Keresés

Részletes keresés

940-es Jani Creative Commons License 2 órája 0 0 431513

Egyenlőre nincs szerelés, mert a 24"- os tv nem passzol a 24"-os tv állványhoz............

Ááááá...........

Előzmény: Nyolcadik torpe (431512)
Nyolcadik torpe Creative Commons License 3 órája 0 0 431512

Szereld fel a tv tartó állványt keresztcsavarokkal egy tv méretű rendes plywood táblára. Ezt a táblát aztán azzal buzinevű dübellel arra a szar fuser funérra. Négy dübel a négy sarkára, meg 10-10 darab a felső széle mentén két párhuzamos sorban. A dübel olcsó, a tv drága. Az alatta jácccó gyerek meg méginkább drága. Oszt a kabátját is ráakaszthatja Kend, olyan erős lesz. Bár én még oda is ragasztanám (pink grip), persze csak a festék leszedése után, mert nálunk a festéket úgy lehetett lehúzni a falról, mint az orosz gyerekbicikli kormányáról a krómozást.... (az öregebbje tuggya, hogy milyen jelenség volt az :-D )

Előzmény: 940-es Jani (431492)
eljoult Creative Commons License 3 órája 0 0 431511

Nem volt mit tenni, berendeltem Ámérikából. Gyári már ott sincs, maradt az MTC (28 dezső). A szállítás még 1x annyi, és még kérdés a vám, ÁFA...

Előzmény: nappapi (431480)
kopiteki Creative Commons License 3 órája 0 0 431510

Rajzfilm. Túl a sövényen.

Előzmény: JrCsG (431507)
eljoult Creative Commons License 4 órája 0 0 431509

Uhh, igazad van. Hónap elejével állást váltottam, és azóta kicsit forog a világ:-)

Ha útban van, szabadulj meg tőle nyugodtan, de amúgy pár héten belül (ha találok váltótartó bakot) mennék Tinnyére, és akkor esetleg be tudnék ugrani érte.

Előzmény: kopiteki (431477)
eljoult Creative Commons License 4 órája 0 0 431508

A Volvonál már nem kapható:-(

Attól még rendes Kockavolvo, mert lövése sincs a szakszervíznek, hogy mi való bele...:-)

Előzmény: nappapi (431480)
JrCsG Creative Commons License 4 órája 0 0 431507

Gép??!!! :)

Előzmény: kopiteki (431506)
kopiteki Creative Commons License 4 órája 0 0 431506

Nevezzük pityunak!   :o)))

Előzmény: kopiteki (431504)
kopiteki Creative Commons License 5 órája 0 0 431505

Ja, bocs! Most nézem, mijaza mollydübel... nem ismertem, lehet ez erősebb is... de azért félnék. Kicsit.

Előzmény: 940-es Jani (431496)
kopiteki Creative Commons License 5 órája 0 0 431504

Lehet, úgy kéne, mint a sógorok. Ne nevezzük kerítésnek... :o)

Előzmény: fargo (431502)
kopiteki Creative Commons License 5 órája 0 0 431503

Ilyen:  

fargo Creative Commons License 5 órája 0 0 431502

"Norvégia 200 méter hosszú, 3,5 méter magas drótkerítést emel Oroszországgal közös, sarkvidéki határán, hogy ellenőrizni lehessen a bevándorlást ezen a határszakaszon. A norvég kormány szerint azért van szükség a kerítésre, mert tavaly 5500, többségében szíriai menekült érkezett Európa legészakibb határán keresztül a Schengeni övezeten belülre...

A 200 méteres kerítést a Storskog határállomásnál, egy erdős területen húzzák fel.  A teljes orosz-norvég határ 196 kilométer hosszú, azon viszont a határállomás környékét kivéve még mindig áll a hidegháború alatt felhúzott kerítés."

Mennyire gáz. Tavaly ezek a norvégok a holdra akarták kilőni Magyarországot, mert az kerítést mert emelni.

Most meg itt aggódnak az évi 5500 migráns miatt? Bonyek, ez a déli határon a csúcsidőszakban egy délelőtti adag volt nálunk. Egy*fél*napi*adag...

