Keresés

Részletes keresés

klogg Creative Commons License 2 napja 0 0 7285

Halpiac. Ott kapsz minden ilyesfélét.

Előzmény: Kod62 (7284)
Kod62 Creative Commons License 3 napja 0 0 7284

Szia! Pénteken indulunk Bergenbe.  A bejegyzésed végén írtad,  hogy bálna és rénszarvas burgert ettetek. Ezt hol lehet megtenni? A halpiacon, vagy esetleg étteremben? Mi is megkóstolnánk.

Más is válaszolhatna, akinek van infója erről.

Előre is köszi.

Előzmény: Ist1_314 (7254)
Evicke Creative Commons License 5 napja 0 0 7283

upsz, ezt elnéztem, 20.50 az érkezés, úgyhogy talán szerencsém lesz a kártyával. :-)

Előzmény: Evicke (7282)
Evicke Creative Commons License 5 napja 0 0 7282

Sziasztok,

egy kérdésem lenne azokhoz, akik Bergen Card-ot vettek online. Úgy látom itt, hogy a service center a reptéren csak 22-ig van nyitva, vagyis esélytelen, hogy a pénteken 21.50-re érkező wizzair-gép miatt átvegyem.

Vagyis ez azt jelenti, hogy legalább a reptér-belváros villamosjegyet bukom, ugye?

http://booking.visitbergen.com/65/Search/SearchResult.aspx?hotelcode=252&infomenutab=1

PICK UP:
If you have not chosen delivery by post, the card can be picked up at the Tourist Information in Bergen or at the Service center at Bergen Airport Flesland (from 16 March 2017). You must present your booking confirmation (either on your mobile device or a printed copy) when collecting the cards. Must be booked min. 1 day before collection.

The Tourist Information is located on the Fish Market and is open:
June-Aug: Daily 8.30-22
May and Sept: Daily 9-20
Rest of the year: Mon-Sat: 9-16

The Service Center at Bergen Airport Flesland is open:
Monday - Friday: 8 - 22
Saturdays 9 -18
Sundays 13 - 22

schiffe Creative Commons License 6 napja 0 0 7281

Sziasztok!

Norvégia a témája blogom új posztjának- szeretettel ajánlom figyelmetekbe:    

http://vizek-hajok.blog.hu/2017/07/21/egy_fjordnak_is_art_a_tulzott_nepszeruseg  

scihffe

Evicke Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7280

Sziasztok
van 1-1 eladó jegyem a Bergen-Bp ill. Bp.-Bergen WIZZAIR járatra

Bp.- Bergen: aug.4. 40.000 Ft
Bergen-Bp.: aug. 7. 23.000 Ft
Mindkettőben benne van a névátírási költség és egy large cabin baggage is (56×45×25cm)!
Természetesen külön is eladók.

OrSoLy Creative Commons License 2017.07.18 0 0 7279

szia, ez a Norvégia dióhéjban programja. Bergen-Voss vonat, Voss-Gudvangen busz, Gudvangen-Flam hajó, Flam-Myrdal Flamsbana, Myrdal-Bergen vonat. Magad is megveheted persze a jegyeket, de én anno ahogy kiszámoltam, nem számottevően olcsóbb úgy sem. Tehát így is, úgy is rémesen drága. De gyönyörűséges, hihetetlen tájakon megy keresztül.

Előzmény: iveceesi (7278)
iveceesi Creative Commons License 2017.07.18 0 0 7278

Szia!

Engem az alábbi vonatozás részletei érdekelnének. Tudsz segíteni?

Köszönöm :)

Bergen-Voss-Gundtvagen-Flam-Myrdal-Bergen

Előzmény: Ist1_314 (7254)
_chillout_ Creative Commons License 2017.07.13 0 0 7277

Szia, mi ma indulunk Norvégiába, kicsit feljebb, a sarkkörön túlra, nagyon-nagyon kíváncsian várjuk, milyen lesz :-) Finnországnak ezt a magasságát már bejártuk többször, de ott ugye nincsenek hegyek és fjordok :-))

Előzmény: dorkajozsa (7276)
dorkajozsa Creative Commons License 2017.07.12 0 0 7276

sziasztok, nemreg jottunk meg, Bergen-Bergen wizzair, kozben 1500 km, egy het, uibeszamolo a linken. ha barkinek barmilyen szallaslink, segitseg kell, keressetek. elkepeszto ez az orszag, Nigardsbreen-t es a Stryn melletti homezoket ki ne hagyjatok!! http://y2ycoaching.blog.hu/2017/07/11/nyugat-norvegia_a_fjordokon_tul

bananas Creative Commons License 2017.07.09 0 1 7275

Sziasztok,
megjártuk mi is Bergen környékét egy hosszú hétvége alatt, -aki szintén kocsit bérel hátha talál hasznos infót, tippet:

A péntek esti érkezés után bőven belefér egy belvárosi séta, -hatalmas élet volt még éjfél után is.

