Keresés

Részletes keresés

Strange Boy Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5967

Meghallgattam ezeket a 97-es új számokat, de ezeket nem sajnálom, hogy nem jelentek meg. Elég jellegtelen számok, nincs bennük semmi megkapó, ráadásul eléggé önismétlőek is, és olyanok, amiket annak idején bármelyik house DJ készíthetett volna - egyszóval az egyediség is hiányzik belőlük. Valószínű nem véletlen, hogy fiókban maradtak.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5966

Köszi!

Előzmény: Youwine (5964)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5965

...és ha már Electric Café, vagy Technicolor , vagy Techno Pop:

a zseniális video készítői:

Concept / Director: Rebecca Allen 
Computer Animation:  Rebecca Allen ,Steve Dipaola ,Peter Oppenheimer ,Amber Denker ,Robert McDermott ,Glenn McQueen 
Post Production: Steve Stankowski 
...és a díjak:

-1988: Music Video Category: 2nd Prize , Images du Futur, Art et Nouvelles Technologies Montreal, Canada. 
-1987: Artistic and Technical Excellence Award Nicograph Tokyo, Japan. 
-1987: Nouvelles Images de Monte Carlo Award  
-1987: Best Special Effects (Nomination) National Academy of Video Arts and Sciences, 5th Annual American Video Awards. 
-1986: Best Music Video Award, West Germany.

Youwine Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5964

 

http://www.kraftwerk.hu/gyik/egyebek.html#nemkiadott-koncert

 

Játszott a Kraftwerk olyan számot élőben ami hivatalosan nem jelent meg?

 

1997. májusában az angliai Lutonban egy új számot adtak elő. Ez az úgynevezetTribal vagy Luton ahogy a rajongók elnevezték. Ez a szám az 1997 - 1998-as fellépések alkalmával volt hallható.

1997. októberében a Luton elnevezésú számon kívül még két újat adtak elő az ausztriai Linz városában.
Az egyik kezdő dallamai az 1975-ben megjelent Airwaves számból valóak, a rajongók Tango-nak nevezték el. Ezek nem csak az 1997 - 1998-as fellépések alkalmával kerültek színre, hanem 2002 - 2003-ban is többször.
A másik új szám, a Lichthof elnevezésű, csak kétszer volt hallható, második alkalommal szintén októberben, a németországi Karlsruhe-ben.

Egyébként valószínűleg ezek a számok vagy próbák vagy be nem fejezett művek.

 

Előzmény: Törölt nick (5960)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5963

Plusz, ha a robotok jó fejek, lefordítják ember nyelvre is, mert pár 100 év múlva az emberiség kihalása után, lehet ismét megjelenik az ember a földön, és akkor az első amit meghallanak, az a KW új albuma. :)

Előzmény: falum (5962)
falum Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5962

És  a robotok elkészítik majd az UFO változatot is.:))

Előzmény: Strange Boy (5961)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5961

És a földet akkor már robotok fogják uralni, és nekik szánják a 9. albumot. Valószínű olyan program nyelven íródott, amit mi emberek már nem tudnánk befogadni, megérteni, de a robotok majd élvezni fogják. :)

Előzmény: Törölt nick (5959)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5960

Nekem van egy Computersinfonien c. dupla bootleg CDm (állítólag Live in Karlsruhe), amin van 3 darab új (?) szám, Innovation I., II. és III. címmel.

A hosszuk 10:20, 5:14 és 6:16.

 

Ezekröl van valakinek bövebb infója ?

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 1 5959

Ja, és Ralfi azért vesz be mindig valamilyen fiatal friss húst (most gondolok arra a pacákra, aki Florian helyett van), mert a KW örök, tehát az elkészült 9. lemez (ami egyébként 12., vagy ha a Tone Float-ot is beszámítjuk a 13.) így csak azután fog megjelenni miután az emberiség kihalt a bolygónkról :l

Előzmény: falum (5957)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5958
Előzmény: Törölt nick (5955)
falum Creative Commons License 2017.05.09 0 0 5957

Nekem támadt egy abszurd gondolatom: mi van ha már kész van a 9. lemez,de csak a tagok halála után lehet kiadni? Lehet,hogy van egy ilyen végrendelet, csak nem tudunk róla...

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5956

Anno ezt megláttam a Solaris lemezbolt kirakatában és ...  7000 forintomba fájt. 

Otthon aztán jól meghallgattam. Először persze külön az újakat. Elsőre fura volt...

Előzmény: Törölt nick (5955)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5955

...és akkor itt van az épp 20. évét betöltő 3 darab névtelen track , amiket játszottak anno koncertjeiken.

Vajon az mi akart lenni? Energikus darabok az egyszer biztos, nem olyan belassult (de egész korrrrekt) kompozíciók mint az EXPO 2000 (Planet of visions). Sajnos ezekből normális minőségű felvétel nem került kiadásra, csak egy 30 másodperces reklámanyag lelhető fel.

