ott elbodogultatok, itt sem lesztek gondban, csak talan joval turistasabbnak talalhatjatok. 

Előzmény: Nicole Di Larossa (5926)
Nicole Di Larossa Creative Commons License 6 napja 0 0 5926

Nagyon szepen koszonom,de akkor temelyik reszt ajanlanad nekunk ?Azsiaba soha nem voltunk,inkabb a Del Amerikát jartuk korbe

Előzmény: W.L. (5917)
W.L. Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5925

Ez az altalad emlitett hely Labuhan Lalang.

Nem falu ugye, gyakorlatice egy parkorposzt es egy kikoto a Menjanganra indulo hajoknak.

Előzmény: Ka Pál (5922)
Ka Pál Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5924

Mi "saját" hajót béreltünk (az áron nem osztoztunk senkivel, így drágább volt, de nem is kellett alkalmnazkodnunk másokhoz) és körbehajóztuk a szigetet. Erős félnapos túra volt: vizet, kaját vigyetek magatokkal!

Előzmény: Ka Pál (5923)
Ka Pál Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5923

Menjangan szigetre én Baliról mentem, a jávai hajókról nem tudok.

Előzmény: Ka Pál (5922)
Ka Pál Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5922

Sajnos én ezeket a faluneveket nem ismerem...  Ha Gilimanuk felől érkezel, a Bali Barat félsziget utáni öbölben, ahol 90 fokban elfordul és eltávolodik a parttól az út, ott van a "West Bali Park Guides". Tudomásom szerint itt lehet csak hajót bérelni a nemzeti park látogatáshoz. Kérem javítson aki mást tud!

Előzmény: ballem (5915)
gandera Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5921

Sziasztok!

Mivel mindegyik Gilit távolinak gondolom egy napra, érdeklődnék, hogy valakinek van-e bármilyen infója a Lembongan szigetre induló szervezett egy napos kirándulásokról? Többet is néztem és végül a Bali Hai Cruises (Bali Beach Club Cruise) és/vagy a Scoot Cruise (2. opciója) közül szeretnék választani. Utóbbi kedvezőbb árú, viszont TripAdvisoron sok negatív kritika van róluk. Az ott élők, illetve valaki a már Balin jártak közül tud esetleg konkrétumokat, hogy a Scoot Cruise vállalattal érdemes-e az egynapos sziget túra? Köszönöm!!! :)

Ka Pál Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5920

Örülök, ha nektek megfelel Amed és jól érzitek magatokat. Szokták mondani: borról, nőről nem nyitunk vitát :o))) További sok kellemes élményt kívánok, jó nyaralást!

Előzmény: ballem (5916)
timeman Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5919

Októberben még nem igazán kell tartani az "esőzésektől", mert az esős időszak csak Novemberben kezdődik.

Magam is Sanurt ajánlom, mert nem olyan zsúfolt és zajos mint Kuta, de nem is annyira elszigetelt mint pl. Nusa-Dua és szerintem a szállások kinálata is elég széles skálán mozog, szóval mindenki megtalálja a neki megfelelőt.

Ha vezettetek már Ázsiában akkor bérelhettek autót kb. 200-250 ezer IDR. az ára+természetesen a benzin és ha bármi történik útközben a kocsival az a "ti saratok", szóval zsebből fizetendő. Persze motorral is bejárható a sziget, de szerintem nem a legjobb sport, főleg fárasztó és életveszélyes.

Ha további infóra van szükségetek: macsar.bela@gmail.com

Minden jót!:)

Előzmény: Nicole Di Larossa (5910)
W.L. Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5918

Balin LL a fo kiindulopont Menjangan fele, es alighanem ott lehet a legjobb eselyetek masokkal kozosen berelni hajot is.

Ha megis atmennetek Ijenhez, akkor erdemes tudni, hogy Javarol is eleg olcso hajokirandulasok mennek a szigetre, fejenkent 150ezerert (plusz parkbelepo) amik Menjangan elott megallnak sznorkelezni a park olyan reszen is, ahova a Balirol indulokat nem viszik.

