Keresés

Részletes keresés

Amida Creative Commons License 2018.02.05 0 0 174115

 

 

ez TiTu egy utalása a trollokra és a vámpírokra ... alapjában véve ez megfelelő nézet ... másokkal foglalkozni nem hatékony ezért érdektelen ... célszerűen semlegesen kell viszonyulni

a másik szintén egyszerű képlet ismered hogy a kellemes tud boldogságot és megnyugvást adni és ugyan annak az embernek szenvedést  ... remélem nem írtam ujdonságokat. 

mindenesetre világosan  érteni lehet az üzenetet: felesleges vagy kiszámíthatatlan dolgokat nem-cselekvéssel lehet kezelni ... sem kedvelni, sem elvetni semmit

 

 

amúgy nem csodálkozom, hogy nem érted őt

Előzmény: hizi (174112)
Amida Creative Commons License 2018.02.05 0 0 174114

 

a téves tudás "nem-tudás" ... avidya az oka.

Előzmény: Tiszta tudat (174111)
Amida Creative Commons License 2018.02.05 0 0 174113

... pillanatnyilag annyi igazság van ahány ember él a Földön.

Ahogy nincs kéz egyforma ember, nincs két egyforma igazság se,. Egyáltalán mi a fene az igazság szóalakzat értrlmr, fogalmi köre??

 

Ez a teremtés létező mitől lett?
Talán magát formálta meg, talán nem.

És ha maga formálta magát?
Nem, még akkor sem tudhat meg semmit.
Még magát sem szemlélheti önmagaként,
mert a létbe lépett magára pillantva
szükségképpen valami mást lát,
magát tapasztalva szükségképpen
valami mást tapasztal,
magát formálva szükségképpen
valami mást formál.

 

ki tudja mi az igazság ... ???

azt sem tudjuk mit jelent ez a szó.

 

Mondjuk ha az igazság=valóság, akkor előbbre vagyunk ... erről szólna amit írtál, csak a szavak rosszúl vannak összerakva vagy helytelenek(nem mmegfelelőek).

Előzmény: hizi (174110)
hizi Creative Commons License 2018.02.05 0 0 174112

Az enyémet nem szívják...ha a tiédet szívják akkor vmit nem értek....hogyan lehet az hogy a fogalmak az egyik embernek  "vérét szívják " ÉS AZOK AZ Ő ELLENSÉGEI..... a másik embernek meg örömet okoznak, és a barátai.....söt harmóniát teremtenek és örömet, és nem szívják a vérét?  Lehet hogy azokért az elképzelésekért amit teremtesz azért te vagy a felelős és nem Gótama? 

 

én is csak beköszöntem....

Előzmény: Tiszta tudat (174111)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.05 0 0 174111

 

 

A fogalmak hamisak, a gondolat termékei, a vérünket szívják,....nyugalmat nem adnak, felkorbácsolják a vágyat, ....az érzékek nem nyugszanak! Születés az oka mindennek.

 

Mi ad nyugalmat?! Tudjuk a választ! Gótama elmondta!

 

Igazság,......mennyire lehetetlen egy fogalom,.....minden Az!!!

 

.......csak beköszöntem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: hizi (174110)
hizi Creative Commons License 2018.02.05 0 0 174110

A FOGALMAINK között szerepel az iGAZSÁG mint fogalom sajnos nagyon sok félreértésre és vitára ad okot mert minden félét értenek alatta. 


Az Igazságról alkotott szellemi fogalmaknak függetleneknek kéne lennie az egyéni behatásoktól, és mivel maga már a fogalom alkotás is egyéni, ezért az igazság mint olyan nem megfogható, csak átélhető ugyanakkor nem megfogalmazható mivel kívül esik a meghatározott megfogalmazott megfogható tartományokon.

hizi Creative Commons License 2018.02.04 0 0 174109
Amida Creative Commons License 2018.02.04 0 0 174108

a lószar kaja a verebeknek ...

a méheknek kaja a méz ...

