Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Lawrence27 Creative Commons License 3 órája 0 0 5669

Köszönöm, nagyon hasznos!!!

Előzmény: COOP (5665)
A_niko Creative Commons License 4 órája 0 0 5668

Kedves Coop,

Te voltál már Balin?

Kittim Creative Commons License 5 napja 0 0 5667

Valaki utazott mar Gili air-rol Lombok repterre? Ha igen, hol szervezte es mennyi volt a transfer kb? Koszi elore is a segitseget.

Tigabor Creative Commons License 6 napja 0 0 5666

Igen, erre gondoltam en is. Gadosp pedig egy masikat ajalnlott, de az csak android only.

COOP Creative Commons License 6 napja 0 0 5665

maps.me   az utolsó templom is rajta van.... offline működik, nagyon jól bevált már többször is, a világon bárhová. Ez az app és mindig aktuális térképet illetve térképet +útvonaltervezőt töltjük le hozzá.

Ha már nem kell törlöm.

Még Kubában is tutira jó volt!

Indonézia is nagyon részletes!

Előzmény: Zs... (5647)
W.L. Creative Commons License 6 napja 0 0 5664

Gadosp ezt hasznalta es aradozott rola.

En viszont itt meg csak le sem tudtam tolteni normalisan.

Az en telefonomon alapbol van navigacio Google Maps-re alapozva.

Balin az is jol mukodott, de Javan vitt mar be 10cm szelessegu gyalogosvenyre is! ;-)

Előzmény: Zs... (5654)
anett87 Creative Commons License 6 napja 0 0 5663

:) köszönöm szépen! intézkedek is mihamarabb. Lombokra nem megyünk, csak Bali és esetleg Gili.

Előzmény: W.L. (5662)
W.L. Creative Commons License 6 napja 0 0 5662

A malariaveszely Balin minimalis, arra nem kell oda szedni semmit.

A tobbirol a belinkelt helyen erdeklodj inkabb!

Bar itt most meglepoen jozan tanacsokat kaptal, az utazasi forumozok gyakran roppant idiota hozzaszolasokat adnak ilyen kerdesekre (pl a Kambodzsa topikban).

A klasszikus aranykopes hogy "nem kell semmi, mert mi sem szedtunk/oltattunk es nem kaptunk el semmit".

Pedig mint azt mar Zs is irta, az hogy valaki meguszta a nyavalyakat, nem jelenti azt, hogy te is meg fogod!

Szerintem ami ellen lehet vedekezni, az ellen jobb is.

Mert ha megis peches lennel, elegge el tudja am rontani a myaralast, ha strand es nezelodes helyett lazasan az ágyat nyomod. ;-)

Előzmény: anett87 (5659)
seci Creative Commons License 6 napja 0 0 5661

Nekunk (Angliaban) ezeket ajanlottak melegen. Es mivel nekunk gyakorlatilag ingyenes volt nem hiszem, hogy azert, hogy jol jarjon a korzeti.

A malariara azt tudom mondani, hogy mi vittunk - Lombok miatt, de vegul is nem szedtuk be. Elvben Balin nincs. Lombokon is ritka, de van. Ha biztonsag kedveert el akarsz vinni magaddal irj egy emailt, megvannak meg a tablettak, egy kisebb vagyon volt, szivesen atadom amennyire szukseged lehet [Budapesten].

-seci

Előzmény: anett87 (5659)
anett87 Creative Commons License 6 napja 0 0 5660

Köszönöm :) hasznos!

Előzmény: W.L. (5658)
anett87 Creative Commons License 6 napja 0 0 5659

nem vagyok oltásellenes, pont hogy félek a fertőzésektől. diftéria vagy malária ellen kell valami?

egyébként nyilván rákerestem, de mindenhol mást olvastam, ezért írtam ide...

Előzmény: seci (5657)
W.L. Creative Commons License 6 napja 0 0 5658

Az atlag haziorvos bizony edeskeveset tud a tropusi betegsegekrol, plane helyi szintre lebontva.

Hozzaertobb dokinoket itt talalhatsz:

http://www.oek.hu/oek.web?nid=209&pid=1

En is ott szerzem be otthon oltasaimat.

Az oltasok jo resze evekig ved, tehat a jovobeli utakra, mashova is jol johet meg.

Előzmény: anett87 (5656)
seci Creative Commons License 6 napja 0 0 5657

Better safe than sorry - azaz (szvsz) ha az ember Azsiaba utazik keszuljon fel mindenre.

De ha te oltasellenes vagy, akkor ugyis olyan velemenyt varsz, aki azt mondja, hogy minek.

Ha meg nem, akkor meg gugli a baratod.

Szvsz HEP A+B, hastifusz sosem art, ha elhagyod Europat.

-seci

Előzmény: anett87 (5656)
anett87 Creative Commons License 6 napja 0 0 5656

Neked is köszönöm!

Mert milyen a hivatalos vélemény? A háziorvosom szerint nem kell, de mégis kitől kérdezzem meg?? Pont emiatt írtam be fórumra, mert itt utazók vannak és gondoltam tudnak ebben is segíteni. Hisz vagy beoltattátok magatokat vagy nem. Csak ilyen véleményekre lettem volna kíváncsi...

Előzmény: Zs... (5655)
Zs... Creative Commons License 6 napja 0 0 5655

Nos ha már a hivatalos helyett ilyen véleményekre vagy kíváncsi, akkor hepa A+B. De ezek már kb itthon is javasoltak.

Megjegyzem amikor anno először voltam Balin, semmilyen védőoltásom nem volt, és nem lett semmi bajom. Ami persze nem azt jelenti h neked sem lesz ;o)

Előzmény: anett87 (5651)
Zs... Creative Commons License 6 napja 0 0 5654

Köszi, OsmAnd megvan, de arra még nem jöttem rá hogy lehetne navigációra használni. Majd tanulmányozom intenzíven.

