Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2015.02.08 0 0 46292

A Légióban szolgáló 360 tisztből tíz százalék idegen, csak az évfolyam első három végzőse választhatja a Légiót, ezt is csak egy adott intézet kandidátjai tehetik meg.

Előzmény: Don Farapuci (46240)
kürtök Creative Commons License 2015.02.08 0 0 46291

Megfizetik oszt annyi.

 

A légiós mai zsoldjáért, hétfőtől csütörtökig dolgozom, napi hét és fél órát. Ez a megfizetés? Ha annyit akarok keresni, mint anno Makedóniában, akkor szombaton délig dolgozom, a másik öt napon sem hülyülök meg. Aki pénzért megy a Légióba, meg is érdemli hogy az utolsó zsoldjával szereljen le. Ezer euró...

Előzmény: Don Farapuci (46239)
kürtök Creative Commons License 2015.02.08 0 0 46289

Ez vmelyik műszaki lehetett. Ami az otthoni nő „katonákat” illeti, a felét is csak ugatták annak amit én elvégeztem. Ilyen purutya ezredről a cégnél nem hallottam. 96-02 között voltam az REI-ben. És te hol élted át mindezt? Őszintén szólva nehéz elhinni. 

Előzmény: lndtk (46225)
Dobri Creative Commons License 2015.02.05 0 1 46288

http://www.egaliteetreconciliation.fr/Mon-etrange-Legion-entretien-avec-Laurent-Boucher-30810.html

 

 

'97 májusa után, egy kis ideig a szakaszomban szolgált és egy szobában voltam vele. Akkor jött vissza az őrmester suliból és még nem léptették elő. Utána a második században lett őrmi. '84-'89 között szolgált, majd '95-ben újra jelentkezett és '05-ben szerelt le.

Dobri Creative Commons License 2015.02.05 0 1 46287
kószák egyike Creative Commons License 2015.02.05 -1 1 46283

Nem tudom mennyi igaz abból amit írsz, sajnos sok dolog összecseng azzal amiket hiteles forrásokból első kézből tudok, de minden esetre ezen:

"Olyan "Blackops"-on is voltam, hogy egy sötét hangárban kellett fát hasogatni valami "porondmesternek"..."

percekig röhögtem! :)) Köszi! Blackops sötét hangár...:)) Kurva jó! :)

Előzmény: lndtk (46225)
Quartus Creative Commons License 2015.02.04 -1 1 46277

Üdv....

 

Ha ilyen negatív véleménnyel vagy a Légióról,mit keresel ezen a topikon?Ahogy olvastam te sem szolgáltál ott és így minden infód csak a netről és könyvekből származik.Többen írták már,hogy mindenki másképp élte meg a légiót,van akinek tetszett van akinek nem.Akkor alkoss véleményt ha mögötted is már van légiós múlt.

 

Előzmény: Don Farapuci (46249)
gabonka Creative Commons License 2015.02.04 -1 0 46261
gabonka Creative Commons License 2015.02.04 -1 0 46260
Don Farapuci Creative Commons License 2015.02.03 -1 1 46249

Talán olvass vissza, hogy mikből állnak a kalandok, meg az új élet.

Szerintem vegyél egy üveg rumot és olvass Rejtó Jenőt...

 

a légióban az előbbiekben leírt "kalandokat találod"

 

Ennyi erővel jelentkezhetnél szerződéses katonának  Magyarországon, oszt mehetsz Afganisztánba békét őrizni, meg kecskepásztorokra rálőni.

 

hhehe

Előzmény: osprey12 (46245)
Dobri Creative Commons License 2015.02.03 -1 1 46246

Üdv!

 

Azért 38 évesen elég kicsi az esélye annak, hogy felvesznek valakit( sima civilt ). Volt a századomban pár 35 után jelentkezett egyén. Egyik, tizen pár évet volt előtte francia csendőr. Másik szovjet hadseregben, majd az oroszban volt tüzér századot. Harmadik szintén szovjetben kezdett, majd a litvánban folytatta és lövész százados volt. Negyedik meg a brazil hadsereg őserdei kommandós kiképépző helyén volt oktató altiszt, ezen a tanfolyamon külföldiek is részt vehetnek és akkor került fiatal légiósként a századomban, mikor az a százados volt a parancsnok, akinek előtte pár éve a kiképzője volt Brazíliában. 

