Keresés

Részletes keresés

Winer kapitány Creative Commons License 2007.01.12 0 0 105
Jah a szcientologiát összesűrítenénk egy űrhajóba megnyílna a hülyeség fekete lyuka:D
hakooriver Creative Commons License 2006.07.18 0 0 104
Translator Creative Commons License 2006.07.18 0 0 103
(Keresem a lepedőt, erre mit találok:Classification, Gradation & Awareness Chart :))) )
Előzmény: Translator (102)
Translator Creative Commons License 2006.07.18 0 0 102
Ha fogod a nagy piros HÍD feliratú lepedőt, akkor a jobb oldali oszlop jobb szélén találhatóak az elért képességek, pl. a 0. szintnek az, hogy "Képesség, hogy bárkivel bármiről szabadon kommunikáljon".
Előzmény: thghgh (101)
thghgh Creative Commons License 2006.07.18 0 0 101

"a tanúsítás közben"

 

Mit kell tanusítani? Mi a konkrét feltételek?

 

Előzmény: Translator (100)
Translator Creative Commons License 2006.07.18 0 0 100
A tű egyenletes, jobbra balra történő mozgása (azaz lebegő tű) a tanúsítás közben.
Előzmény: thghgh (99)
thghgh Creative Commons License 2006.07.18 0 0 99

"E-méteren is tudod a megfelelő jelenségeket produkálni"

 

Például?

Előzmény: Translator (98)
Translator Creative Commons License 2006.07.18 0 0 98
::szóval ha jól értem, az auditálás két ember "beszélgetése". pontosan mi a célja?

Az, hogy a személy figyelmét ráirányítsa azokra a területekre, amelyekkel nehezen tud szembenézni, majd ezeket kezelve a személy tudatosságát megnövelje és az elméjét megtisztítsa.

::hogy történik ez?

Az auditor (az, aki meghallgat) felteszi a kérdéseket, és a preclear (az, aki még nem clear) válaszol rá.

Általában kötetlen beszélgetéssel és interjúval kezdődik, hogy megvizsgálják, mely területeket kell auditálni, majd egy bőrellenállásmérő (E-méter) segítségével meghatározzák, hogy milyen eljárásokat kell használni, végül pedig ezeket a meghatározott kérdéseket többször egymás után feltéve (általában mindig ugyanazt a kérdést, vagy néhány kérdést felváltva) megtisztítják a területet.

::pontosan mi az az engram?

A fájdalom vagy kábítószer hatására fellépett öntudatlanság mentális emlékképe, amelyben az elhangzott kifejezések tartós hipnotikus utasításokként működ(het)nek.

::milyen szintek vannak, hogy lehet egyikről a másikra jutni?

Erről létezik egy "Híd" nevezetű lepedő méretű táblázat, majd még megkeresem.

::vmi vizsga kell vagy bejelentem hogy én már elértem oda és kész?

Alapvetően igen, de nem árt, ha E-méteren is tudod a megfelelő jelenségeket produkálni.

::mit jelent egy adott szinten lenni?

Tudod tanusítani, hogy az adott szinthez tartozó képességekkel rendelkezel vagy azoknak az előre leírt eredményét sikerült elérned.
Előzmény: norbika (96)
Translator Creative Commons License 2006.07.18 0 0 97
Olvasd el ezt: I. kötet: Szcientológia – több, mint egy szekta?. Az alapelveket elég jól lefedi.
A használt technikák nagyjából olyanok, mint amiket ebben találsz: Öntisztítás
Előzmény: norbika (96)
norbika Creative Commons License 2006.07.18 0 0 96
sziasztok!

elég kíváncsi alkat vagyok, így érdekel a szcientológia is. a gondom az, hogy mindenhol csak irtózatos mennyiségű rizsát olvasok, baromi nehéz kihámozni a lényeget.
valaki le tudná írni röviden, laikus számára érthetően hogy miről is van szó?
azt ne mondjátok hogy menjek el ide meg oda, egyrészt vidéki vagyok, másrészt kevés az időm és pénzem arra hogy csak úgy kíváncsiságból utazgassak egy csomót...

