Keresés

Részletes keresés

Szalai Norbert Creative Commons License 2016.09.06 0 0 47211

Azt elfejeltetem kérdezni hogy nagyon szigurnak veszik a fog hiány pl 4-6 több nem lehet?

Előzmény: Szalai Norbert (47210)
Szalai Norbert Creative Commons License 2016.09.06 0 0 47210

Nem kivehetö valamilyen porcelán , felö rész nem tudom hány DB-pos

Előzmény: drótgyári bolond (47208)
Dobri Creative Commons License 2016.09.05 0 0 47209

A francia szárazföldi haderő még az idén elkezdi a II.VH utáni negyedig felszerelés cseréjét. Idén jön az új irányított páncéltörő rakétájuk(MMP) a meglévő MILAN és a Javelin(ezeket Afganisztánban használták csak) helyett. Jövőre a személyi fegyverek cseréje kezdődik. Maroklőfegyvernek SIG. Gépkarabély(most megy a kiválasztása) 25%-án lesz 40mm-es gránátvető. A szakasz mesterlövészei lehet azt kapnak, mint amit Afganisztánban használtak erre a célra, HK 417-et. A lövész századok negyedik szakaszai 2db könnyű géppuskát kapnak. A pár éve rendszeresített MAG 58 helyett valami könnyebbet. Talán a szintén Afganisztánban használt 7,62mm-es Minimit. A lövész rajokban 2db új, eldobhatós AT4-es lesz. Az ERYX-et kivonják. 2018-ban fogják elkezdeni bevezetni a Griffon járművet, ami a VAB-ot fogja váltani. 2020-ban meg jön a Jaguar, ami a könnyű harckocsizóknál lévő (3 fajta harckocsit+VAB HOT) -okat fogja váltani. Ezeken 2 db MMP rakéta is lesz.

A 9BIMa-ban lévő 3RIMa fogja ezeket először hadrendbe állítani. 

drótgyári bolond Creative Commons License 2016.09.05 0 0 47208

ja ja báttya igy má érthetőbb csak tudod  egy kicsit nehézfejű vagyok....

 

szóval az a kérdés hogy a műfogsorod az kivehető vagy sem illetve 28 vagy 32 fogból áll...ja és porcelán vagy cirkon kerámia avagy más high tech baxás

szóval az hogy leírod hogy műfogsor nos az nem adat....mert ha este a pohárba teszed mint anno szépnagyanyám na akkor baxhatod

 

a skizómizériád az látható vagy sem

mert ugye ha nem látszik akkor nem beszélek azzal kapcsolatba

és ugye amiről nem beszélsz és nem jönnek rá azt nem kell feszegetni és akkor nem lehet kizáró ok

 

/jelzem Dag Hjalmar Agne Carl Hammarskjöld  az ENSZ nél volt valami  főmuksó és ő is skizofrén volt de jól eltitkolta a genyó és nem is derült ki csak amikor meghalt/

 

 

viszont majd figyelj oda hogy amikor arra kérnek hogy rajzolj egy fát azt rendesen rajzold meg

me ott van egy pszihomókus(vagy több is) oszt ha rajzolsz a fára egy madárfészket akkor bukta van ám

 

na és a végére

számomra pusztán csak az nem érthető hogy miért is akarsz írni a légiónak

és ha írsz is azt majd milyen nyelven fogod megírni?

 

 

Előzmény: Szalai Norbert (47207)
Szalai Norbert Creative Commons License 2016.09.05 0 0 47207

Na szóval müfogsor kizáró ok?

A másik kérdés Skizofréniás vagyok ami gyógyithatatlan de tünetmentes vagyok ez is kizáro ok lehet?

Remélem hogy igy érthetöbb

drótgyári bolond Creative Commons License 2016.09.04 0 1 47206

zavaros kérdésekre csak kizárólag ilyen válasz adható

nem igazán értem milyen értelmes választ vársz

mert azzal hogy írsz a légiónak nos azzal nem tudok mit kezdeni...de legyen...írj nekik

hátha ők értelmesebben válaszolnak....:)

 

 

