Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bubble146 Creative Commons License 2 napja 0 0 215690

Ha igény vóna rá, akkor hamarosan jelentkezem a részletekkel. :-) Addig is: aki hallja, adja át. :-)

Ahhh, éreztem, hogy nem lesz ez egyszerű. :-(

A gyertyacsere előtt csinálta ezt. Kicserélték. Elmúlt. Eddig. 

Ám, ha összehozható lenne ez computeres dolog, annak mérhetetlenül örülnék. Hátha mégis némi szerencsével adna támpontot. Cserébe - szokás szerint - sütiket ajánlhatok minden résztvevőnek. Akár alakbarát verzióban is. :-)

Előzmény: Paco155 (215689)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 215689

Igény az vóna rá..... :)  (Tudatlan is pedzegette nemrégen)

A lefulladás sok dolog miatt lehet ha csak random jön elő és nem reprodukálható akármikor az persze nehezíti a hibakeresést. Egy kiolvasásra mindenképp érdemes lenne megdugni. Adm-nél van a készletem hozzá, amikor össze tudunk jönni hárman természetesen megoldható. 

Ha szerencsénk van és van tárolt hiba akkor akár irányt is adhat merre keresgéljünk.  De lehet sima csatlakozási hiba is valahol az meg nehezen megkereshető. Talán a főtengely jeladó csatlakozójára tippelnék elsőre, ha az nem érintkezik jól, akkor hasonló tüneteket produkál. És persze ugyanez a helyzet a benzinellátás rendszerével is. Lásd benzinpumpa reléje illetve az úgynevezett "main relay" ami meg mindennek adja az áramot.

Ha ilyen random leáll, nem indul, de később igen (és nem függ a hőmérséklettől) hiba áll fenn én kizárnám a motor mechanikus hibáját, ez a jó hír.  A rossz az az, hogy elektromos hibát keresni eléggé pepecs meló, és hosszú időbe fog telni. Főleg ha csak havonta egyszer jelentkezik, mert akkor ha megigazítasz valamit, de nem egyértelműen az volt az akkor megint kell legalább egy hónapig várni, hogy sikeres volt-e a művelet.

Előzmény: bubble146 (215688)
bubble146 Creative Commons License 2 napja 0 0 215688

Sziasztok emberek! :-)
Olyan régen jártam erre, hogy a régi nickemmel (bubble, ha nem ismertetek volna fel. :-D ) és a jelszómmal már nem megyek semmire. Így újat gyártottam.

Mindenki jól van? Járgányok?

Naná, hogy kérdésem van ezért orcátlankodom itt. Különösen Paco szakértésére van szükségem. :-)

Döglődik a szerkezet és ezúttal fogalmam sincs hol lehet a hiba. Gyertyák, olaj, akku cserélve és mégis lefullad random. Gyújtás van. Néhány próbálkozás után újraindul.

A frászt hozza rám.

Volna ötlet?
Persze nem magam esek neki a szervizelésnek, de a megfelelő helyen sem tudok mivel előrukkolni. Pedig kellene, mert így nagyjából használhatatlan és közeleg a jóidő.

Setleg bográcsozásra volna igény? Már csak azért, mert itt az idő. Ismét...

Előre is köszönetem és örültem nektek így is! :-)

Adm Creative Commons License 3 napja 0 0 215687

Köszi, nem remeg.

Kicsit lent fog, meg olyan hirtelen kapcsol, szokni kell.

Előzmény: Paco155 (215683)
Rudó Creative Commons License 3 napja 0 0 215686

Mindegy,tökéletes lett a többi lényegtelen.

Előzmény: tintacska (215685)
tintacska Creative Commons License 3 napja 0 0 215685

Szerintem nem mondta senki csak megosztottam pl nekem mi valt be.Nem mondta senki hogy igy kell csinalnod.Bar volt egy elviekben csodaszer is ajalva amit nem tudom megkerdeztel e a Lybra forumon a sractol...

