Keresés

Részletes keresés

Kriszwells Creative Commons License 2011.11.10 0 0 406

Kösz a kielégítő választ!

Igen, apróbb testtartásbeli problémák vannak, azon ha tudnék javítani nem lenne rossz. A spárga és a többi mozdulat szebb kivitelezése pusztán hobbiból lenne, nem űzök semmilyen harcművészetet vagy küzdósportot, illetve nem járok sehova, csak itthon egy két formagyakorlatot leutánzok. De nem olyan szép egy egy mozdulat, mint szeretném.

Talán ha erősebb izmok lennének, meg kicsit hajlékonyabb test akkor szebb lenne, gondolom én. Bár azt olvastam, hogy a lazaság az erő vagy keménység kárára megy egy idő után és fordítva (végülis te is ezt mondtad)

Jobb és bal lábam is fel tudom tenni derékmagasságig vízszintesen, szóval nem akadályoz semmi a mozgásban, már csak a kettő egyszerre kell.

Előzmény: Bandi-T (405)
Bandi-T Creative Commons License 2011.11.09 0 0 405

A merevség a test védekezése az izmok szakadása ellen - ha olyan tartományban mozgatnád, ahol nem egyértelmű, hogy van izomereje megállítani a mozgást (meggátolni az izom elszakadását), akkor ellenáll.

 

Érdemes összetett módon, erősítéssel és nyújtással és megfelelő kajálással dolgozni a dolgon. Hacsak nincs anatómiai elváltozásod, elméletben kell tudnod spárgázni - viszont spárgázni tudni nem kell a megfelelő bunyóhoz, még szép rúgásokhoz se feltétlenül - sokkal több múlik az izomerőn mint a lazaságon.

 

Szerintem helyes megoldás mindig az adott izom megerősítése (összehúzódást végző gyakorlatokkal - de nem "testépítősen" teljes kifáradásig/görcsig) néhány hétig/hónapig, és utána (vagy vele párhuzamosan) az edzéseken fokozatosan növekvő tartományban történő nyújtása, de sose fájdalomig, mindig csak a furcsa "mozog alattam a talaj" (nyúlik az izom, változik a helyzetérzékelése, ezért az érzékcsalódás, mintha a világ mozdulna el) izomérzésig.

 

Nincs lazaság mondjuk lábemelésre a lábat visszahúzó izom ellenében annak az izomnak a megerősítése nélkül, és nincs a lábemelésnek ereje/dinamikája a lábat visszahúzó izom lazasága nélkül.

 

Testtartás is nagyon fontos - jó, hogy felmerült. Rossz testtartás oka általában valamelyik izom gyengesége, és/vagy izom megrövidültsége (lazaság ellentéte). Leggyakoribb, hogy a sok üléstől megrövidül a combot a mellkashoz húzó izom (psoas), ami ezért felálláskor húzza magával a medencecsontot (fenék kiáll hátra) és az alsó hasat ez a tartás kényszeűen gyengíti. Erre az alsó has megerősítése és vele együtt a psoas megerősítése, hogy merjen nyúlni, majd nyújtása.

 

Ha erősíted az izmokat, ésszel, és egyenletesen (tehát arra koncentrálva, ami gyenge, vagy érzed, hogy rosszul áll, feszül, és csak miután minden egyenletes és jól mozog, azután erősítve), az várhatóan mindenképpen javítja a tartást - és jó alapja lehet a lazaság felépítésének is.

Előzmény: Kriszwells (403)
BakondiG Creative Commons License 2011.11.09 0 0 404
Nemrég jöttek haza a vb-ről, ezért gondoltuk az edzővel, hogy csinálunk egy videot, amit tudnak mutatni otthon, hogy mégis mit csinálnak heti 8x.
Előzmény: Bandi-T (402)
Kriszwells Creative Commons License 2011.11.09 0 0 403

Üdv!

Nekem olyan kérdésem lenne, gondolom vannak itt sportban járatos emberek :D szóval, olyat valaki nem tud megmondani, hogy mondjuk 40 centi kell a spárgához és 26 éves vagyok, akkor el lehet érni valahogy a spárgát vagy lehetetlen?

Valójában azt szeretném kérdezni, hogy különféle mozdulatokat, pl. rúgások, ütések stb szebben szeretném kivtelezni, de elég vékony a testalkatom és annyira hajlékony se vagyok és nem igazán tetszik egy egy beállás, formagyakorlat (kungfu, taekwondo stb) ez ellen lehet e tenni?

Erősíteni az izületeket, vagy nyújtani ilyesmikre godnolok?

Ha erősítem az izmokat akkor is jobb lehet a testtartás?

 

Nem tudom valaki tud-e ilyesmikről valamit?

