Keresés

Részletes keresés

izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.23 0 0 45446

Tudom (elképzelem), nem könyű egy Opérator  dolga. Olvastam itt nem régen egy két nagyszerű bejegyzést de eltűntek. Most meg màsról  lett volna szó,  de sok a hézag. Viszont olvastam olyat is  ami igazàn nem  szép.. Hàt az nem lett törölve. Johny Halliday azt énekelte, hogy "Rouge c'est rouge....noir c'est noir, il n'y a plus d'espoir". Rien  ne va plus. C'est la médiocratie ici, la censure, la dictature. Je vous plains.

 

Előzmény: Operator (45438)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.23 0 0 45445

Üdvözletem. A Vaucluse-i csoportnak (tàrsulatnak ?) nem vagyok tagja, de lehetnék. Viszont van ott sok jó ismerősöm, ha valamiben segithetek szivesen tenném. Ma volt egy 56 os hazaàruló "Magyar"-nak  a temestése a környéken, jelen voltam, jelen voltak "Vaucluse"-i baràtok is.

Előzmény: Törölt nick (45441)
qru qrx Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45444

https://www.youtube.com/watch_popup?v=yCjKkoAu7bE

Maitréja buddha Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45442

L'enfer Moureau :P

 

Hát, ez erős :)

Mármint a zen kóanok villámcsapásaként ér, a szattori feloldása nélkül.

Szégyellem, de nem tudom mi az a vlal, M2 est is csak egyet ismerek, ha arra gondolsz.

 

Na de fotósra fogni !!!

Micsoda dolog...

Mikor fejbe is lőhetné a mocskos média g***t :P

Előzmény: Törölt nick (45441)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45441

Hell Buddha!

Mit szólsz, hogy a vlal-borítóján valaki M2est fog a fotósra? Micsoda világban élünk:)

 

"Izé és ecet" úr!

Ha nem vagyok indiszkrét a kérdésemmel, Ön tagja a vaucluse-i "csoportnak"? 

 

 

 

Operator Creative Commons License 2014.04.19 0 0 45438

Ruzsenoár! Fetvozső!

 

A törölt beírások visszamásolása a fórumunk világában az egyik főbenjáró szabálysértés. Aki ezt tovább folytatja, azt én leszek kénytelen megtanítani a díszlépésre.

 

A moderátor nem azért bassza meg a beírásokat, hogy azok szaporodjanak.

 

Holnap visszanézek.

 

Addig leléphet.

kürtök Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45432

Ha valaki belép valahova, nem az ott lévőknek kell serlok holmsba átmenni hogy ez meg ki a tököm. A 21 században élünk ember. Ami meg a múltadat és a többit illeti, a személyeskedésre még akkor is csak így tudok reagálni. Szóval nem vagyok malac, mert nem tudom ki vagy – de nem kerülte el a figyelmemet, hogy finomabban fogalmaztál, mint ahogy valószínű gondolod.

 

Ha valakinek az érvei elfogynak, és magyar bunkóba átcsapva jön az személyeskedés, az anyázás, a magánszféra közepébe szarás. Lehet akármilyen csupa csillag hős, ha közelebb jön mint három lépés, amit eltűrök, sőt egyenesen elvárok egy idegentől, úgy baszom ki onnan, mint a macskát szarni. Akár publikáltam, akár nem. Ez konkrétan nem neked szól, nem is kéne idáig eljutnai. Csak azért írtam, mert biztos reagálsz arra, amivel ma nyitottam. Nem kell. Amikor én ehhez nyúlok, azért van, mert ez a fajta tahó csak ebből ért, vagy pedig már olyan durván csinálja, hogy erre mindenki így reagál. 

