Keresés

Részletes keresés

gambiamo Creative Commons License 2 órája 0 0 18543

A legfontosabb: 8-10éves kor alatt semmiképp sem ajánlom. Ennyi ordító gyereket még nem láttam. már 10 éve is feltűnt, mikor először kint voltam (pedig tél volt), de most, hogy kezdődik a szezon, még borzasztóbb.

Kicsiknek ugyanis alig van játék, amire felülhetnek - és élvezik -, ami van arra pedig 50-80 perceket kell sorban állni. ÁLLNI. Lépésről - lépésre haladni. Felnőttként is nagyon megerőltető, fárasztó, de a gyereknek ez iszonyat. 10-kor nyit a park, 12-kor már a szülők magukon hurcolták az alvó gyereket - ha nem a babakocsiban nyúlt ki szegény - , így aztán senki sem élvezte, se szülő se gyerek. Szadizmusnak mondanám egy kisgyereket vinni, főleg úgy, hogy van egy 3,5 éves gyerekem, szóval tudom mit beszélek.

Ráadásul a Fantasyland be van zárva felújítás miatt, ez pedig kicsiknek szól...

Ez nem olyan, mint az amerikai, ott több kicsiknek való játék van, ez inkább nagyoknak szóló hely, a stúdió és a park is.

Ahhoz pedig drága a belépő, hogy 2-3 órahosszát legyetek ott, szerintem...

Jól gondoljátok át, hogy a kicsit viszitek-e... elronthatja az egész napot, főleg, ha hőség is lesz.

Egyébként kérdezz bátran, szívesen segítek, ha van konkrét kérdésed esetleg.

Előzmény: hope1982 (18541)
hope1982 Creative Commons License 2 órája 0 0 18542

Szia!

Köszi neked is a segítséget!

Szeptemberben mennénk, vagy 4-9ig, vagy 11-16ig. Igen, néztem, hogy onnan nem túl jó a bejutás, úgyhogy lehet, hogy a transavia-val mennénk. Erről van valakinek tapasztalata? Ez az orly-ra menne, onnan meg elég jól be lehet jutni.

Egy 10, 8 és 2 évessel mennénk. Érdemes szerintetek a paris visit kártyát 5 napra megvenni? Ez jó lenne a reptérre, a párizsi utazásokra és a disneylandbe is kijutnánk vele.

Valaki tudna ajánlani kiadó lakást, ami jó helyen van, könnyen be lehet jutni a főbb helyekhez, és az ára is elfogadható?

Köszönöm a segítségeket!

Előzmény: tessloff (18540)
hope1982 Creative Commons License 2 órája 0 0 18541

Szia!

Köszönöm a választ!

Igen, mennénk Disneylandbe, szívesen veszek minden tanácsot!

Köszönöm!

Előzmény: gambiamo (18539)
tessloff Creative Commons License 10 órája 0 1 18540

A vonatozast 5 szemelyre meg lehet oldani joval kevesebbol is mint a repteri busz. Eleg sok kedvezmeny van csaladoknak ha megirod, hogy hany evesek a gyerekek, pontosan melyk napon szeretnetek utazni (hetvegen nagyobbak a kedvezmenyek) konkretabb dolgokat tudok irni, viszont ahogy a tobbiek mar irtak macerasabb, es valamivel tobb idobe kerul a bejutas, valamint nagy valoszinuseg szerint csak egy penztarnal tudod megvenni a jegyeket, online nem, igy ha nem beszeltek franciaul, akkor szorgalmasan jegyzetelni kell ;-). Hogy legyen valami elkepzelesed a Mini Group tarifaval amihez legalabb 5 szemely szukseges meg lehet oldani a vonatot Beauvais Parizs kozott oda vissza 80€-ert.

Előzmény: hope1982 (18533)
gambiamo Creative Commons License 18 órája 0 0 18539

Tessloff segített nekem is a legolcsóbb bejutást megoldani, szerintem segít neked is.

