Keresés

Részletes keresés

pantzer2 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 47328

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! :) Tegnap utána néztem az utazási lehetőségeknek. Találtam Budapestről közvetlen buszt Marseille-ébe. Meg felvetettem még azt, hogy vonattal München majd onnan vonattal tovább szintén Marseille onnan meg Aubagne pár perc vonattal vagy busszal. Eurot mennyit érdemes magammal vinnem?

drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.22 0 0 47327

Hát elvileg ez nem működik mert egyrészt 40 év a határ!

 

Tehát az, hogy te 45 vagy és 40 et mondol az nem fog menni.

Ez nem olyan mint a migránsok a határnál, hogy azt mondanak amit akarnak mert nincs papirjuk...:)

 

A légióba útlevél vagy személyi kell, tehát nem bemondásra megy az életkorod.

 

 

 

 

Előzmény: Leoniqué (47326)
Leoniqué Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47326

Sziasztok Júliusban leszek 45 éves, mi a véleményetek érdemes még megpróbálnom a felvételit? 

Nem a fizikai erőnlét végett, hanem az életkorom miatt kérdezem.

Avagy mondjak kevesebbet mondjuk 40..? 

Természetesen nem támadó, lehülyéző válaszokat szeretnék kapni, hanem korrekt normális hozzászólásokat. 

Ugyanis, ha hülyeséget kérdezek, az az információ hiányából fakad.

kürtök Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47325

Parancsuralmi rendszer alatt nem értem mit értesz, de ha valakinek problémája van azzal hogy parancsokat kell végrehajtani, mi dolga a seregben. Ez nem uralom, hanem a rend, és a működés alappillére, aminek a talapzata, a FELTÉTLEN engedelmesség.

Az autódat hagyd itthon szerintem, ha fél évnél tovább tartózkodsz egy országban, úgy sem lehet, csak ott biztosított járműved. Franciaországban még az autót is elvették, és néha olyan kemény büntetésért lehetett volna a telepről kihozni, hogy az okostojás inább otthagyta. De nem, mink a sok hüjék fizettük a francia biztosítást, ő meg mennyit megspórolt.. hajjaj.

A saját bankszámla alatt gondolom, a Légióban nyitott számla mellett egy privát számlára gondolsz, ahova félretennél etc. Nos, ez sem lehet. De nem öt évig, hanem a rektifikációig. Nagy különbség. Három éven belül megvan, és ha tizedes vagy, jöhet a kocsi, saját számla, az én időmben a hitelkártya volt tiltva altiszti rendfokozat alatt. 

Hát nem tudom, mikor jelentkeztem, ezek a dolgok még a legborúsabb lmaimban sem érdekeltek(((((((((((((((((

Előzmény: pantzer2 (47323)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47324

"nem ismeretlen a parancsuralmi rendszer sem pedig a másokhoz való alkalmazkodás"...viszont ahány ház annyi szokás...:)

 

" saját bankszámlánk".......bankszámlád(+bankkártyád) lesz hisz arra kapod havonta a fizetésed

(az itthoni bankszámlát sem kell csak azért megszüntetni)

 

"nem lehat autónk".....lehetni lehet csak ne tudják meg/erről kürtök mesélhetne...:DD/......:)

 

" akkor azt írassam le a nevemről"......nem, nos ezt a helyzetet kissé félreérted

 

a megszorítás ott van, hogy kint nem vehetnél egy jó ideig gépjárművet

az, hogy neked alapból van az a kutyát nem fogja érdekelni na meg mondani se kell és a forgalmit se vidd és természetesen leíratni se kell a nevedről

jelzem ha a laktanyában élsz akkor nem is igen vennéd hasznát egy gépjárműnek...tök felesleges

 

ja és azért nem kell ám felégetni mindent..... egyrészt mert a felvételi nem biztos, hogy sikerül

 

 

a teendő.....

