Keresés

Részletes keresés

hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2024.01.25 0 0 177894

/ miféle rend -értelem amibe bele kelll halni !
miféle lény, lény e, ami ebbe bele nyuxik! /

Előzmény: lelkh (177893)
lelkh Creative Commons License 2024.01.24 0 0 177893

Ha "minden nap" benéznék ide, azt talán túlzásnak tartanám :) Szerintem akár hónapokig is kimarad ez a hely, de azért időről időre bekukkantok. Hátha felbukkan egy-két érdekes személyiség, akinek mondanivalója is van :D

 

Előzmény: Barátocska :) (177888)
sniffí Creative Commons License 2024.01.13 -1 0 177892

a bölcs-értelmes-buddha lény tudja minden igazság-tudás csupán egy logika rendszer igazolása.

a bölcs tudja ami nem a létesülését-létesülést jövőjét-jövőt biztosító gondolat-eszköz, az ösztön lény igazsága */*nem az értelmessé válás útján járó. táplálék- mulandó, /

aminek a változását érzékeled az valójában a tradicionalizmus-dogmatizmus hanyatlása.

Tény, hogy még nem alakult ki az értelmesebb...bbb./

ebbe még az is beletartozik hogy a beleszületettséged okán, - kinek-minek- vélheted-ismerheted magad-másikat-másokat - világot-anyagot ! /
jobbulást-evolválódást-tudatosodást-tudatos teremtővé válást !

lelkh Creative Commons License 2024.01.13 -1 0 177891
lelkh Creative Commons License 2024.01.09 -1 0 177890
sniffí Creative Commons License 2024.01.02 -1 0 177889

Tudtad?!
értelem- egészség
Az értelmes lénynek, nincsennek ellenségei, csupán -meg nem értő-je-i.
/ mit szeretnél? magyarnak, ..., ..stb., lenni vag y, .. értelmes lénnyé válni?
mit szeretnél?testé, vagy léleké, esetleg stb, tudathasadtság okánivá. Esetleg -ÉN-né/ válni
-Törekvés, lehetőségének felismerése>;Tudatosság állapotának elérése>; Éberség;Egyedfejlődés>evolúció.

ÉN !
amióta kévét nem iszom, hanem a testemre kenem, sokkkalta nagyobb az önbizalmam.
a zaccot küszebre szórva csalogatom a szerencsémet .
-/ TE mit teszel a jövőnkért ! /-
/ éntelenség
nem kenem a kávét az arcomra.
nem csalogatom a szerencsét.
-/tanulok, a karmával jobban bánni/-
-evolúció-buddha*tours-
-tudatos teremtővé*/*buddhává/ válást!-

Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.02 0 0 177888

Minden nap benézek a filmes és sorzatos topikokba, de ritkán írok, csak nézelődök :) Volt 10 teljes év kihagyásom.

Előzmény: lelkh (177887)
lelkh Creative Commons License 2024.01.02 0 0 177887

...szóval te még élsz? Nem gyarapítod a topikos hullák társaságát. Ez igazán örvendetes. Nekem se készült még el a koporsóm. De lehet hogy hamarosan elkészül :)

 

Előzmény: Barátocska :) (177886)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.02 0 0 177886

Mi legyen? :)

 

Előzmény: lelkh (177885)
lelkh Creative Commons License 2024.01.02 0 0 177885

mi a pálya?

Előzmény: Barátocska :) (177858)
sniffí Creative Commons License 2023.10.25 -1 0 177884

az -ÉN- az  a *gép-illúzió*. ami segít  tudatossá-értelmessé válni
//

gondolom, nem én találtam ki sem nem miattam találták ki az istent hitet, sem a jogrendet, sem a kémiát, sem a fizikát. sem azt hogy apalegyek.
// ha valaki látná, legyen annyira jó. Mutasson be neki //

-evolúció-buddhatours

sniffí Creative Commons License 2023.10.25 -1 0 177883

gondolom, nem én találtam ki sem nem miattam találták ki az istent hitet, sem a jogrendet, sem a kémiát, sem a fizikát. sem azt hogy apalegyek.
// ha valaki látná, legyen annyira jó. Mutasson be neki //

-evolúció-buddhatours

sniffí Creative Commons License 2023.10.17 -1 0 177882


-/// //ha az oktatás "oktatás, s dzsihad lehet, s keresztes hadjárat is, na + Abuddhizmus
szerintem ilyen is lehet. A valhalle szeretetttel vár//

gondolom nem tudtad !

Csakis !! képzettlenséged, tudatlanságod, S Így-ezért -okán értelmességed hiánya okán!
Van fönököd - mestered, van valaki aki ha rád gondol elpusztíthat.
S TE ennek elenére -értelmesnek vallod magad- !?!

// HA oktatás volna, mára nem kellene tanár, hiszen a szülők tudók-felnőttek-értelmesek volnának s maguk tanítanák-nevelnék gyermekeiket !!!

/a demokrácia nem kormányzati módszer. A demokrácia értelmes lények közössége !

