Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

neo777 okt. 18. Creative Commons License 5416

Anikó,

de jó volt visszanézni a mozit :-) Örültem, hogy ott voltam, és, remek dolog volt együtt dolgozni veled a filmen. Igazi alkotó-kreatív team voltunk, azt hiszem :-)

I hope, things're goin'on :-)

Előzmény: SebesTény Anikó (5286)
zitatol okt. 18. Creative Commons License 5415

Hello mindenkinek,

egyre gyakoribb az, hogy csatlakozasnal kesnek a gepek( kulonosen, ha te magad vadaszod ossze a jegyeket) es elveszik a csomag, amit majd 2-3nap mulva kapsz meg. most is ezt tortent, s fontos gyogyszer van a meg nem erkezett poggyaszban.

igy mindenkinek javaslom, aki utazik Balira, hogy a kezitaskaban egy valtas ruha azert legyen! (nekem is van mindig, egyszer 42ora alatt ertem Balira Budapestrol, amsterdamon keresztul, csak ott a 4 oras varakozasbol 14 ora lett, majd meg jakartaban is 6ora...remek volt, tenyleg) pluszban erdemes megnezni a biztositast, mert bizonyos biztositok az ilyen esetre adnak egy keretosszeget, hogy hacukat vegy magadnak ha nem erkezett meg a borondod.

udv

zitakozari@yahoo.com

bkkcharlie okt. 17. Creative Commons License 5414

Nekem nagy kedvencem KL-ben a Petronas ikertornyok, azt kár volna kihagyni szerintem. Felmenni nem olcsó sajnos, de én véleményem szerint megéri, én élveztem nagyon. Pedig jártam már elég toronyházban, Bangkokban van vagy 10 felhőkarcoló toronybár.

Előzmény: balibaba1 (5410)
Zs... okt. 17. Creative Commons License 5413

Batu Cave sztem a commuter train-nel egyszerűbb, pont ott van a végállomása. Valószínűleg gyorsabb is mint busszal.

Előzmény: balibaba1 (5410)
wanbo okt. 17. Creative Commons License 5412

Köszi! Majd dobok emailt! 

Előzmény: widiadari (5406)
wanbo okt. 17. Creative Commons License 5411

Helló! Mi január 27-től február 5-ig leszünk Indonéziában, ebből 6 éjszaka Bali, 3 éjszaka Gili Trawangan a terv. Ez egy hosszabb út része, és Kuala Lumpurt igazából csak átszállásra haasználjuk, ott körbenézni nem nagyon fogunk (néha lesz fél - 1 napunk, akkor majd körbenézünk, de én már voltam, és szerintem sem nagy szám.) Ha még nem voltál, akkor érdemes 1-2 napra körbenézni, de szerintem érdemesebb a szűkös időt (márha szűkös) valahol máshol eltölteni, pl. Balin. Ami Balit illeti, magam tervezem, próbálom olcsón kihozni, épp ezért Kután fogunk megszállni, de az öt teljes napból minimum két napot a sziget körbejárására szánunk (néhány napja bemásoltam ide a helyeket, amiket eddig kinéztem). Amúgy fiatalok vagyunk, szóval Kuta ebből a szempontból sem "gond", (tudom, hogy sokaknak nem tetszik Kuta.) A maradék napokra amúgy ilyen tervek vannak: szeretném kipróbálni a szörföt, erre Kuta tökéletes. E mellett talán egy nap rafting Ubud mellett, és kb. el is ment az idő, szóval valami ilyesmi a terv, aztán meglátjuk mi sül ki belőle :) Idegenvezetőnk nem lesz, a két napra sofőrt szerzünk majd kocsival és megyünk a mi tervünk szerint, és meglátjuk mi fér bele. 

Előzmény: patpin (5407)
balibaba1 okt. 17. Creative Commons License 5410

Szia Paptin, 

Én éltem 3 hónapot Kuala Lumpurban, szerintem 2 nap elég hogy a főbb nevezetességeket megnézzétek, annyira nem nagy szám az a város. 

Amit én ajánlani tudok : 

1 nap : 

- Délelőtt Batu Cave

- Délután TV torony kis belvárosi sétával (nem az ikertornyok!)