 

fogod az útleveled(személyi +jogsi felesleges)(minden más papír is felesleges)

egy jól felszerelt tisztasági csomag(+körömvágó olló)

egy váltásruha

egy jó szótár

és elindulsz lehetőleg társak nélkül.....(nem vagy már gyerek nincs arra szükség, hogy fogják a kezed)

jelentkezni több helyen tudsz, amelyik neked szimpatikus(Strasbourg,Párizs,Marseille,Aubagne...stb..stb)

az utazás is szabadon választható(busz,vonat,repülő,stb..stb)

 

amiről nem beszélsz kint arról valszeg nem fognak tudni....nem kell ám ezt annyira túlbonyolitani se

ha van munkahelyed ott sem kell felmondani......vegyél ki szabadságot

lehet a jelentkezés után két nap múlva kivágnak és jöhetsz haza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pantzer2 (47323)
pantzer2 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47323

Mivel nem ismeretlen a parancsuralmi rendszer sem pedig a másokhoz való alkalmazkodás gondolok itt a körletre stb. Viszont felmerült pár kérdés amire nem igazán találok választ. Ha jól tájékozódtam akkor az első 5 évben nem lehat autónk saját bankszámlánk stb. Mivel rendelkezem gépjárművel akkor azt írassam le a nevemről vagy ezekkel a dolgokkal mi a teendő?

Előzmény: drótgyári bolond (47322)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47322

"Fullos fizikai pontjaim voltak"......lehet ott az szart se ér.....:)

 

"ugyan ilyen közegből".......ezt miért gondolod előnynek??

 

" inkább pár nap eltolással jelentkezzünk?".....a rendszer szerint kb 3 hét a kiválasztódás tehát szvsz minimum a 7-10 nap

 

Természetesen én nem akarlak lebeszélni sem a közös utazásról, csak szerintem rontjátok egymás esélyeit.

 

Ráadásul ahogy tavaszodik egyre többen indulnak meg majd szerencsét próbálni.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pantzer2 (47321)
pantzer2 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 47321

Fullos fizikai pontjaim voltak tehát emiatt nem aggódom. Egyébként többen is ugyan ilyen közegből mennénk de akkor azt javasoljátok, hogy inkább pár nap eltolással jelentkezzünk?

Előzmény: drótgyári bolond (47320)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.18 0 0 47320

Vazze ráadásul ha többen mentek egymás esélyeit is kurvára rontjátok.......:(

Ráadásul tavasszal és nyáron a túljelentkezés akár tizenötszörös is lehet.

(Szvsz a téli hónapokban nagyobb az esély!!)

Ergo ha odamegy 15 ember abból 1 azaz egy embert vesznek fel.

 

Arról nem beszélve, hogy kurva nagy a szórás mivel sokan "rákészülnek" és nagyon jó eredményeket produkálnak a felvételin.

Előzmény: pantzer2 (47319)
pantzer2 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 47319

Emiatt kérdeztem, amiatt merült fel az autó mert többen mennénk. De akkor megértettem:)

drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.18 0 0 47318

Akár....

A mai világban már lehet válogatni!

Fapados repülő, vonat, busz, telekocsi, áruszállító haver...stb...stb.

 

Mint ahogy írtad egy külföldi rendszámú gépjármű azon ma már arab vidéken főleg ha látják, hogy hetek óta vesztegel az bizony nincs túl nagy biztonságban.

Na, de hát ő tudja....:)

 

Előzmény: kürtök (47317)
kürtök Creative Commons License 2017.02.18 0 0 47317

Blablacar például?

Előzmény: drótgyári bolond (47316)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.18 0 0 47316

A kutyát nem fogja érdekelni ezen minimális katonai képzettséged!

Viszont, hogy idő előtt elhagytad az altisztit azt meg ne is emlegesd kint.

 

A gépjármű is tök hülyeség mert ugye hol parkolsz le vele?

Az utcán?

És arról nem beszélve, hogy akár évekig a közelébe se tudnál jutni!