 

Strange Boy Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5954

Igen, abszolút így lehetett. Csak azt nem értem, hogy ha már 83-ban megvolt a TDF album ötlete, akkor a TDF számot miért akarták mégis a TP albumra tenni? Vajon, ha nem történik a baleset, meg is jelenik a TP album az eredeti tervek szerint, rajta a TDF-el? (Gondolom igen)

 

Azt viszont olvastam is, hogy a TDF album ötletét épp a TP project miatt tették félre, és végül csak a TDF számot hozták ki kislemezen, majd beleásták magukat a TP készítésébe. Viszont mivel kihozták már kislemezen a TDF-et, úgy voltak vele szerintem, hogy akkor már kerüljön fel a készülő új albumra (TP). Aztán végül a baleset közbeszólt, és végül minden úgy alakult, ahogy eredetileg tervezték és a TDF szám kapott egy egész albumot végül (TDFS).

Előzmény: Powerplant (5953)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5953

 

úgy ja. avagy szerintem a kiadatlan TECHNO POP anyagból, gondolatvilágból lett az ELECTIC CAFE és a TOUR DE FRANCE SOUNDRACKS.

kicsit problémás lehetett az elején, ezért külön ment a TDF kislemezre. majd továbbfejlődött, a gondolatát leporolták, felfrissítették.

20 év múlva meg totál más hangvilággal jelent meg a TDFS persze.

vagy érdekesség vagy baromság de ezen gondolkodtam mostanság.

 

 

Előzmény: Strange Boy (5952)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5952

Nekem is lelóg a TDF a TDFS-ről, de azért nagyon örülök neki, hogy végül albumon is megjelent a TDF. Az egyik legkedvencebb KW számom.

 

Hogy érted, hogy egy másik album is lett belőle? A TDFS?

Előzmény: Powerplant (5949)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5951

 

ez a house phone meg nem kettévágás, hanem az eredeti szám lejött és helyébe mentek single számok. lecserélve és kész. 1 pofont megérdemelne érte még mindig na.

 

 

Előzmény: Strange Boy (5947)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5950

 

amúgy a kiadott albumok listáját is kiegészíteném a tdf 83 és expo2000 single anyagokkal is, érzésem szerint valahogy oda abba a sorba illenek be...

 

 

Előzmény: Powerplant (5949)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5949

 

hopp. éppen a hétvégén gondolkodtam ezen a TC kiadatlan lemezen... hasonlót.

avagy a kiadatlan techno pop anyagból nem egy (electic cafe) album lett... hanem egy másik is... oda totál nem illett a tdf 1 száma és a képi elgondolás. az electric café témájában homogén, most mi lett volna ha ott a végén/közben/elején a tdf, mint önálló szám? baromira nem illik oda. igaz számomra már a 2003-as TDFS végére sem, mondhatni inkább abból a régi gondolatból, a régi koncepcióból lett egy új album 20 év után... nem a semmiből jött...

az 1983-as tdf inkább önálló lemezként állja meg a helyét továbbra is, 1 kis frissítő szigetecske az életműben, mint az expo2000.

 

 

Előzmény: Strange Boy (5943)
Powerplant Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5948

 

meg is magyarázza: mindent neki kell csinálniuk saját maguknak... így sokáig tart minden. ez az "új" dolog is teljesen újonnan van felvéve / összerakva, mintha 8 új lemezt kellene készíteni. éppen nem komponálni kell, csak toszogatni a dolgokat... hihető na.

és valóban úgy gondolta h flo nélkül nincs új lemez! flo meg nem úgy gondolta... :-D

 

 

Előzmény: Strange Boy (5943)
Strange Boy Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5947

Ráadásul a TTC meg a House Phone hossza majdnem ugyanannyi, mint a TCC eredeti album verzió hossza, és az instrumentális rész (az intro másfél perce, meg az utolsó 3 perc) hossza is kb. megegyezik a House Phoné-val. Szóval se technikailag se gyakorlatilag nem volt semmi értelme ennek a ketté bontásnak. :)

Először még arra gondoltam, hogy biztos elveszett az eredeti album verzió mester szalagja, így nem tudták remaszterelni, de aztán eszembe jutott, hogy a Catalogue promo boxban még az eredeti album verzió szerepel, tehát elkészült annak is a remasztere.

 

Azt is olvastam a Catalogue kapcsán, hogy még az eredeti borító tervet is vissza akarták állítani a remaszterhez, bár akkor rá kellett volna tenniük a TDF-et. 

Előzmény: Törölt nick (5944)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5946

Persze a The Telephone Call 2. felét - kevesebbet kellett volna inom reggel, mert most már nagyon érzödik a hatása :)))

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5945

"remaszterelték" :)

Előzmény: Törölt nick (5944)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5944

Jók ezek a KW muzsikák, csak freakek (nem) kicsit akik elöállítják :) Dehát a végeredmény a fontos!

