Keresés

Részletes keresés

kertlap (X) 2014.02.22 0 0 8600

Egy újdonság a piacon az oszlopos japán juhar. http://kertlap.hu/oszlopos-japan-juhar/

j4ck Creative Commons License 2014.02.22 0 0 8599

halihó!

juharnál elfeketedett, elszáradt ágak milyen betegségre utalnak vajon?

üdv.

J

m-s-m Creative Commons License 2014.02.05 0 0 8598

Szerintem fölöslegben adott szerves anyagokkal elsősorban változatos penészeket lehet létrehozni.

Előzmény: kisszszoros (8596)
kurdilaci Creative Commons License 2014.02.05 0 0 8597

Köszönöm!

Előzmény: kisszszoros (8596)
kisszszoros Creative Commons License 2014.02.03 0 0 8596
Előzmény: kurdilaci (8594)
m-s-m Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8595

Nekem tapétaragasztó rémlik.

Előzmény: kurdilaci (8594)
kurdilaci Creative Commons License 2014.01.24 0 0 8594

Valamelyik topikon olvastam  korábban egy mohanevelési módszerről. Ha jól emlékszem, akkor joghurtos kukoricalisztes vízzel kell bekenni a köveket. Tudtok erről valamit? A keverék összetétele , illetve a kövek kenésének ideje, gyakorisága érdekelne. Mivel a meglévő mohák most szépen zöldellnek egyes köveken, ezért gondoltam, hogy ilyenkor lenne célszerű elvégezni. A japán kertek hangulatához nagyon illenek a mohás kövek, talán ti tudtok segíteni.

m-s-m Creative Commons License 2013.12.19 0 0 8593
m-s-m Creative Commons License 2013.12.12 0 0 8592
murasake Creative Commons License 2013.12.04 0 0 8591

Hogy meglegyen a nyugalmad (első évben sosem árt óvatosabbnak lenni) én azt tanácsolnám, hogy egy nagy átmérőjű nylonzsáknak az alját kivágod, ráhúzod a bokorra mint egy tömlőt és megtöltöd száraz falevéllel. Ha már jól begyökeresedett, a 2. vagy 3. év végén, akkor már nem szükséges.

Lehet, hogy most sem, de igazad van, biztos ami biztos.

 

Előzmény: móniszilvi (8589)
RCTiv Creative Commons License 2013.12.02 0 0 8590

Szia!

 

Szerintem nem igényel extra védelmet a tél ellen, sokkal inkább savanyú talajt és félárnyékos helyet. 

Előzmény: móniszilvi (8589)
móniszilvi Creative Commons License 2013.12.01 0 0 8589

Kb. 1 méteres csillagsomnak ez lesz az első tele nálunk.

Nem találok arra vonatkozóan információt, hogy igényel-e téli védelmet, takarást ez a bokor ....

Tudnátok segíteni ?

 

murasake Creative Commons License 2013.11.28 0 0 8588

Venetoi, a múltkor már javasoltam, hogy lépj be a facebook hasonló című csoportjába, ott nem fog ilyen képfeltöltési mizéria érni. Szóra sem méltattad...

 

A murasake-kiyohime anno a kedvencem volt. Volt egy gyönyörű kisfám, ami még augusztusban is olyan volt mint a kokárda, nem zöldült be. Sajnos kinyekkent, a következő meg már a nyomába em ért az elsőnek és azóta sem láttam ilyent, pedig még mindig eszembe jut ha vadászgatok... :(

 

Előzmény: venetoi (8584)
murasake Creative Commons License 2013.11.28 0 0 8587

Venetoi, a múltkor már javasoltam, hogy lépj be a facebook hasonló című csoportjába, ott nem fog ilyen képfeltöltési mizéria érni. Szóra sem méltattad...

 

A murasake-kiyohime anno a kedvencem volt. Volt egy gyönyörű kisfám, ami még augusztusban is olyan volt mint a kokárda, nem zöldült be. Sajnos kinyekkent, a következő meg már a nyomába em ért az elsőnek és azóta sem láttam ilyent, pedig még mindig eszembe jut ha vadászgatok... :(

Előzmény: venetoi (8584)
venetoi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 8586

   

venetoi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 8585

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;} Acer palmatum 'Murasaki kiyohime "

 

  

venetoi Creative Commons License 2013.11.24 0 0 8584

v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal 0 false 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

 

Murasaki kiyohime "

A hajtások tavasszal, a fogazott levél margók Color Purple, éles ellentétben állnak az egyébként fényes zöld lombbal.  A leveleken halványodik a piros és átmegy az egész levél egy nagyon szép, friss, zöldbe.
Csak az új növekedési nyáron aztán megint van vöröses levél margók, bár nem olyan kontrasztos.. Ősszel a kis levelek színe világos aranysárga.