A legelso Lybra muszerfal egysegenel en is festessel jartam el mint te.Aztan kiprobaltam a zsiroldot nekem nem marta fel a bezs szint.Utoljara pedig az emlitett rovareltavolitot hasznaltam az is csak a zsirosodast szedte le nem a festeket.

Előzmény: Rudó (215684)
Rudó Creative Commons License 3 napja 0 0 215684

Én hiszek a rutinos kollégáknak,azt mondták így kell én meg hittem.

Először eszembe jutottak egy-két ember felmenői,de aztán a végére kialakult,tényleg olyan mint a gyári új.

Előzmény: Russell Coutts (215682)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 215683

ADM: Remeg?

Russell Coutts Creative Commons License 3 napja 0 0 215682

Azért az előbb, amikor olvastam, őszintén reméltem, hogy nem esel neki a belső kárpitműanyagnak egy igen erős oldószerrel próba nélkül :) Aztán tovább olvastam, és rájöttem, hogy késő. Minden esetre örülök, hogy sikerült helyre hozni :)

Előzmény: Rudó (215679)
Rudó Creative Commons License 4 napja 0 0 215681

Már kész vagyok,zsíroldó lemarta alap műanyagig,lefújtam műanyag alapozóval majd lefestettem,1400 volt az alapozó 1500 a festék,szebb mint új korában.:)

Előzmény: Saughassy (215680)
Saughassy Creative Commons License 4 napja 0 0 215680

Vagy nezd meg a Plasti Dip et, azzal egesz jo eredmenyt lehet elerni es tartos is.

Előzmény: Rudó (215679)
Rudó Creative Commons License 4 napja 0 0 215679

Hááááááát,részeredményim vannak....

A well done hideg zsíroldó viszi csak hát ez annak jó akinek fekete a kárpitja,az enyém vaj....

Mert a fekete ragacs alatt fekete a műanyag a vaj alatt meg világos szürke.

Szóval most van egy szép egyenletes,ragacsmentes világos szürke kormány alatti műanyagom,most megyek veszek műanyag alapozót meg vajszín festéket.

Előzmény: Rudó (215678)
Rudó Creative Commons License 4 napja 0 0 215678

Köszönöm!

Megppróbálom,azért megkérdezem a Lybra fórumon a csodaszert is.

Előzmény: tintacska (215677)
tintacska Creative Commons License 4 napja 0 0 215677

Lybra ugyan az a ragacsosodas...Nalam ket modszer vallt be.

1: hidegzsiroldo+mosogatoszivacs.

2: tescos rovar eltavolito +  mosogatoszivacs.

Kb fel oras sikamika es kesz.

Ha esetleg valami masfajta szer is erdekel lepj be a Lybra forumra es egy srac hirdet valami csodaszert amit netrol lehet rendelni par eft ert.

En maradok az elobb felsoroltaknal azt mindenhol kapni. :)

Előzmény: Rudó (215675)
downer Creative Commons License 5 napja 0 0 215676

Örömmel olvasom! :)

Ez egy megbízható és olcsó webshop, viszonylag kevésbé ismert, de már jópárszor vásároltam tőlük, ezért mertem ajánlani.

A Marelli meg jó választás ár-értékben, számomra megbízható márka. A WRC-vel valszeg bebuktad volna, azt hiszem.

Előzmény: nikita53 (215673)
Rudó Creative Commons License 5 napja 0 0 215675

Sziasztok!

Rég jártam erre de most lenne egy kérdésem meg egy kis változás történt az autón és gondoltam beszámolok.

Változás:

166 alfa 2,4jtd 150le 5. éve hibátlanul szolgál (130ekm), most rászántam ami régóta piszkálta a csőröm,Rigotech chip,eddig se ment rosszul a szekér de most öröm vele közlekedni,9mp-en belül megvan a 100. ;)

Kérdés:

Elkezdett "ragacsos" lenni a kesztyűtartó meg a kormány alatti műanyag van erre valami gyógymód,csodaszer,praktika?

