Keresés

Részletes keresés

OrSoLy Creative Commons License 4 napja 0 0 7272

szia, a busz a kilátóba külön fizetős sajna, méregdrága 290 NOK, de tényleg megérte. Én lefoglaltam ezt is előre, majdnem tele is volt a busz, tehát lehet főszezonban pláne jó lefoglalni előre. (Bár rizikó van benne, ha felhőben van, vagy esik..)

Nekem tetszett így a túra ahogy van, sokféle jármű, sokféle táj. Meg akkor valami szép kimarad, pl a Voss-Gudvangen közti nagyon meredek út gyönyörű vízesésekkel.

Előzmény: Kod62 (7269)
Milanfan1 Creative Commons License 4 napja 0 0 7271

Szervezett utakra gondoltam igazából.Amikor egy busszal odavisznek és akkor csoportosan megcsináljuk a túrát.Gondolom vannak ilyenek is,csak kicsit többe kerül.Az 5 órás túra nem gond,megcsináltam a Grand Canyont is 40 fokban,szóval ez a része nem riaszt el abszolút! :)

Előzmény: benerobi (7270)
benerobi Creative Commons License 4 napja 0 1 7270

Preikestolen és a kjoregbolten is jóval odébb van. Azért nem árt egy autó, amíg eljut az ember a túra kiindulási pontjára.

Az én sétám preikestolenre itt látható. Több mint 5 óra, ezt döntsd el, hogy számodra vállalható vagy sem. Kjoreg a fjord másik vége.

https://hu.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=2923878

De stavanger központjából indul egy hajó túra a lysefjordba, innen meg lehet nézni a preikestolent alulról és még egy pár szép helyet. Ezt ajánlom, nekem nagyon tetszett.

Előzmény: Milanfan1 (7268)
Kod62 Creative Commons License 4 napja 0 0 7269

Szia! Már vártam a beszámolődat, mi is ezt a programot tervezzük. Mivel mentetek fel a kilátóhoz Flamban? Úgy emlékszem külön lehet buszra befizetni ott helyben, ami felvisz. Vagy ez is benne volt a csomag árában?

Én most olyan csomagban gondolkodom, hogy az egyik út hajóval van, a másik vonattal. Ez drágább valamivel.mint a csak vonatos  ... nem tudom megéri-e,

Előzmény: OrSoLy (7264)
Milanfan1 Creative Commons License 5 napja -1 0 7268

Sziasztok!
Stavangerbe vettem nagyon jó árú repjegyet ma a wizznél.
Látnivalókkal kapcsolatos tapasztalatok,tippek érdekelnének.Illetve hogy a Kjeragbolten elérhető e onnan,ha nem lesz bérautónk?A preikestolen-re helyben nehéz feljutni vagy annyira nem vészes?
Előre is köszi a segítséget!

Oszi Creative Commons License 6 napja 0 0 7267

Végül is Norvégiához kapcsolódik...

Pont most zajlik a Skam sorozat legutolsó része (szombaton mutatják be egyben, de rövid, aznapi jelentek már láthatóak belőle a norvég tévé honlapján).

Ennek kapcsán írtam egy blogposztot a sorozatról, benne egy merész jóslattal, hogy szerintem miként zárul majd le az egész Skam-projekt:

http://noreg.blog.hu/2017/06/20/skam_883

Romotopos1 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 7266

Szia, mi is az a kapudíj, és mikor, hol kell fizetni?

Előzmény: judit56 (7255)
Romotopos1 Creative Commons License 2017.06.20 -1 0 7265

Sziasztok!

A nyáron mennénk Svédországon át két és fél napra Norvégiába. Egersund a táborhely, Bergenig jutnánk el. Segítenétek, mit kell feltétlenül megnézni? Mire figyeljünk, mivel készüljünk?

Köszönöm szépen

Előzmény: OrSoLy (7264)
OrSoLy Creative Commons License 2017.06.18 0 0 7264

Sziasztok!

