Keresés

Részletes keresés

Xgame Creative Commons License 2014.01.07 0 0 14123

Igen. Én is ezt gondoltam, hogy a visszatérés működjön rendesen. Mennyibe fáj egy ilyen műszer?

Előzmény: Aws (14122)
Aws Creative Commons License 2014.01.07 0 0 14122

Én a hobbykingen vettem USB-s magasságmérőt, teljesen jó és kicsi. Mielőtt beteszed a rakétába, legyen pár sikeres visszatérésed.

Előzmény: Xgame (14121)
Xgame Creative Commons License 2014.01.07 0 0 14121

Szia! Nagyon szépen köszönöm az ötletet, utána fogok járni. A törzs 1,5 mm vastag alucső, és a szárnyak is aluminiumból készültek. A motor pedig rozsdamentes acél. Jelenleg a test és a motor /üzemanyaggal/ össz súja kereken 1,1 kilógramm. Volt már így egy indítása, csak ernyő nélkül nem a hosszú élet titka. Meg aztán a magasságot sem lehet mérni. Annyit lehetett látni, hogy igencsak a látótávolság végén volt. Persze alulról másgogy néz ki, mint oldalról kicsit távolabbról. Szóval a következő a magasság mérés lenne. Esetleg ebbe is volna valami ötleted? Vagy valakinek valami ötlete?

Előzmény: Aws (14120)
Aws Creative Commons License 2014.01.06 0 0 14120

A törzs is acélcső? Ez elég nehéz lesz...

A hozzászólásaimat olvasd végig, fotoszenzoros kapcsolást keress. Ez megy 9V-os elemről, a nyitó mechanika meg lehet lőporos.

Előzmény: Xgame (14117)
Kisa Creative Commons License 2014.01.05 0 0 14119
Izsák Hát Creative Commons License 2014.01.05 0 0 14118

Helló,

 

Csimcsam oldala nincs véletlenül valakinek learchiválva?

 

Köszi előre is!

Xgame Creative Commons License 2014.01.05 0 0 14117

Szóval neki kellene az a kapcsoló.

 

 

Xgame Creative Commons License 2014.01.05 0 0 14116

Sziasztok! Készülő rakétámhoz keresnék valami kapcsoló félét, ami az ernyő nyitást működtetné. Tudna valaki segíteni?

xplod Creative Commons License 2013.12.29 0 0 14115

Szia.

Azt kellene eldöntened hogy építeni ,vagy készen szertnéd megvenni.

Ha szereted a magad kétkezi munkájával készített dolgokat akkor  csináld magad okosan  , ebben nagyobb a sikerélmény mintha készen megveszed és  kilövöd.

Xplod

Előzmény: r.w.405. (14113)
Kisa Creative Commons License 2013.12.29 0 0 14114

Persze:

 

http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1619_1620&products_id=72693

 

Simán Paypalos fizetéssel is megveheted, de a Zenn modell is beszerzi neked. 

Előzmény: r.w.405. (14113)
r.w.405. Creative Commons License 2013.12.29 0 0 14113

Helló.sziasztok új vagyok itt.Jó hogy találtam ezt az oldalt.Szeretnék veni egy rakéta modelt,tudnátok segiteni?

xplod Creative Commons License 2013.08.29 0 0 14112

A gps modul már megvan  ,  sms -t küld , elsődleges dolog hogy ezek működjenek ,utána rákötjük a gps-t is .

Előzmény: Aws (14111)
Aws Creative Commons License 2013.08.29 0 0 14111

Szerintem a dupla ernyőnyitás lenne még fontos: tetőponton egy kis stabilizáló ernyő kinyitása, majd 2-300m-en a főernyő. Ehhez a barométer adatait lehetne használni (indításkori nullpont felvétel és ehhez képest számolni a főernyő nyitás magasságát). Másik fontos dolog a leszállt rakéta megtalálása, bár erre van külön eszköz már.

Előzmény: xplod (14110)
xplod Creative Commons License 2013.08.29 0 0 14110

Sziasztok.

Haladunk az elektronikával csak lassan. Van hozzá még egy nyomás mérő , ezek működnek ,de nem ez volt a célom ,hanem hogy ezek együttesen nyissák az ajtót, ha a gyorsulás nulla , vagy ha az emelkedés megszűnik (nyomás) vagy  dőlést jelez az iránytű.

Ha nektek kell valamit programozni hozzátok , megcsinálják. Ha nagy magasságot akarunk elérni ott nincs hibalehetőség.

Xplod

Aws Creative Commons License 2013.08.21 0 0 14109

Nekem olyan robbant fel egyszer, igaz abban volt vas oxid is. Ebben csak 16% DX van, így nem olyan durva.

