Keresés

Részletes keresés

judit56 Creative Commons License 18 órája 0 0 7247

autóbérléssel kapcsolatban, tegnap jöttünk haza, szintén péntektől hétfőig voltunk.

Europcar-nál béreltünk, itthon fizettünk 3 napra 37 ezret, majd kint zároltak 1200 NOK-ot, amiből levonják majd a kapukon áthajtást (ami 3 napra

átalányban 280 NOK) a többit visszautalják. Benzinre 450 NOK ment el, ez 600 km-re volt elég.  

Szállás egy hotelben volt, parkolást kellett volna fizetni, de a környező utcákban ingyenes, így nem foglaltunk. 

Ha valaki tudni szeretne valamit, szívesen megmondom (ha tudom). 

Előzmény: Kod62 (7240)
Kod62 Creative Commons License 20 órája 0 0 7246

Nagyon örülök, hogy felraktad ide az úti beszámolódat.Biztos nem találtam volna meg, bár a wikicikket már olvastam. Szívesen olvastam, szerintem mások is élvezkedhetnek rajta. Lejön az élmény átélése, a természet szeretete, hogy mennyire sokat jelentett ez az út. Öröm volt olvasni, köszönöm.

Előzőleg magyar kerékpárosok beszámolóját olvastam, ők Mo-ról bicajjal mentek a Nordkappig. Én egyik utat sem tudnám bevállalni, de nem tartom kizártnak, hogy egyszer még eljutok oda.

Jó lenne ebben a topikban több beszámolót olvasni. Lehet, hogy aki leírja élményeit, véleményét, nem is gondolja másoknak milyen sokat jelent, arról nem is beszélve, hogy aki még a norvégiai utazás előtt áll, milyen nagy segítség az út szervesésében.

Előzmény: schiffe (7245)
schiffe Creative Commons License 1 napja 0 1 7245

Én meg 68 :-)

Ha azért szívesen olvasnál a hajóútról, akkor a "hajónaplómat" itt találod:

http://vizek-hajok.blog.hu/2017/02/25/fjordok_trollok_es_postahajok_ez_a_hurtigruten

Előzmény: Kod62 (7244)
Kod62 Creative Commons License 1 napja 0 0 7244

Nekünk is szempont a konyha, valami egyszerű ételt elkészíteni. A lépcsőket talán 3 nap kibírjuk. nem biztos, hogy fiatalabbak vagyunk /55 a férjemmel, fiúnk 15/

A Hurtiguten út szép lehetett. Ehhez nagy bátorság kell, ha csak a hullámokra gondolok, már az is megvisel. Hosszú távon én nem biztos, hogy bevállalnám.

Előzmény: schiffe (7243)
schiffe Creative Commons License 2 napja 0 0 7243

Programot nem tudok ajánlani.

Nekem ugyanis összesen pár órám volt a városban, mert 11 napos út után a Hurtigruten hajójával érkeztem vissza Bergenbe délután 3 körül , és esett az eső, de elhúztam a bőrödöt a nem messzi szállodába. Aztán már félsötétben elmentem egyet járni a Bryggen felé, de amikor a cipőm és a nadrágom is elázott, akkor feladtam. Másnap korareggel pedig csak kibuszoztam a reptérre és jöttem is haza.

Számomra egy másik szempont volt, hogy a szálloda közelében a Flybussennek is van megállója. Amit nem szerettem, az a sok és magas lépcső, de ti biztos fiatalabbak vagytok. Amit pedig szerettem, az a vízdorralóval, mikróval, bögrékkel, tányérokkal, stb. felszerelt közös teakonyha - az egyszerű vacsorát és reggelit nagyon megkönnyíti.

Előzmény: Kod62 (7242)
Kod62 Creative Commons License 2 napja 0 0 7242

Nagyon kösz. már le is foglaltam. Szeretünk a belvárosban lakni, valahogy most nem kívánom a keresgélést. Ránéztem az ennél olcsóbbakra, közös fürdő, sok ágyas szoba.... Még egyszer kösz.

Konkrét program ajánlatod nincs számunkra? Szombat kikötő, séta  a város , vasárnap Flam kirándulás, a hétfő még szabad. Persze addigra kitalálunk valami, de este indul vissza a repülő, így egész napunk lesz. Bárki javasolhat programot.

Tényleg csomagszoba van itt? Bár biztosan ott lehet hagyni a táskákat. 

Előzmény: schiffe (7241)
schiffe Creative Commons License 2 napja 0 0 7241

Én októberben itt aludtam egy éjszakát: Bergen, City Apartment Hotel. Város közepén, egyszerű, de még teakonyha is van. Most megnéztem, háromágyas szoba három éjszakára: 115 345 HUF. 

Előzmény: Kod62 (7240)
Kod62 Creative Commons License 2 napja 0 0 7240

Nagyon köszönöm. Közben már elkezdtem kutakodni. a visitBergen oldalon találtam én is 1 napos túrát. Iszonyatosak az árak.Az autó bérlést is megnéztem, 30 000 Ft 1 napra, a járulékos költségek nélkül. Azt nem tudom eldönteni mind a 3 éjszakát Bergenben töltsük-e, vagy 1-t "vidéken". Még szállást nem kerestem. Olcsó szállásra 3 főre nincs valakinek javaslata?

