Keresés

Részletes keresés

reni0319 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 7244

Mi is pont itt vagyunk Balin. Otthoniaktól tudtam meg a hírt, nem is a helyiketől. Itt mindenki nyugodt. Pedig sok helyivel beszélgettünk. Egyelőre izgulok azért, mert a gépünk csak jövőhéten csütörtökön indul haza és félek, hogy bezárják a repteret, vagy hasonló ... :/

Előzmény: lauraka (7242)
Solya87 Creative Commons License 25 órája 0 0 7243

Szia Lauraka!

tapasztalat alapján a helyiek tenyleg nyugodtak, mi még most vagyunk Kután, holnap este repülnenk haza. A gepunk egyenlőre nincs törölve és még a vulkan se tört Ki. 

Előzmény: lauraka (7242)
lauraka Creative Commons License 1 napja 0 0 7242

Sziasztok!

http://index.hu/kulfold/2017/09/22/ezreket_evakualtak_baliban_egy_kitorni_keszulo_vulkan_miatt/

Szerintetek ez mennyire komoly, kell ettől tartani? Csütörtökön utazunk.

zsolo61 Creative Commons License 1 napja 0 0 7241

megvan:) köszi

Előzmény: W.L. (7240)
W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 7240

5938 szamu hozzaszolassal kezdodik.

Előzmény: zsolo61 (7239)
zsolo61 Creative Commons License 1 napja 0 0 7239

azt a beszámolót képekkel hol találom meg amit irtál ? Köszi

Előzmény: W.L. (7235)
zsolo61 Creative Commons License 1 napja 0 0 7238

köszönöm, sokat segitettél, akkor tervezgetek:)

Előzmény: W.L. (7237)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 7237

A Jetstar teljesen jo ceg, nyugodtan vedd naluk, es szerintem az ar is realis, azert ez eleg nagy tav.

Egyebkent is az a jo ar, amennyit neked meger.

Előzmény: zsolo61 (7236)
zsolo61 Creative Commons License 2 napja 0 0 7236

Köszönöm szépen, nagyon örülök neki, erre gondoltam én is, és szuper az utiterv is ezer hála érte. Imádom már a  tervezésnek is minden percét, de azért ez nagy segitség. Még azt nem tudom várjunk-e az Airasias jeggyel szerintetek mi az a reális ár Thai-Bali viszonylatban ami alá nem szokott menni.Jelenleg olyan 7500 bhat a retur, a Jetstarnal viszont 6200.- Airasiaval már többször utaztunk, de Jetstar is megbizható lehet? Köszi:)

Előzmény: W.L. (7234)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 7235

Az emlitett ajanlott programok/utvonalak:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135937504&t=9010628

Zs kesobb irt ezekrl egy nagyon jo beszamolot kepekkel.

Előzmény: W.L. (7234)
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 7234

Szerintem vallaljatok be, bar az idojaras termeszetesen nem josolhato meg pontosan elore.

Motorral teljesen jol bejarhato a sziget, de koran induljatok reggelente, mert az eso nagy esellyel delutan erkezik meg. 4-5 nap alatt bejarhato a sziget latnivaloinak java. A strandokkal meg ne foglalkozz, Balira nem azokert erdemes menni ugysem. Nem a gondozatlansaguk miatt, hanem mert egyszeruen nem olyan szepek mint sok Thaifoldon. Utiterv ajanlatot korabban irtam mar ide 3-4 napra, azt tobben hasznaltak megelegedessel. A sziget bejarasahoz azonban a kozponti fekvesu Ubud a legjobb bazis, nem a tengerpartok barmelyike.

