Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ajuskef Creative Commons License 30 órája 0 0 46301
Lattam egy hozzaszolasban hogy valaki azt emlitette, hogy 20 de most mar 40 a felvetelt nyert emberek szama, a mostani kialakult helyzet miatt. Kerdesem lenne hogy ez mennyire hiteles es hogy tenyleg befolyasolja e a mostani Francia allapot, a legio felveteleit ?
A valaszokat kosz, az ekezet miatt sorry, nemet telefonom van.
Tiszteletem
ajuskef Creative Commons License 1 napja 0 0 46300
Hello!

Kurtok, tudsz nem infoval szolgalni J.Gy-rol es Freerider-rol ?
Légijóska Creative Commons License 3 napja 0 0 46299

Május Június környékén kimegyek a légióba, aki szintén tervezi és nem szeretne egyedül nekivágni az vegye fel velem a kapcsolatot.

legionetrangere89@freemail.hu

dedi1024 Creative Commons License 5 napja -1 0 46298

Szia Osprey12! 

Próbáld meg ha menni szeretnél. Ha erőnlétileg bírod, és az orvosi vizsgálatokon megfelelsz, akkor úgy is a gestapón fog eldőlni hogy rouge leszel vagy nem.   Én előtte elmentem fogorvoshoz mielőtt kimentem strasbourgba jelentkezni.  Tisztálkodási felszerelést vigyél, meg alsóneműt, ne magas szárú cipőt hanem félcipőt amibe kényelmesen tudsz futni, azt nem veszik el.  meg annyi pénzt ha esetleg Aubagnéban elküldenek haza tudj jönni. Marseille mellett van kb 80 km re. Ha nem vesznek fel ne keseredj el 3 hónap múlva újra jelentkezhetsz. Volt olyan akit 3. ra vettek fel. Nem árt ha picit beszéled a nyelvet jobban kijössz majd a binomoddal" egy olyant társsal akivel az alapkiképzés alatt együtt mentek mindenhova. Igazából neki kéne tanítani a nyelvet de az csak rajta múlik. 96 ban így működött. A Legio a hagyományokat nagyon őrzi és tiszteletbe tartja. Szerintem a felvétel sem változott sokat.

Sok sikert! Üdv dedi!

Előzmény: osprey12 (46245)
Dobri Creative Commons License 2015.02.18 0 0 46297

https://www.youtube.com/watch?v=sGNsir7OgX8#t=30

tohan Creative Commons License 2015.02.10 0 0 46296

Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: Dobri (46294)
Dobri Creative Commons License 2015.02.09 0 0 46294

Ennek kb. hány százaléka román?

................

A légióban szolgáló és légiósként kezdett tiszteknek? Ha erre vonatkozik a kérdés, akkor nagyon kevés. Egy biztosan van a 2REP-nél, őrnagy. A századomban volt őrmester mikor oda kerültem Nimesbe. '92-ben kezdett, egy nagyon normális pali.

Miért vannak olyan sokan?

.............

Ha ismét a román tisztekre vonatkozik a kérdés, akkor az a válasz rá, hogy nincsenek sokan. :)

Ha csak simán a románokra, akik az idegenlégióban szolgálnak. Mert felvették őket. :) A szolgálatom alatt azt tapasztaltam, hogy magyar, lengyel és román kb. azonos mennyiségben van és ők a legnépesebb nemzetek.

Szolgálatom alatt találkoztam német alezredessel, horvát és görög századossal és egy francia hadnaggyal, ők mind légiósként kezdték. Akkor ugye ott van most a román őrnagy a REP-nél. Meg tavaly májusban mikor Genfben az ENSZ Menekültügyi Főbiztosának a székházán dolgoztam, akkor ott megismertem a biztonsági részleg főnökét. '78-ban kezdett és '03-ban szerelt le alezredesként és francia.

Mi alapján választják ki őket?

....................

Ha tisztekre gondolsz, akkor azért pár dolognak meg kell felelnie egy személynek, hogy felmerüljön vele kapcsolatban a tiszti suli lehetősége. Szakaszvezetőként is lehet pl. menni.

Magyar van-e?

..............

Nem hiszem, de persze tévedhetek. 

A románoknál, gondolom, segít az anyanyelv is, netán a másik is.

..........................

Hogy elküldjék tiszti suliba? Semmi előnye már, hogy román az anyanyelve. Annak az alapkiképzésen van előnye, mikor tanulják a francia nyelvet. ha már valakinél felmerül a tiszti suli lehetősége, akkor már tökéletesen beszéli a nyelvet.

Előzmény: tohan (46293)
tohan Creative Commons License 2015.02.09 0 0 46293

Ennek kb. hány százaléka román? Miért vannak olyan sokan? Mi alapján választják ki őket? Magyar van-e? A románoknál, gondolom, segít az anyanyelv is, netán a másik is.