 

Ha fel is vesznek, akkor kiképzés után szinte biztos, hogy harci ezredbe kerülnél. Ha olyan dologhoz értesz, ami az ellátóknál kell, akkor meg oda. Mehetsz zenésznek, nyomdásznak, rajzolni képeket vagy maradsz a kiképző ezredben kiképző segédnek.

Harci ezredbe kerülve meg csak harci századba lehet kerülni, mert semmi olyan tanfolyamod nincs, ami kellene a kiszolgáló századba való kerüléshez. 

Előzmény: osprey12 (46245)
osprey12 Creative Commons License 2015.02.03 0 1 46245

Jó estét kívánok!

 

A következő kérdésem lenne az ex és a jelenleg is aktív légiósokhoz.38 évesen szeretnék jelentkeznék a légióba.Elváltam,gyerekem nincs ,csak a kaland és az új élet reménye érdekel.Ha sikerülne is bekerülnöm,mire számíthatnék?Szeretnék harci században szolgálni viszont attól tartok,hogy a koromra tekintettel valami kiszolgáló ezredbe raknának.Egészségileg semmi gondom nincs,gyerekkorom óta sportolok,futok,túrázok kondizok...Minden választ megköszönök.

gabonka Creative Commons License 2015.02.03 -4 0 46244

 

Na ehun vóna az amiről beszéltem...még erről is írt könyvet!

Előzmény: Ruger Redhawk (46234)
gabonka Creative Commons License 2015.02.03 -3 1 46243

 

Ezt adta ki először...majd aztán azt amit te hoztál fel!

 

Az apja nagy fejes volt annak idején.

Még a börtönből is lazán kihozták pedig vagy két szatyor gránátot meg lőszert találtak nála!

A higanyról nem is beszélve.

És nem is nagyon kapott semmit csak ült egy pár hetet talán, de most erre nem emlékezem pontosan

 

A haverom hazavitt egy azaz 1db 7.62x54-est a katonaságtól emléknek.

Majd berakta a fiókjába és évek múlva egy nevetséges házkutatásnál azt megtalálták.

Mást nem...:)

Hát papám tudom hihetetlen, de 8 hónapot ült előzetesben...írom, hogy értsd nyolc hónapot....

Előzmény: Ruger Redhawk (46234)
gabonka Creative Commons License 2015.02.03 -3 0 46237

Ez a Szűrős Iván könyve aki  Szatmáry Imre néven futott akkoriban a légióban ha jól emlékezem.

A Szatmáry/Szűrős talán két év után lelépett a lndtk kolléga meg két aláírás után szerelt azt írta.

Előzmény: Ruger Redhawk (46234)
jzf44 Creative Commons License 2015.02.03 -4 0 46235

Nincs elég pénz komoly kiképzésre és ezzel letudják a dolgot.

 

3REI tavalyi, utolsó lőgyakorlat: egy századnak 48 000, azaz negyvennyolcezer géppisztoly lőszer, 8-10 Eryx rakéta volt az ellátmánya, nem beszélve a géppuska és nehézgéppuska lőszerekről.

 

 

Úgy látom a legfontosabb edzési módszer hogy jól meggyalogoltassák a fickókat, meg futtassák, aztán jó nagy vízhólyagok nőjjenek a lábukon  és közben ordítozzanak a fülükbe hogy milyen férgek és marhák.

 

 Trópusi körülmények között (felszereléssel) a napi 8 km komoly teljesítmény. Mégis mire edzzenek, kétmázsás fekvenyomásra, hogy 500 m után kifulladjanak? Aki olyan, annak a kiképző összevont szemöldöke is elviselhetetlen gorombaság. 

 

 

Hogy valami komolyabb küzdősport, mint kun fú vagy valami hasonló van e a bakáknak azt nem tudom? 

 

Miért lenne minden légiós a közelharc mestere? A lövésznek azért van a fegyvere. Különben a Krav Maga (magyar) megteremtője az idegenlégióban szolgált.

 

Az egyik filmben, amit be is linkelek, valami örmester féle aki 39 évesen szerel le hamarosan azt mondja, hogy egy csomó cucc a saját tulajdona mert amit kiadtak a szar.

 

Azon ritka hadsereg, ahol elnézik, ha azt használod, amit jobbnak találsz a kincstárinál.

 

 

Ja és megy az ócska szöveg hogy a békét védik, miközben legfeljebb a világ nagy

 

bankár családjainak érdekeit védik.