Előzmény: zsolo61 (7233)
zsolo61 Creative Commons License 2 napja 0 0 7233

Sziasztok:) A Quataros akciónak hála február elején megyünk Thaiföldre. Thaiföld örök szerelem, de Phuktről menekülni szeretnénk. Felmegyünk a Samui- Ko Tao térségbe ott csatlakozunk a barátainkhoz. Előtte viszont lesz 5-6 napunk. Sok minden megfordult a fejembe.. Szingapur, Angkor.. stb, de Bali mindig nagyon vonzott. Airasiával Phuketről könnyen elérhető durván 100-120 euros jeggyel. Kérdésem az lenne hogy a februári időjárás miatt be merjük-e vállalni, egyáltalán az 5 nap mire elég? Sok helyen olvastam, hogy helyi sofört fogadtak, de mi szeretünk robogózni, lehetséges-e hogy el jutunk-e igy pár helyre? A beachek viszonylatában is sok rosszat olvastam, hogy szemetes, gondozatlan. Valaki azt mondta ha szépet akarok látni keletre menjek, virgin white sand beach, blue lagoon. Lenne-e valakinek egy használható kis utiterve erre  pár napra, beach-és szállás ajánlata, és egyáltalán érdemes-e belevágni az idő rövidsége miatt? Időjárás tudom kiszámithatatlan, lehet, hogy csak éjjel esik, lehet hogy ráfázunk:) Köszönöm

ISIS/002 Creative Commons License 2 napja 0 0 7232

Szia!

Akkor használd a https://www.skyscanner.hu/ -t.

Tudsz názelődni dátumilag, árileg ( néha 1-2 nap is számít ), valamint  , ha kiválaztod, átírányít a légitársaság honlapjára.

Budapest-Kuala Lumpur-ra keress !!

Utána pedig , ha kiválasztottad a nemzetközi repjegyet, akkor az AisAsia honlapján tudsz Kuala-Bali-t foglalni.

Minimum 3 óra átszállási idővel kalkulálj Kuala Lumpur-ban !

https://www.airasia.com/en/home.page?cid=1

Szerintem pedig elég jók a légitársaságok honlapjai....

Előzmény: Akoka25 (7231)
Akoka25 Creative Commons License 2 napja 0 0 7231

Szia!

Köszi, én nem vitatom, hogy béna vagyok repülőjegy foglalásban, de most is nekem 793 dollárt hoz ki Kuala Lumpurig a Quatarnál.

A török légitársaság viszont ma egész olcsó 579 dollár.

Mondjuk nem a saját honlapján nézem, mert azon nem bírok kiigazodni, mintha nem is lenne jó, mert nem tudom a dátumokat sem rendesen beírni és nem írja ki, hogy hány ülőhely van és nem összesíti a helyeket.

Mindenesetre én még várok, aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz.

Előzmény: ISIS/002 (7228)
tomassos Creative Commons License 3 napja 0 0 7230

Szia!

Trawangan körül van a legtöbb merülőpont, de nyilván nem az a legszebb sziget.

http://manta-dive.com/divesites-gili-islands/

Lombok viszont már szerepel a maláriatérképen, két éves gyerkőccel nem tudom mennyire vállalható. Majd Anett több infóval tud szolgálni, ő rendelkezik olyan tapasztalattal, ami gyerkőccel való mozgással a szigeteken is hasznos lehet.

De Tulamben is jó merülőhely Balin, illetve Nusa Penida.

Pár nap Bali, onnan Gili 3-4 nap, kevesebb logisztika... :-)

Előzmény: picur333 (7215)
HBBP Creative Commons License 3 napja 0 0 7229

Januári időjárással , utazással kapcsolatban  valóban sokan irtak kérdést és adtak választ.  Én  5  alkalommal jártam kinn és minden alkalommal  januárban 3-4 hét időtartamban.  Tapasztalatom alapján ,igen meg tudom erősiteni, hogy ez esős időszak, hónap. Éjszaka esik többségében, aztán napközben egy két óra. meleg eső, aztán napsütés. Ahhoz nem volt szerencsém, hogy napokig essen és borult legyen az idő.Kifejezetten élvezetes egy esős medencés lazitás-nekem.   Ma  senki nem fogja megmondani neked, hogy januárban Bali melyik részén , melyik napon fog esni vagy sem. Mert azért azt is kell tudni, hogy nem az az időjárás a hegyekben, mint a parton.  Az esőzés másképp jelenik meg ott és nem hasonlitható még a mi nyári esőinkhez sem. Trópusi eső.

