Keresés

Részletes keresés

totó21 Creative Commons License 15 órája 0 0 47053

...és természetesen a jól megérdemelt sör sem marad majd el Dobri-nak, Ill. a segítőknek!! 

Előzmény: kószák egyike (47051)
totó21 Creative Commons License 16 órája 0 0 47052

Természetesen igen, ha kíváncsiak rá be szkennelem és feltöltöm majd ide! Igazából a téma mint beszerzési forrását a Fórumot fogom meg adni.

Előzmény: kószák egyike (47051)
kószák egyike Creative Commons License 1 napja 0 0 47051

Ha nem nagy kérés el lehet majd olvasni a művet? Elérhető lesz valahol? Köszi! 

Előzmény: totó21 (47050)
totó21 Creative Commons License 1 napja 0 0 47050

Köszönöm Dobri a segítségét!

Május 26-ra kell.

Légyegében nem titkos vagy belső információt szeretnék.

Annyi: van a 2-rep ehhez jelvény, ezen belül századok... majd ebből kiemelném a 3-cie + jelvénye vagy amiről felismerhetők... napi rutin, és egy erősebb hét amikor kiképzés van miből áll stb. Valamint mi a fő feladatköre...hol, és milyen helyeken szokták bevetni. Ill a GCP itt is jelvény vagy valami olyan amiről tudni hogy na igen Ők azok... +  szintén ugyan azok mint a 3-cie esetében. Releváns dolgokat szeretnék nem holmi túlzott nem eredeti mondókát amivel nem szeretném magamat sem ill. Önöket volt/jelenlegi Idegen Légiósokat sem túlzásokba esett maszlaggal lejáratni.

Köszönettel!

Előzmény: Dobri (47045)
tohan Creative Commons License 1 napja 0 0 47049

Köszönöm Vudu, nem semmi fegyver, a PSL vízhordó szolgája sem lehetne ennek.

Előzmény: Vuduman (47043)
Perecem szeretem Creative Commons License 1 napja 0 0 47048

Szevasztok!

Segítséget kérnék.

Nyavalyás telefon szolgáltatók cumiztatnak

amikor ide jöttem akkor ORANGE szolgáltató

nál voltam, de beleuntam hogy állandóan tömnöm kellett a nyavalyás kártyájukat,mert mindig lelopták a pénzt a kártyáról.

10 eurót 2 hét alatt 20 eurót is kb ugyanannyi vagy 1hó alatt az tuti Pontosan már nem emlékszem.

Ha idő közben haza mentem akkor meg ha otthon voltam 2 hónapig, akkor az első hónappal lelopták a pénzem, és mivel nem maradt pénz rajta ezért nem lehetett hívni Franciaországból, meg sehonnan sem.

Vagy 1 1/2 évvel ezelőtt áttértem a LYCAMOBIL  szolgáltatóra,ami jó volt és fél évig sem lopták el a pénzt, remekül hívhattak.

De most ezek is áttértek a lopós módszerre

Egy ottani fickó azt állította hogy állítólag bírósági ítélet van ellene mégis csinálják.

Tudtok mondani olyan szolgáltatót aki még nem csinálja ezt??

Gondolom valami kisebb cég lehet...

kürtök Creative Commons License 2 napja 0 0 47047

Köszönöm.

Őszintén szólva, én már régen nem tudom követni az átszervezéseket, néha olyan benyomásom van, hogy a pénzelosztók felé polírozzák a bohócot, hogy fejlődni kell etc., küldjetek még.

A másik oldalon, meg a káosz, hogy most kell-e vagy nem, leépítsünk mert nincs pénz, de mindig van igény a cégre valahol...

Szóval amikor az Armée 2000 ment, azt hittem ennyi cirkusszal beérik egy két évtizedig, de nem így lett. 

Aki benne van, látja amit kintről nem lehet: a mindennapos teendők, kiképzés, utánpótlás és a kötelező tournantok mellett az új technika rendszerbeállítása, vagy egy új kiképzés rendszer stb., rohadt nagy kupleráj. Olyan szinten van túlterhelés, és tele a töke mindenkinek, hogy le se lehet írni.

'98 és 2000 között csak egy Vigipirate volt, de még az is púp volt mindenki hátán. Minden tiszteletem és együtt érzésem azok felé, akik az elmúlt öt évet "túlélték".

