Keresés

Részletes keresés

_Broáfka_Ottokár_ Creative Commons License 2023.05.02 0 1 583

Dióhéjban a problémám: 78 ezer forint kötbért követel tőlem a Vodafone 2.5 hét hűség miatt, mert 3 vagy ki tudja hány hónapra számolták (a számlán nincs rajtja, tájékoztatást nem adnak, arra a panaszomra, hogy számítsák újra, küldtek egy fizetési felszólítást).

 

A kérdés, hogy a hírközlési hatósághoz (kötbér kategória) vagy békéltető testülethez forduljak? A hírközlési hatóság azt írja, hogy díjvitában nem hoz döntést, a békéltető testület meg mintha fizikai áru problémákra lenne kihegyezve.

 

Időrendben a történések:
- 2022-08-22: vezetékes hűségszerződést hosszabbítottam telefonon (kb. 9500 Ft/hó), éltem a felkínált médiabox csere lehetősséggel is, hátha kevesebbet fogyaszt, mint az őskövület UPC-s
- mivel utólag drágálltam, kitaláltam, hogy szolgáltatót váltok, a médiabox beszerelést le is mondtam jó előre (szerencsétlen szerelőnek persze nem szóltak, telefonált, hogy jönne)
- 2022-09-07: másik szolgáltató bekötötte a netet
- 2022-09-08: lemondtam a Vodafone-t telefonon, de "nem engedte a rendszer", ígérték, hogy felhívnak 2022-09-10-én, szombaton. Megerősítették, hogy kötbért csak a lemondásig kell fizetnem.
- 2022-09-10: szombaton persze nem hívtak a megadott időpontig, én hívtam őket, hogy lemondom a szolgáltatást, de ismét "nem engedte a rendszer", "szólnak kollégának", majd jövő héten keressem őket, stb. Közvetlen ezután Vodafone üzletből elhajtottak, mondván, hogy amíg ez van, addig ők se tudják lemondani, és ezért le se tudom adni a készülékeket.
- mellékszál, hogy az első számlában kiszámláztak valami mozicsatornát is, amit nyilván a hűségszerződéskor akartak rámsózni, pedig nagyon ügyelek, hogy az ilyen marhaságokat elutasítsam. Ennek a lemondását/sztornózását is kértem minden hívásnál.
- pár hét telefonálgatás után kiderült, hogy a meghiúsult médiabox csere miatt nem engedi a rendszer a lemondást náluk
- pár hónap alatt sikerült a lemondást elintézniük
- 2022-10-24: leadtam az eszközöket (2 médiabox + 1 kábelmodem)
- 2023-02-01: kaptam egy 52 ezer és egy 78 ezer forintos számlát, egyiket se lehetett online megnyitni, hibát írt
- pár hét telefonálgatás után sikerült az 52 ezer forintos számláról kideríteni, hogy készülék kötbér, kérték, hogy küldjem el az átvételi elismervényt. Elküldtem az email címükre.
- újabb néhány hét emailezéssel, másodszori nekifutásra sikerült letölthetővé tenni a 78 ezer forintos számlát, amiről kiderült, hogy az előfizetés kötbére
- 2023-04-13: emailben kértem, hogy a kötbért számolják újra az eredeti, 2022-09-08-i lemondással
- 2023-04-17: fizetési felszólítást küldtek postai levélben a 78 ezer forintról, vélhetően az előbbi emailem hatására (arra még nem válaszoltak, valószínű már nem is fognak a 30 napos határidőig)

 

Az összes beszélgetés megvan (még akkor telepítettem Cube ACR-t, amikor engedte a felvételt az Android).

lakásfelújításgyorsan Creative Commons License 2021.04.28 0 0 582

Üdvözlet.

 

Olyan jellegű gondom lenne, hogy UPC előfizető voltam addig amig a Vodafone nem vette át.

A gond ott kezdődik, hogy 4 éve kötöttem szerződést a UPC-vel aminek 2 év hűség nyilatkozata volt, ami lejárt.

Most leszeretnénk mondani a szolgáltatást a Vodafonenál, de azt mondják, hogy mi újabb 1 év hűséget vállaltunk telefonos beszélgetés során. Az érdesség a dologban, hogy erről mi nem tudunk, csomagot nem váltottunk, valamint hűség nyilatkozatot, csak személyesen lehet kötni aláírással.

Esetleg járt így már valaki?

