Keresés

Részletes keresés

Mókuscic Creative Commons License 2017.04.02 0 0 8611

Szerintem várj. Ha még él valahol, majd kihajt. Májusra tudni fogod a választ...

Előzmény: Jamesryan (8609)
sz_attila Creative Commons License 2017.04.02 0 0 8610

Ez kuka.

A japán juharokon már bontakoznak a levelek. A világos törzs azt jelenti, hogy az már nem élő fa. Lehet, hogy még hajlékony, de nem sokáig. Egyébként, ha cserépben volt ebben a télben, akkor kisebb csoda lenne, ha élne.

Előzmény: Jamesryan (8609)
Jamesryan Creative Commons License 2017.04.02 0 0 8609

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni:

pont egy éve van nálam egy acer palmatum atropurpureum.

Első tele volt nálam és jelenleg a képeken látható állapotban vannak a rügyek.

Nem nagyon akarnak igazán kipattanni (ki kell-e egyáltalán már?)

Sajnos úgy érzem elfagyott a kis fácska.

Középtájon van egy kivilágosodott törzsrésze,de az annál feljebb lévő ágakat megmetszve is zöld még a vágáskép,nem törik,hanem hajlik.Gondolom él még azért.

Csak azok a fránya rügyek....

Vélemény?

esetleg drasztikus metszés?

Ha igen akkor hol kellene megejteni?

Köszönöm a válaszokat

Atibiza Creative Commons License 2017.03.12 0 0 8608

Eszméletlenül szépek ezek a kertek!

Na majd nyugdíjas koromban...

SchefferJ Creative Commons License 2015.05.22 0 0 8607

A facebook-os japánkerti csoportban jobban mozog az élet:

https://www.facebook.com/groups/543226185700170/911136365575815/?notif_t=group_activity

mondjuk nekem muraszake kertje tetszik eddig legjobban amit magánszemélynél láttam... az enyém per pillanat így néz ki:

Előzmény: bysz (8604)
bysz Creative Commons License 2015.05.21 0 0 8606

Hol építed, hogy állsz?

Előzmény: abazsi (8605)
abazsi Creative Commons License 2015.04.15 0 0 8605

Szia, dehogynem épít... éppen most szembesülök a divat okán kialakult áremeléssel. Tipegők, sziklák, kőlámpás-utánzat, minden kapható.

Előzmény: bysz (8604)
bysz Creative Commons License 2015.02.12 0 0 8604

Sziasztok!

Gondoltam megtöröm az egyéves csendet.

Senki nem épít japán(os) kertet?

Nálam márcusra tervezett egy komolyabb ültetés, jobban mondva növények vándoroltatása a kerten belül.

Lépő kövek beszerzésére készülök, amik megadják a kert szerkezetét.

Remélem néhányan felébrednek csipkerózsika álmukból. Mindjárt itt a tavasz!!!!

murasake Creative Commons License 2014.02.27 0 0 8603

A rézgálicos permetezés az mindenre jó (mit veszíteni?) de félek ide nem lesz elég.

Érdekes, hogy neked is seiryu-n jelent meg...

Előzmény: j4ck (8602)
j4ck Creative Commons License 2014.02.27 0 0 8602

szia!

ez elég rossz hír...

gombaölővel próbálkozott az ismerősöd esetleg? nyilván a csonkolás melett, után, megelőzésként

nekem egy seiryun és egy atropur.-on is megjelent...:(

Előzmény: murasake (8601)
murasake Creative Commons License 2014.02.22 0 0 8601

Szia,

nálam is a legnagyobb seiryu így járt. Először fagykárra gondoltam, de nem, mert  az éves vesszők meg a töve él, csak középtájon (1-2cm vastag ágakon) feketedett meg.

Szóval, rossz hírt tudok csak; ez egy baktériumos betegség, ami igen terjedőben van a juharoknál. Egy ismerősöm (a bonsai-os) teljes gyűjteményét kivitte.

Drasztikus csonkolás, mélyen a feketedett rész alatt, erős fagél sebkezeléssel (és sok fohász), vagy egyszerűen ki kell selejtezni. :(

A szerszámot használat után gondosan fertőtleníteni kell, mert ez is könnyen viszi a fertőzést. Sőt kézzel is, elég ha egymásután megfogod őket.

Előzmény: j4ck (8599)
kertlap (X) 2014.02.22 0 0 8600

Egy újdonság a piacon az oszlopos japán juhar. http://kertlap.hu/oszlopos-japan-juhar/

j4ck Creative Commons License 2014.02.22 0 0 8599

halihó!

juharnál elfeketedett, elszáradt ágak milyen betegségre utalnak vajon?

üdv.

J

m-s-m Creative Commons License 2014.02.05 0 0 8598

Szerintem fölöslegben adott szerves anyagokkal elsősorban változatos penészeket lehet létrehozni.

Előzmény: kisszszoros (8596)
kurdilaci Creative Commons License 2014.02.05 0 0 8597

Köszönöm!

Előzmény: kisszszoros (8596)
kisszszoros Creative Commons License 2014.02.03 0 0 8596
Előzmény: kurdilaci (8594)
m-s-m Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8595

Nekem tapétaragasztó rémlik.

