Keresés

Részletes keresés

yushchenko Creative Commons License 2017.04.27 0 0 7000

Idén olyan szerencsém lett, hogy megint el tudok jutni Balira. Az lenne a kérdésem, hogy milyen ajándéknak örülnek a helyiek? Tavaly vittem már rubik kockát, az úgy láttam tetszett nekik, de most valami más kéne. A célközönség egy 40-es férfi, egy 20-as nő és egy 1,5 éves lány gyerek.

Morphzoli Creative Commons License 2017.04.27 0 0 6999

Szia Anett! Köszönöm szépen! :) 

Előzmény: widiadari (6994)
widiadari Creative Commons License 2017.04.27 0 0 6998

Nincs mit, de én Anett vagyok. ;)

COOP Creative Commons License 2017.04.26 -2 1 6997

csak ő nem a Béla....

Előzmény: hegyman2 (6995)
hegyman2 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 6996

Köszönöm tomassos!

Előzmény: tomassos (6984)
hegyman2 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 6995

Köszönöm Béla!

Előzmény: widiadari (6994)
widiadari Creative Commons License 2017.04.26 0 1 6994

hegyman2: itt ugyanolyan telefonok vannak, mint otthon… sok blackberry, de sok Samsung galaxy meg iPhone is. A lényeg, hogy független legyen a telefon, akkor bármelyik szolgáltató kártyája működik benne. Legjobb lefedettségű a Simpati, d ejó lehet XL is.

 

PannniFeriiPanna: Ubudban az én egyik favoritom a Mawa House (ugye, tomassos? J), szerintem csoda hangulatos, medencés, balinéz stílusú, jó helyen. De a Jl Bisma-n levő helyek is jók.

Bankkártyáról lehet felvenni, de egyszerre max 1.250.000 – 3.000.000 IDR közti összeget (atm-től függ). Amelyiken 50.000-es felirat van, az olyan címleteket ad ki, így max 1.250.000 vagy 1.500.000 IDR a felvehető összeg (persze többször is vehetsz fel egymás után). 100.000-esből 2.500.000-3.000.000 a max.

 

Dusi11: elefántozni lehet úgyis, hogy nem ültök fel rá. ;) Én csak egyetlen elefánt parkot szoktam ajánlani, a Taro falvit. Ott a sima belépő 300.000 IDR/fő, ott tartják a legjobb körülmények közt az elefántokat (valóban mentett egyedek, illetve a fajmegőrzési program révén már ott született bébik is vannak).

Dusi11 & PannniFeriiPanna: van egy letölthető Bali kisokosom, ha írtok egy emailt, átküldöm a linket.

 

Morphzoli: személyes tapasztalatom nincs, de úgy van, ahogy tomassos írta. ;)

Morphzoli Creative Commons License 2017.04.26 0 0 6993

Szia! Köszönöm az infót!

Előzmény: tomassos (6992)
tomassos Creative Commons License 2017.04.26 0 0 6992

Szia!

 

Amit én tudok róluk: Ni Made Eszter egy magyar idegenvezető, aki hosszú évek óta tevékenykedik Balin, sikeresen.

Nos, ennek a lánynak a nővére vezeti a magyar irodát.

Az árakat nem tudom, de azt azért be tudod lőni nagyjából mennyire versenyképes. Ha a fakultatív programokat is rajtuk keresztül csináljátok, akkor jó kezekben lesztek Balin.

Előzmény: Morphzoli (6971)
Morphzoli Creative Commons License 2017.04.26 0 0 6991

Szia! Sajnos semmilyen infót nem kaptam. :(

Előzmény: scotcher (6986)
DavidNagy2323 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 6990

Akinek kell megbizható söfőr, írjon privát üzenetet facebookon és kapcsolatba léptetem az ottani ismerősömmel: https://www.facebook.com/david.nagy.7334

HBBP Creative Commons License 2017.04.25 0 0 6988

Ubudban a főuton a királyi palotától-piactól kb 500-600 m-re  tudom ajánlani az SRI Hotelt.  Szép kertek,rizsföldek veszik körül, gyönyöru nagy medencéje van,  bungalók egy őserdőben, patak mentén,hegy oldalban.  Booking tud szobát adni. Autentikus környezet , persze, aki a lépcsőket nem szereti ne válassza. 

