Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

kürtök 2014.04.24 20:00:22 © 45455

„gyönyÖRûen kijött jó néhàny szines fénykép, mindent én javitottam, pedig az utcàn tanultam a francia nyelvet” – az utcanyelv használata, főleg franciában, ahol az írott és a konyhanyelv között ég és föld a különbség, érdekes lehetett. Persze nem tudom, melyik részen tanultad. Ahol én voltam, Nimesben, alig volt francia, csak arab, meg keletről jött népség. Ha te valahol feljebb laktál az más, de az akkor is csak utca- és nem irodalmi nyelv. A magyar nyelv egyik nagyszerű tulajdonsága a nehézsége mellett az, hogy a kettő nincs olyan messze egymástól, mint a franciában vagy itt a németben.

Előzmény: izé meg ecet (45449)
kürtök 2014.04.24 19:55:48 © 45454

Egyetlen helyen sem reklámoztam, egy html-t leszámítva, és így is gyorsan elkelt. Nem emlékszem rá, hogy bármit taglaltam volna földrajzból, dehát legyen úgy.

Előzmény: kürtök (45453)
kürtök 2014.04.24 19:54:44 © 45453

„eladtam 3000 példànyt segitség nélkül (de azért sok ujsàgtól kaptam ingyenes reklàmot” – még jó hogy segítség nélkül adtad el. 

150 gr-os papír? Arra már majdhogynem névjegyet szoktunk gyártani. Aki ilyen papírra nyom, általában a csili-vili papíron csillogó fotók adják el a könyvet. Legalábbis otthon. 

qru qrx 2014.04.23 16:00:29 © 45452

qru qrx 2014.04.23 15:59:09 © 45451

Utolso Szent György unnep fàjo szivvel Orange-ban              NEC PLURIBUS IMPAR

izé meg ecet 2014.04.23 03:49:08 © 45450

U.I. Persze értelmezni kell a különbséget az "autoédition" és az "édition à compte d'auteur" kôzôtt; az olyan mint az izé meg az  ecet.... 

izé meg ecet 2014.04.23 03:41:53 © 45449

Habàr màr fàjnak az idegeim, erre még vàlaszolok mert tetszett a bejegyzésed. Véleményed a Lecsó féle könyvről tetszett, habàr nem olvastam, de sok rosszat  halottam rólla. Egy magàn kiadàs mindég tiszteletre mélto . u.n. "édition à compte d'auteur", mert van különbség. Én is kipróbàltam egyszer, mert tanulni akartam a könyvkiadàst. A legjobb papirt vàlasztottam (150 gr. os "papier mat couché", amin gyönyÖRûen kijött jó néhàny szines fénykép, mindent én javitottam, pedig az utcàn tanultam a francia nyelvet, stb. Dràga volt de eladtam 3000 példànyt segitség nélkül (de azért sok ujsàgtól kaptam ingyenes reklàmot és elismerést !).  A könyv elosztó kért 50% ot abbol 33% ot a könyv és ujsàgàrusoknak, de lemondtam. Ez volt a kiados kalandom, de abba hagytam. Sok munka, sok gond de kevés haszon.

Előzmény: kürtök (45430)
izé meg ecet 2014.04.23 03:06:48 © 45448

Hozzàd szóltam ide, mert ajànlottàl kezdőknek segitséget és mivel gondjaimvannak az anyanyelvemmel majdnem lenyeltem az àrudat. Csak visszaolvasgatva értettem meg kivel van dolgom. A könyvedben himzsegnek a hibàk, főleg franciaul, de az nem zavart, habàr meglepett hogy egyetlen szót sem tudesz pontosan leirni franciaul. Földrajz, történelem szintén nulla. Hàt mit mondhassak dicséretedre ? Hogy a Vaticàn Hitlerre bizta a vagyonàt ? Én nem voltam ott, nem tudom.  Csak  azt  tudom, ismétlem, hogy a Vaticàn nem Hitler miatt nyert vagyont,sőt, mert ellene jàtszott ! De ha érteni akarsz valamit sok tanulmànyra  lenne szûkséged,  nem csak süket dumàra 2s itt

Előzmény: kürtök (45431)
izé meg ecet 2014.04.23 02:37:09 © 45446

Tudom (elképzelem), nem könyű egy Opérator  dolga. Olvastam itt nem régen egy két nagyszerű bejegyzést de eltűntek. Most meg màsról  lett volna szó,  de sok a hézag. Viszont olvastam olyat is  ami igazàn nem  szép.. Hàt az nem lett törölve. Johny Halliday azt énekelte, hogy "Rouge c'est rouge....noir c'est noir, il n'y a plus d'espoir". Rien  ne va plus. C'est la médiocratie ici, la censure, la dictature. Je vous plains.