Előzmény: xplod (14108)
xplod Creative Commons License 2013.08.21 0 0 14108

Szőlőcukorból 1 szer csináltam hajtóanyagot , hát nem gyengére sikerült :)

Előzmény: Aws (14107)
Aws Creative Commons License 2013.08.21 0 0 14107

Hétvégén teszteltem a növelt KN-el a KNO3-SU-DX-FU hajtóanyagot. A 40%-al növelt KN (220-ról 310-re) 2,5x növelte a magasságot (133m-ről 340m-re).

Amúgy egy nagyon szép felszállás volt a minimális szélnek köszönhetően.

Előzmény: Aws (14100)
xplod Creative Commons License 2013.08.20 0 0 14106

Régebben Technika  barátommal ezt a kérdést kibeszéltük. (ledugózás) én is dugoztam le a hajtóművem ,jól működött.

Azt találtuk ki hogy a fúvóka belső ellendarabját kell elkészíteni dugó , kúp . Ez lenne az indító állványon rajta és erre kell ráültetni a hajtóművet , így lezárja a fúvókát . Gyujtás után a gáz addig nem szökik ki míg el nem éri a rakéta súlyát a tolóerő ,ezután felemelkedik így lehet nyerni egy kis időt . A másik amire még gondoltunk  egy elektromágneses kúp ,ugyan ezen az elven működne csak visszatartaná mégjobban a rakétát indulásnál ,természetesen állítani lehetne a mágnesességét a kúpnak és kiszámolni hogy milyen visszatartó erő kell (mágneses kúp , elektromágnes)) hogy pont akkor emelkedjen fel amikor már robbanás határon van a hajtómű vagy valamivel előtte.

Előzmény: Kisa (14104)
Aws Creative Commons License 2013.08.07 0 0 14105

Mindkét hajtóanyag 0,1s alatt begyullad, a repülés során látszott, hogy bőven a levegőben égett ki mindkét motor és az állvány melletti kamerán is jól látszik hogy "pöccre" indult. Itt az üzemanyag égési sebessége a nagyon különböző, bár az impulzusuk közel ugyanakkora - ahogy írtad. Emiatt a KN-SU-DX-FU hosszabb ideig adja le a teljesítményt mint a másik, ez a különbség fő oka.

Én egyszer próbáltam papírral betömni fúvókát, robbanás is lett a vége, így soha többet.

Előzmény: Kisa (14104)
Kisa Creative Commons License 2013.08.06 0 0 14104

Nem telejesen értem, a KNSU és a KN-SU-DX-FU közel sem ugyan az.

A nagy eltérésnek az relatív lassú gyújtás és gyulladás lehet az oka. A katalizált sokkal könnyebben gyullad, gyorsabban eléri az ideális kamranyomást, szóval nagyon kicsi lesz az a mennyiségű gáz, ami nem mozgatja a raksit, mert nem tudja még elemelni a pálcáról.

Azt kellene elérni a nehezebben gyulladó elegyeknél is, hogy míg ki nem alakult az elvárt 40-50 Bar nyomás, addig ne tudjon kilépni gáz a fúvókán, ezért is szokás betömni papaírral.

Azaz a lassúbb égésű, nem katalizált cuccok gáztermeléséből egy jó nagy rész nem hasznosul, mert lassan épül fel a nyomás.

Ennek ellenére az üzemanyag tömb impulzusa hasonló.

Nakka is szokat szívott a KNSB-vel, nem volt hajlandó az elvárt nyomásgörbét teljesíteni.

Persze az látszik, hogy jobb a katalizált, de olyan motortest kell hozzá, ami ezt ki is bírja.

Hiába a katalizátor nem növeli az ISP-t, de kevesebb a veszteség a gyors égésnél.

 

 

Előzmény: Aws (14098)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.06 0 0 14103

Köszi az infókat.

Akkor szomorú vagyok. Pedig kis 20-30 centis játékokat kipróbálnék.

Majd ezért is külföldre megyünk. Azt hittem csak dolgozni van ott értelme......

Ilyen feljelentgetős országban nincs kedvem bújócskázni tek intélyes urakkal.

Kösz.

Tóni

Előzmény: Aws (14102)
Aws Creative Commons License 2013.08.06 0 0 14102

Szia!

Nincs klubtagság, volt egy klubunk de már pár éve nem találkoztunk. Mo-n amúgy ez tiltott hobbi, én is mindig elutazok az USA-ba fellőni (ééérted :))

Az engedélyezett méretről a tüzijátékosokat kéne megkérdezni, ha jól tudom szilveszter napján kívül egész évben tilos bármit fellőni (lehet hogy a sikoly kategóriát még lehet, de azt hagyjuk...)