 

Miért csak itt "ócska" ez a szöveg? A magyar békefenntartó jelenlétét szerinted mivel magyarázzák?

 

 

Előzmény: Don Farapuci (46232)
Ruger Redhawk Creative Commons License 2015.02.03 -4 0 46234

Ezt a posztkomcsi szerkesztésű  könyvet olvastad? Mer nagyon erre emlékeztetsz.

 

" olyan szakszi, aki asztalos (meg kőműves meg festő)és annyi a munkája, hogy bebútorozza az összes főtiszt házát, cserébe békén hagyják a muhelyében"

 

na ez meg pont az MN/MH ra volt jellemző

Előzmény: lndtk (46230)
Don Farapuci Creative Commons License 2015.02.02 -3 0 46232

Hát én voltam magyar katona, és amikor végignéztem 3-4-5 ilyen dokumentumfilmet erről a légióról akkor az a benyomásom támadt, hogy ha már muszáj lenne katonának lenni, akkor én itt nem szeretnék az lenni,

 

Úgy látom a legfontosabb edzési módszer hogy jól meggyalogoltassák a fickókat, meg futtassák, aztán jó nagy vízhólyagok nőjjenek a lábukon  és közben ordítozzanak a fülükbe hogy milyen férgek és marhák.

 

Valahogy nekem ez a komenyista katonaságból már ismerős.

Nincs elég pénz komoly kiképzésre és ezzel letudják a dolgot.

 

Hogy valami komolyabb küzdősport, mint kun fú vagy valami hasonló van e a bakáknak azt nem tudom? 

Jobban járnának a mint  a felesleges gyaloglásal,  az ócska hátizsákokkal a hátukon.

 

Az egyik filmben, amit be is linkelek, valami örmester féle aki 39 évesen szerel le hamarosan azt mondja, hogy egy csomó cucc a saját tulajdona mert amit kiadtak a szar.

Na itt van egy 4 részből álló film, de ez csak tiszteletbeli légiósok kiképzését mutatja, úgyhogy ez talán inkább kicsit olyan reklám ízű.

 

1----https://www.youtube.com/watch?v=VEQlfrsMNdQ

2----https://www.youtube.com/watch?v=9JI6EbH6H3c

3----https://www.youtube.com/watch?v=jyb0eTMo6s8

4----https://www.youtube.com/watch?v=K7oFwbqeBhA

 

Azért itt is nyomják az ócska szövegeket a tiszthelyettesek.

 

A múltkor viszont láttam a youtubon egy valós alapkiképzést.

 

Lepukkant épületek, mosakodás lavórból. állandó baszogatás

 

 

Hát tényleg ezt kell csinálnia egy modern hadseregnek?

 

Ja és megy az ócska szöveg hogy a békét védik, miközben legfeljebb a világ nagy

 

bankár családjainak érdekeit védik.

 

Kész vicc....

 

Előzmény: lndtk (46230)
Dobri Creative Commons License 2015.02.02 -1 3 46231

A REP kettes kétszer kiment afgánba, megkaptak a kitüntetéseket. Az egyes meg szolgálat Calvin meg Új-Kaledónia, ami nyaralás főleg (nem sajnálom tőlük). Na, de az egyes meg kiugrott Maliban. Harci ugrás, olyan medált kaptak, hogy a kettes két afgánja mehet a levesbe. Maliban két hónap, ellenséget még fényképen se láttak, de 78 óta ők csináltak, harci ugrást és az utolsót is a történelemben. Nonszensz persze, de ez van.

............................

A második század ugrott Maliban és nem az első. Melyik az a kitüntetés ami a harci ugrásokért jár? Mert hát Maliban részt vetteknek egy OM-et Sahel felirattal adtak.

Előzmény: lndtk (46230)
lndtk Creative Commons License 2015.02.02 -3 0 46230

Amikor jelentkeztem, kb. 20 főt vettek fel kéthetente, most ennek a dupláját. Ebből le kell vonni a következtetést.

 

Az emberek általában egy valamire jók, aztán annyi. Úgy értem, van aki nagyon jó futó, de tájékozódni nem tud (ezek pl. a hadnagyok, de nem kizárólag). Van aki jól ért a specialitásához, de köze nincsen semmi máshoz (pl. olyan szakszi, aki asztalos és annyi a munkája, hogy bebútorozza az összes főtiszt házát, cserébe békén hagyják a muhelyében) stb. Olyat viszont alig találni, aki mindenben jó átlagos lenne és így sok mindenre lehetne használni.

