Keresés

Részletes keresés

leybold Creative Commons License 2006.08.18 0 0 33
http://ebunkerz.blogspot.com/
theborg Creative Commons License 2005.08.22 0 0 32

EBM et és hasonló zenei irányzatokat boncolgatunk a SYNTH-POP topikon, ha gondoljátok nézzetek be:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9081102
Előzmény: Nene (31)
Nene Creative Commons License 2005.08.22 0 0 31
EBM sose hal meg, csak átalakul. De ez a topic tényleg döglődik.  :((
Előzmény: ará (29)
theborg Creative Commons License 2005.08.09 0 0 30
ará Creative Commons License 2005.08.04 0 0 29

remélem valakit még érdekel az EBM!!!!!!!

 

Nene Creative Commons License 2005.03.09 0 0 28

Front mp3 akat a dc++ ról is szedhetsz, vagy ha kell kűldök neked msnen. Gondolom már nem aktuális :)

Videókat meg most találtam nemrég a http://front242.free.fr/  lapon :)

üdv

pulse
Előzmény: DJTomek (26)
theborg Creative Commons License 2003.01.12 0 0 27

DJTomek Creative Commons License 2000.11.10 0 0 26
Sziasztok!

Hallottatok már az "Escalator" nevű magyar formációról?
Kiadtak 2 lemezt vmikor a 80-as évek végén:
1. Helicopter
2. Antropologia

Kissé húzós szövegű, tömény echte fasisztoid EBM... :-)))
Nekem teccik.

Amúgy Front242-t keresek, mp3-ban.
Tud vki segíteni?

patrona Creative Commons License 2000.11.08 0 0 25
Viola: Ahogy az EBM-et, úgy a Darkwave-et se tudnám meghatározni. Olyan elborult, depressziós gitárzene, vagy mi:-)))) Nem Metal, bár vannak metal-nak tartott együttesek, akik nagyon dark zenét játszanak, és fordítva. A legismertebb talán a Cure, a HIM, és talán a Joy division. De ottvan pl a Dead can dance, a Tipe O negative, a Fields of the nephilm, a Mission, meg még egy csmó. He ezek közül látsz valmit CD boltban, hallgass bele, szerintem állat!
Előzmény: viola_ (23)
Skywalker. Creative Commons License 2000.11.02 0 0 24
Ne osszuk meg magunkat. Van EBM topic már! Santafebe gyertek!!
viola_ Creative Commons License 2000.11.02 0 0 23
különben milyen az a Darkwave, gondolom vmi. sötét zene, netán heavy metal? Különben, köszöntem a grafikusi kinevezést.
Előzmény: patrona (21)
viola_ Creative Commons License 2000.10.30 0 0 22
Nahát az tuti, hogy eltaláltad beleuntam én már...
de nálam az ""időleges dolgok min egy évig
tartanak. Ez nemtudom miért van különben. Azért is
mert külföldön amikor voltam nem volt rendes
musicequipmentem vagy mi, így maradt az, ami
épp hallgatható volt körülöttem. A kommersz zenék
meg sose minőségiek. Sose volt igazán időm még a
zenével is foglalkozni amúgyse.
Előzmény: patrona (21)
patrona Creative Commons License 2000.10.27 0 0 21
Viola: Már bocsi, de te hány éves vagy? Mert úgy beszélsz, mint egy nagy öreg, aki beleúnt a lázadó elektronyos zenékne.
Ilyen nálam is van, idődől időre. Pl most is inkább Darkwave zenéket hallgatok, mint elekromost. Aztán pár hét(hónap) múlva megunom a torzított gitárt, és visszatérek a jó öreg szintifutamokhoz:-))))))
Szerintem nálad is egy ilyen időszak lehet.

