Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12734
Pedig jónak kéne lennie szerintem, rögzített makrót írtam át.
Előzmény: Törölt nick (12733)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12733
Természetesen kipróbáltam. Nincs vele semmi gond. Viszont azt vettem észre, hogy az általam megadott Path F:\ ellenére elmenti a C:\Dokumentumok mappába.

(excel 2007)
Előzmény: aulac (12732)
aulac Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12732
Rendesen így néz ki:

Sub Masol()
Dim Path As String, FileName As String
Dim Today As Date
Today = Format(Now, "yyyy.mm.dd")
Path = "D:\Leltár" 'itt add meg a saját elérési utat
FileName = "Leltár_" & Today & ".xls"

Range("H3:H270").Copy Range("C3:C270") 'itt megváltoztathatod a tartományt
ChDir Path
ActiveWorkbook.SaveAs FileName:=FileName, FileFormat _
:=xlExcel8, Password:="", WriteResPassword:="", ReadOnlyRecommended:= _
False, CreateBackup:=False
End Sub

Hibakód: "Expected End Sub"
Előzmény: SQLkerdes (12731)
SQLkerdes Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12731
Vagy lehet hogy mégis jó, csak neked is kivette a \ jelet a fórummotor.

Mindenesetre a jó formátum: "D:\Leltár"
Előzmény: SQLkerdes (12729)
SQLkerdes Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12730
Nekem ez a rész is gyanús:
Range("H3:H292").Copy Range("C3:C270")

Mert a H oszlopban kijelölt tartomány (289 sor) nem azonos méretű a C oszlopban kiejlölt tartománnyal (267 sor).

Előzmény: aulac (12727)
SQLkerdes Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12729
És a Path változód sem olyan amit a kód meg tudna enni.

A mostani "D:Leltár" helyett használj "D:Leltár"-t.
Előzmény: aulac (12727)
SQLkerdes Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12728
Azt gondolom a gombot neked kell odaraknod kézzel.

A lenti kódban az xlExcel8 használata arra utal, hogy ezt a kódot Excel 2007-re vagy jobbra írták. Ha neked pld 2003-as exceled van, akkor helyette az xlworkbooknormal értéket kell használni.

Lehetnek még más csapdák is, a legjobb az lenne, ha beposztolnád, hogy melyik sorra panaszkodott a kód.
Előzmény: aulac (12727)
aulac Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12727
Szia robbantomester.

A makro így néz ki:

Sub Masol()
Dim Path As String, FileName As String
Dim Today As Date
Today = Format(Now, "yyyy.mm.dd")
Path = "D:Leltár" 'itt add meg a saját elérési utat
FileName = "Leltár_" & Today & ".xls"

Range("H3:H292").Copy Range("C3:C270") 'itt megváltoztathatod a tartományt
ChDir Path
ActiveWorkbook.SaveAs FileName:=FileName, FileFormat _
:=xlExcel8, Password:="", WriteResPassword:="", ReadOnlyRecommended:= _
False, CreateBackup:=False
End Sub

És nem működik.
Nincs Vezérlőgomb.

Előzmény: Törölt nick (12726)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12726
írd át a makróban lévő elérési utat és tartományt abban a fileban korábban amit visszaküldtem.
(A szükséges sorokhoz odaírtam, hogy melyiket hol kell.)
Előzmény: aulac (12721)
Dulifuli Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12725
Nem tudom. Szerintem legfeljebb valamiféle formázási gond lehetne (hiszen most már minden olyan adat megjelenik, ami csak számokból áll), de akárhogy is kerestem, nem találtam ilyen beállítást.
Előzmény: Törölt nick (12709)
jopka Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12724
:) Ebben a pillanatban akartam írni, hogy én szerencsétlen... Ezt elfelejtettem és beírva az ÉS()-t, működik... Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (12723)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12723
HA(), ÉS(), VAGY(), stb. függvényekbe nem lehet ilyen hármas relációkat írni. Illetve lehet, de nem azt adja ki, amire számítasz. A többszörös relációk balról jobbra haladva, egyesével értékelődnek ki. Az alábbi feltétel esetében:

