Keresés

Részletes keresés

Lightblue Creative Commons License 2017.10.26 0 0 12902

És itt a kép is. 

Lightblue Creative Commons License 2017.10.26 0 0 12901

A kisfiam rajzolta nekem. Aki nem ismerné fel, ez egy térkép.

Lehet elemezni a hosszú hétvégén. 😂

Lightblue Creative Commons License 2017.10.20 0 0 12900

Valamint a Kőbányai Barangolóknál sem lett az első szakasz időhibája hozzáírva az eredményhez. Ezt jeleztük a helyszínen, de akkor az ellenőrzésre hivatkozva nem lett javítva.

Lightblue Creative Commons License 2017.10.20 0 0 12899

Csak egy kérdés. Hogy a francba lett 60 hibapontunk az első ponton a Mátra kupa értékelésében???

 A bajnokság miatt egyáltalán nem mindegy, szeretném ha ellenőrizhetnénk. 

tüskevár Creative Commons License 2017.10.11 0 0 12898

Eredetileg annyi lett volna, de utólag módosítanunk kellett.

Előzmény: pontkereső (12897)
pontkereső Creative Commons License 2017.10.09 0 0 12897

A kiírásban a térkép 1:7500 -as.

Előzmény: tüskevár (12896)
tüskevár Creative Commons License 2017.10.09 0 0 12896

42.  M Á T R A  K U P A

Parádfürdő 2017. október 14. szombat

Versenyközpont:                 Kecskeméti Ifjúsági Tábor

                                              3244 Parádfürdő, Sándorrét 090/17. hrsz.

            http://paraditabor.hu/megkozelithetoseg

Térkép:           1:10000 méretarányú, 5 m-es alapszintközű

Pályák:  Alap , közép és felsőfokú

Nevezés:       2017. október 10-ig   valyink(kukac)t-online.hu

 

A 2016-ös győztesektől kérjük a kupák visszajuttatását!

 

HoA_VSzB Creative Commons License 2017.09.06 0 0 12895

A Campona Kupa új időpontja 2017. szeptember 17.

 

http://turaversenyek.hu/campona-kupa-kozepfoku-bajnoksag-budapesti-bajnoksag/

vvv turbócsigák Creative Commons License 2017.08.27 0 0 12894

Társakat keresünk buszos síeléshez Olaszországba február 11-től.

Kb. 420 EU, meg a buszos út költsége. Szuper 3 pálya érhető el a szállástól (BellaMonte), a busz minden nap kivisz. 5 napos síbérlet. Akit érdekel írjon a memke65@gmail.com-ra.

Vargánya 33 Creative Commons License 2017.08.26 0 0 12893

Nagyon csecse karton! :) Öröm lehet a hibapontokat rávésni. :)

 

Előzmény: kokesz44 (12891)
kokesz44 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 12892

A Zemplén egyéni kartonját sikerült feltennem tanulmányozásra!
Egyúttal kérném a határidőre történő nevezést -ha lehet,- az elkészítésre is.

Előzmény: kokesz44 (12891)
kokesz44 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 12891

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.27 0 0 12890

Kispest Kupa '17

Előzetes eredmények

A-A36-A50 összevont kategória:

I.

ERŐTERV-MVM 4

5

II.

DEMETER

5

III.

Mátrai Farkasok

48

4.

TISZAGYÖNGYE

74

5.

ELTÁJOLÓK

95

6.

BOGI

98

7.

REZÉT III.

114

8.

Katica Tanya Zöldpont

182

9.

Mozgó Bója

186

A60-A70-A80 összevont kategória:

I.

REZÉT IV.

108

II.

PARTOSOK

109

III.

Kőbányai Barangolók

131

4.

MVM-3

152

5.

MVM-2

337

6.

OTSE (MOL)

340

B kategória:

I.

ARISANYI

94

II.

A Ravasz és az Agy + Németh Anna

116

III.

CUHA

129

4.

OKKUSOK

135

5.

SZASZÓ

185

6.

MVM-5

258

7.

MOLTÁRI

276

8.

IRÁNYŐR SE

330

9.

Gazdag Család

350

10.

MACI

407

11.

SÓGOROCK

456

12.

MACSKASZERVIZ

512

13.