 

Nagy taktikázás az egész. Átlátni a rendszert, tudni mikor, mennyit kell aláírni stb.  Ha 5 után egyet ír alá valaki, akkor nem léptetik elő 6 évvel szakszinak, de ha kettőt, akkor igen. Ha az ember, aki csak egyet irt alá, még aláír egyet, akkor őt megint nem léptetik elő, mert úgyis szerel le jövőre és ez így megy, amíg csak egyet ír alá. Volt tizedes 8 évvel (nem okos) a szakszi meg hattal és héttel meg már szerelt le. Csak a szakszinak már nem kell járnia a létszámellenőrzésre, a tizedesnek meg igen, legalább reggel. A szakszit nem csukjak le, a tizedest igen stb. A katonásdi nagyon kis része a dolognak. Lavírozás, taktikázás, egyezkedés teszi ki az élet nagy részét, főleg miután tizedes valaki.

 

Ha valaki aláír, annak az eget is megígérik, ha nem, le se szarják. Persze nem mindig tartják be az ígéretüket, de nekik lefelé nem kell magyarázkodni, úgyis aláírt már az ember, a rendszerben marad és a létszám a legfontosabb.

 

A létszám miatt szinte nincs más sport, csak futás, mert ott sérülnek meg a legkevesebben. Ha bármi mást csináltunk (labdajáték, közelharc), mindig egy két ember súlyosan megsérült. Ilyenkor oda kell tenni valakit a helyére, mert általában valami készültségben van a század és fel kell tölteni a szakaszt. Csak más századból ez körülményes, szóval futás.

 

A REP kettes kétszer kiment afgánba, megkaptak a kitüntetéseket. Az egyes meg szolgálat Calvin meg Új-Kaledónia, ami nyaralás főleg (nem sajnálom tőlük). Na, de az egyes meg kiugrott Maliban. Harci ugrás, olyan medált kaptak, hogy a kettes két afgánja mehet a levesbe. Maliban két hónap, ellenséget még fényképen se láttak, de 78 óta ők csináltak, harci ugrást és az utolsót is a történelemben. Nonszensz persze, de ez van.

 

5 év felett már nem sokat törődnek az egésszel. Az okosabbja kiismerte a rendszert és már csak töltik az idejüket. A cél az, hogy minél kevesebb munkával megkapják ugyanazt  a fizetést.

Előzmény: Don Farapuci (46228)
lndtk Creative Commons License 2015.02.02 -4 0 46229

Igen, voltam kint, két szerződést csináltam és szabályosan szereltem le. Az én gerincem nem hajlik.

 

"primitív suttyóbeszéd...." Ez ott normális. Ugye a új légiós nem sokat ér. Ismeretlen, tesztelik, hátha lelép. Nincs referenciája, azért kutyába se nézik. A tizedes hatalmas előrelépés életminőségben. Nagyon sokan nem is tudnak mit kezdeni a hirtelen "hatalommal".

A légióban nem abbol lesz valaki, aki jó, hanem abbol, aki aláír még. Minél korábban, annál jobb. Aki ott marad, az tartja a fizikumát, mással meg nem kell törődnie. Volt olyan dél-amerikai őrmester, hogy a három vonalban felsorakozott 6-6-6 légióst nem tudta összeszorozni, hogy hányan vannak, hanem egyesével beszámoltatta őket (ez már az ezredben), mert ugye alapon számoltatnak, hogy az ember tanulja.

 

Szerintem, nem lehet összehasonlítani a mai légiót az akkori németekkel. A mai légió békehadsereg, ott kell lenni az összes sorakozón és le kell futni, amit le kell. Ennyi. A németek háborúra készültek, nem is akármilyenre. A mai légióst max. a pénz motiválja vagy hogy ne kelljen otthon börtönbe mennie, az akkori német katona elég komoly hazaszeretetre volt nevelve. Óriási különbség.

Ezért szopás Afganisztán is. A légiós pénzért megy, az afgán meg a hazájáért egy olyan vallási meggyőződéssel, amivel nehéz versenyezni.

