Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Geryson Creative Commons License 2 órája 0 0 18415

Sziasztok! Erősen elgondolkoztam, hogy meglepem a Páromat egy hétfő-péntek párizsi úttal. Olvasgattam, hogy sok a nagyon egyszerű 2 csillagos hotel és bizony a 3 csillagostól se várjon igen sokat az ember, mert sok a régi, vékony falú hotelecske. De akkor jól látom, hogy bizony mese nincs, 700 Eurótól (175 Euró per 2 fő per éj) a júniusi ár, ha valami jobb minősítésű Booking.com hotelt keres az ember a belváros körül? Esetleg valakinek javaslata bejáratott hotel tekintetében?

Jól látom, hogy Air France napi 3-4 járattal a legdrágább, de az időpontokkal a legrugalmasabb is? Easy napi 1 járat, délután és csak 40e Ft-al olcsóbb. Ryan meg baromi messze landol...

Vizipapa Creative Commons License 15 órája 0 0 18414

FLaci és Vélemény!

Nagyon köszönöm a segítséget, megfogadom a tanácsot!

Üdv.

Előzmény: vélemény (18413)
vélemény Creative Commons License 1 napja 0 0 18413

HA pontosan leszáll a gép, akkor 8.30 körül mentek ki az épületből. Gondolom,a nagy csomagotok nem lesz veletek. Megkeresitek a RER-t, 9.30-ra a St Michel/Notre Damenál vagytok. Ugyanonnan 12.30-13 között kell visszaindulni. Ez erős 3 óra. Én nem foglalnék semmilyen irodánál, mert ők akkor is fizettetnek, ha  pl késik a gép és nem is érdemes kimenni. És ilyen privát városnézésért sokat kérnek. Én ott sétálnék egy nagyot. Mindenféle irányban lehet. Esetleg egy kisvendéglős vagy kávézós üldögélés, bámulgatá is belefér.

De ha pl 1 órát késik a gép vagy szakad az eső, akkor üldögélnék a reptéren.

Előzmény: Vizipapa (18411)
FLaci Creative Commons License 1 napja 0 0 18412

Van kötöttpályás kapcsoltat CDG és a belváros között: a RER (metró-HÉV szerűség) B vonala kb. 35 perc alatt visz be a Châtalet / Les Halles vagy a Saint-Michel / Notre Dame állomásig.

Előzmény: Vizipapa (18411)
Vizipapa Creative Commons License 1 napja 0 0 18411

Tisztelt Párizst Ismerők!

Segítséget szeretnék kérni. Hosszabb útról hazafelé Párizsban van egy viszonylag hosszabb átszállásunk (7.40-kor érkezünk és 15.30-kor indulunk tovább) és mivel még nem voltunk Párizsban, gondoltuk egy gyors városnézés talán belefér.

Tudom, hogy alaposabban megismerni egy hét is kevés lenne, de most csak ennyi időnk van és célszerűbbnek tűnik így eltölteni, mint a reptér (CDG) transzferjében ücsörögni.

Az Air France honlapján találtam rengeteg 1-3 órás városnéző programot, de ha jól láttam mindegyik valahonnan a belvárosból indul és oda is érkezik, ergo a reptéri transzfert önállóan kéne megoldani.

Amennyire visszaolvastam ez lehet taxi (drága) vagy buszos közlekedés, ami elég hosszú időt vesz igénybe. Őszintén szólva tartok a dugótól és ha jól láttam kötött pályás (metro, vonat) közlekedési eszköz nem megy ki a reptérre. Figyelembe kell vennem, hogy pont a csúcsforgalomba kell közlekedni, a busz kb. 1 órás menetidővel számol + kifelé még ki kell keveredni a reptérről, visszafelé a biztonsági ellenőrzésen ismét át kell esnünk, tehát minimum 4 óra (de lehet hogy több) az időveszteség.

Kérdésem:

- tudtok olyan rövid városnézést szervezőt aki a reptérről indul és oda is érkezik vissza? (elfogadható áron, két fő részére)

- Megéri-e egyáltalán, vagy túl nagy a mecera és ücsörögjünk inkább?

Köszönöm.

edusoka Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18410

Köszi a hasznos infót, nekünk is lesz a szálláson WIFI, igyekszünk sok mindenre felkészülni, már amire lehet, aztán a többi majd kialakul. Letöltöttünk pár applikációt telókra is , plusz lesznek nálunk kinyomtatott hasznos anyagok, térképek... stb. Majd 5-én kinyomtatjuk a beszálló kártyákat, remélem addig már nem áll be új helyzet...Öcsémék holnap reggel mennek Transavial reggel. Majd őt is kifaggatom...

Előzmény: elek72 (18409)
elek72 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18409

Ezt én is ismertem és erre számítottam, de a valóság az, hogy ahol tudtam is csatlakozni ott

sem működött hiába volt csatlakozva és hiába voltak elfogadva a felhasználási feltételek böngészőben.