Előzmény: ballem (5915)
W.L. Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5917

Ha mar mas nem valaszolt...

Az emlitett 3 udulohely kozul en egyikben sem lennek szivesen, de ha muszaj, leginkabb meg Sanurt valasztanam, ott a legfurodhetobb a strand es az van a legjobb helyen a sziget jo reszenek bejarasahoz.

Kajaarak helyi kajaldakban (ahol nemigen esznek turistak) 1, turistavendeglokben 3-5 dollartol annak siman tizszereseig is.

Motorberles napi kb 4-5, kocsi 15-20 dollartol.

Kocsi soforrel 40-tol.

Buszkozlekedes van, de maceras.

A deli reszen Denpasart Sanur es Kuta szelevel es Nusa Duaval kenyelmes, olcso, de eleg ritkan jaro buszok kotik ossze, a tobbi turistakozpontba vannak turistabuszok joval dragabban. A szigetet jol bejarni tomegkozlekedessel felejtheto.

Előzmény: Nicole Di Larossa (5910)
ballem Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5916

Nekem nagyon tetszik Amed. Szallas is rengeteg van a kornyeken es elegge ures mindegyik. Nyugi van es csend. talaltunk egy homokos partot Lipah es a japan hajoroncs kozott. Lartam mar szebbet, de a celnak megfelelt. A hajoroncs korul szepek a korallok, de rengeteg ember van ott egyszerre. Mi reggel 8-kor mentunk ki. Ugy elvezheto volt.

Előzmény: Ka Pál (5911)
ballem Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5915

Koszi! Lehet maradunk a szigeten es bejarjuk. Kulonosen azert, mert sikerult nagyon megfaznom :( de tul sok idonk sincs utazgatni.Menjanganba honnan erdemes atmenni? Banyuwedangbol, vagy Labuhan Lalangbol? Vagy teljesen mindegy? :)

Előzmény: Ka Pál (5913)
W.L. Creative Commons License 2015.08.23 0 0 5914

OFF: Surabayabol Probolinggoba es Banyuwangiba (ez a fo uticel, ennek egy "kerulete" Ketapang, ahol a kompkikoto van) inkabb felorankent indulnak buszok, legalabbis napkozben. :-)

Előzmény: Ka Pál (5913)
Ka Pál Creative Commons License 2015.08.23 0 0 5913

Csatlakoznék W.L. véleményéhez. Ha már elbotromoskodsz az Iljenig, a Bromó már nem távolság és főleg nem idő (+ 1 nap). De valóban kell egy nap oda, egy nap vissza, még Lovinából is. Amúgy úgy vettem észre Jáva és Bali két világ. Bármennyire is hírdetik a kis irodák, a szervezés Gilinakunál elbicsaklik. Több tanácstalan nyugati túristát találtunk itt, akit Jáwáról Lovinába "vittek". Jáváról még rendben volt a kompjegyük, de busz nem vitte tovább őket Denpasar felé. Reklamációra semmi lehetőségük nem volt, úszott a pénz és csak meg kellett venniük a buszjegyet mégegyszer, senki nem várt rájuk Balin a továbbutazással. Szerintem nem volt bonyolult amúgy az út Probolingóig magánszervezésben sem. Van menetrendszerű busz, szerintem Denpasarig. Balin mi a soffőrös taxit használtuk (útközben is meg-megálltunk nézelődni). A komp ugye síma ügy. Jáván a távolsági busz emlékeim szerint néhány óránként ment Surabaja, Probolingo és a kompkikötő (Ketapang talán a neve) között.

Előzmény: ballem (5908)
Ka Pál Creative Commons License 2015.08.23 0 0 5912

Képek az előzőekhez

Menjangan szigetre hajózunk     kilátás félúton            a középső templomszint    út a hegygerincen

Ka Pál Creative Commons License 2015.08.22 0 0 5911

Lovinát is ajánlanám egy bázisnak megfontolásra: delfin lesre lehet menni, s közelebb vannak az északi látnivalók, olcsóbb, mint Ubud, Nusa Dua és Kuta környéke.