SZUPER NÉGYES

561

14.

Béres Cseppek

592

A hivatalos eredménylistáig és értékelésig szíves türelmeteket kérem!

Volfi_ Creative Commons License 2017.06.26 0 1 12889

Kedves Túraversenyző Társak!

Úgy érzem nem szabad szó nélkül elmenni a hétvégi Kispest Kupa'17 verseny mellett. Az év eleji versenynaptárban még nem is láthattuk, aztán a Napernyő Kupa kiesését követően a "bokorban szunnyadó" Rendező gárda hamar aktív lett. Nem gondoltam, hogy egy ilyen viharos gyorsasággal megrendezésre kerülő versenyre ilyen sok csapat fog ellátogatni. Kellemes meglepetés. Mégis van igény a tájékozódási túraversenyekre. :)

No, de beszéljünk a terepről/pályáról is! Az általánosban a rendezők győzködtek, hogy a zöld szín mégsem annyira zöld. Nos, nem sikerült meggyőzniük a pályán végighaladva... Ennek ellenére a pálya tervezése, pontok megválasztása kárpótolt mindezért. Egy "zsebkendőnyi terület" állt rendelkezésre és ebből a Rendezők maximálisan kihozták, amit lehetett. Első "A" pályájuk, mégsem okoztak csalódást. Hozzá kell tennünk, hogy versenyzőnek sem "B" kategóriásak már régóta! :)

Az 1-6 pontok egy keskeny sávban helyezkedtek el, mégis mindenki be lett ijesztve a kizárás rémével, így kellőképpen küzdős volt. A "vártúra" korrekt felsőfokú feladat lett, volt lehetőség a tévesztésre. A 9-10 kicsit küzdős, mint utólag kiderült csak az A-A36-A50 kapta meg. Értem miért... A 11 időmérőben már előre próbáltuk magunkat felpörgetni a 13-14-15-16-17-18-19 "cikk-cakk"-ra (menetidő tartás szempontjából rémálom a sok egymást követő rövid átmenet). És jött a 20-as pont.

Itt egy kis hiba csúszott a gépezetbe. Nagyon sok rendező fél a "zöld" ponttól. Ez tulajdonképpen az volt a nagyon közeli (12/30 m) tereptárgyak ellenére is. Nos, nem sikerült... Két bója volt. Az utólagos mérések a két bója közé mutattak, így a döntés lutri volt. Kár érte, de a verseny rendezés itt is korrektül járt el. Hibájukat elismerve törölték a pontot. Mindez, mint utólag kiderült, elvi kérdés volt. Egyetlen kategóriában sem okozott helycserét. Remélem nem ez marad meg a Rendezőkben és jövőre újra találkozhatunk Velük, nem csak beugróként. :)

Gratula a Rendezőknek! Élmény volt! :)

Aki nem akar szeptemberig várni egy nappali versenyre, jöjjön az éjszakaira!!! :)

Köbarka Creative Commons License 2017.06.08 0 0 12888

Gyermeknap Kupa eredmények:

A-A36-A50 kategória: 1.Erőterv 2.Rezét 3.Kárpátok Őre 4.Eltájolók 5.Mozgó Bója

A60-A70-A80 kategória: 1.Partosok 2.Szőke Tisza 3.K.Barangolók 4.MVM-3 5.Katica tanya 6.OTSE 7.MVM-2

 

A részletes eredmények és bajnokság jelenlegi állása a túraversenyek honlapján hamarosan (lahet, hogy már most is) láthatók. 

 

Most szombaton Velence Kupa felsőfokú pálya nélkül, de a Gaja szurdok miatt mindenképpen érdemes eljönni.

Előzmény: Köbarka (12887)
Köbarka Creative Commons License 2017.06.07 0 0 12887

Köszi a pontosítást.

Dóri igyekszik naprakészen tartani a honlapot.

Jelenleg a lezajlott versenyek közül csak a Gyermeknap Kupa eredményei hiányoznak.

Előzetesen utólagos eredményt szívesen látnék itt is.

 

Kedves Sporttársak !

Fényképeket küldjetek, hogy minél színesebb legyen a honlap!

Előzmény: pontkereső (12885)
Köbarka Creative Commons License 2017.06.07 0 0 12886

Köszi.