 

Az ének azért hallatszik vonyításnak, mert alacsony a percenkénti lepésszám és ahhoz lassan kell énekelni, meg persze franciául van. Több dalt is énekelnek a légiósok németül különben (Westerwald, Swarze rose stb.), de azokat is lassan kell. Az utolsót, amit belinkeltél, azt akkor éneklik, amikor valaki meghal. Mindkét nyelven szokták, helytől függően.

Előzmény: Don Farapuci (46226)
Don Farapuci Creative Commons License 2015.02.01 -3 0 46228

Azért még írj másról is.

Engem érdekelne a légió helyzetének értékelése kissé más szemszögböl is. :-))

Előzmény: lndtk (46225)
Don Farapuci Creative Commons License 2015.02.01 -3 0 46227


"Inkább egy rozsdás AK, mint egy zsír új famas."

 

Azért egyszerre meg is lepődöm, egyszerre meg nem.

 

Valahogy jellemző a francia civil életben észrevehető pitiánerségre és szarrágásra.

 

Egyébként a német ---Sturmgevehr---tervezőjét elvitték a háború végén hadifogságba, a szovjetúnióba  és dolgoztatták abban az üzemben ahol aztán "megszületett" a kalasnyikov.

 

Amit hívatalosan Kalasnyikov elvtárs tervezett, hiszen nem mondhatták hogy német tervezés.

 

Minden esetre ez a famas ügy azért megdöbbentő.

 

Előzmény: lndtk (46225)
Don Farapuci Creative Commons License 2015.02.01 -3 0 46226

Szeretném megkérdezni, hogy te tényleg voltál a légióban és letöltöttél vagy 5 évet.

Nem tudom hogy az általad leírtak tényleg fedik e a valóságot, de nekem sem szimpi

az a primitív suttyóbeszéd amit egyes dokumentum filmekben bemutatnak a kiképzők.

 

Kicsit anakronisztikus amit kérdezek, de szerinted hogyan szerepelne  légió a

egy waffen ss-szel vagy egy wermachttal való összehasonlítással.

 

Mondjuk nekem feltűnt hogy a légiósok még a az énekükben is úgy énekelnek mint amikor a kutyák vonyítanak.

 

pl j avais un camarade  vagy a pnzerlied amit voltak szívesek átvenni.

 

 

itt van ez, mint a tehén bőgése a legelőn

 

https://www.youtube.com/watch?v=Cw-qI-aSg-I

 

összehasonlítva ezzel

 

https://www.youtube.com/watch?v=YPzTGx96P6U

 

https://www.youtube.com/watch?v=awehbFe3P3U

 

 

 

 

 

 

 

Vagy itt van ez.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Vxl4tNiqh90

 

Mondjuk ez még valahogy hasonlít az eredetire

 

Valahogy így kell ennek szólnia

 

https://www.youtube.com/watch?v=RduDi4HnXKA

 

 

 

 

 

 

Előzmény: lndtk (46225)
lndtk Creative Commons License 2015.01.31 -4 0 46225

Szűklátókörűség és tájékozatlanság, ha neked a banki biztonsági őri munka komoly, akkor annyi. Két különböző dologról beszélünk. Különben még megvan a "commando basket" munkám, kösz, hogy érdeklődtél.

Személy szerint, többet lőttem itthon, mint kint, évente. Másban nem hasonlítanám a honvédséghez a légiót, főleg nem a sorkatonákhoz. A légiós ugyanis önkéntes. Azt mondtam, civilben nem ér sokat és nem is ismerik el komoly helyen szakmailag és ezt fent is tartom.

Nincs szükségük a nőknek a védelmemre, de vannak elég komolyak is köztük. Nem így kellene róluk beszélni ("kurvák"), még ha neked nem is tetszik, hogy el tudjak végezni ugyanazt a munkát, amit te.

A lövészetről annyit, hogy szombaton megérkeztünk Ceito-ra. Vasárnap amikor a francia lőteresek nem dolgoznak, de lőtér már be van rendezve, kivittek és mindenkit odaállítottak egy-egy cél mellé, hogy a tisztek le tudják rajzolni milyen távolságra és hol helyezkednek-el a célok. A francia kapuszolgalatosok úgyis tudtak hova megyünk és csak szánakozóan nevettek rajtunk. Gyakorlatilag csaltunk, mivel ez egy hadsereg szintű felmérő lövészet lett volna. Ezt kétszer is csináltam, két különböző évben. Ilyen alap szintű "lövészárokból dologról" beszélünk. Ehhez is csalni kellett....