Reggel nagyobb sétát tettünk, Floyen, Ulriken kimaradt, de előbbit "pótolandó" fel lehet menni autóval is szép kilátást nyújtó utcákra a hegyoldalban.

Dél körül elindultunk Gudvangenbe, onnan hajóval Flam-ba (lenyűgöző élmény volt kék éggel,szikrázó napsütésben), majd Stegastein kilátó.

A szombati és vasárnapi szállásunk Laerdalban volt, a fjord partján lévő kemping motel épületében, amely mind elhelyezkedés, mind költséghatékonyság szempontjából nagyon jó választásnak bizonyult. A szoba teljesen egyszerű, nagyon kicsi, de tiszta és saját vizesblokkal bír. Felszerelt közös konyha étkezővel. Megközelítése a 24 km-es alagúton keresztül volt csak lehetséges, mivel az Fv243-as panorámaút sajnos akkor még le volt zárva. Laerdal pedig gyönyörű kis falu.

Másnap a Flam- Myrdal vasútvonal volt a fő program, de autóval, -a sínekkel szinte párhuzamosan halad egy szűk de jó minőségű, időnként murvás út, ami viszont nem megy alagutakba, és a legvégén az állomáshoz is gyalog kell felmenni kb. 1 órás nagyon szép túraútvonalon. Ez az út is adott akkora élményt, mint az előző nap hajózása a kilátóval.

Délután, este még tettünk egy túrát a Borgundi fatemplomtól induló útvonalak egyikéből, valamint megnéztünk néhány látványosságot a történelmi útvonalon (a főút mentén halad, inkább ezt válasszátok mint az alagutat).

Hétfőn -jó nagy kerülővel- az 50-es majd 7-es úton, aztán a Hardangerfjord partján mentünk vissza Bergenbe sok megállóval. Ezekből a Voringfossen vízesést emelném ki leginkább.

Elképesztő szépségekkel bír ez az ország, hatalmas élmény volt itt járni. Az autóbérlést pedig mindenkinek jószívvel ajánlom, mert aki a természet szépségeire fókuszál inkább mint Bergen városára, annak ez az egyetlen módja maximalizálni az élményt. Ehhez viszont menni kell, nekünk 920 km volt a megtett táv.

_chillout_ Creative Commons License 2017.06.29 0 0 7274

Közben megvan a hegy: a Svartisen gleccsert fogjuk megnézni. Hogy délről, a Svartisvatnet vagy északról, a Storglomvatnet felől, azt még nem döntöttük el, de hajlunk az előbbi, jártabb út fele, mégha hosszabb és drágább is.

Előzmény: _chillout_ (7273)
_chillout_ Creative Commons License 2017.06.28 0 0 7273

Sziasztok!

Reményeink szerint az idei norvégiai utunk már nem fog meghiúsulni (a tavalyit 2 nappal indulás előtt le kellett mondanunk). Bodø-be megyünk és ugyan csak 5 (nettó 4) napra, nagyon-nagyon várom. Az idő rövidsége miatt szeretnék kérni program- és látnivaló-javaslatokat. Lofoten, Saltstraumen tuti meglesznek, és szeretnénk valami szebb hegyet is megmászni (olyat, amihez nem kell hegymászó tudás). Van esetleg ötletek erre, vagy bármi további ötlet, amihez azért nem kell fél napot autózni?

Köszönöm előre is :-)

OrSoLy Creative Commons License 2017.06.22 0 0 7272

szia, a busz a kilátóba külön fizetős sajna, méregdrága 290 NOK, de tényleg megérte. Én lefoglaltam ezt is előre, majdnem tele is volt a busz, tehát lehet főszezonban pláne jó lefoglalni előre. (Bár rizikó van benne, ha felhőben van, vagy esik..)