12880-ban jeleztem megérkezett a hivatalos.

 

Előzmény: ufazekas (12884)
pontkereső Creative Commons License 2017.06.07 0 0 12885
Előzmény: ufazekas (12884)
ufazekas Creative Commons License 2017.06.03 0 0 12884
Előzmény: Köbarka (12877)
Köbarka Creative Commons License 2017.06.02 0 0 12883

A kölcsönös udvariasságok után térjünk vissza a realitások talajára.

 

A várható létszám 15 lesz. Neked elegendő egy 4.hely a bajnoki címhez. Minden további versenyzőhöz eggyel jobb helyezést kell elérned.

Az úszódöntőknek megfelelően a középső sávban leszel, ne felejtkezz el a másik oldaladon levő ellenfélről. Az ő skalpja is értékes. Nem beszélve a hosszú lábúakról. Röviden szólva, igazán érdekes és izgalmas verseny várható. 

Bízom Kokesz pályakitűzésében ismerve precizitását és nem lesz a BAK-ról már jól ismert támadópont nélküli kis domb körül 4-5 bója, vagy feltételezett száraz árok folytatások. 

Dehát nyugtával dicsérjük a napot, mérgelődni akkor is ráérünk.

Előzmény: Volfi_ (12882)
Volfi_ Creative Commons License 2017.06.02 0 0 12882

Mert egy 17 indulós első hellyel még Te is lehetsz bajnok! ;)

Kérlek, ne harangozz még be semmit, mert az élet hatalmas fordulatokra képes. Én is meglepődtem, mikor megnéztem az eredményeket. A rendezők a verseny napján még úgy tájékoztattak, hogy VNK lett a második (bajnoki első) és én mögötte kettővel. Ehhez képest mindössze 1 hibaponttal mögém került? Elképesztő nüansz... A versenyen második és nem bajnokiként figyelembe vett versenyző esetéről hallottam. Abban nem szeretnék állást foglalni.

Egyébként Köbarka, a Te két eredményed és én két (időrendben) első eredményem között mindössze 0,65 bajnoki pont van, ami csupán egy helyezés. Nagyon közel vagyunk és én biztos vagyok a képességeidben, ezért én is ott leszek a Zemplénben és próbálom felvenni Veled a versenyt. :)

Előzmény: Köbarka (12881)
Köbarka Creative Commons License 2017.06.01 0 0 12881

Nem sikerült megijesztened, ha törik, ha szakad akkor is ott leszek.

Előzmény: kokesz44 (12878)
Köbarka Creative Commons License 2017.06.01 0 0 12880

Megérkezett a hivatalos. 

Volfit már csak VNK tudja behozni, feltéve hogy egy 15 fős versenyen VNK nyer és Volfi harmadik helynél rosszabb helyen végez.

Ez gyakorlatilag Volfi újabb bajnoki címének beharagozója is. Gratulálni csak ZK egyéni után szabad.

Volfinak igaza volt, három verseny szükséges, de nem elegendő egy bajnokság megnyeréséhez. Pedig számomra milyen közel is volt ez a lehetőség.

Egy furcsaságot tapasztaltam, lehetséges adminisztratív hiba is. Az abszolút második helyezett ezt a fordulót nem jelölte be bajnoki fordulónak, pedig egy fordulót már kihagyott. Ki érti ezt ? 

Előzmény: Köbarka (12877)
efemm Creative Commons License 2017.06.01 0 0 12879

Középfokú szemmel: szerintem a B pálya is túl keményre sikerült. Amivel problémám volt, az a kemény terep felfelé a pataktól (6-7, 8-9-10 pontok). 6-14 pontok között leginkább csak iránymenet volt. A 21. pont, bánya tetejére nem tudom, hogy hogyan gondoltátok a felmenetelt, én a bánya szélén, négykézláb kommandóztam fel a gazban. Az biztosan B-s feladat, hogy „11. Sziklajárás. Igazolj azoknál a szikláknál, amelyek NINCSENEK jelölve a térképen.”? Mindezt egy 100 méter átmérőjű körön belül. A 29-es, bója nélküli ellenőrzőpont sem B-be való szerintem, amikor a pont helyén a határkaró/kő vagy van, vagy nincs, a jelleghatárokat pedig vagy megtalálom, vagy nem, ha nem pontos a térképen az aktuális növényzet fedettsége. A 34 db pontot már a Gémes majálison is élvezhettük, de nekem kicsit sok ennyi.