szóval ha jól értem, az auditálás két ember "beszélgetése". pontosan mi a célja? hogy történik ez?
pontosan mi az az engram?
milyen szintek vannak, hogy lehet egyikről a másikra jutni? vmi vizsga kell vagy bejelentem hogy én már elértem oda és kész? mit jelent egy adott szinten lenni?
Translator Creative Commons License 2006.02.13 0 0 95
Az egyháznál ehhez keveset voltam.
Előzmény: fuhler (94)
fuhler Creative Commons License 2006.02.10 0 0 94
Hali Transzi! Lenne egy kerdesem: Amig az egyhaznal voltal, lattal olyan anyagokat, ami a foldonkivuli inteligenciara utalt volna? Nem standard anyag aligha erdekel, mert akarki osszeirhat akarmit, es azt mondhatja, hogy ez egy tikos anyag, amit nem bocsajtanak kozszemlere..., ugyhogy en az ilyesmiknek nem dolok be, de ha teljesen hivatalosan kijelentenek, es hozzaferheto lenne, akkor abbol a kovetkeztetes is helyenvalo lenne.
Előzmény: Translator (93)
Translator Creative Commons License 2006.01.06 0 0 93
Egy konkrét példát említve, amikor az Oktogonon laktak, akkor ugyanazt a mosolyt láttam mindenki arcán, mint lent a mekiben :)

Kissé kényszeresen vidámnak éreztem ott a hangulatot, illetve túl merevnek a mentalitást.

Az auditálással alapvetően nekem sincs semmi gondom, most pl. a 0-s szintet koauditáljuk.
Előzmény: Kimilyk (92)
Kimilyk Creative Commons License 2006.01.06 0 0 92

Kedves Translator!

Neked tulajdonképpen mi volt az ami az egyházban nem tetszett? Nekem sem nagyon tetszik de az auditálás igen.

Előzmény: Translator (91)
Translator Creative Commons License 2006.01.03 0 0 91
Olyan exszció vagyok, akinek az egyház mint olyan nem jött be, de az auditálás igen.
Előzmény: kovalics (90)
kovalics Creative Commons License 2005.12.28 0 0 90
Transzi! Te scio vagy? Nem igazán értem, hogy hova tartozol. Ha scio vagy, akkor nem vagy igazán szavahihető.
Előzmény: Translator (89)
Translator Creative Commons License 2005.11.07 0 0 89
::az a tanacsom juss el arra a pontra hogy gyere ra, hogy ki mit rontott el

Per pillanat tudtommal a "fejétől bűzlik a hal szindróma" lépett fel: az egyházat olyanok irányítják, akik meggazdagodni akarnak belőle, nem pedig olyanok, akik szabaddá akarják tenni az embereket. Erről tényleg a sc-i-r-s-ology.pair.com oldalt érdemes megnézni.

::vagy te mit rontottal el, es lehet valtoztatni: irhatsz jelenetest, kiirhatod az artotetteket.

Én ott rontottam el, hogy szabadon kommunikáltam. Mint tudod, ez a kettes számú bűn ebben az univerzumban.

::Amugy mi a velemenyed egy olyan szemelyrol, aki azert megy auditalni, hogy bebizonyitsa, hogy az auditalas nem mukodik?

PTS E?
Előzmény: xaxax (88)
xaxax Creative Commons License 2005.11.06 0 0 88

Szia Transzlator!

 

 Ahogy igy felvazolod a dolgokat, nagyonvaloszinu, hogy sokkal tobbet tudsz mint en.

 Azt mondod, hogy van egy jo tech OK, azt mondod, hogy valaki hibazik OK, (hogy clear vagy azt is megertem), de ha van egy jo tech, es van egy csoport aki ezt terjeszti, es Ron egy csomo dolgot leirt hogy hogy kellene alkalmazni a techet, akkor az a tanacsom juss el arra a pontra hogy gyere ra, hogy ki mit rontott el, vagy te mit rontottal el, es lehet valtoztatni: irhatsz jelenetest, kiirhatod az artotetteket.

 Amugy mi a velemenyed egy olyan szemelyrol, aki azert megy auditalni, hogy bebizonyitsa, hogy az auditalas nem mukodik?  

Előzmény: Translator (58)
NAGYOKOS Creative Commons License 2003.08.22 0 0 87
3
Translator Creative Commons License 2001.05.03 0 0 86
Egy kis új hír.
Megjelent a szcientológia mocsarában című könyv.

Translator

Bikrod Creative Commons License 2000.05.28 0 0 85
Szia Translator !

Szurkolok neked !

Bikrod

Előzmény: Translator (84)
Translator Creative Commons License 2000.05.24 0 0 84
Kedves Bikrod!

>>A következő Hubbard könyvek kicsit megváltoztatott technikáira ismertem rá: <<

Csak abban nem vagyok biztos, hogy ezek egyedül is használhatóak.

>>Ezekben a könyvekben (melyek több mint 40 évvel ezelőtt íródtak) még ötször annyi leírt auditálás fajta van, mint amennyit Pilot felhasznált.<<

Lásd fentebb.

