Keresés

Részletes keresés

Vuduman Creative Commons License 2 napja 0 0 47108

A 4.Cie falán egy kalasnyikov.

Előzmény: Vuduman (47107)
Vuduman Creative Commons License 2 napja 0 0 47107

4 Cie+GIGN---GCP 2012

Vuduman Creative Commons License 2016.05.08 0 0 47106

Tán nem véletlen, de több francia nyelvű vietnami cikk jön ki az évforduló alkalmából.

(mint vietnami nyelvű francia )

totó21 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 47105

Hét végen meg fogalmazom, majd ha valamit találok élnék a kérdezés lehetőségével!

Köszönöm az eddigieket! 

Előzmény: vasy78 (47104)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 47104

egyeb kerdes? vagy megvan mar minden ahhoz a dolgozathoz? :)

Előzmény: totó21 (47102)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 47103

1 est meg sosem lattam es nem is hallottam rola,de mivel aguerissemment .. ez ugy tippelem egy ket hetes alapkikepzes vmire :)

a masikat irta dobri mar,ez a CEA ban a felderito szakasz,amit azon a kimeno ruha bal zseben is lathatsz:)

Előzmény: totó21 (47102)
totó21 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 47102

Nem gond, csak egy szimpla észrevétel. 

Ők milyenek? Szintén úgy adta be egy oldalon hogy a  2-rep 3-cie...

1

2

Előzmény: vasy78 (47098)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47101

de az SER jelvenynek nem emlekszem hogy az a...bor alatet lett volna,sztem az csak ugy oda rakta :D

Előzmény: vasy78 (47100)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47100

igen,azt a bal zseben hordtuk anno,most nemtom valtozott e azota

Előzmény: Dobri (47099)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47099

Meg hát azért a fourragereket is rátehette volna. 

Viszont az SER jelvény az hordható?

Előzmény: vasy78 (47097)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47098

nemtom kinezni melyik jelveny van ott :( homalyos a kep :(

Előzmény: totó21 (47092)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47097

ez igy nem hordhato ruha,elmeletileg a hegyi kepzeses jelveny hejere a BMP nek kene lenni:)

csak amazt rakta mert az szebb v nemtom :D

Előzmény: Dobri (47095)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47096

...a "speciális" szót azt csak úgy írtam hozzá. Azt is olvastam lejeb hogy Ők külön vannak, és nem a századparancsnok adja nekik az utasításokat. Ezzel csak arra voltam kíváncsi a CEA-n belül minek számítanak. mármint hogy speciálisabbak mint a többi szakasz.

Köszönöm szépen, és sorry ha kissé többször rá érdeklődöm.!

Tiszteletre méltó ebbe a témába való tudása! 

Előzmény: Dobri (47095)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47095

Dobri akkor a GCP az a CEA századon belül van mint "speciális" szakasz?

..........................

Szövegértés????

Le lett már szépen írva neked, hogy a GCP szakasz jogilag a CEA századhoz tartozik. Viszont a dolgait maga intézi az ezredparancsnok utasítására és nem a CEA századosának az utasítására. Azért abban a században vannak, mert abba rakták, mivel oda valók.

Olyan eje jelvény, amit azok kapnak akik oktathatnak alap dolgokat, lehetnek ugást levezetők. Alatta név, majd 2REP jelvénye. Másik oldalt hegyi kiképzésért kapott jelvény, kitüntetései, majd a CEA században lévő felderítő szakasz(SER) jelvénye. Nem tudtam, hogy ezt is viselhetik. Ennek a szakasznak semmi köze a szintén ebben a században lévő GCP-hez, mielőtt megkérdeznéd! :) Ilyen felderítő szakasz a francia hadsereg összes lövész ezredében van.

Előzmény: totó21 (47093)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47094

"...őrmester sulit, utána még megy harcászati oktatásra. Ezen belül pedig- hétre a Mont-Louis-ban lévő kommandós kiképzésre. Ezt elvégezve olyan jelvényt fog kapni, ami magasabb szinten van, mint amit addig szerzett. ..."

Tehát ha jól értelmezem: akkor amit ez alatt a hét különböző kommandós kiképzés alatt kapnak egy olyan jelvényt ami felül írja az előzőleg szerzet "gyengébbeket".

.............................................................

4-5 hét akart az lenni :)

"GCP tagjai már megcsinálták a központban( Mont-Louis) lévő tanfolyamok ászát. Tehát annak a jelvényét viselik. ..."  

És ez a tanfolyam ez miből áll? Neki milyen a jelvénye? 

....................................

Oktatásból és szopásból. Aranyozott szín az ezüst helyett és más felirat.

Ők akkor egy eléggé elismert szakasznak számít!

............................

