Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hyuing-II Creative Commons License 3 órája 0 0 219492

Paco  jól mondja.  De ennél bármelyik lehet. 

Előzmény: mica-r (219487)
cobra46 Creative Commons License 4 órája 0 0 219491

Helló!

 

Jézus Mária!

 

Hát Ez nem jó ómen....de remélem nem sok követőd van ez ügyben...,és majd csak röpködnek csőstül a segitségek..

 

üdv C

Előzmény: mica-r (219490)
mica-r Creative Commons License 5 órája 0 1 219490

Suzukihoz semmit nem tudok hozzászólni

Előzmény: cobra46 (219489)
cobra46 Creative Commons License 5 órája 0 0 219489

Sziasztok!

 

Suzuki SXX4. 2013.M16A. 1.7i.   

 

 EPS lámpa alkalmilag kigyullad ,motor ujrainditásra elalszik..

 

Hibakód :C1024---Kormányszögszenzor áramkör hiba--törölhető.

 

 

Kormánykerék ferdén ált., minusz 6 fokkal..,elvittük futómüre--most hoztuk el ,a kormánykerék egyenesbe áll most.

 

Érdekesség kedvéért visszaellenőrizük--most is minusz 6 fok van!!!

 

Csináltunk egy sikeres kormányszög Kalibrációt---semmi változás.

 

Probáltunk inditani  egy kormányszögresetet is  ---Launch 431 917 BT nem támogatja..., "Megállapitási szolgáltatás hibázik"....

 

Mentünk egy kb ötven km-es probautat: Semmi hibajelzés --semmi hibakód...

 

vállalkoznátok valami kiokositásra--szakvéleményezésre:::

 

Köszönjünk előre is!!!

Előzmény: mica-r (219485)
Paco155 Creative Commons License 5 órája 0 0 219488

Amióta vannak olajban futó szíjak, én ezt nem venném biztosra :(

Előzmény: mica-r (219487)
mica-r Creative Commons License 5 órája 0 0 219487

Gondolom a szíj szárazon fut, a lánc meg olajban. Ezt Te is, én is elsőre látjuk egy motoron.

Előzmény: Paco155 (219486)
Paco155 Creative Commons License 5 órája 0 0 219486

Lehet, hogy azt szeretné, hogy mondja meg valaki, hogy ha kívülről ez látható akkor milyen jelei vannak. 

Előzmény: mica-r (219485)
mica-r Creative Commons License 5 órája 0 0 219485

Ha vin alapján nem derül ki (?) akor milyen tanácsot adhatnánk?

Előzmény: Hyuing-II (219484)
Hyuing-II Creative Commons License 8 órája 0 0 219484

Ha már így belejöttem a kérdezésbe,  2014 es 1.8 tdci   ford connect  p7pb mot kód.  Honnan lehet megállapítani, hogy  lánc van a főtengely és a nagynyomású között vagy szíj?   alvázszám szerint vagy szíj vagy lánc.

Hyuing-II Creative Commons License 11 órája 0 0 219483

MAF  24.79 ,    MAP 113,  FORD 1530,  SZÁMITOTT TERH. 80.39,   ezek vannak.    Köszi

Előzmény: cam aro (219482)
cam aro Creative Commons License 21 órája 0 0 219482

ennyibol ezt nem lehet megmondani..

 

 

..de sanszos hogy teli van spemel az uzarendszer , ezert szorul a nyomas szabalyzo.  

(berakod az ujat, teli veri azt is.. ) 

------------------

 

A hiba pillanatában 1530 f/perc,  793 bár nyomás van.""

ehez kellene egy terheles ertek, es a mit kivan a magyar nemzet.. egy nyom.szab kitoltesi is.. 

hogy legalabb talalgatni lehesen. .

 

 

Előzmény: Hyuing-II (219480)
no_holy_shit Creative Commons License 27 órája 0 0 219481

pici wd40, ki-be csavarni, jo lesz (legalabbis ennel problemasabb kerekcsavararral meg nem talalkoztam - de en csak hobbista vagyok)

(esetleg kicsavar, fektisztito es utanna megint pici wd40)

 

ha fellazul akkor az mas gond (ilyennel mar talalkoztam...)