- Este Jalan Alor food street

2. nap : 

Délelőtt: China town shopping

Délután: Little india

nagyjából ezzel láttátok is amit érdemes.. 

Batu Cave-hez taxival vagy busszal érdemes mert eléggé kinnt van a városból

TV torony-belváros-Jalan Alor gyalog sima ügy

China town-ból Little India-ba taxi.

Előzmény: patpin (5408)
ISIS/002 okt. 16. Creative Commons License 5409

Mi idén voltunk 1 napot Kuala-ban ( Bali után ). Mi befizettünk a városnéző buszra. Asszem van 2 napos jegy is. a főbb látnivalóknál le tudtok szállni, majd lehet tovább menni. Sztem a legkényelmesebb megoldás a városnézésre ( lehet nem a legolcsóbb, de nem volt vészes az ára )

Előzmény: patpin (5408)
patpin okt. 16. Creative Commons License 5408

Szia!! Mi januárban megyünk Balira de előtte Kualában leszünk kétnapot. Elég lesz a föbb látnivalót megnézni? Mit tanácsolsz ? Gyalogosan taxival menjünk ? Nincs idegenvezetésünk itt csak Balin lesz .Köszönöm .Üdv.

Előzmény: judith58 (5233)
patpin okt. 16. Creative Commons License 5407

Szia! Mi is pont akkor leszünk Balin.Ti melyik városban? Van már kész tervetek? Kualában is lesztek előtt?

Előzmény: wanbo (5403)
widiadari okt. 14. Creative Commons License 5406

Mi úgy javasolnánk, hogy a Goa Gajah az első túrán legyen, mert a másodikon (Jatiluwih-s) nem valószínű, h lenne rá idő... Így is reggel 7.30-8 körül lenne célszerű indulni mindkét napon, hogy a naplementét a templomoknál csodálhassátok meg. Ha bővebb infó kellene, írhatsz privátban is: anett_tapai@yahoo.com. :)

Hát, sajnos néha előfordul, hogy akár napokig nem járhatnak a hajók, de azért ez nem történik meg olyan nagyon sűrűn.

Előzmény: wanbo (5404)
wanbo okt. 14. Creative Commons License 5405

* Gunung Kawi, bár ez gondolom egyértelmű :) 

Előzmény: wanbo (5404)
wanbo okt. 14. Creative Commons License 5404

Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy véleményeznéd az általam eddig kigondolt programtervet? Két napot gondoltam körbenézni a szigeten, bérelt sofőrös autóval. A szállásunk eddig úgy néz ki, hogy Kután lesz, mivel olcsó, és valószínűleg a szörföt is kipróbálnánk. 

1. nap, Kutából Tampaksiring, Gunug Kawi + Tegallalang rizsterasz, ubudi Monkey Forest, majd Tanah Lotnál naplemente. Ez így egy viszonylag rövidebb program lenne, kisebb távolságokkal. Esetleg ide valami ötlet, ami beleférhet? 

2. nap, szintén Kutából Candi Kuning, Ulun Danu, esetleg botanikus kert; visszaúton Ubud felé Jatiluwih rizsföldek, majd Ubudban néhány órás körbenézés, séta a környéken (pl. Goa Gajah?), majd naplemente Ulu Watunál. Ez a nap hosszabb lenne, viszonylag nagyobb távolságokkal, ez így mennyire reális?  

Esetleg egyéb programra valami ötlet, amit semmiképp sem kéne kihagyni? Illetve ezek közül van olyan, amit ki kéne hagyni, mert van jobb?

Köszi! 

Előzmény: widiadari (5401)
wanbo okt. 14. Creative Commons License 5403

Köszi szépen neked is! Esős évszakban amúgy gyakran van olyan, hogy nem járnak a hajók? Ezek néhány órás csúszások csak, vagy lehetnek akár teljes napok is? Eddig úgy néz ki, hogy február 1-jén mennénk át, és 4-én vissza. 5-én meg repülnénk vissza Kuala Lumpurba Baliról. Szerinted akkor inkább hagyjak több időt, nehogy a szigeten ragadjunk rossz idő miatt?  