 

Annó engem is ledöbbentett a TDFS amikor megláttam a Duna Plázában - persze azonnal ráharaptam. Annak idején nagyon sokszor meghallgattam és a mai napig nagyon tetszik.

 

A The Catalogue egy nagyon jó dolog volt annakidején - nagyon hallatszik, hogy remaszteretek! Nekem van egy eredeti angol verziós EC-m és a minöség ég és föld a The Catalogue-os  (sajnos csonkított) verzióhoz képest (persze az utóbbi javára).

Elözöleg írtam, hogy Ralf azért vágta ki a 2. felét, mert Brtos énekel rajta, dehát ez ugye nem igaz, mert Bartos az elsö felén énekel. Szerintem Ralf sem tudja megmagyarázni, hogy miért vágta ketté (fogadjunk, hogy azt mondaná, hogy ez a rövidebb volt az eredeti verzió és mivel szerette volna, ha a The Catalogue-os verzió minél közelebb legyen az eredeti koncepthez egyszerüen kettévágta :)

 

Viszont annakidején szó volt az elsö 3 lemez remasztereléséröl is - ebböl sem lett semmi:( Kár, mert nekem pl. a KW 1 meg a Ralf & Florian jobban tetszik mint mondjuk az Autobahn meg a RadioActivity

Strange Boy Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5943

Elmélyedtem most a Kraftwerk interjúkban, és érdekes dolgok derültek ki számomra. Pl. Ralf azt nyilatkozta sok éve, hogy Florian nélkül elképzelhetetlen egy új Kraft album, ennek ellenére 2015-ben azt mondta Ralf, hogy a 3-D után jöhet a 9. album. Ezek szerint már nem tartja elképzelhetetlennek Florian nélkül. :)

 

Meg Ralf folyton hangsúlyozza, hogy heti 168 órát van a KK stúdióban, és állandóan dolgoznak zenéken, így viszont pláne érthetetlen nekem, hogy miért nem készült már egy csomó új album az elmúlt években. Fura ez az egész, ha ennyire aktív zenekarnak tartják magukat. Persze erre az riporterek is mindig kitérnek, hogy akkor mégis mit csinálnak a stúdióban, ha új album nem készül.

 

Ez a régi Techno Pop album is ellentmondásos. Egyszer azt olvasom, hogy lényegében minden 83-as felvételt felhasználtak az Electric Cafe-hoz, és csak az album címe változott meg, ugyanakkor azt is mondta Ralf, hogy a TDF dal a már 83-ban tervezett TDF albumhoz készült, de aztán közbe jött a TP project, és félre tették a TDF témát. Viszont a TP albumra állítólag rá akarták tenni eredetileg a TDF számot, hisz még az eredeti album borító terv is biciklis volt. Szerintem akkoriban ők se tudták, hogy épp mit csinálnak, melyik projectben vannak benne éppen. :)

 

Viszont az megdöbbentett, hogy a TDF-album már a 80-as években is tervbe volt véve, és nem csak úgy a semmiből jött 2003-ban, így annyira még se lóg ki a Kraftwerk életműből. Tegnap amúgy ezt az albumot hallgattam, és most jobban tetszett, mint valaha (nagyon rég hallottam előtte). Szerintem nagyon jó lemez. Illetve az elmúlt hetekben végig hallgattam az egész Catalogue-ot.

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5942

A KlingKlang saját shopjában potom 185 euróért meg lehet rendelni akár a német, akár az angol nyelvü BR kiadásokat (egyáron vannak!) és egy pólót is adnak hozzá ajándékba.

Kihagyom, de csak azért, mert XXL a méretem és csak XL méretig lehet rendelni (Ralfra tervezték a pólókat:)

Powerplant Creative Commons License 2017.05.08 0 0 5941

 

jójó de az nem nyilvános...

és jó lenne ha áttolnád nekem, elkavartam valahol.

 

 

Előzmény: Youwine (5939)
Youwine Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5940

 

na ba+

 

Ralf akkor még 50+ -os volt, most meg már 70 felett van ...

 

én meg még 40 se voltam, most meg már elmúltam 50 ...

 

 

Előzmény: Youwine (5939)
Youwine Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5939

 

az én kedvencem számos okból a 2005-ös ferrarai beszélgetés ( "interjú" ) Ralffal

 

http://kraftwerk.hu/honlap/koncertek/ferrara2005/pp.html

 

Előzmény: Powerplant (5932)
Youwine Creative Commons License 2017.05.06 0 0 5938

 

ááá, nehogy tökön szúrd magad - ha ez az idén augusztus netán bejönne, lesz itt olyan, aki simán lepippant ...

 

Előzmény: Törölt nick (5937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!