A tűz és mozgás pedig nagyon veszélyes volt, jobb volt hátul maradni, mert a kutya se törődött vele, hogy a csőtorkolata éppen kire mutat. Biztos vagyok benne, hogy fogalma se volt róla, milyen veszélyes, amit csinál és sajnos, az se realizálta a veszélyt, akire a cső mutatott. Na, így nézve a dolgot, tényleg minden rendben.

Az F1-es Famas-hoz F5-os lőszert adtak. (Nem ahhoz való.) 25 méteren (300 helyett) kellett volna belőni a fegyvert, de a lövedékek lapjával ütötték át a lőlapot, mar 25 méteren, természetesen össze-vissza. A csövet elhagyva minden tengely korul forogtak a lövedékek. De csak nevettek az őrmesterek, hogy jó lesz az. Ez van.

Olyanok voltak a mesterlövészpuskák, hogy a lövedék meg a cső, úgy volt, mint a kút meg a vödör, csak néha ért falat. El voltak használva. Kotyogott a távcső rajtuk. Pisztolyról inkább semmit.

Ezután egy hét fegyverkarbantartás, mivel nincs mit csinálni. Még a maradék felületkezelést is levakartatták szerencsétlen alkatrészekről meg a tárakról, hogy csillogott az anyag színe. Utána meg rozsdásodott. Hihetetlen volt. Rengeteg akadály van a famas-szal, főleg tárproblémából adódóan duplát töltött vagy egyáltalán nem, ilyenkor meg az a tanácstalan forgolódás az elakadt fegyverrel, na az se volt veszélytelen.

Inkább egy rozsdás AK, mint egy zsír új famas.

Az alkoholistákról annyit, hogy vannak olyanok (önkéntesek, nem sorosok). Akinek minden fiókban bontott sor meg rövid áll és a raktárakban még a felszerelés mögött is a polcokon. Rejtegetik, pedig a vak is látja. Egész nap szinten vannak, minden nap.

Az üzemanyagot se kellett leszívni, mert ki volt készítve már kannában, hogy vasárnap korán reggel, csak be kelljen jönni autóval, a szerelő raktárából betenni a kocsiba és elvinni és ez nem mezei légiós volt.

Volt olyan év, nem is egy, hogy 52 hetéből több mint a felén szolgalatban voltunk. Ez nem csak őrség, bár az is parádés bohóckodás, hanem takarítás az altiszti, tiszti meg legénységi étkezdén vagy laktanya takarítás. Olyan "Blackops"-on is voltam, hogy egy sötét hangárban kellett fát hasogatni valami "porondmesternek"...

Annyira komolyak a hadnagyok is, akik szakaszparancsnokok és követni kell őket, meg végrehajtani a parancsaikat, hogy delente (minden délben ez megy), hülyére ittak magukat és a legfiatalabbat meg teknőspáncéllal a hátán kúszatták az asztalok alatt (mert o az udvari bolond, aki szórakoztat, meg egyben a szakaszparancsnok is), a többiek meg dobálták parafadugóval. Ülnek a nagy fatrónon (tényleg az), a légiós meg felszolgál, aztán amikor elmennek, akkor meg takarítja a mocskukat. Nem alacsonyítanék le egy állatot, hogy hozzájuk hasonlítsam őket. Ez történt több mint a felében az évnek, ez a szolgálat. Akkor még lejön kb 6-7 hét szabadság, plusz ilyen egyhetes fegyver meg harcjármű karbantartások. Mennyi marad az évből értelmes munkára? Nem sok, de annak sincs értelme. Volt olyan szakaszparancsnokhelyettes, hogy háromszor változtatta meg a jelzést a repülőnek (fogalma nem volt róla), az egyszer se tudta értelmezni, ezért nem dobtak utánpótlást, mert legalább a pilóta volt olyan okos, hogy negyedszerre mar ne repüljön át ugyanott.

90 és 10% a haszontalan és hasznos dolgok aránya, amit egy légiós csinál, pedig ha valahol lenne rá pénz, az ott van. Egyszer egy őrmester állított már le négyszemközt, hogy csak csináljam meg a reggeli futást, mert azt látják, aztán annyi. Itt úgy sem lesz semmi változás. Lett változás. Leszereltem.

Ezek olyan dolgok, amikben személyesen részt vettem vagy láttam. Nagyon sok mindenről lehetne még írni....