Előzmény: kürtök (46292)
kürtök Creative Commons License 2015.02.08 0 0 46292

A Légióban szolgáló 360 tisztből tíz százalék idegen, csak az évfolyam első három végzőse választhatja a Légiót, ezt is csak egy adott intézet kandidátjai tehetik meg.

Előzmény: Don Farapuci (46240)
kürtök Creative Commons License 2015.02.08 0 0 46291

Megfizetik oszt annyi.

A légiós mai zsoldjáért, hétfőtől csütörtökig dolgozom, napi hét és fél órát. Ez a megfizetés? Ha annyit akarok keresni, mint anno Makedóniában, akkor szombaton délig dolgozom, a másik öt napon sem hülyülök meg. Aki pénzért megy a Légióba, meg is érdemli hogy az utolsó zsoldjával szereljen le. Ezer euró...

Előzmény: Don Farapuci (46239)
kürtök Creative Commons License 2015.02.08 0 0 46289

Ez vmelyik műszaki lehetett. Ami az otthoni nő „katonákat” illeti, a felét is csak ugatták annak amit én elvégeztem. Ilyen purutya ezredről a cégnél nem hallottam. 96-02 között voltam az REI-ben. És te hol élted át mindezt? Őszintén szólva nehéz elhinni. 

Előzmény: lndtk (46225)
Dobri Creative Commons License 2015.02.05 0 1 46288

http://www.egaliteetreconciliation.fr/Mon-etrange-Legion-entretien-avec-Laurent-Boucher-30810.html

'97 májusa után, egy kis ideig a szakaszomban szolgált és egy szobában voltam vele. Akkor jött vissza az őrmester suliból és még nem léptették elő. Utána a második században lett őrmi. '84-'89 között szolgált, majd '95-ben újra jelentkezett és '05-ben szerelt le.

Dobri Creative Commons License 2015.02.05 0 1 46287
kószák egyike Creative Commons License 2015.02.05 -1 1 46283

Nem tudom mennyi igaz abból amit írsz, sajnos sok dolog összecseng azzal amiket hiteles forrásokból első kézből tudok, de minden esetre ezen:

"Olyan "Blackops"-on is voltam, hogy egy sötét hangárban kellett fát hasogatni valami "porondmesternek"..."

percekig röhögtem! :)) Köszi! Blackops sötét hangár...:)) Kurva jó! :)

Előzmény: lndtk (46225)
Don Farapuci Creative Commons License 2015.02.04 -1 1 46279

Egyébként nekem nincsenek infóim én csak meghallgattam gabonka  hozzászólásait, aki viszont állítása szerint volt  a légióban.

Nem hinném hogy attól jó a topik hogy egysíkú.

Előzmény: Quartus (46277)
Don Farapuci Creative Commons License 2015.02.04 -1 1 46278

Nekem nincs negatív véleményem, csak objektív véleményem van.

Egyébként nem is nagyon érdekel.

Csak a merényletek miatt keveredtem ide a múltkor.

De ha azt kérdezed hogy negatív véleményem van e Franciaországról na azt jól látod.

Egyébként csak objektíven locsogtunk  a légióról és igazából nem zavar az sem ha valaki lelkesedik érte.

Lelkesedjen.

Előzmény: Quartus (46277)
Quartus Creative Commons License 2015.02.04 -1 1 46277

Üdv....

Ha ilyen negatív véleménnyel vagy a Légióról,mit keresel ezen a topikon?Ahogy olvastam te sem szolgáltál ott és így minden infód csak a netről és könyvekből származik.Többen írták már,hogy mindenki másképp élte meg a légiót,van akinek tetszett van akinek nem.Akkor alkoss véleményt ha mögötted is már van légiós múlt.

Előzmény: Don Farapuci (46249)
gabonka Creative Commons License 2015.02.04 -1 0 46261
gabonka Creative Commons License 2015.02.04 -1 0 46260
gabonka Creative Commons License 2015.02.03 -1 0 46255

"Talán olvass vissza, hogy mikből állnak a kalandok, meg az új élet.