Előzmény: zsoltmester (219468)
Hyuing-II Creative Commons License 29 órája 0 0 219480

Tiszteletem  Kolléga Urak!  Astra  2008  1.7 Z17DTH   300 Ezren felül.  P0002-5B, és P0002-75 kód esetében szerintetek ha kicserélem a nyomásszabályozó szelepet,  csak a polcon lesz majd egy tarcsi új szelepem? Vagy tényleg lehet, hogy bűnös?  A hiba pillanatában 1530 f/perc,  793 bár nyomás van.

kisfo Creative Commons License 1 napja -1 0 219479

páran megnyugtattatok - a kerékcsavarok kenése kérdésben (valahol azt is lattam, hogy "tilos" :-))

 

20 eve meglevö Honda Jazz-en, teli nyarit en csereltem (kiveve mikor uj szett jött; szoval vagy 140 kerekcsere :-) es kicsit en is megkenem

 

nehany Jazz-nel olvastam mar a töcsavar töreseröl, talan az is szerepet jatszik benne, hogy nagyon ratepik + összegyogyul kenes nelkül

 

en meg nyilvan nem is tepem ra + kicist kenve is ...még nem elözött meg a kereke, illetve leszedeskor sem éreztem, hogy lazult volna - az meg mar ha 140 csere x 4 csavar, az 560 kerékcsavar ...nekem ez sok, másnak rövid idö alatt megvan

Előzmény: cam aro (219472)
kraptrovics Creative Commons License 1 napja 0 0 219478

500-1000 km alatt már nagyon halványan sem látszanak ezek. De nagyon függ az autótól, és attól, hol és hogyan használják. Driftben 1 kör és eltűnt.. :)

 

 

Előzmény: spapda (219477)
spapda Creative Commons License 1 napja 0 0 219477

Gumizásban jártas kollégákat kérdezném, hogy az új abroncsok futófelületén látható színes csíkok, illetve a szintén futófelületre nyomtatott szöveges információk fehér betűvel valamilyen kódok) kb. hány kilométer után kopnak le? Ilyesmire gondolok (nem saját fotó):

cobra46 Creative Commons License 1 napja 0 0 219476

 

Erre gondoltam...,reménykedve

Előzmény: cobra46 (219475)
cobra46 Creative Commons License 1 napja 0 0 219475

Köszi--- jópofa vagy-- értem  youkot.. 

 

Akkor a 6 fok eltérés az már bőven határeset is lehet?  Holnap elhozzuk aznautót., azóta még tovább  kupálodtam T.Bulletin infókból.., sanszos hogy okozhatja ez is a hibakódót.

Előzmény: cam aro (219473)
atuc Creative Commons License 1 napja 0 0 219474

Én sem. Vékony grafitos zsír mindenhova. Ha a kerékcsavar meglazul az előírt nyomatékkal lehúzás után, akkor valami egyéb hiba van.

Pl. tehermentesítő hiba, vagy kúpos alufelnibe félgömb csavar vagy viszont.

Előzmény: cam aro (219472)
cam aro Creative Commons License 1 napja 0 1 219473

lezli1946  epp ugyanilyen hibarol ir kicsit lejebb. 

kerdezd meg tole mire jutott.. :))

 

 

asszem +/- 4 fok korul van (altalaban ) a kormanyszog adok toleranciaja. .

bekollene allitani, azt kiderul.  

Előzmény: cobra46 (219471)
cam aro Creative Commons License 1 napja 0 0 219472

drotkefe ? 

 

en semmi menetet nem teszek ossze szarazon.

nem emlekszem hogy lett volna vissza lazulos csavarom/anyam. 

ettol meg nem kizarhato. 

 

Előzmény: zsoltmester (219468)
cobra46 Creative Commons License 1 napja 0 0 219471

Itt a  Suzuki SX....,alkalmilag kigyulladó ESP Lámpa hibával...

 

Csináltunk egy nem túl hosszú próbautat....,hibajelzés semmi, kormányrásegités  korrektūl van  ,normálisan múkødik minden..

 

Diag csatolva--- az ominozus C1122- t sajátos beiródása miatt kivettük a hibák közül ,mint megtévesztőt , .lásd Laci pécs- nek szóló fényképeket- szöveget,

 

Ami ujdonságként feltünt az ügyfél által eddig nem emlitve--hogy a kormánykerék nem egyenesen áll., kb minusz 6 fokkal.,mint elmondta volt valami futómüjavitás is elkõvetve.., szerinte kizárolag hosszu egyenes autópályaszakaszokon szokott kigyulladni az ESP lámpa..,eröltetetten belelehetne magyarázni a hibakód létrejöttéhez,  hogy túl sokáig hibásan állt a kormány  mozgatás nélkül??  Vagy csak okostojáskodás - fantázialgatás inkább??