>>Nem csodálkoznék, ha kijönne folytatásokkal is. <<

Ez egy kezdőknek szóló könyv. Otthoni használatra. A folytatást ez előtt írta meg, a címe Super Scio. Ebben már haladóbb dolgok is vannak.

>>Kiváncsi lennék, hallottál-e valakiről, aki az Öntisztítást használva, és csak azt használva, az OT szintekig eljutott. Szerintem egy auditor segítsége nélkül, ezer emberből talán csak egynek lenne akaratereje végigcsinálni. Ez nem túl jó arány ... <<

Akkor ha elkészülök, szurkolj nekem.

Translator

Előzmény: Bikrod (83)
Bikrod Creative Commons License 2000.05.23 0 0 83
Szia Translator !

Igazad van, a megkönnyebbülés az 'ártó tettek/visszatartások' kiírása után jön és nem akkor, mikor átadjuk valakinek a leírt dolgokat. Az a felelősségérzet visszatértét jelenti. Azt, hogy mások elött is vállalom azt amit tettem.

Más!

Megnéztem az Öntisztítás anyagot, amit fordítasz. Nos, azt tapasztaltam, hogy az ott leírt
technológiák nagy része a Szcientológia Egyháznál is ingyenesen hozzáférhető. Pilot is ezekből a forrásokból dolgozott, mikor megírta a könyvét.
A következő Hubbard könyvek kicsit megváltoztatott technikáira ismertem rá:

The Creation of Human Ability
The Phoenix Lectures
Scientology 8-80
Scientology 8-8008
Scientology: A History of Man
Self Analysis
Dianetics 55

Ezekben a könyvekben (melyek több mint 40 évvel ezelőtt íródtak) még ötször annyi leírt auditálás fajta van, mint amennyit Pilot felhasznált. Nem csodálkoznék, ha kijönne folytatásokkal is.
Ezek a technikák tényleg működnek, és nagyon jó eredményeket lehet velük elérni, de
már túlhaladta őket a modern Szcientológia.
Kiváncsi lennék, hallottál-e valakiről, aki az Öntisztítást használva, és csak azt használva,
az OT szintekig eljutott. Szerintem egy auditor segítsége nélkül, ezer emberből talán csak
egynek lenne akaratereje végigcsinálni. Ez nem túl jó arány ...

Szia !

Bikrod

Előzmény: Translator (81)
Bikrod Creative Commons License 2000.05.23 0 0 82
Szia Csulok9 !

Én nem félek attól, hogy az Szcientológia Egyház visszaél a rólam megtudott dolgokkal.
Amíg nem játszák el a beléjük vetett bizalmamat, addig támogatom őket.
Igazából nagyobb veszély az, hogy az állam bácsi megjelenik náluk és elkobozza a gyónási titok hatálya alá tartozó anyagokat, és azokat felhasználva üldözni kezdi a szcientológusokat.

Bikrod

Előzmény: csulok9 (80)
Translator Creative Commons License 2000.05.22 0 0 81
Kedves Bikrod!

>>Kezdjük az ártó tettekkel és azok visszatartásával. <<

A leírásod alapján szerintem egyetértünk abban, hogy mi a visszatartás és mi az ártó tett, csak egy kevés kiegészítésem lenne a dologhoz.
Az is problémát okozhat, ha valakinek anélkül van visszatartása, hogy ártó tettet követne el. Erre jó példa a második világháborúban a zsidók rejtegetése.

>>Ez az ártó tettek és visszatartások kiírása, majd odaadása valakinek.<<

Én sem értem, miért kell valakinek odaadni?

>>Feltárjuk az igazságot, aminek a következtében megkönnyebbülést és a felelősségérzet visszatérését tapasztalhatjuk. <<

Ez anélkül is működik, hogy valakinek odaadnád a leírtakat. Hiszen nem attól könnyebbülsz meg, hogy az etikatiszt elolvassa (remélhetőleg :) ), hanem attól, hogy kiírod magadból, a saját univerzumodból a mások univerzumába. Az etikatisznek elméletileg csak annyi a dolga, hogy ellenőrizze, mindent jól csináltál-e (a leírtak formailag megfelelőek-e). Tehát a megkönnyebbülést nem az hozza, hogy valaki másnak bevallod a dolgokat, hanem az, hogy magadnak bevallod. Az ártó tett áldozatának elmondani a dolgokat pedig abban segít, hogy az így kitakarított reaktív elme ne nője vissza magát, mint a hűtőben felejtett kaja :).

