Keresés

Részletes keresés

drótgyári bolond Creative Commons License 1 napja 0 0 46588

hát akik voltak azért azoknak nem mondtál semmit

csak mi látjuk az erős torzításokat

én ezt még nem olvastam de most gyorsba átfutottam

és vannak nevetséges dolgok

pl ez a 60 kilóval menetelni.....:)

hát azért kérdéses mi a fenét rak be a hátizsákba hogy elérje a 60 kg-ot

másrészt próbáld ki hogy két cementeszsákkal menj már csak 1km-t is...:)

nem mondom hogy reggelizni mindig lehetett mert volt más dolga az embernek

de azért az mondom hogy bent a laktanyában éhezni nem lehetett

kint terepen voltak fura dolgok de azért az sem volt vészes

szóval nem biztos hogy ennek alapján kellene ítélni ami ott le van írva....:)

Előzmény: kiralyka1996 (46586)
Vuduman Creative Commons License 1 napja 0 0 46587

Troll un jour, troll toujours. :(

Oszd meg minden évben, Fero megérdemli, megszenvedett a hírnévért.

Nem akarom elkiabálni, de már írtam Nick Fury-nak, van esély, hogy bevegyék a Bosszúállókba.

Ha addig nem öl meg senkit "reakcióból".

A blogírónak üzenném, vegyen egy Helyesírási Kézikönyvet, mert megerőszakolja az anyanyelvemet a rohadék.

kiralyka1996 Creative Commons License 1 napja 0 0 46586

amugy itt egy riport akik menni akarnak , és akik voltak nekik ajánlom figyelmébe nem tudom mi igaz és mi nem ...

http://www.rayblog.sk/Rayblog/Tortenetek/Entries/2010/7/12_A_francia_idegenlegio_es_en.html

drótgyári bolond Creative Commons License 2 napja 0 0 46585

hát akkor lehet hazajönni ha kiadták a szabidat....:)

még ha gyakorlatilag esetleg tiltva is van a hazamenetel senki nem foglalkozik vele

magyarul ha kaptál szabit és van egy okmányod amivel haza tudsz menni akkor hazamész és kész

(pl..érdemes az utlevélel kimenni és a személyit otthon hagyni amit később kiküldenek)

ha nincs  akkor irány a nagykövetség és kapsz egy papírt amivel hazamehetsz

elvileg van egy kóta ami meghatározza hogy mennyit kapsz évente

ami megtalálható a légió toborzó oldalán is

de szerintem átlag évi 20-30 napot lehet számolni simán

a többi meg már ajándék...:)

Előzmény: kiralyka1996 (46584)
kiralyka1996 Creative Commons License 2 napja 0 0 46584

Sziasztok !

Annyi hülyeséget lehet olvasni ,a szabadságról, valaki tudná reális választ adni hogy mikor lehet hazajönni először és évente hány nap szabadság van ? :D Köszi...

Vuduman Creative Commons License 2 napja 0 0 46583

" Une seule devise aux lèvres :

Legio patria nostra.

Le lance-flammes ouvre la portière

Légionnaire tu serviras.

Quand le vert et rouge de ton fanion surgit

C’est la débandade dans les rangs ennemis.

Honneur fidélité.

Premier régiment étranger de génie

Sapeur de combat sans crainte et sans répit.

Honneur fidélité. "

drótgyári bolond Creative Commons License 5 napja 0 0 46581

"Gondolta, vagy én, vagy Dobri majd szólunk, abból meg csak kijön egy jó kis veszekedés."

én még csak álmomban sem gondolok ilyenre.....ez kizárólag a te titkos vágyad csak...:P

Előzmény: Vuduman (46576)
Vuduman Creative Commons License 6 napja 0 0 46577

Vagy a kézenfekvő dolog, a blog-hoz is lehet hozzászólni,  mindig válaszol.

Előzmény: Vuduman (46576)
Vuduman Creative Commons License 6 napja 0 0 46576

Kürtök

A blogger szerintem egy rendes srác.

Ide is irt régebben párszor, udvariasan, kultúráltan.

