Keresés

Részletes keresés

M!lán Creative Commons License 2009.12.06 0 0 9767
Sziasztok, én még új vagyok itt, de szeretnék némi infót kapni arról, hogyan lehet citromfát ültetni, esetleg később banánnal is megpróbálkoznék, bár arról azt hallottam, hogy nehéz. Egyelőre jó lenne a citrom is. Lényegében mindenre kíváncsi lennék:
- Mikor érdemes csíráztatni a magokat, illetve hogyan kell csíráztatni? Meleg vízben, áztatott zsepiben, vagy egyáltalán hogy?
- Mennyi ideig kell csíráztatni, és utána mi a teendő?
-Mekkora cserépbe érdemes beletenni a kicsírázott magokat, és egy helyre többet kell ültetni, vagy pedig egyet egy cserépbe? (akarok vagy 3 fát kezdésnek)
- Milyen földet igényel, és milyen gondozást?
- Körülbelül mikor terem meg rajta az első termés?

És lényegében mindenre kíváncsi vagyok, örülnék, ha valaki részletesen leírná ennek az egésznek a menetét. Nem szeretném félúton elrontani, vagy már mindjárt az elején. Egyébként most december hónapban olyan meleg volt eddig, hogy én naivan azt hinném (lehet jogosan?) hogy már kinn is eltelelhetnének ezek a fák. (lásd globális felmelegedés)

Egy fontos kérdés még: Ha már eléggé befásult az egész növény (majd a jövőben remélem eljutok idáig) akkor sem bírja ki a mostani magyar teleket? Szintén lehet naivan, de én azt gondolom hogy egy kifejlett fának illő lenne kibírnia egy telet, ahogyan a többi is kibírja.

Előre is köszi a válaszokat! Sok citromot mindenkinek. :-)
marimama51 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 9766
Én itt Tatabányán egy kertészetben vettem,Csak ezt az egy fajta banánt árulták,2000Ft-ért.Egész nyáron kinnt volt.Az alsó levelei hiányoznak,mert valami betegség megtámadta,és elkezdtek sárgúlni a levelei.Meglett permetezve,és azóta nincs semmi baj vele,de hát a sárga leveleket lekellett vágni:-(( Magbeszerzési forrást nem ismerek,nem találkoztam még vele.
Előzmény: bombaba (9765)
bombaba Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9765
Ez egy szolidabb példány. Kinn tartottad vagy benn?
De ez már tavasszal sem volt kicsi. Te honnan (és mennyiért) szerezted be?
Magbeszerzési lehetőséget nem ismertek?
Előzmény: marimama51 (9758)
bombaba Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9764
Ez a példány megcélozta a másfél métert (kerületben, nem átmérőben):)
Majd úgy kell dézsába faragni, mint a karácsonyfát a talpba :)
Előzmény: artamira (9760)
bombaba Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9763
Azért ez elég durva ár volt :(
Előzmény: artamira (9757)
pianta Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9762

Jó ez a banán,ha lenne helyem még a télikerbe és betudnám cipelni én is beszereznék egyet.Ő biztos tudjátok mi,nem banán.