 

[fidelio] schandy Creative Commons License 2021.03.24 0 0 581

Vác környéke - Csörög. Szinte napi rendszerességel akadozik, kimarad a net, WiFi szolgáltatás. Ma a tv sem müködik rendesen. A számla kifizetett, tehát ez nem lehet az ok. 

Zajoncful Creative Commons License 2020.05.05 0 0 580

Sziasztok, szép estét :) Olyan problémám lenne hogy van egy UPC előfizetés... Net, és Tv. Fizetve is van minden hónapban 8 ezer forint felett. Viszont a következő probléma áll fenn.. Tv rendben működik, és az internet okos telefonon rendben működik, viszont van egy Dell Vostro 3500 as laptop, amin a wifi hol működik, hol nem, de inkább nem... órákon át fél napokon át, fél éjszakákon át nincs a laptopon internet, aztán gondol egyet 2-3 órát van internet, és wifi is, majd újra semmi...

A hiba azóta áll fenn mióta a Voda átvette a UPC Magyarországot.. Fizetve van a havidíj, szolgáltatás meg hol van hol nincs, de inkább nincs...

És csak levelezgetni lehet velük ami semmit nem ér, mert a hiba ugyanúgy fenn áll jó ideje már hosszú hetek óta, és kezd egyre idegtépőbb lenni, mert a környéken a UPC volt eddig az a szolgáltató ahol megérte ott lenni.

Örülnék ha segítene valaki, és egyről a kettőre jutnánk.

Bodilio10 Creative Commons License 2020.04.18 0 0 579

Nagy gondok vannak az új Vodafone Media Box-okkal. Állandóan lefagynak, ha meg mennek, akkor nagyon lassítják a netet. Sokan anyázzák a Vodafone-t, hogy lecserélték a UPC-s settopbox-at Vodafone mediabox-ra. Ráadásul a mediabox-nak speciális, nem android  op.rendszerű, nem lehet rárakni androidos app-okat. Pletykák szerint lehet hogy a Vodafone a hiba miatt a Digikábelnél alkalmazott DVB-C-n keresztül adja majd a kábeltévét.

llang-ilang Creative Commons License 2020.04.11 0 0 578

Lassan fél éve élek a problémával...Oldalakat idönként nehezen tölt be. Van hogy fél-egy percet is gondolkodik....Aztán egyszer csak megnyitja ...

 

 

Jeleztem többször a problémát, ők pedig távolrol megdiagnosztizálták hogy minden ok, és ejtették az ügyet.

Második megkeresésre modem ujrainditás blabla blabla...és hasonló okosságokat tanácsoltak..

Harmadszorra DNS szervercserét-ami szintén nem ér semmit.

 

 

Torrent pl müködik, ha fölépül egy kapcsolat akkor azt tartja.

 

 

Valami ötlet?

zsolt3 Creative Commons License 2020.04.08 0 0 577

Az igazán a kérdés hogy ennyire közeli címen tudjak e szűrni hogy hol van a modem.

Előzmény: Tarzy52 (576)
Tarzy52 Creative Commons License 2020.04.06 0 0 576

Hát ha van a lakásban UPC/Vodafon kábel, akkor van rá esély, ha nincs akkor mit dugsz bele.....?

Előzmény: zsolt3 (575)
zsolt3 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 575

Kábeles

Előzmény: Tarzy52 (574)
Tarzy52 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 574

Kábeles vagy parabolás?

Előzmény: zsolt3 (573)
zsolt3 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 573

Sziasztok! Ha 10 háztömbbel arrébb átviszem a set top boxot műkodni fog ott is a tv előfizetésem?

Tarzy52 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 572

Sziasztok!

 

Én úgy tudom már nincs olyan, hogy UPC.....Vodafon van helyette!

 

Nekem  a mobiljaim "számhordozással" már Vodafonosak a beltérimet még nem cserélték, de szerződésileg már az is Vodafonos!

 

Bekevertek nekem a számlázással is, most az egy "UPC Dijnetes" számla helyett, kaptam egy mobil telefon és mobil internet számlát, amit a "Vodafon E-számla oldalon "https://www.vodafone.hu/szamlabefizetes#mobil kell fizetnem és egy otthoni vezetékes telcsi és internetes számlát, amit a Dijneten kell fizetnem! 

Előzmény: Mario-net (571)
Mario-net Creative Commons License 2020.04.04 0 0 571

Szintén így jártam.