Mindezzel együtt óriási élmény a januári téli , hideg , havas, helyi időből egy meleg trópusi klimába 18 óra utazás  után landolni.

Én továbbra is januárba utazok és ajánlom az esős órák napok ellenére mindenkinek.  

Aztán, mint mindenben ehhez is kell  szerencse, amit kivánok nektek is.

HBBP

ISIS/002 Creative Commons License 3 napja 0 0 7228

Szia!

Szerintem is nagyon elnézted az árakat. A Qatar most  158.600,- HUF-t levisz KUK-ba, onnen pedig az AirAsia kb. EUR 120,-, tehát összességében kb. 196.000,- HUF-t le lehet menni Bali-ra. 

https://booking.qatarairways.com/nsp/views/index.xhtml?cid=AFALL672350&faces-redirect=true.xhtml

Előzmény: Akoka25 (7224)
BlankaDmtr Creative Commons License 4 napja 0 0 7227

Sziasztok!

Biztos rengetegen kerdeztek mar az idojarassal kapcsolatban, de inkabb felteszem a kerdesemet:)

Januarban szeretnenk menni a ferjemmel Balira, mar majdnem meggyoztem magamat a repulojegy vasarlassal kapcsolatban, de aztan megint sok negativumot olvastam az esos evszakrol: januar a legrosszabb honap, van, hogy napokig esik, es elvezhetetlenne teszi a nyaralast, stb. Stb.

Szoval a kerdesem: jart-e mar valaki januarban Balin, es mik a tapasztalatai? Erdemes abban a honapban is menni? A junius-julius-augusztuson kivul csak a januar johet nekunk szoba sajnos.

Elore is koszonom a valaszokat!:)

mcs10 Creative Commons License 4 napja 0 0 7226

Mi BUD-Helsinki-Singapur-Bali vonalon közlekedünk majd és  224 e

FinnAIR, Asia Air

Kuala Lumpur 150e körül nagyon jó és onnan elég jó áron át lehet menni Balira. Kb 200-ból/fő megvan.

Zs... Creative Commons License 4 napja 0 0 7225

Hát, nemtom mit és hogy néztél, de én most erre az időpontra ~146ért látok KUL-t. Ennél olcsóbb mostanában nem igazán jellemző, én valószinűleg megvenném.

Akoka25 Creative Commons License 4 napja 0 0 7224

Sziasztok!

Balira szeretnénk mi is utazni jövő márciusban.

Egyenlőre mégcsak nézegetjük a jegyeket és gyűjtjük az információkat, nem akarunk foglalni.

Szerintetek lesznek még ennél olcsóbb jegyek?

Ma néztem meg az Emirates-nél Balira menő, 1 átszállásos járat 240 e Ft. Kula Lumpurig 171 e.

Quatarnál pedig 306 e az egy átszállásos, Kuala L-ig pedig 170 e.

KLM-nél pedig 302 Baliig, tehát most az Emirates a legolcsóbb, de bízom benne, hogy lesz még ennél kedvezőbb is.

2018.03.15-03.29.-ig néztem a járatokat.

A többi kérdésem majd akkor teszem fel, hogyha sikerült végig olvasni a fórumot, még eddig nem volt rá időm, csak bele olvastam, de nagyon jó.

Köszönöm szépen!

Annamária98 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 7223

Altalaban nem szoktak lefoglalni, sem Ubudban, sem pedig Denpasar-Kuta-Sanur.

Jobban szeretik a keszpenzes fizetest. 

Persze ez valtozhat, attol fugg, a szalloda minosege, es szabalyzata is hozzajarul.

A nagy szallodakban egyertelmu, pl. Mercure Nusa Dua.. De a magan szallasokra, valamint a 2-3 csillagosakra nem jellemzo.

Eleg regen tetted fel ezt a kerdest. Sikerult mar valasztani? Vagy mikorra sikerult repjegyet foglalni?

