Keresés

Részletes keresés

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.06 0 0 174596

 

....szeretem az ilyent olvasni...

 

 

 

Előzmény: Amida (174588)
gloria mundi Creative Commons License 2018.05.06 0 0 174595

de mi már nem szenvedünk ez még itt mellesleg hozzá tartozik. 

Előzmény: hizi (174586)
gloria mundi Creative Commons License 2018.05.06 0 0 174594

ha nincs semmi akkor elme sincs és nem is mozog (mivel nincs). 

Előzmény: Tiszta tudat (174585)
ferenc5940 Creative Commons License 2018.05.06 0 0 174593

 

A szállás ára

   Bármelyik vándor szerzetes ott maradhatott egy zen templomban, feltéve, hogy sikerült legyőznie a helybélieket egy buddhista kérdésről folytatott vitában. Ha viszont őt győzték le, akkor tovább kellett mennie.
   Két testvér lakott együtt egy templomban, Japán északi részén. Az idősebb szerzetes tanult ember volt, félszemű öccse viszont ostoba.
   Egyszer egy vándorszerzetes érkezett hozzájuk, és a megfelelő módon vitára hívta őket a Magasztos tanításról. Aznap az idősebb testvér fáradt volt a sok tanulástól, és szólt öccsének, vegye át a helyét.
   - Menj, és kösd ki, hogy a vitának némán kell lefolynia - tanácsolta.
   Így aztán a fiatal szerzetes és az idegen beléptek a szentélybe, és leültek.
   Nem sokkal késobb a vándor felállt, és bement az idősebb testvérhez.
   - Remek fickó az öcséd, legyőzött engem.
   - Meséld el a vitátokat - kérte a báty.
   Nos - kezdte az utazó -, először fölemeltem az egyik ujjamat, a megvilágosodott Buddhára utalva. Ekkor ő két ujját tartotta fel, ezzel jelképezve Buddhát és tanítását. Én három ujjamat emeletem fel, Buddhát, a Tant és egyetértésben élő követőit szimbolizálva. Ekkor az öklét kezdte rázni felém, jelezve, hogy mindhárom egyetlen realizációból származik. Ezzel legyőzött, s így nincs jogom itt maradni.
   A vándorszerzetes hamarosan távozott.
   - Hol az a fickó? - rontott be bátyjához a fiatalabb testvér.
   - Hallom győztél a vitában.
   - Dehogy győztem, épp most akarom elpáholni.
   - Mond el nekem, miről vitáztatok - kérte a bátyja.
   - Na, rögtön ahogy meglátott, megsértett engem, mivel fölemelte egyik ujját, arra célozva, hogy csak egy szemem van. Mivel idegen volt, gondoltam, udvarias leszek vele, s két ujjamat fölemelve gratuláltam hozzá, hogy neki viszont kettő van. Akkor ez a faragatlan tuskó három ujját emelte fel, mutatva, hogy kettőnknek csupán három szemünk van. Erre feldühödtem és meg akartam ütni, mire kiszaladt. Így ért véget a vitánk.

Forrás: 101 zen történet

Amida Creative Commons License 2018.05.06 0 0 174592

 

 

ja---ja---ja de ez nem ezoterikus, hanem zen.

Előzmény: hizi (174591)
hizi Creative Commons License 2018.05.06 0 0 174591

 Amida ! nem érted az ezoterikus értelmét amit írtam, ráadásul nem is neked szolt......  de azért belekotyogsz,  ráadásul hülyeséget.....! 

Előzmény: Amida (174590)
Amida Creative Commons License 2018.05.05 0 0 174590

 

 

 

... ezeket kitalálták és konszenzuálisan nevet adtak nekik.

Ébredj fel.

Előzmény: hizi (174586)
Amida Creative Commons License 2018.05.05 0 0 174589

ja-ja-ja valami eltévedt az biztos

  

 

Trimúrti – Wikipédia https://hu.wikipedia.org/wiki/TrimúrtiA trimúrti (szó szerint: három forma; szanszkrit nyelven: त्रिमूर्तिः ) a hinduizmusban Ísvara (Isten) megnyilvánulásának hármassága - ahogy az indiai ...

 

az  Ísvara szó jelentés isten .. de nem jelent semmit ezen túl.

de fedi a hindu monoteizmust  ...