 

Húsvét van, keddig nem jövök a fórumra, mert erre nem vagyok kíváncsi. Ami a könyvemben lévő hibákat illeti, pl. pont Camerone-t, a wikipédiában még ma is olyan benyomsát kelt, mintha az épületben lenne az a kép. Azt se feledjük el, hogy a könyvet 2002-ben írtam, még luxus volt kis hazánkban az internet, amit most húsz másodperc alatt guglizok, akkor nem lehetett. Ez, mint tévedés, egy fórumot nem ér meg. Ha nincs ott, bevlállalom. Majd utána nézek. Jelentősége nincs. 97 ezer forintot fizettem ki egy korrektornak néhány éve, hogy kikorrigálja, a tartalmi korrigálásra, meg a visszajelzések alapján került volna sor, de a vonat megállt. Marad az egész egy dvd-n. Van ilyen. 

Előzmény: izé meg ecet (45424)
kürtök Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45431

„De nekem arról beszéltél, hogy a Vaticàn fizette Hitler hàboruit” – igen. És? Nem így volt? Akkor a Vatikán embere biztos be volt lőve, amikor ezért bocsánatot kért.

„De te nem értesz semmit. Biztos kommunista vagy, legalàbbis a szellemed” – Hátha mégis. Világuralomra törekvés. Nem egyértelmű? Nem vagyok kommunista, a szellemem sem az. Ha az lennék, otthon siratnám a 89 előtti időszakot a többi seggfejjel, akiknek fáj hogy 35 éves korára már nem lophatja össze a fia házát is, miután az övé rég felépült, és sír mint a fürdőskurva, hogy a rendszer váltás óta dolgozni is kell. És a barom a kavinton hatása alatt kétszer megválasztja a komcsikat, a világ meg röhög rajtunk. Magyarország a világ? Hmm...

Előzmény: izé meg ecet (45421)
kürtök Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45430

A könyvpiac befagyása nem jellemzi az írót. Mellesleg én sem tartom magam annak, de ezt már többször írtam. Nos, amikor belekezdtem, nagyon jól tudtam, hogy nem marad rajta csak a nyomdaköltség, miután a kereskedők viszik a részüket. Hogy miért adtam ki? Mert a Fiam Anyjának a kezében megláttam a Lecső könyvét, és ami még rosszabb, elhitte. Sok más szeretővel, feleséggel, barátnővel együtt. Nekik szántam. A kiadók tudtak volna több pénzt csinálni belőle, miután néhányan átolvasták, tartalmi változtatásokat akartak, egy kis vért, botrányt etc. Ezért fizettem mindent saját zsebből, és ha nem lennék kiadványszerkesztő, az még plusz 30 százalék lett volna. Tehát a könyv nem profit vállalkozás volt, ahogy írtad. Mellesleg, a fent említett célközönségtől kapott visszajelzések ellenére azt tartom, hogy elérte a célját. A legnagyobb baj az, hogy a szerzői jogot csak a fogyasztó jóindulata védi. A karikában a kis c betű, már csak kirakat. Arról meg nem tehetek, hogy az én hat évem alatt semmi olyasmi nem történt, ami bekerülne a történelemkönyvekbe, vagy akár csak a Légió történetébe. Mellesleg ez a távozásomban nem játszott szerepet. 

Előzmény: izé meg ecet (45420)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45428

OKé M.B. Te vagy a legjobb közülünk. Megköszônlek !

Előzmény: Maitréja buddha (45408)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45427

Ajlas és hülye vagy de megbocsàltalak, mert fiatal vagy és bohó. Nem vagyok rajongód de szerettem volna lenni. De kitünt, hogy nem érdemelsz tiszteletet, sajnos. Én nem fröcskölök senkit, téged csak szretni szerettelek volna. Tedd félre a LégiÓt, mert szégyenlem miattad, hogy légiÓs voltam....és Magyar.

Előzmény: kürtök (45406)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45426

A biogràfia nem szientifikus (tanulmànyos) munka. Oké. De ha összehasonlitunk többszàz biogràfiàt, abbol lehet tanulsàg, netalàn, történelem. Mindegy, neked van igazad.