>>Zárójelenségek: <<

Ebben sehol nincs az, hogy valakinek ezt meg kellene mutatni azért, hogy teljesen megkönnyebbüljek tőle.

>>Az ártó tett/visszatartás kiírásnak az eredménye egy olyan egyén, aki el meri mondani a véleményét, és mer cselekedni.<<

De túl is lehet futtatni, és ez veszélyes lehet, mivel az illető hajlamos újrateremteni az ártó tetteit.

>>Saját tapasztalatból mondom, hogy sokkal jobb lelkiállapotba lehet tőle kerülni. <<

Én is tapasztaltam, bár nem csináltam egy teljes OW írást (csak részlegeset). Amikor még lehetőségem lett volna rá, akkor még halogattam, amíg ki nem vágtak. Ezután pedig minden lelkesedésem elfogyott, főleg azért, mert azt hittem, ott kell hagyni az OW-met az etikatisztnél, erre pedig nem voltam hajlandó. (Bár erről már felhomályosítottak.)
De ha majd lesz magyar Akadémia 0-4, akkor majd talán visszamegyek. Jó lehet kétféleképpen tudni auditálni (Öntisztítás + Standard Tech).

Translator

ui: fúj, de squirrelek vagyunk, saját gondolatokat írunk, saját megfogalmazásban, nem pedig referenciát citálunk :)

Előzmény: Bikrod (79)
csulok9 Creative Commons License 2000.05.21 0 0 80
Udv Bikrod,

Azáltal, hogy leírjuk tetteinket, mások által is hozzáférhetővé válnak.

Igen... Itt a bibi. Csak kik azok a mások

Az o/w kiirasnak van mas sokkal biztonsagosabb mondja is. Ami utan nyugodtan aludhatsz.
Csak egyszeruen elmesz egy Romai Katolikus templomba es meggyonsz. A pap biztos hogy nem fogja felhasznalni ellened soha, semmikor.

A $ciben van ra eselyed :) vagy :(

Lehet valasztani.

na, pa

csulok

Előzmény: Bikrod (79)
Bikrod Creative Commons License 2000.05.21 0 0 79
Szia Translator !

A felvetett kérdésekkel kapcsolatban más a kialakult realitásunk, ezért úgy érzem vakvágányon indultunk el. Javaslom mindig csak egy témát boncolgassunk, mely ha lehet, az itt megforduló netezők épülését is szolgálja.

Kezdjük az ártó tettekkel és azok visszatartásával.
Az ártó tett jelentése szerintem világos. Valaki, vagy valami ellen
elkövettünk egy ártalmas cselekedetet, vagy elmulasztottunk valamit
megtenni, amit meg kellett volna. (Pl.: véletlenül kidöntöttük a
szomszéd kerítését tolatás közben.)
A visszatartást már lehet, hogy nem mindenki érti. Itt arról van szó, hogy nem vállaljuk a tettünkért a felelőséget, hanem eltitkoljuk,visszatartjuk azt.
Az ártó tettek és azok eltitkolása következtében az egyén visszahúzódik a cselekvéstől és a kommunikációtól. Az előző példával élve, miután kidöntöttük a szomszéd kerítését, kerülni fogjuk őt, mert nem merünk a szemébe nézni. Tehát elzárjuk magunkat a vele való kommunikációtól.
Ezek a dolgok szépen felhalmozódnak. Az egyén egyre kevésbé mer cselekedni, nehogy megint bajt okozzon. Azonban ekkor a mulasztás csapdájába eshet, amit a lelkiismerete hasonló rosszként értékel.
A legjobb megoldás az lenne erre az állapotra, ha odamennénk mindenkihez és felelőséget vállalnánk a tetteinkért. De mivel ez általában nem
lehetséges, van egy másik megoldás. Ez az ártó tettek és visszatartások kiírása, majd odaadása valakinek. Azáltal, hogy leírjuk tetteinket, mások által is hozzáférhetővé válnak. Feltárjuk az igazságot, aminek a következtében
megkönnyebbülést és a felelősségérzet visszatérését tapasztalhatjuk.
Tehát a cél az, hogy visszanyerjük cselekvő és kommunikációs képességünket.

Most idézek az Etika könyvből:

" Zárójelenségek:
Egy személy, miközben 'ártó tettek/visszatartások' kiírást végez, addig írja
az ártó tetteit és visszatartásait, amíg elégedett nem lesz azzal, hogy a kiírás teljes. Az illető nagyon jól fogja érezni magát ezzel kapcsolatban, és megkönnyebbülést fog tapasztalni. Ezen a ponton túl az ember nem
foglalkozik azzal, hogy folytassa az 'ártó tettek/visszatartások' kiírást."