Külföldről bátrabbak megpróbálhatnak beszerezni motorokat és hajtóanyagot, szerintem elég kockázatos. Ha zsebben hozod be pl Szlovákiából az más tészta.

Magasság mérésre én egy RC gépekbe való magasságmérőt használok. A szögmérés gyakorlatilag kivitelezhetetlen, mert a rakéta eltűnik a szem elől és elég gyorsan vissza is fordul, nincs erre idő.

Remélem segítettem.

Előzmény: X ANTI (14101)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.06 0 0 14101

Üdv a topiklakóknak!

Mint érdeklődő lúzer régen olvasom a bejegyzéseiteket.

Egy, két rövid kérdésem volna, ha szakít valaki rám időt:

Ilyen rakettázásban van-e valamilyen klubtagsági és vizsga követelmény?

Mi az a méret/súly ami még teljesen hobbi szinten űzhető?

Külföldön sok boltban vehető több féle méretű motor, aki nem mer/akar otthon vegyészkedni. Ezeket lehet küldetni vagy csak személyesen kézben hozni?

S miből tudjátok, hogy egy kis egyszerű rakéta milyen magasra jutott? Távolról szögméréssel?

Aws Creative Commons License 2013.08.05 0 0 14100

Vízzel főzöm az összetevőket, majd kipárologtatom belőle. Pár éve álltam erre át és azóta csak ilyet gyártok. A kész anyag olyan mint a keményebb gyurma. A KNSB-hez és KNSU-hoz magasabb hő és darált KN kell ezért macerásabb gyártani. Most azon gondolkodom hogy 1: megnövelem a KN értéket; 2: adok a vizes cuccba is vas oxidot hogy gyorsabb legyen.

Előzmény: xplod (14099)
xplod Creative Commons License 2013.08.05 0 0 14099

Szia.

Vizes keverésü? Az mit takar?

Csinálj sima  KNSB-t arra is kíváncsiak lennénk.

Xplod

Előzmény: Aws (14098)
Aws Creative Commons License 2013.08.05 0 0 14098

Hétvégén fellőttem 2x a rakétát, először egy régi vas-oxidos KNSU, majd egy új KN-SU-DX-FU vizes keverésű hajtóanyagot használva. A két fellövés között 20 perc telt el, szóval a légköri viszonyok azonosak voltak, rakéta ugyanaz, hajtóanyag tömeg/alak ugyanaz.

A vas-oxidos néhány tized s alatt kiégett (szinte ágyúlövés volt), az új meg a szokásos 0,5s körüli. Az első 185m-re, a második esetben 133m-re emelkedett fel.

Ez alapján igazolódni látszik, hogy a rövid égésidőhöz nagyobb gyorsulás és magasság tartozik, mint a hoszabbhoz.

Kisa Creative Commons License 2013.07.29 0 0 14097

A mai fellövés nagyon izgalmas volt, teszteltük az új raksivezérlő elektronikát.

Minden tökéletesen működött, a G szenzor és a nyomásszenzor, is pontos adatokat szolgáltatott, jól működött a szoftver. Az ernyőnyitás még nem volt rábízva, de a parancsot jó időben adta ki, azaz elsőre ez is jónak tűnik.

Volt benne egy csipogó, ami a mindenkori állapotot jelzi, de különösen jól jött most, mivel egy nagy fasor mögött landolt a kukoricás szélén.

 

Üröm az örömben, hogy az eddigi leggyengébb kilövés volt, vagy a hajtóanyag döglött meg, vagy a gyújtással volt gond, de az A100-as motor hajtóanyagának fele még a pálcán kiégett, nagyon lassan.

Miután végre elstartolt csak 2 tizedig égett, ez pontosan látszik a mért értékekből, így ahogy láttuk, és ahogy mértük, egy nagyon gyenge start volt.

 

Hamarosan leszenek konkrétumok is.

 

Kisa Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14096

Easy Star ? Régi szép idők... :D

 

Hétvégén csak rászántam magam egy újabb fellövésre, jól sikerült :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=7oGoe9c_RkA&feature=youtu.be

Előzmény: xplod (14095)
xplod Creative Commons License 2013.07.07 0 0 14095

Sziasztok.

 

Elkészült az Easy , jövőhéten repítés , Lackó gépe is kész van . Ez egy 2200 as moci , van egy 5000Kv de nem mertem beletenni ez is tolja mint a marha :)

Xplod

Aws Creative Commons License 2013.07.03 0 0 14094

A magasságmérő gyári, itt megnézheted:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22630__hobbyking_altimeter_.html

 

A rakéta saját:

 

Előzmény: Tucso69 (14093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!