// -TE-teremtő, ki tudatlanságában , múlandóságot teremt //
-evolúció-buddha*tours

sniffí Creative Commons License 2023.10.05 -1 0 177881

helyes cselekedet = tudatosság

A halandói ideológia logika rendszerében , .. az -egészséged- az -orvosok kezében van.

A HALÁLTALANSÁG LOGIKA REGSZERE SZERINTI -egészséged- , a mestereid, tanítód kezében van.

-evolúció-buddha*tours-

/=/
https://inspirator.blog/az-enkep-szerepe-az-eletunkben/?fbclid=IwAR3J0SpIhk-fuf0ZYKmWhuL8eXRDAeXiQsIaEfkW4Fjs25aDUJGKhSxKAgw

kalózúr Creative Commons License 2023.09.23 -1 0 177880

// halandóvá válás az oktatás érdeme 
a -születet, gyerek- attól halandó mert tudatlan
A -SZÜLETET- azért marad halandó mert a képzések a halandói ideológia meghaladhatatlanságát -sugalják-

 

rend = lét-osszetettség védelem


rendszer= hatalmi érdekeltség

-evolúció-

sniffí Creative Commons License 2023.07.17 -1 0 177879

egy oktatás ami nem emberi csupán társadalom politika érdekeket elégít ki . Az miért nevezhető oktatásnak?*/*minden a feje tetején áll / 
-hogyan vezetne egy rendszer az egyedfejlődéshez , aminek szellemisége  konzervativizmusát mi sem jellemzi jobban,- mint valóság helyes látását-értelmezését, ahhoz a -valláshoz- kötődik. Amit aszellemiség -tudatosodás- azon hajnalán vallottak igaznak. Amikor a villámok istene adta a tüzet, a vizek istene meg elvette*/*bár már ez is kései dualizmus/. //
ez az oktatás arra sarkal. TE élvezzed mások hülyítését, mindennek felett állóság helytelen értelmezése okán /
*/*jogod van fejlődni */*
-evolúció-buddha*tours -

sniffí Creative Commons License 2023.06.12 -1 0 177878

bevallom rém álmaimban én vagyok az isten, mivel minden úgy működik ahogyan kell // ha nem lépünk egyszerre. Nem kapunk rétest sosem [https://filmvilag.me/get/sorozat/1054502](https://filmvilag.me/get/sorozat/1054502)

sniffí Creative Commons License 2023.06.09 -1 0 177877

rend - helyes cselekedet kedvéért ide is ki írom

 

//-tanításaim szerint a vizsga sikeres lesz.
újat mondani sem, szótfosni sem tudokmár
így valami stb. elfoglaltság után nézek.
remélem lesz találkozónk, meghívásotok okán.
// mennyire tudatos az aminek az oksági rendszere a szeretem , nem szeretem megközelítés szerinti!
-mivel az oktatás engedte irányultság nem az értelmessé válás felé, csupán a halandói ideológia kinálta logikarendszerre épült gondolkodásmódba, foglalkoztatásirendszerbe illeszt bele.
Így -demokrácia=értelem=tudatosság-, addig valójában nem lesz amíg az erőszak minimális jelére is zsükség van
Ami egyben jelzi az oktatás ideológiai-irányultsága rendszerének alapjainak változtatása nélkül, nincsen-nemlehetséges egyedfejlődés. csupán -tesóság hierarchia szintje a zsákmányhoz jutás szabályaiként-
//amíg ragadozók pusztulnak a bogarak vígan élnek.
Amíg vallásnak, politikának , bürokráciának, jognak,.. értelmét találod. Értelmes nem vagy, valami más vagy.//
*buddha-tours*

Stiletto Creative Commons License 2023.04.10 -1 0 177876
sniffí Creative Commons License 2023.02.26 -1 0 177875

ezexerint aki a halandói ideológia szükségszerűségének meg haladhatóságát ismerni véli. Az csupán hazug, a, halandói ideológia-logikarendszer meghaladhatatlanságát vélelmezőivel szemben.

// vajon mi lehet az evolúció....tudatosodás.. buddhává.. tudatosteremtővé ,válás

/?/
-
// mi motiválna, ha cserebogarak társadalmában kellene élned, emberi tudással. Ott ahol hozzád képest is minden rövid életű, a technológia nem mutat túl a raktározáson //-
-// nekem az is belefér a halandói ideológia kényszerítése valami unalom űzési tevékenység. Lévén hogy értelme, sem oka az nincsen //-
az értelembe tutira nem lehet belehalni - így ezért bizonyítéka a tudatlanságnak az elmúlás, s az oktatásrendszer mi az elmúlás logika rendszerén alapszik.
A tudatlanságban az állatok vannak, ezért részei a táplálkozási láncnak.
A helyzet kb. ? emberszabásúak kontra emberek.
-evolúció-
https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/328841840_1608242659623765_8733741446857444322_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=z8v9fvqTrPkAX9OEElv&_nc_ht=scontent.fbud5-1.fna&oh=00_AfAmY5p-ZQMeS19vF6pNAJLfueUEYQ6-H4xnaVANEsCCIg&oe=6400F668

Előzmény: tappancsmancs (177874)
tappancsmancs Creative Commons License 2023.02.25 0 0 177874

Értelem is kell bele. Értelem ahhoz is kell, hogy valamit értelmetlenül szajkózzunk. A kifinomult érzékekhez is értelem kell, ahhoz, hogy valaki bekötött szemmel átmenjen a zebrán. Az értelem megkerülhetetlen. És ez minden emberi tevékenységre igaz. A legértelmetlenebbekre is. Sőt! Sőt. Van, hogy a legértelmetlenebb cselekedetek a legértelmesebbek, a legértelmesebbnek látszók meg a legértelmetlenebbek.