időszak_eleje<belépés<jelentés_napja

ez úgy értékelődik ki, hogy:
1. lépés
időszak_eleje<belépés -> igaz vagy hamis? legyen pl. igaz
2. lépés
IGAZ<jelentés_napja -> igaz vagy hamis? Ennek értéke mindig hamis lesz. Akkor is hamis lesz, ha az előző lépésben HAMIS jön ki.

A hármas relációkat át kell alakítani így:

ÉS(időszak_eleje<belépés;belépés<jelentés_napja)




Előzmény: jopka (12722)
jopka Creative Commons License 2010.09.06 0 0 12722
Az elmúlt heti felvetéshez kapcsolódóan még egy kérdés: Miért hamis mindig az eredmény?

=HA(VAGY(időszak_eleje<belépés<jelentés_napja;jelentés_napja<kilépés<időszak_vége);HA(időszak_eleje<belépés<jelentés_napja;alapbér/DAY(lekérdezés;időszak_vége)*DAY(jelentés_napja;belépés);alapbér/DAY(jelentés_napja;jidőszak_vége)*DAY(jelentés_napja;kilépés));HA($B2="aktív";alapbér;0))
Előzmény: SQLkerdes (12706)
aulac Creative Commons License 2010.09.05 0 0 12721
Igazad van.
A H3-H270 oszlopot kéne egy vezérlőgomb segítségével- amilyen felül a "Készletmódosítás" feliratú- a C3-C270 oszlopba másolni.
A vezérlőgomb helye pedig a "Készletmódosítás" mellett jobbra "Leltár végrehajtás" felirattal lenne.
Ha így érthető?
aulac
Előzmény: Törölt nick (12719)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 12719
Válaszoltam. Sok ellentmondást látok a leveled meg a csatolt file között.
Szerintem nyugodtan írhatsz ide a fórumba is (egyszerűbb...)

A kérés egyszerű másolás, mentés volt aktuális dátummal a fájlnévben.



Sub Masol()
Dim Path As String, FileName As String
Dim Today As Date
Today = Format(Now, "yyyy.mm.dd")
Path = "C:" 'itt add meg a saját elérési utat
FileName = "Leltár_" & Today & ".xls"

Range("H3:H292").Copy Range("D3:D292") 'itt megváltoztathatod a tartományt
ChDir Path
ActiveWorkbook.SaveAs FileName:=FileName, FileFormat _
:=xlExcel8, Password:="", WriteResPassword:="", ReadOnlyRecommended:= _
False, CreateBackup:=False
End Sub

Előzmény: aulac (12715)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 12718
De persze lehet, hogy a fájl ott van a gépeden, csak nincs regisztrálva. Rákereshetsz a Program Files\MIcrosoft Office mappában is.
Előzmény: Törölt nick (12717)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 12717
Talán az MSCAL.OCX kell neked.

http://www.fontstuff.com/downloads/mscal_office2003.zip

Letöltöd és regisztrálod, aztán a Tools/References-ben felveszed (MS Calendar Control) szerintem működni fog a formod.
Előzmény: Gavriel (12711)
Delila_1 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 12716
Nem ismerem az OO-t, sajnos nem tudok tanácsot adni.
Előzmény: Gavriel (12713)
aulac Creative Commons License 2010.09.05 0 0 12715
Szia robbantomester!
Légy szíves segíts. Egy új rádiógombra lenne szükségem a táblázatban.
A többit mélben megírom.
köszönettel aulac
Előzmény: Törölt nick (12709)
SQLkerdes Creative Commons License 2010.09.04 0 0 12714
Próbáld ki ezt, saját felelősségre:

klikk ide...