 

Kösz!

Bandi-T Creative Commons License 2011.11.09 0 0 402

jópofa. milyen alkalomból született?

 

<off>szerezzünk már nektek egy rendes termet! :D</off>

Előzmény: BakondiG (400)
Magyar Hadvezér Creative Commons License 2011.11.09 0 0 401

Jó videó.

Olyan nőket keresek, akik ellen kiállhatok kickboxban.:)

Előzmény: BakondiG (400)
BakondiG Creative Commons License 2011.11.08 0 0 400
Csináltam egy Kickbox-os videót két tehetséges versenyzőről.
http://vimeo.com/31650738
Bandi-T Creative Commons License 2011.06.09 0 0 399

Sajnos ennyire nem ismerem a piacot, pláne vidéken. Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy rákeresel, hol vannak ilyen jellegű edzések (szerintem érdemes nem kizárólag csak kick-boxot keresned), és amelyik helyszín/csapat szimpatikusnak tűnik, felveszed velük a kapcsolatot. Én legalábbis így csinálom, amikor külföldre megyek.

Előzmény: mountainrain (398)
mountainrain Creative Commons License 2011.06.09 0 0 398

Light contact vagy full contact, a hely nem annyira számít - ennek fényében fogom eldönteni, hogy hol nyaraljak, mondjuk ha lehet, ne Budapesten.

 

Előzmény: Bandi-T (397)
Bandi-T Creative Commons License 2011.06.06 0 0 397

Szevasz,

 

Mikor, hol, milyen stílus?

Előzmény: mountainrain (396)
mountainrain Creative Commons License 2011.06.02 0 0 396

Sziasztok - nyáron egy hétig leszek Magyarországon,  ismer valaki olyan kickbox-edzőt, aki nyáron hajlandó lenne egyéni edzéseket tartani egy héten keresztül, napi egy-két órát? Tudok valamennyire kickbox-olni, de sajnos nagyon ritkán tudom gyakorolni. Kösz a segítséget!

Mad002 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 395

Szia!

 

 

Én is a Hunyadiban edzek, Szűcs Zolinál (lehet, hogy ismered:-)).

 

Szerintem vedd fel vele a kapcsolatot, mert elég sok régi Hunyadissal tartja (több kevesebb sikerrel) a kapcsolatot.

 

A kickbox kukac postafiok pont hu címen el tudod érni, ha gondolod, szólok neki, hogy keresed...

 

 

 

Üdv: Mad002

Előzmény: 0x5a73 (393)
Bandi-T Creative Commons License 2010.06.30 0 0 394
Én úgy tudom már nem praktizál.
Előzmény: 0x5a73 (393)
0x5a73 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 393
Sziasztok,


A Hunyadiba jártam jó régen és Kira Péter volt néha az edzőm illetve a 2. vizsgámat nála tettem le.

Keresgéltem a neten, hogy most mit csinál, de nem találtam róla semmit (csak a könyvét árulják itt-ott).

Van valami infó róla?

Köszi!
sityoka Creative Commons License 2010.05.16 0 0 392
http://www.budaorsikickbox.fw.hu/

Gyertek Budaörsre edzeni!

Megalakult a Budaörsi Kick-Box SE

Edzéseink helyszíne: Budaörs Rózsa Utcai Általános Iskola

Időponjai: Kedd-Péntek

kezdők: 18:00-19:30

haladók: 19:00-20:30
Mindenkit szeretettel várunk (kezdőket is).

Bandi-T Creative Commons License 2010.03.17 0 0 391
Szerintem az a biztos, ha lemész mindkét helyre, és megnézed, melyik jön be inkább. Szólj, ha kellenek adatok.
Előzmény: palik1 (390)
palik1 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 390
hello.debreceni vagyok és szeretnék elkezdeni kickboxozni.van 2 nagyobb klub a Báthory amiről azt hallottam h nem nagyon foglalkoznak a kezdőkkel és a fontana amiről semmit sem hallottam.ha valaki hallott már róla a legyen szíves írjon róla.köszönöm
Bandi-T Creative Commons License 2010.02.15 0 0 389
Szívesen kiscsillag. :)
Előzmény: Törölt nick (388)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.15 0 0 388
köszi
Előzmény: Bandi-T (387)
Bandi-T Creative Commons License 2010.02.10 0 0 387
a weboldal helyesen: www.hunyadise.hu
Előzmény: Törölt nick (386)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 386
Kick-Box edzés Budapesten!

Edzés helye: Budapest IV. Újpest Megyeri út. 13.
UTE ökölvívó terem (a focipálya mellett)

Ideje: Hétfő, szerda, péntek: 19-21 óráig.