Magasság: legfeljebb körülbelül 1,5 - 2 m magas és legalább olyan széles.

 

 

 

 

venetoi Creative Commons License 2013.11.12 0 0 8583

Ketubim! Néhány tanács.

 

Ha japán növényekből akarsz gyűjteményt csinálni, akkor próbálj nekik megfelelő körülményeket teremteni. Ha a kerted alkalmas rá, akkor ott, ha nem akkor edényben is nevelheted őket. A kis juharokat egy bizonyos nagyságig érdemes edényben kényeztetni (félárnyék, laza,tőzeges földkeverék, a talaj soha nem száradhat ki, kis pára sem árt nekik). Az edényeket télire földbe kell süllyeszteni, esetleg kicsit lombbal takarni (nálam fagyálló edényben néhány a terraszon "csupaszon" is áttelel).

Kérdéseidre:

Nandiniát minden Newgarden-ben és Oázisban lehet kapni. A kisebbeket elfogadható áron.

Japán juharok közül az aconitifoliához a hűvös völgyi Newgardenben ill. a budakeszi úti Kert ÁBC- ben lehet hozzájutni (az én ismereteim szerint). Előbbi helyen egy 80cm-körüli szép kis fácskát (1db.van) 9000Ft-ért megvehetsz, utóbbi helyen ugyanez 30000 HuF. (Előbbi ugyanolyan, mint aminek az őszi képét feltettem.)

wieder Creative Commons License 2013.11.11 0 0 8582

Üdv. 1-2 kérdésedre a válasz, nem olyan ritka növények, nyitott szemmel járva a kertészeteket elöbb utobb belebotlasz.

3. Valami tartási hiba ( túl locsoltad, keveset locsoltad....stb)

Obiban nem érdemes azokat a miniatür juharokat megvenni, sokkal nehezebb életben tartani mint egy kifejlett példányt, bár tudom, hogy töredék az ára)

Nagyokkal sokkal több siker élmény fog érni és már a kezdeteknél is mutatós. 

Előzmény: Ketubim (8581)
Ketubim Creative Commons License 2013.11.11 0 0 8581

Tisztelettel üdvözlök mindenkit. Én új vagyok itt, és voltaképpen nem akarok japán kertet létrehozni. Csupán a japán, vagy távol-keleti növények érdekelnek. Egyelőre főleg a japán juharok varázsoltak el. 2012-ben vettem egy Atropurpureumot, egy Red Wine-t és egy Orange Dream-et az OBI-ban. Nem voltak magasak, 20 centinél nem nagyobbak, de 1200-1300 forintos áron megvettem őket. A Red Wine-ot kiültettem, de leégett, a másik kettőt nagy méretű dézsába raktam, szépen nőttek, és túlélték a telet, és a márciusi ítéletidőt is, persze teleltettem őket. Idén, 2013-ban kertészetből vettem egy 80 centi körüli Atropurpureumot, a tavalyit meg kiültettem áprilisban, de sajnos tönkrement, leszáradt. Szintén az OBI-ból idén többször vettem Katsurát, Atropurpureumot és Orange Dream-et és Little Princess-t. Nos, 12 kis cserépből 2 maradt meg: egy Little Princess, ami még most is életképes, és egy Katsura, ami még életképes ugyan, de haldoklik. A betegsége a következő: az ágak hajlatainál-találkozásánál barnulni és szürkülni kezd az ágacska, tehát középen, a fő ág és a hajtásvégek között, majd ez a száradás elindul a gyökér felé, végül teljesen kihal a növény.

A kőbányai Oázisban szintén vettem 30 centi körüli japán juharokat, Seiryu-t, Taylor-t és Butterfly-t, de a júliusi-augusztusi hőségben mindegyik tönkrement, ugyanúgy végezték, mint a fentebb említett OBI-ból származó társaik. A Taylor-t főleg sajnáltam, mert ritkaságnak írták.

Most már rájöttem, hogy nem érdemes kicsit venni, mert tönkremegy. Ezért most a nagyokra hajtok, már októberben vettem egy Orange Dream-et és egy Butterfly-t, valamint egy Emerald Lace-t.