Előzmény: W.L. (5650)
W.L. Creative Commons License 6 napja 0 0 5653

Ha magyaros kajakat akarsz fozni Balin, akkor  hozzavalok egy jo reszet draga, kulfoldieket kiszolgalo boltokban kapod csak meg, a hazai araknal is dragabban. Vagy meg azokban sem... Pl az egyik orok dilemma a tejfol! :-)

Az igazi helyi kajak ellenben olyan olcsok, hogy ha azok izlenek, nem erdemes fozessel veszodni. En imadom a balinez kajakat, talan a kedvenc konyham Indoneziabam, es vigan megelnek akar csak babi gulingon hetekig! :-) Helyi kifozdekben €1-2 egy kaja, a turistaettermekben persze ennek tobbszorose, de azokban meg nagyobb a valasztek es europaiasabbak az izek.

Az igazi balinez kajak gyakran nagyon csipos fuszerekkel jarnak!

Előzmény: melita85 (5652)
melita85 Creative Commons License 6 napja 0 0 5652

Sziasztok! Az én kérdésem az volna, hogy Balin milyenek az élelmiszerárak? Gondolkodunk rajta,  hogy apartmanban szállunk meg, ahol van főzősarok, arra az esetre, ha hiányoznának a jó kis magyar ízek. Kinek milyen tapasztalatai vannak az ottani ételeket illetően? 

anett87 Creative Commons License 6 napja 0 0 5651

Azért kérdeztem itt, mert feltételezem, hogy más fejében is megfordult ez a kérdés. Hisz akik erre a fórumra írnak, azok Balira utaznak vagy legalábbis tervezik és érdekelt, hogy más beadat-e védőoltást. Egyébként köszönöm a választ!

Előzmény: W.L. (5649)
W.L. Creative Commons License 6 napja 0 0 5650

Amig mas nem valaszol, nezd meg az OsmAnd es a Sygic nevu alkalmazasokat.

Előzmény: Zs... (5647)
W.L. Creative Commons License 6 napja 0 0 5649

Az oltas ugyeket szerintem mindig jobb hozzaerto szakorvostol megkerdezni mint egy forumon, plane ha magad is azt mondod, gyenge az immunrendszered.

Egy sima nyaralas Balin nem tul rizikos, de pl egy hastifuszt vagy hepatitist barhol ossze lehet szedni a kajan at.

Vizum 30 napra a repteren felveheto.

Apropo az e honapra beigert vizmentesseg szepen eltunt a hirekbol...

Na ezert mondtam, hogy nyugtaval dicserjuk a napot. ;-)

Előzmény: anett87 (5648)
anett87 Creative Commons License 2015.04.20 0 1 5648

Sziasztok!

Biztos volt már róla, de látom eléggé aktív a fórum, így nem olvasnék vissza.

Ajánlotok valami védőoltást? Olvastam, hogy kötelező nincs, de eléggé félek, mert szerintem nem túl erős az immunrendszerem. Másfelől viszont ha nem muszáj, nem adatnék be semmit. Időm se nagyon lenne intézkedni. 

A vízumot lehet Denpasar-ban intézni a leszálláskor?

Üdv

Anett

Zs... Creative Commons License 2015.04.20 0 0 5647

Melyik lenne az a nagyon jó? Van benne navigáció is?

Előzmény: Tigabor (5646)
Tigabor Creative Commons License 2015.04.19 0 0 5646

Siman vallalhato, rohadt jo Balin motorozni Kutat leszamitva. Ket dolog kell:

- nemzetkozi jogsi

- egy jo offline terkep (Androidra van egy nagyon jo, reszletes Bali terkeppel)

Előzmény: tök jenő (5642)
tök jenő Creative Commons License 2015.04.19 0 0 5645

Nagyon jó hír :) így nem kell "külsős" segítségét kérnem, hogy felfedezhessük Ubud és környékét. 

W.L. Creative Commons License 2015.04.19 0 0 5644

Ha tudsz motorozni, akkor nem gond.

Az utak jok es a hegyeket Gunung Kawiig szinte eszre sem lehet venni.

De altalaban veve Balin szinte mindenhol jok az utak, max gyakran keskenyek es kanyargosak.

Egy jo terkepet nem art beszerezni.

suzi_mou Creative Commons License 2015.04.18 0 0 5643

Siman vallalhato. Olvass vissza az en beszamoloimba. (van elmentve a gepemre meg egy utolso beszamolo, lehet majd azt is felteszem egyszercsak)

tök jenő Creative Commons License 2015.04.18 0 0 5642

Gyakorlati kérdés:

Mennyire vállalható egy kétszemélyes robogós út Sanurtól Gunung Kawi/Ubud/Monkey Forest és környékére. Utak állapota és a hegyek miatt kérdezem. 

Ha valaki kirándult így a sziget közepén, esetleg még északabbra, jelezzen kérem. 

widiadari Creative Commons License 2015.04.14 0 0 5641

Madárpark már 30 USD?? Nemrég még csak 26.5 USD volt...Ha a szafari park lesz, s korán indultok (8-kor mondjuk), akkor délutánra odaértek Ubudba a programra. Zoo jó, de semmi extra. Madár-és hüllőpark meg, ugye, csak madarak és hüllők :))

Előzmény: csabnemeth (5639)
seci Creative Commons License 2015.04.13 0 0 5640

Egy par szubjektiv velemeny azokrol, amiben bizonytalan vagy - kepekkel, videokkal:

http://seci.co.uk/2015B/index2015B.html

-seci

Előzmény: csabnemeth (5639)