Fineas: Bazeeee, egy hétig nem nézek tévét, és már ilyen újdonságok vannak!:-)))

Asszem nekem a legjobb, és sose tudtam mi az az EBM, így nem siránkozom, hogy nem tudom megahtározni, hogy ma mi az:-))))))))
És mi a külömbség az Industrial, és az EBM között?

viola_ Creative Commons License 2000.10.27 0 0 20
egyébként mostanában nem annyira szeretem az elektronikus zenét mér meguntam régen szerettem amikor pl megjelent a prodigy bár az a zene egy kecsit túl negatívnak tűnik így utólag. minden esetre jó kis bulik voltak a Blue Box moziban ha emlékszel_márha vagy olyan idős. Valahogy ezek a zenék mostmár elvesztették varázsukat kiürültnek tűnnek, nincs meg bennük aza teljesség ami mondjuk egy bármilyen élő zenében megvan.nekem is fura hogy most ezt mondom. meg vhogy kezdek mostanában lassulni is tehát mint mondtam nincs szükségem olyan iszonyú erejű zajra, és túl sokféle hangzásra hogy ki tudjak kapcsolódni a zene által. mintha tisztulna a dolog.
Előzmény: Fineas (19)
Fineas Creative Commons License 2000.10.27 0 0 19
Gyere el november 4.-én a Santa Fe-be a Fay utcába. Ott lesz egy kis EBM-es buli.
Egyébként én is azért nem tudom meghatározni, mert a határok kezdenek elmosodni az EBM és más techno zenék között. Ugyanúgy vagyok mint AndOne kollega.
Előzmény: viola_ (18)
viola_ Creative Commons License 2000.10.27 0 0 18
nekem még annyira se tiszta miaz az EBM mint neked
Előzmény: Fineas (17)
Fineas Creative Commons License 2000.10.27 0 0 17
Elmaradott ország itt elmaradott Patronák élnek. :-)))
Nekem se tiszta mi is az EBM, de én is úgy próbálom meghatározni a zenéket Jó vagy rossz. De talán a szűken vett EBM már nem is létezik. Talán nem is ezzel kéne foglalkozni.
viola_ Creative Commons License 2000.10.27 0 0 16
Én ilyen zöldpárti vagyok mármint
környezetvédelmi szpt_ból és ugy Björk nekem
eléggé bejön meg tegnap hallottam egy suzi vega számot még a régit az is elég jó. Ezek sztem
egyébként ilyen fogyasztói zenék: hallgasd kicsit
aztán jól megunod, jöhet a következő szám=viva
zwey stb. vagy túl negative lennék?
Előzmény: patrona (15)
patrona Creative Commons License 2000.10.27 0 0 15
Viola: Nem tudom miről beszélsz bocsi. Farkas Beralan? Új Prodigy? Eminem kitílta? Ezek nekem tök újak! Ennyire lemaradtam volna??????

Björk egyre jobban tetszik! Az új lemeze állítólag fantasztikus(Mark Bell a producer), de még nem hallottam, csak a klippszámot, ami nagyon tetszett!

Előzmény: viola_ (14)
viola_ Creative Commons License 2000.10.26 0 0 14
Maradjunk a modern tókingnál. De azért Candyman se rossz. Azt a Farkas Bertalanos számot hogy találta ki, és Björk hogy jön be nektek? Vagy a prodidzsí uj hozzászólása a dolgokhoz? Az utóbbi nekem nem annyira jött be. Vhogy uncsi. De azért egyszer még én is kipróbálom egy csajjal. Vagy mi van még mostanában? Eminemet kitiltották szegény párát lehet hogy valami nő bepereli. HA. Ez a reklám is jó pénzt hozhat neki. HHHHaaaahha.
Előzmény: patrona (13)
patrona Creative Commons License 2000.09.29 0 0 13
Na látod, ezért hallgatok Papp Ritát, és Uhrin Benedeket, azokkal nincsenek ilyen problémáim :-))))))))))))))))
Előzmény: GroundZero (12)
GroundZero Creative Commons License 2000.09.29 0 0 12
Sziasztok,

üdv a kultúra fórum Ebm c. topikjána testvértémakörének!!!
andone szaktárs, gyertek szorgosan oda is, mi is jövünk ide, menni fog mindkét topik, OK?