Az egyenes itiner kivételesen jól ment, pedig nem a kedvencem. Ami kifejezetten jó volt, hogy a meleg ellenére a B pálya majdnem végig erdőben ment, nem nyílt terepen. Nekem a vizet (1 litert) sikerült beosztanom, de azért a végén már inkább siettem emiatt. Összességében egy könnyebb pályát jobban élveztem volna.

 

Előzmény: Dravecz Ferenc (12875)
kokesz44 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 12878

Előzetes az OTTEB 3. Zemplén kupa versenyről. Noha a verseny szeptember 23-án, szombaton kerül megrendezésre, úgy gondoltam néhány gondolatot megosztok a leendő versenyzőkkel. Mint az ismert kétnapos verseny hétvége lesz Rudabányácska térségében. Szombaton a Smaragdvölgyben az egyéni, vasárnap a csapatversenyre kerül sor a közelben. Csak jelezni szeretném, hogy a szállásfoglalást eséllyel lehessen foglalni a környéken. Sajnos a Smaragdvölgy esküvő miatt foglalt lesz, így ott szállásra, étkezésre nem sok esély lesz.

A versenyt a Fekete hegy térképen fogjuk megrendezni. A térkép frissítését, javítását elkezdtük, reméljük közmegelégedésre. Néhány információ, koránt sem elrettentés céljából:

„F”    ~5490 m; szint: ~250 m, 22ep.

„N”   ~4620 m; szint: ~185 m, 21ep.

„Ny” ~4270 m; szint: ~185 m. 18ep.

Ismeritek a véleményemet a versenyekről.

Nem macsétás versenyre kell készülnetek.

Köbarka Creative Commons License 2017.06.01 0 0 12877

Nagyjából stimmelt az elküldött térképkivágat. Kisebb módosítások, pontosítások voltak benne, mindjárt a DK-i csontváz részben, ahova három pont is került a figyelni és számolni tudó versenyzőknek.

Köszönet a versenyrendezőknek a magas szintű versenyért. Örömmel tapasztaltam, hogy még ne felejtettek el.

 

Éjszakai verseny után szöszmötölni nem igazán szerencsés, piszkosul elfáradtam az öt órás Hollós Kupán. Két nagy hiba terhével nem is vártam meg az eredményhirdetést, de azért jó lenne egy kisebb tájékoztatás a végeredményről.

Előzmény: Köbarka (12871)
Köbarka Creative Commons License 2017.06.01 0 0 12876

Tavaly egy szerdai edzésen voltam ezen a terepen és csak nagyon régi térképük volt, erősen fedett területtel. Az ok, amiért nem mentem el, nem ez volt, hanem kiemelt rangsoroló versenyem volt Sopronban. Ugyanakkor a Kőbányai Barangolók csapata ott volt, de nem várták meg az eredményhirdetést. 

Előzetes eredményeket meg tudnád írni ?

Előzmény: Dravecz Ferenc (12875)
Dravecz Ferenc Creative Commons License 2017.06.01 0 0 12875

Egyáltalán nem vetted el a kedvünket, sőt....

Egyébként elnézést minden indulótól, ha kicsit szado-mazora sikerült a Gyermeknap Kupa. Mi egyáltalán nem éreztük annyira brutálisnak, kegyetlennek, gyilkosnak az átmeneteket. Pedig sokszor végig mentünk a pályán. Az utolsó két alkalommal négy konténer szatyorral a kezünkben tele bójával és szúróbélyegzővel. Ha megnézitek a térképet  a pálya vonalvezetésére más lehetőségünk nem is nagyon volt. Ha 6-7 km-en belül visszaakartuk vinni a pályát a rajtba, akkor keresztül kellett menni a hegyen. Vagy egy nagyon-nagyon egyszerű pályát tűzünk ki. 

Mi egy technikás pályát szerettünk volna tervezni nektek és nem egy brutálisat. Azt valóban kicsit alábecsültük, hogy egyes erdős részek mennyire fognak kisusnyásodni a verseny napjára. A dzsugelharc kifejezés teljesen jogos, ezzel mi is szembesültünk májusban.