Előzmény: Szalai Norbert (47205)
Szalai Norbert Creative Commons License 2016.09.04 0 0 47205

drótgyári bolond értelmesebb válaszokat vártam volna :(

Előzmény: drótgyári bolond (47204)
drótgyári bolond Creative Commons License 2016.09.04 0 1 47204

ha setleg tudnál tükörből hegeszteni...na barátom akkor te lennél ott a námbör ván

akkor még felvételizni sem kell..üdv

Előzmény: Szalai Norbert (47201)
drótgyári bolond Creative Commons License 2016.09.04 -1 1 47203

nem egyik sem  kizáró ok

kifejezetten keresik az ilyeneket

irni sem kell...indulj el nyugodtan...a siker garantált

 

 

 

 

Előzmény: Szalai Norbert (47202)
Szalai Norbert Creative Commons License 2016.09.04 -1 0 47202

Meg amit elfelejtettem kérdezni hogy szkizroféniás voltam tünetmentes vagyok kizáro ok?

Írok az idegenlégiónak hátha válaszolnak nekem.

Szalai Norbert Creative Commons License 2016.09.04 -1 0 47201

Sziasztok 

nekem csak anyi kérdésem lenne hogy ha müfogsor miatt elutasithanak embert vagy eredeti kell hogy legyen?

 

vasy78 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 47200

ha ki is fogod a tuti ezredet netan,meg nem biztos hogy jo helyre kerulsz azon belul,ha kifogsz egy fanatikus szazadost egy dramatizalos szakaszparancsnokkal es nehany idegbeteg ormesterrel.. no comment :D

Előzmény: pecsisrac1984 (47195)
Dobri Creative Commons License 2016.09.03 0 0 47199

Azért még két évig a legtöbben a 13DBLE-be fognak kerülni.

Jelenleg van egy fél parancsnoki és kiszolgáló százada és 2db lövész százada. 2017-ben befejezik a CCL feltöltését és 2db új lövész századot kap. 2018-ban szintén 2db harcoló századot kap, 1 lövészt és egy harctámogatót (CEA).

drótgyári bolond Creative Commons License 2016.09.02 0 0 47198

most nézem, hogy csak a fő kérdésedre nem válaszoltam...:(

 

szóval véleményem szerint a 1rec az a 2rep és a 2rei hez képest lazább ezred...de ez csak az én véleményem

 

nem, nem tudunk beszélni....mivel ilyen alkalmazásokat sem használok...üdv

még az sms eket sem szoktam megnézni....:)

trehány vagyok...:)

 

 

Előzmény: pecsisrac1984 (47197)
pecsisrac1984 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 47197

Tisztelt Drótgyári Bolond!

Köszönöm a választ.

 

Megszeretném kérdezni Öntől viberen vagy Skypeon tudnánk beszélni?Tisztelettel. Zoboki András József

drótgyári bolond Creative Commons License 2016.09.02 0 0 47196

ha fizikailag nincs probléma én azért a 2rep et választanám

 

a 1.rec se rossz választás....de hát kérdés mit is szeretnél te ott valójában csinálni

 

ráadásul akkor ott van még az is hogy a te véleményedet a légió is támogatja vagy pont az ellenkező irányt javasolja....azaz őszintén szólva egy kis szerencse sem árt néha

 

mivel az ezredet elvileg megválaszthatod ami meg vagy sikerül vagy nem

de pl a századot már nem te fogod megválasztani....(bár vannak kivételek)...:)

 

a szakaszon belül meg pl te hiába szeretnél rádiós lenni ha ők meg "james bond" szakra azaz szakácsnak fognak javasolni

 

na meg ahány ember annyi vélemény

 

 

 

Előzmény: pecsisrac1984 (47195)
pecsisrac1984 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 47195

Tisztelt Drótgyári Bolond!

Bocsánat én írtam félre egy karaktert.

1REC-et szerettem volna/akartam írni 2.REC helyett.(Nem tudom, miért írtam 2.REC-et ilyen ezred nincs,most néztem Légió hivatalos honlapján).Véleménye a RECről?

 

Válaszát köszönöm!Tisztelettel:Zoboki András József

drótgyári bolond Creative Commons License 2016.09.01 0 0 47194

ja igen mondjuk a korod miatt a rep nem biztos hogy jó lenne...ott azért pattognak mint majomszar a deszkán

 

a 2rei is hasonló a rephez bár azért sokkal lazább de ott is sok a sport

 

a 2 rec meg csak kamu mert ilyen ezred nekem nem rémlik a légióba....:)

nem a 2reg lenne az valójában???