 

Minden attól függ, hogy miből győkerezteted az értelmet.

Előzmény: sniffí (177873)
sniffí Creative Commons License 2023.02.19 -1 0 177873

a halandói civilizációba társadalomba, nem értelem kell, .. felhasználó kell! a foglalkoztatási -fogyasztási rendszerbe.. mert a munka lehetőség címszó alatt az értelem nem az életre-értelemre csupán valójában a jövedelemre foxuszálódik. Ennek működésének záloga az érzelmekre hangolás .. boldogság mizéria.
A halál az értelem-tudás hiányának bizonyítéka.

megélhetési : bűnöző, orvos, tanárság, tudósság , .. vallás, politika, háború-katona, .... bürokrata, rendfenntartó ..
/ az egyén nem értelmes , csupán a munkáján keresztül kapcsolódik a társadalomhoz. Ezért gáz a -nyugdij- elveszik a hasznosság élményének lehetősége. annak meg semmi értelme hogy teremtsd a világot, anélkül hogy ízlelhetnéd gyümölcsét/

sniffí Creative Commons License 2023.02.19 -1 0 177872

:D  

Előzmény: Tiszta tudat (177871)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.02.15 0 0 177871

A szeretet a gerinces emlősökre

jellemző ösztön,...ha ezt magadban

nem tudatosítod, úgy mint sok más

érzelmet, nem fogod tudni "magad"

elvonatkoztatni tőle. Mert benned van!.. 

nem tagadhatod, csupán tudatosíthatod. 

/tudatosság/

"sajnos a kulcs -helyes, éber, tudatos - szavakban rejlenek."

megfelelő a "helyes" , mivel minden viszonylagos.

 

Azt kellene még megvizsgálnod dualista szempontból, hogyha a haláltalanságot terjeszted azzal a halandóságot működteted.

 

Előzmény: hernyótalpas csodacsákány (177869)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2023.02.15 -1 0 177870

gautama nem az emberi együtt élés kodexét tanította. A buddháválás jelzős szerkezete, az emberi szokásrendszer-értelem, meghaladtságára utal, amit a világ -működésének megismerése tesz-

Előzmény: Tiszta tudat (177867)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2023.02.15 -1 0 177869

sajnos a kulcs -helyes, éber, tudatos - szavakban rejlenek. S ha információid nem megfelelőek, így ezen szavak -értékrendje. sem megfelelő.
Szerinted szeretet nélkül volna miért haláltalannak lenni.  :)  
// hogy mennyire nem érted, a világ ismeretét-működését nem tudva. Elveszed a szűklátókörűséged engedte értékrendba.. ily módon okot adva elmúlásodra.
S mivel Gautamát akarod érteni, már önmagában is kizáró ok a valóság-maya megismerésér.

*-haláltalanság kapuja kitárva-*  */*ennek megfelelni nem tudsz ha csak szavaknak felelsz meg , a világ -működésének- ismerete nélkül nem megy. S ebben a szeretet " csupán" motiváció-hajtó anyag. De nem mindegy mit-miket működtetsz vele, az összetettség harmóniájának fenntartása érdekében/
evolúció-buddhatours- ..

Előzmény: Tiszta tudat (177867)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2023.02.14 -1 0 177868

vagyis értelmezésed szerint, az -érzelmek- , nem szerethetőség logikai rendszere, Hanem valami jogosultság.
 :D

Előzmény: Tiszta tudat (177867)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.02.14 -2 0 177867

Félreérted Gautamát,.... nem érzéketlenné

kell válni mint egy kő,.. eltemetni vagy uralni az érzelmeket, hanem tudni mi az.

 Ez a nemtudás felszámolása. 

 

 

Előzmény: hernyótalpas csodacsákány (177866)
hernyótalpas csodacsákány Creative Commons License 2023.02.14 -1 0 177866

// a halottnak már mindegy mit gondolnak róla.. az ők bajuk, hogy nem a saját életükkel foglalkoznak.. pont mint ahogy TE is teszed. Ha nem tudod elengedni , sem értelmes, sem tudatos, csak öntelt vagy.
A saját magatok lámpásságának értelmezése, halandói logikával csak önteltséget-akarnokságot erednényez

Előzmény: Tiszta tudat (177865)
Tiszta tudat Creative Commons License 2023.02.11 -1 0 177865

Ebben igazad van, de tudom kezelni

a dolgot. 

 

 

Az érdekel,/"elvitte a pia" / bemocskolták vagy sem. 

Előzmény: hernyótalpas csodacsákány (177863)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!