Mi is megjártuk Bergent, sokat nem tudok hozzátenni az eddig elhangzottakhoz, max néhány dolgot leírok, amit úgy érzek fontos. 

Elmentünk a Norvégia dióhéjban túrára, mesés volt, mindenkinek ajánlom (akár autóval saját szervezésben is, mert az ára horror.) Úgy kértem a jegyeket, hogy Flamból legyen időnk felmenni a Stegastein kilátóba, ez volt a nap fénypontja, az út szerpentines és gyönyörű, a kilátóból a kilátás pedig .... arra szavak sincsenek.

A kaját megoldottuk innen-onnan, érdekes módon a nagy nemzetközi láncok kajái a legolcsóbbak, pl Burgerking, McDonalds, Subway. Ennyi sima mekis hamburgert régen ettem, de 10 NOK volt, ennél olcsóbb kaja nem létezik ott. 

Bergen is szép, de tényleg egynapos város, mi bementünk ide-oda, de igazából a Hansa múzeum, és a skanzen (Old Bergen, Gamle Bergen) érte meg. 

VégreNorvégia Creative Commons License 2017.06.07 0 1 7263

Igen, a halpiacon is

Előzmény: OrSoLy (7262)
OrSoLy Creative Commons License 2017.06.07 0 0 7262

Köszi az infókat :)

Még annyi jutott eszembe, hogy pl a halpiacon is tényleg lehet fizetni kártyával?

VégreNorvégia Creative Commons License 2017.06.07 0 0 7261

Jegyet lehet a megállóban is venni automatából, szintén 37 NOK

Előzmény: OrSoLy (7259)
BJOENYH Creative Commons License 2017.06.07 0 1 7260

Szia OrSoLy!

A Light Rail-re jegyet a reptér kijárata előtt található 7eleven üzletben tudsz vásárolni. /37 NOK/

A megálló kb. 4 perc séta, csak a Bybanen táblát kell figyelni/követni. (új reptéri terminál -3 szint(emlékeim szerint), lift és mozgólépcső is van)

Mi kp-t vittünk, de ahogy a többiek írták, szinte mindenhol lehet kártyával fizetni.

Előzmény: OrSoLy (7259)
OrSoLy Creative Commons License 2017.06.07 0 0 7259

Köszi szépen mindkettőtöknek! Én amúgy készpénzes emberke vagyok külföldön, csak norvég korona nem baj ha nem marad a nyakamon, meg hogy tényleg mindenhol lehet kártyával fizetni, hát lehet kipróbáljuk hogy nem viszünk egyáltalán :)

Még egy kérdésem lenne, bár lehet csak el kéne olvasnom újra a topik végét: a reptéren hol tudok venni tömegközelekdésre jegyet? A Light Railt fogjuk használni, a belvárosban lakunk majd, a végállomásától nem kell sokat sétálnunk. Az rémlik hogy olcsóbb ha benn a reptéren veszem meg, mintha a sofőrtől/megállóban.

judit56 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7258

Ne válts pénzt, teljesen felesleges, még a wc használat 10 koronájához is automata van, nem wc-s néni:-))))

Előzmény: OrSoLy (7256)
VégreNorvégia Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7257

Szia OrSoLy!

Mindenhol lehet kártyával fizetni, ha jobban szereted ezt a fajta fizetési módot akkor nem kell kp. Nekem van bevált váltóm, nem számolnak fel kezelési ktget így kp-re jobban jött ki az árfolyam.

Sztem érdemes mindkét hegyre felmenni. Ulriken igazi norvégos, elszórtan piros hyttével, Floyen erdős. Mindkettő más, és érdemes túrázni is. Ha választani kell, nekem Ulriken.

Erődön belül van a torony és a Haakon's Hall, felsoroltakon kívül nekem nagyon tetszett Gamle Bergen, a skanzen. 3-as busszal könnyen megközelíthető.