Most pedig nézzük te mit tapasztaltál:

"Kicsit sokallom az ártó tett/visszatartás írásokat. Ha valami nem tetszik az egyháznál, máris elküldenek ezt csinálni, és így arra kényszerítik az embereket, hogy ne mondják ki a saját véleményüket, hisz hamar az etikán
találhatják magukat."

Ez pedig az én véleményem:

Az ártó tett/visszatartás kiírásnak az eredménye egy olyan egyén, aki el meri mondani a véleményét, és mer cselekedni. Vagyis, ha el akarnának hallgattatni, nem kérnének tőled ilyesmit.
Ha te nem tapasztaltál megkönnyebbülést, akkor nem írtál ki magadból mindent. Saját tapasztalatból mondom, hogy sokkal jobb lelkiállapotba lehet tőle kerülni.

Bocs, ha egy kicsit szájbarágósra sikeredett, de szerintem ezen a fórumon sok olyan kívülálló is megfordul, aki csak az ellenpropagandát ismeri.

Szia !

Bikrod

Előzmény: Translator (77)
Prester John Creative Commons License 2000.05.18 0 0 78
Udv !

Most olvasom a masodik Veer kotetet, meg nem akarok nyilatkozni, mert nagyon az elejen jarok. Viszont ezzel parhuzamba kerult egy masik kis kiadvany is, amely a szcientologiaval foglalkozik. Ez az Agape Ferences Kiado altal konyv alakban kihozott musorok szovege, melyeket a Vatikani Radio sugarzott. A cime: "Igaz-e, hogy a szcientologia egyhaz ?" Valahol a szciento-forumokon azt olvastam (persze egy tag irasabol), hogy a Vatikan elismeri a Szcientologiat, mint Egyhazat es Vallast. Nos, ebbol a fuzetbol eleg nyilvanvalo, hogy ez a kijelentes enyhen szolva nem allja meg a helyet. Reszletesebben hamarosan a Szcientologia vallas, biznisz, maffia forumon fogok irni errol, megmutatva, hogy a Vatikan valojaban mit gondol a szcientologiarol...

Prester John

Translator Creative Commons License 2000.05.18 0 0 77
Kedves Bikrod!

>>OT 8-ig az ár kb.: 150.000$ - 200.000$ az USA-ban. Nincs fiksz ár, mert az egyéntől függ, hogy mennyi ideig kell az egyes szinteket, plussz a kiegészítőket kapnia. Ez az ár az amerikai jövedelmek szerint lett kialakítva. Ott egy programozó (mint amilyen Te vagy) évi 80.000$ - 120.000$ -t keres. Ráadasúl OT8-ig több év alatt jut el az ember. Az ár csökkenthető, ha az Auditor Hídon indulsz el, mert akkor egymást auditálhatjátok a tanulópároddal Clear-ig. <<

Ezt utóbbit tudom, de ez még akkor is rengeteg, és ezt akkor sem tudja mindenki megfizetni. Valamint ezt a hatalmas összeget két dologgal szokták igazolni. Az egyik a "csere", a másik pedig az "upstat" érv. És én egyiket sem látom túl meggyőzőnek, főleg az utóbbit nem (akinek magas a statisztikája, annak sok pénze van, ezért őket auditáljuk először).

>>Az OT3 anyagáról nincs fogalmam, mert még nem vagyok OT3.<<

Én a véleményemet Pilot könyvéből merítettem, és egy OT7-es csak tudja, hogy mi hiányzik. Valamint beleolvastam a Class VIII Course Packba, ami valaha fent volt az fzba-n.

>>A "kiértékel" szó jelentése: 1. Az adatok egybevetésével, elemzésével vminek az értékét megállapítja. 2. Információkat kielemez, feldolgoz. <<

A szakmai zsargonban ez még azt is jelenti, hogy "megmondani az illetőnek, mi okozza a problémáját", mint az ősi pszichoanalízisben (mindennek a szex az oka). És szerintem ebben az esetben pont ez történik.

>>De van. A Híd jelentős részén saját magad kell auditálnod. Pl.: OT7 -es szintet otthon auditálod, és egy évig is eltarthat, amíg a végére érsz. <<

Akkor módosítom a kijelentésemet:
1. c. Nincs olyan könnyen hozzáférhető, olcsó technológia, amellyel valaki egyedül auditálja saját magát. Miért? Hiszen így lehetne a leggyorsabban elterjeszteni a technológiát.