Előzmény: Operator (45438)
izé meg ecet 2014.04.23 02:21:32 © 45445

Üdvözletem. A Vaucluse-i csoportnak (tàrsulatnak ?) nem vagyok tagja, de lehetnék. Viszont van ott sok jó ismerősöm, ha valamiben segithetek szivesen tenném. Ma volt egy 56 os hazaàruló "Magyar"-nak  a temestése a környéken, jelen voltam, jelen voltak "Vaucluse"-i baràtok is.

Előzmény: Moureau (45441)
qru qrx 2014.04.19 18:06:13 © 45444

https://www.youtube.com/watch_popup?v=yCjKkoAu7bE

Maitréja buddha 2014.04.19 17:01:16 © 45442

L'enfer Moureau :P

Hát, ez erős :)

Mármint a zen kóanok villámcsapásaként ér, a szattori feloldása nélkül.

Szégyellem, de nem tudom mi az a vlal, M2 est is csak egyet ismerek, ha arra gondolsz.

Na de fotósra fogni !!!

Micsoda dolog...

Mikor fejbe is lőhetné a mocskos média g***t :P

Előzmény: Moureau (45441)
Moureau 2014.04.19 15:53:53 © 45441

Hell Buddha!

Mit szólsz, hogy a vlal-borítóján valaki M2est fog a fotósra? Micsoda világban élünk:)

"Izé és ecet" úr!

Ha nem vagyok indiszkrét a kérdésemmel, Ön tagja a vaucluse-i "csoportnak"? 

Operator 2014.04.19 11:20:40 © 45438

Ruzsenoár! Fetvozső!

A törölt beírások visszamásolása a fórumunk világában az egyik főbenjáró szabálysértés. Aki ezt tovább folytatja, azt én leszek kénytelen megtanítani a díszlépésre.

A moderátor nem azért bassza meg a beírásokat, hogy azok szaporodjanak.

Holnap visszanézek.

Addig leléphet.

kürtök 2014.04.18 11:19:37 © 45432

Ha valaki belép valahova, nem az ott lévőknek kell serlok holmsba átmenni hogy ez meg ki a tököm. A 21 században élünk ember. Ami meg a múltadat és a többit illeti, a személyeskedésre még akkor is csak így tudok reagálni. Szóval nem vagyok malac, mert nem tudom ki vagy – de nem kerülte el a figyelmemet, hogy finomabban fogalmaztál, mint ahogy valószínű gondolod.

Ha valakinek az érvei elfogynak, és magyar bunkóba átcsapva jön az személyeskedés, az anyázás, a magánszféra közepébe szarás. Lehet akármilyen csupa csillag hős, ha közelebb jön mint három lépés, amit eltűrök, sőt egyenesen elvárok egy idegentől, úgy baszom ki onnan, mint a macskát szarni. Akár publikáltam, akár nem. Ez konkrétan nem neked szól, nem is kéne idáig eljutnai. Csak azért írtam, mert biztos reagálsz arra, amivel ma nyitottam. Nem kell. Amikor én ehhez nyúlok, azért van, mert ez a fajta tahó csak ebből ért, vagy pedig már olyan durván csinálja, hogy erre mindenki így reagál. 

Húsvét van, keddig nem jövök a fórumra, mert erre nem vagyok kíváncsi. Ami a könyvemben lévő hibákat illeti, pl. pont Camerone-t, a wikipédiában még ma is olyan benyomsát kelt, mintha az épületben lenne az a kép. Azt se feledjük el, hogy a könyvet 2002-ben írtam, még luxus volt kis hazánkban az internet, amit most húsz másodperc alatt guglizok, akkor nem lehetett. Ez, mint tévedés, egy fórumot nem ér meg. Ha nincs ott, bevlállalom. Majd utána nézek. Jelentősége nincs. 97 ezer forintot fizettem ki egy korrektornak néhány éve, hogy kikorrigálja, a tartalmi korrigálásra, meg a visszajelzések alapján került volna sor, de a vonat megállt. Marad az egész egy dvd-n. Van ilyen. 