Viszont felmerül bennem a kérdés (ha 3 gyerekkel mentek), hogy Disneylandbe akartok -e menni? Mert lenne néhány jótanácsom, ha mentek (főleg ha még nem voltatok).

Manyi55 Creative Commons License 26 órája 0 0 18538

Ahogy most áll a helyzet, szeptemberben fapaddal 32-45 között van fejenként az oda-vissza út, Air France 90 fölött számol. A busz meg durván 16-17000 huf fejenként, szerintem elég jelentős a különbözet. Szállást én 5 főre apartmant néznék...... Olyat ahol van minimum egy konyhasarok, sokat lehet rajta spórolni ! :)

Előzmény: hope1982 (18535)
'szti Creative Commons License 28 órája 0 0 18537

fapados: transavia és easyjet

normál: air france

Előzmény: hope1982 (18535)
wdriver Creative Commons License 28 órája 0 0 18536

lekerülnek a lakatok a hídról.. több tonnát szednek le 1 hét alatt.

hope1982 Creative Commons License 28 órája 0 0 18535

Szia! 

Köszi a választ!

És melyik légitársaság az, ami közelebb visz?

Köszi előre is!

Előzmény: 'szti (18534)
'szti Creative Commons License 1 napja 0 0 18534

durván 70 km-re van párizstól az a reptér, ahová a ryan repül. gondoljátok át, mert 5 személyre nem biztos, hogy ez a legolcsóbb megoldás, mert onnan csak busz van, ami bevisz a metroig. (ha jól emlékszem tesslof írt vonatos közlekedést korábban, de az se volt számottevően olcsóbb, viszont macerás).

szóval a busz 15,90 euro/fő/irány (ha megveszitek online)

hope1982 Creative Commons License 1 napja 0 0 18533

SZiasztok!

Szeptemberben szeretnénk Párizsba menni 5en(3 gyerekkel). A Ryanair-rel utaznánk. Mit javasoltok? Onnan csak busszal lehet bejutni a városba, vagy metróval is? (térképen még nem néztem) Szállást mit javasoltok? Viszonylag olcsó kéne, és olyan, ahol ennyien elférünk. Minden tanácsot, ötletet meghallgatok!

Köszönöm!

edusoka Creative Commons License 2 napja 0 0 18532

egy kis kiegészítés:

http://www.ratp.fr/informer/pdf/orienter/f_plan.php?loc=reseaux&nompdf=t7&fm=gif

A villamos útvonala: a Villejuif Louis Aragon-ig kell metróval (7-es rózsaszín) eljutni, ott tudsz rá átszállni. Utolsó előtti megálló Orly reptér. A tramway (villamos) 7-es barnával van jelölve.

Előzmény: edusoka (18531)
edusoka Creative Commons License 2 napja 0 0 18531

Szia,

mi a XI. kerületben laktunk, onnan kellett éjszaka kijutnunk, mivel éjszakai buszokkal hosszabb lett volna kimenni, (az RATP.Fr oldalon meg is terveztük a szálláson az utat)  ezért az utolsó előtti villamossal mentünk ki Orlyra. Nem tudom honnan, melyik kerületből mész, attól is függ mennyire éri meg a villamos. Ismerőseink hajnalban mentek ki, 30 EUR,-ért vitte őket a taxi a Montparnasse környékéről. (Mi fejenként két jeggyel megúsztuk.) Nem láttuk értelmét, hogy 1-2 órát aludjunk a szálláson, mert 1/2 5-re kinn kell lenni. Úgysem tudtunk volna már nyugodtan aludni... Inkább délután pihentünk egy kicsit a szálláson.  A szálláson megcsináltuk előző nap reggel az online becsekkolást, hogy tutira ablaknál legyen a helyünk, mert kifelé erről lecsúsztunk. (megjegyzem, aki az ablakhoz foglalt az végig aludt, mi meg rajta át néztünk ki az ablakon, persze szíve joga) reptéren az indulási oldalon leghátul vannak jobbra a Transaviás online becsekkolós oszlopok, amin ki tudjátok nyomtatni a beszálló kártyákat. (nálunk éppen hajnalban ment a szerver frissítés, így kb. másfél órával a kiérkezés után sikerült