Az,de a légión belül van még 4db hasonló színvonalú banda.

Mind a kettő műszaki ezredben van harci búvár szakasz.

A hegyi dandárhoz tartozó műszaki ezredben a szakirány miatt, még van egy hegyi kommandós szakasz.

A francia szárazföldi haderő összes ejtőernyős ezredében van GCP, az összes műszaki ezredében van harci búvár szakasz és a 27.-ik hegyi dandár összes ezredében van hegyi kommandós szakasz.

Előzmény: totó21 (47091)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47093

Dobri akkor a GCP az a CEA századon belül van mint "speciális" szakasz?

És találtam ezt az oldalt fotókat nem tudtam menteni de az oldal linkje az: http://www.ebay.com/itm/French-Foreign-Legion-Etrangere-2-REP-CEA-GCP-CRAP-SER-COMANDO-NUMBERED-/301555728779?nma=true&si=yUJZb5xYy6skURckR%252B6mNtIM2PU%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557   

Ezen a ha pontos vagyok kimenő zakón milyen jelvények vannak?

Mert írja 2-rep-cea-gco-crap-ser-comando...

De ebből én nem nagyon tudok eligazodni!

Előzmény: vasy78 (47090)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47092

Köszönöm eléggé embert próbáló!

Ha jól vettem észre 7:56-nál a bal zseben van a jaguáros, és zseb felett a sasos. Vagy ami a zseben van az nemjaguáros? És Ő hogy hord kettőt is.?

Előzmény: vasy78 (47090)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47091

Köszönöm Dobri Önnek ki jár majd a sör!

"GCP tagjai már megcsinálták a központban( Mont-Louis) lévő tanfolyamok ászát. Tehát annak a jelvényét viselik. ..."  

És ez a tanfolyam ez miből áll? Neki milyen a jelvénye? Ők akkor egy eléggé elismert szakasznak számít!

"...őrmester sulit, utána még megy harcászati oktatásra. Ezen belül pedig- hétre a Mont-Louis-ban lévő kommandós kiképzésre. Ezt elvégezve olyan jelvényt fog kapni, ami magasabb szinten van, mint amit addig szerzett. ..."

Tehát ha jól értelmezem: akkor amit ez alatt a hét különböző kommandós kiképzés alatt kapnak egy olyan jelvényt ami felül írja az előzőleg szerzet "gyengébbeket".

Előzmény: Dobri (47087)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47090

a 9 es jelvenyhez vezeto ut :)

usd a youtube ba : Le droit de savoir Légion étrangère 6 semaines dans l' enfer vert

Előzmény: totó21 (47067)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47089

ezeket a sasos jaguaros jelvenyekre nem kell kervenyt benyujtani:)

ha ott van, pl gabonba vagy guyaneban v stb.. ha nem is akarja megcsinalni akkoris meg kell csinalnia :D megha sokadjara is csinalja es huzza a szajat is :D

Előzmény: totó21 (47085)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47088

A számozottak a számozott századok jelvényei. :)

CEA-már te is írtad, hogy az milyen század. ;)

CCL- parancsoki és kisegitő század

CAS- adminisztratív század

6- a tartalékos század

Majd ejtőernyős jelvény és alatta meg a barettsapkán viselt ejtőernyős jelvény.

Előzmény: totó21 (47086)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47087

És mi van akkor ha tegyük fel van egy törzsőrmesterünk, mondjuk a 2-rep-nél, azon belül is a GCP-nél. Van már neki egy jaguáros kitűző amit valamikor pár éve gyűjtött be Guyanába. Majd ezt követően szintén be gyűjtött egy sasosat valahol Afrikában. 

Lehet még neki, vagy van rá lehetősége hogy újabbakat gyűjtsön be? Ill. ezek közül a meglévő kettő közül melyiket teszi fel? (bal zsebre.)

................................................

GCP tagjai már megcsinálták a központban( Mont-Louis) lévő tanfolyamok ászát. Tehát annak a jelvényét viselik. Az összes többi ilyen tanfolyam könnyebb-gyengébb nála, tehát ők csak ide járnak már tanulni.

Valamint itt a másik törzsőrmesterünk aki szintén 2-rep-nél azon belül is a 3-cie szolgál. Van neki is egy jaguáros amit Ő is szintén Guyanában gyűjtött be, és  neki is van egy sasos amit Ő is valahol Afrikában szerzet. 

Neki lehet még gyűjtögetni, van rá lehetősége? Ill. Ő is mi alapján mérlegel, hogy melyiket teszi fel? 

........................................................

Ha megy a százada ilyen tanfolyamra, akkor még szerezhet.