... így aztán átman sincs   

 

A jóga folozófiája elfogadja Ísvarát egy sajátos módon, de mivel duális filozófia  beszél a prakritiről és beszél a purusáról

... mint tárgy és mint alany, ez elég titokzatos 

 

Van egy kis segítség a megértéshez

Hinduizmus – Wikipédia https://hu.wikipedia.org/wiki/HinduizmusTágabb értelemben az i. e. 3. évezredbeli, az árják megjelenése előtti vallási ... A hindu filozófusok a Dharmát, illetve a karma törvényét, mint a világ felett álló legfőbb .... A Védák a teisták szerint Isten(Ísvara) kinyilatkoztatásai, ebben hasonlít a Biblia ... 5. századtólszánkhja letisztult, elvetette a monisztikus létfelfogást, és ...  

 

Így az Ige Ísvara.

kicsi a Föld két vallásnak, de az egy kevés a törtető emberiségnek, de legalább is az agyasoknak.

 

Előzmény: Tiszta tudat (174584)
Amida Creative Commons License 2018.05.05 0 0 174588

 

 

 

 

  ... nincs ilyen probléma ... neked magas, hogy minden dharma.

Van egy halom dharma és a jelek. Minden dharma milliárd névvel megjelölve milliárd képzet.  Mikor látsz egy autót az 2.5 tonna dharma, mikor látsz valakit - mondjuk a feleségedet - az 75 kg dharma.

Nem érted ugye??? Minden dharma ami három megjelenéssel bír: tömeg, energia, információ. A tudás

Minden részecske tud minden részecske helyzetéről és állapotáról mindent amit tudni kell, hogy müködjön.

Ami müködik az lét, az a van, a tömeg az energia az egész halmazban jelen van. mivel lehet róla hülyeségeket gondolni, nevezzük olyanságnak.

 

 ... ha akkora lennél mint egy isteni részecske, akkor bazíra tágasnak néznéd az egészet, mert a legközelebbi részecskét sem látnád. De ahogy a téves tudásod ellobban tudsz minden kérdést és minden választ.

Kitől is tanulhatnál amikor te Az vagy, teljesen egyedül a Minden.

 

 

Ez advaita.

Előzmény: sniffí (174583)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.05 0 0 174587

 

......majd kiderül, hajnalban meditálok.

 

 

Előzmény: hizi (174586)
hizi Creative Commons License 2018.05.05 0 0 174586

a következő állapot...amikor  megint lesz világ....hegy völgy és zöld fű....

Előzmény: Tiszta tudat (174585)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.05 0 0 174585

 

Egy kis sokkoló gondolat:

 

Soha nem volt semmi,...csak az elme mozog, áramlik a dharmák tömege, ami létrehozza a látható világot.

 

Nincs gondolat, nincs világ.

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.05 0 0 174584

 

Úgy érzem ez nagyon félrevezető kérdés lenne.
A gyerekek szoktak ilyenekkek játszadozni, akiket be lehet vinni a mélyvîzbe, ahogyan engem is bevittek az üres szavak, ugyanis a kérdés hamis következtetéseken,...képzeteken alapul, a klasszikus Isten-képzet vonatkozásában.


Vágyakat szülő kérdés, de el lehet vele játszadozni itt a szamszárában.

 

De inkább ez:
Atman=Brahman, ....de még ez se.

 

Vikipedi:

"Brahman személytelen és téren és időn kívüli Legfelsőbb Létező.
A Brahman minden élő lényben működő és működtető életenergiaként van jelen, tehát nem válik személyessé, azaz hiperabszolút Istent jelent. Önmagában foglalja mindennek az okát és okozatát, maga a lét, mindennek oka és forrása, és egyben az a cél, amely felé minden halad"

 

Még ezen is túl kell lépni,.....a fordító is ember volt,....a szavak kusza hálójában......

 

Így tévedtem el bennetek szavak.

 

 

Előzmény: sniffí (174583)
sniffí Creative Commons License 2018.05.05 0 0 174583

... amikor azt hiszed .. túl vagy már mindenen.Bedobják a nagy kérdést, ha Te volnál isten, hogyan osztanád meg tudásodat teremtményeiddel. hogy buddhává válhass?

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.04 0 0 174582

én ezt nagyon ajánlom mindenkinek, majd beszélni fogok róla

http://falundafa.org/

ferenc5940 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 174581

Akkor jó. Mert már megint elírtam. Hiába ez a kifejezés nem igazán áll közel hozzám.