 

 

szóval, ha éhesek akkor esznek

Előzmény: Tiszta tudat (174106)
hizi Creative Commons License 2018.02.04 0 0 174107

Néhány megjegyzés a taszításról és vonzásról.

 

 Hogyan is működik a tudat  összekapcsolódása a teremtett világgal.  

A tudatunkban  létre-hozott  el-kép-zelés, a kulcs ahhoz az ajtóhoz amit ki akarunk nyitni.

A tudatunkban lévő el-kép-zelés két kiterjedésű, ez kapcsolódik össze, a három kiterjedésű (ez is csak illuzórikus) de jóval összetettebb világgal, vagyis amit ugy hívunk hogy realitás. .  Tehát ez a kulcs,  ami kinyitja vagy csukja azt a virtuális ajtót, amely a különböző  három dimenziós fizikai világokba vezet.  Ezért kell teremteni olyan  el-kép-zeléseket, vagy kitörülni másokat, hogy olyan virtuális világban éljünk, melyet mi akarunk és ne essünk áldozatául olyan világoknak, melyben nem akarunk részt vállalni.  A gyakorlatban, hasonló rezgés a hasonló rezgésbe PASSZOL és azt bevonzza. Ugyanakkor az ellenállás a rezonancia egy vákuumot… hoz létre, ezért vonz szélhámost a balek, a mazohista a szadistát, a bűnöző a félelemben lévő embert. A tudatlan tanuló  pedig a tudatos tanítót.

 

Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.04 0 0 174106

 

Pár napig hagytam érlelődni a posztod,....átélni a verset.


Ez lett belőle:


A méheket vonzza a nektár illata. Meg akarják szerezni a mézet mert az élteti őket, attól boldogok. Ezért donganak a virágok körül. Egyik virágról a másikra szállnak, nem tévesztik össze azt a csalánnal,... érzik a valódit . Munkájuk gyümöcseként megtalálják sokban az Egyet.


A legyek meg a lószarra szálnak,....de abban nincs nektár...

 

Üdv.

Előzmény: Amida (174101)
hizi Creative Commons License 2018.02.03 0 0 174105

miért is kéne mindent értenünk...tényleg nem kell, senki nincsen itt aki emiatt megsértődne... aki meg megsértődik....annak van még mit kigyomlálni..::))))

Előzmény: Amida (174104)
Amida Creative Commons License 2018.02.03 0 0 174104

figyu, tők komolyan és minden hátsó gondolattól mentesen írtam> nem értem amit írsz

az is igaz, hogy ezért én vagyok a felelős, de akkor sem tudok mást írni ... buta vagyok hozzá!

Előzmény: hizi (174103)
hizi Creative Commons License 2018.02.03 0 1 174103

"hizi, én a Tant követem, nem értem miket írsz, .."

Nikk érti...és talán számodra ez még nem megengedett.....

Mindannyian a magunk teremtette dioptriás szemüvegen nézünk keresztül, értelmezzük a realitást, a mások írásait vagyis a  tökéletesen összeilleszkedő közös illúziónkat az életet. 

Hogy te a tant követed az neked most valszeg a legjobb jóó, én is szeretem a buddhista filozofiát de a tant azt semmiben nem szerettem.. ...olvasom is néha csak hogy feldobódjak..egy kis buddhis zen vagy akármilyen keleti  filozofiát..ezek .....majdnem a legjobbak a filozófiák között, de mára már nem vagyok hivő egyiknek sem...csak egynek áldozom szeretem Buddhát Jézust..és mindazokat akik a világ jobbá tételének  javításának a céljábol vannak itt...amennyire a tehetségemből telik...én is ezt csinálom.........anno mindenevő voltam, vallásos is  hivő..is....mára már csak kevés új maradt a nap alatt.......inkább azt nézegetem hogyan is keresik a kijáratot (ami bennük van, és pont ezért nem is  találják.) Végre ez a forum is kezd emberi lenni,  maradjon igy.........

ui: egy kis Atilla: 

 Hallottam sírni a vasat,

hallottam az esőt nevetni.
Láttam, hogy a mult meghasadt
s csak képzetet lehet feledni;
s hogy nem tudok mást, mint szeretni,
görnyedve terheim alatt -
minek is kell fegyvert veretni
belőled, arany öntudat!