Előzmény: Maitréja buddha (45401)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45425

Jó napot Kürtök. El hoztam a tökgyalut. Nem hasznàltam de két fogàt kitörtem....Csókolom. én beszàlltam  ide az ajànlatod miatt, c'est tout, c'est tout camerade, habàr a kameràdok meghaltak Sztalingràdnàl. Sosem képzeltem, hogy ennyire együgyü vagy ( francijàul naif, camerade). Bosàjnatod kérem.

Előzmény: kürtök (45399)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45424

Neked semmi sem valószinű kölôk. Nem hittem volna mennyire oktalan vagy. Te nem tudod ezt, nem tudod azt. Te nem tudsz semmit. Hàt jàrjàl utànna te malac. Tu me fais pitié ! Neked Troll is lehetek, nem zavar, az én szarom te vagy. Tul éltem a Szaharàt, téged is tul éllek.

Előzmény: kürtök (45398)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45423

Ez van a könyvedben te Hülye :

11 ik lap

CAMERONE

1863.àprilis 30.

  és  a folytatàsod

 

"A csata helyén 1892 ben, egy emlékművet àllitottak fel, az itt làtható rajzzal; a fal előtt elvonuló mexikói csaptok mindmàig fegyverrel tisztelegnek...stb

 

Ebredj fel vagy menj a tébolydàba

 

Előzmény: kürtök (45397)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45422

Kurva. viszaolvastam és elképzeltem ki vagy : alàvaló, aljas, senkihàzi.

A Légió engem nem vonzott. Hid alatt aludtam öngyilkos akartam lenni. A fene sem tudja miért mentem oda ?

És te te vagàny, miért mentél oda ?  Neked szégyen lehet ha követlek, engem meg megmentett az öngyilkossàgtol. Én megszoktam,te megszöktél.

Előzmény: kürtök (45396)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45421

Én is bocsàjnatot kérek tőlled, ez a divat.

De nekem arról beszéltél, hogy a Vaticàn fizette Hitler hàboruit. Tu n'es qu'un jeune foutriquet.

Mindenki hibàzott akkor. Szép hogy valaki elismeri. De te nem értesz semmit. Biztos kommunista vagy, legalàbbis a szellemed.

Előzmény: kürtök (45395)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45420

Szia Kûrtök !

 

Dolgoztam ujsàgokban, kiadóknàl, nehéz dolgok, nem akarlak zavarni...A magàn kiadàst is probàltam, vagyis "autoédition" de ahhoz  sok pénz kell a szétosztó cégnek"...Mais, je ne veux pas te raconter ma vie.

Nekem semmi kifogàsom a szökevények ellen. Ha kivànod kibővithettem.

Ha a sok francia jó iró, 65 milliós orszàgban éhen hal az irodalmàból, hàt logikus hogy Magyarorszàgon annak az csak illuzió. Egyetlen személyt tisztelek aki a Légióról irt, azt ugy hivtàk, hogy Rejtő Jenő. Valódi irodalmàr volt, a magyar nyelv nagy mestere. Mi csak nullàk vagyunk.

Előzmény: kürtök (45394)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45419

Na egy post sriptum kedves M.B.

 

Beugrottam ide egy àlnévvel ami meglepett. Szànt szandékkal Izé meg Ecet, nehogy a mérleg felforduljon, ne vegyen senki engem komolyan. Hàt maradjunk ebben. Igy aztàn amikor "Izé meg Ecet a polcon összeveszett", tovàbb imàdtàk egymàst, mint a sótartó meg a Retek !

 

U.i. talàlkoztam a "kis daru" val . Mindenkit puszil !