Előzmény: VégreNorvégia (7239)
VégreNorvégia Creative Commons License 2 napja 0 0 7239

Szia!

Itt lehet válogatni a szervezett programokból és online lefoglalni:

https://www.norwaynutshell.com/de/

Előzmény: Kod62 (7238)
Kod62 Creative Commons License 3 napja 0 0 7238

Szia! 1 napja foglaltunk repjegyet Bergenbe, még sok mindenről nem tájékozódtam. Láttam írtál előre szervezett fjord túráről. Ezt hol lehet megtalálni, esetleg foglalni. Mi júli 28-31-ig leszünk kint, rövid az időnk, Köszi a segítséget

Előzmény: VégreNorvégia (7211)
judit56 Creative Commons License 6 napja 0 0 7237

innen béreltek:

Rentalcars-on keresztül béreltük, a Europecar helyi leányvállalatától kaptuk a kocsit

autoberlesonline.hu-n még láttam a te időpontodban 58.000 ft.-ért. 

Előzmény: Róth Anett CsiBe (7236)
Róth Anett CsiBe Creative Commons License 2017.05.16 0 0 7236

Sziaa Rebkaa meg tudod mondani ennek az autóberlő cégnek a nevét?  Én mindenhol csak 45.000 Ft / napért találok.

Előzmény: rebkaa (7207)
Róth Anett CsiBe Creative Commons License 2017.05.16 0 0 7235

Sziasztok!  2017.06.02-05 ig bergenben leszünk. Szeretnénk el menni Trolltungába és meghódítani ezt a gyönyörű tájat. Ketten vagyunk, és arra gondoltunk hogy csatlakoznánk valakihez aki esetleg autóval megy, Odda városáig. A busz horribilis összeg 16.500 Ft /fő oda vissza.  Szóval ha esetleg valahova beférünk és ugyan ez az álom uticél akkor kérlek írjatok, és be szállunk a benzinköltségbe. Egy nap alatt szeretnénk megmászni, reggel korán kezdenénk és sötétedésig vissza érni Oddába.

Ha esetleg valaki tud valamilyen alternatívát hogy hogyan jussunk el akkor várjuk az ötleteket, 

Anett&Miki

judit56 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 7234

köszönöm, megpróbálunk ingyen parkolni:-)

Előzmény: benerobi (7232)
'szti Creative Commons License 2017.05.15 0 0 7233

hoppá :-) köszi. még nagyon a menjünk-ne menjünk-mik a lehetőségek fázisnál tartok.

Előzmény: benerobi (7230)
benerobi Creative Commons License 2017.05.14 0 0 7232

Általában 8-18-ig fizetős a parkolás, szombaton 8-13-ig (+-1óra már nem emlékszem pontosan) vasárnap ingyenes.

Azt a környéket, ahol van a szállodátok nem ismerem, az már nem a belváros, ott lehet, hogy kevésbé szigorú.

Előzmény: judit56 (7231)
judit56 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 7231

köszönöm. Igazából azért szerettem volna tudni, mert a Bøhmergaten 42-ben fogunk lakni egy szállodában, de szeretném megspórolni

a parkolási díjat. Körülnéztem a környéken, de nem tudom, vajon a szálloda körül meg lehet-e állni parkolási díj nélkül. 

Előzmény: benerobi (7229)
benerobi Creative Commons License 2017.05.14 0 0 7230

Ulriken az a hegy, ott nem lehet hajózni ;) 

Igazából nem lehet választani, hogy melyik a jobb, az egyik egy nyugis hajózás a fjordokban, szép látvánnyal, és a hajózás érzésével, a másik egy hegytetős séta. Ez utóbbi akkor jó, ha sétál is az ember, bár csak a kilátásért is érdemes felmenni, viszont így értelemszerűen kevesebbet ad, mint egy közel 3 órás hajó út.

Mindkettő más, és mindkettő nagyon norvég.

Előzmény: 'szti (7227)
benerobi Creative Commons License 2017.05.14 0 0 7229

Van egy hely, ami elég közel van a belvároshoz, és nem fizetős a parkolás. Hátránya, hogy "hegyet" kell mászni ;)

https://goo.gl/maps/FWatdB1htBU2

Előzmény: judit56 (7228)
judit56 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 7228

Valaki nem tudja véletlenül, hogy Bergen belvárosán kívül lehet-e ingyen parkolni? Vagy az egész város fizetős?

'szti Creative Commons License 2017.05.14 0 0 7227

a Mostraumen vagy az Ulrikenen hajózás tetszett jobban?

Előzmény: benerobi (7226)
benerobi Creative Commons License 2017.05.13 0 0 7226

Nem egy nagy élmény, én átmentem rajta egy párszor. Ha jól emlékszem két helyen van ilyen "pihenő" szerűség, ami a wikipedia-s linken van, egyébként meg egy monoton egyenes autózás a szikla alatt. Ugyan ezt az érzést megkapod az ország sokszáz (ezer?) egyéb alagútján, csak rövidebben. 