Fish Market egész nap nyitva. Helyben elkészítik a kiválasztott halakat, tengeri herkentyűket, ill vannak előre elkészített lazacos, rákos szendvicsek. Érdemes megkóstolni a bálna steaket és a rénszarvas burgert vagy kolbászt. 

Előzmény: OrSoLy (7256)
OrSoLy Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7256

Sziasztok!

Pénteken indulunk Bergenbe. Pár kérdés még felmerült bennem, tudnátok segíteni?

- írtátok már, hogy gyakorlatilag mindenhol lehet kártyával fizetni. Váltsunk egyáltalán norvég koronát, vagy nem szükséges semmi készpénz?

- Ulriken vagy Floibanen? Érdemes mindkettőre felmenni vagy elég az egyik? Ha elég, melyik legyen az?

- Miket érdemes megnézni Bergenben? Eddig ezeket néztem ki: Bryggen, Hansa múzeum, St. Mary templom, Bergen erőd (jól értem, hogy ezen belül van a Haakon's Hall és a Rosenkratz torony?), Fish Market. Kihagytam valamit, amit muszáj megnézni?

- Tegnap láttam, hogy 10-én szombaton lesz a Torgdagen, Market Day, ami valami vidám népi összejövetel, régi hajók, ruhák, stb, valaki volt már ilyenen?

Egyelőre ennyi kérdés jut eszembe, köszi ha tudtok segíteni:)

judit56 Creative Commons License 2017.05.28 0 0 7255

Mi pénteken mentünk, hétfőn jöttünk.,Szombaton elmentunk Gudvangenbe (nem sok érdekes van ott) az ut nagyon szép. Hazafel IKEA vacsora, 79 NOK egy 10-es husgolyó. 

Szombaton fjord tura, 510 NOK, majd felmentünk a Flojbahn-al, utána séta a belvárosban. Utolsó nap délelött elmentünk autózni, délben vissza

a szállodába, majd ki a reptér felé indultunk, és megnéztük a reptér felé vezető helyeket. 

A kocsira még számoljatok kapu dijat, ami 3 napra 280 NOK+a benzin. 

Ha kell még valami irj csak. 

Előzmény: Kod62 (7250)
Ist1_314 Creative Commons License 2017.05.25 0 1 7254

Sziasztok!

Mi pénteken érkeztünk meg a párommal 4 nap bergeni kirándulásból, leírnám mi mivel töltöttük az időt, hátha valakinek segít! :)
Hétfő este érkezett meg a gépünk, egyből a reptér kijáratánál volt a transzfer busz amivel be lehetett menni a centrumba, a buszmegállóban lehetett megvenni a jegyet, ami egyébként már 10 koronával drágább volt mint bent a reptéri automatánál ha jól emlékszem (egyből a kijáratnál van az automata). Kártyával lehetett vásárolni, nekem OTP-s van és még talán jobban váltotta a bank mint a valutás itthon.
Végig gyalog közlekedtünk, nem voltak olyan vészes távolságok az airbnb-s szállás is olyan 2 km-re volt  a központtól. Megnéztük ott a várható időjárást, kedd-csüt. eső, szerda-péntek "napos". Kedden csak sétáltunk a szemerkélő esőben a városban, plusz elmentünk az akváriumba, néztünk egy fóka showt ami minden délután van, volt pingvin, kígyó, kajmán és sok hal. :D semmi extra, de időtöltésnek rossz időben nem volt rossz. Szerdán tudtuk hogy jó idő lesz ezért akármennyire drága is de norway in a nutshellt választottuk, jegyünk nem volt, reggel lesétáltunk a vonatállomásra és ott vettük meg indulás előtt fél órával, ajánlották hogy visszafelé is lehet teljesíteni a túrát akkor több időt lehettünk volna Flamban, de mi maradtunk a Bergen-Voss-Gundtvagen-Flam-Myrdal-Bergen vonalon. Ezt mindenképpen ajánlom mindenkinek, az egész utat fel lehetett volna venni, nagyon szép, bőven megérte. Csütörtök ismét esős idő, szokásos városi séta, amerre még nem voltunk, délután felé amikor kisütött a nap, felsétáltunk a Floyen-re. Nem vagyunk nagy túrázók, de azért túl lehet élni, a rossz az volt, hogy farmer plusz télikabát volt rajtunk amibe persze 10 perc alatt leizzadtunk utána már kicsit hűvös volt, jobb lett volna rétegesen esőkabáttal készülni. Utolsó nap pedig elmentünk még az Ulrikenre, libegővel fel, ott még nagyon sok felé el lehetett volna menni túrázni ahhoz már hullák voltunk, de a kilátás is nagyon szép onnan, majd vissza ugyanazzal a retúr jeggyel a reptérre.
Összességében nekem nagyon megtetszett a hely, azonban tény hogy rohadt drága :D Kis boltba vettünk szendvicsnek valót, főleg azt ettük, egy extra coop pont volt a szállás mellett 50 méterre, valamint egyszer bevállaltunk egy bálna és egy rénszarvas burgert darabját olyan 6000 Forintért. Kajával aki tud érdemes oda készülni, és mi a csapvizet preferáltuk. :) Ha valakinek lenne kérdése, nyugodtan hátha tudok segíteni valamiben.
Ui.: Ja és köszönöm az itt is adott ötleteket látnivalók kapcsán!