Előzmény: izé meg ecet (45418)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45418

kedves MB. Itt téged is küldöztek ide meg oda ( a büdös picsàba), mert néha elfogott a  harctéri idegesség. Sebaj. Ezt csak azrt sugom meg neked, mert több a tiszteletem iràntad mint itt egynéhànynak. A légiónak vannak erényei és hibài. Mindegy, van aki szereti, van aki nem. A Légió az életembe nem sokat szàmit. Van csalàdom, gyerekeim, unokàim,  baràtaim az egész vilàgon, két hazàm, tisztelettel és köszönettel, szóval szeretem az életet, szép az élet. A többi csak péripéties, bonyodalom, viszontagsàg.... 

Előzmény: izé meg ecet (45417)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.18 0 0 45417

Ainsi va le monde, a Légió, Magyarorszàg, a vilàg. Ami épült évszàzadok óta, rom lesz. Minden elmúlik egyszer : pogànysàg, csàszàrsàg, kiràlysàg, köztàrsasàg, fasizmus,kommunizmus, democracia, szabadsàg. "Toute  empire périra" irta egy kedvenc nemzetközi viszonyok történésze, Durosselle. Csak a hàboru nem még él egy ember. Hàt ne tàmadja senki a"keresztes hàborut", mert talàn az volt az egy ami "megérte" !

Előzmény: izé meg ecet (45416)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.17 0 0 45416

Hazàtlan bitangok vagyunk !

Előzmény: izé meg ecet (45415)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.17 0 0 45415

A becsületkodex első vàzlata ezerkilenszàharminc valamenyi évben a 14 es hàboru utàn született. A hagyomànyok rögzitése, a légiósok jogaiinak elismerése akkor történt. Ez volt a "genèse". Akkor volt a Légiónak egy "Atyja", mint Arpàd Magyarorszàgnak. Na, és mi lesz a Légióbol, mi lesz Magyarorszàgbol amikor nincs Atyànk ? Apàtlan nemzetek. Azelőtt voltak hazafiak és ma ?

Előzmény: izé meg ecet (45414)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.17 0 0 45414

Kedves M.B.

Az üzeneted végét nem nagyon értem, mert a mai magyar nyelv nekem túl magas. Bocsi.

A becsület kodex, a hagyomànyok, a tiszteletadàs, a testvériesség, a becsület meg hüség, mindezk régi notàk de tudom Te imàdod, ismered hibàit, előnyeit. Igazi légiós lett volna bellőled ha kibirtàl volna öt évet, de lehet, hogy nem. A Légió körül és az Amicàlokban több a sympathisants (rokonszenves) mint a vétéran légios. Ez a Légio ereje.  Köszi.  De, hogy a Légion a mi hazànk, az csak àlom.

 

Előzmény: izé meg ecet (45413)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.17 0 0 45413

Morisot őrnagyot - én mindég keresztnevén szóllitom - màr régen fiatal baràtom volt. Közölni fogom véle figyelmességed ! Viszont az u.n.  "exception qui confirme la règle...", nem biztos. Minden francia esküszik rà, hogy a csalàdi nevekre nincs szabàly és nincs "faute  d'orthographe" ! Valamikor hajdanàn, ujsàgot szzrkesztettünk a fiatal Morisot - val. Ő meg én nagyon  figyelmesek voltunk a  nyelvtani hibàkra. Biztos azóta van a hülye szokàsom, hogy figyelmes vagyok a hibàkra.  Déformation professionnelle. Akkoriban még könyvekről is irtam véleményt, hivatalból. Sok iró kért rà. Mondok egy nevet, ugy hivtàk az irónőt, hogy Edmonde Charles Roux, a francia Goncourt-dij elnöknôje. Nézhetsz utànna.

Előzmény: izé meg ecet (45412)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.17 0 0 45412

Én szivesen vagyok elnézően "toléràns" és szivesen ontanàm a vérem a szabad szàjért és a sajt szabadsàgért mint az 1848 as 1956 os "hazaàrulók". De mikor bűzlik a szàj jobb befogni és akaàrmilyen vélemény erdőket irt. Trop c'est trop, trop de liberté tue la liberté, ezek is mondàsok.