Előzmény: PannniFeriiPanna (6981)
Zs... Creative Commons License 2017.04.25 0 0 6987

EUR-t vigyetek, annak a váltásával nincs annyi macera. Hogy mennyit, arra nagyon nehéz válaszolni, hisz' leginkább attól függ hogy pontosan miket szeretnétek látni, bérelt autóval vagy sofőrrel, stb, szóval rengeteg paraméter befolyásolja, ergo ennek sajnos jobban utána kell járni ;o) Az, hogy más mennyit költött 10 nap alatt, nem biztos hogy mérvadó lesz, mivel lehet hogy egészen mást és másképp csinált mint ahogy ti szeretnétek.

 

Irtam ide korábban egy beszámolót négy sűrű napról, igaz azokról nem igazán állitható hogy nem tipikusan turistás helyek, de azért akadt köztük félreesőbb/kevésbé látogatott is. A hozzászólásaimat leszűrve könnyen megtalálod.

 

Én nem foglalnék előre semmit, helyben minden lényegesen olcsóbb, és persze rugalmasabb.

 

 

Előzmény: Dusi11 (6983)
scotcher Creative Commons License 2017.04.25 0 0 6986

Kedves Zoli, mi is nászút témában kaptunk tőlük ajánlatot, és bennem is felmerült a kérdésed. Kaptál esetleg infót róluk? Köszönöm

Előzmény: Morphzoli (6971)
tomassos Creative Commons License 2017.04.25 0 0 6985

Szia!

 

Mi már kétszer szálltunk meg a Mawa House-ban, az utca végén van a Majomerdő...

Kb. 5-10 perc séta a központ. Dollár és euró is jól működik, váltásnál nagyon figyelni, különösen ha sokat váltotok.

Minket próbáltak lehúzni, háromszor számoltuk át. 

Én Budapest Bank-os vagyok, elég sokat fizettem tranzakciós díjakra. Azt kell megnézni, hogy bizonyos automatáknál limitálva van a kivételi limit, ez bankfüggő. Inkább több kp-t vigyetek, illetve az éttermekben ha kártyával fizetsz, akkor plusz költséget számolnak fel a kp-vel szemben. Egyszer volt olyan, hogy nem adta ki a pénzt, de levonta a számlámról. Kb. húsz perc múlva törölték a tranzakciót. Én őriztem az automatát, a feleségem elment a bankba bejelenteni... :-)

Előzmény: PannniFeriiPanna (6981)
tomassos Creative Commons License 2017.04.25 0 1 6984

Nekem az Iphone 6 teljesen jól működött tavaly, persze nem árt, ha független a teló. A helyieknél nagyon sok embernél Blackberry-t láttam. Az hogy most melyik kártya a jó, azt passzolom. Majd a helyiek... :-)

Előzmény: hegyman2 (6980)
Dusi11 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 6983

sziasztok!! tök véletlenül találtam rá a fórumra, remélem nem bánjátok ha felteszek nektek néhány kérdést, akinek van kedve segíteni szívesen fogadjuk!! Június elején utazunk Balira 10 napra, Ubudban és Seminyak környékén lesz a szállásunk, de sokat szeretnénk kirándulni. 

  • milyen valutát érdemes vinni? tudom hogy teljesen egyén függő, de kicsit gondban vagyunk mennyi pénzt kéne vinnünk. sokat szeretnénk kirándulni és nem spórolni az élményeken. van valakinek tapasztalata mennyit költött kb 10 nap alatt?
  • nagyon érdekelnének látnivalók, amiket ti személy szerint ajánlotok valamiért (nem a tipikus turista helyekre gondolok)
  • ugyanígy éttermek, beülős helyek amikkel jó tapasztalataitok voltak
  • szeretnénk elefántokkal találkozni, esetleg etetni, de nem szeretnénk rajtuk utazni mert ezt természetellenesnek találom, és az összes programszervező oldal ezt írja csak. Nem tudtok olyan helyet ahol simán csak az állatok között lehet lenni
  • szerintetek érdemes előre lefoglani a programokat, túrákat, vagy majd ott? olvastam hogy nagyon sok erre szakosodott "iroda" van

Nagyon sok kérdésem van ezen felül, de nem szeretnék elriasztani senkit :D nagyon köszönöm előre is a segítséget!!