Előzmény: Amida (174098)
Amida Creative Commons License 2018.02.03 0 0 174102

 

... ja. már hozhatnád a kurtizánt is. úgy néha-néha.

 

Ikkjú Szódzsun: Szerzetes a bordélyban (Oravecz Imre …https://terebess.hu/keletkultinfo/szerz.html

119. Sin kezének hívom kezem. Bárha Sin keze volna kezem. Hölgyem, bizony, a szerelem mesternõje. Ha ékes rudam elhanyatlik, feltámasztja. Jól megvagyunk mi édeskettesben. 120. Halász. A távolba veszõ Han felett megy le a Nap. Ernyedten lóg az õszi vízbe a zsinór. Folyón, tengeren boldog, bár szólnia sincs kihez.

Előzmény: Törölt nick (174086)
Amida Creative Commons License 2018.02.03 0 0 174101

... végül egy személyes üzenetem van számodra, ha nem nyitogatod az ajtókat nem jutunk idáig, nem szeretek vitatkozni, ugy sincs aki győzzőn.

De eljutottunk most olyan messzire ahová ez a rengeteg poszt elvezet

ahová az ezer aki itt probálkozott velem még nem jutott ... mert nem adhatok többet mint amire kérnek.

Nincs egom amelyik hajtana, és elismrésre vágyna. 

 

 

"... s elűzted a lélek vámpírjait,
és megszeretted a hajnali víg
rigófüttyöt, és lettél, ami vagy:
Szűrő lettél, a legszebb-szabadabb
szeretkezés érzékeiden át
a mindenséggel: Te meg a Világ."

Előzmény: Tiszta tudat (174099)
Amida Creative Commons License 2018.02.03 0 0 174100

egy méltó párja ennek a versnek az előzményei közül egyet választottam:

SZABÓ LŐRINC VERSEIBŐL

AZ EGY ÁLMAI

Mert te ilyen vagy s ők olyanok
és neki az érdeke más s az igazság idegállapot
vagy megfogalmazás
s mert kint nem tetszik semmi sem
s ami szabály, mind nélkülem
született:
ideje volna már megszöknöm közületek.
Mire várjak még tovább, a jövőt 
lesve alázatosan?
Fut az idő, és ami él,
annak mind igaza van.
Én vagy ti, egyikünk beteg;
és mégse nézzem a fegyvereket, 
hogy szeretet vagy gyűlölet
közelít-e felém?
Ha mindig csak megértek,
hol maradok én?
Nem! nem! nem bírok már bolond
szövevényben lenni szál;
megérteni és tisztelni az őrt
s vele fájni, ha fáj!
Aki bírta, rég kidolgozta magát
s megy tőrök közt és tőrökön át.
Ketten vagyunk, én és a világ,
ketrecben a rab,
mint neki ő, magamnak én
vagyok a fontos.
Szökünk is, lelkem, nyílik a zár,
az értelem szökik,
de magára festi gondosan
a látszat rácsait.
Bent egy, ami kint ezer darab!
Hol járt, ki látta a halat,
hogyha a háló megmaradt
sértetlenül?
Tilalom? Más tiltja! Bűn? Nekik,
s ha kiderül!
Bennünk, bent, nincs részlet s határ,
nincs semmi tilos;
mi csak mi vagyunk, egy-egy magány,
se jó, se rossz.
rejtőzz mélyre, magadba! Ott
még rémlik valami elhagyott 
nagy és szabad álom, ahogy 
anyánk, a végtelen 
tenger, emlékként, könnyeink
s vérünk savában megjelen.
Tengerbe, magunkba, vissza! Csak
ott lehetünk szabadok!
Nekünk többé semmit sem ad
ami kint van, a Sok.
A tömeggel alkudni ha kell,
az igaz, mint hamu porlik el;
a mi hazánk az Egy, amely
nem oszlik:
álmodjuk hát, ha még lehet,
az Egynek álmait!