Előzmény: kurdilaci (8594)
kurdilaci Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8594

Valamelyik topikon olvastam  korábban egy mohanevelési módszerről. Ha jól emlékszem, akkor joghurtos kukoricalisztes vízzel kell bekenni a köveket. Tudtok erről valamit? A keverék összetétele , illetve a kövek kenésének ideje, gyakorisága érdekelne. Mivel a meglévő mohák most szépen zöldellnek egyes köveken, ezért gondoltam, hogy ilyenkor lenne célszerű elvégezni. A japán kertek hangulatához nagyon illenek a mohás kövek, talán ti tudtok segíteni.

m-s-m Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8593
m-s-m Creative Commons License 2013.12.12 0 0 8592
murasake Creative Commons License 2013.12.04 0 0 8591

Hogy meglegyen a nyugalmad (első évben sosem árt óvatosabbnak lenni) én azt tanácsolnám, hogy egy nagy átmérőjű nylonzsáknak az alját kivágod, ráhúzod a bokorra mint egy tömlőt és megtöltöd száraz falevéllel. Ha már jól begyökeresedett, a 2. vagy 3. év végén, akkor már nem szükséges.

Lehet, hogy most sem, de igazad van, biztos ami biztos.

Előzmény: móniszilvi (8589)
RCTiv Creative Commons License 2013.12.02 0 0 8590

Szia!

Szerintem nem igényel extra védelmet a tél ellen, sokkal inkább savanyú talajt és félárnyékos helyet. 

Előzmény: móniszilvi (8589)
móniszilvi Creative Commons License 2013.12.01 0 0 8589

Kb. 1 méteres csillagsomnak ez lesz az első tele nálunk.

Nem találok arra vonatkozóan információt, hogy igényel-e téli védelmet, takarást ez a bokor ....

Tudnátok segíteni ?

murasake Creative Commons License 2013.11.28 0 0 8588

Venetoi, a múltkor már javasoltam, hogy lépj be a facebook hasonló című csoportjába, ott nem fog ilyen képfeltöltési mizéria érni. Szóra sem méltattad...

A murasake-kiyohime anno a kedvencem volt. Volt egy gyönyörű kisfám, ami még augusztusban is olyan volt mint a kokárda, nem zöldült be. Sajnos kinyekkent, a következő meg már a nyomába em ért az elsőnek és azóta sem láttam ilyent, pedig még mindig eszembe jut ha vadászgatok... :(

Előzmény: venetoi (8584)
murasake Creative Commons License 2013.11.28 0 0 8587

Venetoi, a múltkor már javasoltam, hogy lépj be a facebook hasonló című csoportjába, ott nem fog ilyen képfeltöltési mizéria érni. Szóra sem méltattad...

A murasake-kiyohime anno a kedvencem volt. Volt egy gyönyörű kisfám, ami még augusztusban is olyan volt mint a kokárda, nem zöldült be. Sajnos kinyekkent, a következő meg már a nyomába em ért az elsőnek és azóta sem láttam ilyent, pedig még mindig eszembe jut ha vadászgatok... :(

Előzmény: venetoi (8584)
venetoi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 8586

venetoi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 8585

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;} Acer palmatum 'Murasaki kiyohime "

venetoi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 8584

v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal 0 false 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

Murasaki kiyohime "

A hajtások tavasszal, a fogazott levél margók Color Purple, éles ellentétben állnak az egyébként fényes zöld lombbal.  A leveleken halványodik a piros és átmegy az egész levél egy nagyon szép, friss, zöldbe.
Csak az új növekedési nyáron aztán megint van vöröses levél margók, bár nem olyan kontrasztos.. Ősszel a kis levelek színe világos aranysárga.

Magasság: legfeljebb körülbelül 1,5 - 2 m magas és legalább olyan széles.

venetoi Creative Commons License 2013.11.12 0 0 8583

Ketubim! Néhány tanács.

Ha japán növényekből akarsz gyűjteményt csinálni, akkor próbálj nekik megfelelő körülményeket teremteni. Ha a kerted alkalmas rá, akkor ott, ha nem akkor edényben is nevelheted őket. A kis juharokat egy bizonyos nagyságig érdemes edényben kényeztetni (félárnyék, laza,tőzeges földkeverék, a talaj soha nem száradhat ki, kis pára sem árt nekik). Az edényeket télire földbe kell süllyeszteni, esetleg kicsit lombbal takarni (nálam fagyálló edényben néhány a terraszon "csupaszon" is áttelel).

Kérdéseidre:

Nandiniát minden Newgarden-ben és Oázisban lehet kapni. A kisebbeket elfogadható áron.

Japán juharok közül az aconitifoliához a hűvös völgyi Newgardenben ill. a budakeszi úti Kert ÁBC- ben lehet hozzájutni (az én ismereteim szerint). Előbbi helyen egy 80cm-körüli szép kis fácskát (1db.van) 9000Ft-ért megvehetsz, utóbbi helyen ugyanez 30000 HuF. (Előbbi ugyanolyan, mint aminek az őszi képét feltettem.)

wieder Creative Commons License 2013.11.11 0 0 8582

Üdv. 1-2 kérdésedre a válasz, nem olyan ritka növények, nyitott szemmel járva a kertészeteket elöbb utobb belebotlasz.

3. Valami tartási hiba ( túl locsoltad, keveset locsoltad....stb)

Obiban nem érdemes azokat a miniatür juharokat megvenni, sokkal nehezebb életben tartani mint egy kifejlett példányt, bár tudom, hogy töredék az ára)

Nagyokkal sokkal több siker élmény fog érni és már a kezdeteknél is mutatós. 

Előzmény: Ketubim (8581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!