Még annyit hozzátennék, hogy scrap file-oknak meg kellene nyílniuk kattintásra, lehet a registry-dben is körül kéne nézni...
Előzmény: d.bali81 (12710)
Delila_1 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 12712
Keress rá a calendarmain.xba-ra, ezt kell letöltened, hogy újra működjön.
Előzmény: Gavriel (12711)
d.bali81 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 12710
Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy kedves anyósom elmentette az excel fájljai egy pendrive-ra, de sikerült neki .SHS formátumban összehozni. Nem tudok mit kezdeni vele. Próbáltam parancsikont létrehozni és behúzni egy üres munkalapra, de semmi. Vkinek vmi megoldás?
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.03 0 0 12709
a mezőkódokkal nem lehet gond?
Előzmény: Dulifuli (12707)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.03 0 0 12708
Hasonló szituációban történt ilyen velem is. Nálam akkor, az volt a megoldás, hogy szövegkonvertáló függvény használtam a körlevél alapjául szolgáló excel táblázatban. Ezt kivettem, és utána megjelent a körlevél mezőben a szükséges adat.
Mintha a körlevél az excel egyes függvényeit nem kedvelné...
Előzmény: Dulifuli (12707)
Dulifuli Creative Commons License 2010.09.03 0 0 12707
Bocsi, megint csak beestem ide egy kérdéssel, és nem keresgéltem túl sokáig, hogy volt-e már ilyesmiről szó ebben a topicban!
A probléma a következő: adott egy Excel táblázat, amelyben az eszközök adatai vannak. Az egyik oszlop tartalmazza a leltári számokat. Ezek egy része csak számjegyekből áll, mások betűvel kezdődnek, és valamivel több számjeggyel folytatódnak, mint a csak számokból állók. Végül van néhány olyan is, amiben "/" jel is van (pl. 63172/0002). Ezen táblázatban szereplő adatok alapján szeretnénk egy Word dokumentumból az egyes sorokból adatlapokat nyomtatni (körlevél eszköztár, mezőkódok, satöbbi). Be is van állítva szépen, hogy hová tegye a doksiban a leltári számok oszlopában lévő adatokat. A vicces az, hogy ezt némelyik sornál meg is csinálja rendesen, másoknál meg nem. Amikor ezt először észrevettem, akkor még a csak számot tartalmazó adatok közül sem jelenítette meg mindet. Megpróbáltam beállítani az oszlopban a szám formátumot egységesen, de ez sem segített. Később a Szövegből oszlopok funkcióval átraktam az oszlop összes adatát egy másik oszlopba, majd az eredetit kitöröltem, és az újnak adtam az eredeti oszlop nevét. Így most már a jelek szerint minden csak számból álló adat megjelenik, de a többiek nem (pontosabban egy 0 jelenik meg helyettük).
Vajon mi lehet ennek az oka, és hogyan lehetne rávenni ezeket a programokat, hogy végül az összes adatot megjelenítse a Word?
SQLkerdes Creative Commons License 2010.09.03 0 0 12706
Nem baj, ez csak arra van hatással, hogy hogyan határozod meg, hogy valaki tárgyhavi kilépő-e.