Szeretnék kérdéseket feltenni:

1. Hol lehet, melyik kertészetben japán szentfát (Nandina domestica és Nandina domestica „Fire Power) kapni?

2. Hol lehet, melyik kertészetben vörösvirágú juhart (Acer japonica Aconitifolia) kapni?

3. Mi lehet az oka a japán juharjaim fentebb leírt elhalásnak, tönkremenésének?

Ugyanakkor segíteni is szeretnék több embernek. Acer conspicuum Red Flamingó-t 80-100 centis magassággal 9000 Ft-ért, valamint 5000 Ft-ért japán juharokat a Kelenvölgyi Díszfaiskolában.

venetoi Creative Commons License 2013.11.06 0 0 8580

Sikerült!

venetoi Creative Commons License 2013.11.06 0 0 8579

A zsebfűrész fotóját (nem jpg kiterjesztésű) akartam bemásolni. A módszerem nem jó,sorry...

venetoi Creative Commons License 2013.11.06 0 0 8578

v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal 0 false 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

 

Murasake! Sajnos már nem találtam meg, alábbi címen kellene keresni:

Maintenance pruning of a niwaki

 

"Hazai hír"

Árulnak a "falutokban" egy összecsukható Mannesman zsebfűrészt méltányos áron.

Én a Vaterán vettem egyet, bevált. Ha érdekel,otthon vagy.

1540Ft

LEGSZERX Baja Kölcsey F. 41/A

murasake Creative Commons License 2013.11.06 0 0 8577

Szia,

 

csak majdnem mindent bír ki, az idén  elfüstölt egy, mert nem bírta ki az átültetést.

Mondjuk én is tehetek róla, mert az ültetőgödörbe kellett volna tenni gyöngykavics réteget és a fa mellé beállítani egy öblös pvc csövet, amivel mindjárt a gyökérzónába jutott volna a víz.

Meg egy vastag mulcsréteg és máris nem kellett volna az állandó locsolással "víziborókát" csinálni belőle, mint az történt... na mindegy.

 

Azt hol láttad, hogy a japánok ezen gyakorolnak? Egy linket tegyél be, érdekel.

Előzmény: venetoi (8575)
murasake Creative Commons License 2013.11.06 0 0 8576

Na végre! :) Valami jó hír is van valakitől. :)

Lehet, hogy nem is gondoltad igazán komolyan, hogy csak ezt fogsz ültetni, pedig nem járnál rosszul velük. A legjellegzetesebb japán feelinget a hosszútűs fenyők adják, pláne ha alakra van formázva. A feketefenyőnek ráadásul megvan az élénk színe is hozzá, hogy télen-nyáron élőnek látszon a kert.

Csoportokba rendezve nagyon ütősen fog kinézni.

 

A gyertyánok?

Előzmény: j4ck (8574)
venetoi Creative Commons License 2013.11.05 0 0 8575

A homok, ha öntözöd ideális magágy a fenyőféléknek is. Nálam a tiszafa "vadon"úgy nő, mint a fű és egy csomó más fásszárú is. Azért érdemes megfigyelni, hogy a közelmúlt kritikus időjárását milyen fenyő- és ciprusfélék vészelték át (rengeteg már nagyméretű beteg és kiszáradt fát lehet látni. A homokot egyébként töb fenyőféle kifejezetten kedveli.

Ezuton is megkövetem Muraszakét, a skyracket mindent kibír. Utóbb láttam, hogy a japánok ezen a borókafélén tanítják az alakfák metszését.

j4ck Creative Commons License 2013.11.04 0 0 8574

igen, köszönöm kérdésed, kemény legények ezek, szerintem mást nem is ültetek a kertbe :P

 

az 50 db-ból 2 (!!!) ment ki, a többi megmaradt, pedig nem sokat tudtam locsolni se (amit tudtam, az persze szebben nőtt, de ez így is nagy szám szerintem ezen a homokon) 

Előzmény: murasake (8572)
kurremkarmerruk Creative Commons License 2013.11.04 0 0 8573

Amerikai japán kertdizájn:

 

Kubota Garden, Seattle

http://dangergarden.blogspot.hu/

 

murasake Creative Commons License 2013.11.03 0 0 8572

Mi a helyzet a fenyőcsemetékkel, átvészelték a kánikulát?

Előzmény: j4ck (8567)
venetoi Creative Commons License 2013.10.24 0 0 8571

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!