Keresés

Részletes keresés

Vuduman Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47062

Ja, én nem szoktam elolvasni amiket irsz :P

Előzmény: raffey (47061)
raffey Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47061

nyilván:)

 

de te öregszel,azt hittem az első hsz-ben elirt harmincadik miatt kapok majd , de biztos csak úriember voltál és elütésnek tekintetted:)

Előzmény: Vuduman (47060)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47060

Volt egy smiley, nyilván hallott róla :P

Előzmény: raffey (47059)
raffey Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47059

mármint hogy a REP leugrott Timbuktuban? pedig elég nagy hír volt,harmincöt év után.Nem akarok hülyeséget mondani de mintha egy gaboni turné alatt a 3cie épp visszajött egy bangui-i alertről és ők ugrottak Maliban is,meg talán volt pár ember másik cie-ből is,meg azt hiszem 17RGP.Az biztos , hogy Colonel D. az akkori CdC ugrott velük,elsőnek ha igaz.Talán Dobri pontosabb a résztvevőket tekintve.

Előzmény: vasy78 (47058)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47058

errol nem is hallottam :)

 

2005 be ott hagytam calvit , azotam guyane es castel kozott forgolodok :)

Előzmény: raffey (47057)
raffey Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47057

akkor marad a Timbuktu ugrás,mint specifikus bevetés:)

annak idején egy másik fórumon beszélgettünk róla,hogy mennyire volt szükséges vagy mennyire a Bonite/Jaguar 30.évfordulójának szólt,de végülis mindegy,harci ugrás vot,CdC-vel az élen.

 

Előzmény: vasy78 (47056)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47056

olyan hegyeket talan minden szazad megmaszott :) volt mindig evente egyszer a GR20,turista szakasz neve, fent a hegyekben :)

Előzmény: raffey (47055)
raffey Creative Commons License 2016.05.04 0 0 47055

 

"..nem tudom mikor volt utoljara specialitasnak megfelelo bevetes a REP nel.."

 

..........

 

2013.január ,Operation Serval,Timbuktu , 3Cie

szerintem ez,ha specialitásnak a harci ugrást értjük.Századspecifikus bevetés meg talán a 2Cie-nek lehet az afgán hegyek,de akár az Ifoghas Maliban is..hegy-hegy:)

Előzmény: vasy78 (47054)
vasy78 Creative Commons License 2016.05.04 0 1 47054

jelvenyeket megtalalod a google ban :)

 

en a CEA ban voltam az aknavetosoknel kesobb a 2esben voltam, a GCP az alattunk levo folyoson volt,de mint ujonc,nem sokat lattam a napi dolgaikbol,kulon voltak mindig a szazadtol,meg a reggeli sorakozon se jelentek meg

 

amenyire tudom, maguk terveztek meg a napjukat hogy mit csinalnak gyakorolnak aznap,a bevetesukrol se tudok igazan semmit:( kicsit fantom szakasz volt a CEA ban

 

minden szazadnak megvan a specialitsa,amire a kepzest evente ket evente megismetlik,valaki eloszor csinalja,valakinek meg egy ugymond emlekezteto mit hogyan kell csinalni :)

 

de egyebkent tobbnyire minden szazadnak ugyanaz a dolga,illetve a szazadparancsnok beadja az igenyeit a szakaszparancsnokoknak h mit szeretne,ha ilyen igenyek nincsenek akkor a szakaszparancsnok maga talalja ki a napi heti teendoket.. ez lehet barmifele gyakorlat,vagy karbantartas barmi.. reggel allltalaban sportolas,ami 90% ban futas a maradek 10 pedig akarmi mas,uszas v foci stb :)

 

a bevetesek minden szazadnak ugyanaz,ahhol vannak konfliktusok az unio nak v francia erdekeltsegek vannak,oda vittek minket felvaltva,nem tudom mikor volt utoljara specialitasnak megfelelo bevetes a REP nel..

 

en ugy mondom mindig ugyanazt csinaljuk mint minden mas hadsereg, talan csak a hozzank vezeto ut kicsit nehezebb :)

Előzmény: totó21 (47050)
totó21 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 47053

...és természetesen a jól megérdemelt sör sem marad majd el Dobri-nak, Ill. a segítőknek!! 

Előzmény: kószák egyike (47051)
totó21 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 47052

Természetesen igen, ha kíváncsiak rá be szkennelem és feltöltöm majd ide! Igazából a téma mint beszerzési forrását a Fórumot fogom meg adni.

Előzmény: kószák egyike (47051)
kószák egyike Creative Commons License 2016.05.02 0 0 47051

Ha nem nagy kérés el lehet majd olvasni a művet? Elérhető lesz valahol? Köszi! 