Előzmény: Vuduman (47042)
Vuduman Creative Commons License 2 napja 0 0 47046
Előzmény: totó21 (47044)
Dobri Creative Commons License 2 napja 0 0 47045

Mikorra kell elkészülni ezzel? Mert akkor lefordítom magyarra pár anyagomat.

Előzmény: totó21 (47044)
totó21 Creative Commons License 2 napja 0 0 47044

Köszönöm Dobri (úgy ahogy.) hasznosak a tanácsai!

Vuduman ezt ha jól értelmezem tőlem kérdezi!? "...Nem halok meg a kiváncsiságtól, de kicsit azért érdekelne, hogy a debreceni egyetem jogi karán melyik kutatói teadélutánon csúszott be a "Nemzetközi tengerjog prognosztizálható változásai Kina területi követeléseinek tükrében" c. opusz mellé,..."

Kommunikáció előadáson több önkéntest kértek aki egy teljesen idegen témából tart egy röpke beszámolót amit papírra vet. Én ezt a témakört adtam meg. Ami mellesleg érdekel is, persze csak is kizárólag hobbi szinten! Az elképzelés az valósulna meg hogy az üres lapra grafikus segítségével felrajzoltatnám az adott témakör századának a "jelvényét", majd erre írnám az önök segítségével, és általam leírt rövid, tömör, lényegre-törő prezentációt.   

Vuduman"...Amúgy akit érdekel, az talál a neten elég sok infot, mind GCP, mind a századok témakörben..." Hol található?  Ha tudna adni egy erre használatos linket.

Előzmény: Vuduman (47037)
Vuduman Creative Commons License 2 napja 0 0 47043
Előzmény: tohan (47041)
Vuduman Creative Commons License 2 napja 0 0 47042

Nem, jó lett.

Köszi (ha mondhatom én is)

Bamba vagyok, mert nem láttam, hogy van magyar felirat, azt hittem, hogy csak betetted valaki montázsát.

Ügyes vagy.

Lehet, hogy Camerone már legenda és a legendák nem úgy történtek,ahogy megéneklik őket, de akkor

is olyan dolgokat közvetit, amiknek jelentenie kellene valamit a mai világban is.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amit Dobri feltett, pont Camerone-al indit, de van benne cikk a 1 REC plongeurjeiről is.

Az egyébbként, ha Vasy is olvassa ezt, engem is érdekelne, a 3 CIe-ben hány ember van aki a PCG-s stage-okat elvégeztéka REG-esekkel (valamelyik REP infoban azt láttam, hogy ők voltak ejtőernyőzni a REP nél.) Valahol Toulon mellett van egy nagy központ, úgy tudom ahol bűvárokat oktatnak, de amennyire én tudhatom, a 3 CIe nagyrészt inkább amolyan harci úszó képzettségű. (Tud vizre ugrani, zodiakkal nem borul fel, meg tud úszni)

Előzmény: kürtök (47039)
tohan Creative Commons License 2 napja 0 0 47041

Milyen az a 12,7-es mesterlövész puska? Én csak a 7,62-es PSL- t ismerem (néhányszor lőttem vele), ami a Dragunovra hajaz. 

Előzmény: Dobri (47034)
Vuduman Creative Commons License 2 napja 0 0 47040

Köszi :)

Előzmény: Dobri (47038)
kürtök Creative Commons License 2 napja 0 0 47039

Három órát dolgoztam ezzel az egy perces filmmel, ennyire kiestem a narancsoskosárból mert nem lett kész tegnapra?))

Dobri Creative Commons License 2 napja 0 0 47038

Tettem fel egy kis olvasni valót.

Vuduman Creative Commons License 2 napja 0 0 47037

Szerintem a GCP csak logisztikailag tartozik a CEA hoz.

Egyébbként meg közvetlenül az ezred pk. alá vannak rendelve, illetve az összes GCP a 11 BP parancsnoksága alá, ha olyan lap jön.

Amúgy akit érdekel, az talál a neten elég sok infot, mind GCP, mind a századok témakörben.

Az 5. ről egyelőre kevesebbet, szerintem még nem is érte el a harckészültségi szintet, de akár angolul is van már cikk róluk, logóstól, mindenestől. A REP info meg a Béret rouge is fel- felkerül pdf- ben, azokból végtelen számú "szakdolgozat" irható.