Köszi

Jony85 Creative Commons License 5 napja 0 0 215674

Nem halgatok a sok német autó imádóra, sosem volt német autóm és nem is lesz. Akkor nem vettem volna Alfát. Alfás nem rég óta vagyok, nem sokat tudok még, de annyit igen, hogy remek autó es nekem is csak Alfa kell ezután. A jts motorról irnak történetesen alfások rosszakat, én meg pont jts motoros alfát vettem. Ezért érdeklődtem. Nagyon sokan inkább a jtd-t ajánlják. Nekem eddig csak annyi bajom van vele, hogy sokat eszik egy kicsit, de nem vészesen. Remélem nem is lesz több bajom vele. Ha le is cserélném, akkor csakis egy jtd motoros Alfára, de fájna eladni, még akkor is, ha Alfára cserélném ugyan úgy. 

Előzmény: nikita53 (215673)
nikita53 Creative Commons License 5 napja 0 0 215673

5 éve hoztam Olaszországból akkor csak a szokásos vezérlés csere meg olaj csere volt. Azóta csak olaj csere volt. Így aktuálissá vált a vezérlés csere. A vezérműtengelyek meg megkoptak valószínű,hogy a dígó szart az olajcserére meg nem a megfelelő olaj volt benne. Mivel vez.tengelyek cserélve így nem kerülhetett vissza a régi hidrotőke,ha már lekerült minden akkor értelemszerűen cseréljünk szimeringeket,tömítéseket.  Kapott új vezérlésmódosítót ma megkapta a légtőmegmérőt  vissza talált a ménes. A hűtő szivágott ezért csere,de ez bármelyik autónál előfordul. Így most bodogság lehet menni nyugodtan. Amennyiben a sok német imádóra hallgatsz eladod az autót. Volt 4-5 33 as Alfám volt 155 söm,most 156 om soha a budös életben nem hagyott egyik sem cserben. Csupán meg nyugtatásként mondom volt BMV ém volt Audim volt francia autóm  és soha többet a ház környékére egyiket sem. Amennyiben rinyálsz inkább add el. Semmivel sem rosszab mint bármelyik prémiumnak nevezett hulladék. No meg a lényeg,hogy nem jön szembe 5 percenként egy ugyanolyan hulladék. Nem vagyok mai gyerek sajnos,amennyiben cserélnék autót csakis Alfa jöhet szóba.

Dovner: Köszönöm az ajánlatod mai nappal bekerült az alkatrész lényeges a különbség.  Bízom benne,hogy jó ideig nem lesz gond vele.

Előzmény: Jony85 (215667)
Jony85 Creative Commons License 5 napja 0 0 215672

Ezert kell gondolom a 10w60 olaj. Nem olyan rég óta van meg, ezért vagyok kicsit tudatlan. Még csak 5000 közös kilóméterünk van. De eddig nem volt baj a jts-el. Remélem így is marad. 

Előzmény: Saughassy (215671)
Saughassy Creative Commons License 5 napja 0 0 215671

Az "alfások" is csak ugyanolyan allatfaj, mint a tobbi. Raadasul sulyosbitja a helyzetet, hogy az autok olcsok, de a fenntartasuk nem. Jon a kokanyolas, aztan meg a rinyalas, hogy beszart. Szidjak a TS szakado vezerleset, de a tobbseg baszik kicserelni 3 evenkent, hiszen alig ment vele. A JTSnel tudtommal inkabb csak a vezermutengely fokozott kopasa volt problema, ami egyreszt nem az ut szelen hagyos verzio, masreszt meg valtoztattak az ajanlott olaj specifikaciojan es a helyzet normalizalodott.

De JTS ugyben van itt eleg szakerto. Nekem mindenesetre a TS 6. éve megy gond nelkul, meg csak a vezerlesmodosito sem szolalt meg. Viszont evente olajcsere, 3 evente vezerlescsere, akarmennyit is futott.