Én ha tehettem, mindig az 50-es útra lekanyarodtam az E16-ról Aurlandnál, összehasonlíthatatlanul szebb mint egy alagút ;)

Előzmény: blg (7221)
judit56 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 7225

Köszönöm. Akkor mégis inkább a Bergenből induló Monstraumer-ben gondolkodom. Lehet 550 korona, de mégis időben teljesithetőbb. 

Előzmény: kimmi (7224)
kimmi Creative Commons License 2017.05.13 0 0 7224

Helló Judit!

Undredalt felejtsd el! A Bergen Gundvangen, majd hajóval Flam, transzfer Gundvangenbe busszal, vissza Bergenbe autóval túra kényelmesen teljesíthető egy egész nap alatt! Ezt azért merem mondani, mert május elején mi Mangerből indulva tettük meg ezt az utat. Annyi változtatással, hogy a gundvangeni transzfer után nem Bergenbe mentünk, hanem Ljosnébe. A viamichelin útvonaltervező 3 órát ír a Bergen Gundvangen útra az E16-os útvonalon de inkább 5 órával tervezz a megállások, fényképezés, időben érkezés a hajóhoz miatt. A hajóút szűk 2,5 óra. A busztranszfer a hajóérkezéstől számítva 1 óra. Vissza Bergenbe 4 óra a Voss, E16, 7-és úton. Bergenben 22 óra után nyugszik a nap, már a mai napon is. Június 21-ig meg még egyre tovàbb  lesz világos. Reggel időben kell elindulni!

Előzmény: judit56 (7223)
judit56 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 7223

szeretnék én is fjordhajózást, de mivel a reptérnél lakunk és bár lesz kocsink, elég távol van Gundvagen nem lesz időnk oda vissza útra Falmba.-))

Nem lehet vajon olyat, hogy Gundvagenből elmenni az első hajóállomásig (Undredal) és majd onnan hajóval vissza?

Valaki tudna tanácsot adni?  

Előzmény: rebkaa (7222)
rebkaa Creative Commons License 2017.05.13 0 0 7222

Biztos nagy élmény, én félek az alagútakban(ráadásul ez még sötét is, nem nagy világítás van benne. amit én írtam az Flam-ot és Gudvangent köti össze 19.2 km azt hiszem hivatalosan

Előzmény: blg (7221)
blg Creative Commons License 2017.05.13 0 0 7221

Azért végigmenni a világ leghosszabb közúti alagútján (24,5 km) is lehet élmény!

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Lærdal_Tunnel

Előzmény: rebkaa (7219)
rebkaa Creative Commons License 2017.05.13 0 0 7220

https://booking.visitflam.com/en/to-do/a1139063/n%c3%a6r%c3%b8yfjord-sightseeing-roundtrip/showdetails

Ez volt a hajónk.

Anyám, még 705 koronás árat is látok , ha mondjuk fordítva csinálnám és Falmból jönnék a reggel 10 órási hajóval. Az árak ezek szerint indulási időponttól és hajó tipúsától függően változnak.

rebkaa Creative Commons License 2017.05.13 0 0 7219

Megnéztem mégegyszer a számlát, hát az bizony 1470 korona volt hármónknak, azaz 490/fő.

Viszont a visitflam oldalon látom már, hogy mi a különbség. Április 30-ig nincs válogatni való, napi 2 hajó volt 12-kor(11-re voltunk ott, ezt elértük pont) és este 17.30

A miénk egy prémium osztályú. full elektromos, hangtalan vadi új hajó volt, akkor csak az közlekedett.

A prémiumhajó az oldalon 555 koronáért van csomagban, azaz Gudvangen -Flam hajó+ visszahoznak a shuttle busszal Gudvangenbe

Mi csak egy one way ticket-et kértünk 3 főre, ez volt 490/fő, mert ugye Flamban aludtunk.

A hajójegy árakban most is fel van tüntetve a különbség(május 1-től már sokkal több közlekedik naponta) van classic hajó és van prémium, felváltva közlekednek a különböző időpontokban. A classic hajóval 435 korona egy retúr trip Gudvangen-Flam hajó, Falm shuttle bus vissza Gudvangenbe. Aki visszajön a shuttle busszal és reménykedik, hogy az úton milyen szép kilátása lesz, sajnos azt el kell , hogy szomorítsam. Az eget kb párszáz méteren láttuk úgy a közepe táján, a többi alagút, 20km-en keresztül átvágták a hegyet.

Azt mi sem tudtuk pontosan(kiírva nem volt sehol) hogyha a hajónál retúr ticket-et kérsz, akkor beleépítik a shuttle busz árát és valamivel kevesebb lesz a végeredmény.

VégreNorvégia Creative Commons License 2017.05.12 0 0 7218

Tényleg, elnéztem, köszi

Előzmény: OrSoLy (7217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!