Már a 2. szerződését tölti, volt kint Afganisztánban, nemrég jött haza 3 év Fr. Guyanáról.

Úgyhogy szerintem tudja mit beszél. Itt minimum két topiktárs ismeri is. Plusz Dobri is, ami nyilvánvalóan az egyik oka annak, hogy Bolond, aki évek óta olvassa, hirtelen újrefelfedezte.

Gondolta, vagy én, vagy Dobri majd szólunk, abból meg csak kijön egy jó kis veszekedés.

Szerintem a bloggal sincs semmi baj.

Egyrészt egy iskolázott srác, tehát jól ír magyarul.

Nem nagyon birja ugyan az arabokat, de hozzád képest még mindig egy békeharcos :P

Ha egyébbként kérdésed lenne ezzel a bloggal kapcsolatban, fel vagy véve egy zárt klubba a facebookon, ott akár kaphatsz autentikus választ arra, ami érdekel, nem kell itt beugrani ennek a Bolondnak a flame gyújtogatására.

Persze, ha nyilvános blogot ír, benne van a pakliban, hogy kaphat hideget-meleget.

A legelején, mikor még nem tudtam semmit a srácról én is hörögtem (mivel maga a blog is felmerült már itt párszor, fura, hogy Bolond, aki amugy fejből idéz bárkit, erre nem emlékszik)

De ha tájékozódni akarsz, van a Bolondoknál hitelesebb forrás is.

Előzmény: kürtök (46570)
drótgyári bolond Creative Commons License 6 napja 0 0 46575

"A cseh caporal-chef fel is háborodott, hogy már ilyen selejteket is felvesznek a seregbe, akik inni sem bírnak."

azért ez is visz a primet....:(

tök érdekes volt hogy már az én időmben is mindenkit belehajszoltak ebbe az erőszakos ivásba

bár soha nem értettem miért erőltették

én például nem igazán ittam kint se bent meg főleg nem...na jó néha ha kedvem volt de nem azért mert mondták na és legalább az összes perriert és oranginát én ihattam meg.....:)

elég baj az ha egy szakszi ez alapján itél meg embereket

sajnos úgy látom a légió sem változott sokat azóta sem

nem is csoda hogy annyi jó ember lelépett idő előtt.....gondolom ez ma sincs nagyon másként....:(

drótgyári bolond Creative Commons License 6 napja 0 0 46574

bár szerintem nem is castelről ír hanem az ezredéről ahol van.....

drótgyári bolond Creative Commons License 6 napja 0 0 46573

" Castelben senkiből nem leszbelsőosztályú"

hát ezt azért cáfolnám...:)

én ismertem pont egy magyar srácot az castelba eltörte talán a lábát és megmütötték aztán lábadozott

aztán kiderült hogy nem sikerült a műtét  akkor megint megmütötték  és aztán megint lábadozott

ugyhogy már első osztályú volt és még az alpkiképzésen sem volt túl...:)

na meg akik maradtak tizedesnek azok is elébb váltak első osztályuvá majd ezután kapták csak meg a tizedesi rendfokozatot

kürtök Creative Commons License 6 napja 0 0 46572

Mouvais esprit, n'emporte q...

Előzmény: kürtök (46571)
kürtök Creative Commons License 6 napja 0 0 46571

Na az enyém se kevésbé zavaros megnézem a blogot. A legjobban a civil ruhás qlibre teccik... Ilyen jól megy a kopaszoknak? 

kürtök Creative Commons License 6 napja 0 0 46570

Most kiképző volt vagy nem? Castelben senkiből nem leszbelsőosztályú es hajlok ra hogy Felin sem Úgy zagyva az egész ahogy van.

Előzmény: drótgyári bolond (46569)
drótgyári bolond Creative Commons License 6 napja 0 0 46569

találtam valami blogot a neten:

"

108. - Kiképzőként az újoncokkal2015.03.29. 17:49 Balazs_

A maradék három hét is ugyanilyen eseménytelenül telt el a járőrözésből. Egyszer volt egy lövöldözés Marseille egyik északi elővárosában, a rendőrség meg is szállta a területet, de aztán kiderült, hogy csak a szokásos bandaharc. Toulonban viszont volt egy valódi támadás a slaborok ellen, megszúrtak két katonát, mire leteperték a támadót, de nem sérültek meg súlyosan.

