Keresés

Részletes keresés

bratyo70 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 5570

Kedves Anett!

 

Köszönjük az információkat,   igen a szállás már megvan, március 13-27ig leszünk Balin.  Itt a fórumon találtam rá az említett Bélára , fel is vettük vele a kapcsolatot, mivel az angol beszéd hagy némi kivetni valót ezért is jó ha magyar nyelvű a túravezetőnk ;)

Igen, olvastam hogy esős időszak van kb márciusig, de ez nem fog zavarni, főleg ha netán este fog esni ;)...hát szeretnénk nagy részét bejárni lehetőség szerint a szomszédos szigetekről is agyon jókat olvastam.  Bízunk benne hogy ismét egy csodás  utat választottunk és felejthetetlen napoknak nézünk elébe.

utazásig ha lenne kérdés mindenképpen jelzem..

köszi

Ildi

 

Előzmény: widiadari (5561)
Moha1975 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5569

Sziasztok,

 

a közelmúltban majdnem sikerült elutaznunk Balira, sajnos az útlevelünket ellopták Kuala Lumpurban, így nem tudtuk folytatni az útat. Van egy befizetett szállásunk Balin, amit 2015.04.30-ig lehet felhasználni. Mi valószínűleg addig már nem fogunk tudni utazni, így ha van itt valaki aki addig tervez utazást Balira és érdekelné ez a lehetőség, jelezze nekem és a részleteket privátban megbeszéljük. A szállás 7 éjszakára szól reggelivel a Ramada Resort Benoa Bali szállodába.

 

Üdvözlettel,

Laci

 

seci Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5568

Elkészult (nagyjabol) a december vegi-januar elejei utrol a fotoalbum.

Nezegessetek! :) http://seci.co.uk/2015B/index2015B.html

 

Egy csomó video meg fol fog kerulni - es rateszem a linkeket az albumra, mint ahogyan mar most is van vagy 4-5 programnal.

 

-seci

 

widiadari Creative Commons License 2015.02.27 0 0 5567

gandera: Én 3 megállót javasolnék... :) Egyszer északnyugat (Menjangan/Pemuteran) mondjuk 2 éjszakára, majd Ubud 4 éj, s végül tengerpart 4 éj. Így tényleg bepillanthattok a balinézek mindennapi életébe, lakhattok rizsföldek ölelésében & ejtőzhettek a tengerparton is, útközben rengeteg látnivalóval. :)

 

Üdv,

Anett (anett_tapai@yahoo.com)

Előzmény: gandera (5563)
timeman Creative Commons License 2015.02.27 0 0 5566

A véleményem kissé eltér az előttem irótól, mert szerintem ha már valaki (turista) ideutazik egy szigetre, akkor nem a helyekben akar lakni, mert abból van néhány Magyarországon is, hanem inkább az óceánparton. Tehát szerintem Sanur a megfelelő bázis a túrákhoz, mert a távolsága Ubudtól jelentéktelen és éppúgy könnyű átmenni a Nusa Dua, vagy Kuta övezetbe az autópálya miatt, mint kirándulni a hegyekbe. 

 

W.L. Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5565

Kirandulasokhoz a legjobb bazis alighanem Ubud.

 

A tengerparti udulohelyek stilusa mas es mas, ha van ra eleg penzetek akkor a legstilusosabb, jo furodheto stranddal Nusa Dua, a legbulisabb ronda, inkabb szorfozesre jo stranddal Kuta, egy csendesebb, hangulatosabb es olcsobb Candidasa. Es persze vannak elszigeteltebb strandok/udulok is.

Ami szerintem tok felejtos az az eszaki Lovina, ami ugyan ocso es a hangulata is oke, de a strandja borzamasan ronda.

Előzmény: gandera (5563)
1965andras Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5564

Szia ,

 

esetleg ütközhetünk 03.25 érkezünk,Kután leszünk 04.01.ig.

Előzmény: bratyo70 (5560)
gandera Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5563

Sziasztok,

Mi október közepére tervezünk nászutat Balira.

Érdekelne - a tapasztalatok alapján -  ki melyik részét ajánlja számunkra, ha szeretnénk pár napot a sziget felfedezésével (túrákkal, látnivalókkal) tölteni, illetve azt követően pár napot ejtőzéssel a tengerparton, valamint esti kószálással az adott településen. Kb. 9-10 éjszakára gondoltunk, ami lehet kettő vagy több szálláshelyen töltött éjszaka is.

Ha van rá mód, érdekelnek az általatok ajánlott útvonalak, hotelek stb. is :)

Ötleteiteket, ajánlataitokat előre is köszönöm!

brúsz martin Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5562

Sziasztok.