(A légió nem fog neked parkolót biztosítani.)

 

Azt sem értem, hogy mikor egy fapados járattal tök olcsón meg lehet közelíteni a toborzóirodákat akkor minek gépjárművel menni??

Vagy a legegyszerűbb, hogy felülsz a vonatra Budapesten és Marseille be meg leszállsz.

(Onnan már nincs messze!)

 

De ha mégis gépjárművel mennél azt se mond meg kint!

(És a kulcsot dugd el!)

 

üdv

 

 

 

 

 

Előzmény: pantzer2 (47314)
kürtök Creative Commons License 2017.02.18 0 0 47315

Amit a magyar honvédségnél alkottál senkit nem érdekel, még ha francia alakulatból megy át valaki, akkor is elölről kezd mindent. Az autót idegen rendszámmal négy hónapra, esetleg ötre az utcán hagyni elég gáz, ha kipattan, hogy autód van engedély nélkül az meg még annál is rosszabb....

Előzmény: pantzer2 (47314)
pantzer2 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 47314

Üdv mindenkinek! Szemműtét után jelentkeznék a légióba igazából nem is magával a légióval kapcsolatban lenne a kérdésem hanem az oda utat nézve. Kocsival tervezek menni viszont kérdés, hogyha felvételt nyerek akkor van olyan hely ahol ott tudom hagyni? Illetve egy kérdés mégiscsak felmerült 4 évig tanultam a Kratochvil Károly honvéd középiskolába majd pedig Szentendrén voltam az altisztin onnan viszont idő közben eljöttem családi okok miatt. Viszont a kiképzést gond nélkül teljesítettem kiváló eredményekkel erről a papírjaimat érdemes esetleg vinni?

kürtök Creative Commons License 2017.02.16 0 0 47313

Isten hozott, reppes vagy? Vagy voltál?

Előzmény: Parachute. (47312)
Parachute. Creative Commons License 2017.02.11 0 0 47312

Salut! 


Milyen jó hogy ráakadtaem erre a fórumra. :)

drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.05 0 0 47311

nem mostanában de olvastam, hogy a spanyol légió is felvesz újra külföldi állampolgárokat is

de ha jól rémlik csak spanyol ajkú jelentkezőket várnak és azt is csak 28-30 éves korig

 

aztán lehet, hogy tévedek...:)

Előzmény: ancientmethods (47310)
ancientmethods Creative Commons License 2017.02.04 0 0 47310

Sziasztok!

Van még olyan hadsereg, a francia idegenlégión kívül, ahova be lehet jutni külföldi állampolgárként is?

drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.29 -1 0 47309

oké de azt nem tudhattam hogy ezen kedves minuszoló  ismerősödet egy másik topicból cipelted magaddal ide

látom ott aztán igazán nagy minuszolások volta.....valaki szeret téged valamiért.....:)

nézd a jó oldalát van egy rajongód....:DDD

Előzmény: Törölt nick (47308)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.28 -5 0 47308

Hogy ne keress észérveket,hogy az Idegenlégíó topicba off téma miatt mínuszol:

A honvéd témát "életbetartotta"és hozzászólt a kürtök,dobri olvtárs is, akár te is,akkor miért és nem

kaptatok mínuszt?:):)

De most már tényleg,mielőtt ejakulál a pali...,látva ,hogy bosszankodunk,ez élteti...

Sok sikert,jó egészséget fíúk!

Előzmény: drótgyári bolond (47305)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.28 -5 0 47307

Sajnos az emberi ostobaság határtalan.Nem kell csak valamilyen olyan munkahely,iskola,könyvtár irodaház /pl portás/ahol magára maradva a gépteremben "alkot."Sajnos ez nem paranonia,hanem kórkép .A Moderácíó szerint csak egy gyógyszer van ellene,az ignorálás/levegőnek kell nézni... 