Nem halok meg a kiváncsiságtól, de kicsit azért érdekelne, hogy a debreceni egyetem jogi karán melyik kutatói teadélutánon csúszott be a "Nemzetközi tengerjog prognosztizálható változásai Kina területi követeléseinek tükrében" c. opusz mellé, a "Milyen csavarhúzóval szerelik fel a REP kommandósai az EOTECH irányzékot a HK-ra" témakör :P

Előzmény: Dobri (47034)
kürtök Creative Commons License 2 napja 0 0 47036

Vagy inkább itt.

kürtök Creative Commons License 2 napja 0 0 47035
Dobri Creative Commons License 3 napja 0 1 47034

CEA, mint írtad is egy harctámogató század. A parancsnoki szakaszon kívül van benne aknavetős, MILAN harckocsi elhárító rakétás, mesterlövész 12,7mm-es puskákkal és egy felderítő szakasz ( SRR vagy SER ennek a szakasznak a neve, ilyen van az összes francia lövész ezredben).

GCP, meg egy különleges szakasz és ilyenje van az összes ejtőernyős ezrednek. Ha jól tudom, akkor ez a szakasz is a CEA-hoz tartozik. 

Előzmény: totó21 (47033)
totó21 Creative Commons License 3 napja 0 0 47033

Köszönöm a válaszát!

A CEA Ill. a GCP  az nem egy és ugyan az, vagy tévedek?

Vagy a GCP-ből lett a CEA?

Ezeket nem tudom pontosan csak a 2-rep-en belül mintha a CEA lenne ami (ahogyan olvasom különböző helyeken.) a GCP volt? Nem mintha ez nekem annyira lényeges lenne, de ha már írok valamit azt szeretem precízen, és pontosan.

Előzmény: Dobri (47032)
Dobri Creative Commons License 3 napja 0 0 47032

Ezt írtam le. :)

Tehát az 1-5 századba és a CEA-ba nincs feltétel. Abba a századba kerülsz ahova épp ember kell. Úszásod elég gyenge, de jól síelsz, viszont a hegyi századba nem kell ember de a vízibe igen, mész oda. :) Nem foglalkoznak vele.

GCP az más dolog. Az egy kb. 30 fős szakasz a REPben és a nagy részük altiszt. A bekerüléshez pár feltételnek meg kell felelni és pár tesztet meg kell csinálni. REPben kell szolgálnod, minimum tizedesnek, orvosilag alkalmasnak lenni a magas ugrásokhoz és szerintem vagy egy felső életkor határ is.

Előzmény: totó21 (47031)
totó21 Creative Commons License 3 napja 0 0 47031

Köszönöm szépen a válaszát Dobri!

Amiket írtam azokat a netről másoltam.

A feltételeit annak, hogy kik, és hogyan kerülhetnek be ezekbe a századokba. Értem ez alatt a GCP, Ill. a 2-rep-en belül a vízi egységet. Azért tértem ki így ezekre mert olvastam olyat is hogy a GCP-hez/be, bizonyos minimum, és maximum kor van. Gondoltam akkor a vízi egységhez is van/kell valami kritériumnak lennie.

Köszönöm a segítségét!.

Előzmény: Dobri (47030)
Dobri Creative Commons License 4 napja 0 0 47030

Egy a négy gyalogsági (ejtőernyős) ezrede a 11° ejtőernyős hadtestnek

.........................

Legyen inkább ejtőernyős lövésznek nevezve. A 11° ejtőernyős dardárnak.

Ezeknek szeretném nem túl nagy vázlatokba a napi teendőit

..................................

Majd akik ott voltak elmesélik.

hol kerülhetnek, és milyen céllal bevetésre

...................................

Annak ellenére, hogy az 1-5 századnak van valamilyen szakirányú specialitása, ez a külszolgálatokban nincs kihasználva vagy nagyon kicsit. Tehát sima gépesített lövészekként vannak alkalmazva, pont úgy mint a dandárjának a másik 3 lövész ezrede vagy mint a 2REI harci századai.

feltételeit (ha van/kell.) annak hogy kik, és hogyan kerülhetnek ezekbe a századokba?

...............................................

Amelyikbe ember kell. :)

Tegyük fel, hogy egy frissen oda került nagyon jól síel, de elég gyenge úszásban. Logikus az lenne, hogy irány a hegyi század. De ha oda pont nem kell ember, akkor simán bekerülhet a vízi századhoz és utána se tudja magát átkérni. 5-6 éve voltam az egyik legjobb francia különleges ezred nyílt napján. Ott is szakirányosak a századok és ott sincs mozgás a századok között. Tehát ha ott sincs, akkor a REPnél se fognak logikusan gondolkodni.