Február 3-9 ig vendégeskedtünk Bali szigetén és az esős évszak se hirét se hamvát nem tapasztaltuk.Nusa duán voltunk és még felhő sem volt a kint töltött időnk alatt.Lehet szerencsénk volt.A bejutás Nusárol Kutára kb 10-20 perc volt a toll roadon keresztül.Ezt mindig külön kellet fizetni a taxisnak 10 000-rupiát.kb 200ft,vagy a hosszabb uton ment ami elég lassan halados.Első odaláttogatásunk kapcsán Kakas11 volt a segitőnk(innen a fórumról) a szigeten,hogy jobban megismerjük az ottani életett.Ezuton is köszönet Neki a szuper túrákért és a segitségnyujtásért.Ha valaki pörgösebb életre vágyik mindenképpen Kutát válassza uticélként Nusa dua elég nyugis hely..

widiadari Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5561

Kedves bratyo70!

 

Kután már megvan 2 hétre a szállásotok? Márciusban még esős évszak van, de már kezd hajlani átmeneti időszakba. Szóval kell esőre számítani, de nem kell tartani tőle!

2 hétbe simán belefér, hogy átmenjetek Gilire és/vagy Lombokra pár napra. Gyorshajóval kb 1,5 óra alatt értek át. Sztem Lombokra magára is megéri 1 napot szánni, ha már átmentek a közeli Gilire.

A szörfözés Kután nem lesz probléma :) Kuta beachen sorakoznak a szörfdeszkát bérbeadó és szörfórákat kínáló fiúk. Utóbbi ált. úgy szokott kinézni, hogy 1 óra oktatás, majd 1 óra gyakorlás egyedül. Búvárkodás megoldható egésznapos kirándulás keretében, erre legjobb sztem Amed/Tulamben! Elefántozás lehetséges úgy, hogy befizettek egy csomagra transzferrel, vagy mehettek külön is saját sofőrrel, s akkor megnézhettek más dolgokat is útközben.

Kirándulásokra be tudtok fizetni helyben Balin is, van bőven választék :) Vagy itt a fórumon is vagyunk többen, akik tudnak segíteni. Lehet magyar nyelvű túravezetést kérni (Ni Made Eszter, timeman Béla) vagy ha elegendő az angolul beszélő sofőr, akkor párom is tud vinni benneteket.

Ha konkrétabb infókra lenne szükséged, nyugodtan kereshetsz privátban is: anett_tapai@yahoo.com.

 

Üdv,

Anett

Előzmény: bratyo70 (5560)
bratyo70 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5560

Sziasztok.

 

 

Március közepén először mennénk Balira , azon belül is Kuta részére. 2 hétig leszünk ott és ez idő alatt szeretnénk bejárni Bali szigetét, esetleg Gilit és Lombok szigetét is. Párom búvárkodni és szörfölni is szeretne én az elefántolást próbálnám ki, ezért mindenképpen keresnénk megbízható túravezetőt a szigeten. Esetleg a fakultatív progikra hol érdemes befizetni?

 

Érdekelne hogy március közepétől milyen időjárásra számíthatunk?

 

Reggelis ellátást foglaltunk, és szeretnénk a helyi éttermeket is kipróbálni.

 

Köszönöm előre is a hasznos infókat

seci Creative Commons License 2015.02.12 0 0 5558

Mondjuk ugy, hogy egyesek szerint van, masok szerint meg nincs.

 

Lombokon van - megint csak egyesek szerint, foleg ha dzsungelbe is megy, akkor inkabb van, mintha csak a tengerpartra. A Gilik meg par kilometerre vannak Lomboktol - es a szunyog repul :) allatorvosgyerek szerint par tiz kilometert siman. Tehat ha Lombokon van, akkor Gilin is van.

 

Mas kerdes, hogy mondjuk 10000 szunyogbol hany fertozott. Es hogy pont az csip-e meg. Az biztos, hogy tudd a malaria tuneteit es jo par honapig figyeld magad es ha elojon, akkor irany celzottan a korhaz/korzeti/mittomen hova kellene ezzel Mo-on menni.

 

Mi vittunk magunkkal Malaront, aztan nem szedtuk be, volt eleg bajunk, nem akartuk meg az esetleges mellekhatasait is a nyakunkba venni. Viszont fujtuk magunkat riasztoval rendesen (a helyivel, Soffel). Ettol majd meg is szeretnenk valni, egy jo csomo penz volt :( ha valakit erdekel irjon a kukacomra, publikus.

 

-seci

Előzmény: Mirage86 (5554)
timeman Creative Commons License 2015.02.12 0 0 5557

Szia!