Előzmény: widiadari (5401)
wanbo okt. 14. Creative Commons License 5402

Lombok sajna most kimarad, időhiány miatt csak Gili Trawangan lesz Bali mellett beiktatva, szóval marad a fastboat. Elsősorban a búvárkodás és az odaút viszonylagos egyszerűsége (és olcsósága, mármint még mindig olcsóbb, mint repülni egy másik, távolabbi szigetre) miatt választottam. 

Előzmény: W.L. (5400)
widiadari okt. 13. Creative Commons License 5401

Nem szükséges előre foglalni, főleg mivel esős évszakban az is megeshet, hogy az időjárástól függően nem fogtok tudni fastboat-tal átmenni...egyébként helyben olcsóbban megkaphatjátok, de azért nézzétek meg, hogy melyik társasággal mentek, s ne csak az ár legyen szempont (amiből a legolcsóbb olyan 500-600.000 IDR is lehet oda-vissza).

Előzmény: wanbo (5399)
W.L. okt. 13. Creative Commons License 5400

Ha olcsobb megoldast keresel, akkor ott a komp Padangbaibol, aztan bemok Mataramon at Bangsalba, majd a helyi hajok... Erre siman ramenne 1-1 egesz nap, nem tudom, megeri-e?

Inkabb akkor, ha magan Lombokon is szetneznetek.

Előzmény: wanbo (5399)
wanbo okt. 13. Creative Commons License 5399

Trawanganra mennénk, kb. 4 napra, februárban, ami nem főszezon, szóval gondolom szállást nem probléma ott helyben találni. Ami aggaszt, hogy neten kb. 100 dollár a retúr hajójegy, ennyi pénzből szerintem repülni is lehet (bár az is macerás, az idő szempontjából), szóval ha helyben olcsóbb, és nem szükséges napokkal előre lefoglalni, akkor majd intézzük helyben, nem fogjuk a neten megvenni. Köszi! 

Előzmény: timeman (5398)
timeman okt. 12. Creative Commons License 5398

Szia!

Nos hát itt lehet venni hajójegyet Gilire? mert oda gyorshajóval lehet csak eljutni. Van magánjaht is, de az kicsit drágább. :)

Attól függően honnan melyik irodából intézed, vagy az utcáról esetleg és ennek megfelelően változóak az árak is. Itt olcsóbb, mint a neten! Persze nem árt tudni, hogy melyik Gilire mennél (mennétek), mert van Meno, Trawangan, Air. Ezek esetében nem is mindegyik hajó köthet ki, meg persze azzal is számolni érdemes, hogy reggel mész és csak másnap jössz vissza, vagyis a szállást is érdemes kinézni. 

Másoknak a GBP árfolyama a mai nappal 19500 IDR.

Én személy szerint inkább váltanék a helyetekben, de nem automatáznék, mert itt néhány millió rúpiával mászkál szinte mindenki, tehát nem kell attól tartani, hogy fényes nappal kirabolják a "milliomosokat" a zsúfolt utcán. :)

Egy-két szabályt persze nem árt betartani azokon a helyeken ahol sajnos előfordult motoros által a földön, a táskájánál húzott turista! vagyis az úttal ellentétes oldalon tartani a táskát, mindkét vállon átvetve, nem mindent egy helyen tartani, mert ha eltűnik akkor az bizony gáz! ezen kivül elég ha az útleveletek másolatát, vagy néhány Hotel által kiadott igazolást magatoknál tartani, de nem az eredeti útlevelet, mert az elég jól elvan a Hotelek széfjében! Valamint nem "dobálózni a milliókkal" mindenki által jól láthatóan, de ezek szerintem mindenhol a világon igy vannak, Bali sem kivétel. :)

Előzmény: wanbo (5397)
wanbo okt. 12. Creative Commons License 5397

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy februárban szükséges-e előre jegyet foglalni a Gilire tartó hajóra, vagy elég helyben megvenni? Ahogy nézem, a lassabb, de olcsóbb komp már nem üzemel, csak drágább hajók vannak. Ezt elsősorban a Balin élőktől kérdezném, hogy ezek a helyszínen megvéve ugyanannyiba kerülnek, mint online? (online 100 dollár körüli összegeket találok retúrjegyre, kicsit húzós)

Köszönöm! 

seci okt. 11. Creative Commons License 5396

Azert kerdeztem, mert ha itt valtok, akkor az arfolyam 18,103. 