 

 

de találtam egy régebbi írást valakitől

 

nézd meg ezt ez is egy vélemény

 

"A 2REP-hez (az ejtőernyős ezred) a legkönnyebb bejutni mivel nagyon veszélyes ezért kevesen jelentkeznek, ígyhát az eredményedtől függetlenül felvesznek ha oda jelentkezel.
Viszont ott a legmagasabb a fizetés, sport és kötöttség nagyon sok van a veszélyesség miatt.


A 2REI (gyalogság) nem sokat mennek külföldre mert 6 szádból áll így alaposan megoszlik köztük az utazás


2REG (hegyi-vadász) ebben az ezredben a leglazább a rend (már amennyire mondhatom ezt a légióra) és a legkevesebb a sport. A bejutás a legnehezebb mert a legtöbb újonc ide jelentkezik, csak a legjobbakat veszik fel."

 

 

Előzmény: pecsisrac1984 (47193)
pecsisrac1984 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 47193

Tisztelt Drótgyári Bolond!

Köszönöm válaszát.

 

Itt a fórumon irtam egy úrnak , véleménye szerint a 2.REP nem nekem lenne való(33évemmel).

Önnek mi a véleménye a 2.REi ill 2. RECről?

 

Több személlyel beszéltem mát s ők ezt a 2 ezredet javasolták megjelölésre.

 

Várom válaszát.

Tisztelettel: Zoboki András József

drótgyári bolond Creative Commons License 2016.09.01 0 0 47192

elvileg van sorrend.....hát igen.....de ez azért csak papírforma

hisz teszem fel ha valahova csak egy hely van és az előtted választó azt választja akkor ugye te már baxhatod..... mert oda már nem lesz több hely hiba választanád azt

másrészt nem is biztos hogy oda fogsz kerülni ahova esetleg szertnél.....

 

a legjobb ezred a 2rep.....a lándzsa hegye

de nem egy nyugis ezred....pörgős..hajtós..sok a terhelés...kicsivel több a pénz

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pecsisrac1984 (47191)
pecsisrac1984 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 47191

Tisztelt Drótgyári Bolond!

Rendben van itt mennek a kérdéseim:

 

Alapkiképzés sikeres elvégézse után lesz egy sorrend felállítva a jelentkezőkelért/kapott eredményeiből. 1-10. helyezettig választhat a Légió ezredei közül.(Ha jól tudom)Ha lesz lehetőség választásra melyik ezredet ajánlja Ön? Válaszás legyenszíves indokolja is röviden.Köszönöm.Tisztelettel: Zoboki András József

drótgyári bolond Creative Commons License 2016.08.31 0 0 47190

nincs e-mail em....mert meg sem szoktam nézni...és évek alatt elfelejtettem még a jelszót is

itt kérdezhetsz csak...üdv

 

 

Előzmény: pecsisrac1984 (47189)
pecsisrac1984 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 47189

Tisztelt Drótgyári Bolond!Kérem irjon erre email címre:

andraszoboki@freemail.hu.

Lenne pár kérdésem Önhöz.

Köszönettel: Zoboki András József

drótgyári bolond Creative Commons License 2016.08.26 0 0 47188

fogat lehet tömetni

szemet lehet lézeresen korrigálni bár ha csak olvasáshoz kell az nem olyan gáz szerintem

(van szemüveges légiós is)

 

de ez ma már nem nagy probléma tehát csináltasd meg ha zavar

 

a gerinc ha látható ki fogják szúrni....vagy nem

 

véleményem szerint veszel egy retúrjegyet Marseille ig

kiveszel 3 hét szabadságot a munkahelyeden és elindulsz

 

Marseille ból óránként van vonat, busz de szerintem a taxi is átvisz nem túl sok euróért Aubagne ba

 

ami  a központ  és mindenkit oda visznek bárhol is jelentkezik az országban

 

ott kb 3 héten belül kiderül hogy felvesznek vagy sem tehát ha kitesznek a meglévő jegyeddel hazautazol és annyi nem vesztettél semmit max az utiköltséget

 

hogy anyagilag mi vonzó azt te tudod de szerintem egy főiskolával te itthon is kereshetnél ennyit

külföldön meg ha csak mosogatsz többet keresel...szóval te tudod

 

a légióban meg nem 12 órázni fogsz hanem 26 órázni néha alvás nélkül

tehát relatív az jó kereset a légióban....főleg ha soha nem fognak kiküldetésre vinni