Lombokon van, de Gilin nincsen maláriaveszély, igy aztán nem kell a tabletta sem. :)

Előzmény: Mirage86 (5554)
widiadari Creative Commons License 2015.02.12 0 0 5556

Mármint az előző hozzászólásom úgy értettem, hogy minden valószínűség szerint nincs! Mivel a Gili-ben járatosabb emberkék/oldalak mind azt mondják, hogy nincs. :)

Előzmény: widiadari (5555)
widiadari Creative Commons License 2015.02.12 0 0 5555

Én eddig biztos voltam benne, hogy van. De a "bennfentesek" szerint nincsen...

Előzmény: Mirage86 (5554)
Mirage86 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 5554

Sziasztok,

 

Gili Trawanganon van maláriaveszély?

köszi

I.

TRVSK Creative Commons License 2015.02.05 0 0 5553

Koszi a valaszt. Ez megnyugtato.

 

Előzmény: timeman (5552)
timeman Creative Commons License 2015.02.05 0 0 5552

Teljesen megfelel az Európai szabványnak a konnektor, de felesleges ott venni, mert itt is lehet kapni és szerintem az itteni jobb. Nekem a szobában egy darab szúnyog sincsen, ha be van dugva éjszakára.

Előzmény: TRVSK (5550)
W.L. Creative Commons License 2015.02.04 0 0 5551

Europai, igy termeszetesen megfelel.

Előzmény: TRVSK (5550)
TRVSK Creative Commons License 2015.02.04 0 0 5550

A Dengui láz nagyon ciki, tavaly sikerült elkapni Indiában. Ráadásul több fajtálya van és ha ugyanaz a fajta csípés van, akkor súlyos szövődmény lehet. Így az első megfertőződés még nem gáz annyira. :-) Viszont kérdezem, hogy a konnektor milyen szabványú Balin? Ezt meg tudná valaki mondani? Itthon kapható elektromos megfelel a kinti szabványnak?

Előzmény: timeman (5546)
alacatekulinaria Creative Commons License 2015.02.04 0 0 5549

Köszönöm. Ha mennénk júliusban mennénk, az száraz évszak, gondolom akkor kevésbé kell tartani ettől. 

Sajnos nagyon sok félelmetes dolgot olvastam a Dengue-ről, emiatt parázok picit tőle. :)

Előzmény: timeman (5546)
kakas11 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 5548

Jatiluwih !

 

W.L. Creative Commons License 2015.02.04 0 0 5547

Szunyog mindig van, meg a szaraz evszakban is, a mostani meg ugye az esos.

Dengue is van mindig, es az a malariatol elteroen pont inkabb a surun lakott teruletekre es varosokra jellemzo.

Viszont mivel a malariatol eletroen dengue ellen nincs megelozo gyogyszer, tul sokat kar agyalni rajta.

Kenegesd magad szunyogriasztoval, es remeld, hogy elkerulnek a fertozott peldanyok! :-)

Előzmény: alacatekulinaria (5545)
timeman Creative Commons License 2015.02.04 0 0 5546

Szia!

Most van Dengu szezon a szigeten, vagyis rettegni nem kell, de nem érdemes elmulasztani a bőrre fújható szúnyogriasztó használatát, na meg éjszakára az elektromosat. 

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: alacatekulinaria (5545)
alacatekulinaria Creative Commons License 2015.02.03 0 0 5545

Sziasztok! Sok hasznos infót találtam itt, de a dengue lázról nem olvastam. Tudtok bővebben arról, hogy milyen most Balin a helyzet ebben a témában? Mennyi szúnyog van? 

Mirage86 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 5544

Igen, a sziget belseje felé. (csak mert itt a régebbi hozzászólásokban olvastam, hogy nagy dugó volt régebben és sokat kellett várni) köszi!

 

I.

Előzmény: W.L. (5543)
W.L. Creative Commons License 2015.02.02 0 0 5543

Hova bejutni?

Denpasar es Sanur fele az autopalya nyilvan rovidit az uton.

Előzmény: Mirage86 (5540)
1965andras Creative Commons License 2015.02.02 0 0 5542

Szia,

Lenne pár kérdésem privátban,ha megirod a mail cimed megköszönöm,

kuron.andras@gmail.com

üdv.András

Előzmény: tau ba (5541)
tau ba Creative Commons License 2015.02.02 0 0 5541

Nem szerettelek volna elijeszteni, szep Gili nagyon. Pont naszutra mondjuk en inkabb nyugisabb helyre mentem volna. Teszek fel par kepet meg 2 viz alatti videot

 

 

 

 

Előzmény: Mirage86 (5539)
Mirage86 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 5540

Sziasztok,

 

Amióta megépült az autópálya azóta is dugó van, nehezebb Nusa Duáról bejutni?

 

köszi

I.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!