Innen leszedhetsz ami csak tetszik. Van pár REP-es anyag.

www.mydrive.ch

felhasználó: Vendeg@Dobri

jelszó: budapest

Előzmény: totó21 (47027)
Dobri Creative Commons License 4 napja 0 0 47029

Jelenleg az egyetlen ezred a légióban aki elnyerte a vörös “sípzsinór” (a Légion d’honneur színe) hordàsàt az Indokínai szerepléséért. 

.....................................................

Ez így igaz. De szerintem arra akartál célozni, hogy csak nekik van ilyen. Ez viszont téves. A 3REI ami a RMLE jogutódja, már 1918-ban megszerezte.

Vuduman Creative Commons License 4 napja 0 0 47028

Más ezred is hord vörös fourragere-t (3 Rei)  és van már egy 5. harci század is a REP nél.

totó21 Creative Commons License 4 napja 0 0 47027

Jó napot!

Először is köszönöm a válaszukat, és egyben a segítségüket!

Röviden, és tömören, amiket már én az internet segítségével begyűjtöttem.

„…A 2° R.E.P. jelenleg az egyetlen ejtőernyős ezred a légión belül. A 2° B.E.P. 1948 -ban lett alapítva Sétif-en, és már 1949-töl Indokinában volt bevetve egészen 1955-ig. Jelenleg az egyetlen ezred a légióban aki elnyerte a vörös “sípzsinór” (a Légion d’honneur színe) hordàsàt az Indokínai szerepléséért. A mai napig a légió első számú ezrede, aki részt vett szinte minden konfliktusban : Indokina, Algéria, Kolvézi, Csád, Libanon, Gabon…stb….”

„ …2° R.E.P. Camp RAFFALLI 20 260 CALVI Corse – France  A 2° R.E.P. Egy a négy gyalogsági (ejtőernyős) ezrede a 11° ejtőernyős hadtestnek.  Az egyetlen ezred. aki specializálta a századait a különböző hadviselési formákra (1° század = városi harc,

2° század = Hegyi hadviselés,

3° század = Vízi egységek,

4° század = mesterlövész és szabotázs) az egész ejtőernyős hadtestből.

Összetétel : 1160 fö, 9 század, CCL = A parancsnoki és logisztikai század,

CAS = Adminisztratív és ellátott század,

CMR = Mechanikus ellátott-javaitok század,

CEA = Felderítő és támogatott század, 4 Harci század,

CER = Tartalékos század.

Az ezred jelen pillanatban is nagyrészt vesz ki Maliban az iszlamisták és terroristák ellen folytatott harcokban. …„

Nos, és akkor innen jönne, amikkel ki szeretném egészíteni az Ön/Önök segítségével. Valamint grafikus (barátom) segítségével, rajzokkal is szeretnék illusztrálni.

Szükségem lenne az ezred (2-rep) hivatalos jelvényére.

Ezen belül is, amit jobban ki szeretnék fejteni az a 3-század (vízi egységek.), ill. olvastam arról is, hogy volt vagy van, ezt nem tudom pontosan, GCP (Groupement des Commandos Parachutistes).

Ezeknek szeretném nem túl nagy vázlatokba a napi teendőit, ill. hol kerülhetnek, és milyen céllal bevetésre + a feltételeit (ha van/kell.) annak hogy kik, és hogyan kerülhetnek ezekbe a századokba?  Ill. itt is a jelvényeket (grafikához. ) Ha menet közben még valamit szeretnék, akkor számítanék a segítségükre.

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm! 

Üdv:Tomi

Előzmény: vasy78 (47019)
totó21 Creative Commons License 4 napja 0 0 47026

Üdvözlöm!

Nagyon szépen köszönöm, számítok a segítségére!

Előzmény: kürtök (47016)
Vuduman Creative Commons License 2016.04.25 0 0 47025

Azóta már se Kanada, se Ausztráli nem fogad be olyan könnyen.

Különben a muzsikus dezertálást nem is nagyon vágom :)

Előzmény: vasy78 (47024)
vasy78 Creative Commons License 2016.04.23 0 0 47024

gondolom azert szoktek hogy kanadaban melozzanak,letelepedjenek:) nemhogy hazamenjenek :)

Előzmény: kürtök (47023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!