 

többen meg ne induljatok mert egymás esélyeit rontjátok...főleg a tiedet

 

a papírok sokat nem számítanak....a nyelvtudás sem érdekli őket igazán....de neked jól jöhet majd

 

viszont sétálni ott nem fogsz...menetelni fogsz árkon bokron hegyen völgyön esőben sárban

feltört vízhólyagos lábbal is néha napokon keresztűl ....pocsék kajával.....kevés alvással...őrséggel megfűszerezve...:)....és ha fejben gyenge vagy .....nos akkor bal lesz

 

persze próbáld meg mit veszíthetel...üdv

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pecsisrac1984 (47187)
pecsisrac1984 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 47187

Tisztelt Urak! Segítség kéréseZoboki András József vagyok,Pécsről Szeretnék Öntöl segítséget kérni. Röviden bemutatkozásom: Zoboki András József vagyok,Pécsről, 33éves, 178cm magas, 70kg,sportos alkatom van.   Iskolák:Van érettségim, technikumom ill egyetemem is(történelem-földrajz szak, frissen diplomáztam, földrajzból, történelem 2010ben me gszereztem)   Mindig is szerettem volna katonai pályán dolgozni, 2004ben,érettségi után felvételiztem a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre, szárazföldi felderítő szakágra. Sajnos van szemüvegem így a felvátelit abbahagytam, mivel előtte pár héttel jött egy uj törvény nem lehet szemüveggel felderítő, ekkor egy világ omlott össze bennem.

 Így maradtam techniusi képzésen a szakközépiskolámban(átviteltechnika, távközlés technika)
  Majd felvételt nyertem a Pécsi Tudományegyetemre történelem szakra 5 év, majd tanárképesítés 2 év. Suli utolsó 2 évében dolgozni kezdtem egy német cég, magyar leány vállalatánál mint tecnikus 12órás műszakba dolgozom 18-06ig, állandó éjszaka 5 nap, álló,közelpesen nehéz fizikai munka, relatíve jól keresek, nagyából 190.000Ft. Sajnos munkahely meg fog szűnni március- április-május magasságában8megy a cég Mexikóba ahol 200dollár/hóért dolgoznak majd), mivel nem akarok munkanélküli lenni, ill ennél kevesebb őénzt keresni valószínű külföldre kell mennem dolgozni. Többünkben felvetődőtt a Légióba való felvételi megpróbálása. Tanár nem szeretnék lenni,nagyon kevés a pénz.
Sajnos csak 1 fővel tudtam beszélni aki dezertált 1 éve 3 év után, ő nem mondott semmi jót, igaz rosszat sem.

Fizikai résszel talán nem lesz gond, rendszeresen sportolok futás, felülés, guggolás, fekvőtámasz, felülés, hátemelés(naponta 1 órát szoktam itthon edzeni, önszorgalomból, munka előtt egy kis bemelegítés.+napi 1,5 km erős séta a munkahelyre, majd vissza.     Egészségügy: na itt már van ami kicsit aggaszt.
Van szemüvegem(-1es és -2es, szemüveg nélkül dolgoozm,vezetek, olvasáshoz, számítógépezéshez használom)
Van több tömött fogam ill koronám is(volt többször tömve fogam, ami eltörött ekkot lett több tagú korona feltéve)-- szakorvos tömte, kezelt fog.
   Van kis mértékű gerincferdülésem, mely 1994óta megvan sajnos anno 18,5cm t nőttem 10hónap alatt, maga a ferdülés nem fáj, nem gátol semmiben sem, de van, tapintható, látható a hátamon. Törés, műtétem nem volt.
Nem dohányzom, nem fogyaztok alkoholt, nem drogoztam soha sem.gyermekem nincs, élettársam van   Nyelvismeret Angol- jól megy német alapfok latin alapfok francia kb 500szavas szókincs, turista legfontosabb 50mondata kategória a tudásom.
  Hobby, kert, túra, séta, túrázás talán ez is előny egy kicsit, h nem gond erdőben sétálni pl 10km 10kg cuccal. Miért szeretnék Légióba elmenni?
Katonáskodás miatt, mindig is vonzott a katonai élet annak ellenére, h nem dolgoztam benne soha, másrészt kalandvágy, új ország(ok)megismerése, nyelvtanulás s ne utolsó sorban anyagilag is vonzó.
Ön szerint próbáljam meg a felvételit? Milyen választ célszerű adni, ha megkérdezik, h miért akar pont Légiós lenni ember? Mikor lenne érdemes megpróbálnom a felvételit? -Mivel van eléggé sok gondom-szemüveg, tömöt fog, gerincferdülés, eleve nagy hátrányom van, egyeltalán próbálkozzak? Várom válaszát. Tisztelettel: Zoboki András József-Pécsről