Este 11-kor indultunk a szállásunkról, elmentünk a 7-es metróig onnan a 7-es metróval mentünk el a villamosig, amire jó a gyűjtőjegy (1,40 euros) . Lassan döcög ki Orlyra, sok megállója van, de tiszta és kultúrált. Kb 40 perc a menetideje a végállomás előtt 1-vagy két megálló Orly, de minden ki van normálisan táblázva. A villamostól fel kell menni egy lépcsőn, ott a folyosókon mozgó járdák vezetnek be a reptérre.

Nem akarok senkit ijesztgetni előre, de amilyen lazán ment a kifelé menet, a csomagjainkkal senki sem foglalkozott itthon, hazafelé annál szigorúbban ellenőriztek, belerakatták a keretbe a bőröndjeinket, ki is rakattak velünk mindent. Orlyn sokkal szigorúbbak, mint a Liszt Ferenc Repülőtéren. Mi is hajnalban jöttünk, marhára örültünk, hogy félálomban széttúrták a csomagunkat, engem átmotoztak, mert olyan gyorsan tereltek minket, hogy az órám rajtam maradt besípolt. Persze a szabály az szabály...Párizs miatt ez is megérte...

Jó utat, ha van még kérdésed szívesen válaszolok,

üdv

Eduso

Előzmény: pankap17 (18529)
tessloff Creative Commons License 2 napja 0 0 18530

Azt hiszem kenytelen leszel vagy taxizni, vagy pedig az ejszakai buszokkal kozlekedni, vagy pedig mint ahogy azt valaki tette nem is olyan regen, a repteren ejszakazni.

Az elso villamos, orlyval, orlybus, vagy 183-as busz 6 ora korul erkezik ami pedig eleg neccces egy 6h30-as indulashoz...

A Noctiliennek kozul valogathatsz a 22,31,131 vagy 144 kozul fuugoen attol, hogy hol van-lesz a szallas.

Előzmény: pankap17 (18529)
pankap17 Creative Commons License 2 napja 0 0 18529

Sziasztok,

Tudna valaki Transavia-val való utazási tapasztalatról beszámolni, ami igazán érdekelne mennyire lehet rugalmasan kijuttni Párizsban a reptérre a reggel 6.30 gépinduláshoz?

Amerigo61 Creative Commons License 2 napja 0 0 18528

Megvolt a 4 napos villámlátogatás :-)

Tapasztalatok: a közbiztonság nem olyan rossz, mint hirdetik, a lényeg, hogy a táskákra vigyázni kell, főleg ott, ahol nagy a zsúfoltság (metróban, nevezetességeknél). Ilyen helyeken viszont feliratokkal és szóban is figyelmeztetnek, hogy vigyázz az értékeidre, mert zsebtolvajok garázdálkodhatnak.

Eiffel-torony : délelőtt 11 körül értünk oda, kb. 30 perc sorban állás után már bent is voltunk. 

Versailles: a palotába a jegyet NE a helyszínen vegyétek, mert ami ott van, egyenesen katasztrófa. 4 pénztár üzemelt, kb. 1000 ember állt sorba, a jegykiadó automaták közül egy sem működött, a tájékoztatás is kívánni valót hagyott maga után. 1 órát álltunk sorba jegyért, majd még fél órát, hogy bejuthassunk a palotába. Jegyet vagy neten rendeljetek, vagy esetleg az idegenforgalmi hivatalban (a Versailles vasútállomással majdnem szemben van, ott nincs akkora tömeg).

Árusok: mindenhol bepróbálkoznak, de ha csak annyit mondasz, hogy "non", vagy szó nélkül ott hagyod őket, békén hagynak. Egy idő után már nem zavaró.

Multikulti: a Barbés-Rochechouart-nál volt a szállásunk, azon a környéken fehér ember erősen kisebbségben van, viszont minden más náció képviselteti magát. Elsőre ijesztő környék, de semmi gond nem volt, pedig este is kószáltunk arrafelé. Viszont irdatlanul szemetesek az utcák ... 