Előzmény: machotitus (567)
Mario-net Creative Commons License 2020.04.04 0 0 570

Ismerőseinkkel történt: bejelentettek egy hibát az UPC Direkt ügyfélszolgálaton. Nagy nehezen kiderítették, hogy a beltéri egység a hibás. Sebaj! Kicseréljük! 3 nap múlva jön a futár, régi box leadva, új átvéve.

Beüzemelés után semmi. Azóta nincs egyáltalán adás, az ügyfélszolgálat hiteget. A harmadik napon történő reklamációnál közölték, hogy bontsanak szerződést, ha nem tetszik. EZ VAN!

Előzmény: BAJBANDI (569)
BAJBANDI Creative Commons License 2020.04.03 0 0 569

Sziasztok!

 

Olyan ügyben szeretnék informálódni, hogy jelenleg kábeles

Upc van viszont ahova költözünk csak tányéros

lesz elérhető. Arra lennék kíváncsi, hogy a box azonos-e a kettőnek

vagy azt is cserélik?

Tarzy52 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 568

Sziasztok!

 

Erről tud valaki valamit......?

 

"MOST MEGÉRI VÁLTANI!
Váltsd át UPC Mobil előfizetésed jelenlegi telefonszámod megtartásával Vodafone havi díjas mobil-előfizetésre és élvezd annak számos előnyét! Mik is ezek?Neked ajánljuk:

Válassz most Vodafone Go Max mobil-előfizetést, és közös ügyfelünkként 1000 Ft havidíj-kedvezményben is részesülhetsz, így még előnyösebb áron juthatsz hozzá szolgáltatáscsomagunkhoz.      ..................."

 

Most akkor megszűnik a UPC!???????

machotitus Creative Commons License 2020.01.28 0 0 567

Sziasztok!

 

UPC előfizetésem van, és január közepén felhívtak, hogy lejár a szerződésem, hosszabbítsam meg. Pár száz forinttal nőtt az ár, de slendrián voltam, és mondtam, hogy persze. Miután kiküldték a szerződést és újra beszéltem az ügyintézővel, az a kép állt össze, hogy csak áprilisban járt volna le a hűségem, és azt követően a jelenlegi áron ugyanúgy járt volna a szolgáltatás, csak nincs hűség.

 

A szerződéshosszabbítási kísérletükkel tehát azt akarták elérni, hogy több pénzt fizessek és kössem le magam, ami amúgy hűség nélkül és a korábbi áron járt volna, ha nem kötök új szerződést. Történt esetleg mással is hasonló? Megteszi, hogy ír nekem a fabokbalKUKACgmailPONTcom-ra?

csill-lasz Creative Commons License 2020.01.28 0 0 566

Sziasztok!

 

UPC szolgáltatás névátírással.

 

Kihasználatlanság miatt átadnánk névátírással kedvezményes UPC csomagunkat, mely az alábbi szolgáltatásokat tartalmazza. 

 

  • TV Comfort / horizont go
  • Internet 150
  • Vezetések telefon (alaptermék)

 

Hozzá pedig az eszközök,

 

  • Bontatlan digitális TV média kártya
  • Erős wifi router

 

A szerződés 2020 szeptemberéig tart, melynek havidíja 6349 Ft. Jelentkezni az alábbi email címen lehetséges: csilliklaszlo94@gmail.com vagy a 305808914-es telefonszámon.

 

Köszönöm szépen!

yasser Creative Commons License 2020.01.24 0 0 565

A UPC- nél rendszeresek voltak a problémák eddíg is. Most januártól (egy-két hete) a Horizon tv használatának lehetőségét megszüntették linuxos számítógépeken. Ahogy az ügyintéző szavaiból kivettem, nem is akarják visszaállítani. Miután a Magyarországon árult új gépek szerintem több mint fele Linux -os, leszünk egy páran akik átszerződünk máshova, pl. a Digihez. 

bso Creative Commons License 2020.01.18 0 0 564

Sziasztok,

Koltozes miatt elado a UPC elofizetesem. Nevatiras es az uj helyre bekotes koltsegeit, tovabba az elso havi dijat en fizetem! Huseg 2020 decemberig.

Erdeklodni: 30/3923259 vagy bso001@index.hu

 

 

Kacsa611 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 563

40 perce nem veszik fel a telefont, ezzel a módszerrel rázzák le az ügyfeleket.   Hála az égnek már folyamatban a váltásom.