Szerintem annyira túlterheltek a Hot-Spot-ok hogy amiatt nem megy.

Csak a CDG 2D terminál wifije volt ami tökéletesen működött, máshol sehol a városban nem tudtam

használni. Mondjuk a szállásunkon volt wifi és elég gyors is volt, szóval nem hiányzott. Meg ami olyan volt letöltöttem még itthon előre.

Szóval lehet hogy találsz működő wifi-t de jobb ha úgy készülsz, hogy nem lesz :)

Előzmény: edusoka (18404)
Manyi55 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18408

Már novemberben is fegyveres katonák voltak mindenfelé - gondolom persze, január óta többen és több helyen .....

Előzmény: vélemény (18407)
vélemény Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18407

Még egy. Fegyveres katonák cirkálnak többfelé. Szürrealisztikus élmény volt, amikor Versaillesban annál a szökőkútnál, ahol a vízsugarak különböző alakzatokat rajzolnak Handel zenéjére, egyszer csak megjelent 3 katona. Három, magas, erős testalkatú fekete fiú, keki egyenruhában óriási gépfegyverrel, egyszerre lépve a zenére közeledett az úton. De a Notre-Dame-nál is láttunk katonákat.

vélemény Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18406

'szti!

A honlap próbálja nagyon nyomatni a 25€-ós passt. Én úgy értelmezem, hogy 8.-án, pénteken a kert ingyenes. 

Ahogy egyébként az utolsó szökőkút leállása után kb 45 perccel, fél 7-kor beengedték a kertbe a kint várakozókat. El sem tudtam képzelni, hogy akkor, ott mire várnak. De fél 7-kor bezárták a pénztárfülkéket, elvitték a "fizetős" táblákat és bejöhettek.

Mindenképpen próbáljatok meg korán odaérni, fél 9-kor tényleg álljatok már bent a sorban. Most néztem meg a fotóimat, 9 után néhány perccel már ott a sor és látszik ahogy újabb 20-30 fő megy a sor végéhez. És az egyikőtök álljon be a sorba, a másik meg a jegyet lengetve próbálja megkérdezni valami őrtől, hogy jó sorban álltok-e. Nehogy azok között álljatok, akik még jegyet is vesznek.

Számoljatok azzal, hogy hétvégén ritkábban járnak a járművek. Mi metro átszállással mentünk az Invalideshez, elment a szerelvény az orrunk előtt és az volt kiírva, hogy 15 perc múlva jön a következő.Éppen elértük a RER-t

'szti Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18405

köszi, ezt is elmentettem :-)

Előzmény: edusoka (18404)
edusoka Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18404

Annak aki még az út előtt áll, találtam egy hasznos oldalt, mert valaki írta, hogy szinte nincsenek ingyenes WIFI elérési pontok Parisban, ezt találtam:

http://www.paris.fr/english/english/how-to-access-the-wi-fi-free-of-charge-in-paris/rub_8118_actu_109289_port_19237

üdv

Eduso

Előzmény: edusoka (18403)
edusoka Creative Commons License 2015.04.26 0 0 18403

Szia,

először is nagyon köszönöm a hasznos beszámolót, a fáradozásodat, kérdésem lenne: mi május 08-ra vettünk jegyet Versailles-ba " Palace " belépőt 15,- EUR-ért még márciusban, akkor ha jól értem a kertbe  van lehetőségünk körülnézni, oda csak a szökőkutas napra van extra belépő, illetve azt látom, hogy a Trianon kastélyok és a Antoinette féle műfalura nem érvényes a mi jegyünk, ahhoz a 25,- Euros Passport jegyet kellett volna megvennünk. Gondolom a Palace a fő attrakció. Mi Versailles-ba 9-es metróval és a 171-es busszal tervezzük a kijutást Pont de Sevres állomásról .

Előzmény: vélemény (18333)
llaci10 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18402

Mindkettőtöknek köszönöm.

Előzmény: vélemény (18401)
vélemény Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18401

Igen. A vezetés nekünk nagyon megérte. Szépek azok a kisebb szobák. Mindenképpen vedd meg online. A vezetésre nem biztos, hogy a helyszínen van hely, a kertnél van pénztár, de ott is sorban álltak.

Előzmény: llaci10 (18399)
cscs0827 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18400

Jól értelmezed, ezeket a kiegészítő jegyeket megveheted előre online is.

Előzmény: llaci10 (18399)
llaci10 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18399

Köszi a választ!

Még egyszer összefoglalom, hogy jól értettem-e. Ha MP van, és szökőkutas napon megyünk, akkor külön összegért mehetünk azért vezetésre, a kastélyból kilépve meg fizetve a kertbe.