Montmartre: a hangulat leírhatatlan, nagy élet van ott esténként, a sok vendéglő pedig megtelik.Rajzolók, árusok, kajáldák, nyüzsi, élő zene több helyen, ez a kavalkád nekem nagyon bejött. Ne hagyjátok ki :-)   

John McLane Creative Commons License 3 napja 0 0 18527

Sziasztok!

Aki jövő héten Párizsban lesz és teniszrajongó, annak számára eladó vált két jegy csütörtökre a Roland Garrosra a női elődöntőkre (Serena, Sharapova...)  Részletek e-mailben (hunreg@gmail.com) ha érdekelj írj.

Üdv,
L

gambiamo Creative Commons License 4 napja 0 0 18526

Nekünk sem (két harmincas csaj) volt gondunk a közbiztonsággal, fegyveres őröket mindenhol láttunk, semmi erőszakos árussal nem találkoztunk sem a Montremarte-on, sem sehol máshol.... biztos nagyon profik már és tudják, kinél érhetnek el valamit. De a táskánkat azért szorítottuk mindenhol, főleg a metron, vonaton. De ez máshol is így van.

cscs0827 Creative Commons License 4 napja 0 0 18525

Tapasztalt gazemberek ezek, már messziről pontosan kiszúrják, hogy kikre érdemes ráugraniuk, kikkel nem is érdemes bepróbálkozni.

Előzmény: 'szti (18524)
'szti Creative Commons License 4 napja 0 0 18524

közbiztonsággal kapcsolatban negatív élményünk nem volt, fegyveres katonákat láttunk a város több pontján, olyan 3-4 helyen. viszont a montmartre-ról lefelé sétálva a bld de clichy  Barbès - Rochechouart metrómegállóhoz vezető szakaszán erősen moszka-tér fíling volt, erőszakos, tukmálós árusokkal. minket békén hagytak, de 2 kikent-kifent amerikai nőre rendesen rátapadtak.

Utazó72 Creative Commons License 5 napja 0 0 18523

Köszönöm. :)

Előzmény: 'szti (18521)
Manyi55 Creative Commons License 6 napja 0 0 18522

Ez így igaz.

Előzmény: 'szti (18521)
'szti Creative Commons License 6 napja 0 0 18521

ha mégse sikerülne előre venni jegyet, biztos, hogy minél korábban mentek oda, annál kevesebben lesznek. bár a toronynál mi pont nem jártunk, de általánosságban azt figyeltük meg, hogy 9 körül még alig vannak emberek (leszámítva a metrót)

Előzmény: Utazó72 (18517)
Utazó72 Creative Commons License 6 napja 0 0 18520

Értem. Köszönöm. Akkor figyelem aktívan az oldalt. :)

cscs0827 Creative Commons License 6 napja 0 0 18519

Én az előbb csináltam egy próbát és augusztus 26-tól láttam sok szabad helyet, előtte tán csak 22-re volt pár darab, a többi napra azt írta, hogy nincs már jegy. De ahogy Dexter is írta, többeknek sikerült kvázi utolsó pillanatban foglalni, ahogy szabadultak fel helyek. Érdemes napi szinten nézni.

dexter0719 Creative Commons License 6 napja 0 0 18518

érdemes folyamatosan nézni az oldalt, mert sokszor szabadul fel hely. én előtte 1 héttel láttam szabad helyeket, korábban viszont nem voltak.

Utazó72 Creative Commons License 6 napja 0 0 18517

Sziasztok!

Augusztusban villám látogatásra megyek Párizsba, vonattal. Amit mindenképpen látni szeretnék, az az Eiffel-torony.

Hiába próbáltam online jegyet venni, egyszerűen sehogy sem sikerült. :( Így most azt tervezem, hogy ahogy a városba érünk (8:35 elvileg), az első utunk a toronyhoz vezet majd. Mindenhol azt olvastam, hosszú sorban állásra lehet számítani. Vajon egy augusztusi napon, reggel 9 körül mennyien lehetnek?