>>Ja, 1950-ben ezzel a szándékkal tárták a világ elé a Dianetikát. Százezrek kezdték el alkalmazni amerika szerte a módszert.<<

"Minden auditálás jobb, mint a semmilyen auditálás". Ez is benne van a könyvben.

>>Aztán elkezdték megváltoztatni, önkényesen átalakítani, és néhányan becsavarodtak (Fekete Dianetika).<<

LRH szerint sem volt tökéletes a dianetika (l. a könyv végét). És ha jobbítani szeretnél, akkor kénytelen vagy változtatni, javítani. A fekete Dianetikáról csak annyit, hogy azt már régen kifejlesztette a média (fogyassz! gyűjts!, legyél egyedi!, legyél olyan, mint mindenki más!, stb.), hogy a CIA-hoz hasonló szervezetekről ne is beszéljek.

Amúgy mi a véleményed az elme önvédelméről?

>>Ha egy technológia nincs védve és 100%-osan betartva, akkor nincs rá garancia, hogy azt az eredményt adja, aminek a céljáért létrehozták. <<

Ezt nem értem. Miért kellene védeni? A betartással még úgy-ahogy egyet tudok érteni, de túl sokat dolgoztam Windows alatt, hogy ebben hinni tudjak :)

>>Más: ismerek egy srácot, aki beleolvasott felsőbb szintü anyagokba, és bezakkant.<<

Én nem ismerek senki ilyet. Amúgy az okkult könyvesboltok is tele vannak ilyen anyagokkal, egy mezei halandó számára azoknak is ilyen hatással kellene lennie az emberre.

>>Ha ezek a keményebb anyagok nyílvánosak lennének, akkor a növekvő józanság helyett a növekvő tébolyt váltanánk ki.<<

Szerintem pedig az anyagok visszatartása sokkal nagyobb problémát okoz. És honnan lehet akkor tudni, hogy az "eredeti, 100% LRH Tech"-et kapja valaki? Nem pedig valami megváltoztatott vackot, amit a "Tech Aranykora" szlogen alatt terjesztenek?

>>Ja, mikor a németek Kassát bombázták összebarátkoztunk Hitlerrel és néhány évig tényleg jobb dolgunk volt, de aztán szívtunk mint a torkos borz... <<

Hát ez nem volt jó érv. Ugyanis ha a fekete párduc elv szerint éltünk volna, akkor először megtámadjuk No.-t, majd leszívunk, ezután jönnek az oroszok, és ők is leszívatnak. Ez két szívás egy helyett, ergo a példa rossz :)
És ez a szövetség dolog nem arról szól, hogy félelemből kötünk szövetséget, hanem mint egyenrangú felek.

>>Nincs tudomásom arról, hogy Ron előadásait, mondanivalóját cenzúráznák az Egyházon belül. Furcsa volna ... <<

Pedig ezt mesélik.

>>Miért kerül pénzbe egy egy előadássorozat ? Miért kerül pénzbe egy Michael Jackson lemez ? Szerintem a válasz egyértelmű. <<

A probléma egyvalamire vezethető vissza, ez pedig a PÉNZ. Aránytalanul sokat kérnek el a kazettákért, és a cél érzésem szerint nem a Föld clearré tétele, hanem minél több pénz összeszedése. És nekem (meg még sok más embernek) ez nem tetszik. A pénz fontosabb, mint a technológia terjesztése.

>>Szerintem nem teljesen érted az ártó tett/visszatartás kiírás célját és működését.
Valamint ne hozd össze egy auditálással és az ahhoz adott instrukciókkal. A kettőnek más a szándéka és az eredménye. <<

Fel tudnál világosítani? Nem értem, mire gondolsz. Főleg azért nem, mert a 2. Fokozat pont erről szól.

>>Ha kimondod a véleményed az Egyházon belül, akkor nem küldenek etikára. Ez egyszerűen badarság. <<

De. Velem ez történt.

>>1. i. Erről jut eszembe: hálón miért nincsenek fent az R&D kötetek? <<

Bocsi, már fent vannak :)

>>A Szcientológia is fejlődik. Lásd. Aranykor anyagok. Ezek jobb eredményt garantálnak, mint a Ron idejében kiadottak. <<

A Szcientológia is fejlődik. Lásd. Öntisztítás. Ezek jobb eredményt garantálnak, mint a Ron idejében kiadottak. És Pilot legalább a nevét adja, nem úgy, mint a Tech Aranykorának az írói.

Translator

Előzmény: Bikrod (76)
Bikrod Creative Commons License 2000.05.17 0 0 76
Szia Translator !