VégreNorvégia Creative Commons License 2017.05.25 0 0 7253

Igen, de közben megtaláltam németül a gyakran ismételt kérdéseket, ahol le is írja, h minden nap nyitva van a pult, ahol az online vásárolt jegyet át lehet venni. A bejárattól jobbra lesz, ahonnan a túrák indulnak.

Köszi a segítséget, így már meg merem venni:)

Előzmény: OrSoLy (7252)
OrSoLy Creative Commons License 2017.05.25 0 0 7252

És attól tartasz hogy akkor nincs nyitva az iroda? Ez online bookingot ír, úgyhogy biztosan nem az irodára vonatkozik, sőt azt írja, olyankor ott veheted meg a jegyeket. De betettem az iroda nyitvatartási idejét is korábban, amit a visszaigazolásban kaptam:

The NSB ticket office at the Bergen Railway station is located on the right hand side on the platform.
Ticket machines can not be used.

Opening hours NSB ticket office:
Monday - Friday 06:45 - 19:15
Saturday 07:30 - 16:00
Sunday 07:30 - 16:00

Előzmény: VégreNorvégia (7251)
VégreNorvégia Creative Commons License 2017.05.25 0 0 7251

1 héttel korábban. Kiválasztod az indulás helyét, dátumot, főt és ott írja.

Előzmény: OrSoLy (7249)
Kod62 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7250

Nagyon jó áron béreltetek, nekem 2 napra júli végén már 70 000-ért ajánl a Europcars. Vívódok rajta, csak attól félek ez már csak drágább lesz.  Valószínűleg marad a dióhéj program.

Írnál arról, merre jártatok?

Előzmény: judit56 (7247)
OrSoLy Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7249

szia, június 9-én megyünk, ha addig ráér, szívesen megírom az átvételt (bár olvasatom szerint nincs benne semmi furfang, nyitvatartási időben odamegyek a vasútállomáson lévő irodába és átveszem). Én amúgy nem találkoztam ezzel a mondattal, és nem is tűnt fel, hogy hétvégén ne lehetne foglalni.

Előzmény: VégreNorvégia (7248)
VégreNorvégia Creative Commons License 2017.05.24 0 0 7248

Szia OrSoLy!

Mikor mentek?

Érdekelne hogyan történik a voucher átvétele a vasútállomáson. Még nem vettem meg a fjord túrára a jegyet, mert azt írja, h az online foglalás hétvégén és ünnepnapon zárva.