marimama51 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9761
Az enyém még "gyerek"34cm-es a törzs átmérő.
Előzmény: artamira (9760)
artamira Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9760
Jelenleg 73 cm a törzs átmérő
Előzmény: artamira (9759)
artamira Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9759
Igen, jövőre Én is bekeményítek.
Bár az idén sem volt nagy cserépben, de annyira intenzív volt a szárának a vastagodása is, hogy a cserép átmérőjével azonosra hízott, és ekkor már sajnáltam, ezért ültettem át kétszer is.
Előzmény: marimama51 (9758)
marimama51 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9758
Itt az én maurellim.Az első kép amikor megvettem tavasszal,a másik kettőt most csináltam a telelőbe róla.Nincs túl nagy cserépbe,nem is nőlt túl nagyra.A levele 78cm hosszú és 37 cm széles.
artamira Creative Commons License 2009.12.04 0 0 9757
Drágábban mint az általad nézett növényt, amennyiben az emlékezetem nem csal 4500 Ft-ért.(((
Azért arra gondolok, hogy ha nem tud a gyökér tovább fejlődni akkor csak lelassul a növekedése, mint minden dézsás növénynek, a kiültetekkel ellentétben.
Előzmény: bombaba (9756)
bombaba Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9756
Csak kiesett volna a gyerek a levelek közül, amikor levitték a növényt a telelőbe...
Még mindig van egy kérdésem ezek után: mennyiért vetted tavasszal?
Mert ezek után, amit a múltkor írtam, nem jó, felesleges méterest venni, ha egy év alatt ekkora lesz. Viszont a 20 cm-est egynyáriként (esetleg kétnyáriként) tartva talán megéri :)
Előzmény: artamira (9753)
B. Imre Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9755
Kalamondin már lefogy , de 1cm-es zöldek vannak rajta, a képen nem nagyonn látszik. Mégis látható a legfelső termés előtt.
B. Imre Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9754
Az első kép vérnarancs 2006- ban lett oltva , 40 cm-es fa 2 ága van és 3 narancs kb 5-6 cm átmérő. A második kép mirtuszlevelű kb 50 cm 10 termés , most kezd sárgukni . A nappali ablakában telelnek.
artamira Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9753
Mit vettem! (((
Megnéztem az oldalt. Egy gyerek a 2. évben fára mászott és eltűnt a levelek között, lehet még most is keresik, vagy Ő a lefelé vezető utat.
Előzmény: bombaba (9752)
bombaba Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9752
Itt a története, gigantikus darab volt:
http://www.bananenhobby.de/Maurellii%20doku.htm
Talán jár erre vki, aki jobban ért a banánokhoz és megmondja, hogy a tápozás visszafogásával le lehet-e lassítani a növekledését, vagy esetleg tud nekem olyan fajtát ajánlani, ami hasonlóan szép küllemű, de nem akar 6-8 méterre megnőni.
Előzmény: artamira (9751)
artamira Creative Commons License 2009.12.03 0 0 9751
Szia!
1,5 m törzskerület? Az nagyon durva. Akkor milyen magas lehet 10 méter?
Én úgy gondoltam, hogy jövőre beteszem egy nagyobb dézsában és azzal elégedjen meg, mert max 80 kg-ot vagyok hajlandó cipelni -pedig nem vagyok gyenge alkat- , meg azért 3 méternél magasabbat sem igazán tudok elhelyezni a teleltetőben.
Bevallom Én sem gondoltam, hogy ilyen gyorsan nő, de majd valahogy visszafogom a növekédését és remélem, hogy azért nem nő sokkal nagyobbra.
Előzmény: bombaba (9750)
bombaba Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9750
Óriásra nőtt egy év alatt, és még mekkorára fog ezután!
Olvastam egy olyan példányról, amelyiknek a törzs-kerülete 3 éves korában másfél méternél több volt.
Most itt
http://vizinoveny.com/product_info.php?cPath=31&products_id=239
találtam eladó példányt, de ez az agresszív növekedés gondolkodóba ejtett...
Előzmény: artamira (9747)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9749
Biztosan van faiskolákban is,hiszen annakidején én is ott vettem,de dísznövénykiállításokon-vásárokon is mindíg szokott lenni.Magot(termést)én is tudok küldeni neked,csak abból sokára lesz virágzóképes bokor(6 év).Egyébként tényleg csak ajánlani tudom,különleges,igénytelen,hálás növény,kártevők sem károsítják tudtommal.Én legalábbis soha nem permetezem.
Előzmény: pulondor (9738)
kurdilaci Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9748
Szia Marika!Nagyon aranyos vagy,de én is figyellek ám,s tudom,hogy egyre szaporodnak nálad a szebbnél-szebb különlegességek.Gratulálok a Szent Gellért káki termésedhez,ezzel alaposan leköröztél,hiszen nekem az idén egyetlen szem sem termett.Dió nagyságot elérve az összes lepotyogott,valószínűleg a szélsőségesen száraz tavasz miatt.Jövőre locsolni fogom.Szorgalmasan olvasom a fagytűrős topikot is,de nem szoktam hozzászólni.Remélem a Mikulás egy csomó déligyümölcsöt visz neked:-))
Előzmény: ragusa. (9737)
artamira Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9747
Az idén tavasszal rendeltem az "S....z" nevű kertészeti csomagküldő szolgálattól. Kb. 25 cm. magas, vékony, 2-3 levéllel rendelkező növényt küldtek. A leírásában az volt , hogy akár már a második évtől méter nagyságú leveleket fejleszt. Ezzel ellentétben, nekem az első évben kétszer kellett átültetni, mivel kinőtte a cserepet és már megint átültetésre szorulna, de majd tavasszal. 2 méter magas a növény, és az utolsó levelek már 140 cm hosszú és 50 cm szélesek.
Most lesz az első tele, kb. 10 fokon fogom teleltetni. Egyébként semmi extra nincs a tartásánál, nyáron naponta locsoltam, de most is hetente kétszer, átültetésnél az ált. virágföldhöz kevertem egy kis érett marhatrágyát.
Előzmény: bombaba (9746)
bombaba Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9746
Megmondanád, hol lehet ilyen banánt beszerezni?
Mióta van Nálad, mekkorára nő, milyen körülmények között telelteted?
Előzmény: artamira (9745)
artamira Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9745
Szia!
Ensete maurelli, etióp vörös banán a neve. Szerintem is szép növény, hatalmas levelekkel és a szelet is jobban bírja mint a musa basjoo és nem is túl kényes, jelenleg is a teraszon van.