Nekem az egyik legnagyobb élmény a Menjangan sziget környéki sznorkerezés (lehet búvárkodni is) volt: hajót bérelve (nem volt olcsó, de nagyon megérte), nagyszerű trópusi hajókázást csaptunk, a háttérben a jáwai tűzhányók csúcsai, alattunk az azúr tenger, körülöttünk repülő halak. Azután jót ugráltunk a langyos vízbe, búvárszemüveget öltve pedig az áramlásokkal átlebegtünk a gyönyörű szívárvány színű korlallok felett.

Amedről nem túl jó a véleményem. A kevés szálláshely és étterem miatt az itt a tartózkodás megalkuvást is igényel. A rendkívül keskeny part jellemzően kavicsos (tenisz és focilabda közötti méretűek), közé szórva egy kis homok, sok helyen betonnal megtámasztva a partvonal. Mi szeles időt fogtunk ki, feleségem nem is mert bejönni a vízbe, nekem is küzdeni kellett a kavicsokkal, össze-vissza verte a lábam a sekély vízben. A hullámzás miatt a roncs megközelítése sem lett volna értelmes (nekünk egy délután és egy délelőtt volt rá szánva, sajnos az időjárás meghíúsította), meg hát a víz is zavaros volt. Szóval amiért általában idejönnek az egy nap alatt elintézhető, ha jó az idő, itt megszállni, csak elvakult búvároknak és több hetes tartózkodásnál érdemes szerintem. Ellenben a Karangasem felé haladó útról érdemes letérni a hegyoldalban lévő templomhoz. Jó 4-5 órás túra felgyalogolni, meg vissza, de a növényzet, az alig látogatott templom együttes varázslatos hangulatú, a kilátás lenyűgöző, főleg at utolsó 500 m a hegygerincen megy végig, köd erdőben...

Előzmény: seraana (5909)
Nicole Di Larossa Creative Commons License 2015.08.22 0 0 5910

Sziasztok,keszulunk Balira,csak nem tudjuk,hogy jo e az Oktober-November az esozesek miatt,vagy mit javasoltok mikor utazzunk??es hol a legjobb a szallas,Kuta,Seminyak,Sanur??milyen arak vannak ,kaja,ital,taxi stb.menyibe kerul a robogo vagy berauto 2-3 napra,vagy van buszkozlekedes?elnezest a sok kerdesert de nagyon izgulunk

seraana Creative Commons License 2015.08.22 0 0 5909

Köszönöm mindenkinek a válaszokat / biztatást! Belevágtunk az utazás megszervezésébe, a repjegyet megvettük, és megvan az első szállásunk Ubudban, ott már biztos leszünk 5 napot. :)
Most azon gondolkodunk, hogy pár napra felmennénk Amedbe, vagy a környékére, ahol sznorizni is lehet, meg út közben megnézni az arrafele levő látnivalókat, és csak levezetésnek mennénk pár napra Nusa Duába "luxusozni". Amedbe, ha elmennénk, onnan is találunk majd taxit / sofőrt, aki átvisz minket Nusa Duába? Vagy azt előre le kéne beszélnünk? Vagy van, amit Amed helyett ajánlanátok? Összesen 12 teljes napunk lesz Balin. 

Előzmény: Ka Pál (5904)
ballem Creative Commons License 2015.08.21 0 0 5908

Bromot majd legkozelebb. /remelem jovore:)/ egy Papua tura elott/utan.. de ez itt off

Előzmény: W.L. (5906)
ballem Creative Commons License 2015.08.21 0 0 5907

Ijen kozelebb van. Nemreg erkeztunk Balira (hajnal 2) es reggel kerdezoskodtunk. Legtobben azt sem tudtak mi az az Ijen, aki tudta pedig le akart beszelni. Glire biztos elnezunk, de az Ijenhez is elmennek, ha mar Belitung kimarad, pedig oda nagyon vagytam. 

Előzmény: W.L. (5906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!