Néhány válasz a 02.03-i kérdésekre:

"1. a. Anyagiak: Ahhoz, hogy valaki OT8 szintig eljusson, vagy be kell állnia full időre dolgozni, vagy pedig 300.000$-t kell fizetnie, vagy mindkettő. Emiatt úgy érzem, soha nem leszek OT8, mivel ezt milliomosoknak találták ki."

Válasz:

OT 8-ig az ár kb.: 150.000$ - 200.000$ az USA-ban. Nincs fiksz ár, mert az egyéntől függ, hogy mennyi ideig kell az egyes szinteket, plussz a kiegészítőket kapnia. Ez az ár az amerikai jövedelmek szerint lett kialakítva. Ott egy programozó (mint amilyen Te vagy) évi 80.000$ - 120.000$ -t keres. Ráadasúl OT8-ig több év alatt jut el az ember. Az ár csökkenthető, ha az Auditor Hídon indulsz el, mert akkor egymást auditálhatjátok a tanulópároddal Clear-ig.

"1. b. OT3. Ennek két része van: az incidens 1-2 és a NOTS.
1. b. 1. Ha te már auditáltál valakit, akkor tudod, hogy nem csak azt kell futtatni, amit veled tettek (talán flow 2, ezeket a számokat sajnos sohasem tudom pontosan), hanem amit te tettél másokkal. Tehát nemcsak mások rádragadt BT-it kell auditálni, hanem az általad másokra ragasztott BT-ket is. "

Válasz:

Az OT3 anyagáról nincs fogalmam, mert még nem vagyok OT3. Az interneten fellelhető leírásokat nem fogadom el hitelesnek (saját vélemény). Azonban az auditálásról tudok egy keveset és biztosíthatlak, hogy a fő cél nem annak a futtatása, hogy mit tettek mások veled, hanem, hogy te mit követtél el mások ellen. Az előbbi csak az utóbbi felszínre hozásához kell.

"1. b. 2. Általában az Inc2-t futtatják először, pedig sokan állítják, hogy a NOTS könnyebb, és szerintem se minden BT származik az Inc2-ből (még maga LRH is azt mondja valahol, hogy legalább öt hasonló esemény volt az Inc2 előtt, tehát eleve hülyeség egy lánc végén lévő eseményt anélkül futtatni, hogy a korábbiakat is kifuttatnád). "

Válasz:

Passz.

"1. b. 3. AZ OT3 AZ AUDITOR KÓDEX SÚLYOS MEGSÉRTÉSE! Hogy miért? Mert kiértékeli a PC-t, megmondja neki, hogy mit kell átélnie, és nem hagyja, hogy az jöjjön fel neki, aminek fel kell jönnie."

Válasz:

A "kiértékel" szó jelentése: 1. Az adatok egybevetésével, elemzésével vminek az értékét megállapítja. 2. Információkat kielemez, feldolgoz.
Ezek a jelentések nem fedik le azt, hogy megmondod a PC-nek, hogy milyen eseményt futtasson. Tehát szó sincs PC kiértékelésről.

"1. c. Nincs olyan technológia, amellyel valaki egyedül auditálja saját magát. Miért? Hiszen így lehetne a leggyorsabban elterjeszteni a technológiát."

Válasz:

De van. A Híd jelentős részén saját magad kell auditálnod. Pl.: OT7 -es szintet otthon auditálod, és egy évig is eltarthat, amíg a végére érsz.

"1. d. Mivel tudod, mi a visszatartás, azt is tudod, hogy mivel jár (hurrá, most már én is tudom, most fordítottam le az Öt 19. fejezetét). Ha valaki visszatart valamit, akkor hajlamos lesz MINDENT visszatartani. Tehát meg kellene szüntetni a technológia bizalmas kezelését, és nyilvánossá tenni, hogy MINDENKI KI TUDJA PRÓBÁLNI. "

Válasz:

Ja, 1950-ben ezzel a szándékkal tárták a világ elé a Dianetikát. Százezrek kezdték el alkalmazni amerika szerte a módszert. Aztán elkezdték megváltoztatni, önkényesen átalakítani, és néhányan becsavarodtak (Fekete Dianetika). Ha egy technológia nincs védve és 100%-osan betartva, akkor nincs rá garancia, hogy azt az eredményt adja, aminek a céljáért létrehozták.
Más: ismerek egy srácot, aki beleolvasott felsőbb szintü anyagokba, és bezakkant. Utána jónéhány auditálásba került, míg szembe tudott nézni a felkavarodott dolgokkal. Ha nem tartjuk be a fokozatosságot, akkor többet ártunk, mint használunk. Ha ezek a keményebb anyagok nyílvánosak lennének, akkor a növekvő józanság helyett a növekvő tébolyt váltanánk ki. Nem ez a Scientology célja.