Soha nem érhetőek el, ha valami ügyintézőt szeretnétek, ráadásul fizetős a hívás, dominóról pl. a gatyátok rámegy.

barbi992 Creative Commons License 2019.12.16 0 0 562

Sziasztok!
Költözés miatt átadnám a UPC előfizetésem.
TV Premium csomag, 3500 Ft/hó.
Opcionálisan internet előfizetés is jár hozzá.
Hűségidő 2020. júniusig.
További részletekért kérlek írjatok erre az email címre: bailo.barbara@gmail.com

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.13 0 0 561

Átadnám 2020. októberig hűségidős 150 Mbites internet-előfizetésemet. Havidíj: 3599 Ft/hó. Az átírás költségét vállalom. 30 693 36 62

random seed Creative Commons License 2019.12.12 0 0 560

amióta megvették az upc-t, akadozik...

több mint 10 éve van upc-m, sose volt gond vele...

invirtita Creative Commons License 2019.10.22 0 0 558

Sziasztok!

 

A másik kérdés lenne, ha nem sikerül valakinek átadni, akkor le kell mondani. A UPC oldala természetesen inkább szivat, mint segít ebben. Elvileg Online is le lehet mondani, de ha rákattintasz az erről szóló pontra, akkor ilyen ott természetesen nincs.

 

Mondta-e már le valaki akárhogy meglévő hűségidő alatt a csomagját úgy, hogy végigmenjen a hűségidő (75ezer lenne a bünti, a fennmaradó időszak összköltsége ennek töredéke, úgyhogy végigfizetem), de ne csússzon túl hogy plusz egy hónapot kelljen fizetnem tök feleslegesen.

 

Amit találtam a neten azok csak rémsztorik és megoldást egyik sem ír. Szóval jogilag le tudom-e előre mondani mondjuk emailben és a záró dátumon bevive a cuccokat (média box és router)?

 

Jogászok vagy ez irányban tapasztaltak?

 

Előre is köszi!

invirtita Creative Commons License 2019.10.22 0 0 557

Sziasztok!

 

Költözés miatt nem tudom tovább használni a UPC csomagunkat (Internet 500, TV Comfort és Nonstop S Telefon: havi 6699 HUF) mert ahova költöztünk, ott nincs UPC lefedettség csak T (Sóskút). Hűségidő vége: 2020. 02. 04.

 

Van-e valaki akit érdekelne és átvenné a csomagot? Ha van költsége, állom.

 

Akit érdekelne, itt elér:

invirtita@yahoo.com

 

Júlia1988 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 557

Sziasztok!


Költözés miatt szeretném átadni az UPC szolgáltatásomat.

A szolgáltatás paraméterei: Internet 500 Plus és Telefon Nonstop S díjcsomag. Mindennek havidíja My UPC profilon keresztül fizetve 5499ft.

Szerződésem határozott idejű, 2020. január 31-én jár le, miután további kedvezményekre és módosításokra is lehetőség lesz majd. Sajnos ahova költözök ott nincs UPC szolgáltatás.

A szolgáltatás igénybevételének helye jelenleg Budapest VIII. kerület.

Természetesen az átírással járó költségeket állnám.

 

 

Érdeklődni a bernaczkijulia@gmail.com e-mail címen lehet.

 

Köszönettel:

Júlia

OLDfather Creative Commons License 2019.08.24 0 0 556

Itt a 13. kerületben katasztrófa a UPC szolgáltatás. 

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.07.27 0 0 555

Üdv. Hol lehet tiltakozni az UPC kéretlen felugró, netezést akadályozó reklámja ellen?

 

aszabolcsipestilett Creative Commons License 2019.06.21 0 0 554

Sziasztok!
Költözés miatt szeretném átadni az UPC szolgáltatásomat.

Szerződésem határozott idejű, hamarosan lejár (2019.09.10.nap), ezáltal további kedvezményekre is lehetőség lesz majd. Sajnos ahova költözök ott nincs UPC szolgáltatás, így 4 év hűség után vagyok kénytelen megválni tőle.

A szolgáltatás igénybevételének helye Budapest (XIV. ker.).

Természetesen az egyéb költségeket állnám.

Paramétereket a mellékelten csatolt számlakivonat tartalmazza.

 

Érdeklődni a

real09@freemail.hu

vagy

kremperjr@gmail.com

 

e-mail címeken lehet.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!