 

Dalma

PannniFeriiPanna Creative Commons License 2017.04.24 0 0 6982

Szia az Uriember neve,hol erjuk el?jol jönne egy kis segitseg Balin

Előzmény: Anették (6677)
PannniFeriiPanna Creative Commons License 2017.04.24 0 0 6981

Sziasztok,Ubudba szeretnenk lenni 4 napot ,de nem tudjuk melyik szallas lenne a legjobb ami közel van a centrumhoz,igy nem kene taxizni,tudtok ajanlani tapasztalt Bali utazok?a bankkartyarol ott is vehetunk le penzt ,biztonsagos?melyik Bank a jo?Köszönjuk izgulunk elös utunk lesz Balira

hegyman2 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 6980

Sziasztok! Tudnátok segíteni mobil telefon választáshoz? Olyat keresek ami működik az Indonéz SIM kártyákkal illetve jól navigál abban a térségben. Maps.me alkalmazást vagy Sygic -et szeretnék majd használni. A jelenlegi telóm csak a-gps üzemmódban működik és Internet nélkül nem képes műholdat találni. Előre is köszönöm a segítséget!

voltbull0 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 6979

Elnézést kérek mindenkitől,aki privátban írt nekem,de egy malőr történt s kitöröltem az inbox-om!

Ezért - ha még érdekes - küldjétek el újra az email-jeiteket.

Sorry még 1x

voltbull0 Creative Commons License 2017.04.11 0 1 6978

Erre azt hiszem csak Qatar marketinges vezető tud válaszolni.

Előzmény: janos.seres (6977)
janos.seres Creative Commons License 2017.04.11 -1 0 6977

Sziasztok!

 

Mi a tapasztalat lehet még számítani repjegy akcióra kuala lumpurba vagy singaporebe? Julius elején mennénk, tavaly még találtunk jó áron qatar jegyet így április elején.

Kriszti Kámán Creative Commons License 2017.04.10 0 0 6975

Sziasztok,

 

Léci ha valaki tud esetleg Balin reptéri EUR-IDR árfolyamot , akkor kérem irja meg.

 

Előre is köszönöm!

widiadari Creative Commons License 2017.04.08 0 0 6974

Márti30: augusztusban nem magas a páratartalom (száraz évszak van itt akkor), haosnló az idő az otthonihoz, csak jóval erősebben tűz a nap. Egyetértek Tourleader-rel, szerintem is Sanur lehet nektek a jó választás. 

 

Tourleader Creative Commons License 2017.04.08 0 0 6973

Sziasztok!

Sanurt javaslom, mert minden tekintetben szerintem arany középútnak mondható. Ha kérdésetek van elértek: macsar.bela@gmail.com

Előzmény: Márti30 (6965)
voltbull0 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 6972

nem publikus az email címed

az enyém igen

írj emailt

Előzmény: Morphzoli (6971)
Morphzoli Creative Commons License 2017.04.06 0 0 6971

Sziasztok! 

Szeretnék érdeklődni, hogy van-e köztetek olyan, aki már utazott az Analit utazási irodával Balira? Mi egy nászutat tervezünk a párommal, és az iroda ajánlata nagyon vonzó volt számunkra, de nem találtam róluk sehol függetlennek mondható véleményt. Ha valakinek van infója róluk, légyszíves írjatok. 

Nagyon szépen köszönöm! 

 

Üdv, Zoli 

ISIS/002 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 6970

Számolj azzal, hogy kb. 1 óra mire kiérsz a reptérről. A KILA Express kb. negyedóránként jár ( múlt héten voltunk ott ). A retur jegy ára 100 pénz ( most akciósan 80 pénz volt, ha MasterCard-l fizettél ). Az út a sentral-ba  kb. 1/2 óra, onnan pár dolgot meg lehet nézni. A csatlakozó járathoz kb. 2 órával hamarabb ki kell érni ( ha AirAsia-val mész tovább, ennyi tuti kell KILA2-n eszméletlenűl sokan vannak !). 

Előzmény: Zalka Dávid (6962)
Tigabor Creative Commons License 2017.04.04 0 1 6969

Hopsz, elneztem a topicot :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!