Nekem tetszett így a túra ahogy van, sokféle jármű, sokféle táj. Meg akkor valami szép kimarad, pl a Voss-Gudvangen közti nagyon meredek út gyönyörű vízesésekkel.

Előzmény: Kod62 (7269)
Milanfan1 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 7271

Szervezett utakra gondoltam igazából.Amikor egy busszal odavisznek és akkor csoportosan megcsináljuk a túrát.Gondolom vannak ilyenek is,csak kicsit többe kerül.Az 5 órás túra nem gond,megcsináltam a Grand Canyont is 40 fokban,szóval ez a része nem riaszt el abszolút! :)

Előzmény: benerobi (7270)
benerobi Creative Commons License 2017.06.22 0 1 7270

Preikestolen és a kjoregbolten is jóval odébb van. Azért nem árt egy autó, amíg eljut az ember a túra kiindulási pontjára.

Az én sétám preikestolenre itt látható. Több mint 5 óra, ezt döntsd el, hogy számodra vállalható vagy sem. Kjoreg a fjord másik vége.

https://hu.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=2923878

De stavanger központjából indul egy hajó túra a lysefjordba, innen meg lehet nézni a preikestolent alulról és még egy pár szép helyet. Ezt ajánlom, nekem nagyon tetszett.

Előzmény: Milanfan1 (7268)
Kod62 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 7269

Szia! Már vártam a beszámolődat, mi is ezt a programot tervezzük. Mivel mentetek fel a kilátóhoz Flamban? Úgy emlékszem külön lehet buszra befizetni ott helyben, ami felvisz. Vagy ez is benne volt a csomag árában?

Én most olyan csomagban gondolkodom, hogy az egyik út hajóval van, a másik vonattal. Ez drágább valamivel.mint a csak vonatos  ... nem tudom megéri-e,

Előzmény: OrSoLy (7264)
Milanfan1 Creative Commons License 2017.06.22 -1 0 7268

Sziasztok!
Stavangerbe vettem nagyon jó árú repjegyet ma a wizznél.
Látnivalókkal kapcsolatos tapasztalatok,tippek érdekelnének.Illetve hogy a Kjeragbolten elérhető e onnan,ha nem lesz bérautónk?A preikestolen-re helyben nehéz feljutni vagy annyira nem vészes?
Előre is köszi a segítséget!

Oszi Creative Commons License 2017.06.20 0 0 7267

Végül is Norvégiához kapcsolódik...

Pont most zajlik a Skam sorozat legutolsó része (szombaton mutatják be egyben, de rövid, aznapi jelentek már láthatóak belőle a norvég tévé honlapján).

Ennek kapcsán írtam egy blogposztot a sorozatról, benne egy merész jóslattal, hogy szerintem miként zárul majd le az egész Skam-projekt:

http://noreg.blog.hu/2017/06/20/skam_883

Romotopos1 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 7266

Szia, mi is az a kapudíj, és mikor, hol kell fizetni?

Előzmény: judit56 (7255)
Romotopos1 Creative Commons License 2017.06.20 -1 0 7265

Sziasztok!

A nyáron mennénk Svédországon át két és fél napra Norvégiába. Egersund a táborhely, Bergenig jutnánk el. Segítenétek, mit kell feltétlenül megnézni? Mire figyeljünk, mivel készüljünk?

Köszönöm szépen

Előzmény: OrSoLy (7264)
OrSoLy Creative Commons License 2017.06.18 0 0 7264

Sziasztok!

Mi is megjártuk Bergent, sokat nem tudok hozzátenni az eddig elhangzottakhoz, max néhány dolgot leírok, amit úgy érzek fontos. 

Elmentünk a Norvégia dióhéjban túrára, mesés volt, mindenkinek ajánlom (akár autóval saját szervezésben is, mert az ára horror.) Úgy kértem a jegyeket, hogy Flamból legyen időnk felmenni a Stegastein kilátóba, ez volt a nap fénypontja, az út szerpentines és gyönyörű, a kilátóból a kilátás pedig .... arra szavak sincsenek.

A kaját megoldottuk innen-onnan, érdekes módon a nagy nemzetközi láncok kajái a legolcsóbbak, pl Burgerking, McDonalds, Subway. Ennyi sima mekis hamburgert régen ettem, de 10 NOK volt, ennél olcsóbb kaja nem létezik ott. 