Szerintem vegyél egy üveg rumot és olvass Rejtó Jenőt...

a légióban az előbbiekben leírt "kalandokat találod" .."

sajnos ez azért így nem igaz

bár rum is van és Rejtő féle alakok is...de azért sajnos más ez nagyon

persze az is kérdés, hogy miként fogja fel

de most őszintén szólva 38 évesen ha nincs senkije szerintem itt azért elvegetálhat

persze ha belerázódik javarészt az unalmas dolgokról fog szólni

de még mindig jobb mintha valami angol mekiben a fekete mosogatóban nyomná le a következő 17-20 évét

lehetnek jó barátai a világ minden részéről

tanfolyamokon vehet részt

esetleg vadászhat kecske pásztorokra ahogy te írtad

szerintem ha érez hozzá elszántságot akkor csak menjen

persze nagydolgokat ne várjon

ez is csak egy katonaság szabályokkal fegyelemmel szolgálatokkal tele

de lehet sportolni tanulni

és ha sokat lesz terepen még a pénzét sem költi el amit szabadság idején elszórhat két kézzel

Előzmény: Don Farapuci (46249)
Don Farapuci Creative Commons License 2015.02.03 -1 1 46249

Talán olvass vissza, hogy mikből állnak a kalandok, meg az új élet.

Szerintem vegyél egy üveg rumot és olvass Rejtó Jenőt...

a légióban az előbbiekben leírt "kalandokat találod"

Ennyi erővel jelentkezhetnél szerződéses katonának  Magyarországon, oszt mehetsz Afganisztánba békét őrizni, meg kecskepásztorokra rálőni.

hhehe

gabonka Creative Commons License 2015.02.03 -1 0 46247

Hát ha 38 évesen felvesznek  tedd össze a két kezed és örülj, hogy ott lehetsz.

Teljesen mindegy, hogy harci század vagy sem.

Egyébként én is ismertem 38 és 39 éves jelentkezőt is.

Az egyik egy román kecskepásztor volt a másik egy szovjet kazánkovács.

Hogy mit láthattak bennük azt el nem tudtam képzelni, de ott voltak...:)

Volt olyan lengyel társam akihez 3 év után ha franciául szóltam...megkérdezte lengyelül, hogy Co?...:)

Amire egy idő után én már csak azt válaszoltam, hogy jejco kurva...:)

Dobri Creative Commons License 2015.02.03 -1 1 46246

Üdv!

Azért 38 évesen elég kicsi az esélye annak, hogy felvesznek valakit( sima civilt ). Volt a századomban pár 35 után jelentkezett egyén. Egyik, tizen pár évet volt előtte francia csendőr. Másik szovjet hadseregben, majd az oroszban volt tüzér századot. Harmadik szintén szovjetben kezdett, majd a litvánban folytatta és lövész százados volt. Negyedik meg a brazil hadsereg őserdei kommandós kiképépző helyén volt oktató altiszt, ezen a tanfolyamon külföldiek is részt vehetnek és akkor került fiatal légiósként a századomban, mikor az a százados volt a parancsnok, akinek előtte pár éve a kiképzője volt Brazíliában. 

Ha fel is vesznek, akkor kiképzés után szinte biztos, hogy harci ezredbe kerülnél. Ha olyan dologhoz értesz, ami az ellátóknál kell, akkor meg oda. Mehetsz zenésznek, nyomdásznak, rajzolni képeket vagy maradsz a kiképző ezredben kiképző segédnek.

Harci ezredbe kerülve meg csak harci századba lehet kerülni, mert semmi olyan tanfolyamod nincs, ami kellene a kiszolgáló századba való kerüléshez. 

osprey12 Creative Commons License 2015.02.03 0 1 46245

Jó estét kívánok!

A következő kérdésem lenne az ex és a jelenleg is aktív légiósokhoz.38 évesen szeretnék jelentkeznék a légióba.Elváltam,gyerekem nincs ,csak a kaland és az új élet reménye érdekel.Ha sikerülne is bekerülnöm,mire számíthatnék?Szeretnék harci században szolgálni viszont attól tartok,hogy a koromra tekintettel valami kiszolgáló ezredbe raknának.Egészségileg semmi gondom nincs,gyerekkorom óta sportolok,futok,túrázok kondizok...Minden választ megköszönök.

gabonka Creative Commons License 2015.02.03 -4 0 46244

Na ehun vóna az amiről beszéltem...még erről is írt könyvet!

Előzmény: Ruger Redhawk (46234)
gabonka Creative Commons License 2015.02.03 -3 1 46243

Ezt adta ki először...majd aztán azt amit te hoztál fel!

Az apja nagy fejes volt annak idején.

Még a börtönből is lazán kihozták pedig vagy két szatyor gránátot meg lőszert találtak nála!

A higanyról nem is beszélve.

És nem is nagyon kapott semmit csak ült egy pár hetet talán, de most erre nem emlékezem pontosan

A haverom hazavitt egy azaz 1db 7.62x54-est a katonaságtól emléknek.

Majd berakta a fiókjába és évek múlva egy nevetséges házkutatásnál azt megtalálták.

Mást nem...:)

Hát papám tudom hihetetlen, de 8 hónapot ült előzetesben...írom, hogy értsd nyolc hónapot....

gabonka Creative Commons License 2015.02.03 -3 0 46237

Ez a Szűrős Iván könyve aki  Szatmáry Imre néven futott akkoriban a légióban ha jól emlékezem.