Én az egész életművet úgy látom ahogy lépésről-lépésre haladt, minden versének van előzménye, minden versének van oka. Egyben megmutatja, hogy az eremény milyen megníugvás, hát érdemes volt?

Nanáááá ... mindent tudunk ami tudható, minden kérdést, minden választ ... éppen annak okán ismerjük meg a dolgokat amik a szamszárában elveszik a szabadágunkat, ... de úgy gondolom pont ez volt a szándék ebben ...

SZÁMADÁS

Kik gyötörtek meg leggonoszabban?
Az emberek.
Legjobb gyönyöreidet kik adták?
Az emberek.
Mit tehetsz most? Szíved, agyad egyre
rendetlenebb!
Mit tehetek? Késő van. Lehajtom
a fejemet. 

Előzmény: Tiszta tudat (174099)
Tiszta tudat Creative Commons License 2018.02.02 0 0 174099

 

Jó volt Amida!

 

Minden a helyére került,... ez a tudás okozata. Érdemes volt itt lennem. 

 

Ez egy szép nap.

 

.....ez meg az örömöm kifejezése:

 

"Te meg a Világ"


"Hat év csönd. Magány. Az Egy Álmai.
Sivatag edzett. Kezdted érteni
a gondolat örök szeme alatt
a földi sorsot és magányodat,
s tested, egyetlen birtokod, hazád,
s aki azt is feldúlja, a halált,
s ami addig is őröl s isteni
fölöslegeid sorra elveszi,
vagy azzal öl meg, hogy rád se tekint,
a Célok s Hasznok népét, és megint
az oltó mámort, a perc gyönyörét,
a nők irgalmas kábítószerét;
s elűzted a lélek vámpírjait,
és megszeretted a hajnali víg
rigófüttyöt, és lettél, ami vagy:
Szűrő lettél, a legszebb-szabadabb
szeretkezés érzékeiden át
a mindenséggel: Te meg a Világ."

Amida Creative Commons License 2018.02.02 0 0 174098

 

hizi, én a Tant követem, nem értem miket írsz, ..

nincs szabadság ahol állandótlanság, feltételek és törvények vannak csak. Valójában más nincs a természet mégis gazdag .... 

a mi alapköveink önmagukban állandótlanok, egy porcika egy véredény sem szabad, de még csak nem is állandó ... de önvalóm az van, az vagyok és arra törekszem hogy felismerjem ... az az elnyugvás alapja, hogy vissztérek oda ahol voltam mikor elindultam a körön.

Az állandótlanság már önmagában is szenvedést okoz, de mozgás nélkül nincs müködés, müködés nélkül nincs lét és nem-lét. ééé és még itt vannak a feltételek, és tömegével a törvények

Ami megnyugtazó az aaz, EZ AZ (ISTEN) ... AMI VAGYOK...

Előzmény: hizi (174088)
Amida Creative Commons License 2018.02.02 0 0 174097

 az első bekezdés igaz Isten Egy ... ezért aztán persze személyisége nincs. Az isten lekhelyét soha nem hagyja el. Nem akarok cinikus lenni ... de darabokra robbant szét, ... ott is van mindenkibe a lakhelyén belül. Azt is tudjuk miképpen és miért.

 

a második bekezdés hiányos de igaz a szamszárában  

 

a harmadik bekezdés helytelen a Tan nem foglalkozik a semmivel mert az nincs az Egyben amivel foglalkozik az az üresség és az éntelenség ... a szamszárába ez a szörnyű valóság ugyanis nem vagyunk szabadok, metr feltételektől, törvényektől és az állandótlanság következényeitűl ez lehetetlen.