ATM = penznyero automata, az meg eleg sok van ahogy olvasom, szoval no para.

Kartyas fizetessel max nagyobb szallodaban esetleg repteri duty-freeben probalkoznek - de fel lennek keszulve az "epp most nem mukodik a kapcsolat" valaszra :) Fraszt, be se dugtad kisapam a leolvasot a telefonba, miert is mukodne!

Koltopenznek 100 GBP (ami saccperkabe 160 USD) meg csak eleg 3-4 napra, annyibol meg Londonban is ki lehet jonni :)

-seci

Előzmény: widiadari (5395)
widiadari okt. 11. Creative Commons License 5395

1 GBP az kb. 19.500 IDR (most 19.640 talán). ATM-ezés alatt mit értesz? Hogy kártyával fizettek vagy kp felvételt? Mert utóbbi esetben tudnotok kell, hogy egyszerre max. 150-200 dollárnak megfelelő összeget tudtok felvenni (a legeslegtöbb a 250 USD, vagyis 3.000.000 IDR, amit igen kevés automata enged...)

Előzmény: seci (5394)
seci okt. 11. Creative Commons License 5394

Koszi! Tudtok esetleg mondani egy mai GBP->Rupiah arfolyamot? Tripadvisor szerint sokkal jobban jarok, ha ott valtok - es szeretnem lecsekkelni, hogy mennyi az a "sokkal". Nem mintha tul sok keszpenzt vinnenk, inkabb ATM-ezunk majd, ugyan annak van koltsege, de cseppet biztonsagosabb, mint par millio rupiaval jarkalni.

-seci

timeman okt. 10. Creative Commons License 5393

GBP esetében ugyanaz a helyzet mint az Euróval. Vagyis nagyszerűen váltják mindenhol, függetlenül a cimletektől, nincsen olyan "hiszti" mint az USD esetében. Vagyis nyugi! :)

ISIS/002 okt. 8. Creative Commons License 5392

ment :-)

Előzmény: seci (5390)
widiadari okt. 8. Creative Commons License 5391

seci: GBP-t is sok helyen fogtok tudni váltani, amennyiben a déli turista-övezetben lesztek. Más helyeken kevésbé valószínű, vagy csak rosszabb árfolyamon. Mivel malária főszezonban mentek, s azon belül is Menora: én javaslom a tablettát! Lombokon és a Gili szigeteken is VAN malária, plusz ugye (leg)esős(ebb) évszakban mentek.

Előzmény: seci (5388)
seci okt. 8. Creative Commons License 5390

Kuldj legyszi egy emailt, szeretnek kerdezni toled priviben egy par dolgot. Az en emailem publikus.

Koszi!
-seci

Előzmény: ISIS/002 (5387)
seci okt. 8. Creative Commons License 5389

Nekunk londoni indulas kell, es ami fix pont az az idopont :( ez van! Business is business, es szivesen mennenk mi egy honapra is, de akkor seciné arra jonne vissza, hogy a vasarloi fele elment mashoz.

-seci

Előzmény: ISIS/002 (5387)
seci okt. 8. Creative Commons License 5388

Vegigolvastam az elmult 2 ev hozzaszolasait. Sok-sok erdekesseg (jegyzeteltem) es sok-sok szemelyeskedes (business as usual).

Amire viszont nem talaltam valaszt:

1. Mi a helyzet az angol font aka GBP valtasaval? USD/EURO/CHF volt, errol nem leltem semmit.

2. Mi a helyzet a malariaval - kulonos tekintettel arra, hogy a tervek szerint mi Lombokra illetve Gili Meno-ra is mennenk?

-seci

ISIS/002 okt. 6. Creative Commons License 5387

Hááát  én is most vettem repjegyet Emirates-nél márciusra 150.000/fő ( Bp-i indulás) + ismételten lesz EUR 100 Az Air Asia....

Na ezért mondtam, hogy pl. a repjegyáron már óriásit lehet bukni :-)

A 400.000,-/fő áll. még mindig  :-) :-) 

Előzmény: seci (5386)