Előzmény: izé meg ecet (45424)
kürtök 2014.04.18 11:08:53 © 45431

„De nekem arról beszéltél, hogy a Vaticàn fizette Hitler hàboruit” – igen. És? Nem így volt? Akkor a Vatikán embere biztos be volt lőve, amikor ezért bocsánatot kért.

„De te nem értesz semmit. Biztos kommunista vagy, legalàbbis a szellemed” – Hátha mégis. Világuralomra törekvés. Nem egyértelmű? Nem vagyok kommunista, a szellemem sem az. Ha az lennék, otthon siratnám a 89 előtti időszakot a többi seggfejjel, akiknek fáj hogy 35 éves korára már nem lophatja össze a fia házát is, miután az övé rég felépült, és sír mint a fürdőskurva, hogy a rendszer váltás óta dolgozni is kell. És a barom a kavinton hatása alatt kétszer megválasztja a komcsikat, a világ meg röhög rajtunk. Magyarország a világ? Hmm...

Előzmény: izé meg ecet (45421)
kürtök 2014.04.18 10:56:07 © 45430

A könyvpiac befagyása nem jellemzi az írót. Mellesleg én sem tartom magam annak, de ezt már többször írtam. Nos, amikor belekezdtem, nagyon jól tudtam, hogy nem marad rajta csak a nyomdaköltség, miután a kereskedők viszik a részüket. Hogy miért adtam ki? Mert a Fiam Anyjának a kezében megláttam a Lecső könyvét, és ami még rosszabb, elhitte. Sok más szeretővel, feleséggel, barátnővel együtt. Nekik szántam. A kiadók tudtak volna több pénzt csinálni belőle, miután néhányan átolvasták, tartalmi változtatásokat akartak, egy kis vért, botrányt etc. Ezért fizettem mindent saját zsebből, és ha nem lennék kiadványszerkesztő, az még plusz 30 százalék lett volna. Tehát a könyv nem profit vállalkozás volt, ahogy írtad. Mellesleg, a fent említett célközönségtől kapott visszajelzések ellenére azt tartom, hogy elérte a célját. A legnagyobb baj az, hogy a szerzői jogot csak a fogyasztó jóindulata védi. A karikában a kis c betű, már csak kirakat. Arról meg nem tehetek, hogy az én hat évem alatt semmi olyasmi nem történt, ami bekerülne a történelemkönyvekbe, vagy akár csak a Légió történetébe. Mellesleg ez a távozásomban nem játszott szerepet. 

Előzmény: izé meg ecet (45420)
izé meg ecet 2014.04.18 04:07:12 © 45428

OKé M.B. Te vagy a legjobb közülünk. Megköszônlek !

Előzmény: Maitréja buddha (45408)
izé meg ecet 2014.04.18 04:00:42 © 45427

Ajlas és hülye vagy de megbocsàltalak, mert fiatal vagy és bohó. Nem vagyok rajongód de szerettem volna lenni. De kitünt, hogy nem érdemelsz tiszteletet, sajnos. Én nem fröcskölök senkit, téged csak szretni szerettelek volna. Tedd félre a LégiÓt, mert szégyenlem miattad, hogy légiÓs voltam....és Magyar.

Előzmény: kürtök (45406)
izé meg ecet 2014.04.18 03:42:18 © 45426

A biogràfia nem szientifikus (tanulmànyos) munka. Oké. De ha összehasonlitunk többszàz biogràfiàt, abbol lehet tanulsàg, netalàn, történelem. Mindegy, neked van igazad.

Előzmény: Maitréja buddha (45401)
izé meg ecet 2014.04.18 03:29:15 © 45425

Jó napot Kürtök. El hoztam a tökgyalut. Nem hasznàltam de két fogàt kitörtem....Csókolom. én beszàlltam  ide az ajànlatod miatt, c'est tout, c'est tout camerade, habàr a kameràdok meghaltak Sztalingràdnàl. Sosem képzeltem, hogy ennyire együgyü vagy ( francijàul naif, camerade). Bosàjnatod kérem.

Előzmény: kürtök (45399)
izé meg ecet 2014.04.18 03:10:18 © 45424

Neked semmi sem valószinű kölôk. Nem hittem volna mennyire oktalan vagy. Te nem tudod ezt, nem tudod azt. Te nem tudsz semmit. Hàt jàrjàl utànna te malac. Tu me fais pitié ! Neked Troll is lehetek, nem zavar, az én szarom te vagy. Tul éltem a Szaharàt, téged is tul éllek.

Előzmény: kürtök (45398)
izé meg ecet 2014.04.18 02:55:18 © 45423

Ez van a könyvedben te Hülye :

11 ik lap

CAMERONE

1863.àprilis 30.