A Szatmáry/Szűrős talán két év után lelépett a lndtk kolléga meg két aláírás után szerelt azt írta.

jzf44 Creative Commons License 2015.02.03 -4 0 46235

Nincs elég pénz komoly kiképzésre és ezzel letudják a dolgot.

3REI tavalyi, utolsó lőgyakorlat: egy századnak 48 000, azaz negyvennyolcezer géppisztoly lőszer, 8-10 Eryx rakéta volt az ellátmánya, nem beszélve a géppuska és nehézgéppuska lőszerekről.

Úgy látom a legfontosabb edzési módszer hogy jól meggyalogoltassák a fickókat, meg futtassák, aztán jó nagy vízhólyagok nőjjenek a lábukon  és közben ordítozzanak a fülükbe hogy milyen férgek és marhák.

Trópusi körülmények között (felszereléssel) a napi 8 km komoly teljesítmény. Mégis mire edzzenek, kétmázsás fekvenyomásra, hogy 500 m után kifulladjanak? Aki olyan, annak a kiképző összevont szemöldöke is elviselhetetlen gorombaság. 

Hogy valami komolyabb küzdősport, mint kun fú vagy valami hasonló van e a bakáknak azt nem tudom? 

Miért lenne minden légiós a közelharc mestere? A lövésznek azért van a fegyvere. Különben a Krav Maga (magyar) megteremtője az idegenlégióban szolgált.

Az egyik filmben, amit be is linkelek, valami örmester féle aki 39 évesen szerel le hamarosan azt mondja, hogy egy csomó cucc a saját tulajdona mert amit kiadtak a szar.

Azon ritka hadsereg, ahol elnézik, ha azt használod, amit jobbnak találsz a kincstárinál.

Ja és megy az ócska szöveg hogy a békét védik, miközben legfeljebb a világ nagy

bankár családjainak érdekeit védik.

Miért csak itt "ócska" ez a szöveg? A magyar békefenntartó jelenlétét szerinted mivel magyarázzák?

Előzmény: Don Farapuci (46232)
Ruger Redhawk Creative Commons License 2015.02.03 -4 0 46234

Ezt a posztkomcsi szerkesztésű  könyvet olvastad? Mer nagyon erre emlékeztetsz.

" olyan szakszi, aki asztalos (meg kőműves meg festő)és annyi a munkája, hogy bebútorozza az összes főtiszt házát, cserébe békén hagyják a muhelyében"

na ez meg pont az MN/MH ra volt jellemző

Előzmény: lndtk (46230)
Don Farapuci Creative Commons License 2015.02.02 -3 0 46232

Hát én voltam magyar katona, és amikor végignéztem 3-4-5 ilyen dokumentumfilmet erről a légióról akkor az a benyomásom támadt, hogy ha már muszáj lenne katonának lenni, akkor én itt nem szeretnék az lenni,

Úgy látom a legfontosabb edzési módszer hogy jól meggyalogoltassák a fickókat, meg futtassák, aztán jó nagy vízhólyagok nőjjenek a lábukon  és közben ordítozzanak a fülükbe hogy milyen férgek és marhák.

Valahogy nekem ez a komenyista katonaságból már ismerős.

Nincs elég pénz komoly kiképzésre és ezzel letudják a dolgot.

Hogy valami komolyabb küzdősport, mint kun fú vagy valami hasonló van e a bakáknak azt nem tudom? 

Jobban járnának a mint  a felesleges gyaloglásal,  az ócska hátizsákokkal a hátukon.

Az egyik filmben, amit be is linkelek, valami örmester féle aki 39 évesen szerel le hamarosan azt mondja, hogy egy csomó cucc a saját tulajdona mert amit kiadtak a szar.

Na itt van egy 4 részből álló film, de ez csak tiszteletbeli légiósok kiképzését mutatja, úgyhogy ez talán inkább kicsit olyan reklám ízű.

1----https://www.youtube.com/watch?v=VEQlfrsMNdQ

2----https://www.youtube.com/watch?v=9JI6EbH6H3c

3----https://www.youtube.com/watch?v=jyb0eTMo6s8

4----https://www.youtube.com/watch?v=K7oFwbqeBhA

Azért itt is nyomják az ócska szövegeket a tiszthelyettesek.

A múltkor viszont láttam a youtubon egy valós alapkiképzést.

Lepukkant épületek, mosakodás lavórból. állandó baszogatás

Hát tényleg ezt kell csinálnia egy modern hadseregnek?

Ja és megy az ócska szöveg hogy a békét védik, miközben legfeljebb a világ nagy

bankár családjainak érdekeit védik.

Kész vicc....

Előzmény: lndtk (46230)