Előzmény: totó21 (47050)
totó21 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 47050

Köszönöm Dobri a segítségét!

 

Május 26-ra kell.

 

 

Légyegében nem titkos vagy belső információt szeretnék.

Annyi: van a 2-rep ehhez jelvény, ezen belül századok... majd ebből kiemelném a 3-cie + jelvénye vagy amiről felismerhetők... napi rutin, és egy erősebb hét amikor kiképzés van miből áll stb. Valamint mi a fő feladatköre...hol, és milyen helyeken szokták bevetni. Ill a GCP itt is jelvény vagy valami olyan amiről tudni hogy na igen Ők azok... +  szintén ugyan azok mint a 3-cie esetében. Releváns dolgokat szeretnék nem holmi túlzott nem eredeti mondókát amivel nem szeretném magamat sem ill. Önöket volt/jelenlegi Idegen Légiósokat sem túlzásokba esett maszlaggal lejáratni.

 

Köszönettel!

Előzmény: Dobri (47045)
tohan Creative Commons License 2016.05.02 0 0 47049

Köszönöm Vudu, nem semmi fegyver, a PSL vízhordó szolgája sem lehetne ennek.

Előzmény: Vuduman (47043)
Perecem szeretem Creative Commons License 2016.05.02 0 0 47048

Szevasztok!

Segítséget kérnék.

Nyavalyás telefon szolgáltatók cumiztatnak

 

amikor ide jöttem akkor ORANGE szolgáltató

nál voltam, de beleuntam hogy állandóan tömnöm kellett a nyavalyás kártyájukat,mert mindig lelopták a pénzt a kártyáról.

 

10 eurót 2 hét alatt 20 eurót is kb ugyanannyi vagy 1hó alatt az tuti Pontosan már nem emlékszem.

Ha idő közben haza mentem akkor meg ha otthon voltam 2 hónapig, akkor az első hónappal lelopták a pénzem, és mivel nem maradt pénz rajta ezért nem lehetett hívni Franciaországból, meg sehonnan sem.

 

Vagy 1 1/2 évvel ezelőtt áttértem a LYCAMOBIL  szolgáltatóra,ami jó volt és fél évig sem lopták el a pénzt, remekül hívhattak.

 

De most ezek is áttértek a lopós módszerre

 

Egy ottani fickó azt állította hogy állítólag bírósági ítélet van ellene mégis csinálják.

 

Tudtok mondani olyan szolgáltatót aki még nem csinálja ezt??

 

Gondolom valami kisebb cég lehet...

kürtök Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47047

Köszönöm.

 

Őszintén szólva, én már régen nem tudom követni az átszervezéseket, néha olyan benyomásom van, hogy a pénzelosztók felé polírozzák a bohócot, hogy fejlődni kell etc., küldjetek még.

 

A másik oldalon, meg a káosz, hogy most kell-e vagy nem, leépítsünk mert nincs pénz, de mindig van igény a cégre valahol...

Szóval amikor az Armée 2000 ment, azt hittem ennyi cirkusszal beérik egy két évtizedig, de nem így lett. 

 

Aki benne van, látja amit kintről nem lehet: a mindennapos teendők, kiképzés, utánpótlás és a kötelező tournantok mellett az új technika rendszerbeállítása, vagy egy új kiképzés rendszer stb., rohadt nagy kupleráj. Olyan szinten van túlterhelés, és tele a töke mindenkinek, hogy le se lehet írni.

 

'98 és 2000 között csak egy Vigipirate volt, de még az is púp volt mindenki hátán. Minden tiszteletem és együtt érzésem azok felé, akik az elmúlt öt évet "túlélték".

 

Előzmény: Vuduman (47042)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47046
Előzmény: totó21 (47044)
Dobri Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47045

Mikorra kell elkészülni ezzel? Mert akkor lefordítom magyarra pár anyagomat.

Előzmény: totó21 (47044)
totó21 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47044

Köszönöm Dobri (úgy ahogy.) hasznosak a tanácsai!

 

 

Vuduman ezt ha jól értelmezem tőlem kérdezi!? "...Nem halok meg a kiváncsiságtól, de kicsit azért érdekelne, hogy a debreceni egyetem jogi karán melyik kutatói teadélutánon csúszott be a "Nemzetközi tengerjog prognosztizálható változásai Kina területi követeléseinek tükrében" c. opusz mellé,..."

 

Kommunikáció előadáson több önkéntest kértek aki egy teljesen idegen témából tart egy röpke beszámolót amit papírra vet. Én ezt a témakört adtam meg. Ami mellesleg érdekel is, persze csak is kizárólag hobbi szinten! Az elképzelés az valósulna meg hogy az üres lapra grafikus segítségével felrajzoltatnám az adott témakör századának a "jelvényét", majd erre írnám az önök segítségével, és általam leírt rövid, tömör, lényegre-törő prezentációt.   