Excell93 Én csak akkor fogom bevinni, ha fagyot jeleznek előre, megpróbálom minél tovább kitolni az időt amíg a szabadban vannak. Teraszon ablak előtt tökéletes helye van.
Előzmény: bombaba (9731)
marimama51 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 9744
Azért ne locsóld túl.A tálkában nem jó ha áll a víz.Ilyenkor ritkábban locsolok.Megnézem,hogy a földjük mennyire nedves,és csak akkor öntök nekik vizet,ha száraznak találom.
Előzmény: Gonoszka2 (9743)
Gonoszka2 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9743

Köszönöm szépen a segitséget.

Próbálom nyirkosan tartani a földjét, nem mindig sikerült eddig.. most úgy látszik sikerült.

 

ugye ezzel nem teszem tönkre ha kicsit több a víz? ALul ki tud mondjuk folyni, meg ezek szerint akkor ő el is párologtatja?

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9742
Szerintem is.Az én növényem is igy csinálja.
Előzmény: marimama51 (9741)
marimama51 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9741
Szerintem csak a fölösleges vizet párologtatja el.Az enyémek is csinálják.Még a nagyok is a teleltetőben,pedig azok nincsenek nagyon locsolva.
Előzmény: Gonoszka2 (9740)
Gonoszka2 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9740

sziasztok

 

egy kérdésem lenne. ma reggelre elkezdett "könnyezni" a banánpálmám a levelek végein. Ez mitől van??? Ugye nem rontottam el semmit.

 

egyébként útmutatásaitok alapján átültettem, citrusos tápot kap, hajt mint a bolond, már a 7. levelet hozza szept. óta. a "gyerekei" mostanság kezdtek elindulni.

 

 

noémix Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9739
Ja, a pulondor is én vagyok :-)))
Előzmény: ragusa. (9737)
pulondor Creative Commons License 2009.12.01 0 0 9738
Köszi, sziasztok! bocs, h csak úgy becsöppentem, de ez annyira lenyűgözött, hogy köszönni is elfelejtettem. :) Dísznek is fantasztikus. Nem tudom, mennyire illik a kertünkbe, de azt hiszem, egy ilyet megpróbálok beszerezni! Faiskolában hozzá lehet jutni? A maggal is szívesen játszom, csak nem tudom, honnan szerezhetnék...
Előzmény: kurdilaci (9736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!