Vagy ha van valakinek ötlete, miért nem tudok augusztusra jegyet venni, azt is szívesen venném.

dexter0719 Creative Commons License 2015.05.26 0 1 18516

pár gyakorlatias info a most utazóknak:

- aki Ryanairrel megy a Beauvais reptérre, érdemes a busz jegyét előre, online megvenni. Így egy viszonylag hosszú sorban állástól kíméljük meg magunkat. Mivel sorban állni még úgy is fogunk, ezért ezt érdemes kihagyni.

- a buszt a termináltól bal felé kell keresni, kb 200-300m. Mindenki ide áll sorba, nem lehet nagyon eltévszteni

- kb 70-80 perccel érdemes számolni utazási időre

- metro: mi csak ezt használtuk, hihetelenül sűrű és jól szervezett. Hajnalban is 5-6 percenként jártak. 10-es tömb jegyet vettünk, így darabja 1,41 volt. Ezzel átszállni lehet, viszont nem lehet megszakítani az utazást (ha jól értettem).

- a Pantheon most zárva volt

- érdemes sokat sétálni, mert egyrészt a belváros viszonylag jól bejárható, másrészt meg rengeteg érdeksséget lehet látni út közben

-ha valaki szállást keres - Hotel Danemark - a Lux. kert és a Montparnasse között. Nekünk ideális volt.

- nem igaz az a sztreotípia, hogy a franciák nem hajlandók angolul megszólalni. Nekünk nagyon kellemes tapasztalaink voltak ezzel kapcsolatban és nagyon barátságosak, segítőkészek is voltak. Ez meglepetés volt.

- hajózás: mi a Pont Neuf-nál lévő hajóállomáson vettünk jegyet. Ez kb 1 órás hajókirándulás volt, lefelé az Eiffel toronyig, felfelé pedig a Szent-Lajos szigetéig mentünk. A hajók félóránként indulnak. Útközben nem állnak meg. Láttam hogy voltak más hajótársaságok is, ezeket nem próbáltuk.

- reggeli: mi nem kértünk a szállodai reggeliből, helyette a közeli pékségben reggeliztünk. Nagyon jó volt - már most hiányzik:-)

- étterem: jó szívvel ajánlom a Dali múzeum felé, az utolsó lépcső alatt Chez Marie éttermet. Kb 14euró volt a menű, 3 fogás és nagyon finom.

dexter0719 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 18515

sziasztok,

tegnap mi is hazaérkeztünk párizsi kirándulásunkról.

Köszönöm a segítséget, amit kaptam. Képeket pár nap múlva töltök fel.

Az eredeti tervünket felül kellett írni, mert 2. nap végére "múzeum sokkot" kaptunk, ezért az Orangierit és a Picasso muzeumot beáldoztuk. Szerencsére végül nem vettünk Museum pass-t, így utólag jó döntés volt. Ahol sorba kellett állni oda nem adott volna előnyt, ahova meg igen ott szerencsékre nem volt nagy sor:-)

Ami örök élmény marad: metró közlekedés, utcai performanszok, Saint Chapel, Petit Palace, hajózás a Szajnán, séták a Szajna parton, Eiffel torony tetején éjfélkor, Luxemburg és Türéliák kertje, Salvador Dali múzeum.

Ami várakozásom alatt volt: Notre Dome belülről - a tömeg miatt, Louvre-sajnos többet akartunk látni, mint amit be tudtunk fogadni.

vélemény Creative Commons License 2015.05.25 0 0 18514

Nagyon sajnálom a Csillagos eget! Emlékszem, hogy direkt kérdezted, hogy otthon van-e.

Soutine-t én is az Orangerieben fedeztem fel, előtte a nevét sem hallottam.  Láttam valahol egy kiállítást ," A balsorsú művészek " címmel, ott szerepeltek a képei. Orangerie legtöbb látogatója csak a Monet képeket nézi meg, sajnos.

Előzmény: 'szti (18513)