Arról meg ne is beszéljünk, hogy a mai napig áll a régi hidegháborús kerítés??? Ja, tudom, bisztosss a zoroszok...

kopiteki Creative Commons License 5 órája 0 0 431501

Ha nem férsz hozzá, akkor vegyél fisher dübelt, ami ilyen vékony falhoz meg gipszkartonhoz ajánlott. Mikor belecsavarod a csavart kinyílik mint egy pillangó. Mingyá keresek egyet és lerémképezem...

Előzmény: kopiteki (431499)
Pizo_S70 Creative Commons License 5 órája 0 0 431500

felszerelhetek-e 4db molly dűbellel egy kb 2kg-os tv állványt, és arra egy 24"-os tv-t?

Egyszer.        :-)

kopiteki Creative Commons License 5 órája 0 0 431499

A fal másik oldalához is hozzáférsz? Csak mert így símán nem fogja elbírni. Még a 20-as is gyenge...

Ha hozzá férsz a másik oldalhoz, tégy alá valami erősebb lemezt ( ne farostot) deszkát, rétegelt lemezt legalább 10-est, aztán valami nagyobb átmérőjü fém alátétet.

Előzmény: 940-es Jani (431494)
Nyolcadik torpe Creative Commons License 6 órája 0 0 431498

Elnézést kérek.

Fibre

Előzmény: Nyolcadik torpe (431497)
Nyolcadik torpe Creative Commons License 6 órája 0 0 431497

MDF

Medium Density Fiberboard

magyar nevén: kalap szar

Előzmény: 940-es Jani (431496)
940-es Jani Creative Commons License 6 órája 0 0 431496

Lehet,hogy sűrűbb mint a farost lemez, de biztos, hogy fából van és kb 15-20mm vastag.

Ezek itt nem tudnak építkezni, az tuti....

Előzmény: Alex Raps (431495)
Alex Raps Creative Commons License 6 órája 0 0 431495

A farostlemez egy rétegben lófasz. Falnak nem is jó. 

940-es Jani Creative Commons License 7 órája 0 0 431494

Bíztató, majd jóól megvizsgálom a "falat"....

Előzmény: Nyolcadik torpe (431493)
Nyolcadik torpe Creative Commons License 7 órája 0 0 431493

Ha olyan farost lemezről van szó, mint az én egykori fürdőszobámban is volt, akkor a fejedre fog esni. Én egy tükrös szekrényt raktam fel a mosdókagyló felé, hogy beletegyem a borotvámat, az asszony meg a fésűjét és 3153 darab drywall csavar után mertem csak elengedni, de ebből a fele talán nem is tartott semmit....

940-es Jani Creative Commons License 7 órája 0 0 431492

Sziasztok.

S.O.S.

Épület gépészeti kérdés:

kb. 15mm vastag farost lemezre felszerelhetek-e 4db molly dűbellel egy kb 2kg-os tv állványt, és arra egy 24"-os tv-t?

és ha felrakom akkor ott is marad, vagy leszakad a csába a fél fallal együtt?

Sürgős lenne a válasz, este szerelném.

köszi.

orasbacsi Creative Commons License 8 órája 0 0 431491

"mit csinálnátok a helyemben?"

Vennék a generátorba új csúszógyűrűt meg kefét a Kellénél, bele installálnám, és bíznék hogy soha többé nem dob ilyen hibát a gép.