Előzmény: Amida (174580)
Amida Creative Commons License 2018.05.04 0 0 174580

tuttam ... ;)

Előzmény: ferenc5940 (174576)
evolúciómérnök Creative Commons License 2018.05.04 0 0 174579

 

az életben 1 döntésünk van.
hiszünk
vagy 
élünk

evolúciómérnök Creative Commons License 2018.05.04 0 0 174578

a probléma .. hogy a tudomány egyre inkább kevésbé, képviseli a valóság érdekeit.. lehetőségeit. .. Csak egy szellemi hierarchia, báb szimbóluma az értelem fétiseként. // *** ami az emberiség jövőjét lehetetleníti el, az értelem nélküliség okán, mi az egyed- halandói ideológiában gondolható értelmesség fenntartását engedi, a közösség létének egyetlen járható útjaként.//

Előzmény: Amida (174572)
evolúciómérnök Creative Commons License 2018.05.04 0 0 174577

kezded megérezni az ezotéria és a kémi ötvözésének jelentőségét , a fizikai világ fenntarthatósága érdekében.

Előzmény: hizi (174569)
ferenc5940 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 174576

Bocsi. Elírtam. Nem hiperion, hanem aperion lenne a helyénvaló kifejezés. Ami azért egy kissé egészen mást jelentene.

Előzmény: ferenc5940 (174573)
hizi Creative Commons License 2018.05.04 0 0 174575

Weöres Sándor:

                        Én is világot hódítani jöttem,

                               s magamat meg nem hódíthatom,

                               csak ostromolhatom nehéz kövekkel,

                               vagy ámíthatom és becsaphatom.

                               Valaha én is úr akartam lenni;

                               ó bár jó szolga lehetnék!

                               De jaj, szolga csak egy van:

                               az Isten, s uraktól nyüzsög a végtelenség.

Amida Creative Commons License 2018.05.03 0 0 174574

Észlelés – Wikipédia https://hu.wikipedia.org/wiki/ÉszlelésAz észlelés olyan folyamat a filozófiában, pszichológiában és a kognitív tudományban, amely az érzéki információk megértésére, illetve a tudatosság ... kísérletek sora által, feltételezhetjük, hogy erőteljes kapcsolat van "leírás" (agyban)↔ érzékek ↔ környezet között, mely tényezők mindegyike igaz atapasztalás lineáris ...Típusok · ‎Észlelés és valóság · ‎Észlelés a cselekvésben · ‎Az észlelés biológiai ...

 

 

 


A tudat tizenhét pillanata (A korai buddhista filozófia érzékelés-teóriája1) hps.elte.hu/~km/17pillanat.pdfA tudat tizenhét pillanata. (A korai buddhista filozófia érzékelés-teóriája1). FARKAS ATTILA MÁRTON - MUND KATALIN mundka@freemail.hu. Összefoglalás. A buddhista bölcselet mindenkor igyekezett cáfolni a lélek, ill. bármiféle szubsztanciális én létét, valamint az erre vonatkozó korabeli elképzeléseket. Emiatt viszont ...

ferenc5940 Creative Commons License 2018.05.03 0 0 174573

 

"valóban Ánanda Ánanda."...

 

Igen, az észlelés szintjén. Ami ugye az a szint lenne amit relatív, illetve hétköznapi igazságnak nevezünk.

 

Az érzékelés szintjén viszont azért kissé másként nézne ki az a bizonyos "Ánanda". Nevezhetjük akár energia fluktuációnak is, vagy dharmák halmazának. Esetleg egy kvantum csomagnak. De ha valakinek az tetszik akkor nevezheti a "dolgokat" a hiperion megnyilvánulásának is.

 

Előzmény: Amida (174572)
Amida Creative Commons License 2018.05.03 0 0 174572

jogos a felvetésed

valóban Ánanda Ánanda.

 

Az is  randjén van, ha megismerted a kvantummemchaniát ... etc. persze nem feltétlernül eza megoldás

 

A rizstermelő is eljut a célig és nem tanult kvantimmechaniát

Egyszerűen azért írtam, hogy ime a dharma - úgy általánam az abhidharma - megfelel a tudomámyos nézeteknek ma is.

 

A két igazság tana valóban nem erről szól, csak azt mondja van ami igaz a szamszárában és van ami nem

Van ami igaz a nirvánán túl és van ami nem.