és  a folytatàsod

"A csata helyén 1892 ben, egy emlékművet àllitottak fel, az itt làtható rajzzal; a fal előtt elvonuló mexikói csaptok mindmàig fegyverrel tisztelegnek...stb

Ebredj fel vagy menj a tébolydàba

Előzmény: kürtök (45397)
izé meg ecet 2014.04.18 02:17:29 © 45422

Kurva. viszaolvastam és elképzeltem ki vagy : alàvaló, aljas, senkihàzi.

A Légió engem nem vonzott. Hid alatt aludtam öngyilkos akartam lenni. A fene sem tudja miért mentem oda ?

És te te vagàny, miért mentél oda ?  Neked szégyen lehet ha követlek, engem meg megmentett az öngyilkossàgtol. Én megszoktam,te megszöktél.

Előzmény: kürtök (45396)
izé meg ecet 2014.04.18 01:44:16 © 45421

Én is bocsàjnatot kérek tőlled, ez a divat.

De nekem arról beszéltél, hogy a Vaticàn fizette Hitler hàboruit. Tu n'es qu'un jeune foutriquet.

Mindenki hibàzott akkor. Szép hogy valaki elismeri. De te nem értesz semmit. Biztos kommunista vagy, legalàbbis a szellemed.

Előzmény: kürtök (45395)
izé meg ecet 2014.04.18 01:27:08 © 45420

Szia Kûrtök !

Dolgoztam ujsàgokban, kiadóknàl, nehéz dolgok, nem akarlak zavarni...A magàn kiadàst is probàltam, vagyis "autoédition" de ahhoz  sok pénz kell a szétosztó cégnek"...Mais, je ne veux pas te raconter ma vie.

Nekem semmi kifogàsom a szökevények ellen. Ha kivànod kibővithettem.

Ha a sok francia jó iró, 65 milliós orszàgban éhen hal az irodalmàból, hàt logikus hogy Magyarorszàgon annak az csak illuzió. Egyetlen személyt tisztelek aki a Légióról irt, azt ugy hivtàk, hogy Rejtő Jenő. Valódi irodalmàr volt, a magyar nyelv nagy mestere. Mi csak nullàk vagyunk.

Előzmény: kürtök (45394)
izé meg ecet 2014.04.18 00:53:04 © 45419

Na egy post sriptum kedves M.B.

Beugrottam ide egy àlnévvel ami meglepett. Szànt szandékkal Izé meg Ecet, nehogy a mérleg felforduljon, ne vegyen senki engem komolyan. Hàt maradjunk ebben. Igy aztàn amikor "Izé meg Ecet a polcon összeveszett", tovàbb imàdtàk egymàst, mint a sótartó meg a Retek !

U.i. talàlkoztam a "kis daru" val . Mindenkit puszil !

Előzmény: izé meg ecet (45418)
izé meg ecet 2014.04.18 00:31:54 © 45418

kedves MB. Itt téged is küldöztek ide meg oda ( a büdös picsàba), mert néha elfogott a  harctéri idegesség. Sebaj. Ezt csak azrt sugom meg neked, mert több a tiszteletem iràntad mint itt egynéhànynak. A légiónak vannak erényei és hibài. Mindegy, van aki szereti, van aki nem. A Légió az életembe nem sokat szàmit. Van csalàdom, gyerekeim, unokàim,  baràtaim az egész vilàgon, két hazàm, tisztelettel és köszönettel, szóval szeretem az életet, szép az élet. A többi csak péripéties, bonyodalom, viszontagsàg.... 

Előzmény: izé meg ecet (45417)
izé meg ecet 2014.04.18 00:15:10 © 45417

Ainsi va le monde, a Légió, Magyarorszàg, a vilàg. Ami épült évszàzadok óta, rom lesz. Minden elmúlik egyszer : pogànysàg, csàszàrsàg, kiràlysàg, köztàrsasàg, fasizmus,kommunizmus, democracia, szabadsàg. "Toute  empire périra" irta egy kedvenc nemzetközi viszonyok történésze, Durosselle. Csak a hàboru nem még él egy ember. Hàt ne tàmadja senki a"keresztes hàborut", mert talàn az volt az egy ami "megérte" !

Előzmény: izé meg ecet (45416)
izé meg ecet 2014.04.17 23:59:56 © 45416

Hazàtlan bitangok vagyunk !

Előzmény: izé meg ecet (45415)