 

 

 

 

Vuduman"...Amúgy akit érdekel, az talál a neten elég sok infot, mind GCP, mind a századok témakörben..." Hol található?  Ha tudna adni egy erre használatos linket.

 

 

Előzmény: Vuduman (47037)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47043
Előzmény: tohan (47041)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47042

Nem, jó lett.

Köszi (ha mondhatom én is)

Bamba vagyok, mert nem láttam, hogy van magyar felirat, azt hittem, hogy csak betetted valaki montázsát.

Ügyes vagy.

 

Lehet, hogy Camerone már legenda és a legendák nem úgy történtek,ahogy megéneklik őket, de akkor

is olyan dolgokat közvetit, amiknek jelentenie kellene valamit a mai világban is.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Amit Dobri feltett, pont Camerone-al indit, de van benne cikk a 1 REC plongeurjeiről is.

Az egyébbként, ha Vasy is olvassa ezt, engem is érdekelne, a 3 CIe-ben hány ember van aki a PCG-s stage-okat elvégeztéka REG-esekkel (valamelyik REP infoban azt láttam, hogy ők voltak ejtőernyőzni a REP nél.) Valahol Toulon mellett van egy nagy központ, úgy tudom ahol bűvárokat oktatnak, de amennyire én tudhatom, a 3 CIe nagyrészt inkább amolyan harci úszó képzettségű. (Tud vizre ugrani, zodiakkal nem borul fel, meg tud úszni)

Előzmény: kürtök (47039)
tohan Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47041

Milyen az a 12,7-es mesterlövész puska? Én csak a 7,62-es PSL- t ismerem (néhányszor lőttem vele), ami a Dragunovra hajaz. 

Előzmény: Dobri (47034)
Vuduman Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47040

Köszi :)

Előzmény: Dobri (47038)
kürtök Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47039

Három órát dolgoztam ezzel az egy perces filmmel, ennyire kiestem a narancsoskosárból mert nem lett kész tegnapra?))

Dobri Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47038

Tettem fel egy kis olvasni valót.

Vuduman Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47037

Szerintem a GCP csak logisztikailag tartozik a CEA hoz.

Egyébbként meg közvetlenül az ezred pk. alá vannak rendelve, illetve az összes GCP a 11 BP parancsnoksága alá, ha olyan lap jön.

 

Amúgy akit érdekel, az talál a neten elég sok infot, mind GCP, mind a századok témakörben.

Az 5. ről egyelőre kevesebbet, szerintem még nem is érte el a harckészültségi szintet, de akár angolul is van már cikk róluk, logóstól, mindenestől. A REP info meg a Béret rouge is fel- felkerül pdf- ben, azokból végtelen számú "szakdolgozat" irható.

 

Nem halok meg a kiváncsiságtól, de kicsit azért érdekelne, hogy a debreceni egyetem jogi karán melyik kutatói teadélutánon csúszott be a "Nemzetközi tengerjog prognosztizálható változásai Kina területi követeléseinek tükrében" c. opusz mellé, a "Milyen csavarhúzóval szerelik fel a REP kommandósai az EOTECH irányzékot a HK-ra" témakör :P

Előzmény: Dobri (47034)
kürtök Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47036

Vagy inkább itt.

kürtök Creative Commons License 2016.05.01 0 0 47035
Dobri Creative Commons License 2016.04.30 0 1 47034

CEA, mint írtad is egy harctámogató század. A parancsnoki szakaszon kívül van benne aknavetős, MILAN harckocsi elhárító rakétás, mesterlövész 12,7mm-es puskákkal és egy felderítő szakasz ( SRR vagy SER ennek a szakasznak a neve, ilyen van az összes francia lövész ezredben).

 

GCP, meg egy különleges szakasz és ilyenje van az összes ejtőernyős ezrednek. Ha jól tudom, akkor ez a szakasz is a CEA-hoz tartozik. 

Előzmény: totó21 (47033)
totó21 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 47033

Köszönöm a válaszát!

 

A CEA Ill. a GCP  az nem egy és ugyan az, vagy tévedek?

Vagy a GCP-ből lett a CEA?

Ezeket nem tudom pontosan csak a 2-rep-en belül mintha a CEA lenne ami (ahogyan olvasom különböző helyeken.) a GCP volt? Nem mintha ez nekem annyira lényeges lenne, de ha már írok valamit azt szeretem precízen, és pontosan.

 

 

Előzmény: Dobri (47032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!