 

valamit most írok neked: a dharma tan megfelel a kavantummechanikának,szóvel nem kell megilyedni amikor mindent a nevén nevezünk, mert a név alakzat kamu

a bozont simán nevezhetjük dharmának

persze itt megint van egy apró probléma ... több két igazságtana is van, egyetmondok atibeti az amit elvetek, de ettől valóban van két igazság

mutatok valamit neked, amit itt  nem mutattam még:

Az Üresség létmódjai: A "két igazság tana" mahasunya.blogspot.com/2008/11/kt-igazsg-tana.htmlA "két igazság tana". *. A buddhizmus előtti hinduizmus széles körben ismerte a "neti-neti" (kb. "nem ez, nem ez") fogalmát, mely arra utal, hogy a valóság, az "Önmaga", a "Brahman", nem írható le szavakkal. A preszókratikus filozófusok, ugyanebben az időben, jól ismerték az "apeiron" fogalmát, mely arra utal, hogy a ...

nem állítom hogy ez az igazság, csak azt hogy segít gondolkodni azon, amin kell

Előzmény: ferenc5940 (174568)
Amida Creative Commons License 2018.05.02 0 0 174571

én nem monstam semmit arról hogy az miami ott van a te posztodban

én azt írtam le emit én gondolok

a válaszod pedig teljesen elfogadható, igaz

 

szóval örülök annak hogy válaszoltál ...  kösz.

Előzmény: Tiszta tudat (174563)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.05.02 0 0 174570

 

https://terebess.hu/keletkultinfo/gyszutra.html

 

 

Tanulmányozd a gyémántvágót amig az elméd fel nem adja, ....akkor átfordul valami benne.

Előzmény: ferenc5940 (174568)
hizi Creative Commons License 2018.05.02 0 0 174569

 

MEGJEGYZÉS: Einsteint idézem: „Vagy minden csoda, vagy semmi sem az.”


Mik az entitások? 
Az Entitás a Webster szótár szerint :
Minden, amit úgy tapasztalunk, önálló fizikai léte van, legyen az élő, vagy nem élő. Az entitások, definiált energiák, tehát minden entitás, amit definíciók, meghatározások határolnak körbe.

Ezen meghatározás alapján  én is, a családom is, a barátaim, és a nem barátaim is, vagyis minden ami körülvesz,  számtalan különböző fizikai tulajdonságokkal biró  ENTITÁS. A KÉRDÉS bennem  akkor most félelmet kelt, mert, én is csak egy entitás VAGYOK…vagy lehet hogy nem VAGYOK AZ?

Szerencsére a semmiből jön a felismerés, de hát én egyszerre egy végtelen tud at is vagyok….vagyis….ha viszont mint végtelen tudat vagyok jelen, akkor nem vagyok entitás.  A FELISMERÉS MEGSZÜLETETT : csak  ha meghatározott tulajdonságokkal bíró lényként vagyok jelen, akkor entitás vagyok. (Milyen jóóó:J))) közben …elmúlt  a félelmem az entitásoktól)….tehát a nézőpontjaim határoznak hogyan miként viselkedem itt a fizikai világban, kivesznek e a végtelenből a határozatlanból,  és behelyeznek egy limitált állapotba…..amiből azután kilesve szűknek érezvén a korlátozásokat  és „AZ IGAZAMAT”  követelve bizonyíthatom (vicces ugye)  az igazamat a többi nézőpontnak.

 

ferenc5940 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 174568

Hát nem is tudom... Már ketten próbáltok meggyőzni arról, hogy a Buddha amikor Ánándához szólt nem is az embert, az érző lényt látta hanem valami egészen mást. Amit azért következetesen Ánandának nevezett.

Ha valaki tudja és érti a kvantummechanikát attól a világ még nem változik. Az bizony továbbra is ugyan úgy működik mind annak előtte, hogy valaki megértette a kvantumszerűség lényegét.

Szerintem a két igazság tanítása nem arról szólna amit itt magyarázni próbálkoztok.

Előzmény: Amida (174561)
evolúciómérnök Creative Commons License 2018.05.01 0 0 174567

nem gondolom az általam ismert megvilágosodottak képesek volnának ..helyesen élni-gondolni...a/szégyen a gépi intelligencia szintjét nem haladják meg ... mégis példaképnek állítják az emberiség elé. ...  hol lehet a csapda ? !  ....

Előzmény: Amida (174558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!