Előzmény: drótgyári bolond (47305)
kürtök Creative Commons License 2017.01.27 0 0 47306

Ok, már sejtem ki vagy. Nekem a más nickkel bejelentkezők azonosítása mindig is gondot okozott, mert vagy én kapcsolok lassan, vagy csak tele van a fejem.

Ami a határvadász alakulatokat illeti, hallottam róluk, és eltökélt szándékom volt nálatok dörömbölni, ha a Légióba nem vettek volna fel. 

Sose vénüljek meg? 2011 óta nem tartok szülinapot, mert megálltam 39-nél. Persze asszonykám mindeg vesz valamit, de én csak egy hatezres tandemmel emlékezem meg róla Klatovy-ban. 

Sajnos a többi probléma mellé már a pénz is elfogyott. A szolniki keretnél van egy jó cimborám, talán az egyetlen olyan ember, aki a húsz év távollétem alatt, akár honnnan, akár hogyan kerültem elő, egyformán örült nekem. A keretet úgy küldik versenyekre, hogy nincs pénz repülni, ugrani. Ami összejön. De ez egy vb-n első, második hely.

Vigyázz magadra.

Előzmény: Törölt nick (47302)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.27 0 0 47305

hát ha nem hívod fel a figyelmet Én konkrétan észre sem vettem volna ezeket a minuszokat......:)

(amugy szvsz olyan óvodás ez a minuszolgatás)

viszont  azt még elhiszem hogy esetleg valaki 3 más nicken minuszolgat téged valamiért

de az, hogy valaki 46 nick néven és váltakozó IP címen tenné mindezt...nos azt azért nem hinném

ez kissé paraonoid szerintem

(jelzem régen volt itt is egy "nagy-mester" na az is mindenhol trollt látott)

 

de meglátásom szerint alapvetően "csak" azért minuszolhattak mert nem a légiós témában szóltál hozzá a témához

bár jelzem belefér mert mostanában amugy sincs itt már nagy mozgás

 

és azért mert valakik esetleg nem értenek egyett az írásaiddal még nem szabadna ledegradálni de jelzem a minuszolás is pont ilyen nívótlan szinten mozog

 

na sok szerencsét neked a civil életben...üdv

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (47304)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.27 -7 0 47304

Búcsúzóul a közönségnek:

mielőtt bárki messzemenő következtetést vonna le a" mínuszoló" elmebeteg pali tevékenységéből,egy több nickkel,de akár több IP cimmel is dolgozó szándékosan kárt okozó trollról van szó,eddigi rekordja -46 volt,ebből is látható ,hogy a kurzor fenti"készségek"birtokában szabadon manipulálható!

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.27 -8 0 47303

Sose vénülj meg !:):)

Lóránt=Lénárt

 

Előzmény: Törölt nick (47302)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.27 -8 0 47302

Nehezen tudjuk abbahagyni :):):)

Nem, 1997-ig még szolgáltam aztán egy szívínfarktus" parkolópályára" rakott 2000 -ben lettem formailag is nyugdijjas.Tehát az átmenetet nem úsztam meg.Nézd,némi szűrést jelentett a büntetett,balhés nem vonult be a tisztek minden eggyes ujonc családját,környezetét lejárták.  A Határőrség is megszenvedte a balkáni háborút,állandó megerősitett szolgálatok,különösen a határközeli harci cselekmények idején.Az akkor favorizált,alakuló határőr akcíószázadokba jó erőnléntű határőrök kerültek,sokszor önkéntes jelentkezés/:):)kijelölés útján

nyillván nem egy kommandós drill igényével,de az önvédelemtől,fegyveres kiképzésig/pisztolyra

ha PA is,géppisztolyra/Ammmsz/ komolyabb kiképzéssel ,nem "egy sapka "lőszerrel ,hanem amíg

 gyengébbek is közepesre le nem lőtt mindenki.A bevezetett szolg rend ma már történelem:

2 hét szolgálat egy hét kiképzés egy hét eltáv,beforgatva a századokat,szakaszokat.Elég komoly napirenddel a szolg héten is/reggeli tornák egy pár km futással,ami lehet egy hogy egy légíós,SAS drillel nem mérhető,de akkor a korábbiakhoz képest kemény volt.Rendes kaja,ha pihenhetett, pihent is.Szigorúan tiltottuk a felesleges ugráltatást.Hidd el komoly bajtársi kapcsolatok születtek ,még most is meg-meg csörren a telefon,huszonév elteltével egy -egy srác felhív,hátha a jogutód rendőri szervhez be kerülhetne -e a fia....No meg hogy van" fötörzsőrmester"úr?/örökké az maradok nekik..../ 

No jó tényleg ,nem Idegenlégíó ,inkább prívátba Lóri.

Előzmény: kürtök (47301)
kürtök Creative Commons License 2017.01.26 0 0 47301

Ami a sorköteles szolgálatot illeti, azt is meg kell jegyezni, hogy én '90-ben voltam, a vezérkarban káosz volt az átállás miatt, plusz a bosznai háború kezdete etc., szóval a te idődben biztos rendezettebb volt.

 

A szerződéses szolgálat? Akkor voltam szerződéses, amikor még velünk volt az utolsó sorköteles állomány. A saját brigádom, átment öreg katonába, magázni kellett őket, holott honvédek voltak. Hetvenezerért eszükbe se jutott dolgozni, ott voltak a sorkötelesek, az övék volt minden munka - hétezerért.

 

Undorító volt az egész, gondolom az alkalmasságukat már nem is kell ecsetelnem. Hokiztak a szekrényrobbantásra, törzsvendégek voltak a pénzügyön, a személyügyön, és a gyengélkedőn, a sportfoglalkozások csak a szopás kategóriába tartoztak, az elméleti képzéseket meg az előbb említett három hely valamelyikén sumákolták. Mindent összevetve: a szerződéses felsőbbrendű állomány siralmasabb volt mint a sorosok, akár az én időmben, akár 2004-ben. 

És erre még jöttek a nők...

 

Világos, hogy nem egy Idegenlégiót vártam, de önkéntes brigádhoz ennél egy kicsit különb hozzáállást reméltem. Szinte meg sem erőltettem magam, hogy mindenhol első legyek, volt olyan dandársorakozó, hogy hatszor hívtak ki éremért és oklevélért, a harmadik után az ales azt mondta: Maradj itt Lénárd, a tiéd a következő is.

 

33 éves voltam, a legöregebb a brigádban. Normális hozzáállásnál, örülnöm kellett volna ha az első tízben jegyeznek. Hát nem. Négy hónap volt, szerintem azóta sem változott a helyzet. Bár, negyedévente volt lövészet, egy tárat kaptunk azthiszem.

Híradósnak jelentkeztem, mert az voltam a cégnél is, éppen ezért megbízhatatlan billoggal elküldtek géppuskásnak - na azzal lőni azért már nem lehetett, de szép tiszta volt.))) illetve lett. Hat órát dolgoztam rajta, mire meg mertem mutatni a szemlén.

Előzmény: Törölt nick (47300)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.26 -9 0 47300

Szervusz!

azt hiszem mi váltottunk már egy-két emilt korábban,igaz más nicknévvel...

Igen, tényleg voltak ilyen közhelyek,hogy a szolgálat felesleges volt ,az ottlévők ezt-azt csináltak

ilyenek olyanok tolvajok,alkoholisták voltak.DE azért fíúk megtanulták mi az önnállóság,azért valamiféle kis alakiság,határozottság ragadt rájuk.Általában nagy honvédaakulatoknál fordultak elő ilyen anomáliák ,hogy baszogatták a fiatalabbakat,hatalmaskodtak.Persze már akkor is tiltotta

az ÁLT.220 szabályzat:"A rendfokozattal nem rendelkező katona NEM elöljárója a rendfokozattal nem rendelkező katonának"

ellenben nálunk a Határőrségnél/de komoly honvéd alakulatoknál is,ahol pl tecnikát kezelt

azért megvolt az utolsó napig a feladata.Talán megerősitenék ezt a kollegákon kívül azok

akik nálam/nálunk szolgáltak vagy a szüleik ,akik megállapitották a végén,hogy "megférfiasodott".