Napsternek hála, van jópár Neuroactive mp3mam. Aki ismeri őket, az tudja, hogy gyakorlatilag lehetetlen tőlük bármit is szerezni boltban, úgyhogy tán érdekelhet valakit...

patrona, neked nem ajánlom, tuti felfedeznéd bennük a DM-koppintásokat.

patrona Creative Commons License 2000.09.28 0 0 11
Kicsit fura a számláló. Nagyon szereti a 9-est, épp ezért kettő is van belőle, szóval nem lettem 10. :-(((( Na mindegy.

Viola: a DM topicnak már van egy grafikusa, aki nem kisseb embernek, mint Alan Wildernek is dolgozott(ha nem hazudk az a szemét:-)))))) ). Akkor ezé a topicé Te leszel:-)))))

Mode forever!

viola_ Creative Commons License 2000.09.28 0 0 10
heeelobelo, nemtudom mirőlszól a cím..... de azért hamár itt vagyok szükségednek tartom kifejezni az efféle zenék: Sven Väth stb. iránti szimpátiámat azekre szoktam rajzolni. ha valakinek van kedve rejzfilmet, vagy bármit csinálni ezzel kapcs. csak szóljon ide. ha valaki kiállítást tervez akkor is szóljon bármikor.
LOVE:V
patrona Creative Commons License 2000.09.27 0 0 9
Na, hadd legyek én a 10. hozászóló(terveim szerint az 100. is én leszek).
Nos én nem sokat tudok erről az egészről, csak amit a 101-ben hallottam, és Morpet mondta, hogy EBM. Háááááááááát, tudjátok, ha nincs hangulatom Mode-ot hallgatni, akkor én inkább a Cure-hoz nyúlok, mint ezekhez a "durva" zenékhez.
Viszont a Rammstein bejön! Egy Tv műsorban, (asszem pont a CNN-en) szó volt a rock/hard rock/metál zenék jelenéről. Kiemelték a Rammsteint, mint olyan zenekar, akik remekül ötvözték a metált az indusztriállal. Persze ez csak egy vélemény, vagy inkább kiritikai megjegyzés, nem tudom.

Szóval Mode forever, ez a lényeg, a többi meg a hangulattól függ:-))))

andone Creative Commons License 2000.01.14 0 0 8
Ezt is csak azért írom, hogy elsők legyünk.
-carbon- Creative Commons License 2000.01.06 0 0 7
GET BUDY CHILD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FET BUSY CHILD! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!
andone Creative Commons License 2000.01.06 0 0 6
Hát sziasztok.

Én indítottam a rovatot - aztán ki is ment a fejemből.

Az az igazság, hogy én nem szeretem a beskatulyázásokat (pl industrial, metal-ebm, tecno-ebm, electro-dark, stb)
Nekem minden ebm, ami tetszik (azért persze dm és a többi nem) de pl a rammsteinre én rámondom hogy ebm, pedig nem az (van aki szerint metal, van aki szerint metal-industrial) az a lényeg, hogy jó

MarK Creative Commons License 2000.01.04 0 0 5
Hááát igen.
Hangulatomtól függően néha én is előveszek egy Nitzer Ebb, egy Front242, egy FLA lemezt, vagy egy Leather Stripp, Will, And One, v. Delerium, stb. anyagot.
Mára sajna az EBM részben eltünt, részben átalakult...
A DM viszont nem tűnt el, élt, él, és élni fog.
:-)
Előzmény: trend (4)
trend Creative Commons License 1999.12.17 0 0 4
hello

magam is szoktam EBM-et hallgatni, például a topicszerző névadóját And One-t is, de ezzel azért vitatkoznák:

,,A Depeche Mode egyenes folytatása."

szerintem maximum egy vadhajtása, de semmiképpen sem a folytatása. Az EBM azt hiszem a 80-as évek közepe-vége 90évek legelején élte fénykorát, amire érezhetően a dm nagy hatással volt, de mint látjuk késöbb ők egyátalán nem az EBM vonal felé mentek el (Songs Of Faith And Devotion, Ultra).

Előzmény: andone (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!