Előzmény: vélemény (18397)
vélemény Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18398

A Trianonok és szökőkutak 24€ a teljes jegy pedig 25€ volt. Nem néztem meg, mennyilett volna a 6 napos Pass, de biztos, hogy több lett volna a4 naposhoz képest a különbség mint 1€

vélemény Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18397

llaci!

A 4 napos Pass aznap már nem volt érvényes. Az már az 5. nap lett volna.  De a vezetésen is voltak olyanok, akiknek Pass-uk volt a vezetés külön foglalása mellett.

Előzmény: llaci10 (18388)
vélemény Creative Commons License 2015.04.25 0 1 18396

Viszont még van egy-két gyakorlati dolog. Biztos, van aki jobban tudja, de az én agyam úgy jár, mint a hozzám hasonló mezei, átlagos túristáké.

Közlekedés.

Én még sosem buszoztam Párizsban, Annyira jó a metro, hogy mindig elmarad.

A metrózás gyenge pontja az átszállás, ezt itt is megírták már sokan. Egész labirintusok vannak a föld alatt, folyosók , lépcsők, mozgójárdák, sőt van ahol a szükséges peron csak egy másik vonal peronján végigmenve közelíthatő meg. Azok a helyiek, akik gyakran szállnak át ugyanott, biztosan tudják, hogy egy-egy állomáson mennyi idő az átszállás. Túristának ezt igen nehéz kiszámolni. Érdemes  hagyni rá időt. Természetesen ahol csak 2 vonal találkozik, ott sokkal egyszerűbb, rövidebb az átszállás, mint egy olyan helyen ahol 4-5 vonalnak is van állomása. Hírhedten zűrös hely a Chatalet, ahol most valami építkezés van. A Invalidesnál is hosszan gyalogoltunk, mert javítják a mozgójárdát.

Viszont ha jön, akkor már gyors a metro, az egyes állomások között kicsi a távolság. 1-2 megállóra nem igazán érdemes felszállni. Úgy láttam, hogy a központtól távolabb levő metróállomásokon kevesebb a mozgólépcső.

A legtöbb metróállomásnak több kijárata van. Ezek számozottak és nevük is van, általában annak az utcának a neve, ahova nyílnak. Az állomások "fő" bejáratánál és minden egyes peronon van térkép a környékről, amelyen feltüntetik a kijáratokat. Érdemes rászánni egy fél percet a térkép tanulmányozására, elég távol lehetnek egymástól az egyes kijáratok.

Jegyvásárlás

Nem csak az egyes állomások különböznek, hanem az egyes állomások bejáratai is. Előfordul, hogy a lejárati lépcső után vagy egy automata és rögtön utána a jegykezelés, de ugyanannak az állomásnak a másik bejáratánál pedig olyan pénztár van, ahol személyzet ül. Van olyan automata, amelyik csak kártyát és fémpénzt fogad el, van amelyik papírpénzt is. A fülke, ahol a személyzet ül is kjétféle lehet, van ahol csak információt adnak, van aholjegyet is árulnak. Utóbbi csak akkor ha a fülke fölött szerepel a Vente felirat.

Az automaták elég érthetőek,  van amelyiknél egy henger tekergetésével lehet kiválasztani a szükséges opciót.

vélemény Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18395

Nahát, micsoda vihar volt körülöttem! 15 év indexezés alatt nem sikerült senkivel sem összerúgnom a port. Valami minimális ellentét talán volt 1-2 alkalommal, de olyan régen, hgy már nem is emlékszem.

KÖSZÖNÖM  A TAPASZTALATOT!

anblock_italia Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18394

Vannak bizonyára igényes és kevésbé igényes nászutasok (jelen esetekben nem tudom eldönteni, melyik számít igényesebbnek), és valóban elég sokan vannak ahhoz, hogy többfelé legyenek rengetegen:-) Na meg lehet néha kínaiak is vegyülnek közéjük, csak hogy még többnek nézzenek ki:-) 

Előzmény: Gio1977 (18390)
'szti Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18393

OFF

vélemény ezt írta:

A legnagyobb japán utazási iroda legnépszerűbb útja a következő: 

. ..