 

Mindenesetre--- hogy valahol elinduljunk--- elvittük először egy kollégához futómü  korrekcióra.., utána csinálunk majd  beállitást stb- stb

 

Véleményetek??

Előzmény: Bmrenault (219470)
Bmrenault Creative Commons License 1 napja 0 0 219470

Általában kerékcsere után 50km és ellenörzés a régi iskola szerint.

wd40 et használok, zsírt kis mennyiségbe.

Előzmény: zsoltmester (219468)
Lezli1946 Creative Commons License 2 napja 0 0 219469

Itt a Suzuki SX....,alkalmilag kigyulladó ESP Lámpa hibával...

 

Csináltunk egy nem túl hosszú próbautat....,hibajelzés semmi, kormányrásegités  korrektūl van  ,normálisan múkødik minden..

 

Diag csatolva--- az ominozus C1122- t sajátos beiródása miatt kivettük a hibák közül ,mint megtévesztőt , .lásd Laci pécs- nek szóló fényképeket- szöveget,

 

Ami ujdonságként feltünt az ügyfél által eddig nem emlitve--hogy a kormánykerék nem egyenesen áll., kb minusz 6 fokkal.,mint elmondta volt valami futómüjavitás is elkõvetve.., szerinte kizárolag hosszu egyenes autópályaszakaszokon szokott kigyulladni az ESP lámpa..,eröltetetten belelehetne magyarázni a hibakód létrejöttéhez,  hogy túl sokáig hibásan állt a kormány  mozgatás nélkül??  Vagy csak okostojáskodás - fantázialgatás inkább??

 

Mindenesetre--- hogy valahol elinduljunk--- elvittük először egy kollégához futómü  korrekcióra.., utána csinálunk majd  beállitást stb- stb

 

Véleményetek??

 

Hibakód: C1024 Kormányszögszenzor áramkör hiba.    History/ ABS

Előzmény: kraptrovics (219455)
zsoltmester Creative Commons License 2 napja 0 0 219468

sziasztok!

nagyon banális kérdés:ha a kerékcsavarok menete rozsdás,érezhetően darabosan lehet kézzel hajtani bekenitek valamivel? data azt írja,hogy nem kell.volt már olyan és szerintem ez miatt,hogy meglazult pártíz km. után.nyomatékra lehúzás után.

cobra46 Creative Commons License 2 napja 0 0 219467

Abszolult korrekt amit irtál erről a -C1122- röl...rémségről..

 

Csak gyujtàsnál diagolva mindig beirja a hibakódót az EPS-be- akkor is ha nincs hiba!!!

 

Járómotornál diagolva nincs hibakód.

Járónál törölhetö.

 

KÖSZI!

Előzmény: lacipécs (219452)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 219466

ja.

a fejlecben az van, alatta megis a vss merest irja..

nem tudom miert. 

van mentseg. .csak googliztam.  

 

ford. 

tarolt hiba  P0000. 

leiras.

nincs tarolt hiba. 

...ezek ilyenek.. :D 

Előzmény: lacipécs (219452)
hayabusa123 Creative Commons License 2 napja 0 0 219465

Ezen a lakokocsin,ha Minden le van kapcsolva,kikapcsolva,akkor is ez a relé be van húzva és zabál.Én ezt gondolom nem mormálisnak,ha Minden fogyasztó le van kapcsolva,és lezárva az autó,úgy mond gyuhalni állapotban van,akkor is ez a relé be van húzva.ez a hiba.

Előzmény: majkel (219464)
majkel Creative Commons License 2 napja 0 0 219464
Előzmény: majkel (219463)
majkel Creative Commons License 2 napja 0 0 219463

Látom a panelon, h CBE gyártmány, létező cég.

https://www.reimo.com/hu/kemping-shop/elektromossag-lakoautohoz-akkumulator/rele-12v/16188/trennrelais-70a-einf.-sb

 

Gyárt ilyen relét, és sokan használják a Victron cuccait.

Előzmény: majkel (219462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!