A jövőd azonban a te kezedben van és ezért sz is állandótlan, úgy hogy bizzál magadban meg abban, hogy mindig a megfelelő dolgokat válaszd. A választás lehetősége ugyanis szabad. Ez az oka annak hogy ezért vagy felelős.

 

A fentiek annak felenek meg aki tudja nincs teste sem.

Előzmény: nitya-seva (174092)
Amida Creative Commons License 2018.02.02 0 0 174096

 

ez nem rossz ötlet de van előtte valami amit érdemes megismerni ... ez pedig az észlelés.

A jógcsárában találhatók a részletek.

 

észlelés, tapasztalás ...  beirod a google keresőbe: jógacsára észlelés,

ott azt is megtalálod amivel ma érdemes foglalkozni

azt is, hogy Vaszubandu és csapata évszázadok után hogyan értelmezte a Tant, csak azért mert a tudománytól nem szakadtak el

ott eldönheted, hogy a mitológia után méssz vagy a tudásod írányít ... a kettő együtt nem megy ... neked pedig el kell döntened hogy mit választassz

 

Nem vagyunk szabadok, csak a végő abszolutumban és objektivitásban ... mert ami van belőle az éppen a választás szabadsága, a feltételektől a törvényektől az állandótlanságtól a szamszárában nincs kitérés mindezeknek  alá vagyubk vetve.

Ezért üresség a szamszára és ezért éntelen.

 

Előzmény: Törölt nick (174094)
Amida Creative Commons License 2018.02.02 0 0 174095

buddhizmus  ateizmusa nem isten létének tagadása, sőt.

Egy fajta isten tagadását jeleniti  és ebben úgy tünik a 21. században hogy igaza is van

Az amúgy. hogy isten nem hagyja el a helyét az biztos és igaz. Nem is tudná ... gondolom.

 

azt tudjuk hol van és azt is, hogy miképp látja a világot mondjuk ezt láűja de természetesen nem kivülről(az ábra  kivülről mutatja)

ősrobbanás Archives - BéBé fermixBéBé fermix

 

 

vannak más elképzelések de más alapon pl eletromágneses kép: 
Ilyen lehetett az ősrobbanás hangja

 

 

amit azonban valóban tagadott a Buddha az a materializmus, mert nem is lehet mást mondani, tudniilik az is egy idea. 

Így egy dolog az Egy ... idea. Ebből következik, hogy az ateizmus helyes.

Ma már nyomos okok igazolják, hogy a Tan tartalma fedi a ma tudható taartalmakat. Persze lehetünk még okosabbak, ha megérri

 az emberiség.

 

Valami idetartozik és elég nehéz kezelni. Van egy mondás, amikor létrejött a tér ... abban a pillantna az idő id ott volt  Einstein téridő elmélete helytálló, de milyen időről is beszél ő, és milyen időről az emberek?

Akkor nem volt vekker, de létrejött a távolság ... és az agyasok hozzá tettek egy nem létező de szükséges segédletet amit elneveztek időnek. Valójában ugyanis nincs idő a természetben és nincs a természetveb semmi ami mérhetné, ... az idő láthstósága azonban a távolság. A földi idő alappja is hosszmérték. Az atomórákban a frekvencia. Ha nem így lkenne akkor 4d lenne az univerzum, de nem az. Az Univerzum 3d+t.

egy óra a földön 1666,66666 km(mivel ez egy végtelen szám megalkották az atomorákat) Erre nem mondható, hogy az alaja valós, mivel s semmiképpen nem érhető el, ez pedig az elméleti fénysebesség, amivel semmi nem mozgatható.(ha valaki többet akar tudni megnézheti hogy mennyi is a legkisebb mérhető távolság)

 