Az angolom nem jó és hiába állítom át németre, ezt akkor is angolul írja és lehet rosszul értem:

Online booking calendar closes on weekends and Norwagian public holidays.

Előzmény: OrSoLy (7217)
judit56 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 7247

autóbérléssel kapcsolatban, tegnap jöttünk haza, szintén péntektől hétfőig voltunk.

Europcar-nál béreltünk, itthon fizettünk 3 napra 37 ezret, majd kint zároltak 1200 NOK-ot, amiből levonják majd a kapukon áthajtást (ami 3 napra

átalányban 280 NOK) a többit visszautalják. Benzinre 450 NOK ment el, ez 600 km-re volt elég.  

Szállás egy hotelben volt, parkolást kellett volna fizetni, de a környező utcákban ingyenes, így nem foglaltunk. 

Ha valaki tudni szeretne valamit, szívesen megmondom (ha tudom). 

Előzmény: Kod62 (7240)
Kod62 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 7246

Nagyon örülök, hogy felraktad ide az úti beszámolódat.Biztos nem találtam volna meg, bár a wikicikket már olvastam. Szívesen olvastam, szerintem mások is élvezkedhetnek rajta. Lejön az élmény átélése, a természet szeretete, hogy mennyire sokat jelentett ez az út. Öröm volt olvasni, köszönöm.

Előzőleg magyar kerékpárosok beszámolóját olvastam, ők Mo-ról bicajjal mentek a Nordkappig. Én egyik utat sem tudnám bevállalni, de nem tartom kizártnak, hogy egyszer még eljutok oda.

Jó lenne ebben a topikban több beszámolót olvasni. Lehet, hogy aki leírja élményeit, véleményét, nem is gondolja másoknak milyen sokat jelent, arról nem is beszélve, hogy aki még a norvégiai utazás előtt áll, milyen nagy segítség az út szervesésében.

Előzmény: schiffe (7245)
schiffe Creative Commons License 2017.05.22 0 1 7245

Én meg 68 :-)

Ha azért szívesen olvasnál a hajóútról, akkor a "hajónaplómat" itt találod:

http://vizek-hajok.blog.hu/2017/02/25/fjordok_trollok_es_postahajok_ez_a_hurtigruten

Előzmény: Kod62 (7244)
Kod62 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 7244

Nekünk is szempont a konyha, valami egyszerű ételt elkészíteni. A lépcsőket talán 3 nap kibírjuk. nem biztos, hogy fiatalabbak vagyunk /55 a férjemmel, fiúnk 15/

A Hurtiguten út szép lehetett. Ehhez nagy bátorság kell, ha csak a hullámokra gondolok, már az is megvisel. Hosszú távon én nem biztos, hogy bevállalnám.

Előzmény: schiffe (7243)
schiffe Creative Commons License 2017.05.21 0 0 7243

Programot nem tudok ajánlani.

Nekem ugyanis összesen pár órám volt a városban, mert 11 napos út után a Hurtigruten hajójával érkeztem vissza Bergenbe délután 3 körül , és esett az eső, de elhúztam a bőrödöt a nem messzi szállodába. Aztán már félsötétben elmentem egyet járni a Bryggen felé, de amikor a cipőm és a nadrágom is elázott, akkor feladtam. Másnap korareggel pedig csak kibuszoztam a reptérre és jöttem is haza.

Számomra egy másik szempont volt, hogy a szálloda közelében a Flybussennek is van megállója. Amit nem szerettem, az a sok és magas lépcső, de ti biztos fiatalabbak vagytok. Amit pedig szerettem, az a vízdorralóval, mikróval, bögrékkel, tányérokkal, stb. felszerelt közös teakonyha - az egyszerű vacsorát és reggelit nagyon megkönnyíti.

Előzmény: Kod62 (7242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!