Előzmény: nohab (431490)
nohab Creative Commons License 10 órája 0 0 431490

sziasztok,

talán emlékeztek a másfél héttel ezelőtti kálváriámra, amikor DSTC-hiba/fékhiba kijelzéssel megálltam és utána nem adta ki a kulcsot sem az autó és persze nem is engedett indítani, végül trélereznem kellett.

nos, a létező legrosszabb forgatókönyv jött elő, a kulcs ki nem adása miatt az autó a szerviz udvarán hétfőre lemerült, bebikázták és utána a hibajelenség reprodukálhatatlan volt,  töltés rendben, akku rendben.

a srácok azt mondták, amit én is olvastam már fórumokon, hogy ilyen tünetet tipikusan alacsony fedélzeti feszültség okoz (a bcm modul hibája mellett, de annak nincs hatása a kulcskiadásra), de mitől lehet alacsony a fedélzeti feszültség, ha az akku rendben van (egy hetes állás után pöccre indul), a töltés látszólag rendben van, hiszen soha nem kellett rátölteni...

láttatok már esetleg hasonlót? lehet valahogy a generátort "stressztesztelni", hogy van-e olyan eset, amikor kevés/nulla a töltése? a kijelzőn nem volt töltéskiesés figyelmeztetés. okozhat-e más ilyen pillanatnyi feszültségesést? abszolút kevés fogyasztóval mentem akkor, semmi durva nem ment, első DRL LED, A/C nélküli klíma és talán rádió, semmi tükör-/ülés/-ablakfűtés vagy hasonló, tehát az sem reális, hogy valamennyit tölt a generátor, de a fogyasztás nagyobb volt a töltésnél.

a szervizből hazafelé és aznap később is a korábbi szokásos nyikkanásmentes üzem volt minden hibajelenség nélkül. ezt utálom a legjobban, mert nem tudok bízni az autóban :(((((

mit csinálnátok a helyemben?

(v70 iii 2.4D / 2008)

orasbacsi Creative Commons License 10 órája 0 0 431489

Ha kevés pénzed van a 90LE-st vegyed, ha sok, akkor meg a 116LE-st.   A köztes változatok nem jók, hengerfejet módosították, de elsőre nem sikerült,  szívni fogsz ha ilyen köztes modellre teszel szert. Persze volt sok apró módosítás, peremezett első sárvédő a nagyobb indexekkel, lökhárító, 2001-től busz rendszer az ülésfűtés kapcsolóknál, stb, stb.  Igazából annyi  a tanács, hogy ha tudod, kerüld el a dízeleket !

Előzmény: TestamentDNR (431487)
Alex Raps Creative Commons License 10 órája 0 0 431488

Most asziszed hogy én olvasok is? Csak írni szoktam. :D

Előzmény: DéeL (431486)
TestamentDNR Creative Commons License 14 órája 0 0 431487

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Régi Volvo V40 1.9td vásárlásra adtam a fejem (hát nem egyszerű megtalálni a legmegfelelőbb állapotút), mivel hétvégén totálkárosra törte egy figyelmetlen autóstárs az autómat. Szeretnék egy masszív, biztonságos autót, és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

- Mi a különbség a 90 illetve a 95 lóerős változat között? Azonos ccm? Mit módosítottak rajta? 

- Azt látom, hogy a neuralgikus rohadás pontok az első sárvédők, illetve a hátsó ajtó mögött a küszöb. Ha a küszöb már erősen rohad, mögötte mi a helyzet? Mennyire kell ettől tartani? Bevállalható, ha kilakatoltatom a küszöböt?

- Bármilyen tanácsot szívesen veszek. :)

Nagyon köszönöm!

DéeL Creative Commons License 14 órája 0 0 431486

Yóreggelt! 431442 hsz. Nyilván a komposzt gondok nagyon lekötötték a figyelmed. :-)

'pot kívánok!

Előzmény: Alex Raps (431481)
nappapi Creative Commons License 14 órája 0 0 431485

A legjobb a Stromberg, azzal nincs gond. Van sok minden heteshez a relénél a nyákon szokott megrepedni a forrasztás, át kell forrasztani az összes pöttyöt, általában utána jó megint. Csak az AC, de nem nagy mutatvány a csere.

Előzmény: pirate82 (431483)
nappapi Creative Commons License 14 órája 0 0 431484

Asszem nekem van hetes lámpatörlő motorom meg talán lapát is, megnézzem? Egyszerű beszerelni (két csavar, csatlakozót össze dug és örülés), csak ki kell venni hozzá a lámpát + bajuszléc csere.

Előzmény: pirate82 (431482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!