Kezdő és haladó edzések


Kapcsolat:


tel: 06-30/411-4608

email cím: katona.barnabas@hunyadise.hu

www.hunyadse.hu


Érdeklődőket szeretettel várunk, minden edzés megtekinthető.

Edző:
Katona Barnabás V. dan kick-box mester
kickboxzuglo Creative Commons License 2009.03.02 0 0 385
Edzés lehetőség Zuglóban!

Edzés időpontok:
Kedden és Csütörtökön 19.00-20.30-ig

Helyszín:
Zuglói Széchényi István Általános Iskola
tornaterme, a Telepes utca és Fűrész utca sarkán.

http://www.zuglokickbox.hu


Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Bandi-T Creative Commons License 2008.10.14 0 0 384
Szevasz,

Nyújtással önmagában nem, vagy legalábbis sérülésveszélyes; erősítéssel kombinálva már esetleg, de én odáig még nem jutottam.

Emellett sok múlik a kényelmes ruházaton is - ha naphosszat kényelmetlen pózban (kényelmetlen ruhában, kényelmetlen cipőben), korlátozott mozgástartományban, átmozgatás nélkül vagy/ülsz/állsz/jársz, ettől begörcsölnek, elfáradnak az izmok, azt valóban fokozatosan kell utána kiigazitani teljes mozgástartományra, pl. a bemelegítés(kori nyújtás) során; ha egész nap teljes mozgástartományban tudsz természetesen mozogni, sokkal kevesebb kiigazításra lesz szükség - ideális esetben semennyire se.
Előzmény: KameH 86 (383)
KameH 86 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 383
Hello mindenki

Eléggé kezdő vagyok ebben a témában. Gondolom az itt jelen lévők nagy része részt vesz ebben a küzdősportban vagy edző és a következő lenne a kérdésem. Elérhető e nyújtással olyan hajlékonyság hogy azt bármikor használni tudjam bemelegítés nélkül? Szerintem magamat alapvetően hajlékonynak mondhatom. Spárgázni kb 10 cm hiján teljesen tudok de csak bemelegítéssel.

Válaszaitokat előre is köszöm.
Bandi-T Creative Commons License 2008.09.28 0 0 382
Szevasz,

Szerintem nézz le mindkettőre, aztán meglátod, hol tetszik jobban a társaság meg az élet, hol állnak úgy hozzá, ami neked is bejön. Meg attól is függ, mik a céljaid az edzéssel.
Előzmény: inwear (381)
inwear Creative Commons License 2008.09.26 0 0 381
szóval hogy fontana vagy báthory
Előzmény: inwear (380)
inwear Creative Commons License 2008.09.26 0 0 380
helló, néztem a kickbox.hun debreceni helyeket, ahová kezdőként mehetnék. tapasztalatokra lennék kíváncsi, mégis melyikhez lenne érdemes járni. köszi
zsolt112 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 379

Sziasztok!

 

Annyi a változás még, hogy a XI. Bogdánfy úti  edzésen a péntek helyett sikerült megkapni a csütörtöki napot. Így kedden és csütörtökön várjuk az érdeklődőket.

 

www.kickbox-pest.hu

 

Szép napot mindenkinek.

 

Zsolt

Előzmény: zsolt111 (378)
zsolt111 Creative Commons License 2008.08.25 0 0 378

Köszönöm a sok segítséget!!!

 

Megvan az új terem, ma írtam alá a szerződést.

 

Pest Megyei Kick-Box Egyesület ( www.kickbox-pest.hu ) ezentúl a Budapest, 1117. Bogdánfy u. 5/b Kürt Alapítványi Iskolában tar edzést.

 

Kedd és Péntek 20.00. - 21.30.-ig.

 

Minden kedves régi tagunkat és új érdeklődőket szeretettel várok.

Megközelítés: BKV-val 6, 4 villamos Petőfi Híd budai oldal, Budafoki úti megállótól 5 perc séta, Autóval, Petőfi Híd budai oldal 1. lámpás kereszteződésnél balra és az első utca jobbra. Parkolás és ott a suli.

 

Szóval, még 1x köszi és szép napot mindenkinek.

 

Üdv

 

Bedi Zsolt

Előzmény: ezittanick (377)
ezittanick Creative Commons License 2008.08.21 0 0 377

Szia!

 

Itt is rákérdezhetsz: http://www.goldcenter.hu/index.php?p=offers&s=cegeknek

(Gold Szabadidő Központ, H-1117 Budapest, Budafoki út 111-113.)

 

A nagyteremben van egy rakás egy éves zsák (Everlast), és ha jól tudom, egy óra kb. 6-8000 Ft.

 

L.

Előzmény: zsolt111 (375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!