Mint írtam, ha valaki elvégzi az őrmester sulit, utána még megy harcászati oktatásra. Ezen belül pedig- hétre a Mont-Louis-ban lévő kommandós kiképzésre. Ezt elvégezve olyan jelvényt fog kapni, ami magasabb szinten van, mint amit addig szerzett. Afrikában, csak Djibuotiban van ilyen kiképzés. Pár helyen franciában, meg - helyen még valamelyik trópusi szigeten. Ezek mind sima tanfolyamok. Csak a központban van emelt szintű.

Előzmény: totó21 (47085)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47086

Szintén köszönöm Dobri!

Az első képről tudna leírást adni hogy? Mivel a 3-cie, ill. az ezred kitűzőn kívül nem igazán tudok eligazodni.

Előzmény: Dobri (47079)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47085

Köszönöm Dobri a válaszát!

JAGUÁR... vettem a pontosítást! ;) 

És mi van akkor ha tegyük fel van egy törzsőrmesterünk, mondjuk a 2-rep-nél, azon belül is a GCP-nél. Van már neki egy jaguáros kitűző amit valamikor pár éve gyűjtött be Guyanába. Majd ezt követően szintén be gyűjtött egy sasosat valahol Afrikában. 

Lehet még neki, vagy van rá lehetősége hogy újabbakat gyűjtsön be? Ill. ezek közül a meglévő kettő közül melyiket teszi fel? (bal zsebre.)

Valamint itt a másik törzsőrmesterünk aki szintén 2-rep-nél azon belül is a 3-cie szolgál. Van neki is egy jaguáros amit Ő is szintén Guyanában gyűjtött be, és  neki is van egy sasos amit Ő is valahol Afrikában szerzet. 

Neki lehet még gyűjtögetni, van rá lehetősége? Ill. Ő is mi alapján mérlegel, hogy melyiket teszi fel? 

Előzmény: Dobri (47077)
totó21 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47084

Jó napot!

"Az ETAP tanfolyama, tulajdonképpen megtanulnak szabadnyitással ugrálni (úis hivatkoznak rá, mint chute libre operationnel) ~100 körül ugranak."

Ez pontosan mit takar? És ez a "~100 körül ugranak.", mennyit jelent láb vagy méterbe?

Előzmény: Vuduman (47075)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47083

Igaz. Mindkettő :)

Mintha amúgy a REP infoban is úgy lett volna, hogy a Légió hagyományaira rimelő sivatagi század. Szóval inkább hagyományőrzés.

Amúgy ez a szakosodás fura dolog, szerintem annak idején Lt.Col Caillaud tényleg egy kommandós ezredet képzelt el, gondolom az algériai tapasztalatok meg a vietnami események hatására, de aztán kialakultak a tényleges különleges erők a modern szempontok alapján, a REP nél meg megmaradt hagyományként.

Algériában ilyesmi volt az ezred szerkezete 8angolul van, de kivehető)

Előzmény: Dobri (47082)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47082

De most levették a számot a század nevéből.

A 13RDP sivatagi századának, akik azért a különleges erőkhöz tartoznak, is csak annyiból áll a sivatagi gyakorlás francia honban, hogy terepjárót vezetnek valami homokos helyen az ország déli részén. Nyílt napjukon mondták a srácok. Akkor egy ejtőernyős könnyűlövész ezred ilyen századánál mi lesz ebből? Korzika valamelyik homokos tengerpartján fognak harcászkodni? :)

Előzmény: Vuduman (47081)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47081

Eddig is az volt az 5. század neve, hogy 5. Compagnie Maintenance, nem ?

Mi lehet ez a sivatagi dolog ?

Kapnak dzsippeket mint az angol LRDG és uzsgyi ?

Előzmény: Dobri (47079)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.05 0 0 47080

:)

Az egyik topiktársunk irta a talán legnagyobb  (szó szerint:P) ilyen jellegű francia szakkönyvet (szerintem minden más nyelven is a legteljesebb) és az övé (volt) a szerintem legnagyobb légiós jelvénygyűjtemény is. Csak ő ritkán van itt.

De az tény, hogy a francia ezredeknél (nem csak a légióban) nem is merem saccolni menniy hivatalos jelvény, emlékjelvény, érme etc van és akkor még nem is beszéltünk tényleg a pár darabos kiadásokról.

Előzmény: vasy78 (47078)
Dobri Creative Commons License 2016.05.05 0 1 47079

Tehát a REP századainak a jelvényei. Tavalyi év második felében a REP kapott egy új harci századot, ami az 5-ös számot kapta és sivatagi szakiránnyal. Viszont volt már egy 5.-ik század, ami karbantartást végzett. Ezt a századot átnevezték karbantartó századnak és a századjelvényében az 5-ös számot kicserélték a légió jelvényére.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!