Ez az érem másik oldala. Lehet, hogy nem kényelmes, de létezik.

Előzmény: kürtök (46200)
kürtök Creative Commons License 2015.01.24 -1 0 46200

Még mindig az a kérdés, hogy szakmailag használható-e és elismerik-e komoly szinten, mondjuk lehet-e vele munkát kapni, komoly civil biztonsági cégnél utána. 

 

Franciaországban azonnal kapsz munkát utána, egy biztonsági cég mellesleg alapvetően nem lehet komoly. Csak azért tartják őket mert ez feltétele annak, hogy a biztosító fizessen a a tökfejkém hagyja kirabolni a bankot.

 

Éleslövészeten pedig ön és közveszelyesek. Valaki mindig töltött fegyvert tart az emberre a saját rajából,

 

 

Egy ilyet sem láttam hat év alatt, és a gyalogságnál lövészet lövészetet ér. Még jó hogy ilyen kevés van belőle. Az otthoni szerződéses szopósbanda kuplerájban amit fél év alatt ellőttem, belállítatlan és az sorosoktól átvett rozsdás alapból fos ammszel, az a CEITO előkészítőn három órai adag volt.

 

Tatán és Szolnokon is többet lőnek.

 

Nem hinném hogy egy hónapon keresztül napi négy, hat tárat plusz gránátokat ellőnének a magyar elitben. Az volt, amíg a kurvákat is fel nem vették.

 

Takarítás, vasalás, alaki, énektanulás, őrszolgálat, futás.

 

Így igaz. Disznóólban, gyűrötten büdösen mint a magyar sorosok, hagyomány a kétdekás a nyúlmikádó zsebében, döglés őrségben, miközbem az összes üzemanyagot leszívják minden járműből, fizikai kondíció fos mint ami a fejben van... profi színvonalra vágysz látom. Már meg se kérdezem mi volt a beosztásod a cégnél. Gondolom a cammando basket voltál főállásban.

Előzmény: lndtk (46198)
SPAS12 Creative Commons License 2015.01.24 -1 0 46196

"Mivel jobb a magyar lövészek, harckocsizók vagy a műszakiak kiképzése a franciákénál? Mik azok a speciális tanfolyamok amik a magyarokat jobbá teszi?"

 

Mennyiért "kapsz" jobb "emberanyagot" 1300 Euróért vagy 250 ért?

Nem ismerem Ante Gotovinát, hogy mekkora ász volt vagy miket követett el.

De az idegenlégiós öt évével a Horvát hadseregbe vezérezredes lett.

Elég nagy lehetett a differencia hadsereg és hadsereg között.

Előzmény: Dobri (46194)
Dobri Creative Commons License 2015.01.24 -1 0 46194

Aki kimegy a légióba, az hatalmas tájékozatlanságról tesz tanúbizonyságot,

.........................

Azért tényleg vannak olyanok, akik semmit vagy szinte semmit se tudnak róla. Én is ilyen voltam, meg szerintem elég sokan, akik az interneten elérhető infók előtt jelentkeztek. Persze vannak olyanok, akiknek elég pontos képük van az intézményről már a jelentkezésük előtt is.

 

kivéve ha "balhé" miatt kell mennie

................

Szerintem ezt majd mindenki így látja

 

Szakmaért, rossz választás.

..........

Mivel jobb a magyar lövészek, harckocsizók vagy a műszakiak kiképzése a franciákénál? Mik azok a speciális tanfolyamok amik a magyarokat jobbá teszi? Azért a franciáknál több pénz áll rendelkezésre a kiképzésre. Milyen gyakori otthon, hogy ezen fegyvernemek századai teljes létszámban pl. téli hegyvidéki, kommandós ( tudom, csak a neve az :) ) tanfolyamon részt vesz 5 éven belül? Kint ezen ezek a századok majd mindegyike végig megy, a maradék csak az egyiket csinálja meg. Csak olyan tanfolyamokat kérdeztem, amit Európában csinálnak a franciáknál. Mert hát ugye ezek azt a célt szolgálják, hogy a katona jobb legyen és több helyen megállja a helyét. Milyen gyakran vannak ezen fegyvernemek harci századai terepen, hadgyakorlaton? Ezek mennyi ideig tartanak? Én csak egy sima lövész voltam kint, de volt olyan évem, hogy szerintem a felét valamelyik francia gyakorló területen töltöttem. Volt téli hegyi kiképzés, harcászat, lövészet, hadgyakorlat, menetgyakorlat, városi harcászat. Hogy szakmailag abban az évben ( '98 ) jobb voltam-e mint egy magyar lövész alakulat harci században lévő őrvezetője? Biztosan!