A boxert is szeretik kopkodni, ehhez kepest azt 5. eve hajtom kifejezetten kegyetlen uzemmodban (jellemzoen 4 kilometerek hidegben, temposan). Hoz-visz, most kapott vezerlescseret, de teljes a boldogsag. Csak a fogyasztasa felett kell szemet hunyni. :)

Előzmény: Jony85 (215670)
Jony85 Creative Commons License 5 napja 0 0 215670

Alfán belül ültették már a bogarat a fülembe. 2.0 jts-em van és sok alfa tulaj írja, hogy megbízhatatlan, sok vele a baj. 

Előzmény: Saughassy (215669)
Saughassy Creative Commons License 5 napja 0 0 215669

Ha aggódós típus vagy, ne vegyél Alfát. Nem azért, mert többször fog elromlani mint más, hanem mert allandoan azon fogsz rettegni, hogy ha ma nem doglik be, akkor holnap biztosan. Hiszen olasz es megmondtak a szomszedok is. :)

Előzmény: Jony85 (215667)
Adm Creative Commons License 5 napja 0 0 215668

Gondoltam rá, van mindkettő a csomagtartóban (Mannol), de majd még körbenézek odalent.

Előzmény: Paco155 (215666)
Jony85 Creative Commons License 5 napja 0 0 215667

Hello! Érdeklődni szeretnék, hogy milyen motor van az autóban? És miert volt szükség ekkora motor generálra? Csak azért kérdezem, hogy legyen előre látásom a jövővel kapcsolatban, ha az enyémben is az a motor van, akkor kezdjek e aggódni/gyűjteni...

Előzmény: nikita53 (215654)
Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 215666

Jut eszembe számtalan.

Múltkor elhasználtam egy doboz féktisztítót a készletből, szerintem már csak fél maradt. Lehet azt nem ártana betáraznod, ha olajfolyást akarunk keresni. Persze ha nincs akkor is el tudunk ugrani ilyesmiért, lesz másik autó, csak ha ragaszkodsz valami jól bevált márkához, vagy olcsó márkához akkor.....

Szintén zenész egy olajálló folyékony tömítő a karterhez ha mégis leszednénk.  Talán "barna" loctite?

Előzmény: Adm (215665)
Adm Creative Commons License 5 napja 0 0 215665

+ ha már lent van a bölcső, lekaphatjuk a kartert, mert valószínűleg ott folyik némi olaj. Ha nem látjuk hogy folyik, maradhat.

Ha meg már ott vagyunk, van a kipuban a hengerfejnél egy javitandó menet, ha belefér, meglátjuk. De remélem, gyorsak leszünk, meg kollégám is jön nézni/segíteni, mert ő is kuplungot akar cserélni és bár nézett youtube-os hogyan csnáld videókat, de ez alapján még nem érzi elég felkészültnek magát a feladathoz.

Előzmény: Paco155 (215664)
Paco155 Creative Commons License 5 napja 0 0 215664

Fogalmam sincs, és a hórukk ember leszek.

Leszedjük a váltót leszedjük a kuplungot, felrakjuk a kuplungot felrakjuk a váltót.  Reggel 10 kor van vége az F1-nek akkoriban indulok, szóval kettőig biztosan ott leszünk, de valószínűleg tovább.

Előzmény: TudatLan (215663)
TudatLan Creative Commons License 6 napja 0 0 215663

Vasárnap meddig lesztek a varázsgarázsban? 

Bonusz: hozott a futar egy TSomagot... nem bontana'm  ki...me'gis TSak aja'nde'k... (e's mint ilyen, be van burkolva)... Reme'lem, az van benne,amit rendeltem...

Hoznám a Punto't vasa'rnap....

Mille grazie.

:-)

Előzmény: Paco155 (215662)
Paco155 Creative Commons License 6 napja 0 0 215662

Nem pénteken, -> vasárnap.

Előzmény: Paco155 (215661)
Paco155 Creative Commons License 6 napja 0 0 215661

Pénteken kint leszünk Ádámmal váltót herélni,  ha gondolod hozd ki a fiatot, megméricskéljük.

Előzmény: TudatLan (215660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!