"1. e. A fekete párduc elv. Eszerint ha valahol valami probléma akad, akkor azt meg kell támadni (lást topic, pszichiáterek, engramok, BT-k, minden). Ajánlom figyelmedbe az Ivy magazinban közölt szürke farkas elvet, amely szerint az ellenféllel össze is lehet barátkozni, és akkor sokkal jobb dolgod lesz. "

Válasz:

Ja, mikor a németek Kassát bombázták összebarátkoztunk Hitlerrel és néhány évig tényleg jobb dolgunk volt, de aztán szívtunk mint a torkos borz...

"1. f. Ki csinálta a Tech aranykorát? LRH biztos nem, hiszen ő már évek óta meghalt. Viszont ez is egy kitűnő alkalom, hogy szegény auditorokról még egy bőrt lehúzzanak, mivel minden tanfolyamot újra végig kell csinálni. Ezt mókusolásnak tartom. "

Válasz:

Nem kell minden tanfolyamot újra csinálni. Nem veszik el az auditor osztályodat, vagy az OT szintedet. De, ha kétségeid vannak, hogy annak idején nem mindent értettél meg, most kapsz rá egy esélyt, hogy egy jobb tanfolyamon átismételhesd a tanultakat. De ez nem kötelező.

"1. g. Hallottál már LRH előadáskazettáiról? A Clearsound verziók megváltoztak az eredetiekhez képest (legalábbis azok szerint, akik az eredetit is ellenőrizték). Tényleg: miért kerül 2000$-ba egy előadássorozat? Miért nem lehet mp3-ban letölteni, hogy mindenki szabadon meghallgassa? "

Válasz:

Nincs tudomásom arról, hogy Ron előadásait, mondanivalóját cenzúráznák az Egyházon belül.
Furcsa volna ...
Miért kerül pénzbe egy egy előadássorozat ?
Miért kerül pénzbe egy Michael Jackson lemez ?
Szerintem a válasz egyértelmű.

"1. h. Kicsit sokallom az ártó tett/visszatartás írásokat. Ha valami nem tetszik az egyháznál, máris elküldenek ezt csinálni, és így arra kényszerítik az embereket, hogy ne mondják ki a saját véleményüket, hisz hamar az etikán találhatják magukat. LRH mondja az 1952. Július 24. előadásában ("E-meter behavior versus flow lines and patterns"), R&D11, 129. oldal: Ha túl gyakran futtatod az ártó tetteket anélkül, hogy a motivátorokat futtatnád, akkor az illető egyre aljasabb és aljasabb lesz. "

Válasz:

Szerintem nem teljesen érted az ártó tett/visszatartás kiírás célját és működését.
Valamint ne hozd össze egy auditálással és az ahhoz adott instrukciókkal. A kettőnek más a szándéka és az eredménye.
Ha kimondod a véleményed az Egyházon belül, akkor nem küldenek etikára. Ez egyszerűen badarság.
Különben is az etika osztály azért van, hogy segítsen, nem azért, hogy félelemben tartson.

"1. i. Erről jut eszembe: hálón miért nincsenek fent az R&D kötetek? "

Válasz:

A hálón miért nincsenek copyright-os könyvek ?
Szerintem a válasz egyértelmű.

"1. k. Apropó KSW. 1. pont: Birtokolni a helyes technológiát. Miért vagy ebben biztos, hogy megvan? Mert LRH azt mondta? "

Válasz:

Mert működik. LRH azt mondja, hogy ez nem a legjobb technológia, de MŰKÖDIK ! És az egyetlen ezen a bolygón amely teljesen ki van építve.

"1. k. Én programozó vagyok, és ez a tudomány kb. olyan idős, mint a szcientológia. Szerinted melyik fejlődik jobban? Elég 30 év arra, hogy egy tudomány kiforrjon? Minden más tudományág nagymértékben fejlődik, még most is.
1. l. Szcientológia=a tudás tudománya. Ebbe bele kellene tartozzon az is, amit valaki más most talált ki, hiszen nem LRH az egyetlen, akinek jó ötletei vannak. "

Válasz:

A Szcientológia is fejlődik. Lásd. Aranykor anyagok. Ezek jobb eredményt garantálnak, mint a Ron idejében kiadottak.

Egyenlőre ennyi futotta. Megyek szunyálni...

Jóccakát !

Előzmény: Translator (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!