Hazatérésünk után néhány légióst előléptettek 1. osztályúvá, így ki kellett inniuk a sisakot. Az oroszokat ez nagyon nem viselte meg, szerintem valameyik még örült is, hogy magába tölthet 3,5 liter sört, de a nepáli marha látványosan berúgott. Először összeesett, ekkor beraktuk a zuhany alá. Ekkor elkezdett a hátán körbeforogni, közben rugkapált és visított, mint a sakál. 1 órán keresztül csinálta a műsort, végül elfogyott az ereje és elaludt. Reggelre jól volt, de nem emlékezett semmire. A cseh caporal-chef fel is háborodott, hogy már ilyen selejteket is felvesznek a seregbe, akik inni sem bírnak.

A szakaszunk svájci dezertőrétől is jött egy telefon, melyből kiderült, hogy mégsem dezertált. Hazament hétvégére, és előállította a rendőrség. Ott még komolyan veszik, hogy tilos más állam hadseregében szolgálni, ráadásul ő ezért a svájci hadseregből lépett le. Most három év börtön vár rá.

A század fiataljai a BSM síkiképzéssel folytatták a programot, én meg a CP04 műszaki kiképzésre mentem kiképzőnek két hónapra. Az első 2 hét a Felin rendszerről szólt. Ez egy egyesített rádió és helymeghatározó rendszer egy átalakított Famasszal meg optikával. Első ránézésre futurisztikus és látványos, gyakorlatban viszont a fegyver és a felszerelés is jóval nehezebb lett, nagyon törékeny, és gyakran válik használhatatlanná a technikai hibák miatt. Az emberanyag legalább jó volt a képzéshez. Főként orosz ajkú újoncok voltak, sok volt közülük motivált és sportos. Meg kaptam egy kínait is, ez egy hónap gyengélkedőről érkezett a képzésre. Rögtön belopta magát a szívemben, mert el akarta sunnyogni a nálam kötelező kopaszra nyírást, a hétvégére még hajjal akart kimenni. Megvártam, amíg átcserélte a civil ruhát, majd megfekvőztettem, hozattam egy hajnyírót és saját kezűleg nyírtam egy csíkot a feje közepére. A többit már megoldotta magának."

viszont az utolsó 3-4 mondatára érdemes odafigyelni...:)

hisz pont az ilyenek miatt szar a légió is...:(

hát nem tudom de én kiniai helyében beverdesnék egy párat kint a városban ha találkoznék ezzel a "nálam kötelező a kopaszra nyírást"  favorizáló agyatlan blogszerzőnek

qru qrx Creative Commons License 2015.05.17 0 0 46568

egy màsik link ha az elobbi nem mukodik:

https://www.youtube.com/watch?t=1741&v=_yBk8ToitEE

qru qrx Creative Commons License 2015.05.17 0 0 46567

A SEEVAL hadmuvelet eleg reszletesen

https://mail.google.com/mail/?hl=fr&shva=1#inbox/14d5f05b9ce4837b?projector=1

öregobs64 Creative Commons License 2015.05.13 0 0 46566

Előzmény: Vuduman (46565)
Vuduman Creative Commons License 2015.05.13 0 0 46565

Le volontaire étranger de 1914

Le monde entier disait : la France est en danger
Les barbares demain, camperont dans ses plaines
Alors, cet homme que nous nommions "l'étranger"
Issus des monts latins ou des rives hellènes

Ou des bords d'outre-mers, s'étant pris à songer
Au sort qui menaçait les libertés humaines
Vint à nous, et s'offrant d'un cœur libre et léger
Dans nos rang s'élança sur les hordes germaines

Quatre ans, il a peiné, lutté, saigné, souffert!
Et puis un soir, il est tombé, dans cet enfer..
Qui sait si l'inconnu qui dort sous l'arche immense

Mêlant sa gloire épique aux orgueils du passé
N'est pas cet étranger devenu fils de France
Non par le sang reçu mais par le sang versé.