Ha sikers a felvételim s megvan alapkiképzés melyik ezredet érdemes választani?

pecsisrac1984 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 47186

a

drótgyári bolond Creative Commons License 2016.08.24 0 1 47185

mára már csak a Mossberg M500A a maradt

vadászni meg nem nagyon járok...talán majd kacsázni megyek még az idén

na ennyit vadászatról....és a balkezeknek nem valami előnyös MC 21 esről

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (47184)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.24 -6 1 47184

Órákig tudnám mondani a baromságokat,miután rajtam kocsmáros még nem sokat keresett,el tudod képzelni ,hogy határőrtisztként,vadászként is mit álltam ki,miután én" másnap is emlékeztem".Vadászati etikát,főleg  újgazdagéknál,ahol elvárás volt a vadászat,és mindent készen kapott/nem volt vadászjelöltség,ídősebbek melletti felkészülés/ pláne kár keresni..Nehogy "szó érje a ház elejét" mert ez nem vadász fórum,ha érintőlegesen szóba is került.Szerintem privátban még sok van ebben a témában,publikus az emilem ,ha van kedved írjál.

üdv

Előzmény: drótgyári bolond (47183)
drótgyári bolond Creative Commons License 2016.08.23 0 0 47183

igen, érdekes volt amit írtál nekem tetszett

 

amugy nekem egy izs27 es volt az első puskám de volt egy egycsövű monte carlom is

azokat nagyon szerettem és azok még ejektor nélküliek voltak

nemrég jártam egy pályán ahol egy szinte vadonatúj izs 27 el lövöldözött a srác aztán az egyik lövés után ahogy törte meg a fegyvert hát az nem szétesett....néztem is nagyot

 

amúgy ez a "nem vadászias" duma nekem mindig csípte a szememet

szerintem meg az nem volt vadászias amikor a vadászat végén a fegyvereket csak úgy letámasztották

én meg viccesen végigjártam őket és az ég felé fordítva elhúztam az elsütőbillentyűt...na volt is ribillió

mert javarészt töltve feljtették ott fegyvereket

na meg ahogy este a vacsora után segg részegen kusztak másztak a vadászházba na nekem ott telt be a pohár egy idő után mert szerintem meg az "nem volt valami vadászias"

 

 

Előzmény: Törölt nick (47182)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.23 -6 1 47182

No igen szakértők mindig vannak...31 évig vadásztam...zömében orosz és magyar duplapuskákkal...a bockokat kevésbé szerettem.Akkoriban ez az orosz automata volt az egyedül elérhető,egy barátomtól megvettem egyet /a Mossbergeket később kezdték behozni/az eredeti verzíó 5 darab lőszeres volt +1 a csőben.Aztán kezdték ezt a "nem vadásziast" kitalálva,meg állítólag a nemzetközi gyakorlatot emlegetni,végül 3 darabos tárröviditéssel lehetett csak használni.Nos ez korlátozás csak a félautomata fegyverekre vonatkozott/olasz,francia is/ az előágytáras ismétlő sörétesekre nem.Végül túladtam rajta nehéz volt,egy egész napos vadászatkor cipelni,nem volt elég egy patronöv,kénytelen voltam egy koronglövő málhamellényt hordani,rengeteg lőszerrel.,ha rossz napod volt hamar üres lett a tár..A cseh Plastik slugot jól hordta,disznóhajtáson verhetetlen volt/persze csak a hajtóvonalban,de hát csak egyszer voltam vele fenn a Börzsönyben.Apróvadnál egyszer jutottam el vele az 5 lövésből 3 kacsáig....Tudod mit?Ha jól kijött a lépés az IZS-18E egycsövű sörétes puskámmal amit 870 ft-ért vettem 81-ben kellemesen elfácánozgattam....OK rég volt....No nem légíó ,nem szolgáltam ott ,profin nem tudom idézgetni a You-tube és egyébb linkeket,magam szakértőként eladva/ de remélem legalább hozzátudtam szólni

üdv

Előzmény: drótgyári bolond (47181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!