Ebből az útból rengeteg megy, főleg nászutasok.

ettől még nyugodtan lehet japán nászutas, nyugdíjas, nászutas-nyugdíjas által kedvelt egyéb célpont a világ bármelyik szegletében, elég sokan vannak :-)

Előzmény: Gio1977 (18392)
Gio1977 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18392

Rendben. Ez esetben visszavonom minden szavamat, bar en mindezeket szemelyes tapasztalatok alapjan mondtam, de ha tevedhetek, vagy az is lehet, hogy csak feltunesi viszketegsegbol kotozkodok a holggyel. Vegul is :)

Na jo, egy ket eve, mikor vege lett a francia kikuldetesemnek megirtam, hogy nem celom kibickent visszajonni. Elnezest, hogy megzavartam a koroket olyan informaciokkal, amik ellent mondanak az atlagnak. Tovabbi jo olvasgatast

Előzmény: cscs0827 (18391)
cscs0827 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18391

Off - Hát, bocs, nem állom meg, hogy ne szóljak bele:)) Évek óta van szerencsém Véleményt személyesen ismerni. Ő évtizedek óta kizárólag japán turistákat kalauzol, remekül beszéli is a nyelvet. Szerintem elég hiteles forrás a témában:)) - On

Előzmény: Gio1977 (18390)
Gio1977 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18390

Utalom, hogy ellent kell mondjak, vakargattam is a fejem rendesen, hisz lathatolag neked ez a szakmad, mig en csak a szakmamnak hala jarom be a vilagok ketszer oda vissza, de a japan naszutasok ide jarnak:

http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%9Aj-Kaled%C3%B3nia.

Volt egy film kb 35 eve, a japan Elfujta a szel,ami Noumeat egy paradicsomnak irta le, ahova minden naszutasnak el kell jutnia. Azota komplett iparag epult ki ra, es konkretan hetente hordjak busszal a repterrol a fiatal hazas "hordakat" ki. Mokas latvany az is biztos. Amit lathattal Parizsban, elsosorban a Notre Dame es az Eiffel torony koruli kertekben, az egy masik edes japan szokas, miszerint masoljunk indent ami nyugati. Legalabb het nyolc alkalommal lattam, hogy szornyu giccses feher hinton erkezik a japan hazaspar a Notre Dame ele, es ott fenykepezkednek.

Egy nagyon kedves Ausztral baratom evek ota el kint eleg szepen, csak abbol, hogy nyugati eskuvoket szervez. Felvesz egy fekete ruhat, berel egy kis hazat a kulvarosban, kicsit alakaitja kivulrol, hogy ugy nezzen ki mint egy kapolna (szerintem inkabb mint egy vegasi borzalom) es a fiatal hazasok minden hetvegen rohannak hozza, ahogy megvannak a normal eskuvovel, csak hogy eljatszhassak a filmekbol latott szertartast (zene, nemi latin szoveg, akarode..? Akarode ? Ha van valaki, aki tud valamit az most szoljon, vagy hallgasson... Hazstarsak vagytok. Illetve manapag az uj divat a pohartores  :)).

A rengeteg japan turista amugy, szerte a vilagban leginkabb nyugdijas, nem tudom feltunt e. Egy Tokyo Parizson pont egy ilyen par ult mellettem, es erdekes modon a ferfi meg beszelt is angolul eleg jol. O mondta, hogy ezeket az utakat a nyugdijbiztositojuk fizeti evente egyet, mert amig dolgoznak, az atlag japan nem tud elmenni nyaralni, mert nincs ideje ra. 

Na, be is fejetem, ne mzavarom tovabb a koreidet. Udv:

Előzmény: vélemény (18387)
cscs0827 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18389

Jézusom! Ez aztán a teljesítménytúra! Meg is értem, hogy csak futnak-futnak és fotóznak-fotóznak. Aztán elmondják, hogy voltak európai körúton:)))

Előzmény: vélemény (18387)
llaci10 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18388

"Mi megvettük az online jegyet, 25€/fő."

Bocs, valamit nem értek, mivel remélhetően hamarosan minket is érint, rákérdezek. Úgy láttam vettetek 4 napos múzeum passt, ami érvényes Versaillesbe is, miért nem azt használtátok? A pass tulajdonosai is befizethetnek vezetésre?

Előzmény: vélemény (18333)
vélemény Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18387

Azt hiszem, hogy Versaillesnak és Mont St Michelnek is az a titka, hogy rá kell szánni az időt. Versailles nem fél nap, a hegy pedig nem egy egynapos kirándulás Párizsban. Elmondhatatlan az a nyugalom  ami este sőt még másnap reggel is ott volt.

Fél OFF

A legnagyobb japán utazási iroda legnépszerűbb útja a következő:

1. nap Repülés Rómába, busszal Nápoly, alvás ott.

2. Egész napos kirándulás Capri

3. utazás Róma, délután városnézés, szállás ott.

4. Repülés Párizs délután városnézés

5. Utazás Honfleur vagy vmi másik tengerparti település érintésével Mont st Michel, szállás ott

6. Reggel apátság, du vissza Párizs

7. Fakultatív kirándulás Versailles, este repülővel haza

Ebből az útból rengeteg megy, főleg nászutasok.

Gezu77 Creative Commons License 2015.04.25 0 0 18386

Nagyon köszönöm a segítséget. Az egész szombati nap Versailles -ra van szánva, így valószínűleg maradunk mi is. :-)

Előzmény: vélemény (18378)