Nem emlékszem egyikre sem aki nem volt tisztában ,hogy milyen a "nemi hovatartozása ",nem lakik a szülei nyakán még 30-40 évesen is stb...aztán aki kamasz fiatal fíút nevel ,aki él mint a kakukkfíóka",a sorsán nem is akar változtatni ,az is értékelne egy kis kiképzést,pláne aki 36-27-24 hónapot lehúzott a Határőrségnél,vagy egy I.lépcsős harcoló Honvédalakulatnál/mert ilyen  is volt/

aztán mondjuk szakképzettséget,vagy gyakorlati ídőt szerzett mint gk ,harcjárművezető,szakács

műszerész,és nem csak a kosz ragadt rá.

Persze akik max baltával lehetett volna alakítani és a sumákolás,linkség éltette annak ez nem volt szempont...

Mindegy ,ez már tényleg nem Idegenlégíó,örülök ,hogy látlak,régen írtál

Előzmény: kürtök (47298)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.01.26 -1 0 47299

rengeteg hibám van komám az egyik a szókimondás...:)

 

"Hülye hiedelem miszerint ,a sorkatonai szolgálat felesleges volt,nagyon is hiányzik

a mostani fiataloknak"

 

miért mit is tanultak ott a fiatalok?

....takarítani feleslegesen,inni sokat, lógni ahol lehet, kaptak esetleg egy sapka lőszert a lövészeten már ha volt, és a fiatal pár hónap eltéréssel vonult katonák szopatták egymást az altisztek, tisztek nem kis örömére...ja és nyomták az őrséget tök feleslegesen...meg loptak amit értek...ruha,benzin,gázolaj,kaja,stb..stb

 

ha te ezt mind nem láttad át ott akkor nagyon nagy baj van ám pubi

 

kiváló kiképzést kaptak ezen fiatalok?....szinte egyenlő volt a semmivel

rendszeresen sportoltak ezen fiatalok?...nem nagyon

jártak rendszeresen lövészetre?..nem nagyon

voltak rendszeres menetgyakorlatok?...nem nagyon

megfelelő ellátást kaptak ezen fiatalok?...nem nagyon

figyelembe vették a problémáit ezen fiataloknak?...nagyívben leszarták

 

tehát az akkori fiataloknak is teljesen felesleges volt a sorkatonaság...agyatlan felesleges időtöltés volt

 

az altisztes, tisztes állomány legnagyobb erőfeszítést az irányba tette, hogy nehogy meg tudja növeszteni a haját a "kopasz" és nehogy haza tudjon menni még ha a környékben is lakott

ha ezt elérték borzasztó boldog volt a tisztelt semmirevaló bagázs

 

lehet te ezt kötekedésnek érzed de az legyen az egyéni szociális problémád.....:)

valójában ezek tények

 

lehet te nem ittál komám nem is rád értettem mert nem ismerlek no meg akinek nem inge....

de sajnos nagyrészt egy alkoholista csürhe banda volt az egész galeri

 

látom főiskolát is végeztél...gratula..és milyen szakon?...Északon?...:)

 

az hogy esetleg betűről betűre tudtad a szolgálati szabályzatot az nem jelenti azt, hogy jó katona voltál

na meg nem is érdekel....:)

 

egy magyar akivel beszélgettem és volt sorkatona az egy pozitívumot nem tudott említeni a sorkatonai szolgálattal kapcsolatban.....szerinted ők mind hülyék ugye?

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (47297)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!