Pascal Bonetti

Vuduman Creative Commons License 2015.05.12 0 0 46564
kürtök Creative Commons License 2015.05.11 0 0 46563

Ha arra gondolsz, hogy később használhatod-e az ott szerzett jogosítványt, igen, a rektifikáció lehetséges a jogosítványra is. Több ezer eurót tud jelenteni.

Előzmény: kiralyka1996 (46549)
drótgyári bolond Creative Commons License 2015.05.11 0 0 46556

"az Operation Starlite eredetileg Operation Satellite-nek indult, csak megdöglött a generátor, elment az áram, és a gyertyafénynél x órája nem alvó írnok elgépelte a darab címét,"

ez csak urbán legenda....ekkora gépelési hiba a világon nincs

Előzmény: Vuduman (46542)
Dobri Creative Commons License 2015.05.10 0 0 46550

Szerinted akkor a légió harckocsizó ezredébe, csak olyanok kerülhetnek, akiknek már jelentkezéskor megvolt a jogsijuk harckocsira? Ha megtanulhatsz ugrani az ejéknél, akkor miért ne tehethetnéd le a jogsit? 

Mikor Nimesben szolgáltam, akkor mindenkinek kötelező volt a B, C és VAB-ra a jogsit megcsinálnia. Szerintem a REP-nél is hasonló lehetett, mert hák ők is gépesített lövészek. A műszaki ezredekben vagy a harckocsizóknál van a legtöbb féle gépjármű, így ott elég sokra meg lehet szerezni, ha olyan helyre kerül az ember.

Előzmény: kiralyka1996 (46549)
kiralyka1996 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 46549

A légióba jogsit le lehet tenni ? mármint gondolom oda is kell...

Vuduman Creative Commons License 2015.05.10 0 0 46542

Még egy kérdés, hogy kapta a nevét a művelet ?

Kidobta a gép, mint az amiknál szokás, vagy Erulin ezredes szerette a halat ?

Múltkor olvastam, hogy az egyik hires amerikai hadművelet, az Operation Starlite eredetileg Operation Satellite-nek indult, csak megdöglött a generátor, elment az áram, és a gyertyafénynél x órája nem alvó írnok elgépelte a darab címét, igy került kinyomtatásra, úgyhogy az idő szoritása miatt Walt tábornok átkeresztelte a dolgot.

Előzmény: Vuduman (46541)
Vuduman Creative Commons License 2015.05.10 0 0 46541

Üdv

Rapid kérdés.

(Nem akarok kirekesztőnek látszani, de elmebetegek kíméljenek)

Internetes források a FAMAS rendszeresitését a Légióban 1980-ra teszik.

A REP '78-ban, mint a Légió intervenciós ezrede, a Bonitó hadműveletben még a MAS karabélyokat, meg a MAT 49-eseket használta. (illetve FrF1-eket)

Viszont láttam egy képet, ami azután készült, hogy az ezred visszatelepült Calvira (tehát 1978-ban) amin már FAMAS van a katonáknál és a képaláírás szerint már elkezdték felszerelni őket az új karabéllyal.

Az lenne a kérdésem, hogy pontosan mikor kezdődött és mikor fejeződott be a REP-nél az átállás ?

A többi ezredhez képest előbb, vagy utóbb- mert a FELIN-t nem elsőként kapták meg, bár ennek lehetnek technikai okai, gondolom nem ártott kitalálni, hogy ugorjanak azzal a sok szarral.

öregobs64 Creative Commons License 2015.05.08 0 0 46540

Tiszteletem !

Kösz !

Üdv

Előzmény: Vuduman (46539)
Vuduman Creative Commons License 2015.05.08 0 0 46539

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.08 0 0 46538

Tiszteletem !

Köszönöm  hogy feltetted, -láthattam.

Üdv

Előzmény: qru qrx (46537)