L'exception confirme la règle, folytatod. A jelen vitàba én kicsit megcserélném a szavakat. A kivétel megerősiti a szabàlyt, de àllithatom azt  is hogy a kivétel elzàr a szabàlytól. Es akkor jön a "carton rouge" amit küldtem a hires szerzőnek. AZT is olvastam itt, hogy a védenced még a G.Grux  urat is leckéztette. Szóval néki mindent meg kell bocsàjtani, mert irt egy könyvet és hires ember, netalàn ? Akàrmilyen remekművet irhatott, amit itt irt az gyalàzat. Az én véleményem is tisztelhető, le cas échéant.

Előzmény: izé meg ecet (45411)
izé meg ecet Creative Commons License 2014.04.17 0 0 45411

Tiszteletem M.B.

 

A szoban lévő könyv tartalmàt, ismétlem, én jónak talàltam, még akkor is ha az én élményeim korràbiak és nem  egyformàk. Főleg azt értékeltem, hogy nem szinezte  mint màs. A magyar nyelv ismeretei is kitünőek, habàr én  nem  vagyok valami jó, sajnos. Csak miutàn figyelmesen àtolvastam koràbbi bejegyzéseit, akkor tört el a tükôr. Soha sem bizhatok meg olyan személyben - pedig szükséges lenne - aki olyan tàvol àll tőllem szellemi és filozofiai terepen. Minden embernek  van egy idéàlja. Az enyém Magyarorszàg, a mi kulturànk, a mi történelmûnk, hitünk.

Előzmény: Maitréja buddha (45392)
kürtök Creative Commons License 2014.04.17 0 0 45409

Ö az? Netcafeban vagyok, mert eppen szünetem van. Ezert nincsenek ekezeteim.

 

„AZ egész úgy kezdődött, hogy te kijelentettél abszolut dolgokat '48 ról, amivel semmi baj nem lett volna, ha azt mondod, ez a te privát véleményed.” – nem ez volt a velemenyem, amig nehany ember irasait, velemenyet nem hallottam, egeszen addig egyenesen en is buszke voltam ra, es 15-en volt rajtam kokarda. Termeszetesen nehezen ad fel az ember valamit, amiben evekig hitt, de eltolva magamtol a dolgot es korbeszimatolva, ez lett a vege. Nem esik jol, es semmi fele perverz lelki kielegulest nem jelent, lehet hogy a csalodottsag is beszel belolem. 

 

„Kiderült, hogy 5 ször annyit volt mint te (csak aktivként), ötször magasabb rangot ért el,” – nekem meg nem derult ki, most mar tenyleg erdekelne ki all ez mogott. 

 

(L'Ordre des arts et des Lettres) – a tobbivel egyutt ezt se tudtam mostanaig, de ha tortenesz, akkor azt a bizonyos csatat amit emlegettem, tobbre kene tartsa, mint 48-at.

 

„Megkérdőjelezted a hitelességét légiós/történelmi témában, olyan archivumokban kutat, ahová szerintem a volt ezredesedet nem engedik be. Ez elég hiteles forrás ?” – az. Amit fenntebb irsz, közölhette volna. De ettöl a magyar az meg mindig az anyanyelve kellene legyen vkinek, aki a magyarsagaval villog. Nyelveben el a nemzet. Nem tölem jön.

 

Igy igaz, en is elhuzok, de en ezt is mondom, es nem polirozom a bohocot, nemzeti höst meg martirt jatszva. Ebben a percben is hazajöhet barki, aki elment. 