Most itt van összefoglalva maga a VALÓSÁG szerintem ami ebben nincs az érdektelen, nem ltezik ezért nem is lenne hatékony. Aki most kezd azon gondolkodni mi nincs a rendszerben az nézze meg mit vet el a Tan, vagy miről kell lemondanunk, mrt sz mind tévedés és képzelet

Másfelől lentebb a kurtizán arról beszél ami lényegtelen .... az ókori gondolkodás  szerint ezek a nemlétező dolgok mindig lángokban állnak. Amint megjelennek az ember tudatában. Nekünk meg annyi, hogy szírénázik egy piros autó.

 

Szerintem egészen szépen alakuk az összefoglalom. ... és még alakul, amig élek. Aztán bevégzem.

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.02 0 0 174094

Van az érzékelésnek egy olyan szintje, ami már tulajdonképpen se nem is érzékelés, se nem is tapasztalás. Üresség. Ami által az élőlények éreznek, és tapasztalnak és valóságosnak hiszik a valótlant. Isten ,,csak" az élőlények által és az élőlények formájában képes tapasztalni és érezni és megismerni... az élőlényeket pedig az üresség által érzékeléshez és tapasztaláshoz juttatni.

 

Az üresség ilyen szempontból megkerülhetetlen. A semmi az üresség ilyen szempontból nem semmi, hanem minden. A minden a semmi által válik teljessé... addig ,,csak" rész... a semmi, az üresség megvalósítása pedig lehetővé teszi a rész számára, hogy elérje a Teljességet.

Előzmény: nitya-seva (174092)
hizi Creative Commons License 2018.02.02 0 0 174093

szeretném megérteni amit írtál...de nem áll össze a kép....lehetne őszintébben fogalmaznod? 

Előzmény: nitya-seva (174092)
nitya-seva Creative Commons License 2018.02.02 0 0 174092

A védikus magyarázatok sokszor visszatérő elemként emlegetik, hogy az Istenség Személyisége soha nem mozdul el eredeti lakhelyéről....ez persze többféle módszeren értelmezhető, de ami erre a világra vonatkoztatható, hogy a valóság az Ő nézőpontjából az....ezért olyan fontos, hogy valaki megélje a Vele való kapcsolatot a valláson keresztül, hogy ezt a nézőpontot megismerve tudja helyesen értelmezni, vagy alkalmazni azt az életében....("pre"-helyes nézet a buddhista terminológiában)

 

...de mint tudjuk a buddhizmusban sem Isten nincs, sem Lélek, sem semmi, ami köthető lenne ahhoz a megtapasztaláshoz, amit a Legfelsőbb érzékel...:)

 

De azért bátran beszélgethetünk a "semmiről"...buddhista szemszgből persze...:P

Előzmény: hizi (174082)
hizi Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174091

HÁT IGEN....végre én is elvégeztem, és ez sokat segített::)))))

Előzmény: Törölt nick (174090)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174090

Akkor is sokat fejlődtél. Előtted az élet, kívánom neked a legnagyobb boldogságot.

Előzmény: hizi (174089)
hizi Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174089

régi anyag ez...még a tanfolyamos....szekta időkböl való...::)))))

Előzmény: Törölt nick (174083)
hizi Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174088

 Ha egyszer szabad vagy nincsen  létidő....már ráérsz....mert minden idő a tied....niNcsen olyan hogy pazarolni mert NINCSEN KEVÉS VAGY SOK....aMIDA....A HITEID A DOBOZAID....ne sajnáld őket feláldozni....a szabadság többet ér...::))))

Előzmény: Amida (174084)
hizi Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174087

eddig se értették amiket  IDE felírok....ezután se nagyon....

 

  az Egyéniség....avagy az azonosulások  nem adják meg magukat egykönnyen....

 

de akinek leesett az örökre SZABAD::)))))))

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.01 0 0 174086

...segítek, ahol tudok.

Előzmény: Amida (174085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!