Abban is igazatok van, hogy vizet vihettünk volna ki az időmérő állomásokra. Legközelebb erre oda figyelünk, pláne, ha nagy meleget mondanak a verseny napjára.

De tényleg higyjétek el, hogy nagyon sok energiát és szabadidőt fektettünk bele ebbe a versenybe. Nem egy összecsapott verseny volt. Négy hónapon keresztül hárman áldoztuk rá a szabadidőnk nagy részét, hogy ez a verseny létre jöhessen és ne mondjátok azt, hogy a Gyermeknap Kupa nem érte el a felsőfokú országos csapatbajnokság színvonalát. Nem egy gyermeknapi baba kocsit tologató, andalgós versenyben gondolkoztunk.

 

 

 

Előzmény: Lightblue (12874)
Lightblue Creative Commons License 2017.05.29 0 0 12874

Gondolotak a Gyermekna kupáról.

 

Nem szeretném elvenni a hétvégi versenyrendezők kedvét, de azért néhány hiányosságra felhívnám a figyelmet.

 

Nem túl elegáns egy 1990-ben frissített térképen versenyt rendezni. Még úgy sem, hogy az általános utasításban szerepel, hogy a fedettség nem mindig stimmel. Leginkább sehol sem stimmelt. Azért egy pöttyözött sárga helyén egy sötétzöld, már nem egy apró térképhiba. Főleg, ha az ember keresztülküzdi magát, bízván abban, hogy megtalálja a mezőt, majd rá kell jönnie, hogy ez a 2,5 méteres fás-bozótos dzsindzsa volt az. És mégis a dzsungelharc előtt talált bóják voltak a helyesek, szóval mehet vissza ugyanott. :(

 

A pálya hossza sem a legideálisabb volt. 6 óra hosszát kinn lenni az erdőben (na jó 5-öt, mert egyszer elkavartunk, az a mi hibánk), 26 fokban, úgy, hogy az ellenőrző pontokon nincs lehetőség vízivásra, megint nem túl versenyzőbarát. :( Nekem negyven évesen nem esett jól, nem hogy a 70-80 éveseknek.

A szintkülönbség sem volt a kategórának megfelelő, néhol olyan meredeket kellett megmászni a bójáért, ami a A-A36-ban is kihívás lett volna.

 

Amúgy a pontok korrektek voltak,egy ábójával megúsztuk, ott még most sem tudom mit kellett volna levenni. Igazából az átmenetek voltak gyilkosak. Ezt nem árt azért átgondolni mikor februárban kitűzitek a pályát.

 

Kellemes meglepi volt a végén, hogy volt mód zuhanyozásra, és az ellátmány is fincsi és bőséges volt a célban.

 

Amúgy jól éreztük magunkat, a második hellyel tartjuk magunkat a dobogón a bajnokságban, soha rosszabb eredményt. :)

 

 

 

Volfi_ Creative Commons License 2017.05.16 0 0 12873

Szeretnék csatlakozni az előttem szólókhoz a Spartacus rendezőinek méltatását illetően. Tavaly nem volt alkalmam a nagymágocsi éjszakai versenyen részt venni, nem ismertem a terepet. Ránéztem a google earth-ben nagymágocsra és vakartam a fejem, hogy hol is lesz a pálya? Alig van fával borított terület.

Kellemesen csalódtam a pályát illetően. Nagyon jó kis technikás pontok voltak, korrekt tévesztő-helyes bója kihelyezésekkel. Az aljnövényzet tényleg elég vastagon nőtt fű-borostyán-csalán formájában. Ha nem lett volna eső, a korábbi csapadéknak köszönhetően is elég vizesek lettünk volna alulról, a végére megkaptuk felülről is. Számomra külön élmény volt, hogy a fiammal mentem végig a pályán. Ő is nagyon élvezte és az eső sem vette el a kedvét. Köszönjük a Rendezőknek és Versenyzőknek, hogy lehetőséget biztosítottak számunkra, hogy egyéni versenyen "csapatként" induljunk el.

A Volfi nickben az i István, szóval Istvánok. ;)

 

Előzmény: tájragyurok (12872)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!