 

Mentegeted a magyar tudasat a tavolletevel. Nem regen ismertem meg valakit, 45 eve el kint, a szokincse ugyan fogyott, de folyekonyan es helyesen beszel magyarul. Es vajdasagi magyar. Nemetül mutatkoztam be neki, mert meg se fordult a fejemben, hogy meg emlekszik az anyanyelvre. Nos igen. Ezt kapd ki, ha sms-t kuld, nemetül irja, mert a telefonjaban nincs magyar helyesiras ellenorzo modul, es nemet allampolgar letere se ir hibasan magyarul, akkor inkabb sehogy. Ehhez kepest a mi martirjaink meg egy ingyenes magyar bongeszot sem kepesek telepiteni, hogy a marha nagy nemezeti ontudatuk latszatat legalabb ezzel erositsek. Ami pedig az irast illeti, aki ir, barmilyen nyelven teszi, a fogalmazas valasztekossagara es a helyesirasra kodolt igenye van. 

 

Kerülöm a magyarokat, de az a harom akivel kapcsolatot tartok, több mint harminc eve itt van. Ha összefutnal velük egy buszvaroban, nem mondanad meg roluk. Es nem szaritgatjak a konnyeiket az erdelyi zaszloval.

 

Aki magyar akar lenni, lemond a plazma tv-rol meg  a nyugati kenyelemröl. Ha tenyleg haromszor annyi rendfokozata van mint nekem, akkor azt az aranyszabalyt biztosan neki is tanitottak, hogy: partizipez dans la vie principal. Vegyünk reszt a közösseg eleteben, erre szolit fel. Ha ez nem müködik, a többi csak zaj. Jo nagy, es jo felesleges.

Előzmény: Maitréja buddha (45408)
Maitréja buddha Creative Commons License 2014.04.16 0 0 45408

Nem jó Kürtök.

 

AZ egész úgy kezdődött, hogy te kijelentettél abszolut dolgokat '48 ról, amivel semmi baj nem lett volna, ha azt mondod, ez a te privát véleményed. De te mint alapigazságokat hoztad fel, ezzel megsértve azt a sok embert, akinek jelent valamit az ünnep. Elég hülye példának aztán citáltad Camerone-t. Maradjunk annyiban, Camerone se úgy történt ahogy ma az ünnepeken felolvassák. Soha, semmi sem történt úgy, ahogy ma tudjuk, az élet már csak ilyen.

 

Ecet ugyan félreérthetően szólt, de nálad szaladt el a paci.

 

Lehordtad mindennek, hogy mit tud a légióról.

Kiderült, hogy 5 ször annyit volt mint te (csak aktivként), ötször magasabb rangot ért el, olyan időket élt meg, amikről te a történelem könyvekben olvashatsz csak. A kitüntetéseit se azért kapta valószinűleg, mert beesett a málnabokorba valami hadgyakorlaton. Azt irtam, te még meg se születtél, mikor őrmester lett, de nemhogy te, még a sokat emlegetett Csak az igazat se. Hamarabb lett mellesleg őrmester, mint sokan 1 classe-ok.

 

Lehortad, hogy olvasson többet, mert hülye a történelemhez. 

Kiderült, hogy Franciaország legnevesebb egyetemén lett történész és ledoktorált, ahogy olvasom hadtörténetből. Kiderült, hogy kutatóként dolgozott a CNRS nél, hogy a történész/irói munkásságáért az egyik legrangosabb francia civil kitüntetést kapta meg (L'Ordre des arts et des Lettres)

 

Lehordtad, mit ért az iráshoz.

Nos, az általad példaképnek emlegetett tábornokok az ő könyveit használják fel referenciaként, vele konzultálnak mielőtt nekilátnak pötyögni.Több mint egy tucat könyve van.

Ha a jegyzeteit kéred, valószinűleg nem lesz elég egy e mail csatolmány,gondolom, a cuccaiból szokott kiállitást tartani a Magyar Hadtörténeti muzeum.

 

Megkérdőjelezted a hitelességét légiós/történelmi témában, olyan archivumokban kutat, ahová szerintem a volt ezredesedet nem engedik be. Ez elég hiteles forrás ?

 

Citálod '56 ot.