Olvastam a kesobbi hozzaszolasaidban a repjegyekkel kapcsolatos kerdeseidet.

En a Qatar Airwaiysre eskuszom.. A kiszolgalas kiraly..

Mondjuk en jo par evvel ezelott jottem ki eloszor. Budapest-Doha-Kuala Lumpur-Denpasar utvonalon. De panaszom nem lehet rajuk.

Előzmény: Kriszti0220 (7199)
Annamária98 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 7222

Szia! Mikor jonnel vagy jonnetek ki? En itt elek, barmiben nagyon szivesen segitek, akar szallasfoglalas, akar idegenvezetes, ha barmi kerdesed van keress meg privatban, az e-mail cimem: davidoffgold987@gmail.com.

Előzmény: lauraka (7220)
Zs... Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7221

Nagyjából semmit sem érdemes online, általában minden drágább mint ott helyben.

Előzmény: lauraka (7220)
lauraka Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7220

Köszönöm az infokat, szerintem hagyom akkor ezt az online foglalósdit, én is jobban bízom a helyszínen bérlésben.
Lembongan full day túrával kapcsolatban ugyanez a helyzet? Azt sem érdemes online?

Előzmény: Ka Pál (7219)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7219

Ja és ott biztos olcsóbbat is találsz, nagyobb a konkurencia. Legrosszabb esetben befurikázol egyszer Kutára "drágán" és keresel egy szimpatikus emberkét/kocsit az első túrára. Azután, ha tetszett, megalkuszol a következő túrára is. Szeretik felfelé srófolni az árakat, napról-napra tehát kötelező az alku. Ott keress autót, ahol többen állnak, persze ez nem jelenti azt, hogy egy éppen végző kocsira nem tudsz jó árat kapni. Kb. mendenki ezzel foglalkozik, akinek van kocsija...

Előzmény: Ka Pál (7217)
W.L. Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7218

Valszleg megbizhato, de azert jobb nem elore fizetni.

Nusa Duaban a kapukon belul persze nincsenek olyan freelance soforok mint mashol, de ha megis kinnt keresgelnel, csak ki kell setalnod a kapukon Tanjung Benoaba, es ott mar lesznek. Vagy a repteren szedd ossze erkezeskor az autoberlos cegek ropcedulait, aztan telefonon rendelhetsz kocsit. Kinnt ezek eleg hasonlo arakon mennek mind.

Előzmény: lauraka (7216)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7217

Kár lenne már itthon ezen stersszelned magad. Könnyen találni fogsz kocsit ott is, vagy a soffőrök találnak meg téged. Meglásd, neked kell majd elhessegetned az ajánlkozókat...

Előzmény: lauraka (7216)
lauraka Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7216

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata az alábbi autó+sofőrbérlési szolgáltatókkal kapcsolatban? Egyáltalán, mennyire megbízható itthonról, előre online sofőrt bérelni?
Mi egyébként nem ragaszkodnánk az online előre bérléshez, viszont Nusa Duan lesz a szállásunk, és kicsit tartunk tőle hogy ott helyben magasabb árfolyamon mozog a bérlés. Mit gondoltok?

http://www.thebalidriver.com/

http://www.balicab.com/

picur333 Creative Commons License 2017.09.04 -1 0 7215

Sziasztok!

nem tudom, jó helyen kérdezem-e...Ha Gilire mennénk búvárkodni, Gili Air jó választás? Van ott kifejezetten szép partszakasz ahol szállást keressünk? Ha igen, melyik az? 8 ejszakánk lenne, az sok szerintetek? Búvárkodnánk 3-4 napig az biztos. Tervezzek Lombokon töltött éjszakákat is? Ha igen, melyik részén érdemesebb? 

Ha esetleg valaki szállást is tud ajánlani saját tapasztalat útján, megköszönném. 2 évessel megyünk aki babakocsis (nem tud még járni), bungallóban gondolkodom lehetőleg parton/ahhoz közel.

Balira is gondoltam átmenni, de úgy nagy rohanás lenne valőszínűleg.

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!