Bergen is szép, de tényleg egynapos város, mi bementünk ide-oda, de igazából a Hansa múzeum, és a skanzen (Old Bergen, Gamle Bergen) érte meg. 

VégreNorvégia Creative Commons License 2017.06.07 0 1 7263

Igen, a halpiacon is

Előzmény: OrSoLy (7262)
OrSoLy Creative Commons License 2017.06.07 0 0 7262

Köszi az infókat :)

Még annyi jutott eszembe, hogy pl a halpiacon is tényleg lehet fizetni kártyával?

VégreNorvégia Creative Commons License 2017.06.07 0 0 7261

Jegyet lehet a megállóban is venni automatából, szintén 37 NOK

Előzmény: OrSoLy (7259)
BJOENYH Creative Commons License 2017.06.07 0 1 7260

Szia OrSoLy!

A Light Rail-re jegyet a reptér kijárata előtt található 7eleven üzletben tudsz vásárolni. /37 NOK/

A megálló kb. 4 perc séta, csak a Bybanen táblát kell figyelni/követni. (új reptéri terminál -3 szint(emlékeim szerint), lift és mozgólépcső is van)

Mi kp-t vittünk, de ahogy a többiek írták, szinte mindenhol lehet kártyával fizetni.

Előzmény: OrSoLy (7259)
OrSoLy Creative Commons License 2017.06.07 0 0 7259

Köszi szépen mindkettőtöknek! Én amúgy készpénzes emberke vagyok külföldön, csak norvég korona nem baj ha nem marad a nyakamon, meg hogy tényleg mindenhol lehet kártyával fizetni, hát lehet kipróbáljuk hogy nem viszünk egyáltalán :)

Még egy kérdésem lenne, bár lehet csak el kéne olvasnom újra a topik végét: a reptéren hol tudok venni tömegközelekdésre jegyet? A Light Railt fogjuk használni, a belvárosban lakunk majd, a végállomásától nem kell sokat sétálnunk. Az rémlik hogy olcsóbb ha benn a reptéren veszem meg, mintha a sofőrtől/megállóban.

judit56 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7258

Ne válts pénzt, teljesen felesleges, még a wc használat 10 koronájához is automata van, nem wc-s néni:-))))

Előzmény: OrSoLy (7256)
VégreNorvégia Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7257

Szia OrSoLy!

Mindenhol lehet kártyával fizetni, ha jobban szereted ezt a fajta fizetési módot akkor nem kell kp. Nekem van bevált váltóm, nem számolnak fel kezelési ktget így kp-re jobban jött ki az árfolyam.

Sztem érdemes mindkét hegyre felmenni. Ulriken igazi norvégos, elszórtan piros hyttével, Floyen erdős. Mindkettő más, és érdemes túrázni is. Ha választani kell, nekem Ulriken.

Erődön belül van a torony és a Haakon's Hall, felsoroltakon kívül nekem nagyon tetszett Gamle Bergen, a skanzen. 3-as busszal könnyen megközelíthető.

Fish Market egész nap nyitva. Helyben elkészítik a kiválasztott halakat, tengeri herkentyűket, ill vannak előre elkészített lazacos, rákos szendvicsek. Érdemes megkóstolni a bálna steaket és a rénszarvas burgert vagy kolbászt. 

Előzmény: OrSoLy (7256)
OrSoLy Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7256

Sziasztok!

Pénteken indulunk Bergenbe. Pár kérdés még felmerült bennem, tudnátok segíteni?

- írtátok már, hogy gyakorlatilag mindenhol lehet kártyával fizetni. Váltsunk egyáltalán norvég koronát, vagy nem szükséges semmi készpénz?

- Ulriken vagy Floibanen? Érdemes mindkettőre felmenni vagy elég az egyik? Ha elég, melyik legyen az?

- Miket érdemes megnézni Bergenben? Eddig ezeket néztem ki: Bryggen, Hansa múzeum, St. Mary templom, Bergen erőd (jól értem, hogy ezen belül van a Haakon's Hall és a Rosenkratz torony?), Fish Market. Kihagytam valamit, amit muszáj megnézni?

- Tegnap láttam, hogy 10-én szombaton lesz a Torgdagen, Market Day, ami valami vidám népi összejövetel, régi hajók, ruhák, stb, valaki volt már ilyenen?

Egyelőre ennyi kérdés jut eszembe, köszi ha tudtok segíteni:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!