Ha nem lett volna adat, akkor IF(B2="",...) működött volna, így IF(B2>C2,...) műxik. Feltéve, hogy jól emlékszem arra, hogy C2-ben van a tárgyhó vége ÉS korábbi hónapokban kilépettek már nincsenek a táblában.
Előzmény: jopka (12705)
jopka Creative Commons License 2010.09.03 0 0 12705
Ohh! "B2"-ben mindig van adat, mert határozott idejű foglalkoztatásról van szó...
Előzmény: SQLkerdes (12702)
jopka Creative Commons License 2010.09.03 0 0 12704
Köszönöm! Még csak most tudok belekezdeni... Majd jelzem az eredményt! Amúgy ami nagyon bonyolítja a megoldást az az, hogy havonta kell jelentést írnom... Persze, hogy nem hónap végi a határidő, hanem az utolsó péntek! Ekkor az elköltött havi, illetve göngyölített bérről kell a kimutatást összeállítani. Így nekem nem D2 cellám van, hanem jelentés! munkalapom januártól decemberig, ahol A2=alapadatok!A2 (itt vannak a nevek) és tölti a sorokat ahogy jönnek-mennek az emberek (belépés napja szerint van ugye növekvőben, mert mindig csak beírom az újat a végére). No, és emiatt van egy apró csavar... A példa okáért jön delikvens 01.12-én és dolgozik 04.30-ig. Január hónapban ő a belépő. Hónap vége [vagy jelentés napja, amit a segédtáblák lapon megoldottam, hogy van egy cellám, ahol legördülőkből tudom a dátumot állítani Dátum(x;y;z;)] Azt számolja, hogy mennyi a törthavi bér, de ha pl. van valaki, aki előző évről csúszott át és kilép, akkor már az eddigi próbák hibájából fakadóan őt vagy nem számolja, vagy a belépésre írt képlet negatív eredményt ad... Aztán ugye dolgozik teljes februárt és márciust. Ezt figyeli a függvény, mert ha a ledolgozott napok száma egyenlő a naptári napokkal (itt kivettem a NETWORKDAYS-t, mert inkább "fizetek" szombatra és vasárnapra is bért (:-)), minthogy bonyolítsam vele a dolgom) akkor az alapbérből osztással szorzással kiszámolja a függvény a havi bért ami (hurrá!) egyenlő az alapbérükkel.
Off: kolléganőm is fogja használni a táblát, így olyan produktummal kell előrukkolnom, ahol neki csak a lekérdezés dátumát kell beállítani (ezért van az év, hónap, nap 3 különböző cella legördülőjébe beállítva és ezért a dátum függvény állítja össze a 3 értékből...)
No, még egyszer köszönöm a tippet, jelzem az eredményt!
Előzmény: SQLkerdes (12703)
SQLkerdes Creative Commons License 2010.09.02 0 0 12703
Itt menet közben asszem rájöttem, hogy mi volt a problémád...

Szóval ez egy olyan speciális IF beágyazás, hogy a fő IF mindkét ágában lesz még egy IF.

IF(belépés_tárgyhóban, IF(kilépés_tárgyhóban, ezt_csináld, azt_csináld), IF(kilépés_tárgyhóban, emezt_csináld, amazt_csináld))
SQLkerdes Creative Commons License 2010.09.02 0 0 12702

Feltételezések:

- belépés napja:  A2 cella, dátum formátumban

- kilépés napja:  B2 cella, dátum formátumban

- A2-ben mindíg van adat (hisz tuti belépett valamikor az ürge)

- B2-ben csak akkor van adat, ha kilépett az illető.

- C2-ben van a tárgyhónap utolsó napja

 

D2-be kiszámoljuk a munkával tölött naptári napok számát (a problémád lényege nem a naptári vs munkanapokkal van, ezt meg tudod oldalni egyedül is).

 

Szóval D2

- ha a belépésre a tárgyhóban került sor és kilépési dátum nincs, akkor a munkával töltött napok száma = C2-A2

- ha a belépésre és a kilépésre is a tárgyhóban kerüls sor, akkor a munkával töltött napok száma = B2-A2

- belépés nem tárgyhóban kilépés nélkül, munkával töltött napok száma= a hónap napjainak száma (DAY(C2))

- belépés nem tárgyhóban, kilépés tárgyhóban, munkával töltött napok száma = B2-C2.

 

Azt mondod, hogy a beágyazott IF-ek mennek, szóval a függvény megírásának örömét nem veszem el tőled, kövesd a fenti logikát.

 

Erre a segítségre volt szükséged?

Előzmény: jopka (12701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!