'56 ban ki kellett menniük, mert egyébbként a komcsik fellógatják őket, te meg azért vagy kint mert kint jobban élsz. Persze, 90 után jöhettek volna talpalni a magyar kormányhoz pld. állampolgárságért (amit nem leadtak, elvettek tőlük) Te jönnél bakker ? Minden kormány felhasználta eddig a forradalom emlékét és az 56 os srácokat hősnek kiáltották ki (nem ők mondják) mégis leszarta őket minden kormány. Mi a fasznak jönne haza ? MIkor te is most irod, hogy elhuzol, pedig téged ki basztatott vagy akart itthon felakasztani ?

 

Maradjunk annyiban, ezekben a dolgokban finoman szólva sincs igazad.

 

Abban viszont teljesen, hogy ne mondja meg senki, te hogy éled meg a magyarságod- de te se, ugye a 48 as témában te osztottad az észt mindenkinek.

 

Abban is igazad van, ha azt mondod, a könyved igaz, te jót állsz érte...lehet olvasni, vagy nem.

Ez korrekt, nem kötelező, akinek kell vigye.

A hibákat éppen meg lehet tárgyalni,abból te mindenki tanulhat.

Valószinűleg te is megjegyezted, velem együtt, hogy Cayenne az Cayenne.

EZ visz előre, nem ha egymás torkának esünk.

 

Egy csomó érdekes téma lenne, amiben lehetne Ecet tudását kamatoztatni, Dobrinak is van kérdése (ami engem is érdekelne, mert Dobri azért otthon van a témában, ugyhogy érdesek dolog lehet)

Engem is érdekeln pld hogy hogy lehetne Komádi Imre báról megszerezni a vele készült videokat, vagy legalább arról többet megtudni amit mesélt, mikor hazahozták.

kürtök Creative Commons License 2014.04.16 0 0 45406

Senkitől nem várom el hogy rajongóm legyen, elég ha olvasó. Tolerálnám is, igaz nem tiszteletből, és tisztelném is ha tudnám kicsoda. Nem vagyok hajlandó bújócskázni, ennyire ismersz. Nem fogok heteket visszaolvasni a fórumon, hogy egy topiklakó hsz-nek sorai között megtaláljam. Erről ennyit. Amit írtam, akkor is azt írnám, ha ő lenne a francia miniszterelnök. A legsúlyosabb dolog, amit mellesleg talált, hogy Cayennet elírtam. Megmondom őszintén, hogy a tegnapi vita után, a jegyzeteit vártam, és bekezdésről bekezdésre haladva, a nyilvánosság előtt ahol lerohant, reagáltam volna rá, civilizált hangnemben.

 

Ezzel szemben csak a fröcskölés maradt, amire csak így tudok megnyilvánulni. Szvsz. Amennyire szerinte én nem beszélhetnék a Légióról, ugyan így neki se kéne verni magát arra, mekkora magyar. Nem csak hogy '56, de már a kommunizmus is 25 éve elmúlt, a légiós nyugdíjából, ha tényleg túlélte a Szaharát)) hazamehetne, még csak a kollektvív szo...ásban sem kellene hogy részt vegyen, tudniillik minimál bér - uniós árak. 18 éve élek külföldön. Én legalább nem tagadom hogy tele van a hócipőm, és az állampolgárságon rugózom. De valahányszor várok a keletiben a vonatra, lemegyek és a régi könyvek közül veszek egyet-kettőt, hogy ne feledjem az anyanyelvet. Pedig eszem ágában sincs hazamenni. Én csak egy másfél éves szerződést nem teljesítettem a Légióban, ennyi volt hátra a második szerződésemből. Nem az baj hogy elment otthonról, én is ezt tettem. Hanem hogy ő veri a nyálát a hűtlenségről. Majd tisztelem mint Légióst, ha okot találok rá. Az útlevelem még néhány hónapig magyar lesz, addig mint magyar, csak azt mondom neki: dugulj el.

Előzmény: Maitréja buddha (45401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!