 

Ha bárki beleteszi itthon azt az időt és energiát, amit ott elveszteget, abbol simán összeszedi az anyagiakat, jó civil képzésekre, ami használható is.

........................................

5év otthon vagy 5 év az idegenlégióban? Miért vesztené el azt a kinti 5 évet? Megtanul egy nyelvet( ha nem hülye, akkor elég jó ). Világot lát valamilyen szinten, kapcsolatot épít ki ami az egész bolygóra érvényes, megtanul jó katonának lenni. Azért egy CV-ben jobban mutat 5 év lövészként az idegenlégióban, mint 5 év Tatán, Szolnokon, Debrecenben vagy Hódmezővásárhelyen lövészként. Pénz terén jobb az idegenlégió. Milyen civil képzésre mehetnek otthon pl. a lövészek a szolgálati idejük alatt? Erről a témáról semmit se tudok, tehát ez érdekelne. 

 

Lejjebb valaki írta, hogy a CEA nem is harci század. Szerintem az, de utána kell nézni.

A századot különben se lehet megválasztani alapkik. után, néha még az ezredet sem. - reagálva az ott említettekre. Aki meg ezredváltás után (néhány év) se tudja, hogy mi a CEA, ott van egy hangyányi gond.... :)

.................

Rossz az infója, mert az bizony harci század. 2,5db van csak belőle a légióban. Azért ez az ezredváltás kérelem alapján nem gyakori jelenség. Az 5 évem alatt, emlékeim szerint egy ilyen esettel se találkoztam. Vannak akik fegyelmi akok mennek másik ezredbe. Vannak azok, akik a REP-nél alkalmatlanok lettek az ugráshoz, így mennek egy másik ezredbe. Szerintem ők kérik magukat, de hát nem önszántukből cserélnek ezredet. A tengerentúli ezredváltás meg megint más dolog.

 

 

 

Előzmény: lndtk (46193)
lndtk Creative Commons License 2015.01.23 -1 0 46193

Nem okoskodásképpen és előre is bocsánat, ha valakit megsértek.

 

Aki kimegy a légióba, az hatalmas tájékozatlanságról tesz tanúbizonyságot, kivéve ha "balhé" miatt kell mennie. Szakmaért, rossz választás.

 

Ha bárki beleteszi itthon azt az időt és energiát, amit ott elveszteget, abbol simán összeszedi az anyagiakat, jó civil képzésekre, ami használható is. Persze ez arra vonatkozik, akit a szakma érdekel. Aki a mellét szeretné verni, hogy ott volt, annak jó. Aki ért hozzá, az nem is fog reagálni csak magában nevet egy rövidet.

 

Sokszor emlegetett mondás, aki ér valamit a seregben, az már nincs ott.

 

Vannak itt érdekes hozzászólások....

 

Lejjebb valaki írta, hogy a CEA nem is harci század. Szerintem az, de utána kell nézni.

A századot különben se lehet megválasztani alapkik. után, néha még az ezredet sem. - reagálva az ott említettekre. Aki meg ezredváltás után (néhány év) se tudja, hogy mi a CEA, ott van egy hangyányi gond.... :)

 

Meg az arab verés és hasonló városi legendák....  Guyane-ban, amikor kimentek rendet rakni, civilben kellett kiszökni csukjában meg hasonló. Másnap meg, nem győzték egymást feldobni a biztonsági tisztnél a "bajtársak", nyakig befosva. :)

 

Óvatosan az itt olvasott dolgokkal, mert ha az első megérzésed az, hogy a dolog sántít, valószínűleg igazad van.Mondták... Úgy hallottam.... Olvastam.... Mesélték..... Nem jó kezdetű mondatok.

 

Jóccakát!

 

Don Farapuci Creative Commons License 2015.01.21 0 0 46192

Volt francia katonák harcolnak az Iszlám Államban

Szíriában és Irakban tucatnyi volt katona harcolhat a francia sajtó szerint. Húsz év körüliek, többen idegenlégiósiok voltak. Tovább »

forrás: Index.hu

 

 

sokoldalú légiósok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!